s OLEUM en Limonade Siropen TWEEDE BLAD Rijwielen met kettingkast i 21.50 ONZE EILANDEN OLFF ZOON xxxxxxxxxxxxxxxxx LGISCHE MAATSCHAPPIJ EMEENE ASSURANTIËN N.V. A. G. PENNING S ZOON - D1RKSLAND den Is- aar, .44 we (19 at). Bode SNIJDER Voorstraat, MIDDELHARNIS - Tel. 93 IMA GASOLIE C H OOK VEREENIGDE TSCHAPPIJEN No. 26 4 Febr. 1933 De Hitier gevolgen. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933. 5 3%i rreerende prijzen. OPGERICHT 1768 X X X X X X X X X VAN met Nedetlandsch kapitaal, onder Neder- branden in Nederland sedert 1914 Comm. ia Effecten. in li in 11 R1 R1 van Ud- —3 gijp Voor het vervoer van Goederen Is uw adres: BESTELHUISBotersloot 3S, Tel. 15154 Dagelijks ViceVersa. Aanbevelend. RIJWIELFABRIEK levert direct aan particulieren Rijwiel met torpedonaaf, compleet met lamp, drager met standaard, zwaar zadel,bel, pomp en reflector, met 2 jaar garantie, voor 42.75, af fabriek. Adres RIJWIELFABRIEK ..HET WAPEN VAN ROTTERDAM" Fabriek en Magazijn Rös. Manz- straat 24 en Bruynstraat 80. GIMBOer-i'S JIJANOL Kumasu LAAT NIET L05 Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren KOOPT NIET ALLEEN CHIKT VOOR LICHT MOTORGEBRUIK AAGT PRIJSOPGAAF DKANTOOR: ER DE HOOCHWEG 110 EF. 35006 (4 LIJNEN) T T E R D A M ANTOOR AMSTERDAM VOORBURGWAL 32 OON NOS. 45766 EN 45866 MIDDELHARNIS. Aan den heer E.Leef- lang alhier, „Flakkeescb Muziekhuis", is de levering en plaatsing opgedragen van een nieuw kerkorgel in de Christ. Geref. kerk te Vlaardingen. Bevolkings-register. Loop van de be volking dezer gemeente, gedurende de maand Januari 1938. Ingekomen: A. P. van der Kraau, van Leiden; mej. J. R. van Engen, van Avareest; mej. L. Noordyk, van Sommelsdijk; mej.L. J. Jongejan, van Divkaland; J. J. Nipiusen gezin, van Paterson (Noord-Amerika); mej. F. Groen, van 's-Gravenhage; W. Bot, van Ouderkerk aan den IJsel; A. Baksman en gezin, van Sommelsdijk. Vertrokken: L. van den Bos, naar Zwolle; H. A. van den Berg, naar Rotter dam; C. Pape en gezin, naar Schiedam; L. A. Hobbel en gezin, naar Rotterdam; S. Gordpk, naar Rijnsburg; P. van 'tHof, naar Schiedam; H. J. Kanters, naar Bergen op Zoom. Voor de uitbreiding van het kerkge bouw der Christ. Geref.kerk aan den Nieuwe Langendijk te Delft is o.m. ook ingeschre ven door den timmerman-aannemer M.Lang broek alhier, voor de som yan 13.490, De oudste vrouwelijke ingezetene onzer gemeente is thans de weduwe Iz. Hartog, geboren Bastiaantje Jordaan. Zij werd ge boren 31 Mei 1840 te Middelharnis en is dus ruim 92 jaar. Nu de vaart naar Rotterdam weerzoo goed als ijsvrij is, heeft de Middelharnissche boot haar gewonen dienst weer hervat, doch door het Voornsche Kanaal. Ook de vaart op Hellevoetsluis en de postbestelling is weer normaal. Vanaf het havenhoofd zijn deze week per Engelsche zeeboot 10.000 balen uien vervoerd met bestemming naar Londen. Fred Niblo, regisseur van BEN HUB, geeft enkele bijzonderheden over de verfil ming van dit grootsohe filmwerk. Meer dan drie jaar heb ik er voornoodig gehad de film Ben Hur te vervaardigen, anderhalf jaar gingen met studieSn en de werkzaamheden heen, die noodzakelijkerwijs in Italis gedaan moesten worden, anderhalf jaar werkte ik in de Metro Goldwyn studio's te Culver City. Het is meer dan 25 jaar ge leden, dat de regisseur Erlanger de Ben Hur stof voor het tooneel pasklaar maakte, het was destijds in Amerika de sensatie van den dag in de tooneelwereld, dat de en- sceneering twee maanden duurde en rond 80.000 dollars kostte! En nu werd er drie jaar onafgebroken gewerkt, de kosten be droegen vier millioen dollars Het stuk van Erlanger bestond uit zes bedrijven en 25 scènes, wij hadden voorde definitieve film een viervoud aan scènes noodig, die woord voor woord de bedoelin gen van den schrijver van het origineel, van Wallace, volgden. Wij namen echter 1000 scènes op, waarvoor ongeveer 2500 opnamen noodig waren, 650 Kilometer negatief wer den belicht, wij zochten hiervan 300 Kilo meter uit voor het filmpositief. Men krijgt eenig idee van de enorme hoe. veelheid firn, die wij moesten uitzoeken, wan neer men weet, dat deze film van ruim drie honderd duizend meter uit veertien millioen filmbeeldjes bestond... En daaruit diende een keus gedaan. Dag in, nacht uit, waren wij bezig de goede filmstrooken bijeen te voegen. Eindelijk was de film nog slechts vier kilometer lang. Met een bezwaard ge moed hadden wij scène voor scène uit het origineel gesneden. Weken vergingen voordat ons keuriug3comité het met een en ander eens verklaarde te zijn. Iedere meter film, die de Ben Hur film-lang is, eischte 160 Meter film, die onbenut is gebleven. Dit was het filmtechnisch gedeelte van de voorbereidingen, voor een film, die ongeveer zes jaar geleden het publiek tot geestdrift bracht. Een ieder heeft dit filmwerk als een groot kunstwerk beschouwd Heden herleeft Ben Hur, dit dank zij de klankfilm. Ik hoop dat deze klankfilmuitgave hetzelfde succes moge hebben, daarzy toch demogelijkheden van de zwijgende film ver achter zich laat. Want niet alleen herleven nu de enorme scènes zooals de wagenrennen, maar ook het dreven van de rennende paardeD, het gekuars van het zand onder de hoeven der paarden, het geschreeuw van de door razende geest drift opgezweepte menigte. Tot zooverre de groote regisseur Fred Niblo, over het weder-veitoonen van zpn prachtige film, waaraan hy heel zijn energie, geheel zijn kunnen heeft gegeven. Een zijner medewerkers, die zich speciaal ?P gebied van de techniek heeft bewogen, is in staat nog enkele bijzonderheden van statistiachen aard te geven omtrent genoemd filmwerk. Vier maanden werd in de Californische stad Lulver City onafgebroken gewerkt, om voor de verfilming van Ben Hur het Circus Maxi- mus te bouwen, zooals het eensin het antieke Antiochie gestaaD heeft. Het circus was 500 Meter lang, 50 Meter hoog, in de arena ver hieven zich op de pilaren, die twaalf Meter hoog waren, de enorme gladiatoren. Dag aan dag oefenden 12 wagenrenners met hun vierspannen op de baan. Duizenden toeschouwers stroomden van Hollywood en omgeving naar de Metro-Goldwyn studio's, om de wedrennen bij te wonen. Eindelijk was de dag daar de dag der opnamen. 100000 figuranten stonden dicht op elkaar in de loges en op de galerijen van het enorme arena. Fred Niblo, de groote regisseur, bestuurde dit eenig spel vanaf een commandobrug, die dertig meter hoog was. Hij kou zijn werk volbrengen, dank zij de hulp van loudspea kers, signalen en telefoons. Meer dan 1200 telefoonlijnen waren voor deze opname ge legd, 40 camera's fotografeerden de ren nende paarden. Gedeeltelijk waren de came ra's in de aarde bevestigd, dit om het mo- eltjk te maken, de voorbij snellende vier spannen van onder af te nemen. In weinig tjjd was 20.000 Meter negatief verbruikt. Terwijl overal in het circus de cameramannen actief waven en de toestel len snorden, kruiste een vliegtuig over de renbaan om foto's van uit de lucht te maken. Handig bestuurde automobielen reden naast de razende vierspannen om de prachtige beelden van de wild-geworden paarden op te nemen. De heete adem van de als dol geworden dieren, sloeg de operateurs in het gelaat, steeds bestond het gevaar, dat de dieren op de auto's zouden loopen.Omdeze opname tot stand te brengen, moesten tal- looze moeilijkheden, tallooze gevaarvolle oogenblikken doorstaan worden. Toen men later na de opname den tijd mat, die met een en ander verloopen was, kon geconstateerd worden, dat een nieuw record (zij het dan niet officieel) op deren- baan was behaald. Een derde van een (En. gelsche) mijl was in 37 2/5 seconde afgelegd... en zoo had de film, die alle records gebroken heeft, ook gedurende de opnamen een record op sportgebied behaald. Tot zooverre de inlichtingen, die Fred Niblo en een zijner voornaamste medewerkers in staat zijn te geven. Wij behoeven niet te zeggen met welk een ingenomenheid wjj deze informaties hier weergeven, te meer waar het om een film gaat, die door het Nederlandsche publiek met een enorm groote enthousiasme begroet zal worden. Ook nu, gedurende de vertooning van dit werk als klankfilm, zal er wederom geboeid worden door den enormen durf, die er aan den dag gelegd is met het opnemen van deze film, de Ben Hur-film, een der werken, waaraan de cinematografie den naam te danken heeft, het onmogelijke mogelijk, het onbereikbare bereikbaar te maken. Overal waar da film tot dusverre is vertoond, heeft zij haar on tegenzeggelijke suggestie op het publiek uit geoefend, als klankfilm bleek haar werking nog grooter dan dit destijds voor mogelijk werd gehouden. Ben Hur als klankfllni een meesterstuk op meesterlijke wijze weergegeven, een overwinning van de moderne, cinemato grafische techniek. „Napolitana". Onder vrij Teel belangstelling hield Don derdagavond het Mandoline-ensemble „Na politana" onder leiding van den heer J. W. Mooser zijn tweede muziek-avond Na de openingsmarsch La serenata - spreekt de heer Van Buytene als voorzitter zijn openingsrede. H'j roept alle aanwezigen, inzonderheid Mej. A. Kolff, een hartelijk welkom toe, en wijst op de groote moeilijk heden welke de vereeniging heeft moeten doorstaan, maar ook op de daaropvolgende opleving en bloei. Vervolgens stelt hij hun nieuwen dirigent den heer J. Mooser aan de aanwezigen voor en zegt dat wij zijn muzikale talenten niet genoeg kunnen waar- deeren, zoodat alle mogelijke moeite moet worden gedaan zooveel mogelijk leden te werven. Hierna speelt het ensemble „deOlympia- Wals" en vervolgens „Rêverie". Tusschen deze nummers speelt de heer Mooser, begeleid door Mej. A. Kolff, eenige viool-soli. Als intermezzo speelt hjj na de pauze nog eenige Xylophoon-solo's die door het publiek buitengewoon worden gewaar deerd (en waarlijk niet zonder redenen). Mej. A. Kolff werd bloemen aangeboden. Hierna werkte het ensemble op voortref felijke wijze zijn programma af. Voordat nog een viool-solo wordt gespeeld spreekt de voorzitter zijn slotwoord. Hy dankt nogmaals mej. A. Kolff en verder alle leden, dirigent en aanwezigen voor het doen slagen van dezen avond, en spreekt de hoop uit dat, allen genoten hebben,zoodat ook zy propaganda zullen maken voor deze ver eeniging. Hierna werd de avond gesloten met een gezellig bal. H. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkoe te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 31 Januari 1933. Savoye kool 10,— tot per 100 stuks. Knollen 1,50 tot 1,60 per 100 siuks. Stekuien 0,85 tot 1,10 per 100 k.g. Armgaard 16,- tot per 100 k.g. UIEN. GROVE 1,35. GEWONE (met trosm.) 1,92. DRIELINGEN1,43. PICKLERS2,46. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 30.000 K.G. Veiling van Donderdag 2 Februari 1933. UIEN. GROVE0,91 tot 1,15, GEWONE (met trosmerk) 1,68 1,6£ GEWONE (cirkelmerk) 1,45. DRIELINGEN 1,40. PICKLERS2,66. Alles per en inclusief baal van 50 K.G. Aanvoer 89.500 K.G. EIEREN. Kipeieren 48 K.G. 3,- tot idem 56 - 59 3,40 3,80. Idem bruin 59 3,60 3,80. Eendeieren 4,— Aanvoer 8.000 eieren. Bezoek DE FRUITHAL. Speciale Mandarijnen en Sinaasappels. Vanaf beden verkrijgbaar: ZOUTE JAVA PINDA'S Agent voor het geheele eiland van de Eerste Dordtsche Java-Pinda Mij. (Adv). SOMMELSDIJK. Bij den agent der arbeids bemiddeling dezer gemeente stonden de vorige week als werkzoekenden en werk loos ingeschreven: 153 landarbeiders, 13 transportarbeiders, 3 metselaars, 4 timmer lieden, 5 schilders, 1 opperman, 1 machi nist groote vaart en 1 schipper. Op de alhier gehouden veiling van een laudbouwschuur in eigendom toebehoorende aan de erven Jac. Ramais alhier, is gemelde schuur ingezet op 820,— door den heer G. L. Born alhier. Verslag van de bijeenkomst van de B.V.L. to Soiumelsdijfc op Donderdag 2 Febr. 1933 in Hotel Spec te Sommelsdijk. Om kwart over zeven opent de heer Dp- kers de bijeenkomst met het verzoek aan de talrijk opgekomen aanwezigen om het eerste couplet van het Wilhelmus te zingen, waaraan staande door vrijwel allen werd voldaan. Daarna heet hij allen welkom, de heeren autoriteiten, de diverse vereenigingen en vooral de vele landstormers die opgeko men waren. Hij deelt mede dat de vereeni ging veranderd is, doordat het bestuur is ontbonden, en nu het bestuur is aangewezen door de Gewesteiyke Landstorm Commissie. Als voorzitter is gekozen de heer L.J. den Hollander, ook voorzitter van de Gewestelijke Commissie, ongetwijfeld de plaats, die hem toekomt. Hij herinnert eraan, dat het grond beginsel van de B.V.L. steeds is, getrouw aan het Koningshuis en aan de wettelijke regeering, zoodat steeds in geval van oproei en revolutie de landstormers zich ter be schikking stellen van de Regeering. Deze avond is niet enkel een propaganda- avond, maar ook een gelegenheid om den inwoners van Sommelsdijk en Middelharnis nader met dit instituut bekend te maken, daarom zullen er eenige landstorm-filmen worden afgedraaid. Vooreerst zien wij dan den landstormdag in Oisterwijk, prominente figuren uit de B.V.L.-beweging, daarna leest de heer Smits een tweetal geestige Vlaamsche gedichten voor, waarna de heer Dijkers de prijzen van de schietwedstrijden uitreikt, en mededeelt welke leden nu eerste klas schutter en scberp-schutter zjjn geworden, zoodat de afdeeling nu 13 scherp-schutters en 40 schut ters eerste klas heeft. Dan wordt er pauze gehouden, waarin den aanwezigen een verversching wordt aan geboden Na de pauze werden de films van de Harskamp, Motordienst, H. M. de Koningin by het défilé voor het Huis Ten Bosch en het transport In Rotterdam afgedraaid. De heer Smit hield nog eenige aardige voor drachten en de voorzitter L. J. den Hollander sluit deze zeer geslaagde byeenkomst, waarna weer het Wilhelmus staande gezongen werd en de aanwezigen voldaan huiswaarts gingen, M. B. DIRKSLAND. Ds. A, de Blois, alhier, is beroepen bij de Geref. Gemeente te Bent huizen. Door den landbouwer J. Roodzant Jz. is aangekocht van de hengstenvereeniging „St. Filipsland" te Anna Jacobapolder de vosbleshengst Marnix van Wilson K 1306. De gemengde zangvereeu. „Excelsior", alhier, zal a s. Hemelvaartsdag deelnemen aan het Nationaal Concours te Baarn. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd voor de uien slechts 1,50 per 60 K.G. geboden. UERKINGEN. Gedurende de maand Ja nuari j.l. zyn aan een tweetal personen in deze gemeente vogelwetvergunnicgen afge geven in verband met schade aan tarwe- gewassen. Door het Gemeentebestuur is vergun ning verleend aan den alhier te vestigen broodbakker A. Jougejan tot verbouw van zijn broodbakkerswinkel. Daar voor de doopsbediening in de Herv. Kerk zich niemand heeft gemeld, zal a.s. Zondag niet des middags Godsdienst oefening worden gehouden maar heeft dit plaats op de gewone uren. In de vacature in het bestuur der Land arbeidersvereeniging, ontstaan door bedan king van den heer M. Breur, is gekozen de heer E. Slis, die de benoeming heeft aan genomen. STELLENDAM. Door de vorst der vorige week konden de garnalenvisschers niet ter vangst uitgaan, doch Dinsdag is de haven opengebroken en konden ze ter visscbery gaan. De loop der bevolking over de maand Januari is als volgt: Ingekomen: J. Draisma van Amsterdam; J. Overzet van Leeuwarder-Aadeel; A. Koote van Sommelsdyk. Vertrokken: J. IJzerman naar Nieuw- Beyerland. Maandagavond werd de jaariyksche algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Stellendam van de Z.-Holl. vereen. „Het Groene Kruis". Als bestuursleden wer den de heeren P. van den Broek en P. D. Holleman met algemeene stemmen herko zen. Verder werd besloten dat dit jaar een cursus in E.H.B.O. zal gehouden worden en ook dat by voldoende deelname wederom een moedercursus zal worden gehouden. GOEDERKEDE. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in brons aan D. Bruggeman, tuinman bij mevr. de Wed. J. Lodder-Zaayer, alhier. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening plaats hebben. Doop- vadars kunnen zich a s. Zaterdagavond 7 uur aanmelden in de Kerkekamer. Onze dorpsgenoot de heer Jb. Lodder is op de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd voor het Candidaat-examen voor Scheikundig Ingenieur. Door den Penningmeester van den modernen landarbeidersbond is afgeloopen maand 825,60 uitgekeerd. De zeevisschor T. v. d. Houten had het ongeluk op de Visscherlj de schroef van zpn Motorboot te breken, wat een schade is van 50,en niets verdiend, De verkoop van zitplaatsen gehouden in de Ned. Herv. kerk heeft 5, opgebracht. In deze gemeente is een afdeeling van de S.D.A.P. opgericht met aanvankelpk 15 leden. Het Bestuur is als volgt samengesteld: Voorziitter, K.Timmer;Secretaris, J,Tanis; Penningmeester, W. van Veen. OUDDORP. Voor het bouwen van een Pompstation in de Oostduinen is aan het bestuur der Waterleiding door B. en W. vergunning verleend. Er waren hier deze week 200 werk- loozen. De gevolgen van Hitler's benoeming tot Rijks kanselier zijn nu reeds dat alle linksche machten samengaan tegen hun gezamenlijken vijand. Een dracht maakt macht. Dat principe heeft de fa. Wig leven reeds jaren geleden toegepast. In haar zeep en zeeppoeder fabricaten zijn alle machten ge concentreerd die stof en vuil in 't waschgoed zóó afdoende bestrijden dat één nacht in 'n sopje .Bleekertje" voldoende is om de wasch schoon op de lijn te hangen. Zonder koken, zonder on- noodige slijtage, zonder geel worden. Daarbij komt dat „Bleekertje" tegelijkertijd voor U spaart. Voor slechts veertig bons hebt U keus uit meer dan honderd waardevolle artikelen, waaronder degelijk speelgoed, huishoudelijke en luxe voorwerpen met een winkelwaarde van 2 a 3 gulden. Hoe eerder U hiermede begint, hoe eerder U de keus kunt maken en met meer gemak Uw wasch behandelt. 21 (Adv.) maken van het innige contact mot hetGroene Kruis. De minister heeft geschreven reeds twee jaar geleden, dat het veer Middolbarnis- Hellevoetsluis binnenkort verbeterd zal wor den. Een lezing werd gehouden over geslachts ziekten ten plattelande. De voorzitter dankte Dr. Kramers voor het uitgebreide verslag en sprak daarby de hoop uit, dat de dokter nog wel eens gelegen heid zal hebben die vergadering by t6 wonen. By monde van den heer W. M. de Vos verklaarde de commissie dat de rekening over 1932 in orde was bevonden. De rekening sloot in ontvangsten met 4592,63 en in uitgaven met 2424,91, aldus met een goed slot van 2167,73. De rekening der T.BC bestrijding sloot in ontvangstenen uitgaven met 876,86. De voorzitter deelde mede, dat van de gemeente slechts de helft van de subsidie zal ontvangen worden en volgend jaar in het geheel geen subsidie meer. Bezuiniging zal dus niet kunnen uitblijven. Verder zei de voorzitter, dat de t.b.c. in onze gemeente afneemt. Hy dankte voor de opkomst sn sloot de vergadering. NIEUWE TONGE. Het woonhuis met schuur en erf van den heer M. C. Breesnee staande aan de Kerkring, ingezet door den heer L. D. van Eesteren op ƒ3755, is by gehouden afslag aangeloopen. De gunning werd aangehouden. De Gebr. Knöps, machinale broodbak kerij alhier, keert over 't afgeloopen jaar een dividend uit van 21 De gemengde Zangvereeniging Apollo" heeft onder leiding van den directeur de beer Hekman van Middelharnis een uitvoe ring gegeven in het C3fé de Witte alhier. De verschillende zangnummers en het too neel vielen zeer in den geest der aanwezi gen. Een gezellig bal was het slot van den avond. Dit jaar zijn als kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk alhier, aan de beurt van aftre ding de heeren J. Niekerk en Jac. Prince. a.s. Donderdag 9 Februari n.m. 6.30 uur zal in de O.L. School alhier een ouder avond worden gehouden. Hoofd de heer Van Groningen. OUDE TONGE. Tot Voorzitter van de afdeeling van den R.K. Landarbeidersbond „St.-Deus Dedit" werd gekozen de beerW. Kauffman, in de plaats van den heer J. J. Stoop, welke geen candidatuur meer aan vaardde. Het Bestuur is als volgt samen gesteld; W. Kauffman voorzitter, A. van Kampen Secretaris, Th. Stoop Penningmees ter, Jac. Poilemans en A. J. van Peper straten, leden. Tot Voorzitter der Landbouw-PatrooDs- vereenigiug „Ons Belang" is gekozen dhr. L. Slis, in de plaats van den heer P. van Schouwen, die als zoodanig bedankte. OOLTGENSPLAAT. Vergadering van het Groene Kruis. Donderdagavond heeft de afdeeling van Het Groene Kruis een algemeens ledenver gadering gehouden in de zaal van den heer P. Vjnke. De voorzitter de heer L.A. Hobbel opende de vergadering met een hartelijk welkom toe te roepen, wees verder op de treurigheid telkenjare te moeten herinneren aan deslechte opkomst. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Dr. C. W. Kramers bracht verslag uit als afgevaardigde van de te Rotterdam gehouden algemeene vergadering. Spreker kon het ge heele verslag echter niet lezen, omdat dit te lang zou duren. Ook vond hy dit niet van veel belang. Voor de geestelijke volksgezond heid, de nazorg voor uit gestichten ontslagen krankzinnigen, wenschon velen gebruik te DEN BOMMEL. In den nacht van j.l. Dins dag op Woensdag heeft de ryksveldwachter Van Herman in samenwerking met den brigadier der rijksveldwacht te Oude Tonge een goede vangst gedaan. Het is genoemden politiemannen gelukt een lichtbakstrooper onder deze gemeente aan te houden. Lichtbak, dubbelloops jacht geweer en een haas werden in beslag ge nomen, terwyl proces-verbaal tegen den strooper J. B. werd opgemaakt. M. de G., met zijn woonschuit liggende in de haven dezer gemeente, is op het ijs zoodanig gevallen, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Naar wp vernemen ligt het in de be doeling (indien het door een komende vorst periode niet belemmerd wordt) de werk verschaffing te hervatten. Gedurende de afgeloopen maand be droeg de gemiddelde regenval in deze ge meente 21.2 m.M. In Januari 1932 bedroeg de gemiddelde regenval in deze gemeente 34.3 m.M. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Wij bren gen in herinnering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Stad aan 't Haringvliet wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 8 Februari 1933. Tegen de arbeiders eventueel werkge vers die hieraan niet voldoen, zullen straf maatregelen worden genomen. Bij den Agent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente stonden gedurende de week van Maandag 21 tot en mat Zaterdag 28 Januari 1933 25 werkloozen ingeschreven. Van de 15 ingeschreven voor den dienst plicht lichting 1934 zijn vrpgesteld wegens broederdienst: A. Arensman, A. J. Arens- man, T. Arensman, J. v, d. Boogert, L. Die penhorst, K. v. d. Meide en H. Trommel. De vorige week werd van uit deze ge meente vervoerd 2654 H L. aardappelen, 2720 H.L. uien, 532 H.L. koepeen en 645 H.L. poters. HELLEVOETSLUIS. Zaterdag 28 Januari j.l. gaf Helvoet's Gemengd Koor V.I.O L.A." een zang- en muziekavond in de Casinozaa! van den heer.F. Lakens, Kerkstraat, alhier. De voorzitter, de heer S. C. Bronwasser opende dezen avond. Hij heette alle aanwe zigen barteiyk welkom en zeide o.m. dat het ledental der vereeniging in den laatsten tijd sterk verminderd was, hoewel hy er op vertrouwde dat dit geen afbreuk zou doen aan de kwaliteit van hetgeen ten geboore gebracht zou worden. Vervolgens sprak hij den wensch uit, dat een ieder der aanwe zigen zou medewerken dezen avond zooveel mogeiyk te doen slagen, waarna bij den Directeur, den heer Ph. Vermaat verzocht met het zangprogramma een aanvang te willen maken. Achtereenvolgens werden met eon kleihe pauze een vpftal zangnummers gegeven. Zij werden goed gezoDgon. twee zelfs zeer goed n.l.: „Zomernacht" van F. W. Kools en „Oho! gp trotscbe deerne" van Alfred Dregert. Na een kleine pauze werd het zangspel „De Zigeunerinnen" op gevoerd, begeleid door den heer F. Lakens (piano). Genoemd zangspel werd byzonder goed vertolkt en viel zeer in den smaak b(j het publiek. De Voorzitter dankte de heeren Ph. Vermaat en F. LakeDs voor de moeite die zp zich getroost hadden om de opvoe ring van dit zangspel mogeiyk te maken, zoo ook de dames die in deze medewerking hebben verleend en die allen, zonderonder scheid, bun best hebben gedaan. Hierna was het Jazzorkest „The Melody Makers", onder leiding van den heer F. Lakens aan de beurt vau optreden.Evenals by hun vorig optreden had dit orkest weder om veel succes en mocht het zich in de vollo belangstelling van het publiek ver heugen. De ten gehoore gebrachte muziek nummers werden alle byzonder goed ge speeld, waarmede werd aangetoond, dat dit

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5