Tandarts BUIJSj Boerenleenbank ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD V.7S 6.75 8.75 90 9.75 14.75 m 110 No. 14 17 Dec. 1932 isgverkoop van onze sorraad zijnde Dames Confectie. Alléén de prima kwaliteiten ?rnieuwste modellen 2.40 2.90 '8 1.45 55 2.90 98 95 ZITDAG Middelfiarnis-Sommelsdif D. JOPPE Cz. te Sommelsdij Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 DECEMBER 1932. 5 ies Japonnen, de nieuwste botste nouveauté's in zijde en stof Dames Winter Mantels, lllen van dit seizoen, moderne vste bontsoorten, nu buitenge- löntels, met en zonder bont en, tot leeftijd 4 jaar, Groote Dames Blouses, 6 moderne kleuren ►t maat 50, Oprui- Inderfalouses, US uit 4 kleuren' ®n' 2eer moderne ouveauté's, tot Pe'Snoirs, leuren, buitenge- lor Hoeden, diverse feiten, vri|e keus, zeer j.lii.s Pullovers, ['verse frissche dessins, 315 eken. houdt Donderdags te Dlrksland, Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, Hotel Van Veen vanaf half 11 tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te M1D' DELHARNlS.'smorgenSvanhal' 9 tot 10 uur, 's avonds van tot 8 uur. De bank leent gelden aan lede tegen 4J 's jaars. Zij neen gelden op tegen 3.3 's jaars, oc van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aal gevraagd worden bij een der lede1 van het Bestuur. Gelegenheid lot inbrengen ei terugbetaling van gelden eiken Maar dagavond en Vrijdagavond van 6— uur ten huize van den kassier MIDDËLUARNI8 Onze vroegere dorps genoot ds. L. Vroegindewey te Wilnis, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente IJselstein. - Met het behandelen der wasch had de huisvrouw van den veldarbeider J. Blok Jz. alhier het ongeluk dat haar een pan kokend water over een der voeten viel. Zy bekwam hierdoor zoodanige brandwonden dat medi sche hulp moest worden ingeroepen. - De j.l. Zondag in de Ned. Herv. kerk gehouden Oogstcollecte heeft ruim 315 gul den opgebracht. Centrale Veiling voor doeree Overllnkkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 13 December 1932. UIEN. GROVE1,38 tot 1,71. GEWONE (trosmerk)2,20 tot 2,26. id. (cirkelmerk) 1,88 tot 2,05. DRIELINGEN 1,83. PICKLERS2,63. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 22.950 K.G. Veiling van Donderdag 15 December 1932. UIEN. GROVE1,37 tot 1,63. GEWONE (met trosm.) 1,98 tot 2,01. id. (met cirkelm.) 1,70 tot 1,74. DRIELINGEN 1,82, PICKLERS2,50. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 93.750 K.G. EIEREN. Kipeieren 48 50 K.G. ƒ3,— tot 3,45. idem 57—60 4,40 5,20. Idem bruin 60 4,65 5,35. Alles per 100 stuks. Boter 0,84 per pond. Aanvoer 7.000 eieren. SPORTNIEUWS. VOETBAL. A.9. Zondag moet Flakkee I weer en wind dienende naar het landelijke, en bovenal vriendelijk liggende plaatsje Over- schie, 5 K.M. ten noorden van Rotterdam, vermaard of berucht al hoe men het noe men wil, in den laatsten tijd door zjjn fas- cistische-communistische veldslagen etc, Maar daar hebben onze voetballers niets mee te maken, ze komen er met of zonder goedvinden van zwart-bemdenof rood-front- scbreeuwers om te trachten een van haar scherp-beconcurreerende voetbalploegen de beide puntjes af te nemen, die de prijs zijn van een gewonnen voetbalwedstrijd in de competitte Waarlijk dat zal haar niet gemakkelijk gaan, en op het gemeentelijk sportterrein van Overschie zal het Zondagmiddag om 1 uur zeer spannen. Flakkee zal alle zeilen moeten zetten om niet te glibberen over het paadje dat allesbehalve gebaand, doch zeer glad blijkt te zijn doch naar de eerste plaats voert. Good luck, geel-blauw. Flakkee 2 heeft een row-over of walk-over >l(jk de sporttermen hiervoor zijn. Flakkee 2 hoeft niet in het veld, omdat Maas 3 bericht beeft gezonden niet op te zullen komen a.s. Zondag voor den wedstrijd Flakkee 2 Maas 3. En hoewel Flakkee 2 heel goedkoop aan de puntjes komt, is deze geste der Maas-spelers allesbehalve sportief en zeer af te keuren. Noch op wat voor grond ook, is de redelijk heid aan te toonen van het wegblijven voor dezen wedstrijd. Maar slaat hiermee een zeer slecht figuur tegenover de Flakkee-menscben, die wel opkomen, en we beoordeelen haar houding als unfair eD onsportief. GYMNASTIEK. En ten slotte wijden we enkele opwek kende en aanmoedigende woorden aan onze gymnaatiekvereenigingen Sparta en Hygiëa. e beide vereenigingen hebben de zeer lof felijke gewoonte om iederen winter in een uitvoering te toonen dat ze staag aan paraat voor de gezonde lichaamsontwikkeling van den mensch. Er zijn verschillende manieren om aan «sport te doen", ad l aanmoedigen langs het sport-iyntje en ad 2 degenen die het doen. Voor de laatsten hebben we het meeste respect, zij weten, hoe lastig het is, hoe getraind een menschenlichaam moet worden om alles te kunnen uitvoeren wat gemakke lijk schijnt. Gymnastiek is een buitengewoon nuttig tets voor het lichaam, al wil men op Flakkee oog niet zoo heel erg hieraan. Men kijk maar eens, hoe buitengewoon vindingrijk de ge meenteraden (en dikwijls de onderwljs-men- schen óók) zijn om te ontsnappen aan den wetteltjken dwang om gymnastiekles op school te laten geven. Dat is heel dom, vooral, omdat men op Flakkee nu eenmaal dol graag bet geld wegsmijt aan verkeerde dingen. Maar voor gezonde licbaams-ontwikkeling is geen plaats. We kunnen dan ook niets anders dan lof hebben voor Sparta en Hygfia, het ware 'e wenschen dat haar ledental het aantal naderde van de zwemclub (300), wat niet anders dan ten goede kan zijn voordeFlak- keesche menseden zelf. We hopen dat onze beide gymnastiek-ver- eeniglngen a.s. Woensdag weer de gebruike lijke gezellige, genoeglijke uitvoering hebben van ieder jaar. J. B. VOETBAL. Zaterdagavond door den aether, Werd het programma afgelascht. Waar dan zelfs menige susporter, De heele week had op gevlast. Zondag dus een dag van rusten, Zondag was men allen vrij, Want Koning Winter kwam ons storen, Maar ging ous toch weer voorbij. Als 't getij dan mee wil werken, Stuurt men Zondag wel van zin. Spelers met het bruihe monster Uitgerust, het veld weer in. Zondag gaat 't Flakkeesehe elftal. Uitgerust naar H. G. S. Terwijl het tweede thuis zal zorgen, Dat Maas III gaat op de flesch. Flakkee I komt naar we hopen, Met een overwinning thuis, Maar wij weten als supporters, 'tls bij H.G.S. niet pluis. Sommelsdijk. M. V. In Uniform. De Dordsche handelaar in grafische machi nes Van Randwijk kan er zichongetwijfeld op beroemen meteen een verdienstelijk too- neelschrijver te zijn. Er zit climax in de wyze, waarop hij zijn stuk In Uniform b.v. in elkander heeft gezet. We hebben nu eens niet een stuk van liefde of malligheden, we krijgen zij het ook zeer vreemdsoortige verwikkelingen rondom een gestolen paar- lencollier. Een voogd, een officier van gezond heid, een luitenant, een schoonejonkvrouw, een boef, een onbekende vrouw, enfin, dit alles bij elkaar brengt een serie vreemdsoor tige verwikkelingen, brandkast-rooverij, en wat al niet ten tooneele. Het wordt zelfs griezelig als vanuit de verborgen tuin iemand op het tooneel wordt doodgeschoten. We zouden en niemand met ons heusch een enkele draad weten te vinden om zooveel mysterie in klaarheid op te lossen als er niet een bizonder begaafde detective voor den dag komt, die de paarlen-eollier weet te vinden, den dief ontmaskert en den moor denaar aanwijst. Het Zierikzeesche Tooneelgezelschap heeft een verdienstelijke opvoering van dit stuk gegeven. En speciaal willen we onze waar deering uiten voor de vertolkers van de hoofdrollen, met een extra pluimpje aan den detective-rol-vertolker, den vervuiler der voogd-rol en Virgenie. De zaal was slechts matig gevuld, wat het Zierikzeesche gezelschap in het geheel niet bad verdiend. Laten we hopen dat volgende week, als het stuk In Odeon loopt in Dirks- land, het Flakkeesehe publiek in grooter getale aanwezig zal zijn. Onze Zeeuwsche speelsters en spelers had den ten slotte een welverdiend groot applaus. J. B. 4 p. Zeeppoeder 30 CENT (Adv.) SOMMELSDIJK. Vorige week stonden bij den Agent der Arbeidsbemiddeling dezer Gemeente gemiddeld als werkloos ingeschre ven: 40 landarbeiders, 6 transportarbeiders, 3 schilders, 3 metselaars en 3 timmerlieden. Op de voordracht voor Hoofd der O. L. School staat: No. 1. J. H. Boerboom te Ztjldtjk; No. 2. M. Brooshooft te Stellendam; No. 3. J. Hekman te Middelharnis. Tegen Zaterdag 17 Dec. vm. 11 uur is een spoedeisshende raadsvergadering uit geschreven. DIRKSLAND. De steunverleening van on georganiseerde landarbeiders is begonnen. Tot ouderling in de N. H. Kerk alhier is gekozen de heer D. Vissers en tot diaken de heer H. Klootwijk, Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed voor i aardappelen 30 cent, uien 2,10 en peen 35 cent per 60 K.G. Door de dalende prijzen, ook die der uien, was de handel uiterst slap. Tegen een drietal winkeliers is hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding der Winkelsluitingswet. Vanuit deze gemeente werden ver scheept 1500 H.L aardappelen, 3400 balen peen, 2000 balen uien, 2000 balen poters en 96000 K.G. witlof. Blijkens de in dit nummer voorkomen de advertentie zal de bekende Zierikzeesche dillettanten tooneelclub a.s."Donderdag 22 Dec. in Odéon opvoeren „In Uniform", blij spel in 3 bedrijven. Als we nog eens her inneren aan het zeer goede spel van deze club verleden jaar, dan zal ieder zich tijdig van een plaats moeten voorzien willen zjj geen gezelligen avond missen. Bovendien is er na afloop groot bal onder leiding van Beekman. Eersto-sfeeulegging Schutsluis vuil Dirksluud. Door vriendelijke bemiddeling van den Heer J. J. Slis te Middelharnis ontving het Gemeentebestuur van Dirksland het volgende schrijven! Door Mejuffrouw C. D. Goekoop en Mejuf frouw D. M. Goekoop, geboren te Goede reede, thans wonende te 's-Gravenhage, worden, overeenkomstig den wenscb van haar broeder, Mr. Gerardus Jacobus Goe koop, overleden te 's-Gravenhage op 7 Octo ber 1911, nevensgaand zilveren truweel met inscr iptie, alsmede daarbij behoorende kalkbak, schietlood en waterpaslood, ten geschenke aangeboden» aan de gemeente Dirksland. 's-Gravenhage, 10 December 1932, Op het zilveren truweel is gegraveerd: Cornells van der Valk Junior heeft met dit truweel de Eerste steen gelegtaande Schutsluis van Dirksland den 25n Augus tus 1790. In dé beschrijving van het Eiland Goede reede en Overflakkee van Boers is van deze schutsluis met een enkel woord meldiDg gemaakt. De latere beschrijving van Van der Waal en Vervoorn geeft een breedere omschrijving van de stichting dier sluis: Op één der gedenksteenen der sluis staat vermeld: Cornells van der Valk, zoon van Cornells van der Valk, balluw, schout, dijkgraaf en secretaris van Dirksland, schout, dijkgraaf en secretaris van Melissant, mitsgaders schout en secretaris van Onwaard, Oud Kraaier, Nieuw Kraaier en Kraijenisse, heeft de eerste steen aan deze schutsluijs gelegd den 25 Augustus 1790, oud zijnde 4 jaren 4 maanden en 25 dagen. De eerste-steenlegger is later burgemeester van Melissant geworden. Het was de derde Cornells van der Valk, zijn vader was de baljuw, enz, zijn groot vader is penningmeester van den Polder Dirksland geweest. De familie Goekoop is aan de familie Van der Valk verwant. De stiehtingskosten van de sluis met de kosten van het verlengen der haven, van het uitdiepen der binnenhaven en van het bouwen van de sluiswachterswoning hebben ongeveer 105000 gulden bedragen. De be trokken polders betaalden daarvan 90000 gulden, de gemeente Dirksland 15000 gulden. Als een bewijs, dat men vroeger wist wat voortvarendheid was, zij vermeld, dat op 13 April 1790 door het Bestuur nog een vergunning van groot belang aan de Ge committeerden van Zuid-Holland werd ge vraagd, dat op het verzoek op 22 April d.a.v. goedgunstig werd beschikt, dat op 13 Mei het werk werd aanbesteed en dat op 10 Fe bruari van het volgend jaar Dijkgraaf en Gezworens van Dirksland aan den opzichter Teunis Blanken een loffelijk attest van tevre denheid uitreikten, waarin staat, dat de wer ken toen al waren volbracht. Gedurende het werk, werden voorzorgs maatregelen van zoo bijzonderen aard noodig geacht, dat het de moeite loont deze aan de vergetelheid te onttrekken. Op 17 Juni 1790 werd er een bestuurs vergadering gehouden, omdat een paar dagen tevoren onder het werkvolk een staking was uitgebroken, gepaard gaande met onregel matigheden, die door de Directie wel waren gestuit, doch onder belofte, dat de aannemer een vijfde part van de schaftgelden meer zoude betalen. Aangezien het bestuur vreesde, dat die ongeregeldheden en afpersingen van meerder loon zich zouden herhalen en dat het gevolg daarvan zou kunnen zijn, dat het werk in den zomer zou wordeu verhinderd en on mogelijk gemaakt, werd besloten „dattwee „afgevaardigden op morgen nae 's Hage zou- „den reijzen en zig in perzoon aen Zijne „Doorlugtige Hoogheid den Heere Prince „van Orange te addresseeren en Zijn Hoog heid van 't voorgevallene kennisse te geven, „als meede van 't gevaar hetwelk te dugten „is, indien niet spoedig door een genoegzaem „detachement militie ondersteunt worden, „teevens met sollicitatie aan Zjjn Hoogheid „om zoo spoedig mogeljjk patent te ver- „leenen aan een genoegzaem aantal Mili- „taire Manschappen, om tot behoud der rust „nao Dirksland te marcheeren." Deze maatregelen mogen ons overdreven lijken, maar als men bedenkt, welke groote belangen voor de uitwaterende polders op het spel stonden en dat er „eene menigte arbeiders van omtrent zes hondertin getal, alle van bet geringste soort van Menschen en meerendeels uit vreemdelingen bestaende" te werk waren gesteld, terwijl de toenmalige bevolking van Dirksland slechts bet dubbele van het aantal arbeiders aan de sluiswerken bedroeg is het verklaarbaar, dat om hulp werd gevraagd. Wat zou de toenmalige dorps- en eiland- politie tegen zoo'n overmacht hebben uit gericht. Heeren afgevaardigden konden tevreden zijn over hun verzoek. Twee dagen later is het Bestuur weder bijeen en presenteert zich een officier „gedestineert naer Dirksland om zig op zigt van een patent met zijne onder hebbende manschappen te begeven naer Dirksland, en aldaer tot nadere ordre te verblijven, tot adsistentie der Regeeringein het maintineeren van de goede ordre". De inkwartiering van het krijgsvolk gaf het bestuur heel wat zorg en koste heel wat, geld, daar was overeengekomen, „dat aen i „dezelve zal bezorgd worden vrije woning, „beddegoed, brand en meubilen en boven „dien weekelps in geld te betalen, als: „aan den commandeerende Officier 6,-," enz. „Voorgekomen zijnde dat geen beter plaets „is uit te denken als het huis van Adrianus „Wyuekus naeat de vischmarkt alhier, het- „welk bewoond word door Abraham Both „en Pieter Molenaer, zoo hebben Gecommit teerde, nae alvorens van den gedagten Adrs. „Wijnekus permissie tot de inquartieringin „'t voorn, huis verzogt en bekomen te hebben, „mits daer voor in redelijkheid beloond werde „met gezegde Ab. Both en Pieter Molenaer „over het delogeeren van derzelver wooning „geaccordeert om en voor een somma van „twee en vijftig Gulden voor beide en voorts „de Dijkgraeff Cornells van der Valk verzorgt „de nodige bedden te doen buuren voor de- „zelve te doen maken, de vereischte meubi- „len en 't geen verder noodig is aen te „koopen". De geschiedenis vermeldt niet of het noo dig was, dat de soldaten metterdaad op traden. Wèl blijkt, dat het werk zoodanig vlotte, dat op 20 October 1790 de meeste vreem delingen konden vertrekken en dat alsdan het detachement soldaten gemist kon worden. Er werd besloten, dat dit aan den Colonel te Dordrecht, waar de militairen thuis be hoorden, zou worden medegedeeld en om hem een dankbetuiging te zenden, die door den Secretaris C. van der Valk, in wiens persoon zoowat alles vertegenwoordigd was, en, naar hetgeen uit de geschriften valt af leiden, een buitengewone kracht is geweest, in de allerhoffelijkste bewoordingen op schrift werd gesteld, hetgeen blijken moge uit het slot van den brief: „Wij kunnen bij deeze gelegenheid niet „af zijn, om Uw Hoog Ed: Geatr: onze „dankbetuiging te doen voor de moeijte en „goede matregelen hier in genomen en „waer aen wij het voltrekken van het „havenwerk grootelijks toe te schrijven „hebben, Uw Hoog Ed: Gestr: kunt ver zekert weezen, dat w(j ons altoos daer „voor verpligt zullen reekenen, en zoo de „omstandigheden mogten voorkomen het „zelve zullen zoeken, zooveel mogelijk te „reciprocheeren. „Waermeede nae Uw Hoog Ed: Gestr: „in de bescherminge Gods bevoolen te „hebben, blijven „Hoog Ed: Gestrengen Heer, „Uw Hoog EdGestronderdanDiena ren Dijkgraeff en Gezwr van Dirks land, mitsgaders Gecommitteerden „tot de havenwerken aldaar, „Ter ordonnantie van dezelve „C. v. d. Valk." Op den steen, waarop de eerste steenleg ging is vermeld, komt het volgende gedicht voor: Ik lag den eersten steen aan 't kostbaar [sluisgevaart, Dat onzen akkergrond voor watersnood [bewaard, En onder 't ruim genot van 's hemels goede [gaven De milde welvaart stroomt in Dirkslands (vrije haven. Op den tweeden steen zijn de familie wapens van de verschillende bestuurders gebeiteld. Men was daar in dien tijd nogal kwistig mee. Dirksland, 12 December 1932. De Gein. Secretaris, •J. ROOIJ. HERRINGEN. Tot bestuurslid derijsclub alhier heeft bedankt A. de Geus. In diens plaats is gekozen de Heer J.G.Noordp, die de benoeming heeft aangenomen. By gunstig weder zal de voetbalvereen. Xerxes uit Oude Tonge, een wedstrijd houden tegen H.V.V. op eigen terrein a.s. Zaterdag middag te 2 uur. Mej. G. den B, die een kippenhok schoonmaakte, zakte door don houten vloer en kwam daarbij zoodanig te vallen, dat zij genoodzaakt was rust te houden. Tegen a.s. Dinsdagmorgen te 10| uur is een openbare Gemeenteraadsvergadering belegd. STELLENDAM. De vorige week werd van hier per scheepsgelegenheid verzonden 120 H.L. aardappelen en 200 H.L. uien. Dezer dagen is de vrouw van den heer Abr. Jansen naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vertrokken om aldaar opgenomen te worden. De vorige week werd door de garnalen- visschers 3 dagen gevischt. Gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 K.G. gevangen, en aan de pellerijen geleverd. GOKDEREEOE. Een paar garnalenvis- schers hebben deze week van 250 300K.G. garnalen per dag en schuit gevangen, dat is sinds 1883 niet gebeurt zooveel per dag. Overigens is het maar schrale visscherij ge- .weest. OUDDORP. De knecht van den Vleeschhou- wer Goedegebuur reed met de auto naar Goedereede en had onderweg het ongeluk hals over kop met de auto in de sloot te rijden zoodat de auto met de wielen naar boven lag. De inzittenden zaten erg bekneld en werden door personen die gelukkig in de nabijheid waren uit hun netelige positie gered. Zij liepen gelukkig maar kleine ver wondingen op. A.s. Dinsdagavond 20 Dec, 6.30 uur zal in een lokaal der O.L. School, van de ge houden Naai- en Knipcursus de uitreiking van de Diploma's plaats hebben. Vorige week werden van hier vervoerd 1200 balen Uien en 400 H.L. Erwten. De heer J. Bezuren Pz. is geslaagd op de Zeevaart-School, voor 3e Stuurman. De doopsgezinde Meisjesvereeniging „Werkt terwfil het dag is" kwam in 't b(jna afgeloopen jaar geregeld een avond per week bijeen om kleedingstukken voor de armen te vervaardigen, daartoe in staat gesteld door een ruime bydrage van de Doopsge zinde gemeente en vele kleinere bijdragen van vele particulieren. Nog voor de Kerst dagen hoopt zij de pakjes rond te brengen daar, waar het noodig is. A.s. Dinsdag 20 Dec. hoopt zy de gemaakte goederen ter bezichtiging te stellen in de Doopsg. Kerk 's avonds van 7—9 uur, waar ieder welkom is en de geefsters en gevers kunnen zien, hoe hunne bijdragen besteed zijn. Dat velen mogen komen om hunne belangstelling te laten blijken in dezen arbeid voor de be hoeftige dorpsgenooten. MIJNHARDT'S Zenuw-Tabletten75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). Donderdag stonden by de arbeiders- bemiddeiing 81 werkloozen Ingeschreven, waarvan er 24 naar de Gemeentelyke werk verschaffing konden gaan. Donderdagavond werd in het Hotel Spee bij inschrijving aanbesteed het ryden en opscheppen van gedroogde Cichorei voor de Fabriek „de Eendracht". Voor het opscheppen waren: L. Mierop Wz. 32 cent per 1000 K.G. J. Heerschap 30 *W. de Jong Jr.30 Voor het rijden waren: A. v. d. Heuvel 40 cent per 1000 K.G. C. Tanis Mz. 39£ *C. 't Mannetje 38 Gegund. NIEUWE TONGE. Het besluit van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, tot verlaging der pachten met 20 voor het jaar 1932, beteekent voor genoemd lichaam een mindere ontvangst van ruim ƒ3500,—. Naar men verneemt ontwikkelt zich onder de huishuurders een actie, om tot ver mindering van den huurprys te komen. Misleid door den zwaren mist, en door onbekendheid van den weg, reed een vreem deling Woensdagavond j.l. de bocht van de Wentinkstraat Burgemeester Overdorp- straat voorbij en rechtuit het land in. Door hulp van verscheidene personen kon men de auto uit het land trekken, en liep het met geringe schade af. Ia de gehouden bestuursvergadering van de IJsclub „De Vlakte" is tot Penning meester gekozen de heer W. Drooger Jzn. in de plaats van den beerW. A. van Alphen Czn. die zich niet meer herkiesbaar stelde. OUDE TONGE. Het collectief looncontract, tusschen landbouwers en landarbeiders ge sloten, en dat twee maanden voor het beëin digen, t.w. 1 Maart a.s. door één der partijen moet worden opgezegd, daar het anders weer voor een jaar geldend zal zyn, is thans door de landbouwers opgezegd. Voetbal. A.s. Zaterdagmiddag speelt „Xerxes II" teHerkingen tegen „H. V. V. I" aldaar; Zondagmiddag „Xerxes II" te Goe dereede tegen „G. V. V. I" aldaar. Mej. Wed. M. Schouwenaar bad bet ODgeluk van den zolder te vallen. Het oudje werd bewusteloos opgenomen. Onmiddeliyk moest geneeskundige hulp worden ingeroe pen. Haar toestand is ernstig. Muziekuitvoering. J.l. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „Vooruit", onder leiding van haar Directeur, dhr. Van Balen, een uitvoering in de Oude School. De zaal was tjokvol. Voorzitter, dhr. C. de Haas van Dorsser heette de aanwezigen harteiyk welkom. Hy deelde mede, dat in afwijking van vorige uitvoeringen, deze niet in een café maar in de Oude School werd gehouden, daar gemeend werd dat de muziek beter tot haar recht zou komen. Hij bracht den EdelAcbtb. Heer Burgemeester dank voor ztjn tegenwoordig heid en voor het goede dat hy reeds voor de vereeniging heeft gedaan. Steeds mocht op zpn medewerking worden gerekend. Hy opende de bijeenkomst en gaf de verdere leiding aan den Directeur. Achtereenvolgens werden geblazen „En Campagne", pas-redoublé van Kessels, „Au pays des songes", fantasie van Labole, „Belle Bergère", Divertissement pastoral van Fran- pois en „Petit HeDri", pas-redoublé, eveneens van Kessels. Door twee dames en één heer werd een voordracht „Een van twee" ten beste gegeven. Hierna werden opgevoerd „Een angstvolle nacht" en na de pauze, die na het eerste stukje werd gehouden, „Mees- ïif

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 5