.eest „Onze Eilanden" res. ST00MB00TD1ENST EERSTE BLAD LS, Ilijk. MIDDELHARNIS-ROTTERDAMy.Y. Yia VLAARD1NGEN s.s. „MIDDELHARNIS" Dienstregeling adverteert onze eilanden ZATERDAG 24 December 1932 15e jaargang. - n°. 16 feuilleton. ZIGEUNERBLOED. Bij Verkoudheid Mijnhardt's PRAISIIIAVANVALKENBURG'S- Land- en Tuinbouw LANGTUREN? NIET NOODIG KOOPT EEN BRIL BIJ HARTOGS&Z^ middelharnis Ikalktocstand van den ondergrond aandacht te schenken. Het spreekt verder vanzelf, dat liet Ivoor het gewas niet onverschillig is, tot welke Idiepte de kalk in den grond gewerkt wordt. 1 Stikstof proef. Het effect van de ongelijke Istikstofbemesting was weinig frappant in ver- lgelijking met de werking van fosforzuur en Ikalk. De verslaggever merkt op, dat het onder hoek, waaromtrent hij rapporteert, slechts een loriënteerend karakter droeg; de resultaten er lvan behoeven dus bevestiging, schrijft het lofficieel orgaan van den Yeenkolonialen Boe- lrenbond, die deze belangrijke kwestie behau- Idelt. Maar het schijnt niet al te gewaagd, op Igrond van deze onderzoekingen het sterke [vermoeden uit te spreken waartoe velen look zonder deze reeds lang geneigd bleken Idat de chemische gesteldheid van den onder- lgrond invloed heeft op den groei der geteelde Igewassen. Meer definitieve gegevens daarom- ltrent, óók met betrekking tot kali die niet lin het onderzoek werd betrokken, zijn hoogst bevvenscht. Het gróóte belang, gelegen in een [zoo nauwkeurig mogelijke kennis van den (scheikundigen toestand van de bouwvoor, lblijft natuurlijk bestaan. Degenen echter, die Imet geen andere kennis dan de laatst bedoelde bewapend, zich tot het geven van bemestings- adviezen competent achten, zullen in het rap port van Drs. Goedewaagen misschien aan leiding vinden tot nóg grootere voorzichtig heid. VERKOOPINGEN. dp WOENSDAGEN 21 en 2S DECEMBER 1932, telkens des nam. 3 uur, te Dirksland, resp. in Hotels Polderman en voorheen Keuvelaar, VeiliDg en Afslag van: a. 3.04 30 H A.(6 G. 13S R. V. Maat) Bouw land te Dirksland, iu polder „Dirksland" aan den Smallen Blokweg; b. Een huis met erf en grond, te Dirksland, aan de Voor straat; en c. Een groote landbouwschuur met tuin en erf, te Dirksland, nabjj den Gelderschen Dijk. Toebehoorende aan den heer Corn, den Hollander te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. WOENSDAG 2L DECEMBER 1932 in 'Hotel Van den Berge, des nam. 2 uur, te Ooltgensplaat, van Twee huizen, drie schuren, wagenhuis, tuin en erven, aan- en nabij den Kerk- singel en Brandewijnstraat te Ooltgens plaat, ten verzoeke van Mej. de Wed. en Erven den Heer P. Crezee. Notaris VAN ISPELEN. EN in- acon. Kon. loop Ird. r volle Brief. door een [len. tee |weg) Jigstel- alle i ver- aanvangende 31 Oct. 1932 van Mlddelharnis op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen1*) Y. Middelbands 1.30 7m. A.Vlaard. 7.00 va.* 1. Rotterdam 3.00 vm. Overl0e dagen (beb. Zon- en feestd.) Y.Mlddelharnis 6.40 vm.A. Vlaard.9.lOvm.** A. Rotterdam lO.Oflvm. A. Brielle 10 30 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen*) V.Rotterdam2.15nm. Y.Ylaard.3.00nm. T A. Middelbands 5.30 om. Overige dagen (bek. Zoo- en Feestd.) Van 31 October t/m 7 Februavi V. Rotterdam 2.15 nm. Y. Vlaard. 3.00 nm. i V. Brielle 1.25 §j[ A. Middelbarnis 5.30 nm. Vanal 8 Februari» V. Rotterdam 3.15 nm. V. Vlaard. 4.00 nm +t Y. Brielle 2.25 nm.§[ A. Middelbarnis «.30 In aansluiting op den trein van 7.19 vm. en 7.11 vm. van Vlaaidingen (Station). In aansluiting op den trein van 9.19 vm. en 9.38 vm. van Viaardingen (Station), f In aansluiting op den trein van 14.38 (2.38 n m.) en 14.50 (2.50 nm.) te Viaar dingen (Station). ff in aansluiting op den trein van 15.38 (3.38 nm.) en 15.51 (3 51 nm.) te Viaar dingen (Station). Op Zaterdag 1.25 n.m. Alleen op Zaterdag. Te Viaardingen overstappen. Alt F«estd*f«<i zijn ta bMcbetrwen: NUavlaaudag, 2* Paaaciidag, 2« Plnkiteirdae au dn belde X«rat4ae«a. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. Ileest j EN I IN Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 1—6 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelhar nis. W eek-revue. Buitenland. Als de kok en de keukenmeid kijven weet men waar de boter is gebleven en worden de keukengeheimen verklapt. Zoo gaat het nu ook met de nationaal-socialisten in Duitsch- land. Adolf Hitler heeft het aan den stok gekregen met een zijner trouwe en meest bekwame medewerkers, met GregorStrasser. In een der laatste nummers van Bie Schwar- ze Front" het orgaan van een broeder van Gregor Strasser, worden uitvoerige bijzonder heden over het conflict tusschen Gregor Strasser en Hitier gegeven, bijzonderheden welke nu niet bepaald erg vleiend zjjn voor de nationaal-socialisten, indien ze althans op waarheid berusten. Volgens Die Schwarze Front is Strasser aangewezen geweest door Hitier voor Pruisisch minister-president, met welke beslissing dr. Göbbels en Goering zich Diet konden vereenigen. Deze twee moeten daarop een campagne tegen Gregor Strasser optouw hebben gezet, zulks met instemming van Hitler. Hitler is niet in staat geweest de door Gregor Strasser verlangde opheldering te geven, waarop Strasser schriftelijk ontslag uit zijn verschillende funties beeft gevraagd. Erg vriendelijk schrijft genoemd blad niet over Hitier. Zijn Habsburgsche leugenachtig heid, aldus het blad, wordt slechts overtroffen door izfln groteske onwetendheid en deze beide eigenschappen worden nog in de scha duw gesteld door zijn meer dan ziekelijken grootheidswaanzin. Interessanter dan deze scheldpartijen zijn de mededeelingen van dit over de financieele positie van de nationaal-socialisten. De natio- naal-socialistische partij moet een schuld hebben van maar eventjes 12 millioen mark en dus eenvoudig niet in staat zijn een even tueels verkiezing te financieren. Of deze ruzie Strasser-Hitler tot een uit tocht op groote schaal uit de nationaal-soci- alistische partij aanleiding zal geven, lijkt voorloopig onwaarschijnlijk. Wel zijn er op meerdere plaatsen strubbelingen geweestover het heengaan van Strasser, doch tot nu toe is Hitier nog steeds de man die de touwtjes in handen heeft, al slaat hij dan ook tegen woordig niet meer zijn hoogen toon aan als voor eenige maanden. Deze langzame aftakeling der nationaal- socialisten komt rijkskanselier von Sleicher niet ongelegen. Het ebben der nationaal- aocialistische vloedgolf brengt meer rust in de binnenlandsche politiek en vergemakke lijkt de ontzettend moeilij ke taak der Duitsche rjjksregeering. In een radiorede heeft generaal von Slei cher zjjn program ontwikkeld. In tegenstel ling met von Papen wil von Schleicher op het oogenblik niets weten van politieke recon structies, doch zal zich uitsluitend bezig houden met de uitvoering van het economisch program der regeering von Papen, daarbij conflicten met het buitenland vermijdend, hoewel ook von Schleicher op beperking van den invoer blijft aansturen. In zijn radiorede heeft von Schleicher ook de opheffing der uitzonderingsmaatregelen tegen de revolutionaire bewegingen aange kondigd, daarbij tevens mededeelend, dat hy een pracht van een afdoende noodverordening CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. Geaut. Uitgave vari de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. 6) Hij keerde zich om en ging heen. Gedurende eenige oogenblikken bleef Veronica, roerloos als een standbeeld, zitten. Haar trots en zij was zeer trotsch, zoowel op zichzelf als op haar familie I was gestriemd door de kalmte van den zigeuner. Zij voelde haat tegen dezen man, die haar zoo uit de hoogte durfde behandelen. Maar toen zij langzaam huiswaarts reed, vroeg I zij zich toch af, hoe een man, die slechts een vagebond was, zich zoo welopgevoed kon voordoen. HOOFDSTUK IV. - „Ik ben zoo blij, dat u gekomen bent," zeide [lord Northbridge dien avond, toen hij lady Dart- I worth en Veronica begroette, „en het doet mij iwzonder veel genoegen u, na uw lange, vermoei- I SS reis bier te zien, miss Slade." I ,i ®lade werd door haar keunissen gewoonlijk |„ae bruine muis" genoemd. Welke kleur zij ook kant en klaar in zijn bureau heeft liggen, voor het geval de herkregen bewegingsvrij heid opnieuw mocht worden misbruikt. Dit laatste is zoowel tegen uiterst rechts als tegen uiterst links gericht. In Frankrijk, waar men in het oplossen van een regeeringscrisis wat meer routine en ervaring heeft dan bij ons, heeft het ministerie Paul Boncour de regeeringsérfenis van Herriot overgenomen. Dit ministerie Boncour, dat nagenoeg den zelfde samenstelling heeft als het ministerie Herriot, zal zich in de eerste plaats met de financieele problemen bezig houden. De posi tie der Fransche schatkist is, evenals overal elders, ver van schitterend, zoodat er dras- Hoest - Keelpijn - Griep - helpen tabletten, poeders of siropen het best. Alléén echt en goed wanneer de naam Mijnhardt op de verpakking staat. Let hierop. In prijzen vanaf 20 en30ct. Bij Uw Drogist. (Adv.) tisch bezuinigd moet worden om de eindjes aan elkaar te knoopen. Financieele sanee- ringsmaatregelen zijn nimmer populair en het is bij het schrijven van dit overzicht nog niet zeker op welke wijze het evenwicht zal worden hersteld. Behalve de ambtenaren zullen ook de Fransche belastingbetalers wel niet aan een aderlating ontkomen. Ook in Belgis, waar onder leiding van de Broqueville opnieuw een ministerie van katholieken en liberalen het Belgische staas- karretje in het goede spoor moeten brengen, staat men voor dezelfde moeilijkheden. De financieele positie der belgische schatkist baart eveneens groote zorgen. De linkervleu gel der Belgische liberalen maken de positie der Belgische regeering er bovendien niet gemakkelijker op, door te dreigen met oppo sitie. Deze linkervleugel voelt meer voor een samengaan met de socialisten dan met de katholieken. Uiterlijk is deoudekatholieke- liberale coalitie hersteld, doch erg soliede zijn deze oude coalitiebanden niet meer. Het vormen van een nationale regeering, waaraan ook de socialisten dan moesten deelnemen, is mislukt door de weigering der socialisten en het is mede voor een groot gedeelte aan het persoonlijk ingrijpen van den Belgischen koning te danken, dat de Katholieken en de liberalen opnieuw gezamelijk het regeerings- kasteel weer hebben bezet. Onmiddelijk na de vorming van een nieuwe regeering in Frankrijk heeft Hoover een nieuwen Boodschap tot het Congres gericht over het schuldenvraagstuk. Hierin wordt de benoeming aangekondigd van een com missie, welke tot taak zal hebben overleg te plegen met de betalende debiteuren eD welke commissie samengesteld zou moeten worden uit democraten en republikeinen. Ook in deze speciale boodschap tot het con gres verklaart Hoover zich tegen schrapping droeg, zij maakte altijd den indruk van een studie in bruin. Ze was ongetwijfeld knap en deed zich zacht en onschuldig voor, al moest terdege reke ning met haar worden gehouden. Doch slechts weinigen hadden dit tot nu toe bemerkt. „Het doet me heel veel genoegen hier te komen," antwoordde zij op haar zachten toon. „Ik ben trouwens in het geheel niet moe." „Des te beter," antwoordde haar gastheer. Toen wendde hij zich tot Veronica en lord Dartworth. Hoe ridderlijk hij ook was en al had hij slechts een oogenblikje inct miss Slade gesproken, toch meende hij iets in haar op te merken, wat hem niet aanstond. Hij zette echter de gedachte on middellijk van zich af, bedenkend, dat hij de gastheer was en zij een familielid van één van zijn beste vrienden. Eensklaps ging de deur open en trad lord Ray mond binnen. „Ik ben laat," was zijn eerste woord tot lady Dartworth, doch hij verontschuldigde zich niet voor het feit, dat hij zoo openlijk be kende. Hij keek naar miss Slade, terwijl hij boog voor lady Dartworth. Tijdens haar vorig bezoek aan de Manor was hij van huis geweest. Tegenover Veronica toonde hij zicli weinig attent, maar zij negeerde zijn nukken, als steeds. „Geoffry, mag ik je aan miss Slade voorstellen?" vroeg lady Dartworth. Hij keek het meisje aan, zoo strak, dat menigeen zich minder op zijn gemak zou hebben gevoeld; toen nam hij naast haar plaats, als had hij bij zichzelf geconstateerd, dat zij er aardig uitzag, al was zij dan ook niet zoo knap als haar nicht, vond hij. Zij paste echter voor het oogenblik in zijn plan, want hij was voornemens, Judy Slade tegen Veronica uit tc spelen om het meisje te laten merken, dat hij zich dor oorlogsschulden als daar'geen compensa ties tegenover staan. Deze boodschap van Hoover is in Amerika in democratische kringen al heel koeltjes ontvangen en de aanstaande president, Roo sevelt, moet niet bereid zfjn, zijn medewer king te verleenen, doch moet van plan z(jn na zijn bewindsaanvaarding met eigen plan nen dienaangaande te komen. Wanneer deze berichten juist zijn heeft de oplossing van het schuldenprobleem dus nog eenige maan den den tijd. De algemeene toestand is van dien aard, dat de leidende staatslieden zich de weelde van tijdverlies kunnen veroorlooven. Volgens de internationale arbeidsbureau is het wer- keloozenleger over de geheele wereld aan gegroeid tot 30 millioen, zoodat er alle tijd is om er eens rustig over te keuvelen. Voor al in Amerika met zyn werkloozenleger van ver over de 10 millioen heeft men geen haast, doet men tenminste alsof. TOCH NOG EEN GOEDE KERSTMIS. „Koffers dragen, meneer?" De haastige reiziger, die op Kerstavond het kille stationsgebouw binnenstapte scheen niet te hooren, wat de jongen, die rillend van koude tegen de muur stond geleund, hem vroeg. Hfj liep tenminste zonder te antwoorden door. En de jongen Karei heette hü staarde weer moedeloos voor zich uit. Zoo slecht als vandaag was het dan ook nog nooit geweest! Iederen dag stond hij hier om de koffers van de reizigers te dragen. En zoo haalde b|j een klein be dragje bij elkaar, te weinig om van te leven en te veel om van te sterven. Maar het ging dan nog tot nu toe. Moeder ver diende er soms nog wat bij met strijken in een strijkinrichting, maar daar was ook geen vast werk. Soms kon ze voor een schamel loontje een dag komen helpen. Hè, wat was het koud. Echt Kerstweer- tje hoor... zooals je dat altijd in de boeken las. De sneeuw viel in dichte vlokken neer; alles was wit. Wel mooi natuurlijk, maal ais je geen warme winterjas hebt. 't Scheen wel of de menschen heelemaal niet reisden met Kerstmis. Maar or was nog één kans. Dadelijk kwam de groote trein uit Parijs. Daar waren altijd veel reizigers voor. Kijk, daar kwamen de eersten al. „Koffers dragen, meneer?" Die hoorden niets. Hadden het te druk met elkaar. De volgende dan maar: „Me neer. „Wat mot je jongen?" „Of ik Uw koffertje mag dragen?" „Dank je, dat kan ik zelf wel." Hè, wat viel de sneeuw nu dicht. Je kon bijna niks meer zien. En wat was het koud. Karei rilde over zijn geheele lichaam. „Koffers dragen, meneer.,?"hakkelde hij. Een heer met een dame aan zijn arm trad op hem toe. Hij probeerde te glim- (Adv.) niets van haar aantrok. Judy Slade merkte zijn bedoeling onmiddellijk. Hij deed niet de minste moeite zijn blikken in de richting van Veronica te verheimelijken. Doch miss Slade had haar eigen spelletje in handen en was van plan liet te spelen voor alles, wat zij waard was. Tijdens het diner wijdde lord Raymond haar alle aandacht, terwijl hij Veronica, die naast hem zat, vrijwel negeerde. „Heb je gehoord, dat er weer zigeuners in de buurt kampeeren?" vroeg lord Northbridge aan Veronica, toen het gesprek een oogenblik stokte. Het meisje, dat weinig had gesproken, glim lachte, toen zij antwoordde: „Uit uw woorden maak ik op, dat u ze niet hartelijk welkom heet, lord Northbridge." „Het zijn dc grootste dieven en loovers, die er bestaan. Je begrijpt niet, dat ze er altijd weer tusschen uit weten te komen, maar gelukkig ver meerdert hun aantal dc laatste jaren niet." „Zijn zc allen hetzelfde?" vroeg Veronica met buitengewone belangstelling voor het onderwerp. Lord Raymond, die druk met miss Slade zat tc praten, mengde zich plotseling in het gesprek. „Allen hetzelfde?" riep hij uit. „Natuurlijk! Zigeu ners zijn als vergil. Als ik mijn zin kreeg, schoot ik zc als honden kapot." Het gelaat van zijn vader betrok. „Die behandeling lijkt mij wat voorbarig," zeide hij, inct zijn mooie, diepe stem, welke een schril contrast vormde met het krakende geluid van zijn zoon. „Natuurlijk zijn zc niet allen precies eender. Hier en daar zijn ook wel behoorlijke kerels onder hen." „Maar zc moeten rooven om te kunnen leven," antwoordde lord Raymond, terwijl hij zijn ino- lachen... „kkkkoffers drage..." zei hij nog zacht. Daarop werd allea duister voor zijn oogen. Toen h(j b(j kwam lag hfj thuis in zijn bed. Moeder zat b(j hem en hield z'n hand vast. „Kareltje" zei ze zacht. „Kareltje m'n jon gen... ben jeflauwgevallen?Hadjehetzóó koud?" „Hoe kom ik hier?" stamelde h(j. „Een heer en een dame hebben je hier gebracht mijn jongen. Ze waren met de auto. Van Hendriks, de eerste kruier, hebben ze je adres gekregen." „En waar z(jn die meneer en die dame nou?" vroeg Karei. „Ze zijn weer weg gegaan jongen. Ze moesten den trein nog halen." „Ik heb maar vijftien centen voor vandaag" zei hij zacht. „Jammer dat ik nou juist flauw moest vallen, toen de Parfjsche trein kwam. Daar hadden vast nog wel klanten bij gezeten „Het geeft niet hoor", zei ze zachtjes, „we zullen er wel zien ze komen..." Toen, plotseling, werd er gebeld. Moeder ging open doen en kwam even later terug met... den heer en de dame. „Zoo moedertje", zei de meneer vriende lijk, „is de kleine patiënt al bijgekomen? Kom, dat is prettig! Wacht nu eens even." En terwijl de dame vriendelijk glimlachend aan het bed van Karei ging zitten, ging de meneer naar de deur, opende deze en floot. Toen stapte een knecht binnen, van onderen tot boven beladen met pakjes. „Zoo, dat zijn de kerstcadeautjes", zei de meneer. „Btj Kerstmis hooren nu eenmaal verrassingen nietwaar! „Laten we eens even uitpakken." En daar gingen de touwtjes en de papieren los. Op de tafel groeide een berg van heer lijkheden, waarnaar moeder en Karei met glinsterende oogen zaten te kijken. En toen dat alles uitgepakt was zei de meneer „Vertel me nu eens Karei, hoe oud ben je?" „Vijftien jaar meneer" zei Karei. „Zoo vijftien jaar. Kan je goed fietsen?" „Ja meneer", haastte Karei zich te zeggen. „Ik heb het geleerd op de flets van den stationschef. Ik mocht weieens boodschappen voor hem doen, ziet U." „Ik geloof," sprak de meneer, „dat jfl juist het jongetje bent, dat ik gebruiken kan. Kijk ereens Karei, ik heb hier in de stad een kantoor opgericht en daarvoor heb ik een loopjongen noodig. Een handige jon gen, zie je, die goed kan fietsen, die beleefd is en die vlug kan werken en niet een half uur by een draaiorgel gaat staan luisteren terwijl de klanten wachten. Ik betaal je veer tig gulden in de maand m'n jongen. Voel je er iets voor?" Het was alsof alles voor de oogen van Karei ronddraaide. Veertig gulden in de maand. Maar dat was een fortuineen vermogenI Dadelijk stamelde hij; „Héél graag meneer!" „Zoo, dat is dan in orde. En nu wat anders, Juffrouw" dat ging tegen Karel's moeder „ik wilde U ook eens even wat vragen. Ik ga over een paar weken trouwen. Om het huishouden te doen, hebben we echter iemand noodig. Mijn vrouw is schrijfster en heeft geen tijd om alle huiselijke bezigheden zelf te doen. Zoudt U ons daarbij willen helpen. Ik zal U er natuurlijk goed voor betalen." Dat moeder dadelijk toestemde behoef ik jullie niet eens te zeggen. Het was dan ook bijna te mooi om waar te zijn. „Goed" zei de meneer, „dan zou ik zoo zeggen: als we morgen maar eens dadelijk begonnen met Karei Dat is dan afgesproken. En nu menschen: een plezierig Kerstmis. Wij moeten nog verder vanavond." Dat de Kerstavond voor moeder en Karei zéér gezellig werd, behoef ik niet eens meer te vertellen. nocle afzette. ,Dat behoeft niet altijd," zeide lord Dartworth. „Zigeuners zijn dikwijls knappe kerels en voor allerlei werk uitstekend geschikt." „Hebt u ze wel eens in dienst gehad?" vroeg Veronica haar vader. „Ja zeker! De omrastering van het park is door zigeuners gemaakt en je zult toegeven, dat die in orde is, Northbridge." „Ongetwijfeld," antwoordde zijn gastheer. „Maar dat zal heel wat gekost hebben in den vorm van kippen en schapen." „Ik ben geen kip of schaap kwijt geraakt, al die weken, dat zij bij mij in dienst waren," zeide lord Dartworth met nadruk. In Veronica's bruine oogen kwam meer dan gewone belangstelling. „Vader, herinnert u zich nog hun namen?" „Nee kindje," antwoordde haar vader. Het is al zoo lang geleden. De meesten zullen wel dood zijn." „Of de heclc bende zit gevangen wegens dief stal," klonk hard de stem van lord Raymond. „Daar ben ik nog niet zoo zeker van," ant woordde iord Dartworth onmiddellijk. „Tc oor- deelen, naar wat ik van heil heb gezien, zou ik het mij trouwens niet kunnen voorstellen. Maar," wendde hij zich plotseling tot den gastheer, „hoorde Luke Smeaton, de man van Marion, vroeger niet bij de zigeuners?" Een sombere uitdrukking kwam in de oogen van lord Northbridge, zooals altijd gebeurde, wan neer iets, wat aan den dood van zijn echtgenoote herinnerde, naar voren kwam. „Ja, Smeaton was, geloof ik, een zigeuner. Hij heeft het leven van zijn vrouw tot een hel gemaakt, BEDKKMFSVEREENIGING „NATIONALE BOEBEN ONDERLINGE". (Uitvoering Land- en Tuinboun- ongevallenwet 1922). Op Maandag 19 December 1932 werd in Hotel L'Europe te Utrecht de jaarlijksehe algemeene vergadering gehouden van de N. B.O. bedrpfsvereeniging in den zin der Land- en Tuinbouwongevallenwet. De Voorzitter was het een genoegen zich bij zyn openingswoord niet beperkt te zien tot het memoreeren van uit de crisis voort vloeiende verschijnselen. Met voldoening meende htj te mogen wLjzen op de belangrijke verlaging van den omslag ten behoeve der Hoofdvereeniging. Mede tengevolge van het invoeren eener hoofdelijke contributie was het mogelijk de aan de Hoofdvereeniging verschuldigde omslag met vijf en twintig procent te verlagen. Wanneer in aanmerking wordt genomen, dat ook bij de leden der vereeniging op de loonuitgaven sterk was bezuinigd, dan spreekt een dergelijke ver laging van omslag dubbel. Ook het feit, dat de op het effectenbezit geleden belangrijke koersverliezen in haar geheel konden worden afgeschreven, zonder dat de omslag daarmede bezwaard behoefde te worden, noch de algemeene reserve be hoefde te worden aangetast, achtte de Voor zitter belangrijk genoeg om hierop nogmaals de aandacht te vestigen. Maar bovenal wenschte h(j als een der belangrijkste en meest voldoening schenken de feiten te memoreeren, dat de N.B.O. ook de erkenning als volwaardige bedrijfs vereniging in den zin der ziektewet mocht verwerven- De daarna in behandeling genomen agenda doch nu hoort ze al sinds meer dan een jaar niets meer van hem. Zoo nu en dan komt hij boven water, maar even spoedig verdwijnt hij weer." „Hoe maakt Marion het tegenwoordig?" vroeg lady Dartworth. „Ik ben bang, dat zij nooit herstellen zal," antwoordde lord Northbridge somber. „Wat zou haar schelen?" vroeg lady Dartworth. „Zij is uiterst nerveus," hernam lord North bridge. „Sedert den dood van haar kind gaat zij gebukt onder een geestelijke depressie, waarvoor de doktoren geen raad weten." „Het is heel merkwaardig," merkte lord Dart worth op. „De doktoren zullen het wel het beste weten, maar je zou toch zeggen, dat er voor die arme vrouw iets gedaan had moeten worden." „Wij hebben dc knapste koppen geraadpleegd, maar niets heeft geholpen. Sommigen schrijven verandering van lucht voor, maar ze wordt altijd erger, zoodra ze van Northbridge weg is." „Ik kan die vrouw niet uitstaan," zeide lord Raymond heesch. „Zc laat je altijd kippeve! krij gen. Als ik haar tegenkom, raakt ze van streek. Haar gezicht is voortdurend opgezet en behuild." Lady Dartworth haastte zich het gesprek een andere wending te geven. De blikken, welke Judy Slade met lord Raymond wisselde, getuigden van begrijpen, al had zij geen woord gezegd. Hij kreeg plotseling den indruk, wat natuurlijk ook de be doeling was, dat alleen zij hem begreep, hoe kort hij haar ook kende. (Wordt vervolgd)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1