N LETJE Onze Eilanden ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD UDEUJKE KELEN 100 ORSELEIN ERiEEN ERIElN K0LFF ZOON mmer ÉÉN No. 20 14 Jan. 1933 4 p. Zeeppoeder V eugels 10' talen Heter in bakeliet 25 Waxine Thee- jes en 25 25 roeven- practisch 50c 2d et 12 thee- ~et 50 t, 8 deelig. en blauw.... lOU ai lie in div. 50c 25' ofiiepot leet59 25 en maat. epotten __e maatOU ivory met decor, h genre: 75 Suikerpot ygc ,s25 opake, in 5 deelig bOU alalith, gJad f+e- odern 50c 20 et horloge- 25 100 ep heerlijk <|QC S - prima M m. 25c 10 - diverse 50c 25c 10' =dp25' RD EN WIJNEN - Opgericht 1768 mmt ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 14 JANUARI 1933. Gewetensgeld. De Minister van Financiön maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens ach terstallige belasting en gewetensgeld bU den Inspecteur der Directe Belastingen, Invoer rechten en Accynzen te Helle voetsluis 1003,11 by den Ontvanger der Directe Belastingen te Hellevoetsluis 61-4,58; ƒ34,80 eu 351,60; te Brielle 41,35; 84,52; 144,67 en 308,21; en bij dien te Ouddorp 150,-. MIDDELHARNIS. Maandag 16 Januari a.s. zal in de Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan ledenvergadering gehouden wor den waarin Kerkeraadsverkiezing zal plaats hebben en tevens een predikant uit het gestelde tweetal zal worden beroepen. - Woensdag 11 dezer had de verkooping plaats van het woonhuis met erf aan de zuidzijde van de Nieuwstraat voor den heer Jacob Schellius. Het werd ingezet door den heer L. Nieuwland Wz. alhier op 700, - Woensdag 18 Januari a.s. des avonds 7 uur, hoopt de Meisjesvereeniging „Ora et Labora" haar jaarvergadering te houden in het koor der Ned. Herv. kerk onder leiding van den WelEerw. heer ds E.vanAschuit Sommelsdijk. Alsdan zullen de vervaardigde kleedingstukken te bezichtigen zijn. - Deze week zijn vanaf het havenhoofd twee Engelsche zeebooten geladen, tezamen met 40.000 balen uien, met bestemming naar Londen. In de binnenhaven is een schip geladen met 3000 H L. aardappelen. - Mej. de weduwe W. Zuijdijk heefteen nieuw gebouwde woning, staande aan de Juliana van Stolberglaan, ondershands ge kocht van den bouwondernemer den heer Jt. Boeter alhier. In het afgeloopen jaar zijn afgegeven: 20 vischvergunningen voor in de haven; 11 groote vischakten; 5 groote jachtakten; 15 vogel wetsvergunningen. DE FRUITHAL, Telef200 Speciale Sinaasappels en Mandarijnen. Heerlijke vruchten op sap. Voor zieken fijne peren en druiven. Spotprijzen eieren. (Adv). SPORTNIEUWS. VOETBAL. A s. Zondag trekken de geel-blauwen van Flakkee I naar het terrein Vreelust aan de Groene Weg ia Rotterdam om D.E Z.V. te ontmoeten. D E Z.V. kwam de vorige keer hier en ieder dacht dat deze ploeg, die verre van een 8terken indruk in de competitie maakte, wel even te kraken zou zijn door Plakkee. Doch het is anders uitgeloopen, DE.Z.V. betiteld als De Elf Zwakke Ventjes, deden hun naam die beteekent Door Een dracht Zaam Verbonden eer aan, en juist door hun eeadracbt liepen alle stormaan vallen der Flakkeeënaars op Diets uit. Flak- kee verloor 2 heel kostbare puntjes. A.s Zondag krijgen we ongetwijfeld de revanche, Flakkee mag geen puntjes meer verloren laten gaan en D.E Z V. zal een beter Flakkee tegen zich vinden dan ze op FJakkee tegen zich opgesteld zag. FJakkee II heeft een zeer belangrijke thuiswedstrijd. Het gaat vooral om het af- deelingskampioensohap want niet alleen immers Flakkee I doet een ernstige gooi naar den hoogsten titel doch ook Flakkee II heeft deze adspiratie. Flakkee II krijgt Martinet II op bezoek en als de Schiedammers volledig present z(jn zal het ongetwijfeld een prettige wedstrijd worden. J. B Schaakclub „ONS GENOEGEN" te Middelharnis-Sommelsdyk. Speelavond: Dinsdagavond half 8byJacobi. Uitslagen gespeelde partyen winterwedstryd Eerste ronde. Groep I. v. Gelder v. Seters 1-0 Weeda G. Tiemens 0-1 le Comte Verbrugge Groep II. -D. Bund -Mooi weer 0-1 0-1 Groep III. v. d. Valk Jacobi 0-1 C. Tiemens—H Tiemens 0-1 Uontrule Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 10 Januari 1933. Roode kool ƒ8,— tot ƒ9,— per 100 stuks. Savoye kool 1,80 tot ƒ7,— per lOOstuks. Sinaasappelen 1,80 tot ƒ3,- per lOOstuks. Spruiten ƒ2,- tot 7,80 per 100 k.g. Kroten 0,60 tot 0,70 per 100 k.g. Peen 0,50 per 100 k.g. Ponspeien 13,50 per 100 k.g. Bellefleurs 15,— per 100 k.g. Armgaard 16,— per 100 k g. UIEN GROVE1,- tot 1,16. GEWONE (met trosm.) 1,52. DRIELINGEN 1,22. PICKLERS2,50. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 16.700 K.G. Veiling vun Donderdag 12 Januuri 1933. UIEN. GROVE1,03. GEWONE (met trosm.) 1,40 tot 1,58. GEWONE (cirkelmerk) 1,10 1,38. DRIELINGEN 1,23 1,25. PICKLERS2,66. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 114.000 K G. EIEREN. Kipeieren 48-49 K.G. 2,20 tot 2,25. idem 56-60 2,60 3,40. Idem bruin 60 3,— 3,25. Eendeieren 3,90 Alles per 100 stuks. Aanvoer 14.500 eieren. SOMMELSDIJK. De op de raadzaal ge plaatste armenbus ter gelegenheid vau huwelijksvoltrekkingen, heeft over het jaar 1932 opgebracht de som van 61,99$. De heer L. J. Buth heeft zijne be noeming als lid van de Schoolcommissie aangenomen. Het dochtertje van den heer J. C. M. had het ongeluk dat haar hand zoodanig begon op to zetten, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, welke bloedvergiftiging constateerde. 30 CENT (Adv.) HERKINGEN. In het afgeloopen jaar heeft in deze gemeente geen enkel persoon zich aangemeld voor kostelooze vaccinatie of her vaccinatie. De bibliotheek in de Ned. Herv. kerk is wederom open gesteld en wel eiken Maan dagavond van 6 7 uur in de consistorie. Door Gedeputeerde Staten is goedkeu ring verleend aan het gemeentebestuur betreffende het door hun genomen besluit tot verhuring van een tiental perceelen bouwland, tegen 40 cent per roede. Wegens bedanken als raadslid van A. Noordijk komt thans volgens de ranglijst aan de beurt van benoeming de heer J. den Boer. STELLENDAM. De vorige week werd van hier per scheepsgelegenheid verzonden 360 H.L aardappelen en 280 H.L. uien. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreding als bestuursleden van de afdeeling Stellendam van het Groene Kruis de heeren P. D. Holle man en P. v. d. Broek. Door de garnalen visschers werd vorige week 3 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 60 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. GOEDEREEDE. Woensdagmiddag werd in een lokaal der O. L. School vanwege de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw onder leiding van Mej. Boekestein van Rotterdam een Naai- en Knipcursus geopend met aan vankelijk 40 leden. Enkele garnalen visschers zijn naar IJmuiden vertrokken om daar hun brood te verdienen. Verslag van het verhandelde van de Algemeene Ledenvergadering van de ver eeniging „IJsclub Vooruit" gehouden alhier op Dinsdag 10 Januari 1933 in hotel „De Gouden Leeuw". De Voorzitter opent deze vergadering en roept allen een hartelijk welkom toe. Het spijt hem ten zeerste dat de opkomst zoo gering is, maar nog meer, dat het aantal leden zoo sterk daalt. Zooals je weet, hebben wij onze baan vergroot met medewerking van de Gemeente, doch onze vereeniging heeft de aankoop van het land moeten be talen en daar onze middelen bestaan uit de betaalde contributies welke maar 75 cent per lid bedragen, zoo hadden wy liever dat het ledenaantal groeide, dan dat dit afnam. Ik weet wel dat er zyn die al drie jaar sloffen met betaling, doch zoo gauw als er ijs komt dan moeten dezulken al hun achterstallige betalen plus 25 cent boete en dan geloof ik dat het beter is jaarlijks te betalen. Vervolgens worden de notulen gelezen, on veranderd goedgekeurd en geteekend, onder dank aan den Secretaris. Dan is aan de orde het doen van rekening en verantwoording van den Penningmeester over de afgeloopen campagne. Daar punt 3 aangeeft Jaarverslag, zoo deelt de Voorzitter mede dat beide punten tegelijk behandeld zullen worden, daar de Penningmeester de zaken zoo duidelijk kan voorstellen, en de gewoonte getrouw geeft de heer Hoogwater een duidelijk beeld van de financieele toe stand der vereeniging, waarin vooral uit komt, dat het aantal leden aan het afnemen is. Voor onze vereeniging was het wenseheiyk dat er per jaar zeker één week Ijs kwam, dan bleef het aantal wel stabiel, en dan' konden wy ook aan onze verplichtingen vol- dsen, door één of twee rentelooze aaudeelen uit te loten. Dit zal van dit jaar wel niet kunnen daar er uit de rekening zal blijken een nadeelig saldo. Veel geld is er weg gegaan vooraan koop van grond, voor de uitbreiding, maar als de leden blijven komt alles terecht. Na deze uiteenzetting blijkt dat de ontvangsten waren 401,26 en de uitgaven ƒ478,96, dus met een nadeelig saldo van 77,70. Na een opmerking van den heer Renaud, welke door het Bestuur wordt weerlegt, wordt de reke ning goedgekeurd en geteekend, met dank aan den Penningmeester en de commissie die belast is geweest met het controleeren dier rekening. MIJN HAR DT'S Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). Dan zegt de heer den Eerzamen dat hij de boete te laag vindt aangaande de betaling van de contributie. B.v. als er één in 5 jaar niet heeft betaald, dan moet hij betalen 5 x 75 cent plus een kwartje. Ik zou dit willen brengen op 25 cent per jaar. Dit voorstel wordt ondersteund en in stemming gebracht zijnde met 18 stemmen vóór aangenomen. Vier stemmen werden er tegen uitgebracht, terwyi er één blanco was ingeleverd. Vervolgens is aan de orde verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Hoogwater, welke met alge meene stemmen bij acclamatie wordt her kozen. Met dank aan de vergadering zegt hij dat door hem deze benoemiDg zal aangenomen worden. Evenzoo geschiedt het met den heer Van der Wende, als lid der Baancommissie. Verder worden bij acclamatie benoemd de leden der contrölecommissie en wel de heeren D. van Gelder en A. C. den Eerzamen en tot plaatsvervangers de heeren D. Luime Jz.en A. van Heest Fz. Tenslotte zegt den heer A. C. den Eer zamen dat hij de opkomst der leden treurig vindt en stelt voor om in 't vervolg op de jaarvergadering een kleine verloting te hou den, je zal zien dat dit resultaat oplevert. Daar een ieder zich hiermede kan vereeni gen, wordt alzoo besloten. Niemand meer het woord verlangende wordt deze gezellige bijeenkomst door den Voorzitter .Lodder gesloten. OUDDORP» De heer J. Troost, opzichter aan de kustlichttoren aan het Westhoofd alhier, is bevorderd tot adjudant. De werkman L. Akershoek reed met zijn fiets naar zijn werk en had onderweg het ongeluk kopje onder in een diepe sloot te rijden, doch werd gelukkig bijtijds gered. In deze gemeente stonden Donderdag bij de arbeidsbemiddeling 94 werkloozen in geschreven. Naar men verneemt is vanwege de commissie voor den uitvoer van groenten en fruit, voor het le kwartaal 1933 vastge steld, dat naar Frankrijk mag worden uit gevoerd 150 000 k.g. uien. De werkverschaffing vanwege de ge meente zal deze week een einde nemen. Dinsdag werd vanwege de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, onder leiding van Mej. Boekestein, de naai-en knipcursus weer geopend. NIEUWE TONGE. In een zeer feestelijk en gezellig samenzijn heeft de voetbal vereeni ging N. T. V. V. in de zaal van den heer Osse- weijer het jaarfeest gevierd. Ook ditmaal was weer veel werk gemaakt van voordrachten en samenspraken e.d. Voor men het wist, was het uur van heengaan aangebroken. De vereeniging kan dan ook op een zeer goed geslaagd jaarfeest terug zien. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren Abr. Tiele- man en W. Drooger Jzn. Woensdagmorgen ontstond door onbe kende oorzaak in de woning van den heer P. Bruinsel op den Molendijk alhier, een hevige schoorsteenbrand. De omwonenden slaagden er echter in de brand tot de schoor steen te beperken. Op 1 Januari waren bij de verschillende uienverbouwers in deze gemeente nog aan wezig 72000 H.L. uien van de oogst 1932. Bevolking op 1 Januari 1932. M. V. Tot. 1008 939 1947 Vermeerderd: M. V. Tot. Geboorten 20 17 37 Vestiging 44 34 78 64 51 115 64 51 115 Verminderd: Overlyden 10 4 14 Vprtrek 29 38 67 1072 990 2062 39 42 81 39 4281 Bevolking op 31 Dec.'32: 1033 948 1981 Gesloten huwelijken 11. Kindserkenning 1. Levenloos aangegeven 1. De op de raadzaal geplaatste armenbus ter gelegenheid van huwelijksvoltrekking heeft over het jaar 1932 opgebracht ƒ17,481. OUDE TONGE. De Gemeentebegrooting dienst 1933, is dd. 4 Januari j.l. door heeren Ged. Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. - J.l. Donderdagmiddag had in de Raad zaal van het Gem.huis de huldiging plaats van dhr. Jac. Hartman, postbode alhier, zulks naar aanleiding van het feit, dat deze be kende figuur onze gemeente gaat verlaten. Hartman, die ongeveer 29 jaren in deze ge meente by de posteryen is geweest, is op verzoek overgeplaatst naar Bennekom. In het byzyn van eenige genoodigden w.o.dhr. Holleman, Kantoorhouder P.T.T. werd Hart man toegesproken door den heer G. C. van Schouwen. Den heer Van Schouwen sprak ongeveer als volgt: Hartman. Er is een oud spreekwoord dat zegt, als iemands ooren tuiten, dan is dat als regel een bewys, dat over die persoon gesproken wordt. Dat is ook hier het geval geweest. Er is over U veel gesproken den laatsten tyd.Envandie woorden heen en weer zult ge misschien wel een en ander hebben opgevangen. Het verrassende van de uitnoodiging hier te ver schijnen zal dan wel niet zoo groot geweest zijn. Dat neemt echter niet weg, dat op my de taak thaus rust U uitvoeriger toe te lichten. Toen bekend werd dat U op eigen verzoek was overgeplaatst om gezondheids redenen van Uw zoon, die voor herstel naar een Sanatorium moest worden gezonden, zyn de tongen losgekomen. Tengevolge van de enge gemeenschap waarin we leven werd alles druk besproken. Het feit evenwel bleef. Het is dan ook voorgekomen in een zeker gezin, dat dit punt weer breedvoerig werd besproken en toen door een der huisgenooten werd aangestipt dat U steeds Uw plicht ge trouw had gedaan, maar zelfs meer dan dat. Steeds waart ge behulpzaam en medelevend. Meermalen deed ge iets wat niet direct ver band hield met Uw dienstvervulling maar waarmede ge de menschen wist te gerieven Dit kwam voornameiyk de buitenbewoners ten goede. Deze hulpvaardigheid is op prijs gesteld en het denkbeeld werd dan ook ge opperd U bij het verlaten van deze gemeente een blijk van waardeering aan te bieden. Hiertoe werd een comité opgericht en eenige dames stelde zich beschikbaar aan de huizen der ingezetenen gelden tot dit doel by een te zamelen. Van af deze plaats dank ik die dames voor hun hulpvaardigheid. Hoewel gy in hoofdzaak de buitenmenschen met de meeste bereidwilligheid hebt bijge staan, bleek toch alras, dat binnen de kom wonenden zeer sympathiek tegenover ons doel stonden. Door het comité, bestaande uit de heeren De Wit, Van Loon en Van Schouwen, werd dan ook iedereen in de ge legenheid gesteld iets by te dragen. Toen het geld was ingezameld en deze aange legenheid dus was daar gesteld, kwam nóg een groote moeilijkheid. Het comité was in het bezit gesteld van zekere contanten om een passend huldeblijk aan te bieden, maar wat? Eenige denkbeelden werden naar voren geschoven maar om verschillende oorzaken weer teruggenomen. Tot uiteindelijk een goede oplossing werd gevonden. Het bijeen gegaarde bedrag wordt U hierbij aangeboden, waarvoor U zelf naar eigen keuze een blij vend aandenken kunt aanschaffen als blijk van erkentelijkheid voor offervaardigheid en bereidwilligheid. Dit is de meest rationeel© en practische oplossing. Hartman, ik hoop, dat nu ge ons gaat verlaten en in een andere omgeving, onder andere menschen komt, steeds zult terugdenken aan Oude Tonge Ik hoop tevens, dat het offer van overplaatsing, dat ge U getroost ter wille van Uw zoon, moge worden beloond met gezondheid van Uw zoon. Het ga U goed in Uw nieuwe woonplaats." Geroerd dankte Hartman zoowel comité als dames voor hetgeen zij aan hem hadden Hierna sprak de heer Holleman nog een kort woord. Het verheugde hem, dat in Hartman niet alleen werd gezien den ambte naar, maar ook de mensch in den ambte naar. Hij dankte dhr. Van Schouwen aan wien de eer was te beurt gevallen een punt achter Hartman's loopbaan te plaatsen, die door Van Schouwen's vader, naar hij meent., is geopend. De heer Van Schouwen dankte dhr. Holle- man voor zijn erkenteiy'ke woorden en sloot deze bijeenkomst. OOLTGENSPLAAT. Door de bereidwillig heid van den heer P. A. van den Berge heeft de Moderne Arbeidersbond, afdeeling Ooltgensplaat, in diens hotel een schitterende feestelijke vergadering gehouden. Medewer king verleenden de Arbeiders Zang- en too- neelvereeniging „De Dageraad" van Oude Tonge. Na zang werd een rede gehouden door den heer De Vries van Middelharnis. Na een gevolgde pauze werd onberispelijk op gevoerd een Russisch Tooneelwerk van Inte Onsman: „De man uit den greppel".Daarna volgde weer zaog. Men kan op een welge slaagden avond terugzien. Sedert de laatste opgaaf is van hier per schip vervoerd: 232 000 KG. uien en 52,095 KG. aardappelen. B. en W. hebben de gemeente-begrooting 1933 van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen. Bevolking. Ingekomen: Wed. Jacob Groenendijk en gezin van Pernis, Leendert Holleman van Rotterdam, Maaike Kreukniet van Rotter dam, Samuöl Advocaat en gezin vanStrjjen, Cornells Adrianus Tuns van Wateringen, Theodorus van Everdinck van Den Bommel. VertrokkenPieter Fokker naar Den Bom mel. DEN BOMMEL. Over het jaar 1932 is in deze gemeente ruim ƒ3800,— aan haven en kaaigeld ontvangen. Een zoontje van C. Bakelaar, spelende op het Schoolplein, kwam zoodaDig met zyn hoofd tegen een muur te vallen, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Dr. Oosthoek constateerde hersenschudding. Naar wy vernemen ligt bet in de be doeling om a.s Maandag de werkverschaffing te hervatten. Het werk zal bestaan in het uitdiepen van slooten. Wij vernemen verder nog dat de werkzaamheden zullen moeten geschieden onder dageiyksche leidiDg van de Nederland8che Heide-maatschapplj en dat het werk in accoord zal plaats hebben. De loop der bevolking gedurende het afgeloopen jaar was als volgt: Op 1 Januari 1932 bedroeg het aantal inwoners 975 m. en 927 vr. of 1902 personen. In 1932zyn 35 m. en 22 vr. personen geboren en hebben zich in deze gemeente gevestigd 33 m. en 28 vr. Overleden 4 m. en 7 vr. en vertrokken naar elders 54 m. en 59 vr. Zoodat op I Januari 1933 de bevolkingJdezer gemeente bestond uit 985 m. en 911 vr. of in totaal 1896 inwoners. De bevolking is alzoo met 6 per sonen verminderd. Gedurende het afgeloopen jaar zijn er in deze gemeente slechts 2 woningen bij gebouwd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Bij den Agent der arbeidsbemiddeling in deze ge meente stonden gedureüde de week van Maandag 2 tot en met Zaterdag 7 Januari 25 werkloozen ingeschreven. De vorige week werden vanuit deze gemeente vervoerd: 1063 H.L. aardappelen, 1296 H.L. uien, 1243 H L. poters en 47 H.L. koepeen. Verslag van de Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HA RINGVLIET op Woensdag 11 Januari 1933 des voormiddags half' elf uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden met uitzondering van den heer Berk, die zonder kennisgeving afwezig is. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en zegt: M.H. Alvorens de werkzaam heden, die ons ook nu weer wachten, te beginnen, is het my een behoefte U allen nogmaals mijn gelukwenschen aan te bieden in dit pas begonnon jaar. Moge de prettige samenwerking, die altijd onze vergaderingen kenmerkte, ook dit jaar weer bestendigd blijven. De moeilijke en zware tijd dien wy door leven en die nu ook op ods eiland en ook in deze gemeente zich ernstig laat gevoelen, zal van ons een wijs beleid en veel opoffe ring vragen. Geve de Heere U en mij wijs heid om de belangen dezer gemeente, die aan onze zorgen is toevertrouwd, op de juiste wyze te behartigen, met het besef dat we alleen zegen op onzen arbeid kunnen verwachten, als we ons buigen en veroot moedigen voor God, die ons dezen tegenspoed zendt en die ons ook alleen hier kan uit helpen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een proces-verbaal van kasopneming by den gemeente-ontvanger, waaruit blykt dat boeken en bescheiden in orde zijn bevonden in kas was 71,83$: een missive van Ged. Staten ten geleide van goedgekeurde raads besluiten betreffende geldleeningen gasfa briek resp. groot 4700,— en 1700,— een ten geleide van de goedgekeurde ver ordening regelende het heffen van verlofs- recht voor den verkoop van zwak alcoholische dranken in het klein; een ten geleide van de goedgekeurde schoolgeldverordeningjeen tweetal bedryfsoverzichten van de gasfabriek „Oost-Flakkee" over de maanden Juli en Augustus en September en October 1932 resp. verlies 2705,77 en winst 868,31; een begrooting van den keuringsdienst van waren te Dordrecht voor 1944, waarby de bijdrage van deze gemeente is geraamd op 139.21een missive houdende mededeeiing dat de korting op de bijdragen ingevolge wet Financieele verhouding voor deze ge meente achterwege blijft; een schry ven van de Nationale Commissie tegen Alcoholisme betreffende beperking van het aantal verloven en een schrijven van Gedeputeerde Staten betreffende tijdelijke korting van 5 op de jaarwedden van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Opheffing kantongerecht. Een verzoek van het Gemeentebestuur van Ooltgensplaat om den Minister van Justitie te verzoeken het kantongerecht te Sommelsdijk niet op te heffen, kan als ver vallen worden beschouwd aangezien voor noemd kantongerecht niet wordt opgeheveD. Grondbelasting. Het Gemeentebestuur van Ambt Harden- berg verzoekt adhaesie te betuigen aan hun adres aan de Regeering om het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen voor de grondbelasting te vermin deren. De heer v. Sprang is over het algemeen tegen adhaesie-betuigingendcch ook nu moet hij er zich tegen verklaren, omdat de vermindering van de opbrengst dier belas ting, weer op andere wijze moet worden aangevuld. Met algemeene stemmen wordt besloten geen adhaesie te betuigen. Rekening Vleeschkeuringsbediyf J931. De rekening van het Vleeschkeuringsbe- drfif dienst 1931 wordt vastgesteld in Ont vang en Uitgaaf op 5279.50. Subsidie bezoldiging geneeskundige. Een schrijven van Gedeputeerde Staten waarby wordt meegedeeld dat de bijdrage van de Provincie in de bezoldiging van den geneeskundige met ingang van 1 Januari

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 5