ZTjjl Leest„Onze Eilanden' Pullemans Autobei Plaatselijk Nieuws Eieren weer goedkooper. 4 p. Zeeppoeder Burgerlijke UITVER 1 COUR/ REDUC1 OUDE TONGE Wenscht U wederom een ge ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 31 DECEMBER 1932. Winkelsluiting op Nieuwjaarsdag. Op Zondag l Januari aaogea wiQkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, en bloemenwinkels van 5 uur v m tot 8 uur n.m. voor het publiek geopend zijn (art. 4, le lid a en b der Winkelsluitingswet). MIDDELHARNIS. Ia den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft de heer H. van der Wende bedankt voor ouderling en de heer P. Snyder voor diaken. Met het uitspannen van de paarden van voor een wielslede, werden de dieren schichtig en gingen er van door, waarby de landbouwer D. Vroegindewey Lz. beklemd geraakte tusschen de paarden en den muur. Da ontboden geneesheer constateerde ern stige inwendige kneuzingen. Maandag '2 Januari a.s. des avonds 6.S0 uur, hoopt in de Chr. Geref. kerk aan de Hoflaan ds. F. W. Laman alhier een bijbel lezing te houden met het onderwerp „Twee Koningen in de Crisis". Sinds de laatste opgaaf zyn landbouw producten van hier verzonden: 900 H.L aardappelen, 300 balen uien en 400 balen koepeen. Handel traag, De sluisknecht J. Bouman had bij het sluiten van de schuttingslakken het ongeluk een slag van den zwengel tegen zijn hand te bekomen, waarbij de hand zoodanig werd gekneusd, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest begeven. Onze vroegere ingezetene ds.L. Vroeg indewey te Wtlnis, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Oud-Alblas. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 19 tot en met Zaterdag 24 December 1932, hebben zich by den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling alhier 132 personen van verschillende vakken als werkzoekenden doen inschrijven, t. w.: 77 landarbeiders, 19 diepzeevisschers, 9 trans portarbeiders, 6 timmerlieden, 6 metselaars, 5 opperlieden, 2 schilders, 2 letterzetters, 1 smid, 1 kabelmonteur, 1 stoker sleepboot, 1 borstelmaker, 1 pakhuisknecht, 1 winkel bediende. Kerstfeest. Maandagavond 26 December werd onder leiding van ds. van Asch uit Sommelsdyk het Kerstfeest gevierd door de kinderen van de Ned. Herv. Zondagsschool „Timotheüs", in de Herv. kerk. Het gebouw was geheel gevuld. Nadat ds. Van Asch het feest had geopend en de Kerstgeschiedenis had verhaald, werden door de leerlingen eenige liederen gezoogen, waarna tractatie volgde. Daarna vertelling „Eerlijk duurt het langst", door mej. M. Koster. Na de pauze, waarin een collecte werd gehouden ten bate van het Orgelfonds, die bijna 30 gulden opbracht, werd gezongen „De herdertjes lagen by nachte", waarna wederom tractatie volgde. Daarna werden nog eenige Kerstliederen gezoDgen en werd nogmaals de lekkernij rondgediend. Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter, waarna ieder leerling nog eeD zak met gesnoep kreeg, en allen voldaaD naar huis togen. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie, wordt den 2en Januari een vroolijken avond gehouden voor dejon gelui in hotel Meijer alhier. Die extra bals wofden, zooals men weet, als regel zeei goed verzorgd. Inplaats van den heer J. Kern is tot bestuurslid der \jsciub Middel harnis-Som meladijk gekozen Antb. Schuurman Czn. DE FRUITHAL, Telef200 Sla - Radijs - Schorsereersn. Zoete Sinaasappelen en Mandarijnen. (Adv). SPORTNIEUWS. KERST VOETBAL. Doordat de R V B. den wedstrijd Flakkee II—Martinet II uitgesteld had, was Zondag het Maassluische V.D.L., de gaste van Flak kee I. Beide ploegen verschijnen met invallers, wat voor V.DL. geen beletsel is, om het in vrij grooten getale opgekomen publiek, een keurig partijtje voetbal te laten zien. De wedstrijd is dan ook nog geen half uur oud of zij hebben reeds een 3—0 voorsproDg. Flakkee weet dan voor de rust nog een tegenpunt te maken. Na de rust bleek vrouwe Fortuna nog niets voor Flakkee te voelen, daar naast het goede spel van den V.D.L.-doelman, lat en palen hem ook nog te hulp kwamen. V.DL. weet dan nog 2 en Flakkee 1 doel punt aan de score toe te voegen, zoodat het einde van dezen zeer soliden en beziens- waardigen wedstrijd, komt met eeneenigs- zins geflatteerde 5 2 overwinning voor V.D.L. waardoor zij tevens in het bezit kwa men van een door den heer M. Hartogs uitgeloofde medaille, 2en Kerstdag was een Neptunes-combinatie uit Rotterdam bi) Flakkee op bezoek.In een zeer aardigen wedstrijd, waarin de gasteu eerst met 2-0 voorstonden, wist Flakkee tenslotte nog een gtiyk spel te bevechten. Met 4 4 eindigde deze oefenparty. KORFBAL. 2den Kerstdag trokken de Flakkeesche Korfbalvereenigingen naar de seriewedsti-y- deu der R. K. B. te Rotterdam. In de 2de klasse speelde Weest Kwiek tegen Het Oosten II en won met 2-0 Tegen Rozen burg 5 geiyk 1-1. Van O.S.C.R. 4 wist zy met 21 te winnen en van Ons Huis III met 6 0. Zoodoende wist zy in haar af- deeling een eerste prijs te behalen. Voorwaar een mooie prestatie voor deze vereeniging, vooral daar zy voor het eerst in de 2de afdeeling uitkwam. A.D. O. van Melissant en G O.K.V. van Goeree behaalden in de 3de klasse A en B allebei een 2den prijs. NIEUWJAARSDAG. VOETBAL. Op den eersten dag in het nieuwe jaar krijgen we dank zy de bemiddeling van den heer Bund - een Excelsior combinatie op bezoek. Ons wacht dus al direct een prettig sport- begin in 1933. By de gehouden Examens door de Vereen, tot Verbetering van het Modevak- onderwys te Rotterdam, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 27 Mei 1919, slaag den voor Costumière, de dames Zuster v. d. Gevel, en C. Schipper van Middelharnis, en Mej. J. van Znuren uit Dirksland. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 27 December 1932. Bloemkool 7,60 tot 10,— per 100 stuks. Roode kool 1,— tot ƒ9,— per 100 stuks. Savoye kool 3,50 tot ƒ8,— per 100 stuks. Spruiten 2,70 tot 7,50 per 100 k.g. Goudreinetten 12,50tot 18,—per lOOk.g. Veiling van Donderdag '29 December 1932. UIEN. GROVE1,50. GEWONE (met trosm.) 1,93 tot 2,—. id. (met cirkelm.) 1,76. DRIELINGEN 1,80. PICKLERS2,53 tot 2,66. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 27.550 K.G. EIEREN. Kipeieren 48—64 K.G. 2,60 tot 3,30. idem 57-60 3,85 4,20. Idem bruin 60 4,15 -, Alles per 100 stuks. Aanvoer 10.750 eieren. Boter 0,73 tot 0,81 per pond. SOMMELSDIJK. De heer K. Korteweg Cz. alhier heeft zijne herbenoeming als lid van de Commissie van Beheer der gemeentelijke gasfabriek van Middelharnis en Sommelsdyk aangenomen. De heer J. Knape Az. heeft voor zyne benoeming tot lid van de scboolcommissie bedankt. Door bemiddeling van het agentscbap der arbeidsbemiddeling van werklooze land arbeiders uit deze gemeente zyn zes werk lieden te werk gesteld by de Drinkwater leiding Goeree en Overflakkee. De uien worden in deze gemesnte gekocht voor 2,—aardappelen voor 0,40 (buitenland) en 0,80 (consumptie), poters 0,30 en koepeen ƒ0,45 alles per H.L. 30 CENT (Adv.) DIRKSLAND. Het was een avond van genot toen ,bet nieuw Dilettante-Tooneel van Zievikzeeopj.l. Donderdag het Detectieve Tooneelspel „In Uniform" voor het voet licht bracht. We wisten dat de leden van deze club zonder uitzondering goed spel zouden te zien geven, doch op dezen avond hebben zij alle vroegere opvoeringen in de schaduw gesteld. De vertolker van de oude bon-vivant, de heer Ocbtman, gaf vooral in de slotscène prachtig spel, terwijl de heer A. Tichelaar als Officier van Gezondheid een oude stramme militair te zien gaf die in alle opzichten onverbeterlijk was. Alle an deren waren volkomen in hun rol waarby de heer W. van Malland als Onbekende man getuigenis gaf van ztjn kunnen, door een boef te laten zien, die ook in spelkwaliteiten moeilijk zou te overtreffen zyn. We kunnen moeilijk allen persoonlijk noemen maar moeten een uitzondering maken met den heer A. D. CoDStandse D.Az, die als rechercheur zulke bewyzen gaf van meesterlijk spel, dat een beroepstoneelspeler het niet zou ver beteren. De manier waarop hy het duistere geval tot klaarheid bracht was zoo volkomen natuurlijk, dat we meenden dat het gebeuren zich in werkeiyk afspeelde. Toen dan ook na de slotscène het scherm viel hadden de vertolkers(sters) een ware ovatie in ontvangst te nemen en moest er zelfs drie maal gehaald worden. De zoo goed als volle zaal met bezoekers waren meer dan tevreden. Een zeer gezellig bal onder leiding van Beekman was het slot van deze mooie avond. De uitslag der verkooping der onroeren de goederen van den heer C. den Hollander ia als volgt: Koop I en II 1.96.70 H.A. (4 Gem. 85 roeden V.M.) bouwland ten noorden van de Smalle- blokweg, afgemynd door M. v. d. Wekke Rz. op ƒ910,— per gemet. Totaal 3931, Koop III 2 Gem. 108 R, V.M. bouwland ten zuiden van de Smalleblokweg, afgemynd door de Wed. Joh. Kaslander op ƒ910,— por gemet of totaal 2132, Koop IV Huis en erf,»aan de Voorstraat, afgemijnd door den heer H. M. Roodzand op 3220,-. Koop V Nieuwe landbouwschuur met tuin en erf, aangeloopen op 1200, Was in gezet door Jac. Buth. Tegen een drietal winkeliers is hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding der Winkelsluitingswet. By publicatie is bekend gemaakt dat het z.g.n. om geld Nieuwjaarwenschen ver boden is en dat de Commissie vanWtnter- bedeeling voor behoeftige gezinnen zitting zal houden ter secretarie op Zaterdag 31 De cember des n.m. 2 uur. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor aardappels 40 tot 60 cent per 70 K.G., uien 2,10 en peen 35 cent per 60 K.G. De chauffeur K.P. vervoerde j.l. Maan dag per vrachtauto een voetbalclub die te Goeree moesten spelen. Juist boven het op- rel bij de hofstede van Van Beek raakte hij door onverklaarbare oorzaak het stuur over de auto kwyt, waardoor hy een zware tele foonpaal omreed en in het land terecht kwam. De auto werd beschadigd, dochpersoonlyke ongelukken kwamen niet voor. HERRINGEN. De echtgenoote van J. C. M had het ongeluk bij het bereiden van worst met het daarvoor gebruikelijke machinetje zoodanig in aanraking te komen, dat een harer toppen van de vingers werd afgema len en zLj genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. Tot lid der grintwegcommissie Sas- Dirksland-Herkingen is in de plaats van den heer J. den Boer, die wegens ouderdom bedankte, benoemd de heer J. M. van Eek. STELLENDAM. De vorige week werd per scheepsgelegenheid van hier verzonden 180 H.L. aardappelen en 240 balen uien. Op 7 Januari a.s. zal een spoedeischende vergadering gehouden worden door Ingelan den van de Generale Dykage van Stellendam in Hotel „De Gouden Leeuw" te Goedereede des voormiddags 10 uur. Te behandelen: bespreking dljkhuur. Door de garualenvisschers werd vorige week 3 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. GOEDEREEDE. Uitstag voetbalwedstrijd, G.H V.V. II van 't Havenhoofd tegen N.H.S II van Dirksland 1 8. Exelsior van 't Haven hoofd tegen N.H S. VI van Dirksland-2-4. OUDDORP. De jacht op patrijzen en hazen zal met 1 Januari gesloten zijn. Daar hier in deze omgeving niet veel met de garnalenvisscherlj te verdienen valt, zullen zich enkele visschers naar Nieuwediep begeven om daar hun brood te verdienen. De vrouw van Jan Grinwis aan den Havenweg; was spek aan het ophangen en stond op een trap met dat gevolg dat zij er afviel en het ongeluk had 2 ribben en een sleutelbeen te breken. Ze is naar het zieken huis te Rotterdam vervoerd. De afgeloopen week zijn van hier ver voerd: 16.000 kipeieren, 100 balen sjalotten, 400 balen uien, 100 H.L. erwten en 100 zak ken pronkboonen. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week 4 dagen gevischt en 40—50 k.g. per dag tegen 15 cent per k.g. afgeleverd aan de pelleryen, het gaat over 5 deel dan wordt het nog een schrale week. De zeevisschers hebben ook niet veel ver diend. De weervisscherljen leverden ook niets op. A.s. Zondag zullen in de Ned. Herv. kerk bevestigd worden de herkozen ouder ling Jb. van Koppen en diaken E. Witte. De prys der Uien was op de beurs ƒ2, met weinig handel. Naar aardappelen geen vraag. Woensdagavond werd door den heerJRoest in de Oude School een lezing met lichtbeel den gehouden over het Geitenras en Rund vee, welke met veel belangstelling werd bij gewoond en voor velen een leerzame avond was. NIEUWE TONGE. In de vergadering van de muziekvereeniging „Apollo" is gekozen tot secretaris in de plaats van den heer W. Munters de heer Adr. van Balen Hzn. alhier. Sedert de laatste opgaaf zyn uit deze gemeente vervoerd 2475 balen uien, 2200H.L. aardappelen, 1175 H.L. poters en 475 balen koepeen. De prijzen der uien zijn thans ƒ2,10, aardappelen ƒ0 60, poters ƒ0,30 en koepeen 0,45 per 60 K.G. Voetbal. A.s. Zondag speelt „N.T.V. V. I" alhier te Goedereede tegen „G.V.V."aldaar. Aanvang 2 uur. In de loop dezer week meldden zich bij den Correspondent der Arbeidsbemidde-1 ling gemiddeld 85 werkloozen aan. De ontvangsten der Dorpsvereeniging „tot bevordering van den landbouw" bedra gen 53804,68, de uitgaven 53147,30. Batig saldo 657,18. De omzet aan kunst meststoffen bedroeg totaal 41602,64. Tot secretaris-penningmeester werd herkozen de heer J Niekerk. OUDE TONGE. De laudpachters van bet Ned. Herv. Diaconie Armbestuur hebben by dat Bestunr een verzoek ingediend om reduc- tie vau de pachtsommen. Een zoontje van den heer Jan C. Hagens werd door een vrochtauto aangereden. De kleine werd aan beenen en armen verwond. Geneeskundige hulp moest worden ïngeroe- Pen- Gedurende de week 19/24 December meldden zich by den Agent der arbeidsbemid deling als werkloos aan: 166 landarbeiders, 1 chauffeur en 1 transportarbeider. Ter algemeene kennis is gebracht, dat op Maandag 2 Januari a.s. de Gemeente secretarie, het kantoor van den Gemeente- ontvanger en de bureaux van den Burger lijken Stand en Arbeidsbemiddeling gesloten zullen zyn. De heer Jan de Vos Jz. geraakte in den Langeweg met zyn rijwiel in de sloot. Met den schrik en een nat pak liep dit incident af. OOLTGENSPLAAT. Dezer dagen gaf het Ooltgensplaat's Jeugdkoor een tweetal uit voeringen in het gymnastieklokaal der open bare lagere school. Beide avonden was het ruime lokaal geheel bezet, een bewijs dat het publiek deze avonden ten zeerste op prijs st6lde. Het programma werd vlot en keurig afgewerkt. De directeur, de heer J. vau den Heuvel, liet aanvangen met „Marsch- lied" van Frans Abt, dat pittig werd voor gedragen. We zullen niet alle nummers op den voet volgen, doch even apart vermelden Op de bergen" eu „Jachtlied", heide van F. Kücken, die heel goed werden gezongen. Ook het „Kerkklokje" van P. M. Zijderlaan. Slape zacht" van Hullebroek had ook goede momenten. De bromstemmen waren echter wel eens oDzuiver. Een tweetal duetten van de jongedames De Vos en Breeman oogstten veel bijval. Na de pauze kregen we het zang spel „De Sneeuwkoningin", vrij bewerkt naar het sprookje van Andersen, door A. H. L. De verschillende tafereelen werden goed ver toond, vooral de dwergen-scene viel zeer in den smaak. De hoofdrollen waren in goede handen en het zal den directeur wel veel moeite en tyd gekost hebben, voordat dit resultaat werd verkregen. Hierna een drie tal tableaux. De groepen werden alle mooi belicht, terwyi de samenstelling ervan ge lukkig was te noemen. Het programma was hiermee ten einde en dankte de heer Vim den Heuvel voor de goede orde en riep den aanwezigen „tot weerziens" toe, waarop de heer Joh. Bol namens het publiek een woord van dank sprak en den directeur in over weging gaf het koor uit te breiden, door er ook knapen in op te nemen, wat bet geheel ten goede zal komen. Hierna gingen allen voldaan huiswaarts. Zang- en muziekver- eenigingen verrichten cultureel werk en ver dienen daarom allen steun van het publiek. O.J.K. kan hierover wel tevreden zyn. Ds kolenbond Algemeen Belang heeft haar vergadering gehouden in hotel Van den Berge. Voorzitter de heer A. van Putten, die de vergadering opende meteen hartelyb welkomstwoord. De aftredende bestuurs leden, de heerenJac.OverbeekeJzn.enC.de Vos Joh.zn. werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot commissaris werd gekozen de heer C. J. Avé Allen namen de benoeming aan. De commissie tot nazieD der rekening werd samengesteld uit de hee- ren Paulus van Kempen, J. vandenBogert en G. Mookhoek, terwyl tot plaatsvervan gend lid benoemd werd de heer A. de Vos Ingekomen waren drieinschrtjvingsbiljetten voor het lossen der aan te voeren kolen id 1933. De laagste inschry vers waren C. Eokke Azn. en anderen voor 7 cent per 100 k.g De gunning werd aangehouden. Het inleg- geld voor nieuwe leden werd vastgesteld op 1,-. Na behandeling van eenige huishou delijke zaken werd de vergadering gesloten. DEN BOMMEL. Een inwoner dezer ge meente had het geluk >/io lot te bezitten waarop de 25000,— viel. By veiliDg van twee woonhuizen aan de Voorstraat alhier was de hoogste bieder A. W. van der Mey op resp. 1140,- en 1170,—. STAD AAN 'T HARINGVLIET. By den agent der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente stonden gedurende de week van Maandag 19 tot Zaterdag 24 December 1932 15 werkloozen ingeschreven. Tot notabel in de Ned. Herv. Kerk is gekozen K Huizer.De heeren L. Braber J.Lz en M. Vaalburg hebben hun benoeming aan genomen. De vorige week werd van uit deze ge meente vervoerd 1457 H L. aardappelen, 831 H.L. uien, 88 H.L. peen en 361 H.L. poters. HELLEVOETSLUI8. le Kerstdag waren er voor Hellevoetsluis 3 wedstrijden vast gesteld. Hellevoetsluis I ontving O.W.C. op be zoek en in een van weerskanten uitstekend gespeelden wedstryd behaalden de rood- broeken een keurige3-0 overwinning, waar door zij in de winning biyven, temeer, daar Martinet zich tegen Zwart Wit met een geiyk spel moest tevreden stellen. Dekam- pioenscandidaten zij nu: D.H.Z. met3ver- liespunteD, Martinet od Hellevoetsluis ieder met 4 verllespunteD en O.W.C. met Bver- liespunten. Uiterst spannend, temeer daar Zwart Wit en Florissant er beter inkomen, zoodat zij de kampioenspretendenten nog voor rare verrassingen kan brengen. Hellevoetsluis 3 kreeg van Vooruitgang 2 een papieren 5-0 overwinning. Dit elftal. staat nu met 7 wedstryden en 14 punten mooi aan den kop van baar afdeeling. Dat Vooruitgang, dat no. 3 staat, Diet opkwam, bezorgde Hellevoetsluis zeer gemukkeiyk 2 winstpunten, doch de joogeDS hadden er liever 1 gehad waarvoor zy hadden moeten spelen. Hellevoetsluis 4 zorgde na de verrassing van vorige week, toen zy C.V. V. de eerste nederlaag toebracht, voor een 2de verraBsiDg, door Feyenoord 14 met een 3 2 nederlaag huiswaarts te zemlen. Zou het vierde er nu ook geheel in komen, evenals bet tweede, dat zich na een slecht begin uitstekend heeft hersteld. De laatste voetbaldag van 1932 is voor de roodbroeken zeer gunstig geweest. Zy ein- digen het jaar goed en wij hopen dat z(j 1933 goed openen door een reeks overwin ningen. Hellevoetsluis 2 speelde 2e Kerstdag te Nieuw-Helvoet een vriendschappeiyken wed stryd tegen Nieuw-Helvoet 1 en won met 2-1. Nieuw-Helvoet en Nieuwenhoorn waren voor de competitie vry. De uitvoering van Comoedia ter viering van haar 10-jarig bestaan is bepaald op 24 en 26 Januari a.s.; alsdan zal opgevoerd worden het biyspel in drie bedrijven „Wil ly's Trouwdag". Onze plaatsgenoot de heer D. D Swart, adj .-commies ter Secretarie te Gouda, is met ingang van 1 Januari 1933 in gelijke functie benoemd te Almelo. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z. van H. Mackloet en H. Bom, SOMMELSDIJK. Geboren: Johannes, z. van Jan Breeman en Maria Cornelia Driesse. Overleden: Jannetje Schellevis, 81 j.wed, van Hendrik Blok. NIEUWE TONGE. Overleden: K. v. d. Ham, 78 j., m. van S. Kievit; W. de Gast, 79 j.m. v. J. de Bruyne. EEN MODEL-WONING TE SCHIEBROEK, Buiten wonen blijft voor velen een attractie, Dit mag, wat Rotterdam betreft, o.a. worden afgeleid van het in deze crisis-omstandigheden opvallend groote aantal nieuwe huizencom plexen in de naaste omgeving der stad, waar- voor een vrij gereede belangstelling blijft be staan. Maar wie geen teleurstelling wil opdc-en, dient te zorgen voor een zoowel gezellig als doelmatig interieur en het valt niet te ont kennen, dat de moderne bouw onder dit op zicht bijzondere eischen stelt. Eischen, die slechts met smaak en inzicht te vervullen zijn. De Rotterdamsche firma Vroom Drees- mann heeft gemeend, dat in een der niemve milieu's haar voorlichting goede diensten kan bewijzen. Aldus is er in de Adrianalaan No. 108 te Schiebroek een model-woning tot stand ge komen, die zonder uitzondering eiken dag van 10 tot 5 ter bezichtiging wordt gesteld van alle bezoeksters en bezoekers, die er zich komen aandienen. En het is te verwachten, dat menigeen onder de bekoring zal komen van dit „home", hetwelk is geworden tot een harmonieus geheel, in alle onderdeelen beant woordend aan zijn bestemming. Men heeft inderdaad liet hoogste effect bereikt met beperkte ruimte, die aan de moderne woning eigen is. Parterre bevindt zich aan de straatzijde het salonvertrek, met een ameublement van wor-i telnotenhout en een daarmede in overeenstem-1 ming zijnde stoffeering. Daarachter is een prettige huiskamer, de meubelen van eiken met coromandel, bekleed met rood leer. Dt volledig ingerichte keuken, gehouden in roodt,' witte en gele kleuren, maakt een frissclienj indruk. Alle moderne gemakken, zooals per manente warmwater-voorziening, een electri- sche keukenklok, enz., zijn aanwezig. Op de eerste etage is een in stemmige tinten gehouden slaapkamer, met meubileering vat' dof wortelnotenhout. Vervolgens een heeren kamer, iets forscher van toon, maar niettemin zeer fraai ingericht, een van een ingebouwd! installatie en automatischen geiser voorzien! badkamer met witte en zwarte tegeibekleeding, alsmede een kleine kinderkamer, geheel naai aard en bestemming ingericht. De tweede verdieping bevat een meisjes kamer, waar prettig aandoend blauw, crcint| en grijs de overheerschende kleuren zijn. Ei is een nieuw soort vloerbedekking toegepasl en de muren zijn op effectvolle wijze met „Anisteline"-verf behandeld. Voorts is er een werk- en slaapvertrek voor jongens, over hel geheel flinker van opzet en steviger van kleur, Zoo is de vloer bedekt met rood linoleum afgewisseld door een zwarten rand en een| enkel crème motief. Het huis wordt centraal verwarmd, waar voor de stookgelegenheid zich bevindt in eei| plus minus 3 Meter lioogen kelder, die over vloedig bergplaats biedt. Bezienswaardig is dit woonhuis zonder twij fel en het korte tochtje naar Schiebroek duf| verantwoord. MJBIIIH'iO33^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii ONZE SI Dm. VAN NOORD Mr. Schilder Oostdijk 6 [Oude Tonge, 1 Jan. 1933. p. f. J. BUSCOP E.Jz. Commissionnair in veldvruchten iOude Tonge, 1 Jan. 1933. p. J. C. SCHOUWENAAR Kolenliandei Mijn geachte clientèle een gelukkig en voorspoedig jaar. pude Tonge, 1 Jan. 1933. p MATTHEUS VOGEL Vrachtrijder Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar, pude Tonge, 1 Jan. 1933. J. WIELAARD L. WIELAARD-GEBRAAD pude Tonge, 1 Jan. 1933. p. f WED. H. KIEVIT ZONEN Slagers Onze geachte clientèle, vrienden in bekenden een voorspoedig jaar Pude Tonge, 1 Jan. 1933. M. OOMENS A. OOMENS-FLUIT pude Tonge, 1 Jan. 1933. p. f D. VAN DEN TOL H. VAN DEN TOL-VERSEPUT pude Tonge, 1 Jan. 1933. p. f JAN PULLEMAN L. PULLEMAN-OORBEEK Pude Tonge, 1 Jan. 1933. p. JOB PRINCE en Echtgenoote pude Tonge, 1 jan. 1933. p. GEBR. DE LAAT -orenmoienaars en handel in vee voeder. Wenschen vrienden en cliënten een flukkig jaar. Ne Tonge, 1 Jan. 1933. iiinuiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiii;1 JOH. VAN DEN TOL Gedipl. Horlogemaker en blijft JE ADRES voor alle wten uurwerken, naaimachines, Urometers, vulpenhouders, verlo- fngs- en trouwringen, brillen, enz. GRAVEEREÊI GRATIS Nog eenige dagen uitverkoop, 'ude Tonge, 1 Jan. 1933. p. HOTEL JACOBS Telefoon 8 Vrienden en begunstigers een voor- loedig jaar. lude Tonge, 1 Jan. 1933. C. B. SIMONS I Boekbinder Begunstigers, vrienden en beken- n een gelukkig jaar. ide Tonge, 1 Jan. 1933. p. f. s. d| Commi' Vrienden en be| jaar. Oude Tonge, 1 JAN C.l Wiil Mijn clientele e| Oude Tonge, 1 FL. OSSI Mr. Till Vrienden en bel lukkig jaar. Oude Tonge, 1 jl MElJERl Vieeschhouwerijl Wenscht zijn I vrienden en bekej Nieuwjaar, Oude Tonge, 1 Janl M. VAb (v/h Jac. del Mijn geachte cliil bekenden een gelul Oude Tonge, I JaJ C. J. DE Mr. Timi Mijn geachte ciïë bekenden een voor Oude Tonge, 1 Jar A. J. DE H. C. DE L1GNI Oude Tonge, I Jar M. ABRl Mr. Sil Aan begunstigers,, kenden een gelükkil Oude Tonge, 1 Janl C. GEBI Autovraclil Begunstigers, vriel den een gelukkig NI Oude Tonge, 1 Jan. H. J. TEN Mr. Bakl Wenscht alle meiisl kig en voorspoedig jj Oude Tonge, 1 Jan.' JOH. A. VREi J. F. E. VREESWIjf Oude Tonge, 1 Jan. Bij den aanvang vl jaar mijn hartelijke j aan mijn vrienden, be| gunstigere. W. WESDORP Oude Tonge, 1 Jan. JONKER Zaadliand, Onze geachte cliënt en bekenden een voorsj jaar. Oude Tonge, 1 Jan.

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 6