ten er 20% Korting ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD OTINGEN i.VAN DER PLAAT Istlicht atelier. w trum - Middelharnis Voorstraat A 253 OVERFLAKKEE. No. 12 10 Dec. 1932 Plaatselijk Nieuws VOETBAL. 4 p. Zeeppoeder ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 DECEMBER 1932. ORIGE [AREN GEDURENDE 1ACHTIG UITGEVOERDE ETALAGE! IfVNBEVELEND. I w* V* PHILIPS"' stratie zonder verplicbting Philips Reparateur VOOR eenigen tijd Sanatogen te gebrui- 'alt ge echter die zenuwzwakte 'ir gevolgen geheel overwinnen. [gen bevat immers juist die stoffen tphorus en geconcentreerd melk- Iwaaruit de zenuwen dat wonder- laken wat wij „kracht" noemen. igen wordt reeds langer dan 30 Koor vooraanstaande medici in tden ter wereld voorgeschreven 'ftrijding van zenuwzwakte. Het 'j goed doen. Gebruik het een9 Iweken - spoediger dan ge het en voor mogelijk houdt zult ge T volkomen gezond en sterk gaan Begin er nog vandaag mee. Verkrijgbaar in alle Apotheken en Drogisterijen vanal 11, 1.- per bu». Zenuwcel, 600 keer ver groot. Sanatogen bouw» in deze cellen dat won derlijke op, dat wij „zo- nuwkracht" noemen. jUDDELITAUNItl. Onder groote belang stelling van ouders en genoodigden werd Dinsdagmiddag in de Bewaarschool het jaar lijks St.Nicolaas-feest gevierd. Te circa 2 uur kwam de Sint de school binnen, en werd h(j door de kinderen ontvangen. Dezen hadden aardige spelletj es geleerd, waarvoor het onder wijzend personeel zich alle moeite en inspan ning had getroost. Zoowel ouders als belang stellenden gaven er hunne verwondering over te kennen. De kleinen werden ruim getrakteerd en b(j het naar huis gaan kregen allen nog een stuk speelgoed en eenige ver snapering mee. Voor zeker mag dit feest als goed geslaagd worden genoemd. Ook de leerlingen der openbare lagere meis jes- en jongensschool werden Woensdagmor gen door hun onderwijzend personeelopeenige lekkernijen onthaald. - Door den jongeheer Doornbos alhier is aan den Staverschenweg in een diepe sloot een flets gevoDden, welke eigendom was van den jongeheer Hössen alhier en van voor diens woning was ontvreemd. Vermoedelijk heeft de dader de flets daar weggeworpen. De lantaarn was evenwel niet meer aanwezig. - By de Donderdagavond in café HollemaD gehouden ledenvergadering van hetOnderliüg Begrafenisfonds, teneinde het verzoek van 15 huurders van aan genoemd fonds beboo- reude landerijen, om eenige tegemoetkoming van de pacht in verband met de slechte uit komsten van bet landbouwbedrijf in behande ling te nemen, werd na uitvoerige bespreking het voorste! van het bestuur, zijnde 20 reductie van de pachtsom over 1932, in stem ming gebracht. Van de 82 aanwezige leden verklaarden zich 62 vóór, 19 tegen en 1 blanco, zoodat bet bestuursvoorstel met groote meer derheid werd aangenomen. Aan 21 huurders van bouw- en hofland zal de reductie worden toegestaan, onder voorbehoud, dat de Ver zekeringskamer zulks goedkeurt. - Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van Maandag 28 November tot en met Zaterdag 3 December 1932, hebben zich bil den Correspondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 97 personen van onderschei dene vakken als werkzoekenden doen inscho ven, t.w. landarbeiders 49, letterzetter 1, tim merlieden 7, metselaars 5, diepzeevisscbers 16, schilders 4, transportarbeiders 10, opper lieden 3, pakhuisknecht 1, winkelbediende 1. - Onze vroegere dorpsgenoot ds. L. Vroeg- indeweU te Wilnis, heeft beroep ontvangen naar de Ned. Herv gemeente teOud-Alblas Voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Dinteloord is door Z.Eerw. bedankt. - Zijne Excellentie Minister Donner I heeft gisteren in zijn memorie van antwoord o.a. eezegd dat hil bereid is het voorstel tot opheffing van het Kantongerecht teSommels- dijk in te trekken. - Dinsdag 13 December a.s. des avonds j 6.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente aan i Christiaan de Vrieslaan op te treden ds. I J. Fraaöje uit Barneveld. - Op Woensdag 21 December 1932 des I avonds 7 uur, zal de ouderavond gehouden I worden van de openbare lagere jongens- en eisjesschool in het gymnastieklokaal van i openbare U.L O.-school. Het bestuur stelt I het ten zeerste op prijs, dat alle ouders, voor I toover dit mogelijk is, aanwezig zullen zijn. SPORTNIEUWS. VOETBAL, Voor hen, die het nog niet gehoord hadden, vermeldt, dat de twee aangekondigde I wed3trijdeD voor Flakkee in het Officieel Hieuws van den R. V. B. per telegram of kaart gewijzigd zijn. Flakkee 2 krijgt een thuiswedstrijd tegen Maas3, en we verwach- I ten van onze reserve's, die zonder hun uit- I stekenden aanvoerder Smit in het veld zullen 1 moeten komen, niet3 anders, dan een voort- I zetting van de traditie van dit seizoen, om Iongeslagen te blijven en de Maas-nymphen Imet een nederlaag naar huis te sturen. V Flakkee 1 krijgt de verre reis, voor zoover le reizen in de 20ste eeuw nog ver te noemen Izijn, naar het laude)(jke Schiebroek, alwaar |Flakkee wel eens meer te gast is geweest Flakkee I speelt niet op het H. G. S.-terrein, Imaar om 1 uur op het Gemeentelijk sport terrein in Schiebroek. In dit vriendelijke dorpsplaatsje wacht iFlakkee een warm onthaal en een ploeg, die ■eveneens het erg prettig zou vinden kampioen I's worden. Van deze twee hebben beide ploe- Igen hun eigen kansen. H. G. S. heeft de |mioste verlies-, Flakkee de meeste winst punten, en deze kansen zullen aanstaande Zondag voor een der beide partijen om zeep worden gebracht Het is de questie van den fctrfid te winnen voor Flakkee, en de beide puntjes mee naar huis. Laten we er verder niets meerover zeggen, laten we de spelers verzoeken zich te sparen, fn de supporters om met de spelers niet I® spreken over den komenden wedstrijd. l3at is slecht, heel slecht voor de spelers, hst maakt nerveus, het doet zelfvertrouwen verliezen. Er zullen er meegaan, h la bonheur, maar laten al de supporters, en alle verdere belangstelling van ons dezen raad, dezen drin genden raad aanvaarden, spreek en zeg wei nig tegen de Flakkee spelers over het belang van Zondag en den goeden afloop. Een zenuw achtige voetbalploeg is altijd uit vorm. Spaar Flakkee door uw te groote belangstelling voor dezen strop. Waarlijk, dat is het beste. En mocht het tegenloopen, welnu, spel is spel, slechts een kan winnen en als het noodlot nu eenmaal Flakkee soms wil plagen J. B. Voor Zondag meldt dan het programma Flakkee uit naar H. G. S. Wat zal dezen dag gebeuren Moet het puntverlies naar zes? Of zal Flakkee overwinnen? Dan verhoogt haar puntental. En ze ziet zich dan op 't lijstje, Prijken met het twaalf getal. Als Flakkee toont wat ze kunnen, Is de overwinning vast, Want ze kan een spel ontplooien, Dat heel H.G.S. verrast!! Mocht dan het Flakkeescbe elftal, Met Fortuna aan haar zij, Spelen onder goede leiding, De overwinning is nabij. Flakkee II zal er voor zorgen, Ja we rekenen er al op, Dat ze zich weer zal verhoogen, Dat kost Maas III, vast zijn kop. Staat dan allen Zondagmorgen, Op tjjd aan het Station, 'tEerste, 'ttweede, plus supporters; Komt volledig op 't perron. Sommelsdljk. M. V. Centrale Veiling voor doeree O verfiakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 6 December 1932. UIEN. GROVE1,64. GEWONE (met trosm.) 2,04. GEWONE (z. trosm.) 1,80. DRIELINGEN 1,52. PICKLERS2,46. Alles per- en inclusief baal. Veiling van Donderdag 8 December 1932. UIEN. GROVE1,72 tot 1,79. GEWONE (met trosm.) 2,14 tot 2,25. id. (zonder trosm.) 1,98 tot 2,06. DRIELINGEN 1,62. PIOKLERS2,57 tot 2,60. Alles per- en iuclusief baal. Aanvoer 71.050 K.G. EIEREN. Kipeieren 47-52 K.G. 2,90 tot 4,10. idem 59—61 5,05 5,60. Idem bruin .60 5,20 5,65. Eendeieren „4, Alles per 100 stuks. Boter f 0,75 tot 0,81 per pond. Aanvoer 5 250 eieren. SOMMELSDIJK. !n de op 6 dezer gehouden Algemeene Vergadering van den Kolenbond „Helpt Elkander" zijn herbenoemd als be stuursleden de aftredende Heeren K. Th. le Comte, T. van den Doel en A. C. van Driel, terwijl tot commissaris is benoemd de heer M. van Driel. Bij het verrichten zijner werkzaamheden had de machine-smid J. M. het ongeluk zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. De predikbeurt van prof. ds. J. Linde boom voor de Vereeniging der Vrijzinnig Hervormden kan niet doorgaan. Op Zondag 25 December des avonds hoopt op te treden ds. D. Visser, predikant te Nieuw-Helvoet_ DIRK8LANU. Er zullen op ons eiland,ja zelfs in Nederland, weinig gemeenten z(jn, waar het St. Nicolaasfeest op de lagere scholen zoo luisterrijk wordt gevierd, als in Dirks- land. Niet alleen, dat ieder kind een waardevol cadeau krjjgt, doch het bezoek van de Sint aan de kinderen in de Concertzaal „Odeon" en de daarbij vertoonde poppenkast en goo chelkunst is alleen reeds voldoende om de kinderen een avond van volkomen genot te doen smaken. Dat dit mogel(jk is, komt door het legaat v. Weel uit welker bron men genoeg middelen voor het feest kan putten. De heer Louis de Haan van Rotterdam vertoonde eerst de poppenkast en daarna hield b(j de kinderen, en ook vooral de uit- genoodigde ouders, in den ban van verwonde ring door z(jn goocheltoeren, waarvan do Cbineesche tuiD een mooi slot was. De heer de Haan verstaat ook de kunst van buik spreken en gaf daarvan oen keurig bewijs door z(jn gesprek met 2 groote poppen. Het gelach was niet van de lucht en de kinderen waren eén en al verbazing. Hierna kwam de Sint, getooid in een prachtig bisschopsgewaad en vergezeld van zwarte Piet, in het lokaal. Op het tooneel hield h(j eerst eenftoespraak tot de kinderen en liet toen enkele ondeugende kinderen b(j zich komen, die echter allen, na een ernstige vermaning, toch nog wat lebkers van Piet ontvingen. Wat zongen echter de kleine meisjes en jongens vrijmoedig hun mooie versjes voor de Sint. Jammer dat een groot moeder van één der kinderen zich zeer on beschaafd aanstelde en daarmee een oogen- blik de feesteiy be stemming verstoorde, doch die door den heer Weitering weer spoedig in de goede sfeer werd gebracht. De Sint was vooral zeer verontwaardigd, en terecht, door het optreden van de vrouw. Do tooneelstukjes, door de kinderen ge speeld onder leiding van Mevr. Weitering, voldeden zeer en toen het programma was afgewerkt en de kinderen hun cadeaux in ontvangst hadden genomen, zullen zeker ouders en kinderen tevreden geweest z(jn, en vooral de laatsten zullen nog lang in hun gedachten de gebeurtenis beleven. Mej. Poortvliet verzorgde de muziek tijdens de pauzen en onder het goochelen, zooals we dat van haar gewoon z()n, n.l. in de puntjes. Op de Beurs van j.l. Donderdag werd besteed: voor aardappels 35 tot 60 cent per H L., uien 2,25 en peen 35 cent per 60 K.G. Handel traag. Tegen een drietal winkeliers is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der winkelsluitingswet. Vervolg RAADSVERSLAG DIRKSLAND. In vervolg op het Raadsverslag van j.l. Woensdag kunnen we nog meedeelen dat, na een geheime zitting een verzoek in be handeling kwam van een landpachter der Gemeente om huurverlaging over 1932, een zelfde verzoek van de huurders van land van het Alg. Armbestuur en van de huur ders der tuinen b(j de begraafplaats. B(j de Rondvraag vroeg de Bonte ant woord op z(jn vragen, gedaan in de vorige vergadering, inzake de vermeende verkeerde uitvoering van de bepalingen, vervat in de testamentaire beschikking van Mevr. van Weel, over het gebruik van het legaat, be stemd voor het St. Nicolaasfeest der school kinderen. De Voorzitter zeide, dat het onderzoek in vergevorderd stadium was, doch dat h(j pas de volledige uitslag in de volgende verga dering kan mededeelen. Hierna sluiting. HERRINGEN. Aan Mej. A. M. van Oeveren, tijdelijk onderwijzeres aan de Herv. School, alhier is tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend, wegens de aanstelling van een mannelijke leerkracht. Door het algemeen Armbestuur alhier worden publiek naar de inschrijving van beneficie, tegen een huursom van 40 cent per roede verhuurd een drietal in polder Klinker- land gelegen tuinen. Bij de gehouden schoonheidswedstrijd voor kinderen der lagere scholen in Nederland vielen een tweetal prijzen aan de leerlingen der bijzondere school ten deel. Tegen Dinsdag 13 December a.s.; des voormiddags te 10 uur is door den Burge meester dezer gemeente een openbare ge meenteraadsvergadering belegd. De catechisaties bij de Gered, gemeente voor meisjes van 15 jaar en ouder, die gehou den werd op Dinsdagen van 4 tot 5 uur is ver plaatst op Woensdagen des avonds van 6,30 tot 7,30 uur. Tot ouderling en diaken der Herv. Kerk zijn herkozen de heeren G. Nijpjes en L. de Geus, die beiden de benoeming weder aan namen. 30 CENT (Adv.) STELLENIIAM, De vorige week werd van hier per scheepsgelegenheid verzonden 80 H.L. aardappelen en 240 H.L. uien. Dezer dagen is men begonnen in de Gemeente met de werkzaamheden voor de waterleiding, waarbij ook enkele arbeids krachten van hier z(jn te werk gesteld. Door de garnalen visschers werd vorige week 3 dagen gevischt. Gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 K.G. gevangen en aan de peller(jen geleverd. Evenals vorige jaren hebben de leer lingen der Openbare School weder een vro lijk St. Nicolaasfeest gevierd. Reeds om 9 uur 's morgens waren allen in het feestlokaal vereenigd en werd in bange verwachting de komst der gasten af gewacht. Gebons op de deur kondigde hen aan en onder het ziogen van een lustig welkomslied traden de Sint en Pieter binnen. Tot aller verrassing en bewondering waren beiden in een geheel nieuw, waarlfik schit terend costuum gestoken, dank z(j de zorgen van eenige jonge dames. Na een toespraakje van het Hoofd der School kwam de Sint aan het woord, die onder ademlooze stilte werd aangehoord. Gelukkig had hij een goede bui; er werden veel pluimpjes uitgedeeld en Piet had zelts z(jn zak thuis gelaten. Ontoodig tezeggeD, dat er werd gezongen en gesmuld. Meteen prachtige St. Nicolaasvertelling van de Juf frouw was de pret geëindigd. Aan het school hek moesten de hooge gasten nog vele kin derhandjes drukken. OUDDORP. De pr(js der uien was op de beurs 2,25 Handel slap. Op Woensdag 14 December zal des v.m. 9 30, 'snam. 2 en 's avonds 6 30 uui voor de Geref. Gemeente voorgaan Ds. Fraan je van Barneveld (bidstond voor het gewas). Er z(jn weer 30 werbloozen naar de gemeentelijke werkverschaffing gegaan. Ei stonden Donderdag 62 werklooze arbeiders ingeschreven en 1 schilder. Deze week werden naar elders verzon den 100 balen mosselen. Loop der bevolking. Gevestigdi Pieter Boelaars, vanNieuwen- hoorn; Adriaantje Hoekman, van Nijmegen; Leendert Kreeft met gezin, uit Hulst. Vertrokken: Maarten de Waal, naar Melis sant; Mietje Cornelia Sparling, naar Delft; Abraham T. Fiege, naar Schiebroek; Johan nes H, Segerink, naar Haarlemmermeer. De Oogstcollecte heeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f 1569,28. Sint Nicoluasviering. Op initiatief van het Hoofd der O. L. School (kom der ge meente) alhier, in samenwerking met ver schillende andere vooraanstaande personen uit deze gemeente, om de leerlingen dier school, een Sint Nicolaasfeest te bereideD, heeft de goede Sint Dinsdagmorgen een bezoek gebracht aan de leerlingen der school. In twee lokalen werd in tegenwoordigheid van den Heer Burgemeester, den Rijksont vanger den Heer Pik, ouders der leerliageD, oudleerlingen en genoodigden het Sint Nico laasfeest gevierd. Om 9 uur werd door de kinderen zulks onder leiding van de onderwijzeres Mej Muijen, begonnen met bet zingen van toe passelijke liederen. Omstreeks half tien kwam het teleur stellend bericht dat Sint autopech had ge had, zoodat het wel later zou worden, dan de eerst vastgestelde tijd, niettegenstaande dit, heerschte er al spoedig zoowel bij jong als oud een opgewekte stemming. Eindelijkja eindelijk was het heuglijk tijdstip aangebroken dat de boodschap werd gebracht dat Sint gearriveerd was. Door het Hoofd der school werd hij met Zwarte Piet zijn knecht, b() den ingang van het lokaal ontvangen, en binnengeleid, terw(jl door de kinderen liederen werden gezongen. Vriendelijk en minzaam begroette Sint de kinderen. Hierna werd hem een woord van welkom toegeroepen, en de verschillende aanwezigen door den Heer Brussaard voor gesteld. Door den Heer Burgemeester werd Sint dank gebracht, omdat hij, ondanks zijn hoogen leeftijd, zich de moeite had getroost, ter wille van deze kinderen, een zoo verre reis, geheel uit het warme Zuiden naar het hooge Noorden te maken. Nadat Sint tot allen een woord van dank had gesproken voor de ontvangst, werden op zijn verzoek door de kinderen Sint Nicolaas- liederen gezongen, terwijl Zwarte Piet lek kernijen uitdeelde. Daarna werd een begin gemaakt met het uitdeelen der verrassingen, ieder der kinderen moest persoonlijk van hem de verrassing in ontvangst nemen, hetgeen gepaard ging met een vriendelijke felicitatie wegens goed ge-; drag, of voor sommigen met een Sinterklaas achtige bestraffing voor een minder goed gedrag. Gelukkig behoefde de zak van zwarte Piet geen dienst te doen, er was maar een kind die de „roe" verdiende, maar omreden de Sint in een goede en kinderlijke stem ming was, werd hieraan geen gevolg gegeven. Het was allen aan te zien dat zij hoogstens tevreden waren, zoowel met de verrassingen, als met de hun aangeboden chocolademelk. Toen het ongeveer 12 uur was geworden, werd hst tijd voor Sint om te vertrekken, zoodat na een hartelijk afscheid en onder zingen en hoerageroep der kinderen het lokaal verliet, en behoorde dit gezellig kin- derfesttjn wederom tot het verledene. Van deze plaats past een woord van dank en hulde aan hen die het initiatief nameD, en de uitvoering van dit feest in handen hadden genomen, des nog te meer, omreden dit de eerste maal is, dat een dergelijk feest op deze school werd gehouden. NIEUWE TONGE. De Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft haar besluit tot ver laging der pacht over 1932 tot 10 herzien, en heden bekend gemaakt dat zij een reductie zal geven van 20 Dinsdag 20 December a.s. n.m. 2 uur zal ten huize van Dr. van Gelder alhier, ge legenheid zijn tot kostelooze inenting. Als bestuurslid van de IJsclub „De Vlakte" is herkozen de heer J. Holleman Azu. en gekozen in de plaats van den heer W. A. van Alphen, de heer W. Drooger Jzn. De kas sluit niet een batig saldo van 108,59. Het aantal leden bedraagt 193. Als werkzoekenden staan bij den corres pondent der Arbeidsbemiddeling 53 werk- loozen ingeschreven. OUDE TONGE. A.s. Woensdagavond zal in het gymnastieklokaal der O. L. School een ouderavond van die school worden gehouden. De heer H. ten Hove heeft een perceel bouwland, gelegen in den Magdalenapolder onderhands aangekocht van de Ervan A. de Vos. Mej. L. Jonker had het ongeluk te vallen, waarbij zij zich zoodanig verwondde, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij publicatie is ter algemeene kennis gebracht, dat de rekeningen ten laste dezer gemeente over het dienstjaar 1932 moeten worden ingeleverd voor I Januari a.s. bij den Gemecnteopzichter C. Snijder, uiterlijk 3 janu ari, d.a.v. Formulieren zijn gratis ter Gemeen te-secretarie verkrijgbaar van v.m. 912 uur. Dinsdagavond liep het motorschip „De Dieu Donné schipper J. de Smet, geladen met cement op den alhier voor de haven lig- genden strekdam. Het schip was op reis van Doornik (België) naar Druten. De lading is gedeeltelijk gelost onder toezicht van den Kommies der Directe belastingen alhier, daar de lading verzegeld was. In den Molenpolder geraakte de knecht van Albert Hciju met hit en kar in een sloot. Met eenige materieele schade liep dit ongeval af. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente stonden gedurende de week van Maandag 28 November tot Zaterdag 3 Decem ber negen werkloozen ingeschreven. De gemeente-veldwachter alhier heeft aangehouden C. B. uit D., die stond gesigna leerd tot betaling van 3 gulden boete of 1 dag hechtenis: daar de man betaalde is hij weder terstond in vrijheid gesteld. Tevens is tegen bovengenoemd persoon proces-verbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning. In de Ned. Herv. Kerk alhier is een na- gift ontvangen van 135,zoodat in totaal de oogstcollecte heeft opgebracht een bedrag van 476, De vorige week werd van uit deze ge meente vervoerd 1882 H.L. aardappelen, 651 H.L. uien en 769 H.L. poters. De heer M. v. S. is een dezer dagen naar Rotterdam vervoerd voor het ondergaan van een operatie. HELLEVOETSLUIS. Hellevoetsluis krijgt Zondag a.s. Bolnes op bezoek, een vereeniging die niet voor de poes is, doch het a.s. Zondag tegen de Roodbroeken wel zal moeten afleggen, daar Hellevoetsluis na een zeer slechten wed strijd gewoon is de volgende wedstrijd haar beste beentje voor te zetten. Zondag heeft zij 2 kostbare punten verspeeld om tegen aller verwachting in van D.H.Z. te verliezen, waarbij direct moet worden gezegd, dat D.H.Z. de overwinning volkomen verdiende, daar het spel, dat Hellevoetsluis ons liet zien het aan kijken bijna niet waard was. De spelers zelf zijn hiervan overtuigd en daarom vreezen wij voor Bolnes. Het zal Bolnes Zondag niet mee vallen om zelfs 1 punt mee te nemen en dat is maar goed ook, want de roodbroeken moeten nu zeer zuinig met haar punten omsprongen, daar zij van de vier leidende clubs de meeste verliespunten heeft. Alles is echter nog niet verloren en daarom maar weer met fikschen moed aan den gang. Succes! Hellevoetsluis 2 heeft rust, terwijl het derde wederom een uitwedstrijd heeft en wei tegen Pretoria 2. Het derde heeft nog geen punt verspeeld en staat ongeslagen bovenaan. Houdt het zoo en het kampioenschap is voor jullie weer zeker. Geef het eerste maar een voorbeeld. Het vierde moet op bezoek bij Sparta 9 en kan wel weer op een flinke nederlaag rekenen. Met de jongsten gaat het nog niet naar wensch. Het kan echter verkeeren, dus zullen wij nog maar hopen. Voor Nieuw-Helvoet is de wedstrijd thuis tegen het Zuiden vastgesteld, doch daar deze wedstrijd reeds twee weken geleden is gespeeld en toen door de groenwitten gewonnen werd met 40 wordt deze wedstrijd voor Zondag van het programma gevoerd.' Nieuw-Helvoet 2 gaat op bezoek bij Feije- noord maar hoewel het tweede der groen witten de intrede in de R.V.B. goed hebben gedaan gelooven wij niet, dat zij het zelfs tot een gelijk spel zal weten te brengen. De voor Zondag vastgestelde wedstrijd NieuwenhoornKampioen is ook reeds ge speeld, welke wedstrijd hiervoor in de plaats zal komen is nog niet bekend. De Sint Nicolaasavond is te Hellevoet sluis op zeer kalme wijze voorbij gegaan. Elk jaar wordt de drukte minder en. steeds zijn er dan ook minder gemaskerden. In de Casino- zaal werd een Sint Nicolaasbal gegeven, waar bij het gezellig toeging. Dinsdagavond had in de Casinozaal nog de viering plaats van Sint Nicolaas door de Buurt vereniging Oostkade, terwijl de Buurtver- eeniging Westkade Woensdagavond in de Marine Cantine een onderonsje hield. NIEUW-HELVOET. De goederen, vervaar digd door de meisjesvereeniging „Ora et Labora", zullen ter bezichtiging worden ge steld op 13 December a.s., des namiddags van 36 uur, in het vereenigingslokaal achter de Ned. Herv. Kerk (te Hellevoetsluis). Een ieder is welkom. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 9 December 1932. K., niet verschenen, heeft in Mei of Juni 1932 zonder bevoegd te zijn de veeartsenij- kunst uitgeoefend, door varkens in te enten. Getuige C. v. d. N. te Sommelsdijk, 39 jaar, blijft bij zijn verklaring dat verdachte 9'var kens had ingespoten 4 50 cent. Getuige S. K. te Sommelsdijk, 67 j., was de eigenaar van de varkens. Hij had laten inenten tegen de vlekziekte. Het O.M. acht het wettig bewijs bewezen en acht een hooge boete noodzakelijk omdat het recidive is. Hij vordert 100,of 1 maand hechtenis. De pl. verv. kantonrechter not. P. A. van Buurcn veroordeelt verdachte tot dezelfde straf. L. v. S. 26 j., landbouwer te Mclissant heeft op 20 Juni met een geweer op het land ge wandeld. Verdachte ontkent. Hij had geen jachtacte en geen geweer, doch erkent op het land ge weest te zijn. Het proces-verbaal wordt voorgelezen, dat geheel met zijn verklaring in strijd is. Getuige 4 décharge W. P. V., 57 j., rustend landbouwer, is met v. S. eenden wezen schieten. Getuige heeft gezien dat V. een geweer dat lag, nccnam; hij veronderstelt dat' de broer, van verdachte hét geweer daar verstopt heeft

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 5