EERSTE BLAD ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZATERDAG 25 FEBRUARI 1933 De Economische werkzaamheden van de Vereeniging voor Volken bond en Vrede. Uw Zenuwen ZIGEUNERBLOED. fa Ir^ezonden Stukken jÉ «f - f k I icier Ce geven. Bij confrontatie werd de ngehoudene door mej. Van H. pertinent i de aanrander herkend. HU ie in de ka- roe te Grave ingesloten en zal ter be- hikking van den officier van Justite te in Bosch worden gesteld. UB DIKSTË VROUW VAN HET KONINKRIJK, lieer dan 182 kgr. l iNa den diksten man van België, een )uwer uit Brugge, die meer dan 200 kgr. 'egt, te hebben ontdekt, wil de Brussel- te courant La Dernière Heure nu ook ten wie de zwaarste vrouw van het linkrllk is. Waar aan dezen eigenaardigen dstrUd een premie van 500 francs ia ver- iden heeft de redactie van het blad reeds scheidene portretten van mogelUke „ean- laten" ontvangen. Tot nu toe is het een >uw uit Turnhout die het wint. ZU is jaar oud, meet 1 M. 67 en weegt niet nder dan 182 kgr. VEILINGSBËKICHT van Vrijdag 17 Februari 1933 pr Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOOBNE". li 0,50 tot ƒ3,— per 100 bos. ro 2,40 tot 9,per 100 k.g. ;n (koe) 4,50 per 100 k g. tteu 2,70 tot 8,30 per 100 k.g. tlof 0,12 tot 0,17 per k.g. il (roode) 8,50 tot ƒ6,10 per lOOstuks, li (savove) 2,80 tot ƒ4,— per 100 St. irenkooi 0,24 tot 0,31 per krat. in 1,50 tot 3,20 per 100 k.g. lotten 2,tot 3,70 per 100 k.g. elappelen 0,15 tot 0,21 per k.g. ikenperen ƒ0,11 tot 0,25 per kg. uiten 0,05 tot 0,20 per k.g. ierü 8,30 tot 4,20 per 100 bos. eieren netto 3,80 tot ƒ4,— per 100. ine Eieren 3,20 per 100, .an voer 33942 stuks. zijn onovertreibaar - fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middeiharnls I 2e «teller van- M af het station Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 32 De „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede," die zich tot taak stelt de bekendheid met en den arbeid van den Volkenbond in ons land te populariseeren, beschikt o.a. over de medewerking eener Economische Commissie. Deze staat onder leiding van het oud-lid der Tweede Kamer, thans Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant, den Heer Mr. A. van Rijckevorsel. Zij telt als leden bekende econo men als Mej. van Dorp en de Heeren Ever wijn, oud-Directeur der Nederlandsche Han delmaatschappij, Dr. L. G. Kortenhorst, Secre taris van de R. K. Werkgeversvereniging, P. J. J. Serrarens, Secretaris van de Inter nationale der Christelijke Werklieden, Ch. 1. j. M. Weiter, oud Vice-President van den Raad van Indië, Dr. F. M. Wibaut en anderen. De Vereeniging heeft terecht begrepen, dat in den tegenwoordigen tijd, dat in het bijzonder de economische vraagstukken aller aandacht tot zich trekken, aan het economisch herstel nim mer voldoende aandacht kan worden gewijd. Reeds in 1927, toen de Economische Confe rentie van den Volkenbond, die zoo groote verwachtingen opwekte, doch niet volbracht, doordat de leden van den Volkenbond zich aan hare uitspraken niet stoorden, bijeen kwam, stelde deze Vereeniging eene Commis sie samen onder leiding van wijlen Prof. Treub, welker voornaamste doel was een geschriftje te ontwerpen en te verspreiden, dat den ge middelden leek zou in staat stellen niet slechts de taak van deze Conferentie te begrijpen, doch ook de moeilijkheden, waarvoor zij was geplaatst. Ook thans ligt zoodanig streven, i ziet men de mededeelingen in haar orgaan, in het voornemen. En vooral thans is daartoe alle aanleiding. De economische toestand is uitermate moeilijk en verward, dat weet een ieder. Die moeilijkheden hangen nauw samen met bijv. het vraagstuk van herstel- en oor logsschulden, dat wel op den weg naar oplos sing is, doch slechts ten halve. Die moeilijk heden zijn mede ontstaan door de steeds hoo- ger geworden tolmuren, die ons destijds, in 1930 ter Volkenbondstentoonstelling te 's-Gra- venhage, op zeer ingenieuze wijze zijn uit gebeeld. Maar hoe die moeilijkheden in elkan der grijpen, en wat er gedaan moet worden om ze op te lossen, welke leek weet het, ook al pr; ten velen erover met een gezag, dat anders zou doen veronderstellen? Ais de bovengenoemde Vereeniging erin slaagt een objectief en overzichtelijk geschrif- je samen te stellen, dat niet alleen de beteeke- nis der aanstaande Economische Wereld conferentie in het licht stelt, maar ook eens uiteenzet om welke vraagstukken het daarbij gaat, zij zal ongetwijfeld genoegen van dit werk beleven, en zij zal er toe bijdragen, dat niet slechts in de direct belanghebbende kringen, doch door het geheele volk begrepen wordt om welke groote waarden het te Lon den zal gaan. Er is te meer aanleiding om op dit streven de aandacht te vestigen nu de Commissie van Voorbereiding voor de Economische Wereld conferentie onder leiding van den President der Nederlandsche Bank Mr. L. J. A. Trip, hare werkzaamheden heeft voleindigd en een agenda met uitvoerige toelichting aan den Raad van den Volkenbond heeft aangeboden. Geheel in overeenstemming met wat ter Con ferentie te Lausanne werd voorgesteld, bestaat deze agenda uit een financieel en een econo misch gedeelte. Maar de daarop ietwat naieve- lijk ingeschreven vraagstukken zijn thans des kundig geformuleerd en belicht; toonen ook den onderlingen samenhang, die voor alles niet mag ontbreken. Wat het financieele betreft zijn de punten waarom het gaat de muntpolitiek en de daar mede verband houdende credietpolitiek, waar bij het herstel van den gouden standaard een overwegende plaats inneemt; het herstel van het evenwicht tusschen verkoops- en kost prijzen en het herstel van de kapitaalbeweging. Wat het economische aangaat betreffen zij de beperking van den internationalen handel, de oorzaken en de gevolgen; de tariefpolitiek en de handelsverdragpolitiek, en tenslotte de organisatie van de voortbrenging en van den ruilhandel. Dat bij de tariefpolitiek de tol muren, en bij de handelsverdragspolitiek de meest-begunstigingsclausule zijn begrepen, spreekt wel evenzeer vanzelf al dat onder de organisatie van de voortbrenging en den ruil handel vraagstukken als die van economische en industrieele kartellen, graan en andere voortbrengselen en verkeerskwesties zijn op genomen. Het is dus niet slechts een omvang rijk, maar ook een belangrijk programma, dat de Commissie-Trip heeft ontwikkeld. daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Atijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) den Volkenbond is belichaamd, te versterken, geraakt men tot oplossingen, die wellicht in staat zijn over de geweldige moeilijkheden van het oogenblik heen te komen. FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. Geaut. Uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle. 22) „Ik moest dat zigeunerskamp maar eens gaan opzoeken," zeide hij bij zichzelf. „De rest van de bende zal wel uit de buurt zijn, en als dat oude wijf me niet ziet, heb ik kans op succes dat kind is de moeite waard; Vee haalt niet bij haar." Hij onderdrukte een geeuw en ondernam ver veeld den tocht naar het kamp der zigeuners. Het zou hem moeilijk zijn gevallen een minder gunstig oogenblik voor zijn bezoek te vinden. Den vorigen avond, tegen den tijd dat Tazoni thuis zou komen, had Maya de wacht voor zijn tent uitgespreid, enkele boeken gereed gelegd en zoo de komst van den man, van wien zij boven alles hield, afgewacht. Toen de klok van North- bridge Hall zes uur sloeg, was hij er nog niet, hoe wel hij altijd precies op tijd was. Maya begon zich ongerust te voelen. Het werd zeven uur en nog kwam hij niet. De anderen waren teruggekeerd in het kamp en wacht ten rustig op het avondeten, door Martha gereed gemaakt. Zij waren goed geluimd, want er was werk in overvloed. Slechts zoo nu en dan tuurden zij naar het bosch in de hoop Tazoni te zien ver schijnen. Nu begrijpe men goed, dat de leden der Commissie-Trip eerste klas deskundigen waren, maar zonder uitvoerend gezag. Politieke be- teekenis heeft men aan hun arbeid niet willen geven. Dat heeft hun echter juist de vrijheid geschonken om hun stem onverbiddelijk te doen hooren. Een herstel van de economische bedrijvigheid, zoo hebben zij in de toelichting van de agenda opgemerkt, zal slechts schuch ter en van beperkten omvang kunnen zijn, indien men niet ernstige maatregelen van her stel zou treffen. De verdedigende maatregelen van economischen aard, die dikwijls zijn op gelegd door niet te ontwijken noodzakelijk heid van monetairen en financieelen aard, zijn tenslotte uitgeloopen op een werkelijken toe stand van economischen oorlog. Het program, door de Commissie opgesteld, is dan ook een program van economische ontwapening. Te Lausanne acht de Commissie een wapen stilstand geteekend; de Conferentie te Londen moet het vredesverdrag uitwerken. Indien deze beslissende onderneming zal mislukken, zal men zich er aan blootstellen alle volkeren van de wereld het ideaal van autarkie (zelfhelp in den ruimsten vorm) te zien aannemen, dat niet zal nalaten den economischen vooruit gang te verlammen. Een dergelijke keuze zou den geheelen internationalen financieelen bouw in zijn grondslagen aan het wankelen brengen. Het is heel gemakkelijk om de schouders op te halen voor het onvermogen van den Volken bond. Daarmede echter komt geen rnensch en geen volk verder. Slechts door de internatio nale samenwerking, die in hoogste instantie in Plotseling kwam deze te voorschijn, doch zijn stap verschilde hemelsbreed van anders. Toen hij trad in den gloed van het vuur, zag men aan hem, dat er iets gebeurd was. Zijn gelaat was met bloed bedekt, een diepe snede vertoonde zich op zijn voorhoofd, terwijl zijn rechterarm machteloos neer hing. De mannen vlogen overeind. Had iemand hem durven aanvallen? Geen hunner uitte de woorden, maar de gebalde vuisten spraken meer, dan duizend eeden van wraak. Tazoni begreep het en met een zwakken glim lach stak hij zijn rechterhand op. „Het heeft niets te beteekenen," zeide hij. „Ga rustig door met eten, ik heb een ongelukje gehad." Zij gehoorzaamden met merkbaren tegenzin, doch één hunner, nieuwsgieriger dan de anderen, vroeg „Wat voor ongeluk?" „Hollende paarden en een onhandig koetsier," antwoordde Tazoni kortaf. Hij liep naar zijn tent in de hoop Maya te kunnen vermijden. Doch zij had zijn voetstappen herkend en snelde hem tegemoet. „Tazoni, wat is er gebeurd?" vroeg zij angstig, zoodra ze zijn met bloed bevlekt gelaat zae. Het had geen zin haar te verzekeren, dat het niets te beteekenen had. Zonder te letten op zijn onverschilligheid bracht zij de vacht in de tent, hielp hem zijn jas uittrekken en waschte zijn ge zicht, zoodra een van de mannen water had ge bracht. Toen zij zijn arm onderzocht, schrok zij opnieuw. Hij kreunde, zoodra zij hem aanraakte. „Ik geloof, dat die nogal leeiijk geraakt is," zeide Tazoni. Zonder iets te zeggen stond hz op en riep De Centrale Proeftuin. Dinsdag hield de Vereeniging „Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee" haar algemeene vergadering in Hotel Spee te Som- melsdiik. De Voorzitter, de heer A. A.[Mijs, opende deze vergadering, waarna de notuelen der laatste vergadering werden gelezen en vast gesteld. Daarna werd door den Penningmeester ver slag van den toestand der finantiën uitgebracht waarvan wij hieronder de Exploitatierekening van den tuin als het voornaamste laten volgen: de rekening over 1933 werden benoemd de heeren H. v. Es en J. Slis en tot pl.vervangers de heeren G. van Eek en H. van der Meide. Voor rondvraag was geen interesse. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Smits voor het houden van een lezing over „Wat onderwijs vermag bij Land- en Tuinbouw". Spr. begon met erop te wijzen dat het Landbouwonderwijs eigenlijk de schakel is voor het populariseeren van het Landbouw- wetenschappelijk onderzoek. Het landbouw onderwijs is eigenlijk eenerzijds de dienst knecht van het wetenschappelijk onderzoek en anderzijds die van de landbouwers. Spr. releveerde daarna wat het wetenschappelijk onderzoek heeft bereikt en den strijd dien het gehad heeft dit onderzoek en wetenschap daar van den landbouwers bij te brengen. Daarna werd stil gestaan bij het wisselen van de be- Exploitatierekening van den Tuin over het jaar 1932. Loonen vast personeel Meststoffen Zaden, planten, boomen enz. Tuinb. en Gereedsch Vrachten Onderhoudskosten Brandstoffen Advertentiekosten Huur van den Tuin Intrest Verzekeringspremies Drukwerk Diverse uitgaven Afschrijving op kas No. 4 Nog te betalen: Intrest Meststoffen 2498,05 209,29 434,43 274,53 29,95 219,36 98,97 16,30 150,10 99,44 142,26 68,— 8,99 500,— 180,- 150,- 5079,67 Opbrengst van den Tuin Restitutie Pacht '31 Diverse ontvangsten Nadeelig Saldo De Verlies en winstrekening sluit in totaal met een nadeelig saldo van 2016,08. De Commissie van onderzoek adviseerde bij monde van den heer van Es tot goedkeuring. De Voorzitter dankte den Penningmeester voor zijn gehouden beheer. De heer van Es merkte nog op dat er nog steeds te ontvangen staat een bedrag van 135,van donaties, en wat de oorzaak was dat deze nog niet ontvangen zijn. De Penningmeester zeide dat dit een zaak was tusschen den heer van Paasschen en den vorigen penningmeester. De Voorzitter merkte op dat dit een eigen aardige geschiedenis is en men het beste doet dit bedrag maar te laten staan op de balans. Men zal daarmede toch niet tot een einde komen. Vastgesteld werd de begrooting voor het jaar 1933, welke raming een tekort aangeeft van 500,Spreker hoopte dat de bedragen in raming niet overschreden zullen worden. De resultaten van den tuin zijn weliswaar niet zoo bevredigend; daar kan echter noch de tuinman, noch het bestuur iets aan doen, dat moeten wij alleen schuiven op de droeve tijds omstandigheden. Tot bestuursleden werden daarna herkozen de heeren A. W. Keijzer, A. A. Mijs en W. Witte. In de vacature ontstaan door het be danken van den heer Ding. Slis werd na drie stemmingen gekozen de heer van Paasschen. Het uitgebrachte jaarverslag werd daarna vastgesteld. Tot leden van de commissie tot nazien van Martha, die den arm onderzocht en de vrees van Tazoni bevestigde. „Ik zal Zilla halen," zeide de oude vrouw on middellijk, „die moet je dadelijk verbinden." Zilla was een kleine zigeunerin met groote don kere oogen. Haar bekwaamheid in wondbehande- ling was beroemd onder haar stamgenooten en men beweerde, dat geen enkel dokter zoo goed gebroken armen en beenen kon zetten als zij. Handig ver bond zij den arm van Tazoni. Nadat hij getracht had wat soep te nuttigen, die Maya speciaal voor hem had gekookt, probeerde hij te slapen. Zoodra alles rustig was en de sterren straalden hoog boven liet verlaten kampvuur, werd het gor dijn van Maya's tent opzij geschoven en stapte zij naar buiten. Geruischloos sioop zij naar Tazoni's tent en luisterde. Het was, zooals zij had ver wacht; hij siiep niet, maar woelde voortdurend heen en weer, Zoo nu en dan mompelde hij onver staanbare klanken. Maya verstond iets van paar den, scherpe bocht cn gebroken nek. Eensklaps, na een lange stilte, zoodat zij reeds hoopte, dat hij in slaap zou zijn gevallen, hoorde zij den naam van een vrouw noemen. Zij kon zich niet vergissen, want opnieuw wei d die naam geuit. „Veronica I Veronica I" Ais verdoofd van pijn sloot zij de oogen. Dat moest de reden zijn van zijn sombere buien. Hij was verliefd, cn dat op een koele, trotsche vrouw, die hem alleen maar verdriet en leed zou brengen. Hartstochtelijke jalouzie maakte zich van haar meester, toen zij terugkroop naar den ingang van haar eigen tent, waar zij bleef zitten tot dc dage raad aanbrak. Den geheelen nacht duurde het ijlen voort. Tazoni vlei niet in slaap voor de zon hoog aan mestingsleer, vanaf den tijd dat de Romeinen den wisselbouw uitoefenden tot heden ten dage. Ook de veredeling der gewassen werd behandeld om ten slotte te eindigen met de behandeling van de chem. bemestingsleer van heden ten dage. Met aandacht werd deze rede gevolgd en het was wel jammer dat er zoo weinig belangstelling voor deze lezing was. Daarna sloot de Voorzitter met een woord van dank aan den geachten spreker deze bij eenkomst. jhob oman (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In mijn artikel van Zaterdag 18 Febr. heb ik U aangetoond, dat de onderwijzer van de Openbare school in alle opzichten er voor waken moet, dat iemand niet in zijn godsdienstige op vattingen gekrenkt wordt. Dit artikel geldt alleen voor de Openbare school. En hoe staat het met de Bijzondere school? In werkelijkheid is het doel der kerkelijke scholen dit: de kinderen te vormen tot trouwe volgelingen van een bepaalde kerk. Het is niet te ontkennen, dat de bijzondere confessioneele scholen geheel een propaganda-instituut zijn van de kerk. Verreweg het grootste deel dier scholen staat direct of indirect onder de macht den hemel stond. De mannen vertrokken naar hun werk. Maya eischte stilte in het kamp, opdat geen geruisch Tazoni zou storen in zijn rust. Zij was dan'ook niet weinig verbaasd en boos, toen lord Raymond zich een weg zocht tusschen de tenten. Zij vloog overeind en snelde den in dringer tegemoet. Nog voor hij een woord kon spreken, hij was trouwens veel te verbaasd, omdat hij gemeend had, dat zij eerder voor hem zou vluchten schreeuwde zij hem woedend toe: „Hoe durft u hier te komen! Maak om Gods wil geen rumoer, want er is iemand ziek en hij slaapt op het oogenblik. Ga direct weg!" Zij zag doodsbleek en diepe kringen om haar oogen toonden, hoe vermoeid zij was. Lord Raymond begon te lachen en wilde haar naar zich toetrekken, doch het volgende oogenblik deinsde hij achteruit. Hij was een lafaard en het zien van een kar wats] die Maya in de hand hield, bekoelde het verlangen om de kennismaking voort te zetten. „Er zal nog wel eens een tijd komen, dat je heel graag beleefd zult zijn, meisje," zeide lorei Ray mond dreigend. Met deze woorden keerde hij zich om en verliet het kamp. Den volgenden dag kwam een groot aantal gasten op Dartworth Manor aan, wier komst reeds weken lang door een grooten staf van bedienden was voorbereid. Veronica had naar het zigeneurkamp willen gaan om Tazoni op te zoeken en tc vertellen, dat zij hem had herkend en haar leven lang dankbaar zou zijn voor den dienst, dien hij haar had be wezen. Doch de onverwacht vroege komst van enkele gasten belette haar dit plan ten uitvoer /'wo™ fn wa berst 'geelt. i wed en den invloed der kerk, wordt beheerscht door den geest, die in deze kerk de heerschende is en dient vooral, om de kerkelijke en kerkdijk- politieke beginselen aan de kinderen in te prenten. Het noodwendig gevolg is, dat bij de leer lingen een geest van vervreemding wordt ge wekt ten opzichte van andersdenkenden, die zij min of meer als minderwaardig gaan beschou wen. En vooral komt deze geest tot uiting bij de behandeling van de Vaderlandsche Geschiede nis op de bijzondere school. Zoo noodig wil ik dit gaarne bewijzen, met vermelding van den naam der boekjes, 'k Heb er meerdere in mijn bezit, maar 'k vrees door aanhalingen uit ver melde boekjes te langdradig te worden, zoodat ik daarop momenteel niet verder zal ingaan. Bestrijding van eikaars godsdienstige over tuigingen in de school (let wel: alleen op de bijzondere school) is schering en inslag. Wat heeft men aan al die dogmata, die de kinderen op de bijzondere school „ingeprent" worden, 't ls alleen „inprenten", meer niet. Op de bij zondere school behandelt men den Bijbel vol gens de letter, op de Openbare school onder wijst men volgens den geest den Bijbel. Kan er iemand bewijzen, dat het eerste beter is dan het tweede? Ik ontken dit ten sterkste; in het dagelijksche leven ziet men daarvan voorbeel den voor 't grijpen! 'k Durf hier op te merken, dat de bijzondere school de kinderkens niet spaart, als 't maar met een godsdienstig tintje gekleurd is. Denkt U, geachte lezer, eens goed na over het onder staande, dat een bijzondere school niet schroomt onder de oogen van leerlingen van 12 13 jaar te brengen; „De werken des vleesches zijn nu openbaar, welke zijn overspel, hoererij, onreinheid, on tuchtigheid, afgoderij, veniingeving, vijand schappen, twist, afgunstigheden, toorn, gekijf, tweedracht, ketterijen, nijd, moord, dronken- schappen, brasserijen, e.d." Gal. 5 19—21. En met een zuiver geweten(?) durft de Redactie van de „Maas- en Scheldebode" dan nog te schrijven: „En dan zijn er nog domme ouders, die in het openbaar onderwijs geen kwaad zien. Die nog gelooven willen aan zekere „neutraliteit", en die denken, dat een predikant in één cate chisatieuurtje in de week en een Zondags schoolonderwijzer in misschien twee uurtjes per week kunnen goedmaken, wat het open baar onderwijs in een kinderziel bederft!" Op mijn vraag heeft de Redactie zich er handig uitgered door te zeggen, dat ze zich speciaal tot de orthodox-christelijke ouders had gericht. Daaruit blijkt duidelijk, dat de Redactie maar „klakkeloos" wat neerschrijft, dit vanzelfsprekend niet wilde herroepen, maar de zaak toen maar gauw wat verdraaid heeft. In verband met mijn uiteenzetting van art. 42 der L. O.-wet in mijn vorig artikel heb ik ten duidelijkste aangetoond, dat die ouders absoluut geen kwaad in de Openbare school hebben te zien. En bovendien, wie zegt, dat er maar één catechisatieuurtje gegeven wordt? Zoo dit wel geschiedt, dan ligt de fout óf bij de ouders, die niet meer tijd voor hun kinderen hebben gevraagd, óf bij dé plaatselijke kerk óf bij den plaatselijken godsdienstonderwijzer. In art. 26 der L. O.-wet staat duidelijk, dat door liet vrij geven van uitdrukkelijk in de schooltijdregeling genoemde uren gezorgd wordt, dat schoolgaande kinderen godsdienst- te brengen; de plichten ais gastvrouw hielden haar te zeer bezig. Enkele dagen verliepen en zij zag noch hoorde iets van Tazoni. Er werden autotochtjes gemaakt, er werd gepicnict en gedanst, zoodat Veronica klaagde nauwelijks tijd te hebben om adem te halen. Hubert Denviile bleef langer in de stad, dan oorspronkelijk zijn bedoeling was, maar hij zou terugkceren voor het bal, waarop tal van gasten waren genoodigd, ongerekend degenen, die reeds op de Manor logeerden. Het had eenigen tijd geduurd voor lord Ray mond den moed vond een bezoek tc brengen aan de Manor, na zijn uiterst onhebbelijke houding gedurende het uitstapje. Toen hij kwam, verwel komden lady Dartworth en Judy Slade hem harte lijk, maar Veronica's houding was weinig aan moedigend. Dit bracht hem er toe meer dan ooit het gezelschap van Judy Siade, die gretig de gelegenheid aangreep om hem te doen begrijpen, dat zij ten volle waardeerde, waar Veronica slechts verachting scheen te koesteren. Op een'avond na het diner, enkele dagen voor liet aangekondigde bal. stelde Maddtson, een kleine Amerikaansche, de dochter van een millionair plotseling voor, dat zij hun beenen eens zouden gebruiken in plaats van een heelen avond tc bridgen. Judy Slade moest voor dc piano plaats nemen en een wals spelen, terwijl de anderen begonnen te dansen. Veronica had als partner Sir Harry Deri ford cn voor zij het zich goed bewust was, draaide zij reeds in snel rythme door het groote vertrek. ual ■tl O f f (del] t* veM fre~ pet :in- •en the ne ïr- ris I nt m tn it t, it t- (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 7