vt-1 WAGENSTR. 85-87 ■1 ROTTERDAM ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933. ar die zaak eens in comité te behandelen, e Voorzitter zegt dat men dan wel een ondje er voor kan nemen. In het rapport reken de verklaringen elkaar tegen. Er ordt geen conclusie getrokken. Spreker il niet over het rapport oordeeleu. Dat is et ieders werk. Wel wil by opmerken, dat commissie zich een weinig vergaloppeerd eft, wat te wyten is aan een uitlating n den heer de Boo, n.l. dat deze de brief, e naar Ged. Staten is gegaan niet gezien eft. Dit is zoo maar, toch nooit worden ie brieven dia weggaan door de wethouders lezen. Het gebeurt wel eens by belangrijke zaken, t hij 't noodig oordeelt dat de wethouders kennis van nemen. Maar de brief is weg gaan zooals is besloten in B. en W. Dit tuigen de notulen van de B. en W. vor dering. De regels in het rapport, dat, als Iks zoo was, de commissie haar afkeuring rover moest uitspreken, hadden dus niet dat rapport behooren voor te komen. Stel voor, dat de burgemeester, alle brieven, e hy als uitvoerder van de raadsbesluiten de besluiten van het college van B. en W., u wegsturen door de raadsleden en wet- uders zou moeten laten lezen. Dan kwam geen eind aan. Zulks is ook nergens be- hreven. Spreker neemt zulks de commis- niet kwaljjk, maar acht zich ten opzichte •rvan verplicht licht in de zaak te brengen. De heer Frtjdal zegt, dat de commissie n vruchteloos werk heeft gedaan. Men eft er veel moeite aan gehad, en spreker 1 nu de zaak maar afhandelen. Spreker t de zaak hopeloos in; oftewel niet hope- s, maar lastig en vervelend. Het betreft ts anders dan praatjes, door een opwelling ar voren gekomen en geuit. Z.h.s. wordt besloten de zaak in comité de orde te stellen bij gelegenheid van volgende vergadering van den raad. ondvraag. De heer Frijdal wil den Voer- ter nog even iets vragen in verband met t keuren van het (js in de vestinggracht, heeft hierover veel hooren mompelen en gaarne de juiste toedracht van deze zaak nemen. e Voorzitter antwoordt, dat volgens de itieverordening het ijs eerst moet worden eurd, hetgeen Donderdagmiddag heeft ats gevonden. Het had toen volgens mede ding van den agent van politie een dikte 8, 7, 6, 5 en 4 c.M. Het was derhalve t sterk genoeg om er een groote hoe- Iheid menschen op te kunnen dragen.Er toen door hem borden laten plaatsen, meldende dat het jjs niet goedgekeurd s; hierdoor bleek, dat bij als hoofd van politie zich niet verantwoordelfjk stelde r eventueels ongelukken, die er op kon plaats vinden. Vrijdagmiddag ishetop- uw gekeurd en werd het ijs sterk genoeg onden. e heer Frydal dankt den Voorzitter voor inlichtingen en zegt zulks ook reeds ge- d te hebben, ierna sluiting. GEMEENE VERGADERING van Schutte- vaer op Woensdag 1 Februari in Hotel Spee te Sommelsdijk. e Vice-Voorzitter, de heer M. Joppe, nt de vergadering met een woord van kom tot de vr{j talrijk opgekomen aan- igen, herinnert, dat hij ieder jaar weer ieuw hoopt op een opleving die steeds r uitblijft, maar zoo slecht als het nu is het nog niet geweest, zoodat hij scht, het volgend jaar meer hoopvolle rden te kunnen gebruiken. Dan leest retaris Hoek de notulen der vorigejaar- adering, welke onveranderd worden dgekeurd. gekomen stukken, r is van het Hoofdbestuur teruggekomen brief van schipper Verschelling uit Som- sd(jk. Deze had z(jn beklag er over ge- dat bij de herstellingswerken aan de kenisse-brug verblindende lichten wor- gebruikt. Hij verzoekt zoodanige blin- ing van deze lichten, dat de scheepvaart een last meer van hebben kan. Tevens by medegedeeld, dat de ducdalven, die taan, geen licht hebben, zoodat dit ge- iyk is voor de scheepvaart, hipper M. Zoon. Van den zomer waren r wel. apitein van der Gevel. De laatste keereD, ik daar voer, waren er geen lichten, heeft dit by zijn maatschappy gerap- eerd. 't zal nader aan het Hoofdbestuur wor- medegedeeld. n een antwoord van de Gemeente Mid- arnis, over het verzoek om vrystelling liggeld voor de schippers uitSommels- die gedwongen zijn Zaterdags nachts iddelfaarnis te gaan liggen, omdat het r uit de haven wordt gelaten, zoodat nders vast komen, en daardoor niet en varen op Zondagmorgen. Deze vry- ing wordt niet verleend, kening en verantwoording Penning ter Zoon. orzitter benoemt tot leden der kas- issie deheeren Van Es enM.Boomsma. nningmeester deelt mede, dat er 217 as is, echter heeft hy voorgeschoten bedrag van ruim 8. heer Hoek brengt verslag uit van de dering van Schuttevaerin Werkendam- de rondvraag wordt even hierop terug- men. De voorstellen van dezeafdeeling en wel aangenomen, maar welke wor- uitgevoerd? het schippersblad Scbuttevaer staat maar er wordt verzocht dit volgend te vermelden, opdat de leden weten, el er van hun voorstellen zyn uitge- De twee bestuursledeu, schipper Hoek en de heer T. van den Doel, worden met overgroote meerderheid herkozen, welke be noeming beiden aannemen. Punt 7, Voorstellen voor de Algemeene Vergadering van Schuttevaer in Enkhuizen. Schipper J. van Zetten verzoekt een licht op den Bierdyk in het Veeregat, en indien dit niet gaat, een gasboei in plaats van de zwarte ton nv. 6. Dit is ook meermalen gevraagd door de afdeeliugen in Viissingen en Middelburg. Schipper Verschelling's voorstel, om te dwingen, dat de schippers tweo maal 24 uur te voren worden gewaarschuwd, indien het water uit de havens vau Middelharnis en Somwelsdyk gaat, ontlokt een zeer lang durige discussie. Ia het kort blykt, dat de schippers iu Sommelsdijk niet ultyd gewaarschuwd wor den, indien het water uit de haven gaat. Zoolang schipper Hoek in het najaar haven meester is, gaat het goed, slechts ééns is het van het najaar voorgevallen, dat zy niet waren gewaarschuwd. Maar zoowel op 17 als op 18 Januari van dit jaar was hot laagwater in de haven, zonder dat de schip pers dit wisten. Het blykt verder, dat dit niet aan den haven meester Dirkx in Middelharnis ligt, want deze waarschuwt zelf zoo spoedig mogeiyk als hij het weet. De grootste fout zit dus in Sommelsdyk, zoodat de schippers, indien dit weer gebeurt, dit moeten melden op de secretarie. De klacht, dat zy zoo laat weten, dat het water er uit gaat, wordt breedvoerig be sproken. De polder en de provincie kunnen gelasten, dat het water er uit gaat en de schippety, die er ook veel belang bij heeft, heeft niets in te brengen. Indien dus de polder 's avonds zegt, dat het water er uit moet, gebeurt dit ook. Gezocht zal moeten worden, door overleg met de belanghebbenden in dit geval schippers en de polders hierin verbetering te brengen. Schipper Visser vraagt, of het niet mogelLjk is een spuivlag uit te hangen, net als in Dirksland. Bezwaren zijn er echter, indien deze niet gezien wordt. Schipper Verschelling geeft het nog niet op. Hij zag toch gaarne, dat eens besproken werd in Enkhuizen, om te dwingen dat de schippers 2 x 24 uur te voren worden ge waarschuwd, desnoods met den rechtskun digen adviseur der vereeniging, aangezien het weg laten loopen van het water ook be schouwd kan worden als belemmering van de scheepvaart. Wie is verantwoordelyk voor de schade? Kapitein Van der Gevel: Dan moet er ook steeds een man aan boord zyn. De heer Dykers meent ook, dat alleen met onderling overleg verbetering is te bereiken. De heer Hoek meent, dat dit punt toch niet behandeld zal worden op de vergadering, want dit is een plaatseiyk belang. De heer Vis vraagt,of het niet mogelykis, door middel van een electrisch waarschu wingsbord of licht, de schippers tydig te waarschuwen. Er wordt toch hier zelfs toe gegeven, dat de heer Dirkx in Middelharnis zoo spoedig mogelijk waarschuwt, indien deze dus zoo'n waarschuwingslicht kan be dienen, is dit voor hem gemakkelijker en ieder kan het ten spoedigste weten. Zal nader worden onderzocht. Schipper Van Zetten heeft opgemerkt, dat zonder waarschuwing van den zomer voor havenwerken zoo ongeveer vyf of zes ge- tyden achter elkaar het water wegliep. Dit mag niet, want dat is belemmering van het verkeer. In Goes moeten ook wel eens wer ken voor de provincie aan het kanaal ge beuren, maar dan wordt dit zes weken te voren medegedeeld, zoodat de schippers het tydig kunnen weten. Voorzitter: Evenals vorig voorstel, van plaat3elijken aard en komt niet op de agenda in Enkhuizen. Nog eens een klacht over het leegloopen van de haven: het gebeurt wel eens dat je wordt gewaarschuwd en er geen water wegloopt. De sluismeester van Kassei zou 's avonds niet hebben gespuid en daarom moest dit overdag gebeuren. Maar diverse schippers hadden weer schade van diens handelswyze. Schipper Tersteeg vraagt over de wissel plaats. Deze eeuwige steen des aanstoots voor de sommerdieksche schippers komt er kort af, want daarover komt binnenkort meer. Kapitein Van der Gevel vraagt uitbaggeren van deBieningen en den kleinen Beer. Wordt aangenomen. De lichten op de sluis in Middelharnis, worden weer eens bekritiseerd. Wanneer het groote licht geblindeerd wordt, is er niet voldoende licht voor de geheele sluis. Wordt dit niet geblindeerd, dan isditerghinderiyk voor de binnenvarende schippers. Gevraagd wordt blindeering en een tweede klein licht. Tevens om eindeiyk eens een groen licht te plaatsen, indien ze de sluis 's avonds kunnen binnenvaren. De heer M. Boomsma vraagt, of er ge zorgd kan wordeD, dat in iedere gemeente van Goeree en Overflakkee een kraan van de Waterleiding komt voor de schippery. De beer Dykers deelt mede, dat daaraan gedacht zal worden. Kapitein Van der Gevel pleit voor Zondag sluiting van de sluizen. Deze dan alleen open van 6 tot 8 uur 's morgens. De heer Boomsma bestrydt dit. Dit gaat airekt tegen een tweetal liefhebbers van zeilen. die nota-beDe zelden Zondags schut- ten. Maar dit voorstel is voor den schipper "«aannemelijk. De schipper heeft nooit be lang by sluiting van een sluis, die heeft er belang by, dat hy te allen tyde kan wor den geschut. Schippers, die dus door slecht weer, tegeuwiud of andere oorzaken, niet tydig aanwezig kunnen zyn, moeteu wach ten. fn plaats dat het den schipper gemak- keiyk wordt gemaakt, worden or belemme ringen gemaakt. Bovendien gaat men verder, hierna sluiting 's nachts voor de scheepvaart, dan ook Zaterdagsmiddags. De heer Dykers neemt het op voor de Zondagsrust. Hy meent, dat ieder mensch recht heeft op eon vryen dag. De heer Boomsma antwoordt, dat dit niet besproken wordt, maar het openhouden van de sluis. Het biykt echter, dat er aan ge werkt wordt, zoodat we binnenkort meer over dit punt zullen hooren. Vanuit de vergadering wordt echter de opmerking gemaakt, dat dit een zeer moei lijke kwestie zal zyn, aangezien de sluis een bultensluis is, zoodat je soms gedwongen bent om op Zondag te varen, of te schutten. Schipper Van Zetten vraagt, of het niet mogelijk is, dat er grootere slekken aan de sluisdeuren worden gemaakt. Hy vindt het schutten hier een janboel. Nergens gaat het zoo langzaam als hier. De heer Vis deelt mede, dat er dan ge vreesd wordt dat de fundeeringen van de sluis zullen worden ondermynt. Schipper Van Zetten vraagt om betere seingeviDg op de B irendrechtsche brug. 's Nachts is het prachtig, overdag deugt er niets van. Schipper Buscop vraagt, of het niet mo gelijk is in het reglement van de tram haven een artikel op te nemen, waarin op genomen staat, dat de Middelharnisse boot niet met volle kracht de buitenhaven door stoomt. Tevens om den kapitein Van der Gevel eens te vragen om het zoeklicht in de haven zelf te dempen. De laatste belooft er op te letten. Schipper Van Zetten zag gaarne, dat de watertollen worden afgeschaft, en daarvoor een vaarwaterbelasting. (Zoo iets als een wegenbelasting voor de schepeD). Voorzitter deelt mede, dat daaraan ge werkt wordt. Secretaris Hoek pleit voor een verlegging van den dyk langs de haven van Sommels dyk. Dan zou er veel meer ruimte komen voor het lossen en laden der schepen. Dit zou tevens een prachtig werk zyn voor de werkverschaffing, desnoods in drie of vier jaar. Noodig zou zijn drie gemeten land om den dyk 35 meter te verplaatsen. Van der Gevel vraagt: kunnen we morgen dan beginnen? Schipper Hoek gaat naar de vergadering in Enkhuizen, de heer IJzerloo als Hoek niet kan. De Maasny mph wordt even besproken, want die ligt in den weg. Daarna, om 11J uur-in een dichte mist- sluiting, waarna de kascommissie de boeken naziet, en deze accoord bevindt. M. B. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente OOLTGENS- PLAAT, op Donderdag 2 Februari des namiddags half drie uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Af wezig met .kennisgeving de heer Van Es. Voorzitter: Op deze eerste vergadering in dit nieuwe jaar rust op mij de traditie ge trouw de plicht een terugblik te werpen op het afgeloopen jaar. In de eerste plaats dank ik de raadsleden voor de blyken van belangstelling ondervonden by de wisseling des jaars en U voor Uwe persoon, Uw gezin en in zaken een gelukkigjaar toegewenscht. Wanneer we terug zien op 1932, dan is dit een jaar geweest dat wy onder droeve omstandigheden hebben verlaten en niemand onzer is de druk der tijden ontgaan. Wan neer wy nu weer voorwaarts zien, kunnen wij nog niet veel verbetering constateeren. Gelukkig heeft 1932 ons voor rampen ge spaard, wij allen als raadsleden en het ge- meentepersoneel is voor dit leven bespaard gebleven. De velden hebben rykeiyk gedra gen, doch de lage prijzen maken de om standigheden moeilijk en bevorderden in groote mate een nijpend geldgebrek. Toch moet ik met den Burgemeester van Rotter dam zeggen dat wy niet al te pessimistisch mogen zyn al is er voor optimisme geen enkele reden. Laten wij de besluiten die de gemeente van ons dit jaar eischt met vertrouwen op den Almachtige richten. Laat onze hand doen wat zij vindt om te doen. Laten wy hulp trachten te bieden daar waar het noodig is en ik vertrouw dat ook de inwoners dezer gemeente zich zullen schragen om met God het gezag hoog te houden. Ik vertrouw dat de communistische woelingen, die ook in onze gemeente op staan, voorkomen zullen worden en vol doende medewerking verleend zal worden deze met al wat in ons is tegen te werken. Ik dank allen die in 1932 my medewer king en vertrouwen geschonken hebben en ik hoop en vertrouw dat dit in het jaar dat voor 'ons ligt zoo zal blijven. Moge onze besluiten die wij in dit jaar te nemen heb ben onder Gods zegen de ware belangen van deze gemeente voorstaan. Daarna werden de notulen der laatste ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken. Procesverbaal van de kasopname b(j den gemeenteontvanger waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 880,91 overeenkom stig boeken en bescheiden. Van Ged. Staten verschillende goedkeu ringen over genomen raadsbesluiten. Van de R.K. en Byz. schoolbesturen een verzoek om voorschot te mogen ontvangen ingevolge art. 101 en 103 der L. O.-wet. Voorzitter stelde voor eerst de rekening op te maken en daarna de vergoeding en het voorschot te bepalen. Een verzoek van de gemeente Ambt Harden- berg om adhaesie-betuiging aan een besluit van deu Raad dier gemeente inhoudende een verzoek om de opcenten op de onge bouwde oigondommen te verminderen. Van Kerkrado ook nog een adhaesiever- zoek inzake schoolvergoedingen. De Voorzitter zeide dat in principe reeds besloten op dergeiyke verzoeken niet meer in te gaan en stelde voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Eep verzoek van de vereeniging „Advendo" om twee avonden in Januari van een lokaal der O. L. school gebruik te mogen maken. Voorzitter zeide dat daaraan nog een on aangename kwestie vastzat, doch omdat die zaak reeds schriftelijk is ingetrokken hy daarop thans niet verder wilde ingaan en adviseerde ook dit stuk voor kennisgeving aan te nemen waartoe werd besloten. Een missive van den Minister van Bin- neniandsche zaken inzake de vergoeding van den gemeente-woningbouw. De Voorzitter deelde mede dat het tekort op de exploitatierekening van de Emma- straat bedraagt over 1931 1932 totaal 1973,46, waarvan door het Rijk gedragen wordt 1480,09 zoodat het tekort voor de Gemeente bedraagt 498,37. Van de Gemeente Dordt was ingekomen de begrooting voor 1933 van den Keurings dienst van Waren. Deze werd zonder hoofde- ïyke stemming goedgekeurd. Van de Mabeg was ontvangen het exploi tatie-overzicht over de maanden September en October. In dit tijdvak was een winst gemaakt van 86S,31. Verder was van de Mabeg ingekomen een rekening voor ver nieuwing en uitbreiding van buizen en lam pen tot een bedrag van 403,12. Van het Ministerie van Finantien een mededeeling dat de uitkeering naar het zielental zal bedragen 8,5451 per inwoner. Van de commissie tot wering van school verzuim het verslag ovsr 1932 dat ter visie zal worden gelegd. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven waarin werd medege deeld dat de werkeioozenkassen dit jaar zullen werken gedurende 60 dagen voor diegenen die voor 1 Jan. 1932 lid van een organisatie waren. Nader is nog medegedeeld dat voor die genen welke voor 7 Mei 1932 lid waren de werkeioozenkassen 48 dagen zullen werken. Dit is geschied nadat de organisaties by den Minister daarop hebben aangedrongen. Van den Minister van Finantien een schrij ven, dat indien de Raad dit wenscheiyk acht, Z.Ex. bereid is de annuïteitsleening voor de kleingrondbezitters ingevolge de Landarbeiderswet te verlengen van 30 op 50 jaar, waardoor het annuïteitspercentage daalt tot 3,39%. Voorzitter zeide dat deze tegemoetkoming alleen geldt voor het z.g.n. losland. B. en W. meenden dat er alle aanleiding voor was deze kleine luiden te helpen, om dat er ook onder die menschen velen zyn 'wien de crisisdruk te zwaar wordt. Daarna werd alzoo besloten om den Minis ter dit te verzoeken. De voorzitter zeide dat er nog drie aan vragen liggen te wachten op afdoening iDzake vergoeding van reiskosten voor de kinderen welke een U.L O. school te Mid delharnis bezoeken. B. en W. stelden voor de halve reiskosten zijnde 30,— te vergoeden. Alzoo werd besloten. Vastgesteld werd een schoolgeld-kohier voor den Franschen cursus. Voorzitter zeide dat er 71 leerliDgen waren, doch stelde voor aan de ouders van 3 leerlingen vrystelliDg te verleenen, waartoe werd besloten. Dan werd vastgesteld een verordeningen instructie voor den agent der Arbeidsbe middeling. B. en W. stelden voor het salaris te bren gen op 275,— Er is aan deze functie tegenwoordig verbazend veel werk en nu het Ryk 60 vergoedt, kost deze verhooging de gemeente niet meer dan tot nu toe het geval is geweest. Alzoo werd besloten. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren G. N. Breur en C. van Eek. Voor de eerste 5 jaren werd de pensioen grondslag voor den havenmeester Metaal vastgesteld op 238, De gemeentebegrootingen dienst 1932 en 1933 werden met af- en overschryvingen gewpzigd. Van P. Beyer was een verzoek ingekomen om terugbetaling van 75,—waarborgsom voor zijn in huur zynd huis. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan daar er dan nog altijd 100,— ge deponeerd biyft. Alzoo werd besloten. Van den Modernen en Cbr. Landarbeiders- bond was eon verzoek ingekomen om uit keering van toeslag op de huishuur. De voorzitter deelde tevens mede dat een verzoek om huurverlaging was ingekomen onderteekend door 26 huurders van gemeente woningen. Van S. Advocaat was een schry ven inge komen waarin hy doorhaling van zyn hand- teekening op voornoemd adres weDSchte. De Voorzitter zeide dat het eerste adres hem meer sympathiek was dan het tweede. Dergelyke verzoeken gaan beter langs organi- satorischen weg en in het tweede verzoek steekt iets wat B. en W. hindert. B. en W. hebben die zaak van alle zyden bekeken en kunnen moeilyk motieven vinden waaruit zou moeten blyken dat de huren te hoog zyn.Wy hebben de exploitatietekor ten over 1931 byeen geteld on kwamen tot een bedrag van 10622,09. waarvan het Ryk vergoedt ƒ8808, lOzoodat die woningen aan de gemeente over dot jaar nog kosten 1819,49. Alles wat wy dus aan huren gaan derven vergroot het verlies voor de gemeente. Bovendien mogen wy de huren zonder toe stemming van den Minister niet verlagen, en bovendien heeft die reeds medegedeeld dat een eventueele huurverlaging alleen ten laste der gemeente komt. Een generale ver laging voor alle huurders is ten eenenmale uitgesloten, dat kan beslist niet en zou tegen over velen onrechtvaardig zyn. Velen hebben geen verlaging noodig. Niettegenstaande dat, moeten de raadsleden niet denken dat er geen huurschuld is want dat beloopt reeds nu 419, Hokke: Dat er nog huurschuld is pleit voor een verlaging die noodzakelijk is. Voorzitter: Voor velen is er nog geen ge wijzigde omstandigheid dat verlaging ge rechtvaardigd is en bovendien wanneer wy tot verlaging zouden overgaan moeten wy daarvoor tevens dekking zoeken, want we weten hoe de begrooting in elkaar is gezet en die kan niets meer verdragen. B. en W. voelen er nog wel iets voor elk persoon apart te bezien en dan te kyken wie verlaagd zou moeten worden naar zyn omstandigheden en wie niet. Er zpn ook gevallen dat iemand met eenzelfde inkomen nog gemakkelyker ƒ3,50 kan betalen tegen over een auder nog geen ƒ2,25. Wy kunnen daartoe echter nu niet overgaan omdat men de personen in het openbaar niet kan be handelen. Ik ben echter bereid in comité en onder geheimhouding die zaak te bezien in een aparte vergadering volgende week 'tls een uiterst moeiiyke zaak en die moet met de grootste voorzichtigheid bekeken worden. Hokke: De huur is voor velen te hoog. Iemand die in de werkverschaffing of steun regeling valt en daardoor een inkomen heeft van ƒ9, kan geen 3,— huur betalen. Wy moeten met den Minister overleg plegen en dan zien op welke wijze er tot verlaging overgegaan kan worden. Voorzitter: dien weg kunnen wij op, wij kunnen probeeren een langoren aflossings- termyn te verkrijgen, waardoor de lasten per jaar verminderen en dan zou mogelijk nog na elk geval afzonderiyk bekeken te hebben, iets te bereiken zyn. Ik voel er echter niets voor, hen, die een vast inkomen hebben en hoegenaamd niets met de crisis te maken hebben, te gaan verlagen op kosten van de gemeenschap, Brinkmam: Ik ben het met B. en W. nog niet eens; de huren kunnen zoo niet blij ven, er moet iets af, want vele huurders kunnen hun huur niet betalen. Ik stel dan ook voor een verlaging van 20 hetgeen hij in een motie formuleerde. Voorzitter: Dat kan niet. Er is geen enkele reden om de huren van 2,25 met 20 te verlagen. Brinkman: Ik stel voor, die huurders dan niet te verlagen, doch wel die meer dan 2,25 verwonen. Hokke ondersteunde dit voorstel. In stemming gebracht, werd die motie verworpen met de stemmen van de voor stellers voor. Daarna werd besloten op voorstel van B. en W. elk geval apart te bezien en daar toe een geheime vergadering te beleggen en dan te zien wat te doen is. Daarna werd aanvaard de schenking van ƒ400,— voor het onderhouden van 2 graven van de familie Nieuwenhuijze. B. en W. stelden voor aan Van Es een pachtverlaging toe te staan omdat de meting van die weiden niet juist is geweest. Daarna kwam de werkverschaffing aan de orde. B. en W. stelden voor, gezien het overleg dat reeds met enkele polderbesturen heeft plaats gehad, een aantal sloten uit te doen en dyken te verzwaren. Daartoe zal het toe zicht geschieden vanwege de Ned. Heide My. Mocht dit eventueel onvoldoende werk geven of te lang duren dan zal een steunregeling in het leven moeten worden geroepen. Besloten werd een en ander volgens het plan van B. en W. in uitvoering to krpgen, waarmede dan aan velen werk verschaft zal kunnen worden. Nog werd besloten de waterleiding met een tak naar den Galatbeeschen dijk uit te breiden, waarvoor da gemeente een garantie op zich moet nemen voor 294,—per jaar. Dan sluiting. DRAISlfl A-VAN-VALKEHBURG' S-' e A ••iLEVERTRAATi -> y - LEEUWARDEN -°"u VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 8 Februari 1933 by Inzet Op WOENSDAG, 15 Februari 1933 by Af slag, telkens des nam. 3 uur inhetHötel Harmonie te Sommelsdijk, van: a. De perceelen BOUWLAND in den polder het Oudeland te Sommelsdyk, groot 1.27.60 Heet. (3 gem. 45 roeden S'dyksche maat) b. De perceelen WEILAND aldaar, groot, 2.08.49 Heet. (5 gem. 44 roeden S'dyksche maat) c. De perceelen BOUWLAND in den pol der Duivenwaard te Nieuwe Tonge, groot 8.93.00 Heet. (19 gem. 184 roeden Voorn- sche maat). Ten verzoeke van de Erven van Mei. Wed. Jan Kastelein te Middel harnis. Notaris VAN BUUREN. Tapis Beige Karpetten, 3x4 thans vanaf 5.75 Tapis Beige Karpetten, 3J x 4£ thans vanaf 9.50 Axminster Karpetten, 3x4 thans vanaf 11.75 Axminster Karpetten, 3£ x 4J thans vanaf 18.75 Pluchette Overgordijnen, (m. geschild, randen) per paar thans 3.50 Enkele Mystères, zeer mooi uitzoeken thans 1.25 Coupons Vloerbedekking voor halve prijzen, b.v.: 5 El voor 1.95, 8 El v. 3.12 10 El v. 3.90, 12 El v. 11.88 Bouclé Loopers thans voor 39 ct. Moquette Loopers thans voor 69 Ct. Prima 6-deellg Kapok matrasstel van 35.00 voor 25.50 Zwaar Damast Kapok Matrasstel, 6-deelig, van 42.50 voor 31.00 Zwaar linnen Damaststel, 6-deelig, van 55.00 voor 39.00 Bij elk KAPOKSTEL geven wij een mooie 2-persoons WOLLEN DEKEN CADEAU!!!! 2-persoons wollen Dekens van 7.00 voor 3.90 en van 9.50 voor 4.90 Litsjumeau wollen Dekens 190 x 230 van 10.00 v. 5.50 Nog enkele stuks. Wollen Dekens, weinig vuil, thans voor 3.50 Linoleum leggen wij gratis Loopers leggen wij gratis Gordijnen mak en wij gratis

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3