DAME Moderne Fotoj S.VAN DER PLAATMidi DE SALAMANt De „Atlantique" verloren! BINNENLAND j PLUIMVEETEELT Hobbemastraat hoek Juliana v. S. VAN DER BELGISCHE MAAT: ALGEMEENE ASSURE Gevolmachtigde Hoofdagenten A. G. PENNING ZOON KIPSTRAAT HU ROTTER 60 Si Wed. C. KOLFF ZOON ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 7 JANUARI 1933. Toen de zeer ontstelde vrouweu weer eenigermate tot zich zelf waren gekomen, z(jn ze naar de dicbtstbyzijnde woning ge vlucht. Hier woont de familie Haverman, van wie de vader en de beide zoons by De Keus als knecht in dienst zyn. De vrouw vertelde, dat er eeu ernstig on geluk moest zyn gebeurd. Met elkaar is men in den stal gaan k(jken en daar vond men De Reus in etn grooten bloedplas liggen met een schotwond in de borst en met een in geslagen schedel. HU moet vrgwel onmid dellijk dood zijn geweest. Terstond is de politie met het gebeurdo in kennis gesteld. Het parket te Dordrecht werd gewaarschuwd. Voorts is de hulp in geroepen van den politiedeskundige dr. Van Ledden Hulsebosch en van den chef van den dactyloscopischen- en fototechnischen dienst te Rotterdam, den heer J. V. Tas, die Woens dag een onderzoek hebben ingesteld. Naar wij vernemen zyn ero.a. dicht bij de woning voetafdrukken gevonden. Alles wijst er op, dat de daders het slacht offer opzetteljik naar den stal hebben gelokt, door met meikemmers te rammelen en zoo zyn aandacht te trekken. Gelijk wij reeds schreven ligt de Johannahoeve zeer afgelegen en wel aan den Groot-Kromstrljnschen dijk. in een bocht van den weg. Langs den dijk, welke van Numansdorp naar Oud-Beierland voert liggen hier en daar boerenhoeven en voorts staan er een paar huisjes van land arbeiders. De Johannahoeve is eeu groote plaats met tal van bijgebouwen. In de hoeve wonen echter uitsluitend het gezin van De Reus en een dienstbode. De hoeve bestaat uit woonhuis en aan- gebouwden stal en schuur. Het woonhuis ligt aan de zijde van den dijk, achter een voor tuin, de schuur en de stal liggen achter het woonhuis, dat met een tusschendeur gelijk vloers ermee in verbinding staat. Vlakbij deze tusschendeur staat een koelbak. De Reus is tusschen deze koelbak en de deur gevonden. Het is nog niet bekend, hoeveel er is ge stolen omdat De Reus den dag te voren op de markt te Rotterdam koeien heeft ver kocht en men niet precies weet hoeveel deze koeien hebben opgebracht. De dienstbode heeft verklaard, dat zij des avonds twee haar onbekende mannen met ieder een flets aan de hand over den dijk heeft zien loopen. De vrouw heeft verteld, dat een van de mannen gemaskerd was en dat de ander een rooden zakdoek voor het gezicht had gebonden. Uiteraard heeft het gebeurde in Numans- dorp een groote consternatie gewekt. De Reus stond bekend, als iemand, die er vrij warmpjes in zit. Bij deze zaak beeft zich nog een merk waardig feit voorgedaan. Dinsdagavond om streeks denzelfden tijd n.l. is teHeinenoord bij een broer van den landbouwer De Reus, n.l. den arts De Reus, door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de garage, even nadat hij zUn auto in die garage had ge plaatst. De garage met den auto is geheel verbrand. Men onderzoekt in hoeverre tus schen beide zaken eenig verband zou kunnen bestaan. De daders van den moord hebben op tal van manieren gebrobeerd om binnen te komen tijdens de korte afwezigheid van De Reus. Aan de voordeur zijn sporen van braak gevonden en van de schuur is eeu ruitje ingeslagen. Hoe zij precies zijn binnen gekomen is nog niet bekend. Een andere leziDg van bet gebeurde zegt, dat de mannen vóórdat De Reus thuiskwam, reeds in de woning zfjn geweest en dat zij toen reeds van de vrouw geld hebben geêischt. Zij zou hun toen een kleinigheid hebben gegeven, waarna de mannen naar de schuur zijn gegaan en de vrouw onder hun bedrei ging naar boven is gevlucht, juist toen haar man thuis kwam. Hij hoorde lawaai in de stal en is toen gaan kijken, met het reeds gemelde gevolg. De vrouw zou daarop weer naar beneden zfln gekomen, waarna de manneD, terug komende uit de stal, haar opnieuw zouden hebben bedreigd, waarna zij hun de sleutels zou hebben gegeven. Welke van beide lezingen dejuisteis, viel uit den aard der zaak vandaag moeilijk na te gaan. Zy, die met bet onderzoek waren belast, hadden het vandaag te druk, om veel inlichtingen te kunnen geven en in de ge meente Numansdorp en in het gehucht De Middelsluis deden allerlei wilde geruchten de ronde. Het onderzoek geschiedt onder leiding van den substituut-officier van justitie Van Kro nenburg uit Dordrecht. Het lijk van het slachtoffer zou vandaag ter sectie naar Dor drecht worden overgebracht. Tenslotte dienen wij nog melding te maken van een derde lezing, volgens welke de dief stal meer een pogiDg zou zyn geweest om de aandacht af te leiden en zou de eigeolyke opzet zyn geweest het uit den weg ruimen van De Reus. Of het onderzoek zich ookiu deze richting uitstrekt konden wij niet be vestigd krygen. De twee vermoedelijke daders zijn te Rotterdam gearresteerd. Een hunner heeft een volledige beken tenis afgelegd. Woensdag is den geheelen dag het onder zoek in de zaak betreffende den moord op den landbouwer De Reus te Numansdorp voortgezet. In den loop van den middag werd een stuk van het masker gevonden, dat een van de dadera heeft gedragen. Politiehonden waren ontboden en op het erf en in de hoeve was het een drukte van belang. Er werd zóó dikwijls opgebeld - de Johannahoeve hoeft een telefonische aansluiting dat men ten slotte de bel maar liet luiden. Hoewel dit aan den eenen kant te begrypen is, is het aan den anderen kant toch weljammer ge weest, want had men naar do telefoon ge luisterd, dan had men reeds omstreeks 6 uur Imadedeeliug gehoord, dat te Rotterdam twee vermoedelyke daders waren gearres- a,en dua'een dia twee mannen een volledige bekentenis had afgelegd, dat een üf ikï° "e roode zakdoek, die als masker zou hebben dienst gedaan, benevens een revolver in beslag waren genomen en dat men zich veel moeita had kunnen besparen Over den gang vau zaken, hoe men de verdachten op het spoor deeUn°m0U' kuunen WU het volgende mede- De commandant van de rijksveldwacht te Numansdorp, de heer Dorst, heeft gisteren tijdens het onderzoek zoo eens nagegaan wie nu eigenlijk een dergelijk misdrijf ge'. pleegt! zouden kunnen hebben, en hij kwam daarbij tot de conclusie, dat een zekere B., die uit Klaaswaal afkomstig is, die tegenwoor- Rotterdam woont en die den laatsten tijd herhaaldelijk in de omgeving van Nu- mansdorp is gezien, wel eens in aanmerking zou kunnen komen. Hoewel hetslechtseen bloot vermoeden was, belde hij de centrale recherche te Rotterdam op, met het verzoek eens op dezen B. te letten. In overleg met den officier van justitie werd daarop besloten dezen B. op het hoofdbureau te laten komen, om nem een verhoor af te nemen. De recher- jdbe^en van de centrale recheche, dezelfde die bij het opsporen van den ver- moedeiyken dader van den moord op Blonde Mien zulk een groote rol heeft gespeeld, trog op onderzoek uit en omstreeks half viif Woensdagmiddag kwam hij in een logement aan de Nieuwe Haven, waar B. een kamer had gehuurd. B. bleek iu het gezelschap van een jongeren kameraad te zijn, die onmiddel lijk, nadat de rechercheur zich bekend had gemaakt, flauw viel. Beide mannen zijn naar het hoofdbureau van politie aan het Haag- scheveer gebracht, waar de jongste van de twee een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij bleek de 25-jarige varensgezel F. L. te zijn. Dinsdagavond was hy, zoo vertelde hij, met B. die 82 jaar oud is en het beroep van chauffeur uitoefent, per fiets van Rotterdam ei op uitgetrokken. Tot het moment van de aanhouding toe heeft L. niet geweten, dat de tocht naar Numansdorp was geweest. Wel wist hij, dat hij met B. ergens opeen eiland een schuur van een boerderij was binnengedrongen. Terwijl zij daar zaten, was plotseling de boer binnen gekomeD, met een lantaarn m de hand, van welke lantaarn het licht al dadelijk op L. was gevallen. L. en zyn kameraad hadden maskers voorgedaan voor het geval, dat zij gezien zouden wor den. De boer had L. beet gepakt en er was een worsteling ontstaan, waarbij beiden od den grond vielen. Toen L. weer op stond hoorde hg een schot en hij zag den boer bewusteloos in elkaar zakken. Kort daarop was de vrouw van den boer in de schuur gekomen. B. en L. hadden geroepen, dat zij geld moesten hebben en zij hadden de doode- lijk verschrikte vrouw bedreigd. Zij had hun tenslotte de sleutels van een schrijfbureau gegeven en daaruit hadden zy wat zilver geld genomen. Op hun vraag naar bankpapier had de vrouw geantwoord, dat zij niet in het bezit van den sleutel was van de lade waarm de bankbiljetten waren geborgen! Beide mannen waren daarop haastig weg gegaan. Tot zoover het verhaal van L. kennen'8^ verhoor Penitent ont- Het onderzoek heeft uitgewezen, dat den slag op het hoofd van den landbouwer met een ploeggzer is toegebracht. By onderzoek van de kamer van B. in het logement aan de Nieuwe Haven werd een aantal voorwerpen in beslag genomen. Zoo is daar een revolver gevonden, van het zelfde kaliber als de huls, welke in de schuur van den landbouwer De Reus is gevonden. Uit deze revolver bleken 3 schoten te zgn gelost. Toen B, werd gefouilleerd werden op hem nog wat patronen van het zelfde kaliber ge vonden. Voorts vond men er een masker, dat van de zelfde stof is, als het stukje mas ker, dat m de schuur is gevonden. Uit het masker ontbreekt een stukje. Bovendien L°L ^en ln kamer 7an B- een rooden zakdoek, waaruit iu het midden een stuk was geknipt. L. vertelde, dat hij dezen zak doek als masker heeft gebruikt en dat het gat erin was gemaakt, om er zijn neus door te kunnen steken. In het logement zijn voorts de fietsen van B. en L. in beslag genomen. 1,1™, ln de kamer van B. nog een paar rijksdaalders gevonden, waaraan bloed kleeft Ook aan de revolver zat bloed. Bovendien is m de beurs, welke B. by zich had, toen hy werd gearresteerd een papiertje, waaraan bloedvlekken zaten, aangetroffen. Tenslotte zlm m de kamer ook bebloede kleeren in beslag genomen. De beide verdachten zyn naar Dordrecht op transport gesteld en daar in het huis van bewaring opgesloten. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. Brandstichting. Dinsdag heeft terechtgestaan de 38-jarige tuinder P. v. M. uit Oostvoorne, wien ten laste was gelegd, dat hij in den middftg van 18 October in de schuur naast 7,yn woning aan den Kloosterweg te Oostvoorne een hoe veelheid stroo in brand had gestoken, met het gevolg, dat schuur en woonhuis byna geheel waren afgebrand, van welken brand gemeen gevaar voor goederen te duchten was geweest. Verdachte ontkende den brand te hebben gesticht. Hy had dien middag een dutje ge daan en was daarna op weg gegaan naar het erf van zyn buurman Blom, die hem den vorigen avond verzocht had zyn varkens te willen voeren, omdat hy op dat oogen- blik niet thuis zou zyn. Toen hy op het erf van Blom was gekomen, had hy bemerkt, dat de varkens al gevoederd waren. Hy had niet de moeite genomen om te zien, of er toch iemand thuis was by Blom, maar hy was dadeiyk weer weggegaan. Toen hy weer by zijn huis gekomen was, had de kostgan ger hem toegeschreeuwd, dat er brand was in de schuur. Hij is dadeiyk, nadat hy zijn vrouw met het kind weggezonden had, met den buurman aan het redden getogen. Eerst de kleeren, maar later ook ander goed uit de kasten. De brandweer had verdachte niet gewaar schuwd. Hy was zoo overstuur geweest, dat hij het geheel vergeten was. Ten opzichte van zgn financieele positie deelde verdachte mede, dat het met hem al net zoo gesteld was als met andere tuinders. Zijn inboedel was verzekerd voor 3800, de woning voor 7200. Verdachte's bezittingen hadden een waarde van 16.000. Daarop had hij een eerste hypotheek van 12.000 en ook nog een tweede hypotheek. Uit het verdere verhoor van verdachte blijkt, dat hij nog maar een rijksdaalder in huis had eu dat htj binnen eenige dagen 510 aan hypotheekrente moest betalen. Verdachte voerde hiertegenover aan, dat hij van zijn zes koeien er eenverkochthad,die hg nog niet had afgeleverd en waarvoorde kooppenningen ook toen nog niet betaald waren. Verdachte heeft de hypotheekrente kunnen betalen door dat hij nog een koe verkocht. De rest is hem door zgn vader Als eerste getuige werd gehoord de kost ganger H. A. Warrelmann, die verklaarde van den fiuancieelen toestand van verdachte niets te weten. Getuige gaf 7 in de week kostgeld, als hij werkte. Indien hij geen werk had, dan werkte hy voor verdachte voor den kost. Getuige had na zijn middagdutje in de keuken een bord pap gegeten, dat de vrouw van verdachte voor hem klaar gezet had. Tijdens zijn maaltijd heeft getuige niets van brand gemerkt. Esrst nadat de bakker, die aan de vrouw van verdachte brood heeft afgeleverd, weer vertrokken was, had getuige den brand gezien. Hij is toen met een 6mmer naar de sloot gegaan om water te scheppen teneinde daarmee het vuur te blusschen. Juist toen hij van de sloot terug kwam, had hg verdachte op de vootplaats gezien. Samen met hem heeft hg toen zooveel moge lijk gered. De broodbezorger J. 0. Nobels had bij het bezorgen van brood aan verdachte's huis geen brand gezien. Nadat htj vertrokken was en een paar honderd meter verder by een klant stond, had hij gezien, dat het bij verdachte brandde. Getuige L. v. d. Bosch, die op korten it- stand van verdachte woont, had zich per fiets naar het erf van verdachte begeven, toen hy bemerkte dat er brand was. Het was niet by hem opgekomen om te vragen of de brandweer al gewaarschuwd was, het geen den president de opmerking ontlokte, dat men in Oostvoorne wel weinig vertrou wen in de brandweer heeft. Toen getuige van het erf kwam, was men bezig den wagen uit de schuur te halen, om daarop te laden, hetgeen uit het brandende huis werd gered. Twee getuigen k décharge werden gehoord, die verklaarden, dat verdachte knap over stuur was geweest. Het O.M. waargenomen door mr. J. F. Hoeffeiman wees er in zgn requisitoir op, dbt men hier te doen heeft met een brand, die met opzet is aangestoken. Het is uitge sloten, dat kortsluiting, blikseminslag of zelfontbranding van het 3troo de oorzaak is geweest. Volgens het O.M. is de brand door verdachte gesticht en wel om zich in het bezit te stellen van de verzekeringssom. Volgens zijn verklaring is verdachte alleen naar het erf van Blom geweest. Hij is toen dadelijk naar zyn eigen erf teruggekeerd, toch kwam hy daar aan toen de brand reeds ontdekt was. Dat is volgens het O.M. on mogelijk. De afstand is zoo klein, dat ver dachte reeds eerder terug is moeten zyn geweest. Hy heeft zich toen echter niet laten zien, doch is naar den til in de schuur ge klommen om daar het stroo in brand te steken. In dien tusschentyd heeft de kost ganger de pap gegeten en heeft de vrouw het brood aangenomen. Dat verklaart, waar om deze menschen toen nog niets van den brahd hebben gemerkt. Verdachte Is eerst op de voorplaats gezien, toen de kostganger met een emmer water aankwam om te blusschen. Verdachte had er ook alle reden vcor den boel in brand te steken, zyn flnantieele toestand was verre van Schitterend en binnen een paar dagen moest hy een belangrijke som aan hypotheekrente betalen. Brandstich ting komt tegenwoordig veel voor op de eilanden en in verband daarmee iseenstrenge straf op haar plaats. Het O.M. eischt een gevangenisstraf van 2 jaren. De verdediger, mr. F. Bordewljk uit Schie dam heeft in een uitvoerig pleidooi uiteen gezet, dat het bewys van verdachte's schuld niet geleverd is. De deskundigen durven zelfs de mogelykheid van kortsluiting niet uit sluiten. Van brandstichting is geen spoor gevonden. Pleiter meent, dat verdachte zal moeten worden vrygesproken Uitgesproken: H. K. P. 33 jaar, bankwerker; L. v, d. B. 32 jaar, kuiper en H. L. B. 38 jaar, rywiel- hersteller en recidivist, allen gedetineerd wegens diefstal met braak zy hadden in den nacht van 6 op 7 October ingebroken ten kantore van den ryksontvanger J. v.d. Haars aan de Raadhuisstraat te Middelharnis eu hadden uit een brandkast, die zy hadden opengescheurd, een bedrag van 219,10 be nevens een aantal kostelooze ry wielbelasting- merken meegenomen tot 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf en voor wat B. betreft tot 3 jaar gevangenisstraf. (leen passagier aan boord. Brand tijdens toclit door het Kanaal ontdekt. Geheele bemanning zou zijn gered. PARIJS, i Jan. Hedenochtend om zes uur is op de 42.512 bruto-registerton metende Fransche mailboot „Atlantique" na de „Isle de France" en de pas van stapel ge loopen „Normandie" het grootste Fransche mailschip brand uitgebroken. Het schip, dat behoort aan de Comp. de Navigation Sud-Atlantique en dat in den dienst tusschen Bordeaux en Buenos Aires voer, was op 16 December uit de Argentijn- sche hoofdstad vertrokken en Zaterdag j.l. te Bordeaux gearriveerd. Het bevoud zich thans zonder passagiers op weg naar Le Havre, ten einde er te worden gedokt en nagezien. Toen de brand uitbrak, was de positie van het schip 49 graden 30 minuten Noorderbreedte en 3 graden 17 minuten Westerlengte, d.w.z. omstreeks 60 zeemijlen (110 K.M.) ten Oosten van Falmouth. Aan boord bevonden zich 260 koppen bemanning. Het zich toevallig in de nabijheid bevin dende Duitsche motorschip „Ruhr" van de Hamburg-Amerikalyn zette onmiddellijk sloepen uit en is er in geslaagd een tachtig tal opvarenden van den blijkbaar verloren Oceaanreus te redden. De overige leden der bemanning zgn volgens te Parijs ontvangen berichten aan boord genomen door het En- gelsche s.s. „Ford Castle" en het Amerikaan- sche s.s. „Falmouth". Nederlandsche sleepbooten snellen te hulp. Naar uit Maassluis wordt gemeld, zijn in verband met den brand op de „Atlantique" verschillende sleepbooten van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst ter assistentie vertrokken. De sleepboot „Witte Zee" ver trok van Hoek van Holland, de sleepboot „Roode Zee" van Falmouth en de „Lauwers- zee" van Brest naar de plaats des onheils. Ook uit Cherbourg zyn direct sleepbooten, benevens de mljnenlegger „Pollux" uitge varen. Het Fransche ministerie van Handel heeft den marine-autoriteiten te Cherbourg ver zocht, aan den kapitein van den „Ruhr" den dank der Fransche regeering voor de ver leende hulp over te brengen. Waar ontstond de brand. Naar nader gemeld wordt zijn de eerste S.O.S.-seinen wegens den brand op de „Atlan tique" uitgegaan van het Duitsche motor schip „Ruhr". De draadlooze installatie van de „Atlantique" zelf heeft in het geheel niet gefluctionneert, zoodat men aanneemt, dat de brand in deze installatie is uitgebroken. Te Bordeaux was heden vroeg in den middag nog niet bekend of het schip geheel als verloren moet worden beschouwd of dat redding nog mogelgk is. DE DRIJVENDE LUXE-STAD. „Le plus beau des paquebots". De „1'Atlantique" behoort met de „He de France" tot de grootste Fransche mailbooten, welke slechts overtroffen worden door de geweldige „Normandie" van 75.000 ton, die onlangs te water gelaten werd. Al deze schepen zijn gebouwd te Saint Nazaire, even als de „France" en de „Paris". De „1'Atlantique" was van de „Compagnie de nevigation Sud-atlantique", welke op Zuid- Amerika vaart van Bordeaux uit, en legde den afstand Bordeaux-Buenos Aires in 13} dag af. Het schip was het grootste en snelste, dat den dienst tusschen Europa en Zuid- Amerika onderhield. De andere mailbooten, welke wy boven noemden, zijn van de Comp. Générale atlantique, die tusschen Hïtvre en New York varen. De „l'Atlantique" werd in 1928 op stapel gezet te Saint Nazaire, en liep in April 1930 te water. De waterverplaatsing is 42.512 bruto registerton. De lengte is 226 meter, de breedte 28 meter. Boven de wateriyn is het schip 86 meter hoog, terwyi nog 9 meter zich onder water bevinden. De negen dekken met de drie schoorsteeneu geven aan het gevaarte een indrukwekkend aspect. Aan boord is ruimte voor 1.238 passagiers, terwijl de bemanning normaal uit 663 koppen bestaat. Zooals op alle Fransche mailbooten, wy herinneren aan het bezoek van de'„Lafayette" te Amsterdam, heerschte aan boord van de „l'Atlantique" een groote luxe. De eet- en rooksalons waren zeer luxueus ingericht, en bekende Fransche kunstenaars hebben voor de versiering der wanden met fraaie schilde rijen op de paneelen zorg gedragen. Vooral de vierkante en ovale salon trekken steeds de aandacht, zoo ook het glazen trappenhuis met de liften, welke den eetsalon der le klasse met de verschillende dekken verbin den. In het geheel zyn er vyf liften. De groote eetsalon is 35 meter lang. Het spreekt vanzelf, dat aan boord alle comfort was. Zoo was in de meeste hutten een telefonische verbinding aangebracht.Ook is er een groote gymnastiekzaal en tennis- i ruimte aan het dek. Aan boord is ook een bibliotheek. 70 boks en 14 banketbakkers. Om deze dryvende stad te voeden, nam de „l'Atlantique" op elke reis o.a. mee 60.600 kilo gevogelte, 600 koeien, 50.000 eieren en 40.000 liters wyn. Het keukenpersoneel by de electriscbe fornuizen bestoDd uit zeventig koks en veertien banketbakkers, die 12.000 koekjes per dag bakten. Op het enorme promenadedek, een halve straat, bevonden zich winkels van bekende Parysche firma's. De „l'Atlantique" bevat zestien ketels en twaalf stoomturbines, welke vier schroeven voortbewegen. Het schip wordt met olie gestookt. Groot is het aantal hulpwerktuigen. Tet beveiliging tegen brand waren schotten aan gebracht. Het reddingsmateriaal bestaat uit 22 reddiogsbooten en twee motorsloepen. Niet minder dan 20.000 lampen verlichten het schip. De scheepskrant, welke op de „l'Atlantique" I verscheen, bevatte een lied aan dit schip gewyd, eindigende met het refrein: „M le plus beau, mais le plus beau c'est 1'Atlan- tique, c'est le plus beau des paquebots"... Van al deze schoonheid zal thaus weinig meer overgebleven zyn... Volgens het vaarplan zou het schip 17 Febr. opnieuw van Bordeaux naar Zuid-Amerika vertrokken zyn. De Compagnie de Navigation Sud-Atlanti- que heeft terstond een commissie benoemd, die een onderzoek zal instellen naar de oor zaak van den brand. De „Atlantique", die metde„CapArcona" van de Hamburg-Amerika Lijn den concur rentiestrijd om de snelste verbinding met Zuid-Amerika voerde, maakte op 29 Septem ber 1931 haar eerste reis. Het schip had ruim 400 millioen francs gekost. AANSLAG OP MEISJES TE HEENVLIET. Tweemaal uit een auto geschoten. HEENVLIET, 3 Januari. Een vreemde geschiedenis heeft op Oudejaarsavond het anders zoo rustige dorp Heen vliet in opschud ding gebracht. Vanuit een vrachtauto is op een dochter van den notaris J. M. Korteweg en haar vriendin een tweetal schoten gelost, waarna de auto snel doorreed. De meisjes werden niet geraakt, doch zij schrokken natuurlijk hevig. De gebeurtenis werd in het dorp bekend, doordat ds. G. H. Moll van Charante in ds kerk voor den aanvang van de godsdienst oefening een ernstig woord tot zijn gemeente naren sprak. Hg zeide daarbij, dat de men taliteit in Heenvliet, den laatsten tyd diep treurig was en dat nog onlangs een moord aanslag tegen hem en een anderen notabel uit het dorp beraamd was. De predikant besloot met mede te deelen, dat dezen avond een aanslag gepleegd was op een tweetal meisjes. Begrijpeiykerwijs verwekte deze mededeeling groote opschud ding in de kerk en na afloop der godsdienst oefening werd de gebeurtenis in het dorp besproken. Intusschen, hoe vreemd de geschiedenis ook is, het staat nog geenszins vast, dat men hier met een moordaanslag te doen heeft, De beide meisjes, de 17-jarige Jeanne Korte weg en haar vriendin Krientje van Beek, wandelden aan den Wieldijk, die van Heen- vliet naar Nieuwesluis loopt. Uit de'richting Heenvliet naderde een vrachtauto met ge sloten cabine. Toen de auto vlak bij de meisjes was, werd plotseling uit de cabine tweemaal geschoten, waarna de auto snel doorreed, De dochter van notaris Korteweg ging zoo snel mogelijk naar huis en vertelde haai vader wat er gebeurd was, waarna de zaal ter kennis van de politie werd gebracht, De ryksveldwachters uit Nieuwesluis eu dl gemeenteveldwachter uit Heenvliet stelden ter plaatse een onderzoek in. Toch werden er geen sporen gevonden, die eenige ophelde ring omtrent de daders zouden kunnen geven Er werden geen kogels of patronen, noch patroonhulzen gevonden. De methetondei- zoek belaste autoriteiten verwierpen dan ooi geenszins de mogelijkheid, dat hier van een aanslag geen sprake is, doch dat men te does heeft met een zeer misplaatste en ongepast Oudejaarsavondgrap, die geen ander doel zos hebben, dan de meiBjes aan het schrikkes te brengen. Tot deze veronderstelling komt men o.ra-j wijl geen hulzen van patronen gevon zijn, hetgeen, wanneer uit een geweer of revolver geschoten zou zyn, toch wellichtl het geval zou zyn geweest. Men meent dai| ook, dat de schoten zeer wel uit een gewo» alarmpistool gelost kunnen zyn. Intusschen wordt toch een ernstig onder zoek ingesteld onder leiding van den Officii van Justitie uit Rotterdam, daar de mogel(jl heid vau misdadigen opzet toch ook wee niet uitgesloten wordt geacht. De eerste helft van December nu haddei de ryksveldwachters van Nieuwesluis aan wyzingen, waaruit men concludeerde, dn een moordaanslag beraamd zou zyn opnotari Korteweg en ds.Moll van Charante. Er werdf speciale veiligheidsmaatregelen door de beid notabelen getroffen, doch er gebeurde nietf dat er op wees, dat inderdaad moorddadif plannen ten aanzien van den notaris en dl dominee bestonden. Inmiddels werd toch de procureur-generi by het Gerechtshof te 's-Gravenhage vi een en ander in kennis gesteld, waarna de justitie uit Rotterdam een onderzoek instelde. Er gebeurde eenige weken niets, totdat zich Zaterdagavond het mysterie der twee schoten voordeed. Uiteraard legt men in Heenvliet verband tusschen de schietparty en de bovengenoemde geschiedenis en dat verklaart de opschudding die erdoor by de bevolking is ontstaan. De burgemeester van de gemeenten Heen vliet en Geervliet, de heer C. von Lindern, is gisteren naar Den Haag gegaan en heeft daar een langdurige bespreking gehad met den procureur-generaal van het Gerechtehof, waarna de Rotterdamsche justitie opdracht tot het instellen van een onderzoek kreeg. Tot positieve resultaten heeft dit niet geleid, wel tot vermoedens, waarover men zich echter bij den huidigen stand van het onder zoek uiteraard niet wenscbte uit te laten. De mogelykheid is geenszins uitgesloten, dat de bedoeling heeft voorgezeten den meisjes schrik aan te jagen en daarmede by de betrokken notabelen onrust te verwekken. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DUITSCHE PLUIMVEEHOUDERIJ EN EXPORT VAN WETENSCHAP. Herhaaldeiyk wordt mij gevraagd hoe ik over ons zegg ben.t men; derzl 19331 onve Hevel hang land land. In I pen voor I invoel het meert weer vervol op on| verruil Aan beurt zUn beleml eieren! tegencj Met houdej niet teiten I omstar beheer:; eierpriji Duita niet ini IS NOG STEEDS JE ADRES VOO^ FOTOWERK OP ELK GEBIED, BRt TRETTEN EN GROEPEN ONBEI Ook onze KINDEROPNAMEN zij AANBEVELEND, VAN werkt in Nederland sinds 1830, met Nederlandsch kapitej landsche rechtsoraak, betaalde branden in Nederlai 1 3.875.000. Assuradeurs. - Comm. in Ef| Vraagt onze druppels en pillen, ter regeling d loop, door H.H. Doktoren aanbevolen. Uit we Fransche, Duitsche en Engelsche Labora garandeerd onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons is succes verzekerd. Dus w misleiding of teleurstelling. Koopt Uw dt pillen, hygiënische artikelen en gummiwarc zaak, waar U zeker van kan zijn vakkund cesvol geholpen te worden en niet door minj dige namaak op de lange baan geschoven te zijn van oudst bekend het soliedst en vei adres. Let daar vooral op. Bij inzending dezer annonce met 25 cents aan 5 porto ontvangt U franco ons inlichtingenboekje lijke en volledige inlichtingen. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX tegen concurreerende prijzen MIDDELHARNIS. OPGERICH kxxï^xxxxxxxxxxxxxxxxxx: VRAAGT ONS ADVERTENÏÏFTA

Onze Eilanden | 1933 | | pagina 2