Opheffings Uitverkoop W. OOSTEN Voortzetting Vraagt ons Adyertentie-tariei EERSTE BLAD Tandarts DALSTRA Weste Wagenstraat 85-87 NU IS HET TIJD Nog enkele Wollen Dekens ZATERDAG 21 JANUARI 1933 ZIGEUNERBLOED. Bij Pijn PLUIMVEETEELT Iemand ontving by de jaarwisseling o.m. I den wensch dat 1933 gunstiger mocht ztfn I dan 1783, dus twee eeuwen geleden, toen 1 was het: 't Kantoor (de schatkist) isgeldeloos, 's Lands zenuw machteloos. De Staten radeloos. De Borger neringloos. En de ambten talleloos. De guiten toomeloos. De lasten eindeloos. De wachters zorgeloos. De koopman werkeloos. Een ieder hopeloos. In Somma: alles boos. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De Waterleiding. De in uw blad voorkomende aanbestedinga- luitslag van den Watertoren voor de Stichting Drinkwaterleiding G. O., geeft my aanleiding [een bescheiden hoekje in uw blad te vragen. Bij de groote werkeloosheid en algemeene [Jnzinking, die overal en niet het minst op ons Eiland heerscht, bewijst bovenbedoelde aan- pestedingsuitslag, dat er hier nog menschen pijn met initiatief en ondernemingsgeest. De beide Flakkeescbe aannemers, die by lleze aanbesteding het aandurfden voor een lerieuzen prijsin teschrijven, verdienen zeker, pat de Stichting hun dit werk opdraagt. De enkele duizend guldens, die zij hooger lijn dan de laagste inschrijver, kan hiervoor reen bezwaar zijn. bovendien is met onder handelen veel te bereiken. Dat de Stichting die byna geheel bestuurd Ivordt door Flakkeesche Burgemeesters, deze Inieke gelegenheid die thans geboden wordt lal laten voorby gaan, om de groote werke loosheid onder ambachtslieden, opperlieden |nz. te bestrijden, is ondenkbaar. Het besluit tot uitvoering der Waterleiding rr dezen benarden tijd, is gemotiveerd met [werkverschaffing" en in verschillende Raads vergaderingen is dit terecht toegejuicht. Het resultaat is echter tot nu toe - zeer ■over. Thans is er een gelegenheid. Het wachten is op de daad. Met dank voor de plaatsing, B. B. houdt vanaf 27 October ZITDAG te OUDDORP iederenDon» derdag van 124 uur in Hotel AKERSHOEK Donderdags geen middag spreekuur te Middelharnis v/h. TOEBOSCH ROTTERDAM bij de St. Laurensstraat om voor een abnormaal lagen prijs een prachtige Wollen Deken te koopen. Wij hebben een partij, die weg moet voor spotprijzen. 2-persoons Wollen Deken tnans van 4,75 voor2,75 2-persoons Fantasie Wollen Deken van 7,50 voor 4,90 Prachtige geschoren Wollen Dekens (zeer warm;, thans van 8,90 voor5,90 Fantasie Wollen Dekens 190 X 230 thans van 12.— voor 8,90 en 5,50. (2-persoons) door etaleeren vuil gewor den, thans voor f 3,50 Alle Tapis Beige en Axmlnster Karpetten moeten weg voor zeer lage prijzen. Pracht des sins. Zeer sterke Boucléloopers, thans 89, 69, 49 en 39 ct. Onze spec, reclame massief eiken Ligstoelen (verstelbaar met 2 kussens thans voor 1 5,75 zoolang de voorraad strekt. Pluchette Gordijnen per paar3.50 Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dicnstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 22 Week-revue. Buitenland. Madame Silvia, die te Zaandam wel wat goud wist zoek te brengen maar den grooten goudschat niet wist te ontdekken, en meer dere beroemde helderzienden, zijn zoo wel willend geweest voor de minder begaafde stervelingen de toekomstsluiers over de jaren 1933 en 1934 gedeeltelijk op te lichten en te voorspellen dat in het jaar 1933 de crisis zal luwen en daarna plaats zal maken voor een soort paradijs. Wy Nederlanders krijgen volgens madame Silvia bovendien op den koop toe een soort Mussolini, het zal nog een jaartje of zeven duren voor deze krachtfiguur uit onze parlementaire chaos te voorschijn zal treden, maar madame Silvia meent hem reeds in dit ver en nevelig verschiet te ont dekken. Voor de Nederlandsche partijbonden, dat zijn er nog al een paar dozijn, een goede en slechte tijding tegelijk. Die voorspelde goede tyden zullen onge twijfeld welkom zijn, wij kennen landen waar eerder dan in ons land ook zonder helderzienden blik een dictator te verwach ten valt, vermoedelijk ook heel wat eerder dan binnen de zeven jaar, alleen weet nie mand of dit dan dictators k ia Mussolini zullen zün, dan wel a la Stalin. In Duitschland, om daarmede te beginnen, wenscht von Schleicher ook betere tijden en betere vrienden, vooral veel vrienden, want langzamerhand begint hem het laatste restje parlementairen grond, althans de schijn daar van, wel een beetje heel warm te worden. Er wordt met zooveel animo van alle kanten tegen hem gesputterd en geageerd en ge ïntrigeerd dat het een lieve lust is. Boven dien Dadert 24 Januari, de dag waarop de Rijksdag bijeen zal komen, waarop verwacht wordt dat von Schleicher regelrecht op een nederlaag zal aanstormen. De nationaal-socialisten hebben weer wat moed gekregen en een dienovereenkomstige grootere mond, voor zoo'er zulks dan mo gelijk is, zulks als gevolg van de voor hen gunstige uitslagen der verkiezingen in Lippe. Behalve de sociaal-democraten, die bij deze verkiezingen een gunstig resultaat boekten, alle andere burgelljke en ook decommuDisten hebben dik op hun verkiezingsbaadje gehad, hebben de nazi's een eclatante overwinning behaald, altans veel meer dan algemeen werd verwacht, ook al i3 het aantal door hen be haalde stemmen nog aanmerkelijk boven hun hoogste cyfers gebleven. Nuchter beschouwd kan de verkiezings uitslag in het kleine Lippe kwalijk als een in alle opzichten betrouwbare waardemeter worden beschouwd. Nog nimmer is daar de verkiezingsstrijd zoo intens gevoerd en geen enkele partij, de nationaal-socialisten even min als de anderen, is in staat bij een even tueels Rtjksdagverkiezing een zoodadige ge weldige actie te ontplooien als te Lippe is geschied. Maar na de geregelde afbrokkelingen bij voorgaande verkiezingen putten Hitier en zijn volgelingen uit de overwinning te Lippe opnieuw moed. Met meer zelfvertrouwen wordt dan ook in de nationaal-socialistische persorganen de regeering von Schleicher be stookt en er nog eens met nadruk op ge- FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engëlsch door HENRI VAN DE WEG. Geaul. Uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. 12) „Ik zal wel oppassen, als ik maar in de buurt mag blijven." „Vooruit dan maar. Denk er aan, dat lord Raymond erg op zijn gemak is gesteld," zeide Lukc nadrukkelijk, „en hij geeft graag veel geld uit. Als de oude graaf wist van zijn laatste grapjes in Londen, zou hij geen oog meer dicht doen." ..Ik begrijp niet, waarom ik altijd zoo bang ben," zeide de vrouw droevig. „Soms denk ik, dat het komt, door wat ik gedaan heb., ik bedoel..." Zij verbeterde haar woorden, omdat de man haar Woedend aankeek, „ik bedoel, dat het wel beter zal worden met den tijd." „Gedraag je maar wat verstandiger," riep de man heesch. „Onthoud, wat ik gezegd heb en be grijp, ai ben ik honderd mijl hier vandaan, «iets van hetgeen je doet, ontgaat me. Schiet nou op, daar komt iemand aan en ik reis incognito, zooals je van mij gewoon bent." Voor Marron een woord kon uiten, was Luke Smeaton weer in zijn schuilplaats verdwenen. Een week verliep, de dagen werden voort wezen, dat Adolf Hitler de eenigst aange wezen mau kan zijn om het Duitsche regee- ringskasteel te bezetten en dat er van een compromis of een duldingspolitiek geen spra ke kan zijn. Voor de regeering von Schleicher, die de hoop koesterde dat Hitier nog wel te vangen zou zijn voor een compromis, is dit dus een tegenvaller. Ook met de eigen vrienden heeft von Schlei cher het aan den stok gekregen, met den Duitschen Landbond, de agrariërs door dik en dun, wien nooit iets te dol is geweest, vroeger niet en nu evenmin. En als de Duit sche landjonkers volgens oud recept op hun klomp spelen, geeft dit heel wat spectakel, ook nu. De leiders van den Duitschen jLandbond, minister von Braun is hun trouwe pleitbe zorger in het kabinet von Schleicher, zijn in hevige mate ontevreden over de Rijks- regeering, ook over von Braun, die het nu ook bij de heeren verkorven heeft en wiens heengaan wordt verlangd. In een zeer scherp gestelde verklaring aan de pers verstrekt, trekt de Duitsche Landbond tegen de rjjks- regeering van leer. Hierin wordt gezegd, dat de nood van den Duitschen landbouw onder de tegenwoordige regeering afmetingen heeft aangenomen, welke zelfs onder een marxis tische regeering niet denkbaar waren. De uitplundering van den landbouw ten gunste van de geldbuidelbelangen van de internatio naal gezinde exportindustrie en haar tra wanten duurt voort. Van de rijksregeering krijgt men radiolezingen en formuleeringen zonder inhoud te hooren. Hoewel einde, aldus vervolgt deze ver klaring, de met Nederland bestaande tarief overeenkomsten zjjn afgeloopen, heeft men tot nu toe van dezen toestand geen gebruik gemaakt (deze beschuldiging is geheel be zijden de waarheid) voor het verhoogen van de tarieven. De noodzakelijke contigentee- ringsmaatregelen ter bescherming tegen over- str coming m et buitenl andsche productenzij n onder de tegenwoordige regeering niet ge nomen. Een regeering die den wil heeft den Duitschen boerenstand te beschermen had ten minste door een algemeen en volledig betalingsmoratorium moeten verhinderen, dat de boeren van huis en erf worden ver dreven. Niets van dien aard is echter geschied. Deze plotseling ontbrande strijdtusschen de.rijksregeering en den Duitschen Landbond is voor ons land van belang, ook al is deze strijd van den Landbond niet speciaal tegen ons land alleen gericht, doch evengoed tegen de Denen en anderen. Ongetwijfeld is ook de toestand van den Duitschen landbouw heel slecht en buitengewoon moeilijk, alle protectionistische maatregelen, welke zulks moesten verhinderen, ten spijt. Maar als gevolg dezer slechte toestanden valt er op het platteland een toenemende en zeer ernstige ontevredenheid baan te breken, waarop alle radicale elementenspe- culeeren en zulks aanwakkeren. Ook de land jonkers helpen niet in de laatste plaats een handje mee om de kleine boeren tegen de rijksregeering op te zetten en de laatste kan daarvoor niet ongevoelig blijven. Ook al is het niet mogelijk alle eischen van den Land bond in te willigen, de rijksregeering zal toch zoo inschikkelijk mogelijk zijn en dus belooft de jongste actie der agrariërs weinig durend warmer. Judy Slade slaagde er in lord Raymond dikwijls te ontmoeten en op sluwe wijze was het haar gelukt, den goeden indruk, dien zij op hem had gemaakt, bij hun eerste ontmoeting, nog te versterken. Zij speelde haar spel zoo goed, dat niemand ook maar het flauwste begrip kreeg van haar plannen. Zelfs lady Dartworth verkeerde geen oogenblik in de meening, dat haar nicht al het mogelijke deed om een huwelijk tusschen lord Raymond en Veronica, zooals dat door beide families werd gcwenscht, te verhinderen. „Judy is toch zoo'n aardig meisje," merkte lady Dartworth meermalen op tegen lord North- bridge, wiens hoffelijkheid hem weerhield, iets ten nadeeie van zijn nicht te zeggen. Op een morgen, toen Veronica en Judy Slade wandelden in den rozentuin, welke bij de Manor behoorde, zag Veronica plotseling haar moeder naderen, vergezeld van lord Raymond en een man, dien zij niet kende. „Judy, wie komt daar aan met moeder en lord Raymond?" vroeg zij. „Dat is Hubert Dciivillc," antwoordde Judy, terwijl haar oogen fonkelden van voldoening. „Hoe ter wereld komt hij hier?" Veronica had tijd te over om te merken, dat de man, die Hubert Denvillc werd genoemd, er zeer beschaafd uitzag. Toen hij wat dichterbij was, kwam zij bovendien tot de conclusie, dat zij nooit een gezicht had gezien, waarop zich zoo duidelijk een leven van verveling had afgespiegeld. Zijn oogen droegen eenzelfde uitdrukking. Hij was keurig gekleed en had in tegenstelling met lord Raymond iets verfijnd over zich, dat aller minst aangeleerd kon zijn. Deze omstandigheid ontsnapte natuurlijk even- Hoe ontzettend zwaar de landbouwpro ducten exporteerende landen door het nog steeds groeiend protectionisme op catastro fale wijze worden getroffen, heeft begin der week de Deensche premier in een bijeen komst van Dank Samfund in een sombere rede geschilderd. De Deensche landbouw verkeert in een toestand van ruïne, groote aantallen koeien moeten geregeld worden vernietigd en tot meelsoorten en zeep ver werkt en het percentage werkeloozen heeft de 40 reeds beduidend overschreden. Dit alles als gevolg van de tot nu toe gevolgde handelspolitiek, welke dit ondermaansche tranendal ten gronde richt. Alsof er in dezen tarievenwedstrijd nog niet genoeg leelpke blessuren zijn opgeloopen. Jammer dat we op den door madame Slivia voorspelden voor spoed niet een klein voorschotje kunnen krijgen. in hoofd en ledematen, alsook bij Kiespijn en gevatte Koude, Rheumatische pijnen, Griep, Influenza en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. (Adv.) LANDBOUWKALK EN KALKMERGEL. Een waarschuwing. De directeur van het rijkslandbouwproef- station te Maastricht bericht het volgende: Onder landbouwkalk wordt verstaan kluit- kalk (ongebluschte kalk) en poederkalk (ge- buschte kalk). In den laatsten tjjd is het meermalen voorgekomen, dat in den Achter hoek van Gelderland door enkele personen zgn. landbouwkalk werd aangeboden, die zjj blijkbaar uit Duitschland betrokken en die in samenstelling overeen bleek te komen met kalkmergel. De prijs van kalkmergel is belangrijk lager dan die van landbouwkalk. Men zij dus op zijn hoede en winne eerst inlichtingen in aan het Rijkslandbouwproefstation te Maas tricht, alvorens tot aankoop over te gaan. HONINBIJEN-BLOEMEN. Als de imker een bloem ziet bloeien, dan wil hij ook met geweld hebben dat daar bijen op vliegen. Moeder natuur beschikt echter anders en heeft ook andere wezens gedacht, zoodat van sommige bloemen onze bijtjes fijn afblijven, 't zij de honing te diep ligt, 't zij de buis te smal is voor de tong enz., schrijft de heer De Jong in het „Maandschrift voor Bijenteelt". Herman Maller verdeelde de bloemen in de volgende klassen. Stuifmeel-of pollenbloemen die geen honing afscheiden, maar meestal bijzonder veel stuif meel voortbrengen; vooral vliegen eten dit op; bijen zamelen het in, maar veel ziet men deze laatsten er niet op. Bloemen met blootliggenden honing, die voor alle insecten bereikbaar is. Vooral door vliegen worden deze bezosht, ook wel door kevers en wespen. min aan de aandacht van Judy Slade, die het onmiddellijk boekte ais een winstpunt in het spel, dat zij speelde. „Ik dacht, dat u nooit voor het eind van het seizoen uit de stad ging. Ik had zeker niet ver wacht, u te ontmoeten," riep Judy uit, terwijl zij Hubert Denviile de hand schudde. „Is dat een verwijt of een welkom?" vroeg hij. „Het kan moeilijk een verwijt heeten in deze heerlijke omgeving, die het een voorrecht maakt van de natuur te genieten," lachte Judy. „Elke deugd vindt haar eigen belooning," zeide Denviile. Hij keek Veronica aan en voor een oogenblik verdween de verveelde uitdrukking van zijn gelaat. Het was juist deze glimlach, weikc l lubert Denviile zoo populair maakte bij dames. Judy Slade hoopte, dat het zijn effect op haar nicht niet zon missen. Wat Veronica betreft, zij voelde, dat hij haar een compliment had gemaakt, te fijn omlgeweigerd te worden, of zich te laten aanleunen. Zij voelde zicli blozen onder zijn kijken en vreesde, dat zij zich aanstelde als een dwaas schoolmeisje, dat niet gewend is aan gezelschap van heeren. Om haar verwarring te verbergen, vroeg zij naar lord Northbridge, doch dc oogen van den nieuw aan gekomene wist zij op zich gericht. Zij keerden op hun schreden terug, waarbij het zoo uitviel, dat lady Dartworth en Judy Slade, vergezeld door lord Raymond naast elkaar liepen, terwijl Vero nica voortwandelde met Hubert Denviile. „Houdt u veel van buiten, mijnheer Denviile?" vroeg zij, om toch maar iets te zeggen, „Ik houd van alles, wat mooi is, antwoordde Denviile inct zijn uitdrukkingsloze stem. Weer werden zijn oogen gericht op het gelaat Bloemen met half verborgen honing, waarin onder gunstige omstandigheden by helderen zonneschijn, de honing onmiddellijk zichtbaar is, doch anders min of meer verborgen. Zij worden vooral bezocht door vliegen, wespen en korttongige byen en vlinders, minder door langtongige bijen. Bloemgezelschappen, vele kleine bloempjes staan dicht opeen en maken zoodoende den indruk van één groote bloem. Vlinders, kort en langtongige bijen en in mindere mate vlie gen, bezoeken deze vaak. Bijenbloemen. Ook hier lykt de honing verborgen, maar de bloemen zijn bovendien zoo gevormd dat het lichaam van langtongige bijen, honingbijen of ook hommels er als 't ware juist in past. Inderdaad zijn deze insecten er de voornaamste bezoekers van. Kapellen- en uiltjesbloemen. Voor deze geldt hetzelfde ten opzichte van do vlinders, hetzij dag-, avond- of nachtvlinders. De honing ligt hier diep in een nauwe buis, waar haast alleen de lange dunne vlinderzuiger hem bereiken kan. Uit bovenstaande bjjjkt dus, dat niet alle bloemen honing-bijenbloemen zijn. Wel is 't mogelijk door kruising soms vanuit een een niet-honingbijbloem een honingbij bloem te verkrygen, De bovenbedoelde vliegen zyn meestal ook niet de gewone huisvliegen maar zweefvliegen welke dikwijls door den leek voor bijen worden aangezien. Tot slot staat nog te vermelden de oorzaak waardoor sommige bloemen in de tuinen niet bevlogen worden. Dit komt omdat er in het veld en op de weide genoeg te vinden is. In zeer droge zomers, als op 't veld niets te halen is, komen de bjjen naar de schaduwrijke tuinen en doen zich daar te goed. WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu de koude haar intrede weder heeft ge daan wekken de ondergeteekenden, namens het comité voor wintervoedering van vogels, allen, die daartoe nog niet mochten zyn overgegaan, op om maatregelen te nemen om een zoo uitgebreid mogelijken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetijde in het leven te houden. Etenresten, die niet in den vuilnisbak maar in den tuin terecht komen, kunnen eenige vogels door de koude dagen heen helpen. De meeste vogels hebben bij strenge vorst meer van voedselgebrek te lijden dan van de koude. Strengen pinda's voor meezen worden reeds op zoo veel plaatsen opge hangen. dat het nauwelijks noodig is op het belang van deze voor de voedering speciaal van meezen te wyzen. Evenals het vorige jaar vestigt de com missie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwyzicgen voor zeer eenvoudige wintervoedering, die voor ieder een uitvoerbaar is, te vinden zijn. Zoolang de voorraad strekt is de brochure op aan vrage kosteloos verkrijgbaar by het secre tariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Madestraat 40, 's-Gravenhage, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam, bij het secretariaat der Nederlandsche Na tuurhistorische Vereeniging, 's-Gravenland- scheweg 14, Hilversum en bij den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen. De Commissie: Ir. N. van PoetereD, Inspecteur Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst. Jhr. L. J. Quarles van Ufford, Eerevoorzitter van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. J. Dryver, Secretaris van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Dr. Joh. J. van Burkom, Voorzitter van de Nederlandsche Natuurhistorische Ver eeniging. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. EENIGE VRAGEN UIT DE PRAKTIJK. Deze week eerst een aantal vragen van lezers die in verlegenheid zitten en tot mijn spijt moet ik zeggen voor een groot deel door eigen schuld, want verschillende der bezwaren heb ik al vroeger beschreven en er toen tegen gewaarschuwd. Maar het kan op het oogenbJik geen kwaad nog eens te herhalen, desnoods met andere woorden, daar er werkelijk door onkunde nog veel schade geleden wordt. Om te beginnen dan een brief die wel heel treffend is en die ik daarom woordelijk weergeef: Naar aanleiding er onder mijn koppel kip pen vertoonen die weinig eten, er bleek uit gaan zien aan wangen en kam en maar niets anders doen dan met hun koppen schudden. De kippen zijn innersief gehuisvest, zijn wel is waar overbevolkt, maar een nieuwe loods is in aanbouw. De kippen is al wat ik bezit, gaan ze dood dan ben ik een gebroken mensch, dus wees zoo goed en schrijf mij ook met spoeddienst, dat ik gauw weet wat ik doen moet om te voorkomen van sterfte, die nu nog niet is voorgekomen. Is regenwater goed of is zoet water beter. Hopende dat u mij heel spoedig antwoord stuurt blijf ik enz. Beste lezer, ik heb werkelijk met u te doen, maar hoe kan ik nu raad geven zonder de kippen te zien? Ik kan alleen maar een ver moeden uitspreken, n.I. dat uw kippen diph- therie te pakken hebben of misschien snot. Maar waar u zelf al van overbevolking praat daar vrees ik dat die overbevolking ook lang niet mis zal zijn en dan kan ik u wel zeggen, dat onder diè omstandigheden haast geen ziekte te voorkomen, en zeer moeilijk te be strijden is. Er is werkelijk niets gevaarlijker dan overbevolking, wij waarschuwen er steeds tegen en helaas, zooals nu ook hier, vaak ver- I geefs. Hebt u uw kippen bijtijds laten inenten? I Ik heb daarover in September geschreven en de onkosten van het enten zouden u nu van 1 een groote zorg bevrijd hebben. Als het dipli- therie is dan moet u 'direct nog laten inenten. Ga desnoods even met een paar zieke kippen naar het spreekuur van een dierenarts in de buurt en Iaat ze onderzoeken. Is het snot dan is er bij deze overbevolking vrijwel niets aan te doen. Het zij snot of diphtherie, probeer nog even het volgende: Zet de drinkbakken op de door mij beschreven tafeltjes 40 a 50 c.M. hoog en vul ze met goed drinkwater. Als u een schoon dak hebt "geef ze dan gerust regenwater, mits ook uw ton zuiver is. Regen water is altijd best als het van een rein dak in een schoone ton terecht komt en niet te lang staat. Wanneer het in geruimen tijd niet heeft geregend wordt het vies en muf. Wat u onder zoet water verstaat weet ik niet, want regenwater is ook zoet water en bij u van Veronica en opnieuw steeg het bloed haar naar de wangen. Zij veranderde ditmaal abrupt va onderwerp en voor hij kou antwoorden, betrok zij Judy in het gesprek. Miss Slade wandelde vlak voor haar en toen zij naast Veronica kwam, zocht haar blik Hubert Denviile. Zij glimlachte flauw tjes; zij mengde zich in het gesprek met een animo, welke de typische spanning tusschen Veronica cn haar metgezel onmiddellijk brak. Doch bij zich zelf constateerde Judy Slade: „Zij is bang voor hem als alle vrouwen, wanneer zij hem voor het eerst ontmoeten en toch vliegen zij in zijn kaars." Inderdaad, Hubert Denville's affaires waren berucht geworden. Een knappe vrouw had eens gezegd, dat haar sexe gewoonlijk op hem verliefd werd uit pikanterie, omdat hij zich zoo volkomen onverschillig voordeed. Als hij het echter in zijn hoofd kreeg eveneens verliefd te worden, bestond er geen volmaakter minnaar dan hij. Wanneer Hubert Denviile het erop gezet had, een vrouw voor zich te winnen, slaagde hij meestal. Thans was echter de tijd gekomen, dat zijn eigen finan- cieelc toestand een goed huwelijk eischte, en Judy Slade, die op de^een of andere manier zijn vertrouwde bondgenoote was geworden, had hem in contact gebracht met iemand, die zich waar schijnlijk aangetrokken zou voelen tot een type als Denviile. Gezegd moet worden, dat Judy Slade dc eenige vriendin van Denvillc was, die niet op hem ver liefde, en zij bleek tactisch genoeg om zich buiten elk schandaal te houden. Misschien hadden haar kennissen wel ecti incidentje opgemerkt, tijdens liet eerste bezoek van Denviile op Dartworth Manor, maar zij zouden er toch geen reden in kunnen vinden, haar gevoelens voor hem te be twijfelen. Lord Raymond weigerde, niet al te hoffelijk tegenover lady Dartworth, voor zich zelf en zijn vriend om te blijven lunchen. Zoodra beide man nen waren vertrokken, begaf Judy Slade zich naar haar kamer en sloot zij de deur achter zich af. Zij krabbelde haastig een briefje aan Hubert Denviile cn toen zij het had geadresseerd cn zorg vuldig verzegeld, nam zij uit haar schrijfmap een verkleurd kiekje van een man in roei-costuum. Een oogenblik bleef ze zitten kijken naar dc foto en toen ze die weglegde, mompelde zij: „Wij zijn veel te handig 0111 ons aan elkaar te vergooien, maar ik had toch wel met Hubert willen trouwen; ik zou hem waarschijnlijk wat meer waardeeren, dan dat vervelende school meisje." Niettemin had Judy Slade door te speculeeren op zijn zwakheid lord Raymond meer en meer voor zich gewonnen. Zij kon uren luisteren naar verhalen over zijn zwerftochten in de stad - domme geschiedenissen^ waarin hij zijn grootste eer stelde. Zij kende elke zwenking van zijn onevenwichtig karakter cn speelde voortdurend haar troeven uit. Dikwijls walgde zij van een man, die zoo traag was, doch zij wist, dat hij in haar netten verstrikt zou raken. Zij dacht er niet over terug te keeren. Bovendien of zij nu dc vrouw van lord Raymond werd of niet, Hubert Denvillc zou haar nooit trouwen en daarom moest zij van haar leven maken zoo veel nog eenigszins niogelijk was. (Wordt vervolgd)

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1