IfANOL tbnze Eilanden." ilMBOCM'S 2 T NIEUWE ODEBLAD WOENSDAG 26 OCTOBER 1932 Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstreken. PLUIMVEETEELT IN DEN GREEP DER WOESTIJN. Uw wenscti l_ I gj VERSLAGEN gj g Plaats Plaatselijk Nieuws |leutels naast zijn horloge en zijn op zijn nachtkastje neer; voor Ineerd spion als deze man, was teilijk van die sleutels afdrukken In, zoodat hij kon inzien wat hij moeilijkheid nevens die om do- jte verkregen, is gelegen in het an die documenten naar de be its. Gesteld, deze kamerdienaar rezig"zijn geweest of zich naar plaats hebben begeven, hij zou in de oogen van het bekende aau van het Pransche Departe- Jorlog verdacht zijn geworden, [kamerdienaar had een vriend, hem in dit geval gelukkig |beschikking had over één echt iver één glazen oog en de snsten waren reeds toen zoozeer reerd, dat in schijn dat glazen werkelijkheid belangrijke ge- het Pransche leger betroffen, |>nder eenige vrees voorontdek- jiten werden gebracht. imen: elk land werkt op zijn daarde gespannen internationale vaarin wij de laatste halve eeuw leerd, hebben alle landen gelei- eht op het kwade pad der spion- rel grooter internationaal kwaad |dan waarvan de gemiddelde I rekenschap geeft! LAAT NIET LOS itijgbaar bij alle Boekhandelaren LDVERTEERT IN IZE EILANDEN Jen practisch en toch gezellig pchrift -waaraan iedere dame heeft. De prijs is daarbij bnder laag, zoodat men het [eele jaar op de hoogte blijft de mode en tevens gebruik maken van de practische Qken voor het veranderen verouderde kleedingstuk- en voor de huishouding, feeder nummer 2 bladzijden «werken en 2 bladzijden lerkleeding. Bestelt nog he- een abonnement bjj de Uit- rs van dit blad en U ont lat de twee voorgaande ners gratis [m lat lts pekt een abonnement op J Nieuwe Modeblad ad 10 per kwartaal (franco Jpost 1.50) alsmede gr a- |oezending van de twee gaande nummers. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1- 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent* Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 99 Na gehouden stemming,verklaarde het Hoofdstembureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Dordrecht en Om streken den heer Th. Boekhoven te Som- melsdijk, benoemd in de vacature Le Com te. Bezwaren van de boeren tegen de Crisis-varkenswet. Vragen van het Kamerlid Braai. Het Tweede Kamerlid Braat, heeft den minister van oeconomische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: Wat is de meening van den minister omtrent de volgende bezwaren van de boe ren tegen de Crisis-varkenswet: dat de pry zen der varkens opzettelijk ver be neden de productiekosten gehouden worden; dat de boeren te lang moeten wachten aleer zy geld voor door hen geleverde var kens ontvangen: dat de boer noch bij het wegen der ge slachte varkens, noch bij qualiteitsbepaling tegenwoordig kan zijn; dat het gewichtsverlies abnormaal groot is, omdat de tijd tusschen leveren en slach ten te ruim is, soms 3 a 4 dagen, en in dien tijd, de dieren voedsel noch drinken krijgen? Is het den minister bekend, dat het „mer ken" door velen in strijd geacht wordt met de dierenbescherming; en hoe is zijn meening ten aanzien van deze opvatting? Is de minister overtuigd, dat de uitvoering, van de wet in goede handen is? Wil de minister meedeelen waarom „de handel" uitgeschakeld is? Is de minister bereid alles in het werk te stellen, om de uitvoering van de Crisis- varkenswet te doen beantwoorden aan de bedoeling, om de varkensmesterij te steunen en loonend te maken? Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam, Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. OVER VOSELCHOLERA. In de laatste dagen is plotseling de hoen- dercholera erg in de mode, niet omdat dit een nieuwe ziekte is en ook niet omdat zy in erge mate voorkomt, maar omdat er aan het vogelcholera-vraagstuk een nieuw ge- zichtspunt gekomen is n.l. of deze ziekte ook gevaar voor den mensch kan opleveren. Ik wil daarom nu de lezers eens even op de hoogte van deze vraagpunten brengen, doch ik begin met het einde n.l., wat te doen als er cholera in de buurt is of als we cholera op het oog hebben? Kijk eens, de lezers die geregeld mijn artikelen volgen weten al die vragen zelf reeds gemakkelijk op te lossen, doch voor degenen die nog niet zoo gezouten zjjn in het moderne bestrij- dingssysteem van besmettelijke ziekten, zeg ik even het volgende: Als gij hoort van ziekte in de buurt of ergens anders, pas dan op met den aankoop FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG (.Geaut. uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 26) „Je begrijpt me verkeerd," antwoordde High-Lo. „Ik haat alles, wat jou grieft. Jij voelt ie gekrenkt. Jij, die alles voor een ander over hebt. Je moet niet denken, dat ik jaloersch ben. Zeker niet op een vrouw." John wist bijna geen woord uit te brengen. „Dus je laat mij niet in den steek?" Een schouderophalen was High-Lo's antwoord Hij scheen in gedachten verzonken. Even later riep hij uit: „Nou snap ik het!" „Wat?" „Jou vreemde manier van doen. Dat verkoopen van je auto; dat praten over blijven in Taho, ter wijl je even later wegging.en nog veel meer. Je dacht een oogenblik, dat zij gestorven was. Luister naar mijn raad. Wees zuinig op dat geld. Ze zal het binnenkort noodig hebben. Je kunt een kerel als hij is, geen armoedige begrafenis geven." „Wat ben je van plan?" „Dat zal ik je zeggen," antwoordde High-Lo onmiddellijk. „Mijn leven lang heb ik geweten, dat ik nog iets grootsch zal doen. Ik kon altijd op mijn van nieuwe dieren en houdt als gij kunt marktkooplui, met hondenkarren rondrijden de kooplui, enz. van uw terrein af. Mij zijn gevallen bekend waar iemand in het Zuiden des lands een partij kippen kocht ergens uit het Noorden. De kooper krijgt groote sterfte doch heeft inmiddels te goeder trouw weer een party dieren verkocht aan iemand in Gelderland, die er op één dag 's morgens 40 dood vond. Zoo sprong dus in een paar dagen tijd een lading smetstof over twee verschillende streken van ons land. Wees dus voorzichtig met aankoop van dieren en zet ze in geen geval by Uw eigen kippen. Houdt ze minstens een week in quarantaine. Hebt ge sterfte, stuur dan on middellijk op naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam, dat liedje herhaal ik heel vaak maar het blijkt noodig te zijn. Is de ziekte onderkend neem dan een kloek be sluit, zet alles wat ziek lijkt in een groote kist op een laag kalk, meng het strooisel dat nog in het hok ligt met kalk, breng bet weg, reinig het hok, ontsmet het met 5 creoiine en strooi dan op den bodem en op de mestplanken weer een laag kalk. Laat daar de kippen maar wat in loopen, de mest die er in valt is snel ontsmet en na een paar dagen is het grootste gevaar voorby. Raadpleeg inmiddels Uw dierenarts, die al naar omstandigheden kan handelen en de dieren door seruminspuitingen of met ent stof kan trachten te redden. Ziedaar dus het eind van de zaak en nu het begin. De cholera is een der oudst be kende kippenziekten en werd reeds in de tijden der Pransche revolutie in Nooid- Italië beschreven. Later in 1825 trad zij in Frankrijk op en langzamerhand drong zij door naar andere landen van Europa. In 1898 stierven er in Duitschland duizenden dieren aan deze ziekte en in Japan is zij zelfs ook al bekend. Zij komt vrijwel in alle landen voor, doch merkwaardig genoeg vindt men vaak in de nieuwste artikelen (b.v. deze week nog in het weekblad Avicultura) dat de ziekte in Engeland niet voor zou komen. Dit is totaal onjuist, zij komt er wel voor, alleen meestal onder een anderen vorm dan in andere landen. Jammer genoeg wordt er nog te veel op dit gebied geschreven door menschen die niet geheel op de hoogte zijn en dan ook meestal terecht hun naam maar liever niet bij hun artikelen zetten. Op ander gebied is het systeem van leeDtje-buur spelen bij elkaar niet zoo erg, op het gebied van ziekten echter kan het gevaarlijk worden en is mijn standput, dat artikelen welke over ziekten handelen, behoorlijk met den vollen naam van den schrijver geteekend behooren te worden. De smetstof der cholera is feitelijk het eerst door Pasteur in 1880 ontdekt of in reincultuur gekweekt en Pasteur nam daar mede [ook zijn beroemde proeven omtrent het inenten met verzwakte smetstoffen. Omtrent den aard der smetstof zyn wij tame lijk goed ingelicht, wij weten dat het een eigenaardig gevormde bacil is die tot de groote groep der z.g. bacillen behoort. Met één druppeltje smetstof kan men millioenen kippen dooden, dus zoo op het oog is deze smetstof al zeer kwaadaardig. Daar staat echter weer tegenover dat men kippen en eenden soms ongestraft met de smetstof voeren kan en dat de bacillen zelfs in ge zonde vogels aangetroffen zijn. We kunnen nu omtrent dergelijke feiten wel mooie theo- vingers natellen, dat het misschien niet lieclemaal volgens de wet zal zijn. Het is me piotdeling dui delijk geworden. Ik kan besteen kerel doodschieten. Ik heb er niet het minste bezwaar tegentrouwens, ik zal er geen last door krijgen ook. Je mag best iemand neerpaffen, als je probeert hem te ver hinderen drank aan de Indianen te verkoopen. Hij is een geteekend man. Ik ben de held en jij de bruigom!" „Maar je kunt Newton niet doodschieten." „Ik wou wel eens weten waarom niet! Mijn armen zijn nog niet lam. Ik vertrek onmiddellijk naar Sage Springs en terwijl ik mijn plannetje uitvoer, ben jij nog in Colorado." Zonder zich een oogenblik te bedenken, liep High-Lo weg. „High-Lo!" Er volgde geen antwoord. „High-Lo!" Nog geen antwoord. John trok zijn revolver. „High-Lo, ik schiet je in de beenen, als je niet terug komt!" John had zich de moeite kunnen besparen. Hij schoot in de lucht, maar dat was verspillen van energie. Hij vuurde nog eens. Toen keek High-Lo om. „Die vrouw heeft je zeker gek gemaakt!" schreeuwde hij terug. „Stop dien proppenschieter toch weg, anders zou de sheriff nog denken, dat je het meent." Tegelijkertijd begon hij te rennen, John was gedwongen hem te achtervolgen. Toen hij een oude schaapskooi passeerde, zag hij een lasso liggen. Hij greep dien en maakte onder het loopen de lus in orde. Zijn arm zwaaide, het touw kringelde door de lucht en het volgende oogenblik voelde High- Lo de armen stijf tegen het lichaam gebonden. Hij was machteloos. rién opstellen en dat doen we natuurlijk bij gelegenheid ook wel, maar bij ons zelf moe ten we bekennen, dat we van de nukken van deze smetstof nog bitter weinig begrijpen. Soms zien we op een bedrijf waar eenden, ganzen en kippen loopen, al deze diersoorten ziek worden, soms vallen de eenden bij bosjes dood en blijven de kippen gezond. "We werken bij dergelijke smetstoffen met een massa on bekende factoren, waarvan de eene groep in de smetstof zelf zit en waarvan de andere groep in de dieren zit. We zeggen dan: de kippen of eenden zijn bijzonder gevoelig voor de smetstof en een anderen keer dat de dieren ongevoelig zyn. Maar waarom ze nu eens gevoelig zijn en dan weer niet, dat weten we meestal niet. Mogelyk dat slecht drink water, slecht weer, slecht voer, hooge leg, rui, kouvatten, kortom van alles en nog wat wordt werkelijkheid, wanneer gij ^Zij"-Crême een vaste plaats op Uw toilettafel geeft. De charme en frischheid van Uw teint zal dan sUw stoutste verwachtingen overtreffen. s In prijzen van 20—30—45 en- 75 cent. (Adv.) den eenen keer de dieren gevoelig maakt, mogelijk dat er nog veel meer factoren zijn. Bij laboratoriumproeven zijn we gauw ge noeg klaar, want vrijwel elke vogelsoort laat zich door inspuiting besmetten en als men bij kippen wat smetstof in de oogen brengt of in den neus, dan sterven ze meestal al zeer snel. Hoewel wij bij laboratoriumproeven zien dat kippen en eenden niet gemakkelijk ziek worden als zij besmet materiaal eten, nemen we toch aan dat in de praktijk de meeste besmetting plaats vindt door het drinkwater of het voer. Ook zijn kippen die de ziekte gehad heb ben of die ongevoelig zyn en de bacteriën met mest of urine kwijt raken, dus de z.g. smetstofdragers, zeer gevaarlijk. Vroeger werd de ziekte veelal door dergelijke smet stofdragers in ons land gebracht, n.l. met transporten Italiaansche kippen die meestal via België in ons land kwamen en in België en Holland een ware bron van ellende vorm den. Thans heeft zoowel België als Holland maatregelen getroffen die den invoer vap zieke dieren tegen gaat, zoodat beide landen thans veel minder last hebben van de cholera. Uit het gezegde blijkt tevens dat men ook niet de Italianen altijd de schuld mocht 'geven, want de kippen waren vaak bij ver zending goed, doch hadden de smetstof in haar lichaam. Kwamen ze dan tijdens het transport in de benauwdheid of leden ze dorst, honger of koude, dan overviel de ziekte hen en trad vaak tijdens het transport reeds op. Vandaar den naam „transport-ziekte" die men wel aan de cholera gaf. Allerlei in het wild vliegende vogels, mui zen en ratten, kunnen ook de smetstof over brengen en in den laatsten tijd schijnen vooral wilde eenden besmetting overgebracht te hebben. Ook bloedmijten en zelfs vliegen- maden die op gestorven dieren gezeten heb ben, kunnen de smetstof overbrengen. In dit opzicht is dus voor den pluimveehouder voor zichtigheid geboden. Over de verschijnselen bij cholera en de gevaren voor den mensch in een volgend artikel. Dr. te Hennepe. „Het spijt me, dat het niet anders kon," zeide John, „maar je zult naar me luisteren, als mijn beiangen op het spel staan. Wanneer jij eenmaal wat in je hoofd hebt, ben je koppiger dan een ezel." Al was High-Lo woedend over de onwaardige positie, waarin hij zich bevond, toch dwong John's diepe ernst hem tot luisteren. „Wat wil je dan?" schreeuwde hij. „Ik heb je al gezegd, dat ik je noodig heb, maar daarom behoef je de dingen niet erger te maken, dan ze al zijn, door niet naar me te luisteren," hernam Curry. „Jij noch iemand anders zal ter- wille van mij bloedvergieten. Ik zoif Mary Newton niet meer onder de oogen durven komen, als je zoo iets deed. Gebruik je verstand en hou je kalm. Mevrouw Newton heeft gezegd, dat zij mij in het voorjaar verwacht. Den heelen winter ben ik bang geweest, dat Newton zou terugkomen. Ik ben nu zeker van het tegendeel en behoef me dus niet ongerust meer te maken. Ik weet, dat zij niet naar hem verlangt. Ik heb een plaats in haar leven ver overd, maar die zul jij mij niet ontnemen." High-Lo keek geslagen voor zich. „Ik was een idioot, toen ik dacht, dat jij het was. Je kunt er op aan, dat ik niet op Newton zal schieten, zelfs al dwong de sheriff me." Hij maakte de lasso los en wierp dien met een grimmige beweging van zich. „Beschoten en gelassood in één dag! Maar per saldo is het toch beter dan je dood te vervelen in een land, waar niks gebeurt." VIII De dagen gingen lootfl voorbij. Zij groeiden saam tot weken. High-Lo werd meer en meer Verslag van de vergadering van don Raad der Gemeente NIEUWE TONGE, op Vrydag 21 October 1932, dos namiddags 2 uur. Voorzitter Burgemeester Sterk. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Procesverbaal van de kasopname btj den gemeente Ontvanger, waaruit bleek dat in kas was een bedrag van 1183,844 over eenkomstig boeken en bescheiden. Een schrijven van den Rijkslandbouw- consulent dat geen cursus gegeven of ge houden kan worden, ten eerste omdat er bezuinigd moet worden, ten tweede omdat er geen leerkrachten genoeg zijn. De Voorzitter deelde tevens mede dat zich voor een dergelijken cursus ook geen leer lingen hebben opgegeven. Een schrijven van den heer L. van Gro ningen dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Van Ged. Staten een schrijven inzake de subsidie voor de veerverbetering. Ged. ach ten het wenschelijk de geraamde subsidie van 1932 ook wederom te ramen op de be grooting 1933. Van Ged. Staten een schrijven om een uniforme regeling te maken voor het ver- leenen van gratificaties in het algemeen. B. en W. stelden voor een bedrag van 25,— per maand te geven voor diensten zooals de heer Van Antwerpen b.v. heeft gedaan. Deze gratificatie gaat in den eersten na de maand dat het werk is aangevangen. Van Alphen vond 20,— genoeg. Nieuwenhuijze ook. Daarna werd het voorstel van Alphen aangenomen. Vaststelling gemeenterekening 1931. Breesnee adviseerde namens de commissie van onderzoek deze aldus vast te stellen. Tijl vroeg nog ol de diaconie nog huur betaalt voor de strook grond laags de Wen- tinckstraat. Voorzitter zeide dat daarvoor 10,— in de rekening verantwoord stond. Dan was het in orde. Daarna werd deze comform het voorstel vastgesteld. Vaststelling Gemeente-begrootingsdieust 1933. Breesnee adviseerde tot goedkeuring over te gaan namens de com missie van onderzoek. Wel had de commissie gaarne dat de sub sidie die is ingetrokken ten "bate van de schoolbibliotheek weer werd opgenomen. Zoo meende de commissie ook dat de kosten voor plantsoenen te laag zijn. Er zjjn vele doode boomen die noodig door andere ver vangen zouden moeten worden en dan is de post niet toereikend. Ook de Minister heeft reeds aangedrongen om boomen die door de iepziekte zijn aangetast niet langer dan noodig is te laten staan. De voorzitter had geen bezwaar de school- behoeften met 50,— te verhoogen en die rusteloos. Voor John, die eiken avond blij was, als de zon onderging, kwam de tijd, dat hij niet langer kon wachten. Hij maakte zich geen zorgen, wellicht een maand lang zonder werk te moeten zijn in Arizona. Hij moest Mary terugzien. Daarom vertelde hij zijn broer, dat het voor hem tijd werd, om weg te gaan; hij zou High-Lo met zich mee nemen. Deze verbaasde zicli niet, al liet hij nierken, dat het voor John langzamerhand tijd werd zich los te maken van dc dingen, die hem buiten Colo rado riepen. High-Lo bekende, dat hij de laatste weken, tel kens als John zijn mond open deed, verwacht had het uur van vertrek te zullen vernemen. Eiken morgen had hij zijn boeltje bijeen gepakt. Zij vertrokken vlug. John voelde zich als een pelgrim, die ten langen leste het beloofde land nadert. Acht dagen lang reden zij voort, soms den nacht doorbrengend op een handelspost, maar meestal bivakkeerend in de open Jucht. Den negenden dag bestegen zij dc laatste helling voor Taho en zagen zij in de verte de stad liggen, een oase in dc woestijn. Billy Horton stapelde zijn vracht op in de hout- kist, lang niet zoo vlug ais anders. Hij raapte zelfs dc kleine stukjes bijeen, waarvoor hij op zijn knieën den grond moest afzoeken. „Hebt u nog iets gehoord uit het reservaat of van Sage Springs?" vroeg hij. „De vrouw van Shelly schreef verleden week, dat de Weston's al bijna een maand terug zijn." „Er zij nog veel meer menschen teruggekomen," antwoordde Billy. „Het wordt tijd, dat iedereen zich gereed maakt voor het zomerseizoen." te brengen op subsidie voor de bibliotheek. Weliswaar, aldus de Voorzitter, is er niet meer zoo'n behoefte aan de boeken sinds Dordt hier een agentschap heeft voor boe- kenuitleening. De post voor plantsoenen is inderdaad te laag; wil men overgaan de zieke en doode boomen op te ruimen en daar andere voor in de plaats te poten, dan zal er 150,— noodig zijn. Daarna werd besloten de post voor de bibliotheek te stellen op 50, Tijl vroeg of de post voor schoolverwar- ming en verlichting niet te hoog was. Voor zitter deelde mede dat dit naar een kosten^ berekening was gedaan van 1931, dit jaar zal het wel minder zijn, dat geeft dan een voordeeltje. Breesnee zeide dat er nog geeQ rekening gehouden was met salarisverlaging van de ambtenaren. Voorzitter: Ged. Staten zouden een ver? laging niet goedkeuren omdat te dien op zichte nog geen besluit genomen is. Nieuwenhuijze vroeg of de post school- behoeften op 800 niet te hoog was. VoorzitterDie is integendeel laag, vroeger hadden wij 1500 noodig, dus dan is 800 knap aan den lagen kant. Daarbij komt dat vorig jaar te sterk bezuinigd is, waardoor nog een achterstand is ontstaan, zoodat deze post hard noodig is. Nieuwenhuijze zeide gemist te hebben de post van tenminste 25 voor den politie- cursus. B. en W. achten het niet noodig den veld wachter daaraan te laten deelnemen. Nieuwenhuijze bepleitte de noodzakeiyk- heid daarvan, doch vond geen medewerking. Nelisse zag liever dat eeD dergelijk bedrag desnoods besteed werd voor assistentie, in dien dit al eens noodig mocht zyn. Nieuwenhuijze betrok bij deze bespreking het onprettige voorval bij de laatste uitvoe ring van de muziek. Voorzitter meende dat de veldwachter toen gedaan heeft wat noodig was en con cludeert daaruit dat de veldwachter vol doende voor zyn taak berekend is. Prince meende dat het geval bij de muziek uitvoering niets te maken had met dezen post voor den politiecursus, waar hij tegen was. Spreker meende dat het onpraktisch was deze zaken samen te voegen. Ten slotte werd besloten den post voor den politiecursus niet op de begrooting te plaat sen. Daarna werd vastgesteld de begrooting en rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Dan sluiting. MIDDELHARNIS. Van den vrachtrijder Abr. Noor dijk sloeg Zaterdagmorgen aan het Marietjespad een span paarden op hol, be spannen voor een boerenwagen welke gela den was met zakken poters, vermoedelijk doordat de dieren ergens van schrokken. De voerman sprong van den wagen, toen hij zag dat er geen houden aan was. Ze renden de richting van het dorp heen, totdat ze achter de slagerij van den heer M. Smit de ijzeren toestelkast van deE.M.G.O. van het voetstuk „Er zijn lui teruggekomen, die we niet eens meer verwachtten," ging Billy voort. Hij stond op en liep naar de deur, den rug naar Mary toegekeerd terwijl hij sprak. „Newton moet ook in de buurt zijn," zeide hij. Mary staarde naar Billy's gestalte, ontzet over hetgeen hij zeide. Onder den invloed van zijn woorden veranderde zijn figuur zich in die van Wilbur. Wilbur was in de nabijheid. Wilbur zou misschien terugkomen, nu het voorjaar werd. Maar ze had immers niet meer op hem gerekend. Het was haar onmogelijk er niet meer aan te denken. Mary trachtte haar werk te doen en de gevreesde terugkomst van Wilbur van zich af te zetten, doch haar huishoudelijke plichten eischten zoo weinig concentratie van gedachten, dat haar geest zich voortdurend bezighield met de drei gende terugkomst. Toen Joy thuis kwam met de mail werd Mary's aandacht afgeleid. „Twee brieven, moeder!... Zeker van tante Katherine." „De eene is van tante Katherine," antwoordde Mary, „de andere schijnt uit New-York te komen." Zij liet de enveloppe, die er officieel uitzag in den zak van haar schort glijden en ging naar de huis kamer. Joy kwam bij haar stoel staan, toen zij las wat Katherine schreef. Kort en bondig deelde deze mede, dat ze die week zou komen. „Met den volgenden postkoets dus," bedacht Mary. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1