DAMES DE SALAMANDER BEHTELS Leest „Onze Eilanden" Kent U de ACME WRINGER?? Resultaten met Bertels' Kunstkorrel: VROUWENHOEKJE IQ jaar garantie voorheen MENNENS Co. van der takstraat 24 Rotterdam EEN TOESTEL VOOR DEZEN TUD Radio-Centrum - Middelharnis Showroom - Voorstraat A 253 GOEREE OVERFLAKKEE. KIPSTRAAT [59] ROTTERDAM VRAAGT ONS ADVERTENTIE TARIEF. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 14 JANUARI 1933. 3 Voordeelett: sterker kuikens en pluimvee, korter rui, méér wintereieren. méér en grooter kwaliteits-eieren. arbeid- en voederbesparende voedering, lager productiekosten van het ei. Ratio" 1, 2, 3 Piepkuiken mestvoedera: „Ratio" 1. Opfokv. 1-30 dagen f6.75 p. 50 Kg. .Ratio" 2. Kunstk. 4-8 weken f6.50 50 „Ratio" 3. Kunstk. 8-12 f6.20 50 Maximum vleesch- en vetvorming. Minimum voederkosten en arbeid. Men kan nu gerust eenige dagen van huis gaande gevulde voederbak verzorgd het pluimvee en Bertels' Patentlegnest (kan kippenh. zelf maken) vergaart de eieren en voorkomt breuk, eierpikken en bevuiling. Nu kan, neen zal! iedereen Bertela' Kunst- korrel en Ratio mestvoeders voeren. Brochure pluimvee en eierlijsten gratis. Bestel bij Uv leverancier in Uwe plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Weigert namaak, let op ons Loodje 1 Oliefabrieken N.V., Amsterdam. (Adv.) Maar toch is er, door de Intelligence Ser vice zoo goed als door de geheime diensten J/an andere Geallieerde landen, heel wat lensationeel werk verricht, dat men in menig fceval niet dadelijk ten laste van denspion- pagedienst heeft gewild. Dat men en dit batuurlijk wederzijds niet opzag tegen de fergste maatregelen, bewijst de diefstal, die jen nadeele van den Oostenrijkschen Consul- jeneraal te Bürich werd .gepleegd. Men wist hatuurlijk heel goed, dat in handen van dezen Consul-Generaal belangrijke geheimen waren, pm het nu mogelijk te maken hem deze te Intfutselen, werd een inbraak met diefstal leraamd. De Consul-Generaal werd gedurende Inkele uren van zijn bureau verwijderd; een Jagemaakte uitnoodiging van een der mili- [aire attaché's van het Oostenrijksche ge- lantschap te Bern bracht hem op een bepaald lur in het Hotel Bour au Lac, waar de Telefonische boodschap van den bewusten Ifficier reeds was ontvangen, dat hij zich lenigszins had verlaat. Jn dienzelfden tyd raren de mannen van de Intelligence Ser- lice aan den gang, zulks onder leiding van len in het burgelijk leven als eerwaardig (roothandelaar in zijden artikelen fungeeren- en bewoner van de Usteristrasse. E.en Ita- ■aansche medewerker was op het spoor ge- omen van een nieuwe vinding voor het prbreken van sloten. Met den portier van Jet Consulaat had men niet zoo heel lang loeite; in den korten tijd, die terbeschik- Ing stond, werd geheel de brandkast leeg 3üaald, en vond men een lijst van Italiaan- Jbe spionnen, die in Oostenrykschen dienst |erkten, de bewyzen van het complot, dat „Leonardo du Vinei", een der grootste luisers van de Italiaansche vloot, tot zinken ad gebracht, en tal van belangrijke gegevens Itreffende Oostenrijksche spionnen in Zwit- Jrlend. Het was goed, dat met spoed werd ïwerkt, want toen de Consul-Generaal bij- ins twee uren vergeefs op zijn militairen |iend had gewacht, ging er plotseling een hok van wantrouwen door hem heen. Jingend belde hij het Oostenrijksche ge ntschap in Bern op, en vernam daar van |n officier zelf, dat hij in Bern was en dat van een uitnoodiging zijnerzijds geen Jrake was. Geen tyd verliezende, ging de nsul-Generaal in allerijl naar zijn bureau :ug; vond deze geheel overhoop, de brand- st open. In een oogwenk begreep hij de rantwoordelijkbeid, die men op hem zou rgen; de schande, waaraan hij werd over- jeverd, en het snelle besluit nemende, dat j die dagen een ieder voor oogen moest Jan, nam hij een revolver uit zijn bureau schoot zich door het hoofd. Het schot Is nog niet in de verte weg gestorven of |ds kwam de Zwitsersche politie, door portier van het Consulaat gewaarschuwd Isnellen om vast te stellen dat zij het lor der inbrekers zco goed als zeker niet Jden kunnen vinden. En de groothande- in zijden artikelen in de Usteristrasse |g door zijn agenten uit de verschillende Ilen van Zwitserland en het buitenland [ontvangen en zette steeds opnieuw zijn Icbuldigst dankbare gezicht. Een anderen keer beraamde de Intelli* |ce Service in alle kalmte een diefstal in postkantoor te Bern. Men begrijpe het ld; de Intelligence Service bleef als altijd |den achtergrond; de agent, die de orders den dienst uitvoerde, werd van valscbe lerikaanscbe papieren voorzien en zou, |d hij gesnapt, bekenneD, dat bet hem aangeteekende zendingen met gelds- Irde te doen was. Maar hij slaagde bui- gewoon gemakkelijk in de hem gegeven [racht, zulks tengevolge van mindere Jkzaamheid van het personeel. En zoo* ode kon worden vastgesteld dat een zekere Guillaume Metz oogenschijnlijk een herdienaar zonder meer, die zijn heer van leiachtige afkomst naar Biarritz wa3 plgd, en die een ietwat onvoorzichtig IfooDgesprek bad gevoerd, een schakel verbinding vormde tusschen de Duitsche [jnnage in Spanje en in Zwitserland. Via pkrijk, en dit in vollen oorlogstijd, gifl* en kwamen de berichten, en wellicht I dit nog langen tijd zoo zijn gegaao, fin neit dit ongelukkige telefoongesprek, dat natuurlijk afgeluisterd werd, had plaats gehad. Op eeu bepaald punt op de Spaansche grens gingen de boodschappers over; de documenten werden naar de Duitsche spi- onuage-centrale te Barcelona gebracht en vandaar via Zweden in Duitschlaud geïntro duceerd. Of wel, zij kwamen uit Spanje en gingen via Frankrijk naar Zwitserland op even gevaarlijke en avontuurlijke wijze. De diefstal in het postkantoor te Bern bracht de Fransche veiligheidsdienst op het spoor van den Argentijn, te Marseille gevestigd, die blijkbaar loerde op den ondergang van den Franschen kruiser „Kléber". Maar met spoed werd hij gevat, door den krijgsraad ter dood veroordeeld, welk vonnis, als zoo vele andere, by het kasteel van Vincennes werd voltrokken. De verrader troostte zich met het feit, dat hij Argentijn was en dus zijn vaderland niet had verraden. Met dit resultaat niet tevreden, werkte de Intelligence Service verder teneinde den overgang over de Spaansch-Fransche grenzen op het spoor te komen. De agenten van den dienst troffen in Tarbes eeu praatgragen huzaar aan, die niet alleen duidelijk te ver staan gaf, dat hij van plan was te deser- teeren, maar die zelfs den weg verklapte, waarlangs de ontvluchting zou plaats vinden. De mannen van de Intelligence Service pos teerden zich op dien weg, maar een geweldig onweer maakte het den spionnen mogelijk hen te passeeren zonder dat zij het bemerkten. Zij gingen hen na, doch toen zij hen inhaal den waren ze reeds op Spaansoh gebied. Echter, er was nog geen douanepost, en de geallieerden ontzagen zich niet op de Duit sche spionnen een hevig geweervuur te openeu. Dat leidde tot ettelijke slachtoffers, die van hun kostbare documentenschat wer den beroofd. Niet minder dan 50 geheime fotografiön van het Fransche front vielen de Intelligence Service in handen, modellen van het nieuwe gasmasker, van de nieuwste mitrailleurs, en tevens geheel een serie van gewichtige diplomatieke documenten. De praatgrage huzaar ontmoette voor den krijgsraad de mannen, met wie hy zich in de herberg te Tarbes zoo aangenaam had onderhouden, opnieuw. Hij werd voor zyn verraad met den kogel gestraft en hij stierf zonder ook maar een oogenblik berouw te hebben getoond. Tegenover welke verhalen weer andere verhalen zouden zijn te stellen, die blyk ge ven, dat niet slechts de aanvallende spion- nage op haar hoede was, maar ook de ver dedigende, dus de z g. contra-spionnage. Dat is b.v. het geval vau den Duitschen spion, die een hotel in Baltimore betrok, waar hij een stalen koepel boven zijn kamer deed bouwen, voorgevende dat het hem eens ge beurd was, dat het plafond in zijn hotelkamer was ingestort. Al spoedig had de Amerikaan- sche dienst, samenwerkende met de Intel ligence Service, voldoende gegevens in de haüd om den z.g.n bankier, die deze zon derlinge kamer had betrokken, onder den naam van Robert Morris, in hechtenis te nemen. Maar men liet hem zijn gang gaan, omdat men bemerkte, dat zijn stalen koepel was aangebracht om radioboodschappen van Duitsche posten te ontvangen en men wel gaarne deze boodschappen wilde onderschep pen. De pogingen van Robert Morris betrof fen ook een of meer der groote transport schepen, die Amerikaansche troepen naar Europa overbrachten. In het bijzonder ging het om de „Leviathan", en reeds één keer bemerkte men slechts op het laatste oogen blik de pogingen ondernomen om het schip te doen zinken. Niets was er echter, dat daarbij Robert Morris behoefde duidelijk te maken, dat zijn geheime mededeelingen wa ren onderschept. Terwijl men hem aan het werk liet, ging hij voort, zonder te beseffen, dat hij nauw keurig werd bewaakt. Twee manDen van den staf van den Amerikaanschen geheimen dienst namen in Hotel Black Bay hun intrek, beiden aangesteld als bedienden, en een der twee kreeg natuurlek de kamer van Robert Morris onder zyn territoir. Maar de spion verliet onder geen beding de kamer; zelfs wanneer men deze schoonmaakte, of het bed afhaalde en opmaakte, bleef hy aanwezig. Al wat de beide detectives konden ontdekken, was slechts de aanwezigheid van twee koffers van bijzondere grootte, op byzondere wyze gesloten. Een der detectives hoorde menig maal het geluid van een dyhamo en de eigen aardige tikken, die een radio-ontvangtoestel geeft. Bedenkelyk voor de Amerikanen werd, dat de boodschappen van Robert Morris sedert de aanhouding van den spion aan boord van de „Leviathan" onbegrijpelijk waren gewor den; vermoedeiyk was uit voorzichtigheid de code gewijzigd. De „Leviathan" had in- tusschen zyn derde reis heen en weer naar Frankrijk volbracht en moest voor nieuw troepentransport worden gebruikt.Men mocht het uitgesloten achten, dat Robert Morris zou rusten na de mislukking van den aan slag; zoowel het toezicht op het schip als het toezicht op den spion verdubbelde. Op een gegeven ochtend bemerkte een der beide detectives, dat zijn kameraad afwezig was; na den directeur van het hotel gewaarschuwd en zijn indentiteit verraden te hebben, begaf men zich op weg om hem te zoeken, en vond hem in de kamer van Robert Morris, die, na een hevig gevecht, waarvan de kamer de sporen droeg, hem in een zijner koffers had opgesloten. Nog tijdig werd bij er uit verlost, maar zijn toestand was zoodanig, dat hij niets kon mededeelen, voordat een dag was voorbij gegaan. Toen kon hij zyn avon tuur vertellenRobert Morris had hem aan gevallen toen hy aan de kamerdeur stond te luisteren, had de overhand gekregen in den stryd tusschen hen beiden en hem, blijkbaar vermoedende, dat hij geworgd was, in de kist geworpen. Daar had de detective meer gehoord dan den spion lief kon zyn, want zich in eens oprichtende riep hij uit, dat men moest zorg dragen het vertrek van de „Leviathan" te vertragen en luitenant James te aresteeren. Maar inmiddels was de „Leviathan" ver trokken. Charleston Navy Yard stelde zich telegrafisch met het schip in verbinding; gelastte het met alle snelheid naar New York terug te keeren, en zoogenaamd vertrouwelijk, maar duidelyk voor ieder merkbaar, de tij ding te verspreiden, dat deze terugkeer geschiedde, om een persoon van hooge beteekenis alsnog aan boord te nemen. Dit geschiedde om luitenant James, was hij werkelijk aan boord, in de veronderstelling te brengen, dat hij beter zijn aanslag kon uitstellen opdat daar- daar ook deze hooge persoon zou worden getroffen. Luitenant James was de bezoeker geweest, door Robert Morris ontvangennadat hij den veronderstelden dooden detective in de kist had geworpen. Uitdrukkelyk had Mor ris gezegd, dat hij op luitenant James rekende om de „Leviathan" te doen zinken. Het had weinig gescheeld of deze was te laat gekomen alle soldaten waren reeds ingescheept; de bruggen waren ingetrokken en de ankers gelicht, doch de officier, die een order van den Minister van Oorlog kon toonen aan den havencommandant, was door diens hulp en zoodoende door een stoombootje aan boord gebracht. Op dezen luitenant, onder zoo bij zondere omstandigheden aan boord gekomen, nadat de posten van den geheimen dienst waren ingetrokken, kon bijkans geen ver denking vallen. Toen het schip te New York aanlegde, kwamen de agenten van den geheimen dienst aan boord. Luitenant James moest toen begrepen hebben, dat hij verloren was, want plotseling ontdeed hij zich van de valiezen, welker inhoud hem compromitteerde, door ze over boord te werpen. Dit vestigde echter juist de aandacht van de omstanders en de agenten op hem. Trouwens, ontkennen was tegenover de getuigenis van den detective uitgesloten. Hy erkende dan ook Duitsch spion te zyn en zich te hebben ingescheept met het doel om het schip te doen zinken, Toen de voorzitter vau den krygsraad hem vroeg hoe hy na het volbrengen van zyn daad gehoopt had zyn leven te kunnen redden, riep hy schouderophalend uit: „Wat zou myn leven er toe gedaan hebben tegenover den dienst, dien ik Duitschland door het zinken van de „Leviathan" had kunnen bewyzen." Naast den zgn. luitenant James nam de zon derlinge Robert Morris plaats op de bank der beklaagden, en eerst toen vond men uit, dat de officier, door hem met deze zending belast, zijnzoon was. PARI JSCHE MODEBRIEF (ïARNEERING! OP MANTELS EN JAPONNEN. Kleurencombinaties van mantels en japonnen. Ik zag een beeldigeu visitemantel van blauw fluweel met een grooten kraag en manchetten van grijs astrakan. Om de taille was twee maal een breede satijnen ceintuur gewonden, die op zö met lange slippen af hing. In Holland komen zulke hyper-elegante kleedingstukken eigenlijk zoo weinig te pas. Op straat kan men er niet mee loopen en slechts bij zeer zeldzame gelegenheden kleedt men zich voor het bezoekuur buitengewoon elegant. En tenslotte worden er in Holland minder bezoeken gemaakt dan in Parijs, waar omstreeks Nieuwjaar het maken van visites aan de orde van den dag is, Het nieuwe ensemble, met den driekwart langen mantel, die tot even boven de kDie reikt, zal bij ons meer in den smaak vallen. Ver schillende van dit soort costuums zijn van witte en zwarte diagonaalstof vervaardigd, waar b{j een felgekleurde, dik wijls roode blouse be hoort. Een kleine sjawl van dezelfde stof is om den hals gelegd en op de blouse van voren vast geknoopt, waarbij het eene eind iets langer valt dan het andere. Zulke met knoopen be vestigde hals versierin gen zien we veel dezen winter. Ook de bont kragen zijn heel dikwyls niet meer op den mantel vastgemaakt. Met goed zichtbare knoopen, van wit of verguld metaal, worden ze bevestigd. Dikwijls doen zulke gou den knoopen, b.v. op don kerbruin glanzend bont, heel leuk en decoratief. De zoozeer geliefde lichte garneering op donkere japonnen wordt op het oogenblik btj voorkeur van wit fluweel genomen,liever dan van wit sat(jn. Men maakt er kraag, revers en ceintuur van en voert er boven dien dikwijls het voorgedeelte van de bolero mee, in dien deze aanwezig is. Dat staat zoo aardig, wanneer even een puntje opwipt. In plaats van gewoon wit fluweel heeft men ook pluche stoffen die bont imiteeren. Die leenen zich tot allerlei versieringen, terwijl men er ook geheele mantels en andere kleedingstukken van maakt, zooals bolero's, vestjes, korte jasjes, enz. Bij een fluweelen japon draagt men soms geen langen mantel, maar een kort fantasie jasje van zwarte astrakan. Dit hoeft zeer wijde halve mouwen, waaronder de fluweelen japonmouwen te zien komen. Het boven gedeelte van deze laatste is gedoft, terwijl de geheele ondermouw smal en aansluitend is gehouden. Een rood fluweelen japon met een zwart astrakan manteltje is zeer chic, hoewel een geheel zwart ensemble even eens heel fijn is. De combinatie van wit en zwart is bijna nog mooier, maar heeft het nadeel dat men een wit manteltje niet zoo dik wijls kan drageq en dat dit bovendien zeer be smettelijk is. Een alleraardigste combinatie krijgt meD, als men b.v. een zwart wollen japon met roode en witte wol borduurt en er een rooden man tel bü kiest in de tint van het borduursel. Om meer eenstemmigheid te krijgen, dient de mantel met zwart ge garneerd te worden, het beste met kraag en manchetten van zwart astrakan. Een dergelijk ensemble is vroolijk en vlug en kan, tenminste wanneer men de tint rood niet te opvallend neemt veel ge dragen worden. Scbotsche stof is ook nog altijd in de mode. We zagen er snoezige toiletjes van en ook japonnetjes met een effen schouderstuk in een der tinten van het Schotsch. Houdt men van ensembles, zoo kiest men hierbij een mantel eveneens in de tint van bet schouderstuk. We zagen ook mutsjes met een Schotschen rand, waarbij een sjawl en taschje paste van dezelfde stof, ja zelfs een paar handschoenen met Schotsche kappen WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen* scben Ingellcbt te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wil dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nlenwe Modeblad**. Dit uiterst practlsche Nederlandscbe modetlfdscbrlit, betwelk ook een schal van gegevens biedt voor handwerken In alle genres, ls bij de uitgevers dezer Courant tegenslerk gexeduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nlenwe Modeblad. 2 maal per maand verschij nende in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen, bedraagt slecbts I 1,20 per kwartaal, lranco per post t 1,50. ZAKKENROLLER SLAAT ZIJN SLAG! OF FOLITIË-BIIRBAU. En weel te ontsnappen. Onlangs iB te Parijs een zakkenroller ge arresteerd, die zoo brutaal was zelfB op het politie-bureau, toen hij daartoe de kans kreeg, zijn slag te slaan. Een inspecteur, die den dief had betrapt, bracht hem op het bureau. De zakkenroller was goed van den tongriem gesneden en wiBt eeu boel fce vertellen, over die slechte wereld, waarin hij geen kans kreeg enz. H(j was volkomen terneergeslagen en niets kon hem meer schelen, tot het oogenblik, dat de inspecteur aaD de telefoon werd geroepen. Toen kreeg hij belangstelling voor een bos sleutels, dien h(j in zijn zak stopte. Daarna ontdekte bij in een kast een pas, die aan den inspecteur behoorde. Toen deze terugkwam, was de vogel gevlogen. Het bleek, dat hij kalm uit het bureau was gewandeld. De inspecteur miste zijn sleutels, zocht in zijn jas, maar ook daarin wareD zjj niet. Er ontbrak echter nog meer, n.l. een portefeuille met bankpapier. De inspec teur had nu de onaangename taak zijn com missaris verslag uit te brengen van bet ge beurde en opnieuw op zoek te gaan naar den geslepen dief. (Adv.l jj"^emengd Nièuw^^j EEN BERUCHTE IiNBR* EKSTER TE PRAAG GEARRESTEERD. Lange delictenlyst. PRAAG, 10 Jan. - De Praagsche politie is ei In geslaagd een jonge vrouw te arres teeren, die bekend staat als de „koningin der inbrekers". Deze vrouw, Anna Novak, is 22 jaar oud en heeft sinds Augustus van het vorige jaar niet minder dan 26 inbraken Zij opereerde altyd geheel alleen, en was gewapend met een revolver, die zij, volgens haar mededeeling aan de politie, uitsluitend voor zelfverdediging by zich had. Het gestolen geld gebruikte zij om een weelderig leven te kunnen leiden en eenige harer vrienden te onderhouden. IMMIGRANTEN-SMOKKELARIJ NAAR DE V.S.T Volgens den voorzitter van den Ameri kaanschen zeemansbond worden erin weer wil van de immigratie-wetten nog altijd tal van vreemdelingen de Ver. Staten binnen gesmokkeld. Hij zeide, dat er jaariyks onge veer millioen personen als zeelieden naar Amerika komen en dat er van dat aantal naar zijn schatting 750.000 in de Staten achterbieven. Voorts verklaarde deze voor zitter, dat sommige reeders schuld zijn aan deze smokkelarij, omdat zij hun schepen met veel te groote bemanning uitzenden, terwijl een deel van die bemanning in wer kelijkheid passagier is, dat tegen een be paalde vergoeding voor de een of andere functie op de monsterrol wordt geplaatst. Daar er geen wet is, aldus genoemde spreker, die de schepen dwingt met een even groote bemanning huiswaarts te keeren als waar mee zij zyn aangekomen, kan het plan zon der veel moeite worden uitgevoerd. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaff Co. N.V (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: Rotterdam, 11 Januari. L. C. van Prooijen, koopman, gewoond hebbende Diergaardelaan 54, Rotterdam, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. R.-c.:mr.M Franken;cur.; mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom. L. Braber, handelaar in graan en meel, Nieuwe Tonge. R.-c.: mr. A. J. Marxjcur.: mr. A. Zaaijer te Dirksland. A. Markenstein Kanters Mzn., koop man in vee, Oude Tonge R.-c.mr. Fran ken; cur mr. A Zaaijer te Dirksland. iniiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiinmnnmiminiiiiiiiiHHnimnmnnn uiiiiiuuiinMiiiiiiiuiiiiuuiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiLLuuiiiimuniiiiiiiiniiMnniimiiiiiiiMiiiiiiiiuinD Dit is een apparaat, dat in geen enkele huishouding mag ontbreken. In plaats dat ge Uw fijne weefsels uit hun verband wringt, behandelt de „ACME WRINGER" Uw goed zonder eenige schade en voor Uzelf zonder eenige moeite. Wij geven op dat apparaat, hetwelk weinig plaats in neemt en door een kind gebruikt kan worden: Prijs: f 25.00 franco door geheel Nederland, na inzending L— van genoemd bedrag, of onder rembours. N-V. FEIJENOORD'S IJZERHANDEL Telefoon 50188-52141 Giro No. 50645 üe Philips 830 M Het geeft U tien- lallen Europeosche stations, list is gebouwd volgens „Super-InducSie" systeem, is voorzieo van de gouden Philips „Miniwatt" serie, en e.en weergave onbegrijpelijk voer een apparaat van fl. 1S5.- Vraagt demonstratie zonder verplichting Oitlcieel Philips Reparateur JE ADRES VOOR Vraagt onze druppels en pillen, ter regeling der bloedsom loop, door H.H. Doktoren aanbevolen. Uit wereldberoemde Fransche, Duitsche en Engelsche Laboratoriums, ge garandeerd onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons is succes verzekerd. Dus wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt Uw druppels en pillen, hygiënische artikelen en gummiwaren in onze zaak, waar U zeker van kan zijn vakkundig en suc cesvol geholpen te worden en niet door minderwaar dige namaak op de lange baan geschoven te worden. Wij zijn van oudst bekend het soliedst en vertrouwdst adres. Let daar vooral op. Bij inzending dezer annonce met 25 cents aan postzegels h porto ontvangt U franco ons inlichtingenboekje met duide lijke en volledige inlichtingen.

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 3