IS EERSTE BLAD ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZAAK!] f 1,- 0,075 ZATERDAG 18 MAART 1933 ZIGEUNERBLOED. Van Spionnen en Spionnage. an kalksalpeter op gronden, die niet over- nlkt zijn en waarvan de kalktoestand matig i de aardappelen een zeer gladde en witte jfliil geven, terwijl de schurft dikwijls veel Iter "wordt bestreden bij aanwending van llksalpeter dan bij gebruik van zwavel ige ammoniak. Prof. Hudig meent dan ook It nier eenig voorbehoud op die gronden, welke lior aardappelcultuur bestemd zijn en waar- lui de kalktoestand niet te boog en ook niet laaf is, naast de gebruikelijke kalizouten combinatie superfosfaat en kalksalpeter te logen aanbevelen, waarbij dan naar zijn ver lichting zal blijken, dat dit één van de beste Tstrijdingsmiddelen der schrift zal zijn. 1 Hoewel de ervaringen, die Prof. Hudig met it geyruik van kalksalpeter lieeft opgedaan let steeds door andere proefnemers worden Ivestigd, meen ik in het belang van de aard- Lpelverbouwers te handelen door in dit aan ziend bericht aan de mededeeling van Prof. ludig bekendheid te geven, zoodat bij de luze van de aan te wenden stikstofmest- [offen ook met zijne ervaring rekening kan prden gehouden. Het Plaatsvervangend hoojd van den plan tenziekten kundigen dienst, T. Schoevers. VERKOOPINGEN. WOENSDAG, 15 MAART 193S bij Afsiag [in het Hötel De Weerd te Oude Tonge telkens des namiddags 8 uur: a Het per- Iceel gedraineerd Bouwland in den Magde- [lenapolder te Oude Tonge groot 1 07.10H.A Zijnde 4 meeden in 4 perceelen en com- [bmatie; b Het perceel Tuinland achter |den Ring te Oude Tonge, groot 2 aren 110 centiaren In 2 perceelen en combinatie. [.Alles toebehoorende aan den Heer Aart |Markensteijn Kanters. Notaris VAN BUUREN. in 11 in 11 ÉD- nalf i 7 zijn onovertrefbaar". fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van- gunl af het station v,V 't is 41100! - dat' ig van 25 voor- Maar daarom npoeder van de te Heerde. ipoeder in de jfe waschmiddel cadeautjes als aangename trouw gebruik. jeeppoeder Ilpacca theelepel U ontvangt een ÜE! Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 38 Week-re vwe. Buitenland. Naarmate zich steeds dreigender wolken aan den politieken en economischen hemel samenpakken neemt ook het aantal sombere geruchten toe en komen van meerdere kanten irmoerende berichten los en wordt de al- geheele toestand binnen en buiten Europa in de zwartste kleuren afgeschilderd. De meest zwartgalligen onder deze talrijke profeten verwachten niets meer of minder dan een nieuwe catastrophe binnen afzienbaren t(jd, een' catastrophe, welke de ramp van 1914 tot 1918 dan nog verre zou overtreffen. De ontwikkeling der laatste maanden heeft al deze ongeluks-profeten tot nu toe in het gelijk gesteld, wat overigens weinig of niets bewijst. De economische en politieke ver- houdingen zijn dermate verward, ingewikkeld en moeilijk, dat zelfs de meest knappe en best ingelichte kopstukken niet bij machte zijn met eenige zekerheid ook maar de meest nab0e toekomst te voorspellen. Maar juist dergelijke situaties is een uitermate geschikte voedingsbodem voor sombere berichten. Maar ook zonder het gevaarlijk overdrijven is deze tjjd heel ernstig. Van harmonie is in het groote wereldgezin en ook in hetEuro- peesche op het oogenblik al bitter weinig te bespeuren. Schier overal ligt brandhout voor eventueele conflicten opgestapeld, doch dit is na 1918 niet voor het eerst. Er heerscbt tusschen de Duitschers en Polen een vriend schap van kat en hond, er wordt in Polen openlijk over een eventueel gewapend con flict met Duitschland gesproken, tusschen Joegoslavië en Italië beeft het nog nimmer geboterd en doet het ook nu niet, dePran- schen en Italianen staan wantrouwender dan ooit tegenover elkaar en met spanning wordt de toestand in het arme Oostenrijk gevolgd. Er is waarlijk geen gebrek aan hoogspan ning, Europa is als de doos van Pandora, waaruit alles te voorschijn kan springen,zoo wel goede als kwade verrassingen. Een der onaangenaamste verrassingen wordt reeds van te voren aangekondigd uit Genève,n.l, de verwachte geheele of gedeeltelijke mis lukking der ontwapeningsconferentie, alle volhardende pogingen van Henderson ten spilt. De ontwapeningsconferentie is ziek, heel hard ziek. Mac Donald en SimoD, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, zijn over haast naar GeDève vertrokken, hebben op de heenreis nog even te Parijs geconfereerd en trachten nu te Genève de doodzieke patiënt nog nieuw leven in te blazen door het toe dienen van een bemiddelings-serum. Maar dit serum moet, wil het succes hebben, tweeerlei werking hebben, het moet de Duit schers de volle vrijheid op bewapeningsge- bied geven en gelijktijdig de Franschen ge rust stellen. Onrust en ontwapening harmonieeren niet en de Franschen kunnen van hun standpunt bezien onder de huidige omstandigheden geen concessies aan Duitschland doen. Er is na 1918 geen momeDt geweest waarin de be zorgdheid te Parijs verklaarbaarder is dan nu. Par0s begrijpt heel wel waarop de Duit schers aansturen en voorzoover dit niet het geval mocht zijn, heeft Hitier het Zaterdag FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. I Geaut. Uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 28) Bevend stak zij hem de roos toe. Plotseling boog nij zich en kuste haar hand niet ééns, maar tal van keeren Toen hij weer opkeek, beschaamd over zijn I ^akheid, waren Veronica's oogen nat van tranen. s 'I?ln?ers een vaarwel?" vroeg zij. i w 13 vaarweV zeide hij. Haastig liep hij HOOFDSTUK XVII. I Vnrnn?Jlef,he,5t u er no8 nooit uitgezien," riep kartienier bewonderend uit, toen haar I imnn .res vo?r den sP'egeI stond, gekleed in haar I VArn W,te ziide, geborduurd met kant. n .,c.a glimlachte flauwtjes. 1 z«j rustig36 We*' Bedford* Je kunt we' gaan," zeide I bureau Zii al!een .was' nam Veronica uit haar I die zii ripric?" boekJe om de verzen te herlezen I in hair F van bu'ten kende- Tra™n stonden I n naar oogen, toen zij het weer weglegde. in een rede kort en duidelijk nog eens on omwonden verklaard. „Ik ben, aldus Hitier, tegen het pacifisme, wLjl ik in de kracht de sterkte en in de sterkte de eeuwige moeder van het recht zie. De vrede is iets moois, maar alleen als men sterk is. Wie zou de toenadering tot de andere volkeren niet als iets verhevens wenschen. Maar toenadering is tenslotte slechts mogelijk tusschen twee naties, welke volkomen gelijkberechtigd zjjn. En geiyk recht heerscht slechts daar, waar gelijke kracht is. Ik verlang toenadering tot de andere volkeren, maar juist daarom wil ik m£)n volk in een positie brengen, welke het voor anderen wenschelijk en voordeelig maakt toenadering tot het Duitsche volk te zoeken." In deze korte uiteenzetting wordt de Fransch-Duitsche kwestie scherp en duidelijk naar voren gebracht. De Duitschers zullen niet eerder rusten, hun standpunt is begrij pelijk en kan niet anders zijn, dan dat het zijn volle vrijheid herkrijgt en dit juist ver ontrust de Franschen en doet hen dekking zoeken achter hun bekende eischen van veilig heid. De positie der ontwapeningsconferentie is hopeloos. Van alle kanten zijn alle belang rijke onderwerpen tot in den treure bekeken, vooral het standpunt van Frankrijk, Duitsch land en Italië. Als er op de hoofdpunten geen overeenstemming mogelijk blijkt is het doel loos te trachten op ondergeschikte punten nog te trachten een soort schijnsucces te veroveren, waaraan zich toch niemand zal storen als het niet in de eigen kraam te pas komt. De bezorgdheid der Franschen wordt nog aangewakkerd door de toestand in Oostenrijk. De Oostenrijksche regeering moet met haar dictatoriale experimenten vechten tegen twee fronten, tegen de nationaal-socialisten en ook tegen de sociaal-democraten, welke zich beiden tegen het dictatoriale optreden vaD Dolfuss blijven verzetten. De gendarmerie- en het bondsleger zijn gealarmeerd, evenals de tot hulppolitie aangestelde burgerwachten, zulks omdat ook de sociaal-democratische republikeinschen schuttersbond mobiliseeren. In den Neder-Oostenrijkschen Landdag heeft een der nationaal-socialisten deregee ring verweten, dat de regeering Dolfuss reeds lang haar plannen had voorbereid, dat ver schillende ministers en aanvoerders dei burgerwachten met Hongarije en Italië alles hebben bedisseld en dat zoowel Joegoslavië als Tsjechoslowakije, om op alle eventueeli- teiten voorbereid te zijn, troepen onder de wapenen roepen, dat een doorzetting dei regeeringsplannen op een oorlog aan den Donau moet uitloopen. Tot nu toe heeft Dolfuss nog niet veel plezier van zfin dictatorschap en zijn reek van noodverordeningen, waarmede hy zijr tegenstanders onder den duim tracht u houdeD, gelijktijdig pogend zoowel de op komende nationaal-socialistische lawine te keeren als de sterke marxistische strooming in Oostenrijk. Ook als men de wat al tf sensationeele uitlatingen der nationaal- socialisten en den Neder-Oostenrijkschen Landdag buiten beschouwing laat, is de toe stand in Oostenrijk reeds gevaarlijk genoeg, vooral omdat Oostenryk in zoo'n gevaarlijken hoek ligt. Alle gasten waren bijna in de groote Hall, toen Veronica beneden kwam; een gemompel van be wondering klonk op nu men haar zag naderen. „De heilige Veronica," mompelde sir Harry Benford. „Wat is zij mooil" „Ja, ze ziet er vanavond buitengewoon lief uit," stemde lord Raymond toe, die zelf een afgetobden en vermoeiden indruk maakte. „Ze ziet er schitterend uit," bracht lady Dart- worth het algeheele oordeel onder woorden, doch slechts haar vader las bedroefdheid in de oogen van zijn dochter, ook al stond zij te lachen en te praten met de anderen. „Wat scheelt haar toch den laatsten tijd," dacht hij bij zich zelf. Toen hij merkte, hoe bleek lord Raymond was, vroeg hij zich af, of dit misschien verband hield met de houding van Veronica. „Zij is niet verliefd op hem, dat weet ik zeker. Maar wat kan er dan aan de hand zijn?" Doch lord Dartworth had geen tijd om naar een antwoord op deze vraag te zoeken, want zijn plichten als gastheer hielden hem druk bezig. Veronica praatte met den eersten minister, toen lord Northbridge langs kwam, glimlachend naar den minister, van wien hij bizondcr veel hield. „Weet u, dat Northbridge en ik schoolvrienden zijn?" vroeg de minister. „Wij zijn nu oud en grijs, al is hij jonger dan ik. Dat zou je hem ook niet aanzien, vind-u wel? Vooral de laatste jaren is hij oud geworden." Kijkend naar lord Raymond, die verbitterd tegen de deur leunde, meende Veronica plotseling tc begrijpen, waarom lord Nortbridgc zoo afviel, al sprak zij natuurlijk geen enkele veronderstelling uit. ledereen scheen het bal een geweldig succes te In Duitschland, dat met graagte zou zien dat de Oostenrijksche nationaal-socialisten ook in Oostenrijk aan de macht zouden komen, zoover is het nog niet, voltrekt zich de door de verkiezingen ingezette revolutie geheel planmatig. "Waar noodig worden alle landsregeeringen op zjj gezet, de sociaal democratische dag- en weekbladen zijn weer voor 14 dagen verboden en Goebbels, een van Hitiers trouwste adjudanten, is benoemd tot rijksminister van voorlichting en zal naar zijn beste krachten Duitschland verder ge nezen van alle marxistische koorts. De ge meenteraadsverkiezingen van Zondag hebben nog eens de groote meerderheid der nationaal- socialisten aangetoond, zoodat Hitier eindelijk kan beginnen zijn beloften in te lossen, moeten de onstuimige aanhangers, die met voorliefde joden en marxisten vervolgen, op last van Hitier zich verder onthouden van eigenmachtig optreden. Werd het den leiders misschien zelf wat te bar? MIJNHARDT'S. Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). (2e Serie.) VI. Een legendarische figuur. Spionnage is iets zoo romantisch en avon tuurlijks, dat het niet anders kan of fantas tische figuren doemen in den spionnagedienst op. Er zijn er velen, en aan verschillende kanten en van verschillende soort. Langen tijd heeft tot hen behoord de figuur van Fraulein Doktor, een der beste spionnen wellicht, die Duitschland tijdens den 'oorlog had. Maar, door den keizerlijken en koninklijken naam van Wilhelm II gedekt, waren er in zijn om geving figuren, van wie een zekere geheim zinnige kracht uitging. Hoe zij heetten, wie zij precies waren, wie zal het ons vertellen. In sommige verhalen heet de spion van den Keizer, gelijk men hem kortweg aanduidt, Cramer; in een ander geval Hans Fuchs; in weer een ander René Muller, en zoo kan men voortgaan. Maar hoe het zij en welke zijn naam was, een spion van Duitschen huize, die over bijzondere bekwaamheden beschikte en die nauw aan de keizerlijke omgeving was ver bonden, heeft op stoutmoedige wijze Londen midden in den oorlog bezocht en is er in het bezit geraakt van geheimen, die voor de Duitsche oorlogvoering van beteekenis zijn gebleken. Deze spion toont zijn stoutmoedig heid niet slechts door de wijze, waarop hij tot zelfs de best bewaakte officieele bureaux wist binnen te dringen, maar ook door de wijze, waardoor hij zijn tegenstanders onscha delijk trachtte te maken. Het is meer dan een verhaaltje alleen, wanneer men verneemt, dat bekwame detectives, die de draden van een intrige tegen den Duitschen spion in handen hielden, op de meest wonderbaarlijke wijze aan een zeldzaam voorkomend geval ten offer vielen. En het is ook meer dan een verhaaltje, wanneer men verneemt, dat een dergelijke Duitsche spion er in slaagde om, althans vindende eenige, die geen deel had aan de alge heele vreugde, was lord Raymond; hij slenterde voortdurend onrustig heen en weer, slechts zoo nu en dan zich even mengend onder het gezelschap. Eens, toen hij temidden van een groepje oude heeren terechtkwam, bleef hij een oogenblik staan luisteren. Hij ving op: .de beruchtste berooving, waarvan ik ooit gehoord heben voelde zich ais vastgenageld, vlak achter zijn vader, waar hij bleef luisteren met opeengeklemde lippen. Een van de heeren hij behoorde tot de naaste buren gaf sensationeele bijzonderheden over een roofoverval ten huize van een vriend. De dieven waren er in geslaagd een aantal juweelen mee te nemen. Toen sir William Blathwaite zweeg, klon ken verontwaardigde en verbaasde uitroepen. Lord Northbridge keek den spreker, rustig glimlachend, aan. „Ik vermoed, Blathwaite, dat de heeren, als zij mij met een bezoek vereeren, een warmer ont vangst zullen genieten, dan op Elsfield ik heb altijd een geladen revolver bij me en zou geen moment aarzelen, mijn eigendommen te allen tijde te verdedigen." Lord Raymond streek met de hand over het voorhoofd. „Maar ik ben er geen oogenblik batig voor," ging lord Northbridge voort; „ik bewaar mijn kostbaar heden in een eigen safe, wat veel secuurder is, dan een bank, dat verzeker ik u." Lord Raymond sloop weg naar één van de aan grenzende vertrekken, waar zich op dat oogenblik niemand bevond. „Lieve helpI" dacht hij, toen hij zich liet neer vallen in één van de fauteuils, „wat een walgelijk gesprek." gedurende enkele weken, midden in Londen, in het drukste gedeelte van de city, een kan toor te houden, voor den aankoop van levens middelen bestemd, functionneerende als een echt kantoor, zonder dat zelfs de bekwame Intelligence Service en het wellicht nog be kwamer Scotland Yard er de lucht van kregen. Lucieto laat dezen spion telefoneeren met de politie op het oogenblik, dat zij deze kantoren doorzoeken; hij laat den stoutmoedigen spion vertoeven in een café waarheen de politie zich ijlings begeeft, echter alleen om van den gérant en zijn kellners een afscheidsgroet, voor haar bestemd, in ontvangst te nemen. Maar vast staat het aan den anderen kant, dat ondanks alle maatregelen, door marine en luchtmacht genomen, deze Duitsche spion de middelen wist te verkrijgen om, vermoedelijk per vliegtuig, Engeland te verlaten in dien zelfden nacht, dat hij overal werd gezocht. Niet onvermakelijk is daarbij de zgn. grap van de punaises. De Engelsche detectiven wisten maar al te goed, dat zij beluisterd werden, waarheen zij gingen. Tot in de belangrijkste havensteden van Engeland en daar wellicht nog het meest, werden complotten van spion nen opgezet, die er belang, bij hadden al dat gene af te luisteren wat door de contra-spion- nage werd besproken. Een dezer detectives nu, bij ervaring wetende, dat zij die aan geslo ten deuren luisteren, zich bij voorkeur daar heen begevend hetzij op bloote voeten, hetzij op muilen of pantoffels van zeer doordring- bare stof alles teneinde onnoodig leven te vermijden strooide op de donkere gang voor de kamerdeur punaises uit met de punten naar boven. Het resultaat liet niet op zich wachten, want slechts korten tijd daarna klonken rauwe kreten van pijn, en het was maar al te gemakkelijk den luisteraar in hechtenis te nemen. Dit luisteren op zichzelf bood ongetwijfeld geen delict, waarvoor ge vangenisstraf gewettigd is, maar nadat de zakken van den luisteraar waren onderzocht, kwam daaruit een zoodanig materiaal, dat de arrestatie door een ieder volkomen gebillijkt kon worden. Nadat Hans Fuchs, of hoe hij heeten mocht, uit Engeland bleek te zijn verdwenen, ver moedelijk met medeneming van gewichtige geheimen en documenten, werd de jacht op hem in Duitschland en het door de Duitschers bezette gebied, voortgezet. De stoutmoedige Engelsche detectives waagdenlzich per vliegtuig binnen de Duitsche zone; zij wisten het is meer vertoond te dalen op een verlaten plek en konden zoo aan de moeilijkheden verbonden aan het overschrijden van de rondom elk legergebied getrokken grenzen, ontkomen. In Zeebrugge slaagden zij er niet slechts in '°n aard van de versterkingen in de haven op te nemen en daarvan rapport uit te brengen aan de Engelsche Admiraliteit, die op grond daarvan den stoutmoedigen raid op Zeebrugge voorbereidde, maar zij wisten den keizerlijken spion zelfs gevangen te nemen. Deze was goed bewaakt, had zijn kamers in hetzelfde gebouw, waar het Casino der offi cieren gevestigd was, maar Duitsche uniformen door de Engelsche en Belgische spionnen aan getrokken, vergemakkelijkten het werk. Zij slaagden er werkelijk in den spion van den Keizer op zijn kamer te overvallen, te bindenen en te dwingen tusschen hen in het Casino te verlaten. Zij brachten hem in een schuilhoek met de bedoeling hem per onderzeeër naar Engeland over te brengen; zij lieten hem onder schijnbaar voldoende "bewaking achter, maar Op dit uiterst ongeschikt moment slaagde Judy Slade er in, haar aanstaand slachtoffer in zijn schuilplaats op te sporen. „O," klaagde zij, „wat is liet hier vervelend. Het lijkt wel of we beiden er het liefst maar tusschen uitgingen. Ik dacht, dat ik hier niemand zou treffen." „Ik zal maken, dat je je zin krijgt," antwoordde Raymond sarcastisch glimlachend, terwijl hij voor wendde te willen heengaan. „Wat onaardig van je!" hernam zij op haar lief sten toon. „Maar je meent er natuurlijk niets van. Wil je wat ijs voor me halen? Ik ben doodop." Hij gunde zich niet de moeite persoonlijk haar verzoek ten uitvoer te brengen, maar riep een van de bedienden een bevel toe. Het leek wel of lord Raymond dezen avond bezield werd door het ver langen, te zijn wat hij werkelijk was: de zoon van Luke Smcaton den zigeuner, in plaats van de aristocratische zoon van lord Northbridge. Alsof zijn geringe afkomst hem den moed gaf voor het schurkenwerk, dat hij beoogde. In de oogen van Judy Slade was hij verachtelijker dan ooit, maar omdat zij nu eenmaal besloten had zijn positie en titel eens de hare te noemen, ver borg zij haar diepste gedachten achter lieftallig optreden. Lord Raymond bleef bij haar zitten, terwijl zij van het ijs snoepte, niet beseffend, dat zij hem critisch opnam. „Zeg eens, meisje," begon hij met een poging om vroolijk te zijn, „was het gezellig?" ,;Het gaat nogal," antwoordde Judy glimlachend. „De mannen zijn hier altijd zoo tam; zoo akelig precies uitgezocht. Er zijn nooit, wat je noemt flinke kerels op een feest van tante Mary en die zijn hoe groot was niet hun verbazing toen zij den volgenden ochtend den bewaker gedood en den Duitschen spion ontsnapt vonden. Zij begrepen toen, dat hun aanwezigheid te Zeebrugge groot gevaar opleverde, te meer, omdat de spion gelegenheid had gehad bekend te worden met de verborgenheden van hun schuilplaats. Vandaar dat zij zich op weg begaven, en be merkten, dat tal van Duitsche patrouilles de omgeving afzochten teneinde hen te vinden. Dank zij de medewerking van een Belgischen boer, die hen in een hooikar verborg, slaagden zij er ongemerkt in Gent binnen te komen. Dat niet alleen, maar de boer, die dienzelfden ochtend aan de Duitschers diensten had be wezen, kreeg van hen vrijgeleide, dat hem van groot belang was. Het moeten deze zelfde spionnen zijn ge weest, die te Charleville hun kwartier op sloegen. Daar woonde sedert geruimen tijd een Scandinaviër, die het vertrouwen van den Duitschen spionnagedienst had weten te ver krijgen. Dat werd hem ten kwade geduid van de zijde der Duitsche legerpolitie, die in voort- durenden onmin met den spionnagedienst leefde. Het ging zelfs zoover, dat de leger politie den Scandinaviër bij zich noodigde, schijnbaar te gast, doch met het doel hem te vermoorden, aangezien het mede deze Scandi naviër was, die te veel wist en vertelde omtrent de levenswijze van verschillende hooggeplaatste officieren. Het was ook deze zelfde Scandina viër, die betrokken werd in een poging om materiaal van neutraal grondgebied naar het Duitsche legergebied te voeren, hetgeen mis lukte, tengevolge van het feit, dat dit materiaal door toevoeging van ondeugdelijke grond stoffen werd bedorven. Te Londen hadden de Duitsche spionnen verbintenissen aangeknoopt met Russische uitgewekenen. Doch toen de Engelsche politie deze laatsten op het spoor was gekomen, werden zij voor hen niet alleen nutteloos, doch zelfs gevaarlijk, hetgeen de Duitschers er toe bracht om front tegenover hun voormalige landgenooten te maken. Zelfs werd op een dezer Russen, vermoedelijk den voornaamste, een aanslag gepleegd, toen en nadat hij door de Engelsche politie in hechtenis was genomen en dus in staat kon worden geacht om ge heimen te verraden. Maar later doken deze zelfde Russen in de omgeving van het Hoofd kwartier te Charleville op, nu als bondgenooten die Rusland tot de revolutie en dus tot afval van de Geallieerden brachten. De Engelsche spionnen wisten in verbinding met deze Russen te treden, en zoo vonden zij opnieuw den toegang tot den spion van den Keizer. Zoodanig wisten zij dezen, dank zij aan hem ontroofde papieren, in het nauw te brengen, dat ze vrij bij hem konden'uit- en ingaan.Totdat hij van een zoodanig bezoek gebruik maakte om hen, als vrouw gekleed na te gaan. Dit leidde tot een discussie op de openbare straat, die eindigde met het neerschieten van den Duitschen spion, die de Duitsche soldaten als zoodanig, juist tengevolge van zijn vrouwelijke kleedij, niet konden herkennen. Hoe de Engel sche spionnen, na dezen brutalen aanslag, wisten te ontsnappen, is meer dan raadsel achtig. ENGELSCHEN TE MOSKOU GEVANGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn tewerkgestelden in een technisch bureau te Moskou van een Engelsche firma gevangen ge nomen. Daaronder bevinden zich vier"EngeI- schen. De reden voor de arrestatie is nog on bekend. mij per saldo toch het liefst." „Hoe denk je dan over mij?" vroeg lord Ray mond met een onaangenaam lachje. ,Dat is in jou juist het aantrekkelijke," lachte Judy, zich in de kussens nestelend. „Heb je een sigaret voor ine? Na ijs wil ik altijd rooken. Jij bent eigenlijk mijn behoud hier. Tante Mary wil niet, dat een vrouw rookt en alleen, als ik bij jou ben, durf ik het er op te wagen. Twee flinke menschen kunnen samen heel wat gedaan krijgen," voegde zij er veelbeteekencnd aan toe. „Dat kan wel eens waar zijn," luidde het com mentaar van lord Raymond, terwijl.hij haar een sigaret aanbood. Maar plotseling gingen zijn ge dachten weer uit naar dc taak, die dezen nacht zou worden vervuld en zijn glimlach veranderde in een grijns. judy merkte, dat er iets niet in orde was en begon zoo gezellig mogelijk te babbelen, in de hoop, hem wat te kunnen opvroolijken. „Nu nog een lucifer," sprak zij, nadat zij een paar minuten met haar sigaret had zitten spelen, hetgeen lord Raymond de vraag ontlokte, of zij eigenlijk wel rooken kon. Zij boog zich naar hem toe, haar oogenvlak bij dc zijne. Dc brandende lucifer wierp een wonderlijken gloed over heur gelaat, wat haar in dc oogen van lord Raymond uitermate interessant maakte. „Judy, jc ziet er buitengewoon uit vanavond." „Leuk, dat je dat zegt; jou opinie is mij meer waard, dan van wie ook." „Dat is aardig van je, maar waarom de mijne." (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1