Slillen de hoest Maken los 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 11 JANUARI 1933. kan doen, die niet al te koetbaai' ie. De heer Van 't Hof: Het beste zal zy u ale de ophaler van Dirkaland verzocht wordt een paar keer het vuil te komen weghalen. De vuilnisbak die er neergezet was mocht er uiet biyven, want dat was particuliere! grond. De Voorzitter: Ja, dat is B. en W. ook gebleken. Wij hadden eigeniyk gehoopt, dat de beor Van 't Hof een mooi plaatsje zou kunnen aanwezen. De heer Van 'tHof: Dat is niet zoo ge- makkeiyk, niemand wil een vuilnisbak graag vlak voor de deur hebben en als je er ergens een neerzet, staat ie in ieder geval weer veel te ver weg voor anderen. Boomvliet behoort ook nog tot Kralingen en dan mag je dus wel meer bakken neerzetten. De heer Tol: Het beste is als er iemand wordt aangewezen om het op te halen. De Secretaris: Dirksland wil niet hebben, dat de ophaler de huizen langs komt. Wel wil Dirksland er genoegen mee nemen, dat het in een bak gegooid wordt, dien zij komen ledigen. Weth. Strujjk: Misschien dat als we aan de fam. Van Driel een kleine vergoeding geven, de bak er wel mag blijven staan. De Voorzitter: Misschien zou dat kunnen Het beste is deze zaak aan te houden en er eens een onderzoek naar in testellen. In de volgende vergadering kunnen B. en W.dan met prae-advies komen. Aldus wordt besloten. Dan stellen B. en W. voor een steunregeling voor de werkloozen in het leven te roepen Er is ook nog een verzoek van den Besturen, bond uit Middelharnis ingekomen om een Kerstgave te verstrekken. B. en W. meenen, dat waar er toen geen werkverschaffing was, er ook geen termen waren om een Kerstgave te geven. De heer Tol: Ook zij, die uit de werkloozen- kas trekken, kunnen een Kerstgave krtjgeu. Dat staat ook in het adres. Spr. stelt voor, dat B. en W. het alsnog aan dlemenschen geven. De Voorzitter: B. en W. willen het liever over een anderen boeg gooien en probeeren zooveel mogeiyk werkverschaffing zien te krijgen. Dat kost ook veel geld. En als men ziet wat andere gemeenten doen, blijkt toch wel, dat Melissant in haar werkloozenzorg niet achter blijft. De heer Tol: De menschen kunnen het anders best gebruiken, want ook al voor December was er veel werkloosheid. De Voorzitter: We willen nu deze steun regeling invoeren, maar er is ook veel werk verschaffing. We doen alles wat we kunnen. Er zijn wel menschen geweest, die zeggen, jullie verschaft veel te veel werk. Het is niet noodig naar zulke praat te luisteren maar er blijkt toch wel uit, dat B. en W. niet stil zitten. Er is dan ook in Melissant niet zooveel werkloosheid geweest. Alleen maar in de laatste weken. De heer Tol: Van den zomer waren er ook al werkloozen. De Voorzitter: Dat zullen er niet veel ge weest zijn. Op 3 Januari zijn ze weer aan het werk gegaan en we zullen hopen, dat we er mee door kunnen gaan. De heer Tol: In ieder geval stel ik voor de Kerstgave nog te verstrekken. De heer Vogelaar: Zal de Minister dat toelaten? Geeft de Minister er subsidie voor? De Secretaris: Van den Minister krijgt men er niets voor. De gemeente moet het alleen betalen. Met de stem van de heeren Tol en Van 't Hof vóór wordt het voorstel verworpen. Dan vraagt de afdeeling Dirksland van den Landarbeidersbond voor 12 leden ƒ15 meer uit te betalen, omdat er nu 1 verschil is met de leden van Dirksland zelf. B. en W. adviseeren om afwijzend te be schikken op dit adres, omdat er nu geen verschil is met de werkloozen uit de kom van Melissant. Het zou tot moeilijkheden aanleiding kunnen geven wanneer hier ver schil gemaakt werd. Met algemeene stemmen wordt besloten afwijzend te beschikken. Dan wordt op voorstel van B. en W.een steunregeling vastgesteld. Bondsleden komen op 8,20 en niet-bondsleden op 7, voorts met toeslag en kindertoeslag als op andere plaatsen is geregeld. De heer Tol zou de toelage graag gewij zigd willen hebben en voor gezinsleden 25 cent toeslag geven tot een maximum van 4 gezinsleden, plus een toeslag van80 cent. Dan kunnen ze tot een totaal bedrag komen van 9. Spr. heeft de ledenlijsten van den Cbr. en modernen bond ingezien en bemerkt, dat er in den Chr. bond maar 1 gezin is met 5 kinderen, de moderne bond heeft er geen eens een met zooveel kinderen of hoog stens één. De Voorzitter: We zijn uitgegaan van het standpunt, dat werkverschaffing nummer één moet blijven. Wat U vraagt stuit af op moei lijkheden, want we mogen niet boven het geldend standaardloon uitkomen. We willen zooveel mogelijk eerst de groote gezinnen in de werkverschaffing helpen en voorts moeten we met deze steunregeling heel voor zichtig beginnen, want het is de eerste keer dat we ze toepassen. De heer Toll Ik ben zelf ook heel voor zichtig en vraag zoo weinig mogelijk. Ze kunnen volgens m(jn voorstel maar tot 9 komen, dat moge theoretisch boven het loon uit zijn, practisch blijft het er beneden, want er zijn geen groote gezinnen, die er voor in aanmerking kunnen komen. De heer Van den Bosch zou wel met Tol mee willen gaan, maar is ook bang om boven het loon uit te komen. Daarom zou pr. gedeeltelijk z(jn voorstel willen over- emen en 25 cent toeslag per kind willen geven tot een maximum van vier, maar de toeslag op 50 cent willen houden. De heer Tol: Volgens mijn voorstel komt er geen mensch practisch boven het loon uit. Weth. Struijk: Ik ben tegen het voorstel van Tol, het moet in ieder geval voorkomen worden, dat er boven het loon wordt uit gegaan, want dat zou onpractisch en on logisch zijn. De heer Vogelaar: Feitelijk maakt het maar een verschil van 30 cent. Volgens B en W. komen we aan 8,20 en volgens het voorstel-Tol aan 8,50. Het valt spr. tegen, dat de heer Tol nog om zoo'n kleinigheid vecht. Spr. had gedacht, dat hij wel tevre den zou z(jn met hetgeen B. en W. voor stellen. Het g:eeft nu den schijn van boven alles uit te willen bieden. Een soort reclame makerij. Wanneer B. en W. een gulden hooger hadden voorgesteld, zou Tol er nog boven uit geboden hebben. Maar dat is een tactiek, die spr. niet bekoort. We moeten rekening houden met hetgeen practisch mogelijk is) Het is gemakkelijk in de lucht te zwemmen, maar men moet toch weer tot de werkelijkheid terug. Een regeling, die boven het standaardloon uitgaat, wordt ook theoretisch door den Minister nooit goedgekeurd. MIJNHARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 cl. Bij Applh. en Drogisten (Adv.) De heer Tol: Wat de heer Vogelaar zegt zijn maar gedachten. Ik ben wel dankbaar, maar niet voldaan over deze regeling en wil er uit halen wat er inzit, ook al scheelt het maar weinig. Spr. is ook voor werk verschaffing, maar er ban een vorstperiode komen en dan moeten de werkloozen ook geholpen zijn. De Voorzitter: We zijn aan het onder handelen over werk op de gorzen. Het staal er niet ongunstig voor. Meer kan op 't oogenblik hier niet over gezegd worden. De heer Van Dijk: Ik ben niet tegen toe slag, als alleen maar zij het krijgen, die het werkelijk noodig hebben en niet zoo maar zonder meer aan ieder gegeven wordt. De Voorzitter: 50 cent toeslag krijgen ze, dat staat vast. De heer Van den Bosch: De ongeorgani seerden ook? De Secretaris: Neen, verder zal de com missie het ter beoordeeling krijgen wie het al of niet noodig heeft. De heer Van den Bosch: We moeten niet vergeten, dat er nog een andere categorie arme menschen is, die dag en nacht werken het heele jaar door en ook geen cent ver dienen en tekort komen, die soms ook geen eten hebben. Het zijn de z.g. kleine men schen, waarvan ik er verscheidene zou kun nen opnoemen, die groote ellende lijden. De Voorzitter stemt dat volmondig toe, maar wjjst er op, dat met dat soort men schen by deze steunregeling geen rekening gehouden wordt, dat laat de Minister niet toe De heer Van den Bosch: Dat weet ik we) maar ik zeg het maar, omdat het voor die menschen toch ook een pijnlijke geschie denis is. De heer Toll Het is nu misschien wel zoo te doen, dat menschen, die 5 of 6 ge meten land hebben en hulp noodig hebben, ook in de werkverschaffing worden onder gebracht. Spr. gelooft wel, dat de Minister dat zal toelaten. De Secretaris: Dat wordt nu reeds gedaan als de menschen het beslist noodig hebben. Tenslotte wordt de steunregeling, zooals ze door B. en W. is aangeboden, vastgesteld. Tegen stemden de heeren Van 't Hof, Van den Bosch en Tol. De heer Van den Bosch zegt, dat de men schen met een wachtweek soms 3 weken zonder eenig inkomen zitten en wil van de gemeente een soort voorschotbank maken om de menschen geld voor te schieten, dat ze later kunnen terugbetalen. De heer Tol licht deze zaak toe en wpst er op, dat het hier een organisatorische regeling geldt, waar moeilyk wat aan te veranderen is. De heer Van Dijk: Van den Bosch zou dus eigeniyk naast een boerenleenbank ook een soort arbeidersbank er by willen hebben. (Gelach.) De heer Van den Bosch: Dat is groot gelul. Er zy'n menschen, die 3 weken zonder eenig inkomen zitten en als dan vaststaat, dat ze steun krijgen, dan kan het toch later weer ingehouden worden. De Voorzitter: Dat zou heel moeilijk goed gekeurd te krijgen zyn. De Secretaris: Bovendien weet men niet te voren of de menschen voor werkver schaffing of steun in aanmerking zullen komen en dan zou men het geld al voor geschoten hebben. Op die manier zou het moeilyk zyn het ooit weer terug te krijgen. Weth. Struyk: Bovendien is het maar een verplaatsing van de moeilyk heden, want dan moet op het laatst het geld toch weer inge houden worden en zitten de menschen dan toch zonder inkomen. Besloten wordt de discussie hierover te sluiten. Dan wordt vastgesteld de pensioengrond slag van ambtenaren met wisselvallige be looning. Machtiging wordt gegeven tot wyziging van de begrooting 1932. Dan zitting met gesloten deuren. Marktberichten Vee en Paarden. ROTTERDAM, 9 Januari. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd 533 vette runderen, 347 vette kalveren, 814 schapen of lamineren 3n 1364 varkens. De prijzen waren: Koeien 13—17, 24—27 en 29—31 ct., ossen 15—16, 21—23 en 26—29 ct„ kalveren 25—3D, 35—40 en 5156 ct., varkens 1414-en 15 ct., alles per - kg. Lammeren 610 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was be hoorlijk. De handel was traag en dezelfde prijzen van 1.1. Dinsdag werden besteed. Een beste koe ging nog tot I ct. boven noteering. Stieren wegens onvoldoenden aanvoer niet genoteerd. Vette kalveren waren wederom ruim ter markt, de handel was slecht en hoewel onge veer dezelfde prijzen van 1.1. Dinsdag werden besteed waren deze toch moeilijk te hand haven. Een prima kalf ging nog tot 2 ct. boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was weer wat ruimer dan 1.1. Maandag. De handel was williger, terwijl de prijzen "op dezelfde hoogte bleven. Varkensaanvoer weer beter dan 1.1. Maan dag, de handel was lui en de prijzen gingen niet hooger dan 15 ct., dus een halve cent lager dan vorige week. Zouters niet aangevoerd. Boter, Melk, Kaas en Eieren. APELDOORN, 9 Januari. Gemeentelijke Eierenhal. Aanvoer 140.000 stuks. Prijzen van ƒ2,753,55, middelmarkt ƒ3,18 de 100 stuks. Handel traag. OUDEWATER, 9 januari. Kaas. Aanvoer 24 partijen, tezamen 1080 stuks. Wegende 5400 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk 2728, idem mindere 2425. Handel matig. Tl ÉL, 9 Januari. Boter 1,50—1,55. Kip peneieren 22,60, henneneieren 2,75 per 100 stuks. Aanvoer 35.000 eieren. Granen, Meel en Oliën, enz. ROTTERDAM, 9 Januari. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming vast. Rogge 72/3 k. Zuid-Russische disp. 3,65 tot 3,70, 76/7 k. Boord-Russische 3,75, Canada No. 2 dLp. 3,85, Amerik. No. 2 disp. ƒ3,65, 74/5 k. La Plata 3,70, 72/3 k. Duitsch- Poolsch 3,65. Gerst Amerik. No. 2 disp. 78, 62/3 k. Zuid-Russische disp. 74, 64/5 k. dito dito 67,50, 60/1 k. Donau disp. 74, 69/70 k. La Plata aangekomen 88, 72 k. Poolsch Chevalier disp. 88. Haver Canada No. 3 disp. 4,75, Canada feed No. 1 disp. 4,70, 38 k. White Clipped disp. ƒ4,20, 46/7 k. Donau disp. ƒ3,70, 51/2 k. Boheemsch aangekomen 3,80. Mais per 2000 kg. La Plata aangekomen 71, dito stoomend ƒ7172. Donau/Galfox aangekomen 67, dito stoomend 6768, Amer. Mixed No. 2 disp. 72, gele witte Mixed Russische 68. ROTTERDAM, 9 Januari. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 3637, karwijzaad 1819, blauwbloei zaailijnzaad 1213, witbloei-zaailijnzaad 1214, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 9 Januari. (Bimienlaitdsciie granen en peulvruchten). Gerst 4,505,50. Haver 44,50. Erwten, kleine groene, ƒ711extra kwali teit tot 12,50. Schokker-erwten f 1315. Verder van f 8 tot 12. Bruine boonen 78,50 alles per 100 kg. ROTTERDAM, 9 Januari. Vlas. In de af- geloopen week was er in het land wederom goede vraag, vooral voor de lagere soorten en werden er verschillende partijen jarig vlas verkocht. Heden aan de beurs bestond de aanvoer uit: 4650 kg. blauw vlas, 3000 kg. Groningsch vlas, 500 kg. wit vlas, 8500 kg. geel vlas en 1500 kg. dauwroot vlas. De vraag was voldoende om liet aanbod grootendeeis tot bestaande prijzen te doen op ruimen. Men besteedde voor blauw vlas 42,50 tot 65, terwijl voor wit- en Groningsch vlas 4055 werd betaald. Lijnzaad .Aanvoer onbeduidend. AMSTERDAM, 19 Januari. Binnenlandsclie granen. Boerennoteering Rogge 3,754; wintergerst 4,254,75; chevalier gerst 5 tot 5,25; haver 4,25—5; duiveboonen 7,508; paardeboonen ƒ66,50; gr. erwten ƒ1012; vale erwten ƒ78 alles per 100 k.g. karwijzaad ƒ9,5010; blauw maanzaad 17 tot ƒ19 per 50 k.g. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 9 Januari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt Westl. zand- aardappelen ronde 34 ct. per k.g., Brielsche eigenheimers 0,851,30, Zeeuwsche blauwe 1,351,80, dito eigenheimers 7590 ct., dito bonte 1,351,80, blauwe eigenheimers 0,801, bravo's ƒ1,401,80, poters 4570 ct., alles per hectoliter. Met flinke aanvoer, kalme vraag. AMSTERDAM, 9 Januari. Aardappclmarkt. Geen aanvoer van ladingen. De prijzen waren lieden onveranderd. Hulden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 9 Januari. Vlas. (Opgaaf van dc marktmeesters). Aanvoer 4650 kg. blauw, schoon 4565 ct., 500 kg. wit Zeeuw sche 4055 ct,, 3000 kg. Groningsch 4050 ct., 8500 Holl. geel 4055 ct., 1500 kg. dauw- root 4045 ct., alles per kg. De aanvoer wordt iets grooter, stemming iets beter. Evenwel betreft dit lagere soorten, die tot wat lioogeren prijs verhandeld worden. De latere soorten blijven echter nog verlaten. UITSLAG AANBESTEDING van den bouw van een Water toren voor de Drinkwaterleiding Goeree-Overflakkee, op Maandag 9 januari 1933. Verhooging NAAM. Woonplaats. Bedrag. voor Ned. Cement Huigen's Aanneembedryf De Krim (0.) 64,223,- f 350,- N.V. Aaun. My Bato Den Haag. 62 580,- 350,- N.V. Aann. Mij v/h P. Volker Sliedrecht 63.200,- J. Dubbeldam Voorburg 57.328,- N.V. Aann. My Monoliet Amsterdam 66.890,- 280,- Harlingen 68.763.-- 230,- Den Haag. 53.100,- 200,- N.V. Gewapend Beton Bouw My Breda 56.500,- N.V. Wennings Aann. Mij Leiden 67.900,- 500,- N.V. Amsterdamsche Ballast Mij Amsterdam 61.400,- N.V. Aann. My Albouw Breda 55.930,- 200,- N.V. Delta Beton My Den Haag. 59 800,- N.V. Beton Mij Tubantia Enschede 62.935,- N.V. Aann. van Werken Nederhorst Gouda 66.200,- W. van der Welle-C. Smeets Stad/Achthuizen 59.019,- 1000, - Firma Timmer—Boonstra Winsum 59.000,- N.V. G. Bruno van Hoek Delft 55.912,- 500,- Firma Visser Smit Papendrecht. 60.900,- 200,- ^^Plaatselijk Nieuws j| MIDDELHARNIS.* De trouwbus bevatte 57,40, een bedrag dat van 21 huwelijken zeer hoog mag worden genoemd. Werkloosenstatistiek. Gedurende de week van Maandag 2 tot en met Zaterdag 7 Januari 1933 hebben zich bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling alhier, 161 personen van onderscheidene vakken als werkzoekenden doen inschrijven, t.w.: 92 landarbeiders, 1 letterzetter, 11 timmerlieden, 6 metselaars, 21 diepzeevisschers, 4 schilders, 1 smid, 15 transportarbeiders, 2 kabelmon teurs, 1 stoker sleepboot, 1 borstelmaker, 1 pakhuisknecht, 1 winkelbediende en 4 op perlieden. Ds. Van Dijke uit Nieuw-Beyerland hoopt Donderdag 12 Januari a.s., des avonds 6.30 uur, in de Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan alhier voor te gaan. Onze vroegere ingezetene ds. L.Vroeg- indeweij, Ned. Herv. predikant te Wilnis, heeft als zoodanig een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw- LekkerlaDd. Z.Eerw. heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Rouveen bedankt. Ter verkiezing van een ouderling en een diaken in de Geref. kerk zijn candidaat gesteld: voor ouderling de heeren J.H.Dy kers en P.O. van Leeuwenvoor diaken de heeren Jac. van Dijk en C. van der Waal. Dinsdagmorgen had een aanryding plaats tusschen den vrachtwagen van de R.T.M., bestuurd door den heer Knape van Ouddorp en een vrachtwagen van den heer Holleman te Battenoord, in de Chr. de Vries laan alhier. Beide auto's werden deeriyk gehavend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het tuinhek van den heer Stapel werd omver gedrukt. Wie de schuldige is weten wü niet. Wel kunnen wij melden dat de heer Knape den anderen wagen had moeten laten voor gaan. Of een of geen van beide signalen heeft gegeven is onbekend. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Er zullen er velen met ons zijn, die zeg gen, is dit nu het Saturnus, dat de Van Stolkjes met 3—2 wist te slaan! Wemeenen het sterk te mogen betwyfelen. Allereerst kwam Saturnus met 10 man op, en verder raakte de Saturnus-doelman zoo confuus van de knallers, die de Flakkee-voorhoede lustig op hem afvuurde, dat hem zeer zeker de. helft van het aantal doelpunten kan ver weten worden. De Fiakkee-ploeg zelf was na afloop alles behalve content, zeer tot verbazing' der Sa- turnus-menschen. Die mopperen, terwUl ze gewonnen hebben met dubbele cyfersl Ja, waariyk, Flakkee mopperde en niet zuinig. Onze geel-blauwen proefden het groote ge vaar van dezen wedstryd, hen werd te weinig moeilykheden in den weg gelegd om te scoren, het ging zoo vanzelf. En zulk een tegenstandster verpest het woord is wei nig parlementair, maar het is overigens zeer juist - de ploeg. Saturnus dwong niet tot ontplooiing van alle krachten, men mocht te veel het samenspelen vergeten, dit spel liet te veel individueel spel toe... en dat was het dat de geel-blauwen bezorgd maak te. Straks, als het gaat om die beroemde laatste ellemaatslengte, die net de deflni- tievo zege zal geven, dan kan het zyn dat dank zjj zulke wedstryden Flakkee opeens hopeloos gaat falen. Wy deelen in dezen de bezorgdheid der geel-blauwen, straks, als hot togen Pech vogels moet zal het minder gemakkeiyk gaan en als wij vast mochten noteeren de helft van dit aantal doelpunten voor Flak kee togen de grootste concurrenten op dit moment! Saturnus bekeek met belangstelling het veld, of dit niet afgekeurd kon worden. Doch de Fiakkee-voorzitter, die meteen aanvoer der van Flakkee 1 is, zwaaide by voorbaat een dergelijke poging af, met de geruststel lende mededeeiing, dat we het veld wel even zouden schoonvegen en koolasch strooien waar het noodig was. Zoo zagen we voor het begin de kruiwagen over het veld rollen met koolasch, en het veld behoudens een weinig gladheid was in goede speelconditie, Saturnus trapt af en een halve minuut later ontsnapt haar doel maar net aan door boring. Zulks blijkt uitstel te ztjn, bij een der volgende aanvallen schiet onverwachts Han Koese met een Dijdig hard schot in den bovenhoek het eerste doelpunt. Nog geen twee minuten later probeert Van der Meióe het en schiet tegen den bovenlat. Flakkee toont veel sterker te zijn, de achterhoede der Saturnus-menschen zijn geen sterren en verre van opgewassen tegen alles wat Flakkee onderneemt. In volmaakte regelmatigheid valt Flakkee aan, na twintig minuten is het 3-0, na het verstryken van de eerste helft is het 5-0. Zooals gezegd, Flakkee is verre de baas, ze demonstreert dit met dikwijls goed spel, voor zoover de gladheid het toe laat. Speciaal in het doelgebied komt haar grootere kracht en schotvaardigheid uit. Na de rust houdt Saturnus zeer sportief keurig vol en twee minuten na de rust noteeren we een doelpunt tegen Flakkee, als Fun, die niet veel, doch wat hy te doen kreeg, weer uitstekend deed, onhoudbaar gepassetrd wordt. Dan krijgt Saturnus zin om op te halen, Flakkee laat dit geduldig (een zeer verkeerde taktiek van de geel-blauwen ove rigens) toe, als Saturnus de onmogelijkheid van deze poging inziet,'gaan de geelblauwen weer ten aanval over, en begint de serie opnieuw. Het gebeele binnentrio schiet en scoort uit alle standen, in de laatste tien minuten gaat De Wilde reebts-binnen en loopt dan no. 10 in het net. De keeper tooDt dan eindelijk dat hij toch nog iets van het doelverdedigen verstaat, als hij tot twee maal toe een fraai schot van Van Beek die dezen middag 4 k 5 goals voor zijn rekening nam vallende weet te stoppen. Eigenlijk heeft het publiek veel te veel voor zijn geld gekregen. Naast 10 goals van Flakkee en I van Saturnus zag het nog 3 goals maken die wegens buitenspel niet aan Flakkee toegekend werden. Enfin met een 10-1 zege kan het toch wel! Flakkee heeft nu 36 doelpunten gescoord in de competitie! J. B. KRIJGEN WE HIER LOUIS DAVIDS? Er is, onder de vele Hollandsche cabaret- kunstenaars één ster van de allereerste grootte, wiens lach, de heele zaal laat lachen, wiens weemoed, de heele zaal doet Zuchten en wiens tranen de heeie zaal ontroert, een kunstenaar, meer populair dan de knapste generaal of oeconoom, de man van humor, wiens onvergetelpk lied „De kleine Man" de schlager werd en nog voort bleef leven, nml. Louis Davids. Wij, op Flakkee hebben een zeer gecivili seerd kunstsmaak gekregen, 50 jaren terug I vond men een derde of tweede rangs voor- dracht-artistje al heel mooi met een tientje was zoo'n kerel immers al heerlijk tevreden. Maar, dank zij de radio, gramofoon-piaat en meer dergeiyke moderne dingen apprecieeren wij alleen nog meer iets wat werkeiyk eers klas is. Zoo tracht men thans in Middelharnis f Louis Davids te laten optreden. En Louis is bereid, natuurlijk, met oen gezelschapje. Zoo iets kost, ook al weer heel natuurlijk, slordige duit, populariteit betaalt men, en I kunstenaars die terecht populair zijn, zyn I soms kooplui met hun talenten. Wie kar het hen vergeven I Maar om dezen grooten man te laten op treden heeft men noodig een beslist volle I zaal, men heeft zich in verbinding gesteld I met Het Nut, afdeeling Middelharnis—Som-1 melsdtjk, die veel voor dit plan voelt doch, I daar heeft het groot gelijk in, dit niet kan en wil doen, zonder tegenprestatie. Zoo zul- f Ion, de leden van het Nut op dezen avond I een belangrijke reductie genieten, de leden betalen één gulden per plaats, wat de ande ren betalen is nog niet bekend. Doch i' secretaris van het Nut., de heer Van Paassc.heii J zou gaarne voor Woensdagavond hooren,of| de leden van het Nut dit apprecieeren, verzoekt hen zoo spoedig mogeiyk het aan-1 tal plaatsen dat men wenscht op te geven. alleen voor leden van het Nut natuuriykl| Optreden zou begin Februari zyn. Verdere mededeelingen verwachtte rnenl in onze advertentie kolommen, wanneer lie! J doorgaat. J. B. CeDtrule Veiling vuur Gueree Overllakkee te Middelliurnis. Veiling van Vrijdag 6 Januari 1933. Bloemkool ƒ6,40 tot ƒ11,- per 100 stuks. Roode kool ƒ9,— per 100 stuks. Savoye kooi ƒ4,- tot 7,10 per lOOstuks. Spruiten 5,50 tot 10,10 per 100 k.g. Kroten 1,- per 100 k.g. Armgaard 19,50 per 100 k g. Grauwzoete reinetten 23,— per 100 k.g. Goudreinetten 20,— per 100 k.g. Bergamotten 9,70 per 100 k.g. Boter 0,70 tot 0,73 per pond. Veiling van Zaterdag 7 Januari 1933. UIEN. GROVE1,02 tot 1,25. GEWONE (met trosm.) 1,47 tot 1,53. GEWONE (eirkelmerk) 1,20. DRIELINGEN 1,10. PICKLERS2,70. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 19.750 K.G. SOMMEL9DIJK.* Zondag 15 Januari a.s, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Vereeniging Vryz. Herv. op te treden ds. C. Brinkerink van Oostvoorne, en op Zondag 22 Januari as., 's avonds 7 uur, prof. dr. J.Lindeboom van Groningen, in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1932: 1759 m., 1737 v., totaal 3494. Vermeerdering door geboorte 39m.,31 v., totaal 70; door vestiging 62 m., 72 v., totaal 134; samen 101 m, 103 v., totaal 204. Vermindering door sterfte 15 m., 12 v., totaal 27; door vertrek 58 m., 80 v., totaal 138; samen 73 m., 92 v., totaal 165. Aldus een vermeerdering van 28 m. en 11 v. Zoodat de bevolking op 31 December 1932 telde: 1787 m. en 1748 v. of totaal 3535 personen. By den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week ingeschreven 98 land- en transportarbeiders, 12 bouwvak arbeiders en 1 machinist. Door den landarbeider C. Kievit is ondershands aangekocht een nieuw gebouwde woning aan de Molenlaan alhier'. By het verriGhten van werkzaamheden had de metselaar T. M. het ongeluk van een ladder te vallen, waarby hij zyn arm en been zoodanig verwondde, dat geneeskundige hulp noodzakeiyk was. Alhier worden thans uien gekocht voor 1,80, aardappelen voor 0,40 0,70, paardepeen voor 0,45, alles per H.L. DIRKSLAND. Tot tijdelijk ouderwy'zer aan de bijz. school alhier is benoemd de heer K. Stadhouders te Rotterdam. Ds. A. de Blois alhier is beroepen bij de Geref, Gemeente te Gouda. Door de Coöp. „Volharding" is aan 90 werkloozen een z.g.n. Nieuwjaarspakket uitgereikt, welks inhoud zeker heeft mee gewerkt een oogenblik verblijde gezichten te zien. Het aantal deelneemsters aan de kook cursus heeft het aantal van 15 reeds over schreden, zoodat eerstdaags met de lessen een aanvang kan worden gemaakt. Dezer dagen heeft Volksonderwijs weer een propaganda-avond gehouden. Door af wezigheid werd het bestuur gevormd door de heeren de Bonte en Brooshooft. In de vacature Kosten werd benoemd tot bestuurs lid de heer Swenne. Tot leden der propa- ganda-commissie de heeren: J. de Man, C. Rijkaart en M. de Bonte. Na enkele punten van internen aard werd de film „Voiksonderwps marcheert" gedraaid die soms een prettig beeld te zien gaf van den toestand der Openbare scholen, maar soms ook een droevig beeld van gesloten Openbare School, in welks plaats soms 4 sectarische scholen kwamen, tot groote schade van het onderwijs. Tot slot werden nog een paar grappige filmpjes van voor 25 jaar vertoond. Een collecte voor kleeren voor een paar schoolkinderen weike uit gebrek daarvan niet naar school kunnen, bracht plm. IS op. Het ledental was op 1 Jan. 1932 9Sen is gestegen tot 118. HERKINGEN, Bij den agent der arbeids bemiddeling staan thans 33 werklooze land arbeiders ingeschreven. De voetbalvereniging H.V.V. l van hier, speelde j.l. Zaterdagmiddag op eigen terrein een vriendschappelijke wedstryd tegen V.I.O.S. 1 van Den Bommel. DeHer- kingnaren wisten na een feilen stryd met 4-1 te winnen, zoodat zü in bezit kwamen van een beker, welke door een onbekend ingezetene voor dezen wedstryd ter beschik king was gesteld. De landeigenaar J. W. Bruggemanuit. Rotterdam, heeft voor sommige perceelen bouwland, gelegen onder deze gemeente de laarlyksche pacht met 4&% verlaagd. STELLENDAM. Maandagavond ontving de heer Adr. de Jager het treurig bericht ^mu'den, dat zyn 26 jarige zoon Aren tydeDs het garnalenvisschen over boord ge slagen is en jammeriyk verdronken. Men heeft getracht hem te redden door het toe steken van een haak, doch door dat ztjn kleeren scheurden raakte h(j los, zoodat hy door de ruwe zee weer afdreef. Toen werd een lyn toegeworpen, doch ook dat mocht met meer baten, zoodat de J.voordeoogen -llner makkers in de diepte verdween. Tot eden is het iyk nog niet gevonden. De J. was pas enkele maanden gehuwd. ri~ *1 de gehouden Vergadering van de enerale Dijkage van j.l. Woensdag is het

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2