GAL LORITAS KS.fi LETJE ONZE EILANDEN Co's TWEEDE BLAD Mo. 16 24 Dec. 1932 irstraat 5, Middelharnis Spaarbusjes kan niet' schen 15 December 1932 11933. ing alleen na 15 Jan. 1933 HET BESTUUR VLIET GEVRAAGD VISSER Co. BERICHT Nieuwjaarswenschen. GOUDEN KRULLEN OF ANDER OUD GOUD HOOGEN PRIJS E. HARTOGS ZN. ZANDPAD - MIDDELHARNIS 4 P A K 4 P A K 4 p. Zeeppoeder Valsche Munters. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 24 DECEMBER 1932. 5 ^De' „HILVERSUM 24" is een „SUPER-INDUCTIE" toestel... dat wil zeggen, een ontvanger van zoo uitzonderlijke kwaliteiten, dat het begrip Radio ineens een andere, on vergelijkelijk schoonere beteekenis heeft gekregen. Mogen wij U dit toestel met inge- bouwden ferro-dynamischen luid spreker hetzij In onze zaak hetzij bij U thuis demonstreeren? TEL. 75 ÏISTILLEERDERIJ DE VINK SCHIEDAM. Wegens Invallende Kerstda gen zal ons nummer van Woens dag a.s, vervallen en verschijnt ons blad dus weer voor hel eerst op ZATERDAG 31 December. De Uitgeefster. Evenals vorige jaren stellen wij de ge legenheid open in ons blad om Uw Nieuw jaarsgroet aan clientèle, vrienden en bekenden over te brengen door een advertentie in ons blad. De prjjs bedraagt van 15 regels 50 cent en eiken regel meer lO cent. De advertenties worden ook aangenomen door al onze Agenten, Correspondenten en Boekhandelaren. Wij verzoeken U deze vroegtijdig te willen opgeven. De Administratie. Een woord tot de Rijksïnge- zetenen, die VOOR 3 DECEM BER 1S54 geboren zijn. Een kostelooze rente kan worden aange vraagd door hen, die niet zijn aangeslagen in de vermogensbelasting over het loopende belastingjaar en niet zijn aangeslagen in de Inkomstenbelasting naar een inkomen van 1200,- of meer, bij den Baad van Arbeid te Brielle. Formulieren zijn te krijgen bij dezen Raad. HiDDELHARNIS.* Woensdag 21 dezer is de oudste inwoonster dezer gemeente (de wed. J. Koningswoud-Droger) in den koogen ouderdom van 97 jaren overleden. - In den Kerkeraad der Ned. Herv. ge meente alhier is door het Kiescollege tot ouderling gekozen de heer H. van der Wende (vacature D. J. Beversluis) en tot diaken de beer Snijder vacature Ms.Onder de Linden). - De landbouwer P. Vroegindeweij Dzn. had tijdens zijn werkzaamheden op het land I bet mgeluk zijn arm zoodanig te kwetsen, dat ij genoodzaakt was zich onder genees- kirau.ge behandeling te begeven. - Bij de Woensdagavond in de Chr. Geref. kerk gehouden verkiezing van kerkeraads- er zijn tot ouderling herkozen deheeren J. de Bakker en Antb. Driesse; tot diaken i heer J. Knape Andr.z. - Maandagmiddag (2en Kerstdag) 3 uur, zullen de kinderen der Geref. Zondagsschool .Jachin" hun Kerstfeest vieren in de Geref. I kerk onder leiding van hun voorzitter ds. P. A. I Zeilstra alhier. - Ten bate van de Christelijke Naaiver- I eeniging „Bid en Werkt" zijn voor de uit- I deeling van vervaardigde kledingstukken behoeftige gezinnen in deze gemeente, I voor het volgende winterseizoen, door de I leden ingezameld 303 gulden. - Bij Koninklijk besluit is met ingang I van 1 Januari 1933 bevorderd tot Reserve I le Luitenant der Infanterie onze dorpsgenoot i beer G. H. Tiemens en tot 2e Luitenant I Ier Infanterie de heer P. Zaaljer. DE FRUITHAL, Telef200 Zoete sinaasappelen en mandarijnen- Goedkoope moesappelen en stoofperen. Alle soorten noten, Kerstboomen,hulst enz. EIEREN ZOMERPRIJZEN (Adv). SPORTNIEUWS. VOETBAL. Voor de competitie is a.s. Zondag Flakkee 1 I vrijgesteld en Flakkee 2 beeft bericht ont- I vangen dat hun wedstr^d uitgesteld is. Daar door kan het voorgenomen Kerstprogramma I van onze geel-blauwe soortmenschen naar I alle ■vaarschtjuiykheid V0II9 doorgang vinden. Voor den Eersten Kerstdag, dus a s.Zon- lag, krijgen we V.D.L. uit Vlaardingen op I bezoek. V.D.L. is een sterke tweede klas I K.N V.B.-club, speelt dus drie klassen hooger dan onze geel-blauwen en ongetwijfeld zullen dr zeer velen zgn die Zondagmiddag eens I willen gaan kijken naar de ontmoeting tus- I schen de sterke 1ste klas R.V.B er Flakkee 1 een goede 2de klas K N.V.B.er We ver- wachten een fraaie, vriendschappelijke party. Maandag, 2de Kerstdag speelt Flakkee 1 I thuis tegen een Neptunus-combinatie. Nep- I'udus, we hebben dit al reeds vroeger ver- I teld, is al sedert jaren een bekende gast op 1 Uakkee, uit deze vereeniging hebben al heel I wat spelers op ons eiland een bezoek ge- ltoacht, en ongetwijfeld zal de 2de Kerstdag IFlakkee 1 een gezellige wedstrijd hebben liegen hun vrienden uit Rotterdam. Mogen |w« ook voor dezen wedstrijd vele bezoek sters en bezoekers bun belangstelling toonen. En ten slotte nog iets over KORFBAL. Onze korfbal-sterren en sterretjes doen al net als de voetballers en de zwemmers, ze zoeken het contact met de sportmenschen van over het Haringvliet. Ze houden niet van isolatie, al dat isolement mag aardig zjjn en plattelandliefeljjk, in de sportwereld is het de dood voor de sport zelf. Weest Kwiek gaat met den Kerstdag naar Rotter dam en speelt op het Schuttersveld in de seiiewedstrljden. Laten we even haar pro gramma vermelden. Elke wedstrijd duurt 30 minuten. 10 uur 10 m. Weest Kwiek 1 tegen Oosten 2. 10 uur 50 m. Rozenberg 5 tegen Weest Kwiek 1. 12 uur 10 m. Weest Kwiek tegen O.S.C.R. 4. 12 uur 50 m. Ons Huis 3 tegen Weest Kwiek 1. In afdeeling 3a zit de Melissantscbe Korf- balvereeniging A.D.O., die hiermede debuteert naar buiten toe, voor welks moed we be wondering hebben en wie we eveneens onze beste wenschen medegeven. Zij speelt tegen Spartaan 3 om 10 uur 10 m. tegen Trek vogels 3 om 10 uur 50 m., tegen Ons Huis 4 om 12 uur 10 m. en ten slotte tegen Bolnes om 12 uur 50 m. Good Luck. J. B. VOETBAL. Op 't station te Middelharnis, Stonden Zondagochtend vroeg Plakkee I met haar reserves Plus supporters 't was een ploeg. Het uitgerust Flakkeesehe elftal, Zooals gewoonlijk fier en kloek, Gaat probeeren om te winnen Van H. G.S, al in Schiebroek. Daar in Schiebroek aangekomen Bonden zij den strijd dan aan En ze speelden overbluffend, H.G.S. die moest er aan. Ja, ze boorde zeven gaten, In het doel van H.G.S. Ja, de Overschiesche menschen, Staan verwonderd van zoo'n les. Eenmaal scoorden zij dan tegen Eenmaal vischt Flakkeesehe Fun, Ja, de backs en middenlinie, Plus de doelman lijmen hun. Op Flakkee dan was men Zondag Pessimistisch zeer gestemd Tot de telefoonbei rinkelt Hallo, hallo, Schiebroek ontstemd. Ja, we hebben hier in Schiebroek Waar men allen dan naar haakt, Overtuigend ver gewonnen, Met 7-1 H.G.S. gekraakt! Hulde dan aan onze spelers Voor deez zwaar volbrachte strijd, Zegevierend kwam z' uit Schiebroek Hartelijk dank van wijd en zijd!! Sommelsdijk. M.V. Gymnastiekuitvoering Sparta-Hygiëa. Voor een volle zaal demonstreerden Woens dagavond de gymnastiekverenigingen Spar ta-Hygiëa hun kunnen enilieten zij zien de vorderingen, die sinds de vorige uitvoeringen gemaakt waren. Er wordt begonnen met een opmarsch en met bijna het geheele ledental achter zich spreekt Voorzitter D. Haagenszijn openings woord, hij roept allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den heer Roosenboom, die wegens ziekte dezen zomer niet als leider kon optreden, waarop de Voorzitter de leiding voor dezen avond overgeeft aan den heer W. J. Verhoeks uit Rotterdam. De dames zijn dan het eerst aan de beurt voor hun vrije oefeningen. Deze vrij zware oefeningen werden prachtig gelijk en netjes uitgevoerd, en eeo luid applaus werd hun deel. Dan krijgen we het eerste optreden in Middelharnis van het amateur Cabaret-Ge zelschap onder leiding van Piet Rhuis, eenige populaire muzieknummers worden door het publiek gewaardeerd. Reeds wordt het tooneel in orde gemaakt voor een der hoofdnummers, want het toe stel turnen van onze heeren hoofdafdeeling is niet maar zoo zoo; neen behoudens een enkele misgreep was hun hoogbrug werken verrassend, gedurfd en grootendeels correct uitgevoerd, vooral in dit nummer vertoon den de Spartaheeren een vooruitgang en op voering van het peil. Als laatste van de heeren laat leider Verhoeks ons met een paar fraaie oefeningen zien dat hij niet voor niets tot de keurturners van Nederland behoort, alle respect hoor. Heel aardig maken dan de kleine meisjes hun dansnummertje. Ook het brugturnen der dames toonde merkbaren vooruitgang. Nadat het cabaret-gezelschap nog eenige liedjes heeft laten hooren is het pauze. Onmiddellijk na de pauze weer een prach tig weldig nummer; Heeren rekwerken. Ook hier weer als bij de brug, buitenge woon goed, handstanden, reuzenzwaaien, salto's, alles af, en als baas boven baas, de oefening van den leider, een geweldig applaus klaterde op bij hun afmarsch. Na de Jasz-Syncopations, staafoefeningen der dames, een zeer interessant nummer dat ook fraai en correct werd uitgevoerd, volgt Meneer Piet met een paar aardige liedjes. Daarna een dansje van de kleine meisjes; werd ook heel leuk gedaan. Een liedje van Henk wordt door het publiek niet gewaardeerd, en niet zonder reden. Als slotnummer krijgen we een 4-tal men- scbelijke pyramides te zien, zeer fraai en kunstig van Heerenmateriaal opgebouwd. De Voorzitter dankt alien voor hun mede werking en belangstelling, waarop h(j den heer Verhoeks als herinnering aan Sparta- Hygiëa een fraaien ring overhandigt. Ook mej. Huismans als pianiste ontvangt een fraai souvenir, waarna de zaal in orde ge bracht wordt voor het bal. Alvorens te eindigen wou ik nog even opmerken dat het met de gordijnentooneel- afsluiting toch echt droevig gesteld was, dat kan wel anders hoor. En dan misten we tot onze verwondering de heeren aspiranten, het bestuur deelde ons mede dat er zoo weinig jongens op het oogonblik lid waren, dat voor hen geen af zonderlijk nummer opgenomen kon wor den. Komt jongens en vooral ook ouders, dat is toch al te treurig, uit M'hamis en S'dtjk met ruim 8000 inwoners, kunnen, en moeten toch minstens 50 jongens in plaats van 5 lidz(jn vandegymnastiekvereenigiDg, van alle sporten staat de gymnastiek onge twijfeld vooraan, wat betreft de ontwikkeling van spieren en lichaam. Middelharnissche en Sommelsdljksche jeugd wordt lid van Sparta-Hygiëa i v. "W. KOOPEN WIJ VOOR BERICHT ONS EVEN. WIJ KOMEN GAARNE BIJ U AAN HUIS. GEHEIMHOUDING VERZEKERD, AANBEVELEND, TELEFOON No, 25. (Adv.) Centrale Veiling voor Roeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 20 December 1932. UIEN. GROVE1,50. GEWONE (trosmerk)2,14. id. (cirkelmerk) 1,71. DRIELINGEN 1,66. Alles per- en inclusief baal. Bloemkool 10,10 tot 10,50 per 100 stuks. Roode kool 1,80 tot ƒ9,— per lOOstuks. Savoye kool 2,10 tot 7,10 per lOOstuks. Witte kool 2,80 per 100 stuks. Kroten 1,80 per 100 bos. Prei 1,40 per 100 bos. Spruiten 7,50 tot 10,— per 100 k.g. Veldsla ƒ5,— tot 5,40 per 100 k.g. Bellefleurs 13,— tot 14,— per 100 k.g. Avmgaard 10,— per 100 kg. Kleiperen 11,— per 100 k.g. Boter 0,70 tot 0,76 per pond. Veiling van Donderdag 22 December 1932. UIEN. GROVE1,31 tot 1,48. GEWONE (met trosm.) 2,— tot 2,05. id. (met cirkelm.) 1,70. DRIELINGEN 1,75. PICKLERS2,45 tot 2,61. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 71.500 K.G. EIEREN. Kipeieren 48 50 K.G. 3,30 tot 3,75. idem 57 60 4,55 4,7.5. Idem bruin 60 4,65 4,95 Alles per 100 stuks. Boter 0,80 por pond. Aanvoer 7.750 eieren. SOMMELSDIJK. Door B. en W. dezer gemeente is adn den heer P. Mast vergun ning verleend tot het verbouwen van een woonhuis en slagerswinkel, benevens slacht plaats, voor den slager P. Zoon alhier, terwijl aan den metselaar C. Boeter vergunning is verleend tot het bouwen van een pakhuis ann den Dorpsweg, voor den heer A. van Eesteren alhier. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier is herkozen de heer J. KraDsse en tot diaken de heer M. van Delft. Btj den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente stonden vorige week ge middeld ingeschreven 74 werklooze land arbeiders, 10 bouwvakarbeiders en 6 haven arbeiders. DIRKSLAND.* A s. Maandag (2e Kerstdag) vertrekt de Voetbalvereeniging D. J. S. I en II van hier naar Rockanje om daar den strijd aan te binden met de Voetbalvereenigingen R V.V. I en II spelende 3e klas R.V.B. De heer A. Hameete heeft bedankt als diaken in de Ned. Herv. kerk alhier. 30 CENT (Adv.) De commissie van winterbedeelingzai voor behoeftige gezinnen zitting houden ter secretarie op Zaterdag 31 December a.s. des n.m. 2 uur. Hoewel het niet de gewoonte is van een reclamefilm een verslag, z(j het kort, te schrijven, moeten we ditmaal een uitzon dering maken met de film die de Amster- damsche Kalimaatschappij j.l. Dinsdag in Odeon vertoonde. De vertegenwoordiger, de heer Balk, hield eerst een causerie over het nut van het ge bruik van kali voor de landbouwgewassen. Daar we niet in finesses van het gesprokene kunnen treden moeten we volstaan met te constateeren, dat de heer Balk de kunst ver staat in eenvoudige bewoordingen het grootst mogelijk effect te bereiken. Zijn volkomen beheersching van het onderwerp was mede de reden dat zeer zeker de kalimaatschappij een grooter afzet van haar product zal be reiken. Hoewel de zware gronden over het algemeen geen gebrek aan kali hebben toonde toch de heer Balk de noodzakelijkheid aan om de door de gewassen onttrokken kali aan te vullen. Vooral aardappels vormden het voornaam ste punt der rede omdat de kali het blauw in de aardappels, vooral in Eigenheimers, voorkomt. Talrijke proefneming hebben de juistheid daarvan aangetoond. Ook voor uien is het een onmisbare meststof en de z.g.n. stofkali is een uitnemende onkruidbestrQd- ster. Enkele vragen gedaan door den Voorzitter, den heer Buth, en Geluk, werden uitvoerig beantwoord waarbij de spreker allerminst de gelegenheid liet voorbijgaan de voordeelen van kaligebruik extra uit te buiten. Hierna kregen we, door de film, een over zicht van de kalimtjn en de fabriek voor zuivering en ophalen. Bij het zien van zoo'n film komt ongewild de toestand van het boerenbedrijf van on geveer 40 jaar geleden in de gedachte. Toen was er nog weinig sprake van kunstmest en werden de meeste akkers schraal bemest met stalmest, waarmee men in den regel zeer schrale gewassen verkreeg. Thans ten geheel wetenschappelijk vastgelegd bemes tingssysteem, waarmede iedere boer, die de waarde der bemestingsleer aanvaart, in staat is een maximum bodemopbrengst te verr krijgen. Een paar teekenfllms deden den ernst der tijd voor een oogenblik op den achtergrond plaatsen door haar komische inhoud, maar die toch propagandistisch waren. Vooral het „bietenoproer"wasaUervermak~elijksten vele gezichten, waarop een lach slechts zelden te zien is, kwamen nu uit de plooi. De heer Balk dankte in enkele woorden de aanwezigen, waarop de Voorzitter Buth wederkeerig den heer Balk dankte voor zijn waardevolle bespreking. Door bemiddeling van de Hollandsche Maatschappij van landbouw worden pogin gen aangewend een kookcursus te organi- seeren, waaraam vrouwen vanaf 16jaar kun nen deelnemen. Deze cursussen werden reeds met groot succes te Oude Tonge, Goeree, Stellendam en Middelharnis gegeven. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaff Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: L. f!'ruijk, landbouwer, "Werneriaan 636, Dirksland. R.c.: mr. Th. R. J. Wyers; cur.: mr. H. P. Hermans in Den Briel. Voor het maken van valsche guldens uit oude koffiekannen is onlangs iemand gearresteerd die niet besefte dat de inhoud van een artikel over eenkomstig het etiket moet zijn. Koopt men b.v.. zeep of zeeppoeder merk „'t Bleekertje" dan koopt men een heel eenvoudig Etiket, omdat de fabrikan ten niet van noodelooze verspilling houden, maar daarentegen een rijken, betrouwbaren inhoud. De producten van ,'t Bleekertje" waarborgen de klein ste moeite en het grootste resultaat. De wasch één nacht in 'n Bleekertje's sopje en 's morgens is er niet veel meer te doen dan naspoelen. Daarbij heeft het spaarsysteem van 't Bleekertje overal de harten der huismoeders gewonnen. Slechts veertig bons zijn noodig om keus te mogen maken uit meer dan honderd nuttige of luxe artikelen. Laat uzelve nu eens gelden en sta er bij Uw winkelier op dat hij U .Bleekertje" geeft. Hij weet waar de beste zeepproducten gemaakt worden en kan er ons om schrijven, 23 (Adv.) STELLENDAM. Sedert de laatste opgaaf zijn uit deze gemeente vervoerd: 180 H L. aardappelen en 220 balen uien. In de afgeloopen week werd 3 dagen gevischt eu per vaartuig gevangen 60 kilo en aan de pellerijen afgeleverd, Woansdagavond had de vrouw van den heer E. Roon het ongeluk, toen ztj vaneen bezoek bij haar dochter zich huiswaarts begaf, zoodanig te vallen, dat ztj per auto thuis gebracht moest worden, waarvoor genees kundige hulp noodig bleek, GOEDEREEDE. Vorige week werden uit. den Uiensorteerder 1000 baien uien vervoerd naar de Centrale Veiling te Middelharnis. Naar men verneemt is op den motor blazer van A. Redert een electrische instal latie aangebracht. Dit is de eerste. OUDDORP. Van KI. Grinwis sloeg door schrikken eon paard bespannen voor een kar op hol en werd op het erf van D. Voogd tot stilstand gebracht. Het bleek dat er aan de kar belangrijke schade was gekomen. Dinsdagavond van 7-9 uur waren de goederen, die de Doopsgezinde meisjesver' eeniging in den loop van dit jaar vervaardigd had, ter bezichtiging gesteld. In 't geheel waren 137 stuks klaargemaakt, waarvan veel breiwerk, vooral kinderpakjes; verder lakens, sloopen, hemden, broeken enz. Alles zag er keurig uit en velen waren gekomen om blijk te geven van hun belangstelling in dit liefde werk. Reeds den volgenden dag werden pakjes in verschillende behoeftige gezinnen gebracht. In 't begin van 't volgende jaar hoopt de vereeniging weer te komen om gelden in te zamelen bij de welgestelde dorpsgenooten, waarvoor weer grondstoffen aangeschaft kun nen worden om dan met nieuwen moed aan den arbeid te gaan. Het is te hopen, dat velen dit werk van barmhartigheid zullen steunen. In de Ned. Herv. kerk is tot ouderling herkozen de heer Jl.v. Koppen en tot diaken E. Witte. Door de afd. Goedereede en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw is de eerste huishoudnaaicursus gehouden, die 7 Januari 1931 wa3 begonnen en op Dinsdag 19 December beëindigd. De bijeenkomst stond onder leiding van den Voorzitter der afd. den heer J.Breen Pz., die bij zijn openingswoord de aanwezigen welkom heette en de cursisten wees op de beteekenis en waarde van een dergeltjken cursus. Aanwezig waren met het bestuur der afd. de commissie van toezicht en genoodigden. Om reden ook deze avond gevuld zou worden met eenige voordrachten, deelde de Voorzitter mede, dat in de pauze doorhem de getuigschriften zouden worden uitgereikt en opende bij deze bijeenkomst met het ver zoek om zich voor de eerste voorstelling voor te bereiden. Even later werd een aanvang gemaakt met de voordrachten en gedichten, die goed afgewerkt werden. Door Mej. J. Mastenbroek werd een opstel gedaan uit naam van de vereeniging en bood Mej. Boekestein met eenige toepasselijke woorden een cadeau aan. Er werden 27 diploma's door den Voorzitter uitgereikt. Om 10 uur sloot de Voorzitter met een woord van dank aan Mej. Boekestein de vergadering. NIEUWE TONGE. De muziekvereeniging Apollo" alhier, gaf in de zaal van den heer Issewetjer haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van haar directeur den heer H. van Balen. De verschillende muzieknummers vielen zeer in den smaak en telkens klonk een luid applaus. Tevens hadden zij die het tooneel verzorgden, op dezen avond een dank bare taak, daar uit het applaus ook hier bleek, dat het publiek voldaan was. De Burgemeester herinnert aan de ver plichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht in de mnd. Januari 1933 voor de jongelieden die geboren zijn in het jaar 1914. Voor deze inschrijving zal in het bijzonder zitting worden gehouden op 5 Januari a.s. T^gen A. de W. uit Oude Tonge is proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding van art. 5 le lid van het Motor- en Eijwielreglement. OUDE TONGE.* Heden werden we in de gelegenheid gesteld om 't werk te bezichtigen van den eersten Flakkeeschen cursist van de Garneercursus der Eerste Nederlandsche Slagersvakschool te Utrecht/den heer J. van Markensteijn Pzn. alhier. Wat wij daar zagen overtrof verre onze verwachtingen. Een roastbeefschotel om van te watertan den, 'tUtrechtsche wapen, cotelets in gelei, verschillende opgemaakte schotels en ham men, een etalage, die ons zeer goed verzorgd leek. Zoo zien we dat er ook op slagersgebied wel wat is te bereiken. Onze vroegere dorpsgenoot 0. A. Hol leman, tijdelijk Ambtenaar ter Secretarie te Vlaardinger-Ambacht, is thans als vast amb tenaar benoemd. Zaterdagmiddag zal de Boekhouder der Ned. Herv. Diakonie van 3 tot 4 uur in de Consistoriekamer zitting houden tot bet ont vangen der landpachten. Uitreiking diploma's. Maandagavond had in de groote zaal der Oude School uitreiking plaats van diploma's aan de cursisten van Kook- en Naai-knip- cursus, uitgaande van de Hoil. Mij. van Land bouw. Dhr. D. van Eek, Voorzitter van de afd. Oude Tonge van den Modernen Land- arbeidersbond heette alle aanwezigen harte lijk welkom. Hij opende dezen avond, waarna dhr. A. de Haas van Dorsser, Voorzitter van de afd. Oost-Flakkee van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw de cursisten met een kort woord toesprak. Hij hoopte dat het geleerde zoowel op den kookcursus als op den naai-en knipcursus in de praktijk mag worden toegepast en vruchten zal dragen. Het diploma van den kookcursus werd uitgereikt aan de dames: J. Fluit, M. van Nieuwenhuilzen, M. Fluit, C. van Maurik, A. Osseweijer, N. Ouwens, T. Blaak, M.van Veen, A. van Dongen en N. Hartman; het diploma van de naai- en knipcursus aan de dames: C. van Maurik, M. SDijder, D. Los, J. Los, J. Gebraad, J. Kamerling, N. Lutjen- dijk, N. de Korte, P. den Rooijen, P. Fabert, Jac. van den Tol, M. Holleman, P. Prince en K. Timmers. Ter verhooging van de ge zelligheid werden door de cursisten eenige voordrachten ten beste gegeven, terwijl door den Heer H. Beijer werden gedeclameerd „De sterren" vaD Adama van Scheltema en „Mensch durf te leven" van Dirk Witte. Deze genoeglijke avond werd hierna ge sloten door den Heer De Haas van Dorsser. Kerstfeest. Donderdagavond werd in de groote zaal van de Oude School het KerstfeeBt

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 5