Leest „Onze Eilanden" ST00MB00TDIENST EERSTE BLAD Dienstregeling RF Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ZATERDAG 17 DECEMBER 1932 ZIGEUNERBLOED. 4> LANGTUREN? NIET NOODIG KOOPT EEN BRIL BIJ HARTOGS&Z" te maken met de uitspraak van den vakbond. De heer Le Comte vindt het verblijdend dat B. en W. de begrooting sluitend hebben kunnen aanbieden met een geringe belasting- verhooging. Spr. hoopt dat het college van B. en W. onder 's Heeren zegen op dezen weg mogen voortgaan. De Voorzitter zegt, dat het geen regel is, dat op Vrijdag wordt vergaderd. In het af- geloopen jaar werden verschillende verga deringen op andere dagen gehouden. iHet behulp van kalenders en presentie lijsten wordt dit aangetoond). De heer Schut: Dat waren spoedvergade ringen. De Voorzitter zegt, dat men hem niet moet verdenken van klein politiek gedoe. Dat de bedoelde vergadering op Donderdag is uitgeschreveu en gedurende het verlof van den heer Schut was een gevolg van de om standigheden. Van de afwezigheid van den heer Schut is heelemaal geen gebruik ge maakt. Dat blijkt wel hieruit, dat de Raad hem in die vergadering benoemd heeft in de begrotingscommissie Ook moet men niet denken, dat de beide Wethouders zich tot zulke kleine politiek zouden willen verlagen. Het college van B. en W. wenscht niet liever, dan dat elke raadsvergadering voltallig is. Er is nooit een afspraak gemaakt dat de vergaderingen speciaal op een Vrijdagzullen worden gehoudeD. Wethouder Dijkers wil in het kort den heer Schut van antwoord dienen wat betreft den vertegenwoordiger in de werkloozen- commissie. Er was volstrekt geen bezwaar tegen de benoeming van den heer Van der KooD, wat zyn persoon betreft. Het is van begin af aan de bedoeling geweest dat de commissie bestond uit leden, die in deze gemeente woonplaats hadden. En nu is er een fout gemaakt door dit niet in het regle ment op te nemen. Middelharnis en Som- melsdljk zijn twee afzonderlijke dorpen en we gevoelen er hier niets voor, dat iemand uit Middelbands hier de zaak komt helpen regelen. Over den persoon van den heer Van der Koo(j is in het geheel niet gesproken. De Voorzitter betuigt zijn dank 3an den heer Le Comte voor diens waardeerende woorden. Het is niet gemakkelijk geweest l| om deze begrooting samen te stellen. Ver- volgens stelt bp aan de orde het door de commissie voor het nazien der begrooting I ingediende rapport. Vervolg Verslag in het Zaterdagnumraer. MIDDELHARNIS-ROTTERDAM t.Y. via VLAARDINGEN s.s. „MIDDELHARNIS" aanvangende 31 Oct. 1932 van Middelharnis op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen V. Middelharnis 4.30 vm. A. Vlaard. 7.00 te.* A. Rotterdam 8.00 tm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) Y.Mlddelbarnis 6.40 vm.A. Vlaard.9.10vm.** A. Rotterdam 10.00 ym. A. Brielle 10.30 vro.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen V.Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard.3.00nm. T A. Middelharnis 5.30 nm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) Van 31 October t/m 7 Februari V. Rotterdam 2 15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm.f V. Brielle 1.25 A. Middelharnis 5.30 om Vanal 8 Februari. V. Rotterdam 3.15 nm. V.Vlaard. 4.00nm ft V. Brielle 2.25 nm.§[ A. Middelharnis 6.3(1 In aansluiting op den trein van 7.19 vm en 7.11 vm. van Vlaardingen (Station). In aansluiting op den trein van 9.19 vm en 9.38 vm. van Vlaardingen (Station), t In aansluiting op den trein van 14.33 (2.38 n m.) en 14.50 (2.50 nm.) te Vlaar dingen (Station). tt In aansluiting op den trein van 15.33 (3.38 nm.) en 15.51 (3.51 nm.) te Vlaar dingen (Station). Op Zaterdag 1.25 n m. Alleen op Zaterdag. Te Vlaardingen overstappen. Als F«e*t<Uf«n *<ja beseboaw— M(«trw}s*rsdag, 2a Passchdsg, Hsmslvsartsdil 2« Plakttsriae da bolds Karatdagaa. Ligplaats Boompjes teeenover Reederijstraat. zijn onovertrefbaar: fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van- |"j af het station I' Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 1—6 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15E JAARGANG. - N°. 14 Week-revue. Buitenland. Na schijnbaar hopelooze besprekingen heeft de conferentie der vijf groote mogendheden, Engeland, Frankrijk, Italië, Amerika en Duitschland, een grooter succes behaald dan algemeen wel werd verwacht. Duitschland, dat tot nu toe mokkend in den hoek bleef staan en halstarrig weigerde weer aan de ontwapeningsconferentie deel te nemen, keert als de verloren zoon terug en wel op grond van de volgende gepubliceerde gemeenschap? pel(jke verklaring: 1. De regeeringen van Engeland, Frank rijk en Italië verklaren dat een der beginselen, die de conferentie moeten leiden, hierin bestaat, dat aan Duitschland en de andere door verdragen ontwapende staten rechtsge lijkheid wordt verleend in een stelsel, dat alle volken veiligheid biedt; en dat in beginsel in de ontwapeningsconferentie zal moeten worden belichaamd. Deze verklaring sluit in, dat de wapeningsbeperking voor alle staten in de voornoemde ontwapeningsconventie zal moeten opgenomen zijn. Deze gezindheid leidt er toe dat aard en wijze van toepassing dezer rechtsgelijkheid onderwerp van behan deling op de ontwapeningsconferentie zelf zal zijn. 2. Op den grondslag van deze verklaring heeft Duitschland zijn bereidwiligheid uit gesproken weer aan de ontwapeningsconfe rentie deel te nemen. 3. De regeeringen van Engeland, Frank rijk, Duitschland en Italië zijn bereid ge meenschappelijk met alle andere Europeesche staten nogmaals te bevestigen dat zij onder geenerlei omstandigheid zullen trachten te genwoordige of toekomstige wrijvingen tus- schen de onderteekenaren met geweld op te lossen. Deze verklaring zal een nadere bespreking van het vraagstuk der veiligheid niet in den weg staan. 4. De regeeringen van Amerika, Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië verklaren, dat zij vastbesloten zijn op de ontwapenings conferentie te zamen met de andere vertegen woordigers van staten er naar te streven dat onmiddelljk een conventie uitgewerkt worde, die een wezenlijke wapeningsvermin- dering en een wapeningsbeperking zal ver zekeren en tegelijk voorzieningen bevat voor een toekomstige herziening der conventie teneinde verdergaande wapeningsverminde ring te bereiken. Dit is een der weinige lichtpunten te Genève ontstaan en waardoor de ontwapeningscon ferentie voorloopig is gered. Door deze ver klaring zijn al de Duitsche eischen wel niet ?oor de volle honderd procent ingewilligd, doch bereikt dat de door hen verlangde rechts gelijkheid niet als einddoel maar als grond beginsel van de ontwapeningsconferentie wordt beschouwd. Voor de Duitschers is dit ongetwijfeld een succes, tevens is het voor andere staten een machtige prikkel om in de komende maanden wat meer gang achter het ontwapeningsvraagstuk te zetten. Wanneer de ontwapeningsconferentie in i tweede helft van Januari haar arbeid in vollen omvang zal hervatten, dan weet iedere deelnemer dat bij een eventueele mislukking dat de bepalingen van het verdrag van Ver- FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEO. Geaut. Uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. De oude Martha, zoowel als Dr. Walton zeiden, dat het kind een natuurlijken dood was gestorven. Doch kon men aan, op hetgeen Dr. Walton con stateerde? Hij was nauwelijks in staat zich be hoorlijk uit te drukken, zijn handen trilden en zijn oogen stonden zoo vreemd. Wat moest zij be ginnen? Ziek van verdriet en ontzetting wist Marion niets anders te doen dan af te wachten en na ^ogenblikken, die haar jaren toeleken, hoorde zij Dr. Walton, met eenigszins dubbelslaande tong dof zeggen: ..Arrne meidl Ik zou de kleine maar meenemen naar huis. Tob er niet te veel over. Da gauw naar de Hall terug en blijf daar, want 'ord Northbridge blijft nog wel een week weg." Hij wikkelde het lijkje in een oude deken en legde het in Marion's armen. Vervolgens hielp hij haar haar huiten, belovend den volgenden dag een certi ficaat van overlijden te geven en ging zijns weegs. Thuis gekomen legde Marion de kleine in de leege Jvieg bij het venster en neerknielend barstte zij n snikken uit. In weerwil van haar hartstochtelijk verdriet hoorde zij toch het zwakke schreien in sailles z(jn vervallen en dat Duitschland het recht heeft tot herbewapening over te gaan. Dan beeft Engeland een herleving der Duit sche duikbootvloot te vreezen en Frankrijk dat de Duitsche r(jksweer met al de tech nische middelen zal worden uitgerust. Er zal niet langer met lapmiddeltjes ge werkt kunnen worden, wil men een herbe wapening van Duitschland met al de gevolgen daarvan voorkomen, dan zullen de staatslie den der groote mogendheden tot een aanmer kelijke vermindering der eigen bewapening moeten overgaan. Van meer sensationeelen aard is de wei gering der Franscbe Kamer om de op 15 December vervallende bedragen aan Amerika te voldoen. Nadat de Engelsche regeering had besloten tot betaling over te gaan, heeft het ministerie Herriot, zij het dan ook met grooten tegenzin, eveneens besloten te be talen en een desbetreffend voorstel aan de Kamer voorgelegd. Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten (Adv.) Maar de Fransche Kamer heeft daar niets van willen weten en met een overweldi gende meerderheid, 402 tegen 187, het re- geeringsvoorstel om te betalen verworpen. Het Amerikaansche antwoord op de laatste Engelschè nota, welk antwoord een onvoor waardelijke betaling zonder meer eischte, heeft de Fransche tegenzin nog aangewak kerd, en de regeering Herriot de nederlaag toegebracht. Deze uitslag der stemming moet worden opgevat als een scherpe terechtwijzing der Fransche Kamer aan de Amerikanen, welke tot nu toe onverzettelijk op hun afwijzend standpunt zijn blijven staan. Na afloop der stemming werd Herriot door nagenoeg de geheele Kamer stormachtig toegejuicht. On- middelijk nadat het kabinet de Kamer ver laten had is nog een voorstel tot het zenden van een adres aan Amerika aangenomen, waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat Frankrijk er niet aan denkt zijn handteeke- ning niet gestand te doen, doch met de afwijzing van de storting van 15 December niets anders wilde zeggen, dan dat het mo ratorium moet voortduren, zoolang ook Frankrijks consequenties van het Hoover- moratorium niet zijn vastgesteld. Hoe de eventueele nieuwe Fransche regeering deze opdracht zal uitvoeren, weet niemand. Van zelfsprekend zijn de Amerikanen over de beslissing der Franschen heel slecht te spre ken. Reeds worden in Amerika van ver schillende kanten repressailles op handels gebied geeischt. Van belang is ook hoe de andere Euro peesche landen op de Fransche weigering zullen reageeren. Met Frankrijk hebben ook België en Polen geweigerd aan Amerika te betalen, terwijl daarentegen Engeland, Italië het andere deel van de hut en zij .haastte zich naar haar eigen jongen. Met een woeste teederheid drukte zij hem tegen zich aan en ze was reeds van plan naar den dokter te gaan en dezen de voile waarheid te zeggen, toen de deur openging en haar man binnentrad. „Ben je gek geworden?" vroeg hij met z'n diepe stem. „Bijna," antwoordde zij bitter, terwijl zij wees op de wieg. Hij mompelde een vloek en boog zich over het roerlooze kind heen. „Donders!" riep hij uit; toen keek hij naar het kind in haar armen. „Dat is toch de jonge lord?" „Ja," antwoordde Marion, zijn blik vermijdend. „Zoo, dan treft Northbridge het niet. Kans op andere kinderen zal hij wel niet hebben. De Hall verliest er bij. Pas maar op, juffer, dat ze niet gaan zeggen, dat het jou schuld is! Laat mij dat jong eens zien!" Hij hoog zich over het lijkje van lord Raymond. Hij nam het op uit de wieg en droeg het naar het venster, terwijl Marion een olielampje aanstak, dat een mat schijnsel wierp over de verstarde trekken. „De kinderen lijken sprekend op elkaar," mompelde hij. Plotseling schrok hij en begon te sidderen. Met onvaste hand wikkelde hij het dekentje om de bcwcginglooze gestalte en snelde naar dc deur. „Ik neem het even mee naar Martha," stiet hij uit. „Dat doe je niet, Lukcl Zij kan er toch niets meer aan doen!" verzette Marion zich. „Wat kan dat schelen," antwoordde haar man boos. „Blijf hier, tot ik terug kom." Voor zij het kon beletten, was hij naar buiten geloopen en hoorde Marion zijn zware voetstappen en ook Tsjecho-Slowaklje wèl hun verplich tingen zullen nakomen. Voor de Engelschen, die een eenige malen grooter bedrag aan Amerika moeten afdragen en er finantieel minder gunstig voor staan dan de Franschen, is hot een schrale troost dat ze zich door het nakomen hunner ver plichtingen een tikje fatsoenlijker kunnen achten. Dat mag het Britsche gevoel van eigenwaarde streelen, het pijnlijke der ge voelige aderlating wordt er niet door ver zacht. Indertijd heeft Engeland zich gehaast met Amerika een regeling zijner verplich tingen aan te gaan en deze Engelsch-Ame- rikaansche regeling is lang niet zoo gunstig uitgevallen dan de latere regelingen tusschen Frankrijk en Amerika. Heel wat Engelschen zijn dan ook overtuigd dat hun goede trouw dan ook zeer slecht wordt beloond. En in het land van Oom Sam vindt men de Franschen heel onbetrouwbare menschen, die hoewel over een ontzaglijke goudvoorraad beschikkende, weigeren om de kleinigheid van ruim 19 millioen dollar prompt op tijd te betalen. Vooral de machtige Haerstbladen, die de Franschen toch geen al te best hart toedragen, vinden hierin een schitterende gelegenheid om de Franschen onder een stortvloed van verwijten te bedelven. Helaas is daarmede het vraagstuk niet opgelost, de Fransche weigering is slechts een hoogte punt in de criBis, welke al sinds jaren be staat en alleen door een redelijke oplossing kan worden genezen. Deurwaardersdreige menten kunnen de zaak alleen bemoeilijken en de oplossing vertragen. Vergadering van den Baad der gemeente SUMMELSDIJK op Vrijdag 9 Decem ber, des nam. om half 3 uur, (Vervolg). Het rapport begint: „Daar het er o.i. met de financiën der ge meente Sommelsdijk niet zoo rooskleurig bij staat, stelt de meerderheid der commissie voor aan Ged. Staten te verzoeken het salaris van de gemeente-ambtenaren, die door heeren Ged. Staten worden vastgesteld, te verlagen." B. en W. hebben aan de commissie reeds een voorloopig antwoord doen toekomen. Naar aanleiding van het voorstel inzake de verlaging van deze salarissen hebben B. en W. geantwoord: „Een eventueel verzoek aan heeren Ged. Staten om verlaging van de salarissen van die gemeente-ambtenaren, welke door hen worden vastgesteld, zou dit college wel niet in behandeling nemen, omdat zijn we wel ingelicht binnenkort eene Koninklijke goedgekeurde regeling van Ged. Staten i.z. salarisverlaging is te verwachten." De Voorzitter verwijst mede naar den zoo even medegedeelden brief, die eerst heden morgen is ingekomen en waarvan bet college bij het samenstellen van het antwoord dus nog geen kennis droeg. De heer Schut zegt, dat het hem toelijkt, dat het absoluut tegen alle regelen ingaat om meer werk en moeilijker werk van de ambtenaren te verlangen en tevens hunne salarissen te verlagen. We hoeven er weinig op den weg. Pas een uur later keerde hij terug. Hij was vroolijk gestemd en scheen in dien tus- schentijd nog een bezoek te hebben gebracht aan de herberg. „Ik heb planken gehaald voor het kistje en dan heb ik jou ook nog wat te zeggen." Marion keek hem een oogenbiik verdwaasd aan. „Als Martha jou heeft aangeraden de waarheid voor lord Northbridge te verzwijgen, Luke, kan je je de moeite besparen. Ik ga Dr. Walton op zoeken en hem vertellen dat de kinderen verwis seld zijn." Luke staarde haar een oogenbiik verwilderd aan. „Dat doe je niet!" wierp hij haar toen brutaal tegen. „Jij zou het ook niet prettig vinden, als ze zeiden, dat Marion Smcaton dat kind heeft ver moord." „Jou pioertl" kreet zij. „Jij...." „Schei nou maar uit," hernam hij, plotseling weer goedgemutst. „Het komt er immers toch op neer. Jij was er niet, toen het dood ging ze zouden zeggen, dat jij liet verwaarloosd hebt." Zonder een woord te zeggen, vloog Marion op, legde haar kind in de wieg en snelde op haar mail toe, die de deur achter zich had gesloten. „Waag dat nog eens te zeggen!" zeide zij met onderdrukte woede. „Dat zal ik wel doen ais liet noodig is," riep hij lachend, terwijl hij rustig een pijp opstak. „Maar wc kunnen ons heci wat tijd besparen, als je me niet telkens in de rede valt. Ons kind is van avond gestorven, hoor je! ik zeg je, dat ons kind van avond gestorven is," herhaalde hij op luider toon, „cn ais je durft zeggen, dat het niet waar is, vermoord ik jc! Verstaan?" Marion scheen geen kracht te hebben om zich meer van te zeggen, want we zullen ons moeten neerleggen bjj het besluit van Ged. Staten. Voor deze gemeente heeft dat besluit weinig waarde, omdat er door het pensioen- verhaal wel van geen verlaging sprake zal wezen. De burgemeester, de secretaris en de ontvanger worden dus niet getroffen. Alles komt dus neer op een kleine korting op de jaarwedden van de wethouders en den amb tenaar van den burgerlijken stand. Spr. ver klaart zich tegen elke salarisverlaging. De heer T. van den Doel zegt, dat de com missie in meerderheid heeft overwogen, dat in deze dagen van crisis van elkeen grootere arbeidsprestatie wordt gevorderd. Dat kan ook worden" gevorderd van de gemeente ambtenaren. Iedereen heeft tegenwoordig een lager inkomen en het is billijk, dat de ambtenaren daarin deelen. Ook met het oog op de gemeente-financien is dit gewenscht. Deze begrooting begint nog met een batig slot, maar dat is volgend jaar opgeteerd. De heer Van Es wil, dat het verzoek, ondanks het ingekomen besluit van Ged. Staten doorgaat. De Voorzitter antwoordt, dat Ged. Staten dan wel zullen volstaan met eenvoudig naar hun besluit te verwijzen. [DRALSr IA-VANVALKEMBURG'S- e A A LEVERTRAM "5 LEEUWARDEN -Ó'J (Adv.) De heer Schut: We mogen toch welver- wachten, dat Ged. Staten hun besluit rijpe lijk overwogen hebben. Hoe kunnen we nu verwachten, dat zij een besluit, dat in Octo ber genomen is, in December weer wijzigen. Spr. acht het in strijd met de waardigheid van den Raad om zooiets te vragen. Weth. Mijs vindt het besluit van Ged. St. ook peuterwerk. Heel de verlaging zal neer komen op f22,50. Er is lang op bet besluit gewacht en nu komt het neer op een ver laging van 5 op de jaarwedden van de wethouders en den ambtenaar van den bur gerlijken stand. De heer T. van den Doel is er toch voor om het verzoek te doen doorgaan. Dan weten Ged. Staten wat er in den Raad leeft. Weth. Dijkers acht het moeite vergeefs, het zal geen effect hebben. De Voorzitter is het volkomen met weth. Dijkers eens. Als de tijden zoo blijven, dan zullen Ged. Staten de zaak volgend jaar weer wel opnieuw bezien. De heer T. van den Doel: Dat hebben we verleden jaar ook gedacht. Het voorstel der commissie, in stemming komende, wordt met 4 tegen 7 stemmen verworpen. De minderheid der commissie stelt voor, dat de gemeente lid wordt van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten en wil volgnummer 118a nieuw op de begrooting plaatsen met een bedrag van f 70. De Voorzitter deelt mede, dat hierop door B. en W. geantwoord is, dat zij om reden van bezuiniging er niet voor gevoelen, de gemeente bij deze vereeniging te doen aan sluiten. te verzetten en greep zicli vast aan de tafel om niet te vallen. „O, God!" kreunde zij. Luke Smeaton keek haar verachtelijk aan en vervolgde op koelen toon: „De oude dokter Sim mons is ook dood gegaan en de graaf vertrok van avond naar liet continent, zoodat hij voorloopig niet op dc Hall terug zal zijn. Het kind in de wieg is de erfgenaam van Northbridge. Nou weet je liet." HOOFDSTUK Hl. Op de breede bank voor liet venster van Dart- worth Manor zat, tijdens een stralenden lente morgen, een knap meisje. Het venster stond wijd open om al de glorie van het licht en het voorjaar binnen te laten. Slechts het bovenste deel van het raam was vast en door liet geschilderde glas viel liet zonlicht over het haar cn liet gelaat van liet meisje, wat haar liet aanzien gaf van een madonna, lief en onuitsprekelijk teer. Het gerucht ging, dat dc warme vriendschap, wetke sedert zooveel jaren had bestaan tusschen de families van de Manor cn Northbridge Hall spoedig zou worden bezegeld door een huwelijk tusschen Veronica Dartwortli oil lord Raymond. Maar hoe ook de ouders mochten denken over een dergelijke verbintenis, misschien hoopten zij er op, dc jongelui zelf hadden tot nu toe geen aanleiding gegeven tot dit gerucht. Lord Raymond was eigenlijk veel te veel op zich zelf cn zijn eigen welzijn gesteld, om te denken De heer Schut zegt, dat het voorstel van hem afkomstig is. Hij herinnert er aan, dat door de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten uitstekend werk gedaan is. De Voorzitter heeft in een vorige vergadering al eens gezegd, dat hij de beschikking heeft over de adviezen en rapporten der vereeni ging, doordat Middelharnis lid is. Deze ge meente parasiteert Uub zoo'n beetje. Het is ongeoorloofd om wel te profiteered van de vruchten, maar zich terug te trekken als het er op aan komt samen de kosten te dragen. De kosten van aansluiting worden geraamd op plm. f770 en dat is tegenover het groote nut een klein bedrag. De ver eeniging maakt zich verdienstelijk door de verdediging van de belangen der gemeente tegenover het Rijk. Spr. dringt er dan ook op aan, dat de gemeente zich aansluit. De Voorzitter merkt op, dat er op Flak- kee maar een paar gemeenten zijn, die geen lid van de vereeniging zijn. De heer Le Comte acht het standpunt van den heer Schut niet juist. Er is heele maal geen zedelijke plicht voor de gemeente om lid te worden. De Voorzitter zegt, dat de vereeniging inderdaad heel goed werk verricht. A1b nu alle gemeenten zoo rekenden als deze ge meente, dan kon de vereeniging niet be staan. De heer Le Comte: Dat is met de vak organisaties ook zoo, die hebben ook wel wat bereikt en daar proflteeren de onge organiseerden ook van, nu is er voor die menscben toch geen verplichting om ook lid te worden? De heer Schut wijst nog op het groote belang, dat er voor een gemeente in gelegen kan z(jn de adviezen van de vereeniging in te winnen. In een vorige vergadering is ge? sproken over de afgraving van het Zandpad. Dat zou een onderwerp zijn om daaromtrent advies te vragen aan de vereeniging. Aangezien het voorstel niet voldoende ondersteund wordt, komt het niet in stem? ming. Bij den post „Kosten van vergaderingen" stelt de commissie voor de kasteleins om beurten te laten leveren. B. en W. hebben de commissie geantwoord Vorig jaar werd om reden van bezuiniging en ook omdat dit geriefelijker is bedoeld, de levering van de consumptie aan den gemeen tebode op te dragen. Levering van consumptie door de verschillende caféhouders is gebleken MIDDELHARNIS aan een ander. Van nature uiterst zelfzuchtig, toonde hij zich zoowel in uiterlijk als in karakter een geheel ander type dan zijn vader en zijn over leden moeder. Hoewel gesloten van aard kon hij toch zoo nieuwsgierig zijn ten opzichte van alles en iedereen, dat zijn scherpe blik heel vaak on aangenaam werd voor menschen die hem pas kenden. Donker van uiterlijk als hij was, had men hem knap kunnen noemen, als hij wat minder een bon vivcur ware geweest. Want juist deze eigenschap bezorgde hem een ongezonde, vale gelaatskleur en kringen onder de oogen, die zijn uiterlijk niet ten goede kwamen. Hij was pas meerderjarig; Veronica, nauwelijks twintig jaar oud, had er zich nog nimmer rekenschap van gegeven, dat haar ouders een huwelijk met den erfgenaam van Northbridge gaarne zouden zien. Lord en lady Dartworth waren allerminst op de hoogte met de ongepaste levenswijze van lord Raymond. Zij hielden alleen rekening met het feit, dat hij de verafgode zoon was van hun oudste en beste vrienden. Veronica keerde zich van het venster af met dc bedoeling naar haar kamer te gaan om zich te verkleeden voor een wandelrit, toen de deur geopend werd en lady Dartworth binnentrad. „Veronica, ik heb overal naar je gezocht," riep zij uit. „Lord Northbridge heeft ons vanavond te dineeren gevraagd." Iets van verveling kroop over het gelaat van Veronica. „Maar moederlief, Judy komt immers I" „Dat weet ik wel, maar lord Northbridge heeft direct gevraagd, of wij haar meebrengen." „Wilt u graag gaan?" vroeg Veronica. (Wordt vervolgd)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1