Ruwe handen Doos 30 en 60 et. VERSLAGEN Marktberichten Hulp bij IJsongevallen. Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1933. steld zy u denkbeelden volledig uit te voeren, en de Engelsche poatduivendienet ia niet alechts aan bet Engelsche, maar aan geheel het Geallieerde leger van groot nut gebleken Zoo spoedig steeg de behoefte aau postduiven aan het froDd, dat ook by het leger een af- sonderlyken dienst daarvoor moest worden ingericht. Ja, de dienst van de spionnage is van in gewikkelder aard dan velen vermoeden. KANTONGERECHT TE SOHUELSDIJK. Zitting van Vrijdag 13 Januari 11)33. De eerste zaak, waarin als waarnemend Kantonrechter optreedt notaris Van Buuren, betreft de 39-jarige J. K-, veeverloskuudige te Sommelsdyk. Genoemde persoon, welke veroordeeld was tot een boete van ƒ100,- was tegen dit vonnis in verzet gekomen. Hy erkende zich aan het feit schuldig te hebbeu gemaakt. Hy verdedigt zich echter door te zeggen dat inenting van vee geen veeartsenij kunde is. Het is volgens de wet wel niet geoorloofd, maar toch ook aan iedereen niet verboden. Tevens zegt spr. dat hij een goede opleiding heeft genoten. Een boete van 100,— in dezen tyd is volgens verdachte gelijk aan een van 200, Hy verzoekt daarom dan ook da straf te verminderen De getuigen v. K., 67 jaar en v. d. N, 39 jaar, beiden wonende te Sommelsdyk hielden zich aan de door hun by de vorige zitting afgelegde verklaringen. De Ambtenaar van het O.M. vindt het feit zelf reeds strafbaar en aangezien verdachte zich veeverloskundige noemt en bovendien een goede opleiding heeft genoten, behoorde hij zelf te weten, dat het inenten verboden is. Hy vraagt dan ook bevestiging van het vonnis. Notaris van Buuren: Ik veroordeel ver dachte tot ƒ75,— boete. De tweede zaak, waarby de Kantonrechter zgn plaats weer innam, betrof de knecht van den heer M. te Sommelsdyk. Deze zou volgens den veldwachter met een paard ge reden hebben, wat verwond was. Getuige N., veearts te Dirksland verklaarde dat het dier in 't geheel geen wond had, zoodat het wellicht een vergissing van den veldwachter is geweest. Wel vertoonde het dier aan den buik een kale plek, maar de huid was niet kapot. De heer M. verklaarde hierop, dat zijn paarden altijd goed worden verzorgd en wanneer het zich laat aanzien dat de huid kapot zal gaan altyd voldoende maatregelen worden genomen, om verdere beschadiging te voorkomen. Ook nu heb ik mijn maat regelen genomen. De Ambten, van het O.M.De zaak is my geheel duideiyk en ik vraag vrijspraak. De Kantonrechter: Verdachte is hierbij vrijgesproken en van rechtsvervolging ont slagen. J. v. d. M., autoverhuurder te Nieuwe Tonge wordt beschuldigd zonder signaal te geven, achteruit te hebben gereden, met het gevolg, dat Mej K. byna aangereden werd. Getuige Mej K. verklaarde datzy op Zater dag 3 Sept. 1932, over den Molendijk had geloopen. Daar het regenachtig was, had zy een parapluie op. Toen kwam v. d. M.aan- ryden met zijn auto. Hij stopte en liet een passagier uit. Plotseling was hij na het uit laten van den persoon achteruit gereden en had mij byna aangereden. De Ambtenaar vat het O.M.: Wat is dat eigenlyk 7. burenruzie? Verd Neen EdelAchtb.Het is slechts een a.s. familiekwestie. Getuigen J. de W. en M. K. konden niet zeggen of v. d. M. signaal gegeven had. Het was echter wel noodigom achteruit te ryden aangezien er nog een flets stond. De Ambten, van het O.M.Deze zaak maakt op mij geen prettigen indruk en ik eiscb 10,— boete of 2 dagen. Verdachte komt hiertegen op en zegt dat het een vitzaak is. Uitspraak ƒ5,— boete of 2 dagen. A. B. stond terecht, omdat hy aan den linkerkant van den Provincialen weg reed. Geêischt werd ƒ5,— boete of 2 d. Uitspraak ƒ3,— boete subs. 2 dagen hechtenis. B. V., 21 jaar, landarbeider te Middelharnis stond terecht, wegens beschadiging van een paal, waaraan hij een hoed had gehangen. De getuige L. H., te Middelharnis, ver klaarde dat die hoed van hem was. De Ambtenaar van het O.M. eischte 1, boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak conform den eiscb. M. A., 53 jaar, landbouwer te Dirksland had een stier geslacht zonder daarvan kennis te geven Verdachte bekende dit, maar zeide dat b(j schikkiog gevraagd had in Schiedam. Hiervan had hy echter niets gehoord. De Ambten, van het O M U hebt niets te klagen, aangezien U het vleesch terug bebt gekregen. Bovendien is de Ambten, niet verplicht om te schikken. Verdachte zeide dat het beest zichzelf had geworgd, dus dacht, ik, ik zal het voor mijn gezin houdeo, dan heb ik er nog wat van. Vervolgens stonden terecht P. de R 19 j en A. V. Q beiden landarbeiders te Dirks lank, wegens diefstal van uien. De 48-iarige landbouwer T. v. VV te Hor kineen. had uien neergelegd, om ze te ver- koopen en zag naderhand dat er van gestolen waren. Verdachten zeiden dat T. v. W. de uieD in do sloot geworpen had. Het O.M. eischte voor beiden 10, boete of 5 d. h. Uitspraak ƒ3,- boete aubs. 2 d. h. De volgends zaak beti of den 19- jarigen on- derwyzer L. F. N. te Dirksland, welke zyn auto aan de linkerzyde vau den weg had geplaatst, met het gevolg, dat de 18-jarige Mej. B. er tegen aan gereden was. Mej. v. B.reed achter met iemand achterop het rywiel en had alreeds een schoolkind opivev gereden. Uit zenuwachtigheid was zy dus de macht over haar stuur kwyt, mei het gevolg dat ze tegen den auto opgereden was, welke al stil stond. Het feit werd niet strafbaar geacht, dus werd verdachte vrygesproken. M. A., landarbeider te Middelharnis, had vleesch laten vervoeren wat niet het stem pel droeg van den keuringsdienst. Verdachte erkende wat hem ten laste werd gelegd. Get. A. v. K., vrachtryder weet van ver voer van dit vleesch niets af. Hy zou hei wel na kunnen zien in zyn boekje, maar dat heb ik niet by .me. De Ambtenaar van het O.M. vraagt aan houding van deze zaak tot de volgende te rechtzitting op 10 Pebr. a.s. C. de J koopman te Middelharnis heeft in de gemeente Oude Touge gevent zonder vergunning. Verdachte zegt, dat hij op het gemeente huis is geweest, maar dat hy niet te woord werd gestaan. Geeischt wordt f 1,— boete, subs' 1 d.h. Uitspraak f 0,50 boete. P. ter H., 35 j., koopman te Oude Tonge, heeft met zyn auto gereden zonder dat deze voorzien was van een rood achterlicht. De Ambtenaar van het O.M. eischte f5,— boete subs. 2 d. h. Uitspraak f5,— boete of 3 d. h. M. J. K., 23 jaar, to Middelharnis stond terecht wegens het rechts passeeren van een voertuig bij het inhalen. Eisch f 5,— boete subs. 2 d. h. Uitspraak f3,— boete subs. 2 d. h. Vervolgens staat terecht de 48-jarige brood bakker M. B. te Middelharnis, wegens het niet bijhouden van zijn register. Eisch: f 10 boete of 2 d. h. Uitspraak f5,— boete of 2 d. h. De 50-jarige P. Z., slager ze Dirksland, had na sluitingstijd nog waren verkocht. Verdachte zeide, niet te hebben geweten dat hy zijn winkel gesloten moest hebben. Hy' had n.l. gedacht, dat de winkels ook dien dag tot 10 uur voor het publiek geopend waren. Eisch f5,— boete of 2 d. b. Uit spraak conform den eisch. Na eenige behandelingen van personen, welke zonder licht hebben gereden staat tenslotte nog terecht J. v. V. te Dirksland welke zich by een volksoploop niet heeft verwijderd toen hem dit door de politie ge last werd. Eisch: f 10,— boete of 5 d. h. Uitspraak f8,— boete of 4 d. h. Dan sluiting. Granen.' (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge 72/3 k. Zuid-Russclie Gisp. 3,60; 76 k. Noord-Russische disp. 3,75, Canada No. 2 disp. 3,85, Amerik. No. 2 disp. 3,50, 72/73 k. Duitsch/Poolsche ƒ2,60. Gerst Amerik. No. 2 disp. 78, 65 k. Zuid- Russische disp. 77, 63 k. Zuid-Russische disp. 75, 60/1 k. Donau disp. 75, 59/60 k. Donau disp. ƒ73, 62/63 k. La Plata stoomend 77,—. Haver Canada No. 3 disp. 4,60, 38 pond white clipped disp. ƒ4,10, 51/2 k. Boheemsche disp. 4, idem aangekomen 3,95, 47/8 k. La Plata stoomend 3,70. Mais per 2000 kilo: La Plata aangekomen 74,id. stoomend 75, Donau-Galfox aan gekomen 7070,50, id. stoomend 71, Amerika, mixes disp. 72,gele/witte/mixed Russ. disp. 72. ROTTERDAM, 16 Januari. Binnenlandsche Granen en Peiulvruchten. Gerst 4.50 tot 5.25. Haver 3.50 tot 4,25. Erwten kleine grove 711,50, extra kwaliteit tot 12,75, schokkers 1415,50. Verder van 8—13. Bruine boonen 78.50. Alles per 100 K.G. (Adv.) Verslag van de vergadering van den Baad der gemeente Ouddorp, op Vrij dag 13 Januari des namiddags half drie uur. Voorzitter Burgemeester Gobius du Sart. Afwezig de heer J. Westhoeve. De Voorzitter opende de vergadering met Vee en Paarden. ROTTERDAM, 16 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 474 vette runderen, 305 vette kalveren, 1202 schapen of lammeren, 1350 varkens. Prijzen per 1 kilo: koeien 1317 ct. 2426 ct. en 3931 ct.ossen 1516 ct., 2123 ct., en 2628 ct'.vette kalveren 2227- ct., 3237- ct. en 4750 ct.; varkens 1314 ct. en 14ct. en 14-ct.; lammeren 812 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was minder dan vorige week Maandag, hoewel toch nor- maai te noemen. De handel was iets beter, j terwijl het in de prijzen nog niet tot uiting kwam. Een beste koe ging nog tot 1- cent boven noteering. Stieren wegens geringen aanvoer niet ge noteerd. Vette kalveren aanvoer was wel iets minder dan laatstleden Maandag, maar toch nog ruim. De handel was zeer 'traag, terwijl de prijzen j van laatstleden Dinsdag besteed werden. Een prima kalf ging nog tot 2- cent boven noteering De aanvoer van schapen en lammeren was flink met een tamelijk willigen handel en wat; betere prijzen dan laatstleden Maandag. Varkens aanvoer behoorlijk met nogal vlotten handel. De prijzen waren een tikje lager dan vorige week Maandag. Een prima hok ging nog tot 15 ct. Zouters niet aangevoerd. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 16 Jan. Gemeentelijke Eier- hal. Aanvoer 145.000 stuks. Prijzen van 2,753,60, middelmarkt 2,18. Handel tamelijk vlug. OUDEWATER, 16 Januari. Kaas. Aanvoer 26 partijen, tezamen 1170 stuks, wegende: 5850 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerkl 2728 idem mindere 24—26. Handel i matig. ROERMOND, 16 Januari. Eiermijn. Aan gevoerd 3.300.000 stuks. Kippeneieren ƒ3,50 4.30; idem kleine w.003,40; eendeneieren 3.50—4. TIEL. 16 Januari. Boter 1,501.55 per kg. Eieren ƒ3,4.50 henneneieren ƒ2,75 per 100. Aanvoer 40.000 eieren. Granen, Meel, Oiien, enz. ROTTERDAM, 16 Jan. (Fijne zaden boeren- noteering). Blauw maanzaad ƒ3536, karwij-- aad 18—20, blauwbloei zaailijnzaad ƒ1213 witbloei zaailijnzaad f 2114, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 16 Januari Buitenlandsche1 De Voorzitter: Het is nu de eerste ver gadering in dit nieuwe jaar. In de aller eerste plaats dank ik allen voor de blyken van belangstelling ontvangen bij de wisse ling des jaars. Het zy mij vergund een korten terugblik te werpen op het afgeloopen jaar en dan frappeert het ons direct dat 1932 in vele opzichten ons heeft teleurgesteld. De algemeene malaise heeft zich in 1932 het sterkst doen gevoelen aan alle takkeD van bedrijf, ook de gemeente heeft in het afge loopen jaar gevoeld wat de algemeene toe stand is. Eendrachtig heeft gelukkig de raad ge poogd het spook van de werkeloosheid zoo veel mogelijk te verdryven. Dit besluit tot het omwerken vaD de z g. Horrels hoogten is weliswaar in 1931 reeds genomen doch eerst in 1932 tot uitvoering gekomen. Eenparig is gepoogd het werkeloosheids- vraagstuk zooveel mogelijk op te lossen zy het dat dit ook gepaard ging met verhoo ging van de opcenten der gemeente fonds belasting tot 80. Gelukkig werd nog een pleister op die wonde gelegd, doordat wij een subsidie voor de werkverschaffing verkregen hebben van 75%. Verder besloot de raad tot vaststelling van de afwykende bepalingen van de Win kelsluitingswet, wat een verbetering gaf voor al onze ingezetenen met het oog op den wetteiijken zomertyd. De brandbluschmiddelen werden nog ver sterkt door den aanschaf van een nieuwe spuit. Toen het najaar naderde en w(j voor de begrootingszaken geplaatst werden zagen wy reeds dat ook 1933 niet veel beter zou worden en een groote werkelooosheid voor de deur van velen onzer ingezetenen stond. Gelukkig zijn wy er in geslaagd ook dit jaar weer werkverschaffing te vinden en helaas moesten wij de belastingschroef nog weer wat meer aandraaien en de opcenten op de gemeentefondsbelasting brengen op 100. Mogen wy echter ook in dit jaar eendrach tig pogen het leed voor velen te verzachten die tot werkeloosheid gedoemd zy'n. Gaarne doe ik weer een beroep op U allen om met voorby gaan van alle kleinigheden één belang voor oogen te houden, het belaog van de geheele gemeente, dan alleen kan het goed gaan. Ook door alleen eendrachtig samen te werken is het ons gelukt ook dit jaar de malaise weer 't hoofd te bieden en ik hoop dat wy onder Gods zegen het be doelde belang mogen bereiken. Daarna werden de notulen der laatste vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. De goedkeuring van Ged, Staten overge nomen raadsbesluiten. Het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1932. Van Ged. Staten een schryven inzake de gemeente begrooting dienst 1933. Ged. Staten stelden voor een post van 2)00, zijnde voordeelig slot van vorig jaar te laten vervallen en de uitgaaf voor wat betreft den post kwade posten te ver lagen tot 1500,— en de onvoorziene 500,— lager te ramen. B. en W. zagen liever de onvoorziene ge wijzigd en de havenkosten met ƒ500,— ver laagd. Alzoo werd besloten. Een verzoek van 36 inwoners van den Oostdyk om straatverlichting. B. en W. meenden dat waar men nu pas |in de gemeente bezuinigd heeft op de straat verlichting, men nu toch weer niet tot uit- breiding kan besluiten en atelde voor op dit verzoek afwyzend te beschikken totdat betere tyden zullen zyn aangebroken. C. BoBland meende dat er in die buurt schap toch een andere toestand bestaat dan elders buiten deze gemeente, men heeft daar met een kern van menschen te doen die betrekkelijk kort by elkaar wonen en waar toch werkeiyk wel eenige verlichting gewenscht is. Hameeteman was dit met Bosland eens. Spreker zei dat hy niet eens wist dat daar totaal geen verlichting was. Spreker vond het een fout dat destyds den Oostdyk geen verlichting gegeven is. Wy hebben daar ook een aantal belasting betalers wonen, die missen toch al veel van hetgeen degene die in de gemeente wonen genieten van de overheid. C. Grinwis meende dat men er nu niet aan kon beginnen, hij meende dat er dan geen grens meer te bepalen valt waar men wel en waar men geen verlichting moet gaan geven. Voorzitter meende dat de Kooiweg ook dringend behoefte aan verlichting heeft, doch dat kan nu eenmaal niet. A. Padmos was er voor de gevraagde ver lichting te geven. Spreker zou echter nog wel verder willen gaan en die buurtschap ook een brandspuit geven. Die oude welke nu hier voor Teserve staat kon men beter in den Oostdijk stationeeren. Daarna kwam het voorstel B. en W. in stemming om afwijzend te beslissen. Dit voorstel werd verworpen met 7 tegen 3 stem men, die van Grinwis en de wethouders. Van Ged. Staten was een bericht inge- komen dat 5 tydelijk gekort zal worden op de salarissen van den Burgemeester, Secre taris, Gem. Ontvanger, Wethouders en Ambt. Burgerlijken Stand. B. en W. stelden daarop voor, gezien de bespreking b(j de begrooting, ook de overige ambtenaren met 5 te korten. Alzoo be sloten. Daarna werd vastgesteld de Balans en Ver lies- en Winstrekening van de N.V. E.M.G.O. Besloten werd van de Diaconie een stuk grond te huren voor de gemeenteiyke vuil nisbelt. Van J. Padmos was het volgende voorste] ingekomen tot wy'ziging van de politiever ordening: „Onverminderd het bepaalde in de arti kelen 3 en 4 der Zondagswet is het ver boden op Zondag voetbalspel te beoefenen „en voetbalwedstrijd te houden op voor het „publiek toegankelijk of van den publieken „weg af, waarneembaar terrein". Van T. Tauis e a. was over dezelfde voet balkwestie het volgende voorstel ingekomen: Ondergeteekenden verzoeken B. en W. den Raad voor te stellen, art. 57 te wijzigen als volgt: 1. „Het is verboden uitvoeringen te geven, „feesten of vermakelijkheden aan te leggen „waartoe of waarbij bet publiek met of „zonder betaling toegang heeft, of daar door lokaal of erf af te staan. Waar geen „ontheffing door den Raad is verleand of „aan de beambten der politie de vrije „toegang wordt geweigerd, is ieder toe- „gelatene verplicht, op vordering van een „beambte der politie, de lokalen of het „terrein waar zulks plaats vindt terstond „te ontruimen. 2. Het is verboden op of langs de wegen, „optochten te houden, te goochelen, als „orgeldraaier, muzikaDt of liedjeszanger „op te treden of muziek- of zanguitvoerin gen of vertooningen te geven. Hoogachtend, W Mastenbroek Klzn. T. Tanis Tz. J. Padmos Lzn. C. Grinwis. C. Bosland. A. L. Padmos. Voorzitter stelde voor de vergadering te doen sluiten. Na heropening deelde de Voorzitter mede dat deze stukken zullen aangehouden worden, opdat B. en W. prae-advies kunnen uit brengen. Alzoo besloten. Nog werd besloten een geldleening aan te gaan voor de kosten van de brandspuit, aangezien dit niet uit den loopenden dienst betaald kan worden. Dan sluiting. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 18 JANUARI 1933, bij Af slag, des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis, van een Huis en Erf aan de Zuidzijde van de Nieuwstraat te Middel harnis, plaatselijk genummerd B 32, toebe- hoorende aan Jacob Schellius, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAGEN 25 Januari en 1 Februari 1933 telkens des avonds 7 uur ter her- berge van L. Osseweyer resp. veiling en afslag van Een Woonhuis met bergplaats en tuin te Nieuwe Tonge aan den Ring ten verzoeke van den heerM, C. Breesnee. Notaris VAN DER SLUYS. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken:. Rotterdam, 13 Jan. J. A. Borgdorff J.Cz., landbouwer,Stellendam R.-c. Mr A. J.Mackx. Curator Mr. A. Zaajjer, Dirksland. 10 Begeef U nooit op ye, dat onbetrouwbaar is, en tracht te verhinderen, dat anderen dit doen. Gooi ook geen «teeneu ofzaud op het Ijs, voordat gy er op kunt gaan, anderen kunnen daar over vallen en zich ernstig verwonden. Wanneer hulp verleend moet worden, begeef U dan alleen op het ys, als het slachtoffer niet te bereiken is met red dingshaken, bezemstelen, planken, een das, een jas, enz. Indien gy hulp moet verleenen door op wrak'ys te gaan, doe dan een touw om uw lichaam, en zorg dat dit vaststaat, of vast gehouden wordt op den kant. Begeef U in liggende houding over op het ys geschoven ladders, planken, ma trassen, enz. naar het wak, waar een drenkeling in ligt. Trek als het eenigszine kan de schoenen uit, op kousen kunt ge gemakkeiyker loopen over het gladde ye dan op schoenen, en zakt ge er door, dan zullen de zware schoenen U bet meeste moeite geven om snel er weer uit te komen. Indien gy door het ys zakt, steun dan op de ellebogen op het ys, en buig de onderbeenen naar achteren, dus voo:al zorgen, dat die niet onder het ys schieten. Moet gy u voor hulpverleening onder het ys begeven, alleen in uiterste gevallen en voor zeer goede zwemmers, plaatst dan eerst een stok of ladder in het wak, opdat gy giemakkeiyk het wak kan vinden en er uit komen. Vergeet vooral geen touw om het middel te doen, en dat dan liefst vastgehouden wordt door een zeer be trouwbaar iemand. Om van onder het ys te kunnen komen, moet U als er geen eneeuw ligt, de donkerste plek boven U zoeken, als er wel sneeuw op het ys ligt, dan de lichte plek. Breng een uit het (js geredden drenkeling bewusteloos of niet bewusteloos, niet direkt in een sterk warm vertrek, maar wryf het slachtoffer eerst droog en warm op een beschutte plaats. Geef vooral aan een bewusteloozen of half bewusteloozen drenkeling geen vloeistof te drinken, zy kunnen nog niet slikkeD, en devloeisiof gaat dan in de luchtpijp. Geef liever warme koffie, als zy weer by zyn, dan alcohol-houdende dranken, tenzjj de dokter natuuriyk er by is en cognac, enz. noodig heeft. Waarschuw steeds een dokter, indiener een bewusteloozen drenkeling uitgehaald wordt en eventueel leden der E.H E 0. of Reddingbrigade. BreDg een natte dren keling en redder onder geleide naar huis. -Oproep aan de Auto-houders. Indien gy getuige ztjt van een ongeval, neem dan de drenkeling mee naar het dorp. Ongevallen gebeuren zelden vlak by het dorp, en een natte drenkeling heeft ten spoedigste hulp, en drooge kleeren noodig. M. BOOMSMA, Instructeur Flakkeescbe Redding Brigade. MIDUELRARNIS. Bij de Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan is beroep uitgebracht op ds. M. Heikoop te Utrecht. Zondagmorgen is per ziekenauto 'fnej, L. Pas— van der Boom alhier naar de Kraam inrichting te Rotterdam vervoerd om aldaar te worden opgenomen. In den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier is door het Kiescollege tot ouderling gekozen den heer D. Brys en tot diaken den heer Jan Vermaas Mz. Uitgaande van het Crisis-Comité alhier, zyn de vorige week aan behoeftige gezinnen in deze gemeente kleedingstukken en etens waren verstrekt, wat door allen in dank werd aanvaard. Tegen verschillende personen uit dezs gemeente van 15 tot 20 jaar is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens baldadigheid. Het woon- en winkelhuis van den heet H. Verbrugge aan de noordzyde van den Westdyk is onderhands gekocht door den heer S. van Eek Mz. alhier, terwijl de hoer H. Verbrugge onderhands heeft gekocht het woon- en winkelhuis aan den Binnenweg te Sommelsdyk van mej. de weduwe C. Volwerk aldaar. Werkioozon-sfatistiek. Gedurende de week van Maandag 9 tot en met Zaterdag 14 Jan. 1933 hebben zich by den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling alhier 169 personen van verschillende vakken als werk zoekenden doen inschrijven, t.w.: Landar beiders 93, Letterzetter!,Timmerlieden 10, Metselaars 8, Diepzeevisschers 21, Schilders 4, Smid 1Transportarbeiders 11Opperlieden 5, Kabelmonteur 1, Stoker sleepboot 1, Bor stelmaker 1, Pakhuisknecht 1, Winkelbs- diende 1. Uitslag aanbesteding verrijden van grind, zand, puin enz. L. PEEMAN. Voor twee paarden per dag 7,- Voor een paard per dag5,- Per auto per uur1,60 Laden en vervoeren suikerbieten- grond in massa126,— A. A. NOORDIJK. Voor 1 en 2 paarden per dag 5,60 D. PEEMAN. j 1 Voor twee paarden per dag -y] 9,- seis Per auto per uur1,50, and SPORTNIEUWS. VOETBAL. j voe De onverwachte fel optredende vorst van den Zatermiddag kwam te laat, om den Bond j -cick» gelegenheid te geven de terreinen afteias- terw sen. Zoo ging j.l. Zondag Fiakkee 1 meteen - door ziekte van niet minder dan 4 spelers - gebroken elftal op stap naar Rotterdam. Aan voerder Hartog mocht de keus doen om te spelen of niet, maar deze speelt veel te lang in den Bond om niet te weten wat het be- teekent met dit weer te spelen. Aangezien Fiakkee 1 beste kampioenskansen heeft en op een dergelyk hard bevroren veld geen goed spel te verwachten is, terwijl bovendien de kansen voor ongelukken en dan de moge ïykheden om tydelijk niet te kunnen spelen, door spelers, die moeilyk te missen zyn, lang niet denkbeeldig is, wimpelde Hartog zeer verstandig het aanbod af. Inderdaad liever eens voor niets naar Rotterdam dan misschien alle kansen verspeeld met een dergelyke risico, dat verkeerd uitvalt! een lan een dier erns dood gew- er wj hier, een ToDg week met blusc Fiakkee 2 speelde thuis, ze had eenige der beste spelers met Fiakkee 1 mee moeten geven en kwam zeer gehavend ten stryde. Zoo zagen we de ex-Flakkee-aanvoerder Gouswaart weer in de gelederen van het tweede, enfin, er waren verschillende debu tanten en veteraneD-Jacobib.v. speelde niet onverdienstelijk back metdenoud-Fiakkee 1 speler Smit. De partij voetbal was niet bar fraai, daar zorgde het kei-harde veld wel voor, die den bal de fraaiste capriolen en onver wachte wendingen deed maken. Martinet kreeg de leiding als van der Veer, geheel verkeerd staat opgesteld bij een corner en tot overmaat van ramp nog onder den bal doorslaat. Bert de Wilde maakt gebruik van een Martinet-fout om 1 1 te maken, na de rust heeft een vreemd opbonkelende bal Jacobi te pakken en vol effect verdwijnt de bal in het Flakkee-doel. Dan maakt De Wilde, Goyswaart was uitgevallen wegens een knie blessure, met een hard schot 2-2. Fiakkee komt zeer sterk in de meerderheid, doch weet het niet in punten uit te drukken. Als scheids rechter Bul, overigens geen onbekende voor Fiakkee, want hij heeft indertijd hier gespeeld als speler van F.S.V., einde fluit heeft Fiak kee 2 zijn 3de verliespunt, m3arzyn kampi oenskans behouden. Scheidsrechter Bul was uitstekend, al zag hij een keer èen penalty voor Fiakkee over het hoofd. J. B. COMPETITIE EERSTE KLAS AFDEELING C. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. een waar' door boete Vereeniging Fiakkee... A.V.S Pechvogels Cbarlois Saturnus. Noordereil. H.G.S D E.Z.V.* Erasmus Doel punten' D.E Z.V. heeft 2 verliespunten gekregen wegens niet opkomen tegen A.V.S. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrydag 13 Januari 1933. Savoye kool ƒ7,— tot 7,80 per lOOstuks. Roode kool ƒ9,— tot per 100 stuks. Spruiten 1,70 tot 7,10 per 100 k.g. Kroten 0,70 tot per 100 k.g. Witlof 3,70 tot 7,60 per 100 k g. Armgaard 17,- tot 19,- per 100 k g. Bellefleurs 14,60 tot 15,— per 100 k.g. Veiling van Zaterdag 14 Januari 1933. UIEN. GROVE1,02. GEWONE (met trosm.) 1,42 tot 1,53. GEWONE (cirkelmerk) 1,38. DRIELINGEN 1,20. PICKLERS2,70. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 32.800 K.G. SOHMELSDIJK. Donderdag 19 Januari a.s. des avonds 7 uur, hoopt de Zangvereeniging „Wat niet is kan worden" haarjaarlykscbe uitvoering te geven in het Zondagschool- gebouw te Sommelsdyk met medewerking van de Zangvereenigingen uit Middelharnis, Nieuwe Tonge, Dirksland en Stellendam. De vorige week is het nieuwe stempel lokaal voor de werkloozen achter het Ge nieentehuis aan den Oostelyken Achterweg in gebruik genomen. Het is een geriefeiyk ingericht gebouwtje met een wachtlokaal, waarin ook zitplaatsen zy'n aangebracht. De aardappelen worden alhier gekocht voor 0,60 per H L., voor buitenland 0,40 Per HL. Voor uien wordt besteed 1,60 Pet H.L. en paardepeen voor ƒ0,45 per H.L. B(j den agent der Arbeidsbemiddeling 'tonden vorige week als werkloos ingeschre ven 118 personen voor verschillende vakken. Onze dorpsgenoot C. Breeman Mz ,die feeds vroeger een voet geamputeerd werd, dezer dagen weer naar het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam vervoerd om ook geamputeerd te worden van zyn andere voet. De predikbeurt van prof. ds. J. Lin deboom op Zondag 22 Januari a s. zal NIET doorgaan. hier stryd delbar club wedst verva- Woen gestel kerk. armen GOE buizen is dez geslote - M van T. Rotter Az. tot H hetong doch w D gen) h gevang De per dag De z weest. De k schubbe per K. drogerij - Bij leiding - In bemidde' - A.s Herv. ke uit Oudd; - Yri! met me den Oost goed ges- een colle gehoudenj OUDD dersbemi ven. - De meente v erwteD, 1| - Mej., Dirksland; te vallen - We duinen al proces-ver - In Kony'nen- een voorl Voogd Dz J. Grinwi Tege dam, is door de ze op de sli zonder ver Zater D. Witte, Spee by a land, ligge) den Langel 400 aangl - Door niet veel de weervi gevangen. NIEUW in den roe van Jac. F' brand. Dooi! werd, wist mers water - By d diefstal van beheerd sta - M. J. zien was va kreeg desw - Het aa dig toeneme de arbeidsbe - Vryda L. A. v. d. Buitendijk

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2