Let vooral op flit adres. Tandarts BUIJS EERSTE BLAD MUIZEN*" RATTEN ADVERTENTIËN Twee huizen, drie schuren, wagenhuis, tuin en erven Tandarts DALSTRA MIMOSA-DROPPELS, W Let op bet adres: DE SALAMANDER OIMBOCM'S IlfANOL ZITDAG Sanguinose Sanguinose. ST00MB00TD1ENST Dienstregeling Radio-Centrum - Middelharnis Showroom - Voorstraat A 253 GOEREE OVERFLAKKEE. GIMBORN'S STUDIE-WATERVERF Het Beste! Verkrijgbaar in eiken boekhandel. I ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAA ZATERDAG 17 DECEMBER 1932 ZIGEUNERBLOED. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 14 DECEMBER 1932. Vervolg van pag. 2 Ruudsverslag vaii de Gemeente SOUUKLSDIJK. Dan is aan de orde de gemeentebegrooting dienst 1933. De heer Schut zegt bj] de algemeene be schouwingen, dat het niet zyn bedoeling is thans algemeene principieels beschouwingen over de gemeentepolitiek te houden, dat kan beter het jaar vóór en vlak na de verkie zingen plaats hebben. Spr. wil echter wel de opmerking maken, dat by het debat over! de plaatselijke belastingpolitiek hem geble ken is, dat van zekere zyde zelfs de elemen taire kennis inzake gezonde belastingpolitiek ontbreekt. Spr. wil dat echter thans even laten liggen, omdat bU de begrootingsposten door de commissie de belastingen ook ter sprake zullen gebracht worden. Spr. wil echter de vraag stellen welke voor de toekomst van belang zjjn, n.l. boe het eigenlijk staat met I de uitbreidingsplannen. Waarom zijn die nog niet ia behandeling genomen? De bouw ondernemers hebben hiervan de onaange name gevolgen al ondervonden, doordat hun aanvragen om bouwgrond van de hand moesten worden gewezen Dat is niet in het belang der gemeente. De materiaalpryzen en bouwkosten zyn in dezen tyd laag, zoodat het een gunstige tyd is om te bouwen en dat moet eigeniyk met alle kracht bevordert worden. Het geeft weer werkverruiming ook. Nu worden ze op sleeptouw gehouden.Spr wil met kracht aandringen om te zorgen dat er bouwgelegenheid komt. De Voorzitter: Als ik u even in de rede mag vallenB. en W. hebben eerst gedacht dit punt op deze agenda te zetten, maar omdat vandaag toch niet alles kan worden afgedaan, hebben zy het uitgesteld tot de volgende vergadering, maar onze plannen liggen al klaar. De heer Schut neemt hier dankbaar nota van, en wil thans iets meer zeggen van de algemeene finantieele politiek van deze ge meente. Het is reeds in deze vergadering opgemerkt dat we zeer voorzichtig moeten zyn, omdat het er ook voor deze gemeente niet zoo heel mooi voorstaat. Ook de be. grootingscommissie biykt volgens haar rap port niet zoo'n gunstigen indruk van den finantieelen toestand onzer gemeente te heb ben. In Sommelsdyk is het zoo, dat we met de belastingheffing achter de feiten aanloo- pen, wat natuuriyk altijd af te keuren is. Daarom is het zoo, dat ook al mochten wy binnenkort een gunstiger conjunctuur krij gen, we in deze gemeente toch nog met een groote strop zouden zitten en die betere conjunctuur in onze financieels gemeente- huishouding dus niet tot uitdrukking zou komen. Dat komt omdat wij hier al onze reserves hebben ingeteerd. Het is de fout van algemeen finantieel beleid geweest, dat men in dagen toen het nog in goede 10n liep, te spoedig tot belastingverlaging overgegaan. Men had rekening moeten hou- den met het feit, dat in het spreekwoord ligt uitgedrukt: „de winnende hand is altyd mild". Men had meer reserves moeten ma ken in tyden dat het nog kon, en niet direct tot belastingverlaging moeten overgaan. Thans moet de belastingschroef weer aan gedraaid worden eu heeft dit natuuriyk tot gevolg dat menschen getroffen worden, die toch reeds uit anderen hoofde zwaar ge troffen z0n. Spr. zegt dit nu niet om na te pleiten, maar om een wenk te geven voor j de toekomst. De tyd zal weer beter worden en dat er weer een beteren tyd voor de deur staat, staat voor spr. vast. De conjunctuur ging altyd met ups and downs. Thans staan we echter voor het feit, dat de gemeente al haar reserves inteert. Dit jaar gaan er weer een 10.000 h 12 000 aan. Spr. wil tenslotte nog enkele woorden wijden aan de werkloozenzorg. In de eerste vergadering van verleden jaar heeft spr. aan B. en W. verzocht om met een steunrege ling te komen. Er is toen een steunregeling voorgesteld, maar de normen waren te laag, zoodat spr. hoogere normen voorstelde, be nevens een toeslag op de uitkeeringen der werkloozenkassen. Dit voorstel kwam even wel niet in stemming, omdat het doornie. mand werd gesteund. De steunregeling was er dus, maar werd nog niet toegepast. Spr heeft toen aangedrongen op het in werking stellen der regeling, maar kreeg toen ten antwoord, dat dit niet ging. Een steunrege- ling naast werkverschaffing ging ten eenen- male niet, dit zou door den Minister niet worden goedgekeurd. Spr. heeft dit tegen gesproken en de uitkomst heeft hem in 't ge- ïy'k gesteld. Het bleek, dat een steunregeling naast een onvoldoende werkverschaffing onvoldoende, in dien zin, dat niet alle werk- leoze arbeiders, die voor ondersteuning in aanmerking kwamen, daarby te werk kon den worden gesteld wel terdege mogeiyk was. Zoodat op 25 April 1932 de steun' regeling in werking werd gesteld. Later hebben B. en W. voorgesteld de steunnormen te verhoogen en spr. heeft toen zyn oude voorstel gehandhaafd, ook weer met de b0- slag op de uitkeeringen der werkloozenkas sen. Ook toen vond het voorstel geen steun. Het verheugt spr. dat in de vorige verga dering de Raad besloten beeft tot het ver- leenen van een kolentoeslag op de steun- uitkeeringen. Weth. M0s: Jammer, dat u daar niet by bent geweest. De heer Schut: Dat is het zeker. Spr. constateert vervolgens, dat de gang van zaken heeft aangetoond, dat bij altyd gelijk heeft gehad, als hij beweerde, dat de werkloozen zorg absoluut onvoldoende was geregeld. Hi] gelooft dat het bereikte resultaat niet iets ia is, dat zoomaar met den wind in huis is ge waaid. Er is hier werk gebeurd achter de schermen, het is meer een resultaat van den arbeid der vakbonden. Spr. gelooft dat het gemeentebestuur wel een vingerwyzing ge had heeft van de regeering. Vervolgens komt spr. op de geschiedenis van de werkloozencommissie. Aanvankelijk was de heer Blok benoemd, maar door de besluiten van het gemeentebestuur werd het dezen onmogeiyk gemaakt om langer in deze commissie zitting te nemen. Toen kregen we een commissie waarin niemand zitting had die in contact stond met de akorganisatie. Later kwamen B. en W. met een voorstel om deze aangelegenheid te regelen. Er zouden twee vertegenwoordigers van de landarbeidersorganisatie in de com missie van de werkloozenzorg zitting krygen. Ook dit voorstel is wel gedaan op een wenk der regeering, want de vertegenwoordigers van het N.V.V. hebben herhaaldelijk b0 den Minister aangedrongen in deze richting. De commissie was er dus, maar de zaak had nog een onaangenamen nasleep. In het vast gestelde reglement stond, dat de moderne landarbeidersbond het recht had om een vertegenwoordiger in de commissie aan te wyzen. Als zoodanig werd aangewezen de voorzitter van de afdeeling, de heer van der Kooy te Middelharnis. Dat de heer van der Kooy voorzitter der afdeeling is, wist het gemeentebestuur, want kort te voren waren aan de afdeeling opgaven gevraagd omtrent de samenstelling van het bestuur, of deze opgaven gevraagd zyn voor deze aangelegen heid is spr. niet bekend. Het reglement sprak eenvoudig van het aanwyzen van een vertegenwoordiger, zonder meer, de afdeeling had gerust iemand aan kunnen wyzen uit den Haag, het reglement liet daar ruimte voor. Wel ligt nu meer op den weg der afdeeling, dan dat ze haar voorzitter be noemt. Dat is iemand die z0n sporen wel verdiend heeft op het gebied der werkloozen zorg. De heer van der Kooy is iemand, die ook in Middelharnis zitting heeft in de werk loozencommissie en het moeilyke werk in zoodanige commissie geheel onder de knie heeft. Maar toen hebben B. en W. zich ge haast om een wijziging van het reglement voor te stellen, waardoor de heer van der Koolj uit de commissie werd geweerd. Deze gang van zaken verwondert spr. niet. De commissie in haar tegenwoordige samen stelling is niet geboren uit innerlijken drang; de commissie is ons thuisgestuurd. De vak bond stelt prys op goed werk in de com missie, vandaar dat hy iemand heeft aan gewezen, die daar het best geschikt voor was. De houding van B. en W. is geboren niet te lastig had gevonden. Tusschon spr. en don vakbond is geen overleg geweest, maar er zou iets voor te zeggen zyn geweest, indien de vakbond had geweigerd om iemand te benoemen in de plaats van den heer van der Kooy. Voor de gemeente en voor de arbeiders hoopt spr. niet liever, dan dat de commissie goed werk moge leveren. Hoe vlotter de gang van zaken is hoe boter, hoe zuiniger de commissie werkt hoe liever, al tyd in dien zin, dat de belangen der werk- loozen daarby niet in het gedrang komen. Maar spr.'s conclusie is, dat B. en W. en de Raad met betrekking tot deze aangelegen heid zich op een heel kleinzeilig standpunt hebben geplaatst. Spr. zou hier kunnen eindigen, maar wil tenslotte nog een opmerking maken. De vorige vergadering is byeengeroepen tydens zyn verlof. Persooniyk heeft hy daar geen bezwaar tegen. Spr. heeft het raadslidmaat schap aanvaard, omdat de bewoging hem riep en hy heeft daar gaarne offers voor over. Eigenaardig is, dat spr. herhaaldeiyk had aangedrongen op het bijeenroepen van den Raad, en als die byeengeroepen wordt, is spr. met verlof, wat den voorzitter bekend was. De Maandag is een zeer ongewenschte dag voor vergaderen omdat verschillende leden niet kunnen, vandaar wordt er op Maandag niet vergaderd. Daar houdt de voorzitter dus rekening mee. Typisch is, dat de vergaderingen gewooniyk op een Vrydag worden gehouden, nu juist op een Donderdag. Spr. had er op gerekend, dat er wellicht dien Vrydag Raad zou zyn en dezen dag daaiom vrijgehouden. En nu net op Donder dag Raad I Spr. moest voor partijaangelegen- hedenj naar Amsterdam en kon dus onmo gelijk komen. Bovendien was de oproeping eerst Woensdagavond in zijn bezit. Dezelfde geschiedenis heeft zich ook verleden jaar toen heeft spr. er ook een heele dag voor opgeofferd. Als spr. uit Dordrecht moet komen kan hij niet eerder hier z0n dan 's middags half een, Half twee kan men op zijn vroegst op de secretarie terecht en hoe kan men zich dan behooriyk voorbe reiden. Wanneer met de belangen van ande ren rekening gehouden wordt, heeft spr. ook het recht te vorderen, dat er ook met zyne belangen rekening wordt gehouden, ook al is spr. S.D.A.P.er. De heer T. van den Doel maakt de op merking, naar aanleiding van het door den heer Schut gezegde, omtrent plaatseiyk chauvinisme, dat dit plaatseiyk chauvinisme dan zeker', ook in den vakbond leeft, want men had tot driemaal toe een Sommels- dijker benoemd gehad, maar de benoemden wilden het niet aannemen, en eerst daarna te maken met de uitspraak van den vakbond. De heer Le Comte vindt het verbiydend dat B. en W. de begrooting sluitend hebben kunnen aanbieden met een geringe belasting- verhooging. Spr. hoopt dat het college van B. en W. onder 's Heeren zegen op dezen weg mogen voortgaan. De Voorzitter zegt, dat het geen regel is, dat op Vrydag wordt vergaderd. In het af- geloopen jaar werden verschillende verga deringen op andere dagen gehouden. (Met behulp van kalenders en presentie- I lysten wordt dit aangetoond). De heer Schut: Dat waren spoedvergade ringen. De Voorzitter zegt, dat men hem niet moet verdenken van klein politiek gedoe. Dat de bedoelde vergadering op Donderdag is uitgeschreven en gedurende het verlof van den heer Schut was een gevolg van de om-1 standigheden. Van de afwezigheid van den j heer Schut is heetemaal geen gebruik ge maakt. Dat blykt wel hieruit, dat de Raad hem in die vergadering benoemd heeft in de begrotingscommissie Ook moet men niet denken, dat de beide Wethouders zich tot zulke kleine politiek zouden willen verlagen. Het college van B. en W. wenscht niet liever, dan dat elke raadsvergadering voltallig is. Er is nooit een afspraak gemaakt dat de vergaderingen speciaal op een Vrijdag zullen worden gehouden. Wethouder Dijkers wil in het kort den heer Schut van antwoord dienen wat betreft den vertegenwoordiger in de werkloozen commissie. Er was volstrekt geen bezwaar tegen de benoeming van den heer Van der Koop, wat zyn persoon betreft. Het is van af aan de bedoeling geweest dat de commissie bestond uit leden, die in deze gemeente woonplaats hadden. En nu is er een fout gemaakt door dit niet in het regle ment op te nemen. Middelharnis en Som melsdyk zyn twee afzonderlijke dorpen en we gevoelen er hier niets voor, dat iemand uit Middelharnis hier de zaak komt helpen regelen. Ov6r den persoon van den heer Van der Kooy is in het geheel niet gesproken, De Voorzitter betuigt zijn dank aan den heer Le Comte voor diens waardeerende woorden. Het is niet gemakkeiyk geweest om deze begrooting samen te stellen. Ver volgens stelt hij aan de orde het door de commissie voor het nazien der begrooting ingediende rapport. Vervolg Verslag in bet Zaterdagnummer, uit plaatselijk chauvinisme en spr. vraagt is de heer van der Kooij aangewezen, zich af of dit plaatselijk chauvinisme ook De heer Schut: De benoeming is buiten zou zijn opgeroepen als men den betrokkene mij omgegaan. We hebben tenslotte alleen De Burgemeester van MIDDEL HARNIS maakt bekend dat het in de openbare raadsvergadering van 8 dezer vastgestelde ontwerp-uit- breidingsplan voor de gemeente Middelharnis, in uitvoerige kaar ten uitgewerkt, met de bebou wingsvoorschriften, vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage ligt. Gedurende den termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij den gemeenteraad bezwaren indienen. Middelharnis, 13 December 1932. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. bij velling op WOENSDAG 14 DE CEMBER 1932 in Hotel HOBBEL te Ooltgensplaat, bij afslag op WOENSDAG 21 DE- CEMBER 1932 in Hótel VAN DEN BERGE aldaar, beide dagen nam. 2 uur, van: aan- en nabij den Kerkslngel en Brandewijnstraat te Ooltgens plaat, ten verzoeke van Mej. de Wed. en Erven den HeerP. CREZEE, 2—1 Notaris VAN ISPELEN. houdt vanaf 27 October ZITDAG te OUDDORP iederen Don derdag van 12—4 uur in Hotel AKERSHOEK Donderdags geen middag- spreekuur te Middelharnis I BREUKBANDEN I I alle soorten meten zonderveer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMID1E f 2,25 per flacon. INJECTIE f 1,— per flacon. Vraagt onze bekende ter regeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Kipstraat 59, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. •Schoone volle lichaamsvormen door onze Oostersche krachtplllen, een Gutden per flacon van 80 pillen. KUOTttSU LAAT NIET EOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren houdt Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half 11 tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te MID DELHARNIS,'s morgens van half 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. Zijt gij bleek? Is uw tandvleesch bleek, in plaats van frisch rood? Zijn uwe oogleden van binnen fletsch en bleek? Zijt gij spoedig ver moeid, zoodat u alles te véél is? Dan is uw bloed niet krachtig genoeg; dan moet gij uw bloed versterken. Het beste middel om uw bloed te versterken is de SANGUINOSE vermeerdert de roode bloedlichaampjes; maakt daar door uw bloed gezond en krachtig; helpt In zeer korten tijd de bloed armoede en zenuwzwakte overwinnen. Prijs per fl. f 2.—, de 6 fl. f 11.—, 12 fl. f21.—. Bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM A Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Heele zwermen mui zen en ratten worden in één nacht finaal uit geroeid door Rodent. Ze eten het met graag te en het eerste hapie is reeds dood el ijk. Koop direct een doos 50ct. of een dubbele doos a 90 et. DOODTi MIDDELHARNIS-ROTTERDAM v Via VLAARDINGEN s.s. „MIDDELHARNIS") aanvangende 31 Oct. 1032' van Middelharnis op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen41) V. Middelharnis 4.30 vm. A. Vlaard. 7.00 vu. A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd. V. Middelharnis 6.40 vm. A. Vlaard. 9.10vm.* A. Rotterdam 10.00 vm. A. Brielle 10.30 vm. van Rotterdam op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen*) V. Rotterdam 2.15 am. V. Vlaard. 3.00nu>. A. Middelharnis 5.30 nm. Overige dagen (heb. Zon- en Feestd. Van 31 October t/m 7 Februari V. Rotterdam 215 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. V. Brielle 1.25 §j[ A. Middelharnis 5 Vansl 8 Februari. V. Rotterdam 3.15 nm. V.Vlaard. 4.00nm "ft V. Brielle 2.25 nm.§[ A. Middelharnis S.X In aansluiting op den trein van 7.19 vu en 7.11 vm. van Vlaardingen (Station] In aansluiting op den trein van 9.19 vm en 9.38 vm. van Vlaardingen (Station)! f In aansluiting op den trein van 14.3P (2.38 n m.) en 14.50 (2.50 nm.) te Vlaai dingen (Station). ft in aansluiting op den trein van 15. (3.38 nm.) en 15.51 (3.51 nm.) te Vlaai dingen (Station). Op Zaterdag 1.25 n.m, Alleen op Zaterdag. Te Vlaardingen overstappen. Vraagt demonstratie zonder verplichting Otiicieel Philips Reparateur JE ADRES VOOR Alt Feestdag» zijn ta beacboaven: MUowJatridag, 2e Paatchdag, Hemel*aart«i 3* Pinksterdag en de belde Keratdager Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. zijn onovertrefbaar fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbernastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07s ADVERTENTIËN van 1—6 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Week-revue. Buitenland. Na schy nbaar hopelooze besprekingen heeft de conferentie der vyt groote mogendheden Engeland, Frankrijk, Italië, Amerika en Duitsctiland, een grooter succes behaald dan algemeen wel werd verwacht. Duitschland, dat tot nu toe mokkend in den hoek bleef staan en halstarrig weigerde weer aan de ontwapeningsconferentie deel te nemen, keert als de verloren zoon terug en wel op grond van de volgende gepubliceerde gemeenschap peiyke verklaring: 1. De regeeringen van Engeland, Frank- ryk en Italië verklaren dat een der beginselen, die de conferentie moeten leiden, hierin bestaat, dat aan Duitschland en de andere door verdragen ontwapende staten reebtsge- ïykheid wordt verleend in een stelsel, dat alle volken veiligheid biedten dat in beginsel in de ontwapeningsconferentie zal moeten worden belichaamd. Deze verklaring sluit in, dat de wapeningsbeperking voor alle staten in de voornoemde ontwapeningsconventie zal moeten opgenomen zyn. Deze gezindheid leidt er toe dat aard en wyze van toepassing dezer rechtsgeiykheid onderwerp van behan deling op de ontwapeningsconferentie zelf zal zijn. 2. Op den grondslag van deze verklaring heeft Duitschland zijn bereidwiligheid uit gesproken weer aan de ontwapeningsconfe rentie deel te nemen. 3. De regeeringen van Engeland, Frank- ryk, Duitschland en Italië zijn bereid ge meenschappelijk met alle andere Europeesche staten nogmaals te bevestigen dat zy onder geenerlei omstandigheid zullen trachten te genwoordige of toekomstige wrijvingen tus- schen de onderteekenaren met geweld op te lossen. Deze verklaring zal een nadere bespreking van het vraagstuk der veiligheid niet in den weg staan. 4. De regeeringen van Amerika, Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië verklaren, dat zy vastbesloten zyn op de ontwapenings conferentie te zameD met de andere vertegen woordigers van staten er naar te streven dat onmiddely'k een conventie uitgewerkt worde, die een wezenlijke wapeningsvermin dering en een wapeningsbeperking zal ver zekeren en tegeiyk voorzieningen bevat voor een toekomstige herziening der conventie teneinde verdergaande wapeningsverminde ring te bereiken. Dit is een der weinige lichtpunten te Genève ontstaan en waardoor de ontwapeningscon ferentie voorloopig is gered. Door deze ver klaring zyn al de Duitsche eischen wel niet voor de volle honderd procent ingewilligd, doch bereikt dat de door hen verlangde rechts gelijkheid niet als einddoel maar als grond beginsel van de ontwapeningsconferentie wordt beschouwd. Voor de Duitschers is dit ongetwijfeld een succes, tevens is het voor de andere staten een machtige prikkel om in de komende maanden wat meer gang achter het ontwapeningsvraagstuk te zetten. Wanneer de ontwapeningsconferentie in de tweede helft van Januari haar arbeid in 'vollen omvang zal hervatten, dan weet iedere deelnemer dat bij een eventueele mislukking idat de bepalingen van het verdrag van Ver- sail ree' Dan sch dat nisc E wer wap daar den keïij moe V geri Dece te had het groot talen Kam FEUILLETON. CH. GARVICE Uit het Engelsch door HENRI VAN DE WEG. ,49jeaut. Uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle. I») De oude Martha, zoowel als Dr. Walton zeiden, tiat het kind een natuurlijken dood was gestorven. Doch kon men aan, op hetgeen Dr. Walton con stateerde? Hij was nauwelijks in staat zich be hoorlijk uit te drukken, zijn handen trilden en zijn pogen stonden zoo vreemd. Wat moest zij be ginnen? Ziek van verdriet en ontzetting wist Marion hiets anders te doen dan af te wachten en na ^ogenblikken, die haar jaren toeleken, hoorde zij pr. Walton, met eenigszins dubbelslaandc tong Öof zeggen: „Arme meid! Ik zou de kleine maar Meenemen naar huis. Tob er niet te veel over. ">a gauw naar de Hall terug en blijf daar, want lord Northbridge blijft nog wel een weck weg." Hij wikkelde het lijkje in een oude deken en legde hot in Marion's armen. Vervolgens hielp hij haar taar buiten, belovend den volgenden dag een ccrti- caat van overlijden te geven en ging zijns weegs, 'mis gekomen legde Marion de kleine in de leege 'og bij het venster en neerknielend barstte zij snikken uit. In weerwil van haar hartstochtelijk Verdriet hoorde zij toch het zwakke schreien in Maa van gende geerin Het A Engels waarde heeft d kerd, e toegebr Deze opgeva Franse tot nu standp stemmi geheele middelt laten h van ee waarin Frankry ning ni afwyzin niets an ratoriu*" Frankry moratori eventue opdracht zelfsprek beslissin ken. Re schillend gebied g Van b peesche zullen re België en betalen, t het ander- naar haar drukte zij van plan volle waar en haar m „Ben je stem. „Bijna,' op de wiegl Hij momf roerlooze ki| keek hij toch de jonl „Ja," anti „Zoo, danl andere kind| verliest er I gaan zeggen! jong eens ziJ] lord Raymol droeg het n| olielampje over de ver! sprekend opl Plotseling onvaste hanl bewegingloos» „Ik neem hij uit. „Dat doe meer aan dol „Wat kan boos. „Blijf 1 Voor zij he| geloopen en 1

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 4