VERSLAGEN Bij Verkoudheid Marktberichten Officieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 21 DECEMBER 1932. VERGADERING van dcu Gemeente raad te SOMMELSDIJK op Zater dag 17 December 1982. De Voorz., Burgemeester don Hollander opent op gebruikeiyke w(]ze. De notulen worden aangehouden. Dan gaat de vergadering in geheime zit ting ter bespreking sollicitanten Hoofd der Openbare School. Na heropening deelt de Voorz. mede, dat in de Vacature Kienks tot Hoofd der School het volgende drietal is opgemaakt. t. J. H. Boerboom, te Zyidijk (Gr.). 2. M. Brooshoofd te Stellendam. 3. J. Hekman te Middelharnis. By stemming wordt uitgemaakt, dat de heer Boerboom 6, M. Brooshooft 1 en Hek man 4 stemmen heeft. De heer Boerboom aldus met meerderheid benoemd, wordt hiervan telegrafisch in kennis gesteld. De heer Le Comte vraagt of deze meneer de woning van den heer Bienks zal betrek ken. De Voorz. antwoordt bevestigend, omdat dit de ambtswoning is. Daarna wordt met algemeens stemmen besloten de Wed. van Nimwegen f 100,— pachtreductie toe te staan. Volgt benoeming klokopwinder. De Voor zitter doet mededeeling, dat de heer v. d. Sluijs tot tydelijk klokopwinder was aan gesteld, doch nu moet vaste aanstelling volgen. Met algemeene stemmen wordt bovenge noemde voor vast aangesteld. De Voorz. doet mededeeling, dat geschikt- bevinding eerst moet blijken, waarom ge neeskundige verklaring moet worden over gelegd. Dit geldt ook voor het Hoofd der School. Benoeming leden schoolcommissie. Vacature J. v. d. Poel: Dubbeltal 1. J. v. d. Poel; 2. H. Euisch. Met 10 stemmen wordt eerstgenoemde benoemd. De heer Ruisch had 1 stem. Vacature W. Hijs, (ontstaan omdat deze geen schoolgaande kinderen heeft, art. 84 L. O. wet). Dubbeltal 1. L. J. Buth,2.A.C. van Driel. Eerstgenoemde wordt met 9 stem men benoemd. De laatste had 2 stemmen. Vacature S. van Nimwegen. Dubbeltal G. Joppe (10 stemmen), J. Volwerk (1 stem). Vacature J. H. Dijkers, die als lid der commissie heeft bedankt. Dubbeltal J. Kna- pe (6 stemmen) en S. van Nimwegen (5 stemmen). In verband benoeming Hoofd der School wordt voor gemaakte reiskosten enz. 150,— af- en overgeschreven op de begrooting. Evenzoo een bedrag van ƒ100,— restitutie pacht. Mededeeling wordt gedaan van eenige ingekomen stukken, ten le een schriftelijk verzoek van het raadslid Schut om het ver strekken der kerstgave te bevorderen, ook indien er geen voorstel van B. en W. is. Ten tweede een verzoek van geiyke strek king van de afd. Landarb. Bond (Voorzitter Joh. de Korte). Ten derde een Ministrieele circulaire, in houdende de mededeeling, dat het Departe ment in de week van 18 24 Dec. een bij drage zal verleenen aan die arbeiders, die in de steunregeling zijn opgenomen. Voor hen die in de werkverschaffing zyn opge nomen, wordt alleen de werkdag 2e Kerst dag vergoed. B. en W. hebben eenig bezwaar de Kerst- gave te verstrekken en laten de uitspraak aan den Raad over. Tusschen den heer Le Comte en den heer Schut ontstaat nog een klein debat, omdat eerstgenoemde een onbillykheid ziet voor de ongeorganiseerden, daar deze de kerstgave zouden moeten missen, als het volgens de circulaire werd aangenomen. Ook zou de heer le Comte het willen toegepast zien voor hen, die nu nog kastrekkers zijn en straks over gaan in de steunregeling. Op de vraag van den heer v. Es wat het totale bedrag de gemeente zou kosten voor deze kerstuitgave; rekent de heer Schut op plm. 150 gegadigden a 1,50 waar plm. 40 procent af gaat, dus zoo ongeveer een be drag van 140,— a 150, Spreker ver dedigt het verstrekken der kerstgave met klem en haalt ter overtuiging eenige ge zegden van het R.K. Kamerlid Loerakker en Minister Verschuur aan. Voorts wyzigt de heer Schut zijn voorstel in overeenstem ming met de gezegden van den heer le Comte. Weth. Dijkers maant in dezen tot voor zichtigheid. Te bepalen wie er dan onder zou vallen, is altijd moeilijk, zegt spr. Ver der belicht spreker den nood der kleine avontuurboertjes, die geen pacht kunnen be talen en geen eten in huis hebben. Spr. zou er veel meer voor voelen, deze catagorie menschen te helpen. Hier ligt prachtig werk van het crisis-comité zegt spr. Spr. wyster verder op, heel voorzichtig te zyn met de financien. Door op 't laatst van het jaar een flinke snede in de gem. rekening '32 te ge ven, kunnen we nog wel eens aardig aan den grond raken. Spr. is er voorta van over tuigd, dat voor de werkloozen enz., zooveel gedaan wordt als mogeiyk is. De beer T. v. d. Doel voelt veel voor het idee van Weth. Dykere. Uit ervaring weet spreker den grooten nood der kleine boertjes. Daar niemand het voorstel Schut ateunt komt dit niet in stemming. Het voorstel B. en W. de Kerstgave niet te verstrekken, wordt aangenomen. Tegen de heeren Schut en le Comte. In de rondvraag vraagt de heer Schut hoever de Gezondheidscommissie staat met het onderzoek naar stinkende mestputten enz. Vier maanden geleden heeft spr. er al op gewezen. Op korten termyn wil spr. dit afwerken, daar b.v. de mestput van slager Luyendyk tot aan den rand van de schutting vol ligt en een ontzettende stank veroorzaakt. De Voorzitter deelt mede dat de Gezond heidscommissie een en andermaal is aan geschreven en zegt toe, dat dit nog eens zal herhaald worden. De heer Le Comte vraagt of B. en W. de aandacht hebben op het verzoek der aanvrage bouwen loods op de haven, en verzoekt bespoediging. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. bezwaar maken en afwyzend willen beschik ken. De heer Le Comte; Hebben B. en W. ter plaatse een en anderopgenomen?Spr.vindt het buitengewoon fraai, zooals de loods van het raadslid van den Doel is neergeplakt, waar heel de Kaai mee is bedorven. Spreker vraagt of er dan geen plaatsje is, in het hoekje by de weegbrug. Over dit punt wordt breed gediscussieerd. De heeren wenschen te weten, of het een loods moet worden voor land-en tuinbouw producten voor het vervoer, of, om in te stapelen en te schoonen, dus als gewoon pakhuis. De Voorzitter meent dat dit weinig ter zake doet, en vindt dat de havenkade geen ruimte voor loodsen meer toelaat. De heer Schut wil zoo mogeiyk de toe stemming tot bouwen verleenen om den ham del te Sommelsdljk te bevorderen. De heer Mys is het daarmede wel eens, maar licht breedvoerig toe, dat B. en W. geen plaatsruimte meer kunnen afstaan, ook met het oog op verscheping van suikerbieten enz. Ten slotte volgt stemming. Het voorstel B. en W, wordt aangenomen met 6-5 stem men. Naar een geschikte plaats, meer naar den Havendijk, kan worden omgezien. Dan sluiting. MUNHARDT'S SALMIAK iaó/eiien Doos 2 O en 5 O c t. (Adv.) Vee en Paarden. ROTTERDAM, 19 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 691 vette runde ren, 369 vette kalveren, 627 schapen of lam meren, 1182 varkens. Prijzen per kilo: koeien 12^—17 ct., 21-26 ct. en 30—32 ct.; kalveren 25—32J ct„ 37J 42J ct. en 52J-57J ct.; varkens 14 14$ ct. en 15 ct. Lammeren f8 9 per stuk. De aanvoer van koeien was zeer groot, de handel was erg kalm, terwijl de pryzen lager gingen dan laatstl. Dinsdag. Een prima koe ging nog van 1 tot 2 cent boven no teering. Ossen en stieren niet genoteerd wegens onvoldoenden aanvoer. Vette kalveren waren weer ruimer aan gevoerd, de handel ging niet vlot en de prijzen vooral 1ste kwaliteit bleven station- nair; terwijl 2de en 3de kwaliteit moeilyk te handhaven waren. Een best kalf ging nog 2$ cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was veel minder dan vorige week Maandag. De handel was zeer lui en de prijzen waren weer iets lager. Een prima hok ging nog f 2,50 boven noteering. Varkens aanvoer aanmerkelijk minder dan laatstl. Maandag, de handel was aanvanke lijk vlugger, maar later weer trager. De beginprps was een tikjestijver en overigens bleef de prijs onveranderd; met vermoede lijk minder goeden afloop. Zouters niet aangevoerd. AMSTERDAM, 19 Dec. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd; 654 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal.60-65 ct., 2e kwal. 52-58 ct., 3ekwal.42—50ct., mindere soorten 30-40, alles per kg. slacht- gewicht; 97 melk- en kalfkoeien ƒ190—230 per stuk, 110 vette kalveren le kwal. 58— 65 ct., 2e kwal. 52—56 ct., 3ekwal.36-48 ct., alles per kg. levend gewicht, 34 nuchtere kalveren 4-9, 83 schapen en lammeren resp. 12 16 en 8-11 per stuk; 895 vleeschvarkens 90-110 kg. 34-36 ct. per kg., zware varkens 33-34 ct., vette dito 32-33 ct., alles per k.g. slachtgewicht; 58 paarden 70—100 per stuk. Boter, Melk, Kaas en Eieren. APELDOORN, 19 Dec. Gemeentelijke Eier- hal. Aanvoer 110.000 stuks. Prijzen van ƒ3 tot 5.25, middelmarkt ƒ4,37 per 100 stuks. Handel tamelijk. OUDEWATER, 19 December. Kaas. Aan gevoerd 35 partyen, tezamen 1 575 stuks, wegende 7.875 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 29—30, idem mindere f26-28 Handel matig. ROERMOND, 19 December. Eiermijn. Aan gevoerd 2.200 000 stuks. Kippeneieren f4.50- f 6, idem kleine f 3.70—4.60; eendeneieren f 4—5, de 100 stuks. TIEL, 19 December. Boter f 1.60—1.65 per kg. Eieren f 4—5 per 100, henneneieren f 3-3 50. Aanvoer 25.000 stuks. Granen, Meel, Oliën, enz. ROTTERDAM, 19 December. FyneZaden. (Boerennoteering): Blauw maanzaad f38-39, karwyzaad f 19 20, blauwbloeizaaiiynzaad f 10 12, witbloei zaailynzaadf 11-13, alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 19 December. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brie! sche eigenheimers f 0.75—1.30, Zeeuwsche blauwe f 1.40—1.80, idem eigenheimers 70—90 ct., idem bonte f 1.40—1.80,blauwe eigenheimers f 0.80—1, bravo's f 1.40—1.80, poters 40—70 ct., alles per H.L.; Westl. zand ronde 3—4 c. per K.G.Mettameiyken aanvoer kalme vraag. AMSTERDAM, 19 Dec. Aardappelenmarkt. Aangevoerd 5 ladingen is 4160 H.L, De pry-; zen waren heden onveranderd. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 19 December. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters.) Aangevoerd: 4350 K.G. blauw, schoon 40-60 ct.; 4000 K.G. Groningsch, 40 45 ct.; 4250K.G. Holl. geel, 40—50 ct.; 1100 K.G. dauwroot, 40 ct. per K.G. Er was iets meer vraag naar lagere soorten. Openbare Kennisgeving, SCHUREN DER STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK brengen ter kennis van be langhebbenden, dat op Vrijdag 23 December a.s. de straten en goten binnen deze gemeente moeten worden geschuurd en dus de by artikel 70 van de politie-verordening dezer gemeente bedoelde personen, ieder voor zoo veel hem betreft, worden uitgenoodigd, hier aan gevolg te geven; zullende deze werk zaamheden moeten zjjn volbracht vóór des middags 12 uur. In geval van nalatigheid zal procesver baal worden opgemaakt. Sommelsdijk, 19 December 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER, Burgemeester, I. GEELHOED, Secretaris. MIDDELHARNIS. By de Geref. Gemeente zijn aan de beurt van aftreding ouderling H. N. Beversluis en diaken J. le Comte. Laatstgenoemde stelt zich niet meer her kiesbaar. Tot candidaten zijn gesteld: voor ouderling H. N. Beversluis en Lt. van den Nieuwen- dyk Pz.; voor diaken Anth. Mans enJb.de Ruiter. Tot ophaler van haardascb en vuilnis voor den tijd van 4 jaren, is door Burg. en Weth. aangewezen de bouwknecht W. de Boed alhier. Woensdag 21 December a.s. des avonds 6.30 uur hoopt in de Chr. Geref. kerk aan de Hoflaan op te treden ds. P. W. Laman alhier. Sinds de vorige opgaaf zijn vanuit de kaai alhier verscheept: 700H.L.aardappelen en 400 balen uien. In de Nieuwstraat had Vrijdagmiddag een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van den heer J. A. Dykers alhier en die van den heer De Boer uit Herkingen. Geluk kig hadden geen persoonlyke ongelukken plaats. De ouderavond der openbare lagere scholen zal, niet Woensdag, maar Donderdag avond a.s. gehouden worden. Maandag (2en Kerstdag) des avonds 6 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier onder leiding van ds.'E. van Asch uit Sommelsdljk het Kerstfeest worden gevierd door de kin deren der Ned. Herv. Zondagsschool „Timo- theus". Maandag j.l. is aanbesteed het maken van den weg naar Nieuwe Tonge. De laagste inschrijver was de firma Zanen uit Tilburg met 182.900,-. Als groote zeldzaamheid kan worden gemeld dat er in de laatste vier maanden geen huwelijk is voltrokken. Aantal werkloozen op 17 December 1932: diepzeevisschers 16, landarbeiders 77, letterzetters 1, timmerlieden 6, metselaars 6, schilders 2, smeden 1, transportarbeiders 16, opperlieden 3, kabelmonteurs 1, borstel makers 1, pakhuisknechten 1, winkolbe- den 1, betonwerkers 2; totaal 134. Werkgevers worden verzocht, hun aan vragen om personeel te willen richten aan den agent der Arbeidsbemiddeling, gemeente huis telef. 18 te Middelharnis. Vrydag 16 December jl. is opgericht de vereeniging „De Flakkeesche H.B.S." Volgens art. 1 der statuten omvat do ver eeniging de ouders van leerlingen der Rijks Hoogere Burgerschool te Middelharnis en andere meerderjarige personen, die in deze H.B.S. belangstellen en deze als onderwys- inriohting voor Goeree-Overflakkee onmis baar achten. Het doel der vereeniging is: den band tusschen de|school en de bevolking en tusschen docenten en ouders nauwer aan te halen; de belangen der school en der leerlingen voor te staan, waar dit noodigis. In het bestuur werden gekozen; Mevr. de Wed. S. Koert-Gmirrep, Middel harnis; en de heeren: J. M. van Paasschen, Middelharnis, C. van Gelder, Nieuwe Tonge; W. J. Donkersloot, Ooltgensplaat; G. J. F Gobius du Sart, Ouddorp; M. B. Smits, Sommelsdyk; W. H. van Nieuwenhuizen, Dirksland; Dr. C.van den Pol, Middelharnis, De diverse bestuursfuncties zullen alsnog door het bestuur onderling worden verdeeld. Wy wekken iedereen, die belang stelt in de H.B.S., op, zich als lid by een der bestuurs leden op te geven. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Flakkee verplettert H.G.S. Anderhalve minuut supervoetbal bezorgt Flakkee direct na den rust 2 doelpunten Tactiek, techniek en systeem. We zullen beginnen met een variatie op een gezegde van een der politieke heet hoofden in deze dagen, die onze regeering voor de voeten wierp: Een regeering met zelfs een slecht systeem is nog beter dan een regeering zonder systeem. In onze voetbalrubriek bemoeien we ons niet met dergeiyke regeeringsorakels. Dit verwyt is op alles pasklaar te maken, ook op een voetbalploeg. Een ploeg zonder^enig systeem is slechter dan een ploeg met zelfs een slecht of aftandsch systeem. H.G.S. bleek een ploeg zonder eenig systeem, anders had Flakkee nooit zoo hoog kunnen winnen. Dat is in de eerste plaats de grondoorzaak van de geweldige overwinning van Flakkee. En in de tweede plaats noemen we het systeem van Flakkee. Altyd door heeft Flak kee een voorliefde gehad voor open spel. Van af de oprichting huldigde men de op vatting met lange trappen naar voren, en, hoe het competitierad ook draaide en wen telde, altyd door kwam Flakkee terug op dit systeem. De eenige fout, die er aan kleeft ia, dat dit spel slecht opgaat op kleine terreinen. We hadden Zondagmiddag een veld, dat ofschoon in vrij slechte conditie, de grootste bondsmaten bezat. Flakkee kwam in het veld, het voelde zy'n mogelykheden, de voor hoede uit elkaar, de balf-linie er achter, na tien minuten vonden de jongens hun vorm en de beste opstelling, de dikwijls becriti- seerde W-vorm van de voorhoede is troef bij Flakkee, we zien Van Beek zich terug trekken tot vierde half, en Van Buuren blijft achter den mid-voor en kantspelers en dan kry'gen we het heerlyke en dikwyls verruk kend samenspel waartegen H.G.S. niets te vertellen heeft. H.G.S. voert aan, ze hebben drie invallers, Flakkee heeft er twee. Voor Korteweg en voor Lodder. Beiden zullen misschien deze competitie niet meer kunnen spelen, de een door een knietje, de ander, omdat hy al sedert een maand met Spaansche griep te bed ligt. Maar deze invallers passen zich aan, speciaal de midvoor is zpn plekje thans in de FJakkeervoorhoede waard. Koese huldigt het systeem om achter zyn voorhoede aan te trekken, en de samenwerking met zijn buur lui is voortreffelijk. We zien in dehalf-linie ...voortreffelijk kort spel, de bal raakt vrij, dan een lange trap, een scherpe voorzet en verwarring is er in de H.G.S.-achterhoede. En ware het veld voor het doel niet zoo bar slecht geweest, Flakkee had zyn supporters verrast met een overwinning op zyn mede dingster naar den kampioenskroon meteen dubbele-cyfer-goals. Ja, we zijn tevreden op onze geel-blau- wen van Zondag. Vier minuten is het spel oud als de midvoor een kans benut en de doel man den bal onvoldoende raakt die net nog in het net vliegt. Flakkee vindt zyn vorm en toch duurt het een heelen tyd voor het volgende doelpunt ter wereld wordt gebracht. Jaap de Wilde is de schepper van no. 2 als hy hard inschiet en de back den bal onvol doende wegkopt, die toch in het net vliegt. Maar gerust zyn we nog lang niet, voorde rust benut de midvoor de volgende gelegen heid, ontstaan uit een corner door Van Beek genomen, om no. 3 in te koppen. Onze jongens zijn tactisch en technisch ver in de meerderheid, en H.G.S. krygt geen voet aan den bal. Over alle linie's is Flakkee sterker, de Overschie'ers loopen van het kastje naar den muur, Van Heemst, Koese Van Beek uitstekend in vorm, zyn motoren die op hoog-spanning werken. Daar rollen venijnige golven over het veld, waartegen de H.G.S.-achterhoede niet bestand is. Daveel- becritiseerde W-vorm van een voorhoede blijkt veel voordeel te hebben. De rust is voorby en Van Buuren trapt af... daar gaan ze, samen, Van Beek-Van Buuren, een wervelwind, geen H.G.S.-er kan ze houden, Van Beek maakt het happy-end 4-0. H.G.S. trapt beduusd af, daar nemen de geel-blauwen den bal af, weer een wervel wind, weer Van Buuren-Van Beek, de achter hoede stormt op dat razende tweetal los, Van Buuren geeft even door naar den midvoor, anderhalve minuut na de hervatting heeft Flakkee den stand opgevoerd tot 5—0. Ander halve minuut supervoetbal van een paar eminente spelers. H.G.S. is dit alles te bar, de FJakkee- achterhoede wordt op geweldigen kracht proef gezet, ze ontsnapt, met heel veel geluk eenige malen. Fun is gepasseerd, doch een toestormend H.G.S.er... trapt den bal van den doellijn van Flakkee weg. De paal moet het ontgelden, een der H.G.S.-voorwaartsen levert het kunststukje om op 1 Meter van het doel kogelhard over te schieten. Eindeiyk, met een zeer effectvol schot een schuiver, die door een bobbel in het veld in den boven hoek vliegt, kan Fun, die als gewooniyk weer zeer goed werk verrichtte, worden gepasseerd. Vereeniging Gespeeld Gewonn. Gelijk Verl. Punten B V D 8 6 2 12 1,50 A.V.S 9 5 1 3 11 1,22 Pechvogels 5 3 2 6 1,20 Noordereil... 5 2 2 1 6 1,20 Saturnus 6 3 1 2 7 1,17 H.G.S 4 2 2 4 1,- Charlois 6 2 1 3 5 0,83 D.E.Z.V.*... 8 2 1 5 3 0,37 Erasmus 7 1 6 2 0,28 De motor der Flakkee-voorhoede gaat weer op volle kracht werken, H.G.S. heeft zyn stellig zeer verdiend doelpunt gemaakt, daar rollen de aanvallen, De Wilde en Van der Melde zyn niet voor de poes van middag en de H.G.S.-achterhoede heeft het te zwaar, dan no. 6, Van Buuren, door Van Beek in staat gesteld, weet alweer een byzonder fraai doelpunt te maken. Moeheid doet zijn invloed gelden; het zware veld mat de spelers bizonder af, nog een paar minuten, nog een minuut, nog een half, dan krygt Aren-Jaap het op zyn heupen, kent maar één doel, weet maar één weg, langs halfs en backs, in zyn eentje langs alles en door alles heen, een Lagendaal-kogel van 16 meter, een wanhopig springende doel man... tien seconden voor het einde is het 7 1. Van aftrappen komt niets meer, als de keeper den bal in het veld terugtrapt is het einde. Enthousiast en verrukt verdwynen de Flakkee-spelers in de ruime clubkeet van H.G.S. Een compliment aan H.G.S. voor hun fairen kamp en hun sportiviteit is zeer op zyn plaats. Een ploeg, als een voorbeeld! Geven we ten slotte even den ranglyst: paar de muziekvereen. nog maar kort be staat, werd er toch goed gespeeld, hetwelk bleek uit het applaus. Hierna kregen we een tooneelstuk in twee bedryven „Een nieuwe manier van poffen" en een blyspel jn een bedryf „By den tandarts" welke goed jn den smaak vielen. Nu werd het tweede uzikale gedeelte afgewerkt, welk weer met en flink applaus werd beloond. Na afloop ■edankte de voorzitter allen die medegewerkt ebben tot het doen slagen van deze avon- en, en inzonderheid den burgemeester den delacbtbaren heer Charbon, voor de wel- illende medewerking. De avond werd be sloten met een gezellig bal. Onders welke hun kinderen a.s. Zon dagmorgen in de Ned. Herv. kerk wenschen te laten doopen, kunnen hiervan aangifte hoen Zaterdagavond van 7-8 uur in de consistorie. j (JOKDERËEDË. In deze gemeente staan J>y de arbeidsbemiddeling ingeschreven 32 landarbeiders, 6 timmerlieden, 1 metselaar m 1 schilder. *D.E Z.V. heeft 2 verliespunten gekregen wegens niet opkomen tegen A.V.S. Uit deze ranglyst zien we dat Flakkee aan den kop blijft gaan, doch dat de grootste bedreiging thans volgt van de zijde der Pech vogels, die eveneens maar 4 verliespunten hebben, H.G.S. ook 4 verliespunten en, dat bp het struikelen van geel-blauw behalve beide genoemde vereenigingen, vooral Noor dereiland klaar staat om de leiding over te nemen. We zien, dat Flakkee hoewel mooi staande, nog allesbehalve zich kampioen mag rekenen en dat er nog heel wat te strijden zal zpol J. B. Centrale Veiling voor Koeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 16 December 1932. Roode kool 2,60 tot 9,10 per 100 stuks. Savoye kool 5,— tot ƒ9,10 per lOOstuks. Spruiten ƒ9,— tot 12,80 per 100 k.g. Veldsla 3,— per 100 k.g. Goudreinetten 26,— per 100 k.g. Gieser Wildemans 8,50 t. 23, p. 100 k.g, Kleiperen 10,50 tot 20,— per 100 k.g. Bergamotten ƒ11,— tot 17,50 per 100 k.g. Veiling van Zaterdag 17 December 1932. UIEN. GROVE1,55. GEWONE (trosmerk)2,06. id. (cirkelmerk) 1,75. DRIELINGEN 1,72 tot 1,85. PICKLERS2,68. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 50.300 K.G. SOMMELSDIJK. Door den Raad dezer gemeente is als hoofd der Openbare lagere school alhier benoemd de heer J. H. Boer boom, hoofd eener openbare lagere school te Zijldijk (Gr.) In de plaats van den heer P. Thielmau, die als onderwijzer is benoemd te's-Graven- deel, is tot tijdelijk onderwijzer aan de Open bare lagere school benoemd de heer C. G. van Beek te 's-Gravenhage. Voor de Vryzinnig-Hervormden hoopt op te treden Zondag 25 Dec. 's avonds 6.15 uur ds. D. Visser, predikant te Nieuw-Helvoet en Vrydag 30 Dec. 's avonds half zeven,(Oude- jaarsdienst) prof. dr. M. C. van Mourik Broek man te Breda, in de zaal van dhr.Rikxooit aann de Langeweg alhier. HERKINGEN. Het Kerstfeest der Zondag schoolkinderen zal in deze gemeente gehou den worden op Dinsdag 27 December, des nam. 6 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier, waarbij de Herv. Meisjesvereeniging zang ten gehoore zal brengen. Vanuit de haven dezer gemeente werden de vorige week verscheept 2560 balen uieD. De prys van dit product was dalende. De voetbalvereeniging H.V.V. van hier, OUDDORP. Met de nagekomen giften heeft e Oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk de olossale som van 1625 opgebracht. A s. Woensdagavond hoopt in de Ned. erv. Kerk voor te gaan ds. H. H. van meide. De garnalenvisschers hebben de afge- loopsn week maar drie dagen gevischt en •emiddel 50 kilo per dag gevangen die wer en verkocht voor 15 cent de kilo. De zee- visschers maakten ook een schrale week. In weervisscheryen werden weer geen zal en gevangen en de Kuilvissehers hadden O kilo Schubben en een paar duizend kilo leine viscb die aan de drogeryen werden ■eleverd voor een halve cent per kilo. - Bp de Arbeidsbemiddeling stonden 78 erkloozen ingeschreven. - De Ned. Herv. Jongedochtersvereeniging ilhier gaf vorige week haar 6de Jaarverga- 'ering in de Oude School. 339 kl6edingstuk- en zullen dezer dagen aan behoeftigen wor- ïen uitgedeeld. Binnenkort wordt door die vereeniging weer by de ingezetenen een rondgang gedaan om giften in te zamelen. Er werd nog ruim 34 gecollecteerd. De vergadering werd met dankzegging door ds. Van Ameide gesloten. - Dinsdagmorgen had de Slager T. Tanis het ongeluk door het achteruit loopen met zijn hiel zoodanig in een bijl te loopen dat hij veel bloedverlies opliep. Hy werd per wyn". I Auto naar de geneesheer vervoerd, vermoe- delijk is een pees afgesneden. NIEUWE TONGE. Sedert de laatste op- laf zijn uit deze gemeente vervoerd: 3875 balen uien, 1200 H.L. aardappelen, 1100 H.L. poters en 250 balen koepeen. - Het aantal werkloozen neemt in onze (gemeente geweldig toe. Reeds werden een 70-tal als werkloos ingeschreven. De Wed, J. Volaart, alhier, had het bngeluk een ketel kokend water over haar beenen te krijgen. De vrouw, die brand wonden bekwam, moest terstond onder heel kundige behandeling worden gesteld. OUDE TONGE. Een zoontje van den heer P. Snijder viel van een wagen en brakzijn (linkerarm. Dr. Parrêe verleende heelkundige gulp. Gedurende de afgeloopen week meld den zich by den agent der arbeidsbemidde ling als werkloos aan: 151 landarbeiders, chauffeur, 1 transportarbeider en 1 metse- ,ar. de is tin Sc ee_ 20- me om ond we de zyn noe anti voo doe diez inge ooge een geke dat ook gods deze O. L. hij a onde Voor de be heeft Schol dat d volk De g een p Op d onbew van al ten godsdi kinder bespre der ki Wee keerd een re Spr. poëzie, middel badour deze li vanzelf poézie i een gi grens Christe - De heer C. Sngder Pz. heeft zy'n land- achters reductie van pacht verleend. - Voetbal. Jl. Zondag speelde „XerxesII" *gen „G.V.V. I" van Goedereede. „Xerxes" jon met 31. - Ouderavond O. L. School. J.l. Woensdagavond werd in het gymnas tieklokaal der O. L. schooll een ouderavond m die school gehouden. Te ruim 7 uur ende de voorzitter, de heer W. Los, dezen ond. Namens oudercommissie en onder zend personeel heette hij alle aanwezigen rteiyk welkom, inzonderheid de Ed. Achtb. er Burgemeester Vooys.Spr. betoogde, dat ie Oudercommissie niet mag worden aange zien als een instelling die alle grieven en lachten kan wegnemen. Het isgeenklach- ubureau doch meer een schakel tusschen 'ders en onderwijzers. De ouderavonden irden dan ook belegd, om de belangstelling |r ouders voor het werk hunner kinderen te wekken. Als het kind de school be- iodt breekt een nieuwe wereld aan. Het 'mt dan met zyn eigenaardigheden en ge sken in een andere omgeving. Spreker lit in dit verband voor een schoolartsen eeuwers der sted maar d en burg Reforma Van dez geeft den Na verse! Joh. Lu' hebben van „De Roland Hierna aardige i' hij een herinneri Dan sP dank voo Tegen openbare De agend 1. 2. 5. M.|| I V1WHUU V sjot COU OVUUGlftl böOll" speelde j.l. Zaterdagmiddai op eigen terrein gfeDst. Hierna bespreekt hij in het kort de L. school als de school voor iedereen, »ar het gemeenschapsgevoel wordt opge- 8kt. Voorz. besluit zijn openingswoord met opwekking de 0. L. school hoogte hou- Onder leiding van het Hoofd der School, 0 heer Sterk, zingen de leerlingen der hoog- 1 klasse „Zomeravond, Novemberzon, ddagslaapje, Gy leeuwerik en gij nachte- 1,1 Holland is een heerl(jk land en Een van Janmaat". Nadat de kinderen den ocht hebben geblazen, worden het verslag i den vorigen ouderavond en het flnan- |el verslag der Oudercommissie gelezen en As. vastgesteld. Hierna spreekt de Heer Sterk over „Het takter van de O. L. School". Na een korte eiding tot zyn onderwerp, leest en be dekt hy art. 42 der Lager Onderwijswet w. Dit artikel geeft den grondslag voor bet ''akter der O. L. School aan. Volgens arti- 26 van genoemde wet hebben de ouders bt op godsdienstonderwys voor hun kin een wedstryd tegen Xerxes van Oude Tonge. H.V.V. wist met niet minder dan 5 0 fe winnen, zoodat zij in het bezit kwam van een voor dezen wedstryd beschikbaar ge stelden medaille. By den agent arbeidsbemiddeling staan thans 20 werklooze landarbeiders ingeschre ven. - De heer W. van der Haar, benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school alhier, heeft deze benoeming aangenomen en zal met ingang van 1 Januari a.s. in functie treden. STELLENDAM. J 1. Donderdag en Zatev dag werd door de Muziekvereen. „de Hoop' alhier een uitvoering gegeven onder leiding, van den heer Vis uit Melissant. De eerste avond was het lokaal tameiyk bezet, doch Zaterdagavond was het overvol. Door den voorzitter den heer Holleman werd een woord van welkom geheeten, waarna het eerste muzikale gedeelte werd afgewerkt. Not log Reel lasti Vast bela Beno Beno Vast van Wtjzi 1933, ging van 100 o Het Zondagssch zal worden a.s. Donder ook het Ke Ned. Herv. Herv. Zonda Maandagav de Oude Schf van de ijs cl u heer Iz. Mesi kom. Het s ren, dat de memoreerde I waarin bet lJ op feestelijke; tige samenw leden had hjj hoopte dat wordeD afged en gaf het voorlezen dei) gadering. Na den Tol of n vorige vergadi Gemeenteraad aanschaffing zifter antwoor was verzuimd heer Van den voor deze nal| aansprakelijk, Bestuur ten daarvan akte treffend voors

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 2