VROUWENHOEKJE Van Spionnen en Spionnage. Geeft U op als Abonné. Ij SPORTNIEUWS J ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1933. I' PARIJSCHE MODEBRIEF Kl.EDKKN, DIB NIET IEDEKBEN STAAN. Ken praatje over rood en paars. Een muziek-avondje, ten bate van een liefdadig doel. Klein, gezellig zaaltje.Op bet podiutu glanzend zwarte vleugel met een Ooatersche doek, een palm, een klein tafeltje met bloemen. Prettige stemming onder het publiek. Een der medewerksters van dezen avond is een heel jong meisje, pas van het conser vatorium. Ze is niet lang, zeis meer mollig dan slank en ze heeft een dik, rond gezichtje met appelwangetjes die nu, door de agitatie, nog rooder zjjn dan gewoonlijk. En daarby is ze gekleed in rood fluweel. Rood van een wilde, felle nuance. „Waarom heeft ze deze kleur gekozen?" vraag ik my af. Rood is een prachtige kleur, rood is in de mode. Dat zullen wel de voornaamste beweeg redenen geweest zjjn. Rood kan een donkere schoonheid verrukkelijk staan, rood kan ook een tenger blond meisje met matte teint zeer flat- teeren maar is volkomen ongeschikt voor ditstruische, Vl3amsche type. De juiste keuze der kleuren schjjnt toch nog voor menige vrouw niet zoo gemakkelijk te zijn. Hier helpt alleen zooals we al eens meerzeiden een critische blik ;in den spiegel, het durven consta- teeren van eigen tekortko mingen. Ook is het altjjd nuttig, het effect van ver schillende stoffen na elkaar eens te probeeren, omdat men 3oms door vergelijking tot het goede inzicht komt. Een algemeens regel is heel moeilijk te geven, daar b(J de kleurenkeuze zoo onzet- tend veel factoren een rol spelen en soms uiterlijk twee gelijke typen toch niet dezelfde tinten kun nen dragen. Een van de mooiste modekleuren, die we in langen tyd gehad hebben, is het prachtige, rjjke paars dat op het oogenblik in de smaak is. Ook dit staat niet iedereen, hoewel hier veel afhangt van de keuze der juiste nuance. We zagen in den schouwburg b.v. een oude dame met sneeuwwit haar in een violet costuum dat haar prachtig stond. En op denzelfden avond ontmoetten we een piepjong bakvischje in een teer lila japon netje dat haar eveneens snoezig kleedde. Rossig blonde vrouwen staat deze kleur dik wijls ook heel mooi. Het gemakkelijkst te dragen is echter de kleur zwart. Dat vinden tenminste de meeste Parisiennes en ik ge loof wel dat ze in dit opzicht op haar juist en zeker smaakgevoel ver trouwen kunnen. Ze gaan van de gedachte uit, dat zwart slank maakt en men van een zwarte japon, door een verschil in coupe, even goed een eenvoudige huisjurk als een byper- eiegant avondtoilet kan maken. Yerder kan men zwart op eiken leeftijd dragen en een vrouw dus nooit verwijten, dat ze zich te jong kleedt wat met lichte kleu ren wel eens het geval is. Staat zwart bij uit zondering eens niet goed in het gezicht zoo is dit met een kleinigheidje te verhelpen, door een kraag, een ruche, een pelerine van andere tint. Eigenaardig is het, dat men zelfs heel veel sportcostuums ziet van zwarte stof, leuke schaatsen- en skipakjes van zwarte wol, met een felgekleurde jumper of shawl. Of met wijde manchetten, mutsje en sokjes van kleurige streepwol. Ondertusschen blijft de smaak voor japon nen uit twee of drie verschillende kleurefl onverminderd voortbestaan. Hoewel we reeds de stoutste fantasieën zien, schijnen de mo gelijkheden op dit gebied toch nog niet ge heel uitgeput. Eiken keer verschijnt er iets nieuws. De tweede kleur wordt soms slechts aangegeven door een kleinigheid, een sterk gekleurde „veter" waarmee, volgens de nieuwste mode, het japonlijfje is dichtge- regen, een strik hier of daar, een ingezet stuk in de mouwen welke naaister zal zich op het oogenblik ooit over te weinigstof beklagen, nu er zoo vele hulpmiddelen zijn? Zullen we na deze veelkleurige periode weer verlangen naar het stemmige enseble' in één tint, waarin zelfs het taschje, hand schoenen, kousen en schoentjes opgenomen zijn? Misschien wel. Want volgens het be kende Fransche spreekwoord „souventfem me varie" hebben we nogal eens afwisseling noodig. WILHELMINA. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wl] dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Uit uiterst practiscbe Nederlandscbe modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken In alle genres, Is bij de altgevers dezer Courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad, 2 maal per maand verschij nende In 24 bladzijden mei telkenmale 2 gratis knlppalronenbladen, bedraagt slechts I 1,20 per kwartaal, lranco per post 1 1,50. 2e serie. II. Engeland tegenovor Moskou. Meer dan één medewerker van de Intel ligence Service en van de Geheime diensten, die nauw daarmede verband houden, heeft van zijn bevindingen in het openbaar ge tuigenis afgelegd. Dat is ook gebeurd door Sir George Aston, die zoodoende een nieuw licht heeft doen vallen op den zeeslag by Jutland, op de raid op Zeebrugge, op de campagne in Palestina en op den beslissen- den veldslag van Amiens. Het is deze be kwame en toch telkenmale zeer objectieve beoordeelaar, die vaststelt, dat in geheime zaken tenslotte de waarheid altyd aan het langste eind trekt. Met nadruk ontkent hij, dat zn. Intelligence arbeid met zich brengt om valsche berichten te verspreiden, die anderen kunnen benadeelen. Dit moge, als middel van contra-spionnage, een enkelen keer het geval zyn, de hoofdzaak van den Intelligence arbeid is gelegen in de ontdek king, zoo noodig, van militaire en maritieme geheimen van andere landen en van be scherming van de eigen geheimen. Niet ge noeg kan er z.i. nadruk op worden gelegd, dat zij, die in oorlogstijd geheimen hebben te bewaren, hoe klein deze ook moge schij nen, den mond gesloten houden, en ooren en oogen te luisteren leggen naar andere dingen dan die, welke op deze geheimen betrekking hebben. Het grootste gevaar bedreigt deze geheimen dikwerf van den kant van hen, die geen enkele kwade bedoeling hebben, maar die met het etaleeren van die gehei men in het publiek slechts beoogen eigen belangrijkheid te vergrooten. Hg citeert in dat opzicht een rijmpje, dat reeds in 1916 in Engeland veelvuldig werd vernomen: Absolute evidence have I none. But my Aunt's charwoman's sisters' son Heard a policeman on his beat Say to a housemaid in Downing Street That he had an uncle who had a friend Who knew for afact when the War would end. Deze beoordeelaar van internationale toe standen stelt vast, dat de meest verbitterde anti-Engelsche propaganda, waaraan het som- tyds ook van de zijde van Geallieerden niet ontbrak, werd gevoerd door de Russen. Het woord Imperialisme werd telkenmale ge bruikt, wanneer er sprake was van cam pagnes als door Engeland gevoerd in Pales tina of in Syrië, in Irak, en in Oost- en West-Afrika. Deze, met groote opoffering ondernomen campagnes werden dikwerf toe geschreven aan den wensch om bij de vredes onderhandelingen over bgzonderen invloed te beschikken, terwijl, werd daarby verwezen naar de Engelsche oorlogsdoeleinden, die van den aanvang af op den voorgrond hadden gestaan, met een licht schouderophalen werd geantwoord. Anton vertelt van het bezoek, dat hem tydens den oorlog gewerd van de zijde van een bevrienden agent van een der bevriende Mogendheden. Deze kwam in allen ernst en zeer discreet hem vragen stellen over de werkelyke doeleinden, die by de Engelschen voorzaten en of deze inderdaad zoo imperialistisch waren als werd gezegd. Niet ten onrechte merkt Anton daartegen over op, dat, waren verborgen bedoelingen aanwezig, hij ze zeker ook niet zou hebben geweten, en waren ze niet aanwezig, dan geheel de vraag wat zonderling was. Anton erkent, dat het oogenblik er is ge weest, waarop van dezyde van hetBritsche Kabinet een rapport werd verlangd ten aan zien van de houding tegenover het meer en meer vyandig Lenin-regime aan te nemen. In dat rapport is, geiyk later maar al te duideiyk is gebleken, niet ten onrechte aan dit regime den wensch ten laste gelegd om de sociale orde en het Regeeringsstelsel in elk land omver te werpen. Ongetwtjfeld zou naar Engeland worden gezien als naar een der sterke citadellen van de gevestigde orde, en op Engeland zouden niet de minst ge vaarlijke aanvallen worden gedaan. Daarbij werd in het oog gehouden, dat Engeland door de tal van buitenposten, die het, over geheel de wereld verspreid, heeft, zeker niet het minst dankbare slachtoffer van de Russische opvattingen kon worden genoemd. Dat men wellicht zou beginnen by den citadel zelf, duB in Engeland, werd, en naar later alweer is gebleken, terecht, niet verworpen. Sir George Aston maakt gewag van de mededeelingen, die hy van een bevriend officier van een bevrienden geheimen dienst in Trans MaukasiS ontving over de handelin gen van den wapenstilstand. Een zn. Federale Republiek omvattende Armenië, Georgia, Azerbeidjan en Daghestan, werd in September 1917 geproclameerd; zy werd in April 1918 onafhankelijk verklaard, maar in Mei daarop volgend reeds ontbonden. De legers van Generaal Dunsterville bereikten Enzeli op Perzisch gebied in het zuidelyk gedeelte van het region der Kaspische Zee in Februari 1918; de onafbankelykheid van GeorgiS en Azer beidjan als republieken en het gezag over de Armenische aangelegenheden door den Nationaleu Raad werd van Engelsche zyde in December 1919 verkregenBakoe was, na eenigen tyd in handen van de Russische troepen te zyu geweest, in November van dat jaar bezet en bleef zulks eenigen tyd. Gedurende deze bezetting wemelde het in Bakoe en omgeving van Bolsjewistische pro pagandisten, die erin slaagden vriendschap to sluiten met een ieder, van wie zy aan namen, dat deze eenigen invloed kon ont wikkelen. Zulke groepen van connecties wer den systematisch ingedeeld en tot gezelschap pen byeengebracht. De Engelschen kenden den voornaamsten agent, dien de Sovjet in den Kaukasus ver tegenwoordigde. Het was een Armeniër, te hoog geplaatst om verdenking jegens hem te koesteren. Naar buiten was hij een ver tegenwoordiger van het Tsaristisch regime, van kapitalisme en godsdienst ;hy ging door voor een man van verfijnden smaak, die als vluchteling alles ten gevolge van het bolsje wistisch regime had verloren. Maar zijn ware beteekenis was een geheel andere en die werd door het onderscheppen van zijn corres pondentie ontdekt. Zyn agenten waren ver spreid over fabrieken, dokken en onder de skilled-labours in de olievelden. Ieder dezer agenten werkte onder de leden van zijn eigen klasse. Hun arbeid was van bedenkelyken aard, maar kon niet op andere wijze worden ontdekt, want zU hielden geen vergaderingen en spraken geen redevoeringen uit. Onder linge en vertrouwelgke behandeling der zaken was hun doeltreffend wapen. Zg hadden de val van het Engelsche keizerrijk op het oog, en zy zouden wellicht daarin geslaagd zijn, ware de Engelsche geheime dienst niet zoo waakzaam geweest. Voor hen was een wel slagen te meer van belang, omdat op datzelfde oogenblik Denikin met zijn Wit-Russische troepen de roode van de Krim naar de Wolga had teruggedreven, en Engelsche troepen den Kaukasus, den Trans-Kaukasus en gansch Kaspië beheerschten. Dan was er nogKolchak, die de roode troepen naar Moskou terugdreef. Maar toch, de staf van de witte legers doorzag volkomen duidelijk, dat de taak, die dit leger op zich genomen had, slechts ten halve zou zyn volbracht, indien in Turkestan en om liggend land een Bolsjewistisch centrum aan wezig bleef, dat ten allen tijde zijn invloed kon doen gelden. Want reeds toen ging van de propagandis tische school in Moskou het wachtwoord uit, dat zij, die het best in verspreiding der beginselen slaagde, degenen zijn, diebehoo- ren tot de eigen nationaliteit van het volks deel, dat men wil en moet overtuigeD. Zoo doende betraden Chineezen,Perziërs, Afgha- nen, Indiërs de school, aanvankelijk genoodigd als gasten, daarna gedwongen te blijven, zy het ook op de kosten van Rusland. In Turke stan werd een speciaal onderdak voor deze propagandisten geschapen, en elke Karavaan, die de Perzische en Afgbaansche grenzen overschreed, kreeg een vandaar gevormde missie met zich. Twee agenten waren het minimum voor de kleinste karavaan, maar het aantal nam toe, naarmate van de belang rijkheid der karavaan, want het lag in de bedoeling om Perzië met Perzische Bolsje wieken, Afghanisten met Afghaansche en Indië met agitatoren, die de kunst van het vak kenden, te overstroomen. Het resultaat van het optreden bleek voor het eerst in den Afghaanschen oorlog van 1919; de geheime Engelsche dienst is in staat om den oorsprong van dit alles te vertellen. Het ontbrak daarby niet aan verdachtmaking van de politie, zelfs van Engelschen huize, die eerst, toen zy de moeiiykheden van de staking van 1926 door stond, in aller oogen immuun bleek voor communistische verleiding. De strijd, die de Engelsche geheime dienst van den aanvang van het Lenin-regime met Moskou heeft geleverd, ia van harden aard geweest. Van weerszijden werden personen niet of nauweiyks gespaard. De Intelligence Service uit Downingstreet bevond zich voor een vyand, op zeldzaam bekwame wyze georganiseerd. Menigmaal heeft deltelligence Service een veer moeten laten totdat deze dienst by het bekend optreden, dat leidde tot de sluiting van de Russische handels missie te Londen, de vroeger verloren gegane posities terugwon. Zouden de archieven op dat stuk reeds nu kunnen worden geopend, zy zouden waarlijk heel wat te zien geven. Voor dien speelde zich een groot deel van den Britsch-Russischen strijd in het Oosten van Europa en in een deel van Azië af. Veel van de moeiiykheden, die Engeland in de jaren na den oorlog heeft moeten overwinnen, zyn het gevolg van kunstmatige inblazingen van de Bolsjewistische agenten. Zij brengen dit nadeel met zich, dat, sinds de voort durende activiteit van de agenten van Moskou bekend is, een opjectief waarnemer niet zoo licht meer geneigd is om het oor te schenken aan klachten, die rechtmatig worden ver nomen. Maar of rechtmatige klachten wor den ingewilligd, is een zaak, waarom men zich te Moskou minder bekommert! DE GRIEP. In het Oosten van het land. Uit Brussel meldt men dat de griep thans talrijke slachtoffers maakt in Oost-België. Te Verviers kwamen verscheidene gevallen met doodelljken afloop voor. Zondag kon de operavoorstelling in het Grand Théatre niet doorgaan daar de meeste zangers ziek te bed lagen. In de kazernes is het aantal griepiyders eveneens zeer groot en op ver schillende electrische tramlijnen moest, by gebrek aan personeel, de dienst worden in gekrompen. mmmimmmm gg rmmm VOETBAL. M1DDELHARNIS. Never change a win ning team... brengt geen verandering in een ploeg dat weet te winnen. Men hooft goed praten van niet te willen veranderen, maar als er ziekte komt dan moet men wel een veranderde ploeg in het veld brengen. En ziekte is het, waar Flakkee dit seizoen al rykelyk mee te kampen heeft. Eerst heb ben we het gezien hoe Korteweg, die zoo uitnemend op dreef was in het begin van het seizoen, zijn knie bleséeerde, toen kregen we Lieven, die nog altyd zwaar ziek ligt en voorloopig nog Flakkee niet kan comple- teeren, nu hebben we al weer een patiënt, en weer iemand uit de voorhoede, die niet spelen kan, dit keer Van Buuren. En daar hebben we de kwaal, waaraan Flakkee labo reert, de pech, dat spelers door ziekte verrast worden. Wij hebben de vaste overtuiging dat als Van Buuren had meegespeeld dat de uitslag anders om was geweest, al heeft Hartensveld zeer behoorlgk diens plaats vervuld. Maar tusschen spelen en spelen, daar is verschil. Van Buuren voelt precies wat Van Beek wil, proeft, wat diens plannen zijn. Dan kan Har tensveld nog niet weten, al speelde hy ver dienstelijk. Er ontbrak iets in de afwerking aan de aanvallen, dat iets, dat ons binnentrio zoo buitengewoon gevaarfljk maakte. Eén speler kan de overwinning niet altyd aan brengen, het moge eens een enkele keer gelukken, maar verder niet. Zoo heeft Flakkee dan een leelijke strop gekregen in een nederlaag op eigen terrein van haar grootste concurrente. Pechvogel had geluk misschien,een penalty die onnoodig was en een verradelgk schot aat houdbaar was, vandaar 0—2 voor Pechvogel, maar dat doet niets ter zake, ze heeft gewonnen eu Flakkee staat weer op no. 2 en moet maarzien.dat zo wat nog heel goed kan boven Pech vogels belandt 1 Er woei een stugge stormwind over het veld, Flakkee heeft kansen weten te maken, maar zy had de- pech... Laten we over den wedstrijd verder maar weinig zeggen, het was storm, het was zwoe gen, en bovenal er was een faktor die geluk heet, dat een woordje meesprak. Er is een ding ons opgevallen, hoe vele Flakkae-spelers „verstgfd" waren na die weken rust. Mis schien is dit ook wel eens een oorzaak. We zouden de heeren spelers deze raad willen geven, heeren, bedenk dat gij Uw lichaam in betere conditie houdt. Misschien klinkt bet kinderachtig, maar... kom voortaan iedere week een of twee avonden in de week apart naar het voetbalveld en leer hardloopen. Jullie zijn weer te langzaam. Leer weer snel heid verkrijgen, train van stonde af aan op sprint, jullie loopen te langzaam, loop op de chronometer, hard, met bal... anders komt Flakkee er niet, en de kans is nog zoo mooi! Beschouw dit als de raad van een oud- Flakkeespeler, die het nog zoo goed met zgn oude ploeg meent en die zoo graag Flak kee I kampioen zou zien! J. B. F. Z. C. Donderdagavond 8.30 uur houdt F.Z.C. haar jaarvergadering in het bovenzaaltje van den Heer Jacobl. MIDDELHARNIS. In den Kerkeraad der Geref. kerk heeft de heer J. C. van Leeuwen zijn benoeming tot ouderling en de heer C. van der Waal zijn benoeming tot diaken aangenomen. Op Woensdag 8 Februari a.s., des avonds 6.30 uur, hoopt ds. W. F. Laman in de Christ. Geref. kerk aan de Hoflaan een bijbellezing te houden. Onze vroegere ingezetene ds. L.Vroeg- indeweij, Ned. Herv. predikant te Wilnis, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Nieuw-Lekkerland. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 30 Januari tot en met Zatordag 4 Februari 1933, hebben zich by den Correspondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 200 personen van ver schillende vakken als werkzoekenden doen inschrijven, t. w.: 114landarbeiders,2letter zetters, 13 timmerlieden, 10 metselaars, 6 opperlieden, 7 schilders, 1 smid, 3 beton werkers, 21 diepzeevisschers, 19 transport arbeiders, 1 kabelmonteur, 1 stoker Ryn- vaart, 1 borstelmaker en 1 pakhuisknecht. Van je vrienden moet je 't hebben Ons Nut ziet door de strenge wintervorst van de laatste paar weken en misschien nog wel eenige bijkomende oorzaken haar pogin gen om Louis Davids te laten optreden mis lukt. Gelukkig weten ze een prettige ver vanging voor den meester-cabarettier. Misschien zullen velen deze oplossing nog veel genoeglyker vinden als ze hooren dat we het gezelschap Frits Bouwmeester zullen doen optreden met het tooneelstuk „Van je vrienden moet je 't hebben", een biyspel, met een huweiyk als grondslag. Wat or rondom een pas gesloten huweiyk kan gebeuren, als er vrienden op bezoek komen, wanneer verder een legio serie mis verstanden ontstaan, dat geeft het stuk, dat Frits Bouwmeester - overigens geen onbe kende op ons eiland ons zal brengen. Al hebben we dezen winter ook zeldzaam weinig uitgaansavonden, het stemt toch prettig, dat, als er wat te doen is, per elot nog wat goeds is. Het Nut zal met deze opvoering, die a.s. Maandagavond plaats vindt, een volle zaal trekken, Centrale Veiling voor Goerce üverllukkoe te Middelhurnis. Veiling van Vrijdag 3 Februari 1933. Sinaasappelen ƒ2,— tot ƒ2,50 per 100 stuks. Savoye kool 6,60 tot ƒ10,— per lOOstuks. Knollen 1,50 per 100 stuks. Prei 4,60 per 100 bos. Spruiten 12,- tot 13,80 per 100 k.g. Peen 1,— tot 1,50 per 100 k.g. Zoete Campagners ƒ16,401. ƒ20,-p. 100 k.g. Bellefleurs 16,60 per 100 K.g. Veiling van Zaterdag 4 Februari 1933. UIEN. GROVE0,75 tot 0,83. GEWONE (met trosmerk) 1,20 1,61. GEWONE (cirkelmerk) 1,03 1,20. DRIELINGEN 0,95 1,05. PICKLERS2,60. Alles per en inclusief baal van 50 K.G. Aanvoer 175.750 K.G. Veiling van Dinsdag 7 Februari. UIEN. GROVE0,73 tot 0,80. GEWONE1,28 1,36. GEWONE (met cirkelm.) 1,— 1,27. DRIELINGEN 1,10. PICKLERS2,64. Per 50 k.g. Aanvoer 58.000 k.g. SOMMELSDIJK. Gedurende de maand Januari 1.1. vestigden zich in deze Gemeente 9 personen, vertrokken 8 personen, geboren werden 4 kinderen, overleden 4 personen, terwijl 1 kind als levenloos werd aange geven. Voor de uien wordt thans hier be steed 1,50 per H.L., aardappelen 0,60, poters 0,30 en peen 0,45 per H L. DIRKSLAND. De werkzaamheden a3n de waterleiding zijn thans ook hier begonnen. Enkele werkloozen konden er aan te werk worden gesteld. Met de verscheping van landbouwpro ducten was het heden (Maandag) bizonder druk. Zelfs werkmenschen uit Sommelsóijk konden aan de haven alhier worden tewerk gesteld. De muziekvereeniging zal a s. Donder dagavond in de zaal Odeon haar jaarlijksche uitvoering geven. Uitsluitend toegang voor Donateurs. Gedurende de maand Januari vestigden zich alhier 5 personen, terwyl er 6 ver trokken. HERRINGEN. Bij de stempeling ten kan tore van de arbeidsbemiddeling bleek dat het aantal werkloozen bedroeg veldarbeiders 49 en bouwvakarbeiders 2 totaal 51. De algemeene jaarvergadering van de Herv. Jongelingsvereeniging en Knapenver- eeniging zal niet plaats hebben op Donderdag maar op a.s. Woensdagavond te 7 uur in de Herv. kerk. De toegang tot deze vergadering is vry. Behalve referaten door de leden zullen ook nog door de meisjesvereeniging eenigo zangnummers ten gehoore worden gebracht. Door de Commissie van Winterbedeeling wordt aan eenige ouden van dagen en arm lastigen, die daarvoor in aanmerking wen- schen te komen wekelijks een som gelds uitgekeerd, telkens des Maandags te 10 uur ter secretarie. STELLENDAM. A.s. Donderdagmiddag 9 Febr. half 3 zal er Gemeenteraadsvergade ring gehouden worden. Naar men verneemt zullen enkele gar- nalenvisschers naar IJmuiden vertrekken, tot het uitoefenen der garnalenvisscherij aldaar. GOEDEREEDE. De Diaconie der Ned. Herv. kerk heeft 25 werkloozen tewerkgesteld voor het omzetten van 2 meeden land, de z.g. Boommeed, in den Ouden Oostdijk. Wegens ongesteldheid van den Con sulent Ds. Ameide zal er in 2 weken geen catechisatie gehouden worden. Uit den uiensorteerder zyn de afgeloopen week 1400 balen uien vervoerd en Maandag werd hier een schuit met uien geladen. By de werkzaamheden aan de te stichten waterleiding zijn 13 werkloozen tewerkge steld, wat weer een uitkomst is. Door de garnalenvisschers werden 2 dagen gevischt, waarbij 80 kilo garnalen per dag en per schuit werden gevangen. Loop der bevolking. IngekomenJoh. de Jong van HaarlemvertrokkenMaria Klazina Voogd naar Amsterdam. De ingeschrevenen voor den dienstplicht 1934 Pieter Groenendijk, Gerrit van Heest, Jacob Lokker, Jacob Orgers en Pieter Struik zyn btj besluit van Z.Exc. den Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, dato 27 Januari 1933, voor goed vrijgesteld van den dienstplicht wegens broederdienst. OUDDORP. Naar wij vernemen zal bet oude Kamphuis by het Strand alhier door J. Flohil geheel naar de eischen des titels voor pensiongasten worden ingericht. Door de gemeentelijke werkverschaffing zyn 12 werkloozen te werk gesteld bil de Klepperstee. De afgeloopen week werden uit deze gemeente uitgevoerd ruim 8000 Kippen eieren. Maandag stonden by de Werkverschaf fing ingeschreven 125 werkloozen. Door KI. Voogd zyn ruim 20 werk loozen te werk gesteld voor het omzetten van het bosch by den watermolen. De S.K.V. „Nut en Sport" hield 3 en 4 Februari j'.l. een goed geslaagde propaganda tentoonstelling alhier. Zeker mag deze ten toonstelling geslaagd heeten, daar de belang stelling der Ouddorpers voor deze nuttige sport zeer groot was. We twijfelen dan ook niet, dat by eventueele oprichting eener ver- eeniging het aan liefhebbers niet zal ont breken. Voorzitter Bienefelt opende de vergadering en heette de aanwezigen harteiyk welkom. Voorts bracht hij een woord van dank aan schenkers der pryzen en inzenders der ten- toonstelling-dieren. Nu de inzending mocht er zyn. Daar het voor de konynenliefhebbers van nut zijn kan volgen hier de resp. klassen met prijswinnaars: In Haaskl. VI. Reuzen Rammen, jong, behaalden de heeren J. v. Antwerpen, C. v. Koppen en P. de Voe resp. Ie, 2e en 3e prys, terwijl de heeren A. Pollemans en M. H. Braber hun dieren met z.e.v. zagen vermeld. Zelfde klasse voedster, jong: A.Pollemans en M. H. Braber, le prgs; J. Boom, Jb. Tanis Dz. 2e prijs; en T. Tanis Jz. en L.Tanie Mz. 3e prijs. Witte VI. Reuzen voedster,oud:Zwaarste kongn, 1ste prys A. Sperling Pz. Zelfde klasse rammen, jong: J. C. Bolle, le prys, P. Bezuijen 2e en AKoek Wz., 3e pr. Zelfde klasse voedster,jong: A. Koek Wz le en eere-prijs; Joh. Koek Wz., 2e prijs en A. Sperling 3e prys. Konijnen grijs rammen, oud: W. Vis v. Heemst, 3e prijs. VI. Reuzen Geel, ram jong; J. C. Bolle le prijs. Idem voedster, J. C. Bolle le en M. Grinwis 2e prys; Reuzen Blauw, ram le prijs K. de Jong; Cinchilla, Ram, jong: H. v. d. Meide, le prijs; Zelfde klas voedster: P. Voogd Dz. le J. Volwerk 2e en S. J. Nachtegaal derde prgs. Blac and tan, voedster, oud: J. van Ant werpen 2e prijs, S. J. Nagtegaal Z.E.V. Idem Rammen, jong: J. van Antwerpen, le en Eere prys. Jo v. Strien 2e en 3e prgs. Idem voedster, jong; J. van Antwerpen le prJLis, H. v. d. Meide Z.E.V. Zilvervossen, Zwart: H. v. d.Meide eerste prijs ram, le prijs voedster. In de klasse Brandneuzen zagen de heeren P. Voogd Pz. en J. Verduin hun dieren be kroond met resp. 2e en 3e prys. Hollander zwart: A. Braber le prgs. Madagascar papillon, J. Volwerk ram en voedster beide een 2e prijs. Polen, ram, jong: H. v. d. Meide 2e prgs. Cavia's trio: Corn. Voogd, le prijs. Ook de nesten jongen waren goed ver tegenwoordigd. Pryzen behaalden: C. van Koppen le pr. met H. VI. Reuzen, A. Geu- rand le pr. met Lotharingers. P. Voogd le pr. met Zilvervossen, zwart en 2e pr. met Cinchilla's. Ook de collectie kippen mocht er zijn De heeren T. Mosselman, G. L. Warnaer, K. Koek Az. zagen hun verschillende rassen met mooie pryzen bekroond. De duivencollectie was ook het bezichtigen waard. Ten slotte een woord van dank aan Zijn Edelachtbare Burgemeester van Ouddorp, die de tentoonstelling met een bezoek heeft vereerd en daarbij blgk gaf van volle sym pathie voor de nuttige sport. Wii twijfelen dan ook niet dat by eventueele oprichting van een Konynen-fokvereeniging, B. en W. hun goedkeuring daaraan niet zullen ont houden. S.K.V. mag op een gezellige en goed ge slaagde propaganda terugzien. Verslag van do Jaarvergadering der Coöp. Broodbakkerij tot „Nut van 't Algemeen, gehouden op Vrgdag 3 Februari 1933. De vergadering wordt met een welkomst woord door den Voorz. geopend, die zich yerheugde over de groote opkomst. Uit de jaarverslagen bleek de stygende groei der Coöperatie, 9 leden waren toegetreden, met vele niet-leden, er kon alzoo weer flink afge schreven worden. Aan Dividend vrij brood gebruik, zal 13 uitgekeerd worden, on danks de verbouwingen die er plaatsgehad hebben. Deze uitkeering aan de leden, komt voor velen in deze werklooze tyden goed van pas. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Tanis en T. Koek werden met Mjna algemeene stemmen herkozeD.terwyi Grinwis Ez. lid van het college v. d. Com- haissie by acclamatie werd herkozen, zy alien namen hunne benoeming aan. De leden werden ook nu weer in de gelegenheid ge steld, hun kwantum turf voor huishoudelijk gebruik te betrekken door middel van 'de 6oóperat.ie. De rondvraag bracht verschil lende vragen en werden op afdoende wyze beantwoord. NIEUWE TONGE. Naar wy vernemen i estaan er by het Gemeentebestuur ernstige Plannen om dicht by de 0. L. school alhier een speelplaats in te richten. ,.T Aan de kade en aan het tramstation j hier werden gedurende de afgeloopen week l n„ aa' P'm- balen uien aangevoerd. do pivs daalde van ƒ2,- tot 1,25 per l nn,'u PrÜZ0n van de andere veld- r vachten zyn dalende. nlii-h^ïlo^6 '"geschrevenen voor don dienst- gorit h ij volgende personen voor BaL-t„V wegens broederdienst: J. Hakker, J Breur, C. Bydevaate, S. Dekker, A m'v i Loof' A- L- v. d. Maden, A. Mehssant, KI. Visbeen, J. van Weenen en W. - B middeli werklo OUD aangev Handel - A Herv. Doopva van 7 kamer. - Te Weegbr opend om 8 u - G den zie deling a 2 trans laar en - De dankt a „Wat li heeft de Hy is t OOLT dag 3 „U.D.I.* voor do zaal van geheel woord v liet deze een vlot Gadenne werd ve byzonde Wellen" Verdi, g Aurore", allen te deerd, e de beloo Verder een btys wil", va Dit ver opgevoer toekomt, hoeveel gezelsch regisseur de functi het geze slagen w deelte aa van de niemand hun best kostely'ke waren d Holleman Breeman, H. Tiggel G. de V Putten C Na aflo J. van de gebodene, alles goe lang van Hierna directeur, in den st na het o" men nog bleef. He „U.D.I." Vori 22.330 ki 12.000 ki Handel sl - Ged. personen derdienst: nendijk, H. P. van Kreeft, H Daniël La mer Verk bert de V de Waal. Ver De afde wgs" bee in de zaal De Voor met een teert, dat weinigen van trouw Onderwys, altyd beha De notul gelezen en Herkozei heeren L. Wielaard. Uit het voorgelezei gen werdei Het best jaar uit de H. Kruik, meester en L. J. Belje De reken in ontvang met 239. van 1,97 Het aant Op 8 Feb propaganda king verle O.V.O.' uit Dirkslar sproken doe der openbar

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2