GAL rORITAS EERSTE BLAD indt niet Tandarts DALSTRA ONZE Bruidsportretten zijn onovertrefbaar: S. VAN DER PLAAT f i,- 0,075 ZATERDAG 14 JANUARI 1933 ZIGEUNERBLOED. Eerste Hulp PUROL PLUIMVEETEELT DRAISlflA-vANVALKEMBURG'S- A -T LEVERTRAM RECHTZAKEN schietpartij plaats gehad op den hoek van de Karl Auton- eu de Kolnerstrasse te Dus- seldort tusschen communisten en nationaal- socialisten. Er werden ongeveer 30 schoten [gelost. Twee politiebeambten konden erger voorkomen. Er werden door esu spoedig [aangekomen „Ubertallkommando" eenige [personen gearresteerd. Een aantal personen 8 is door messteken en schampschoten gewond. Te Berlijn vielen bij botsiDgen 5 gewonden. In Frankfurt a. Main werden 6 nazi's aan- j[ gevalleu door een groot aantal communisten. |Er viel een zwaargewonden te betreuren. Te Leipzig is het op vele plaatsen onrus- |tig geweest. De politie arresteerde daar twee nazi's Iwegens het dragen van wapenen en ontbond /.een optocht van 1500 man, wegens het zin- |gen van opruiende liederen. Te Breslau ontstond een kloppartij tus schen IJzeren Frontmannen en Nationaal- Socialisten nadat eerstgenoemden een ver gadering hadden gehouden. Drie personen perden gearresteerd. In Detmolt vielen twee gewonden bij een botsing tusschen S.A.-mannen en andersden- renden. Een schijndoode. Te Londen is Zaterdag een geval van Ichljndood geconstateerd. De toestand van Be 66-jarige mevrouw Hurni, die ernstig liet te bed lag, verergerde des morgens om lijf uur zoodanig, dat ieder oogenblik het linde verwacht kon worden. De dokter peelde mede, dat het nog slechts een kwestie '.•an enkele minuten was en verliet, na nog |nkele instructies gegeven te hebben, het luis. Kort na zijn vertrek scheen het inderdaad, lat het met de zieke gedaan was. Haar l^art klopte niet meer, terwijl ook de longen |iet meer werkten. Kortom, alle teekenen vezen erop, dat de patiënte was overleden, be familie waarschuwde hierop den genees leer, opdat deze den doodsehouw zou komen •errichten. Toen de arts echter na een tijds verloop van ongeveer twee uur arriveerde egon de overledene" plotseling weer Teekenen van leven te geven. Onmiddellijk |af hij de'vrouw een injectie en na eenigen Ijd kwam zij tot bewustzijn. De vreugde van de familieleden was even- tel slechts van korten duur, want in de Middaguren trad werkelijk de dood in. De (okter verklaarde nog nooit een dergelijk pit te hebben meegemaakt. houdt vanaf 27 October ZITDAG te OUDDCMRP iederen Don derdag van 12—4 uur in Hotel AKERSHOEK Donderdags geen middag- spreekuur te Middelharnis fmninnnnnii fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, iiobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van- m m af het station 1BP| 1 Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 20 Week-revue. Buitenland. Da jonge Spaansche republiek is de ge vaarlijke periode van revolutionnaire kinder ziekten nog steeds niet te boven. De jaren 1931 en 1932 hebben zich in de eerste plaats gekenmerkt door een groot aantal opeen volgende complotten tegen de regeeiing, stakingen, enz. en het nieuwe jaar heeftin Spaaje ingezet met een heftige revolution naire uitbarsting, waarvan de omvang en de beteekenis, dank zjj de toegepaste censuur, zich niet gehoel laat overzien. Maar het is er in ieder geval ver van rustig, in verschillende steden en kleinere plaatsen beeft weer bloed gevloeid, zoodat in totaal meei dan 40 dooden en meerdere gewonden zijn gevallen. Volgens een officieel bericht uit Madrid was de regeering ingelicht over de plannen der revolutionnairen en is het daaraan te danken geweest dat er tijdig de noodige maatregelen tot onderdrukking der woelingen getroffen konden worden. Een later bericht maakt er melding van, dat de monarchisten aan deze jongste woe lingen niet geheel onschuldig zijn. De Spaan sche politie moet op het spoor gekomen zijn van feiten, die er op wijzen dat de monar chisten de revolutionnairen in ruime mate van geld hebben voorzien. Verschillende ge sneuvelde revolutionnairen zijn in het bezit gevonden van vrij belangrijke bedragen, meer dan redelijkerwijs van Moskou kan worden verwacht. Wanneer deze berichten juist zijn dan hebben de monarchisten wel een bijzonder gevaarlijk spelletje gespeeld, al mogen de beeren daarmede dan ook een goede beurt bij Moskou hebben gemaakt. En wanneer de heeren nog eens de liefhebberij hebben om hun brandkasten te openen, zijn de agenten van Moskou en de anarchistische elementen in Spanje opnieuw graag bereid nogmaals een groote repetitie te houden. Den 24sten Januari komt de Duitsche Rijksdag weer eens bijeen en zal de regee ring von Schleicher met zijn plannen voor den dag komen. De regeering von Schleicher is de laatste weken niet bijster fortuinlijk geweest, want meerdere kanten wordt de rljksregeering scherp aangevallen en ver weten, dat er hoogstens met vage beloften wordt geschermd, doch dat er tot nu toe weinig of niets gebeurt om de vele moei lijkheden het hoofd te bieden En wat de regeering in dit opzicht nog doet wordt heelemaal ongunstig beoordeeld. Door allerlei maatregelen heeft de regee ring kans gezien steeds grootere groepen tegen zich in het harnas te jagen en er vertoonen zich dreigende wolkjes voor de regeering Schleicher San den horizon. B(j al het gehaspel over economische pro blemen verliezen de Duitschers hun belang stelling voor de binnenlandsche politiek niet. As. Zondag worden de Landdagverkiezingen in Lippe gehouden, een vlek met ruim 150.000 inwoners, waarvan ongeveer 105.000 kiezers. Om dit handjevol kiezerszieltjes wordt een ongewoon hevigen strijd gevoerd. In FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. GeautUitgave van de N, V. Uitgeverij P. D. Bolle. 10) „Ik geloof het ook," stemde Veronica toe. „Het moet van het een of ander geschrokken zijn; als u het mij een poosje toevertrouwt, zal ik net beter dresseeren," zeide Tazoni. u dier," antwoordde het meisje* n'r?® Hf' ,,Hoe la"g bent u nu al hoofd van zii en belangstelling verdreef gesproken d' Waarmede zij tot nu toe had fiS ^aren' myïady, maar ik heb eigen- hnnfri J*if op den titek Een vrouw moest het hoofd zijn van onzen stam." waard?gl»r0UWl" f'ep Veronica uit- "Wat merk" had^'l 'p mno?Ch,er van Zera' onze koningin en haar nlaafc opvo,ëen> maar zij wist mij in naar p/aats te doen benoemen ..Hoe oud is zij?" d,an ,k'" hernam hij. bewust van hetgeen' zT/Se™'8 °n" totaal moeten er een kleine 800 meetings voor zijn georganiseerd en alle kopstukken der nationaal.socialisten worden den kiezers getoond en S.S. en S.A. troepen zijn in ver schillende plaatsen tijdelijk gedetacheerd, dit alles om de feestvreugde, wanneer zulks noodig mocht zijn, met boksbeugels, ploerten- dooders, enz. enz. wat aan te wakkeren. Met een optimisme van om en bij het vriespunt is het Volkenbondsraderwerk te GenSve weer in volle actie gezet en naast de talrijke andere commissies die reeds aan het werk getrokken z\jn of zulks binnenkort zullen doen, heeft ook de voorbereidende commissie voor de Londensche economische en ÜDancieele wereldconferentie haar werk zaamheden hervat. Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube (Adv.) Helaas met een minimum sprankje van hoop. De heeren zijn geheel volgens het ge bruikelijke recept van stapel geloopen. Een stroom van vriendel^ke woorden en vrome wenschen, allemaal prachtige theoriën, ge woonweg om er een traan bij weg te pinken. De Engelschen spraken zich uit voor het ideaal van den vrijen handel, de Duitschers voor bevrijding van den aan banden gekluis- terden wereldhandel, kortom, er werd met animo gespurt op allerlei stokpaardjes en ook wel een beetje te veel in het oog loopend voor eigen belangen in de eerste plaats Voorloopig kunnen de heeren niets anders doen dan hun geuite vrome wenschen om te zetten in ernstige studies, deze in om vangrijke rapporten vastleggen, dan wel de zaak sleepende houden tot Roosevelt Hoover in Amerika heeft opgevolgd en het schulden probleem in zijn vollen omvang kan worden In de financieele commissie van het Oos- tenrfiksGhe parlement heeft een der sociaal democratische leden een boekje opengedaan over omvangrijke wapensmokkelarij naar Hongarije. Dezer dagen moeten zeer groote partijen wapens, afkomstig uit Italië, via Oostenrijk Hongarije zijn binnengesmokkeld, evenals Italiaansche vliegtuigen en tanks. In Weenen zelf heeft de politie een bom- menfabriek ontdekt, waar 40 K.G. ammoniet patronen werden aangetroffen en in beslag genomen. Deze bommenfabriek stond als parfumeriefabriek opgegeven en de Weensche politie heeft in verband met deze ontdek king talrijke huiszoekingen bij nationaal- socialisten verricht. Het grootste lawaai in het groote wereld concert maken nog steeds de Japanners. Het Japansche leger is de opmarsch tegen de provincie Jehol begonnen en wel in de richting van de hoofdstad dezer provincie. De Japansche minister van oorlog heeft reeds verklaard dat de provincie Jehol een deel van Mansjoekwo is en dat het voornaamste woorden en hernam met iets van hare oude hoog hartigheid „Dan zal ik u dus mijn paard toevertrouwen, zoodra de ponies terug zijn." Tazoni liet den teugel los en Veronica was op het punt naar huis te rijden, toen zij een ruiter in haar richting zag naderen. De zigeuner, die haar nauwlettend gadesloeg, zag haar van kleur verschieten. Zij waren zoo ernstig in gesprek ge weest, dat de ruiter ongemerkt vlak bij was ge komen. „Goeden morgen, Vee," zeide hij met bestudeer de beleefdheid. Toen keek hij naar den zigeuner, die naast haar stond en gedurende enkele oogen- blikken keken de beide mannen elkander strak aan. „Eén van je mannen?" vroeg lord Raymond, toen Tazoni zijn bijl opnam en voortging met zijn werk, alsof hij geen oogenblik had gepauseerd. „Nee," antwoordde zij koel. „Wat voor den dui..." barstte lord Raymond los. „Ik heb met hem gesproken over mijn ponies, die hij beloofd heeft af tc rijden," zeide zij rustig; uit haar houding bleek, dat zij niet verder wenschte te worden ondervraagd. ..Ik ga naar huis." „Dan ga ik met je mee," besliste lord Raymond, zonder af te wachten, of zijn gezelschap begeerd werd. Zij reden een paar minuten-zwijgend verder, toen Veronica plotseling haar paard inhield. „Wat is er aan de hand?" vroeg lord Raymond. „Ik vergat den man te zeggen, dat hij morgen ochtend mijn paard moet komen halen; ik moet nog even terug." „Laat mij het maar doen," bood lord Raymond doel dezer jongste opmarsch is de aldaar geconcentreerde Chineesche troepen van hun steunpunten in Noord-China af te sneden. De Chineezen hebben besloten, zonder Japan officieel den oorlog te verklaren, zich met alle krachten tegen het opdringen der Japansche troepen te verzetten en verder blijven de Chineezen, die toch wel doorge winterde optimisten door dik en dun moeten zfin, hun hoop gevestigd houden op Genève, waar men reeds lang dit heele Japansch- Chineesch conflict wenscht naar het land, waar de peper groeit, zelfs nog een eind verder weg. En de groote mogendheden zijn vermoedelijk Genève erg dankbaar, dat dit zoo'n prachtig schild is om er achter weg te kruipen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. WINTERWERK. Op naar Avicultura Tentoonstelling op 20, 21 en 22 Januari a.s. Wij hebben nu eenige der winterwerkzaam- heden besproken zooals de drinkwatervoor ziening en de voedervoorziening. Zoo tegen Januari kan de nutpluimveehouder nog een belangrijk werk verrichten, namelijk balans over het afgeloopen jaar opmaken. Men kan dat ook in September doen doch zoo tegen Januari zijn er niet veel werkzaamheden en heeft men dén tijd den pluimveestapel eens nauwkeurig op te nemen. Feitelijk moet dat voortdurend gebeuren en waar men valnest- controle toepast kan men ook steeds op de hoogte zijn van den voedingstoestand der kippen. Over het algemeen wordt dit veel te weinig gedaan en komt men dan in een hok, waar zich eenige honderden kippen bevinden, dan ziet men er herhaaldelijk exemplaren tusschen die zich afzonderen, ruw in de veeren zitten, of een vuil achterstel hebben of zoo. Pakt men zulke dieren beet dan zijn ze of broodmager en zeer licht of ze hebben een opgezwollen harden buik, meestal tengevolge van eiconcrementen in den eileider. Ai derge lijke dieren behooren op een flink bedrijf niet thuis. Niet alleen dat ze geen geen eieren eieren leggen niaar doordat ze zwak zijn en hun weerstandsvermogen verloren hebben, vallen ze het eerst als slachtoffer aan allerlei besmet tingen. Kijk dus thans uw pluimveestapel goed na, verwijder alles wat niet kerngezond en fleurig is en houdt geen twijfelaars in leven. Ruim op wat niet deugt. Verder gaan we, als we nu precies weten wat we aan goede jonge en oudere hebben, even de balans opmaken. We moeten rekenen wat de kippen ons gekost hebben en wat ze ons opgebracht hebben, zonder goede boek houding geen gezond bedrijf. Wie in het afgeloopen jaar op zijn kippen verloren heeft raad ik niet aan thans vol vuur zich gereed te gaan maken om te gaan bjoeden, want voorloopig is de toekomst voor onze pluimveehouderij nog duister. Wie echter in het afgeloopen jaar zich nog heeft kunnen be druipen doet verstandig zich te gaan prepa reeren op de nieuwe voorjaarscampagne. Ik wijs er nog eens met grooten nadruk op dat men aan met meer dan gewone hoffelijkheid. „Wacht maar evenl" „Graag," antwoordde zij' uit de hoogte. Hij gaf zijn paard de sporen en galoppeerde terug naar de piaats, waar de zigeuner nog aan het werk was. Tazoni keek op, zoodra hij het hoefgetrappel hoorde. „Kom hier!" schreeuwde lord Raymond hem toe. „Je haalt morgenochtend een paard op Dart- worth Manor." Tazoni knikte zwijgend. „Versta je?" riep de ander, terwijl hij woedend zijn paard nog een paar passen dichter bij Tazoni bracht. „ja zeker," antwoordde de zigeuner kalm. Plotseling hief lord Raymond zijn zweep op. „Als je nu weer eens spreekt met een heer..." schreeuwde hij. Maar de zigeuner was vlug en voor de ruiter hem kon slaan, had hij de rijzweep uit diens hand gewrongen. Glimlachend en volkomen rustig gaf Tazoni dien terug. „Ik geloof, dat u uw zweep hebt laten vallen," merkte hij gemoedelijk op. Lord Raymond's gelaat werd vuurrood van drift. Maar toen hij den ander aanzag, verbleekte hij; een. geheimzinnige angst bekroop hem; zon der een woord tc zeggen nam hij de zweep aan en reed heen. Veronica wachtte hem af in de schaduw van een beuk, maar dacht er niet over hem tegemoet te rijden. Hoe zij ook probeerde, zij kon de ge dachte aan den muzlkaien zigeuner niet van zich afzetten. Het was alles zoo buitengewoon, dat het haar voorkwam, of zij droomde. Er was iets merkwaardigs in dien man; zij kon niet zeggen, wat. Tazoni bekleedde een vooraanstaande positie beslist meer foktoomen moet maken met dieren die niet nauwkeurig op pullorum onder zocht zijn. Binnenkort zal ik wel weer eens over deze ziekte wat vermelden, thans wil ik alleen volstaan met de opmerking dat het nu de tijd is te zorgen dat de kippen, waarvan we willen gaan fokken, zoo grondig mogelijk op pullorum onderzocht zijn. Laat het liever tweemaal doen dan éénmaal, U zult er beslist in den kuikentijü uw voordeelen van plukken. Denk er om dat dieren die afwijkingen ver toond hebben niet in foktoomen thuis hooren, vooral niet dieren die beenzwakte vertoond hebben. Verder moeten we nu gaan berekenen hoe veel jonge hennen we dit jaar willen fokken om en nu ben ik misschien wel een erge pessimist, doch ik reken voor elke jonge hen tegen Sep tember 1933 thans vijf broedeieren noodig te hebben. Nu behoeft u niet te zeggen dat een goede machine een hoog percentage kuikens uitbroedt, dat een goede kunstmoeder weer een groot percentage kuikens opfokt och dat alles weet ik heel best maar mijn ervaring is, dat alle goede bedoelingen steeds doorkruist worden door zoogenaamde tegenvallers, toe valligheden enz. en dat het heusch nog niet zoo gemakkelijk is van jonge kuikens goede jonge hennen te fokken. Kijk dus eens na of u voldoende goede over jarige hennen hebt om broedeieren van te kunnen krijgen, op den tijd dat u zulks wenscht. ik zeg daar: goede overjarige hennen, omdat ik sterk tegen het fokken van eerste legshennen ben. Ook hierop kom ik terug bij het voor- jaarswerk als we het over de samenstelling der foktoomen hebben. Ik vermeld het nu maar vast dat u er op zult kunnen rekenen, ik heb hier vooral het oog op den gezondheids toestand en het weerstandsvermogen van de nieuwe generatie die we gaan fokken. Als we er in slagen dit jaar onze pluimveehouderij er boven op te houden dan zal dit alleen mogelijk zijn doordat we kerngezonde dieren gaan fok ken en we slagen er niet in als we een generatie fokken met een verzwakt weerstandsver mogen. Van alle kanten liggen ziekten op den loer en de beste manier deze te keeren is het fokken van krachtige, weerstandbiedende dieren. Zien we dat we in het voorjaar niet over voldoende materiaal beschikken, laat u dan niet verleiden om toch maar van uw eigen materiaal te gaan broeden, maar ga er thans reeds op rekenen dat u broedeieren of kuikens zult moeten koopen van goede fokkers. Ais we bijtijds onze maatregelen nemen hebben we rustig den tijd met den leverancier te onder handelen, moet dit later in alle haast gebeuren dan loopt het mis. Willen we van eigen dieren fokken denk dan om wat ik gezegd heb over vitaminen, mineralen en uitputting door hoogen leg. Ga uw dieren nu al vitaminerijk voedsel geven en drijf ze niet te veel meer op den leg. Volgenden keer zal ik u iets vertellen over de ontsmetting der broedmachines, wat een heel belangrijke zaak is, nu wil ik nog even de ge legenheid waarnemen u op een toekomstig feest voor pluimveehouders attent te maken Noteer even op den kalender de datums 20, 21 en 22 Januari en zet daarbij; Groote Inter nationale Tentoonstelling der Koninklijke Ver- eeniging Avicultura in den dierentuin in den Haag. Probeer het nu eens zoo te schikken dat u deze tentoonstelling kunt gaan bezoeken, want het wordt dit jaar werkelijk iets bijzon ders. Daar ik zelf bestuurslid ben weet ik bij zijn volk door de gunst van een meisje en zij was waarschijnlijk verliefd op hem en hoopte op deze manier de vriendschap, welke reeds tusschen hen bestond, te doen groeien. Een gevoel van spijt bekroop Veronica. „Wat bezielt me toch," vroeg zij zichzelf af, „dat ik me zoo bezighoud met een vagebond. Doch dit weet ik wel, dat hij meer heer is, dan de man, die mij naar huis zou geleiden." Lord Raymond moest haar tweemaal aan spreken, voor zij luisterde. „Waar heb je dien kerel opgepikt, Vee?" vroeg hij brutaal. „Zoo onbeschoft..." „Ik vind hem heelemaal niet onbeschoft," viel het meisje hem in de rede. „Dan trof jij het beter dan ik," mompelde hij. „Wacht maar eens, tot ik de baas ben op North- bridge, dan zal je zien, wat er gebeurt. Ik zal mijn bezitting voor altijd van dit volk zuiveren en eiken zigeuner, die zich weer op mijn grond waagt, door bloedhonden laten wegjagen I" „Je bent gelukkig de baas nog niet," antwoordde Veronica. „Om je de waarheid te zeggen, ik hoop, dat het nog lang zai duren, voor het zoo ver is, als je je op die manier denkt te gedragen." Lord Raymond staarde haar verbaasd aan, doch gaf geen antwoord. „Ik zal maar dwars door het park gaan, je be hoeft me niet te vergezellen, het is veel te warm om zoo'n omweg te maken," ging Veronica voort en eer lord Raymond het wist, bevond hij zich alleen. „Wel verduiveld," riep hij spijtig uit, terwijl hij het meisje nakeek, „ze is mij eiken keer te vlug af I" vandaag al wat meer dan de buitenwacht en kan u alvast vertellen dat er heden (5 Jan.) al 3000 dieren ingeschreven zijn, Neuerlandsche en buitenlandsche. Verder komen er een massa stands van de pluimveeindustrie waar zeer veel valt te leeren en last not least maken we dit jaar een groote afdeeling voor slacht-pluimvee. Daar zult u zien wat het beste pluimvee is voor den slacht, u kunt leeren hoe de dieren voor het slachten gefokt en gemest moeten worden en opgemaakt en panklaar moeten gemaakt worden. Wij willen trachten het groote publiek wat meer idee te geven omtrent slachtpluimvee en hopen op die manier het gebruik van pluim veebout te bevorderen. Verder vindt u met die dagen allerlei kippen- konijnen- en duiveniiefhebbers om de kooien verzameld, allemaal enthousiasten die u gaarne omtrent van alles erj nog wat zullen inlichten en och ja, ten slotte is den Haag ook nog wel een aardig dorpje, dat zijn bezoekers ook 's winters nog wel weet bezig te houden zonder dat ze direct behoeven te gaan pootje baden in zee. Maak u dus gereed voor Avicul tura, wek vrienden en kennissen op en trek gezamenlijk naar den Haag. Dr. te Hennepe. LEEUWARDEN (Adv.) RECHTBANK TB ROTTERDAM. (Strafzitting.) Brandstichting. De rechtbank heeft Dinsdag voortgezet de behandeling van de zaak van den 30-jarigen arbeider J. C. H., uit Melissant, die zich te verantwoorden heeft gehad ter zake van brandstichting in het huis van zijn vader. Verdachte was in den nazomer gehuwd, doch de echtelieden, bleven, gescheiden bij hun respectievelijke ouders inwonen, omdat hun huisje nog niet gereed was. Op den dag, dat het echtpaar zou gaan samenwonen, ontstond in een kamer van de woning van den vader van verdachte brand. Het vuur was gebluscht, zonder dat het veel schade had aangericht, doch nu bleek, dat uit een kast in die kamer twee gelddoosjes waren weggenomen, waarin zich een bedrag van ongeveer/700zou hebben bevonden. Bfi het onderzoek was gebleken, dat verdachte 's morgens in deze kamer was geweest en zoo viel de verdenking op hem, om den brand te hebben gesticht, ten einde de sporen van den diefstal weg te maken. Verdachte beeft ten slotte bekend het geld te hebben weggenomen. Dadelijk nazfin daad had hij berouw gekregen. Hij was na het huis te hebben verlaten, weer teruggekeerd en had het geld, dat hij weggenomen had, weer in de kamer teruggeworpen. Toch was HOOFDSTUK VII. Den volgenden morgen begaf Tazoni zich reeds vroeg op weg naar Dartworth Manor om het paard te halen. De stalknecht ontving hem op bijna eerbiedige wijze, een gevolg wellicht van de manier, waarop zijn jonge meesteres over den zigeuner had gesproken. Een goed dienstknecht is altijd vlug een wenk op te volgen, dien hij van zijn meester krijgt. „U zult wel voorzichtig met 'm omspringen," zeide hij, toen hij het rijdier bracht, „want het is een paard, waarop de jonge dame bijzonder ge steld is." „Ik ben er persoonlijk verantwoordelijk voor," hernam Tazoni, terwijl de stalknecht hem met toenemende verbazing gadesloeg. Hij stond hier tegenover een gewonen zigeuner, die zich in woor den en houding een heer toonde. Voor zijn gevoel waren dit volstrekt tegenstrijdige feiten. „Onze jonge lady houdt heel veel van paarden," vertelde de stalknecht, als wilde hij op deze wijze een gesprek inleiden. „En toch," ging hij voort, „gaat ze trouwen met lord Raymond, die geen goed paard waard is; hij behandelt de dieren als een bruut." Er volgde een onmerkbare pauze, vóór Tazoni vroeg: „Gaan lord Raymond en lady Dartworth werkelijk trouwen?" (Wordt vervolgd)

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 1