ree en OverMkee" EDING S!S - TELEF. U en Machine- en Vóór- er Nafilters, een Rein- n Hevelput benevens beste kwaliteit. HEEBEHKLEEDINC Japonnen 1 OSTUUMS WOENSDAG 19 OCTOBER 1932 De Tarwewet als Steunmaatregel. IN DEN GREEP DER WOESTIJN. Een Meisjesgezicht B2 e Drinkwaterleiding „Goeree ag 14 November 1932 en Raadhuize der Gemeente publiek aanbesteden waterleiding voor het tee". onder de woningen, en verleend aan die(n) inschrij- soortgelijke werken van onge- ïd van zijne (hunne) principalen verkrijgbaar bij den Adviseur, IABEG", Westerstraat No. 6—8 afgehaald of tegen inzending van den Adviseur No. 17 745 die uiterlijk binnen zes weken gden toestand worden terugge worden terugbetaald. irheen voor velen te duur zuivere Leidsche dekens lat iedereen ze kan betalen. goedkoop is, uitsluitend len, dan pas profiteert U ijzen. <d te duur, al krijgt U het DEKENS, de aristocraat EKENS, 2-persoons (schit- 9,90; 12,50 en 15,—. s goeds naar grooten voorraad In Ijd groot gesorteerd euwste modellen, ope als betere genre. anten zullen wij voort en weer thuis brengen, ts vroegtijdig te berichten Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,— 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 11 0,20 Bij, contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 97 De Akkerbouwcommissie der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft aan het Hoofdbestuur dier Organisatie geadviseerd met klem aan te dringen op: le. opheffing van de beperking van den steun tot 1/3 van het bouwland. 2e. verhooging van het maalpercentage. De Commissie wijst er het Hoofdbestuur op, dat het laatste boekjaar zoowel voor akkerbouw als veehouders zeer slecht is ge weest en het weerstandsvermogen sterk is ondermijnd. Het percentage landbouwers, dat niets meer bezit, meer schulden dan bezittingen heeft is reeds groot geworden. De meening, dat de tarweteelt loonend is geweest en daarom is uitgebreid, is naar de Commisie weet onjuist. De opbrengst oogst 1931 is zeer tegengevallen, zoodat slechts bij uitzon dering de teelt een loon zal hebben opge leverd voor den boer. Dat niettemin de teelt wordt uitgebreid, vindt dan ook zijn oor sprong in het feit, dat de andere gewassen nog slechtere uitkomsten bieden. Dit laatste is er sinds de berichten der laatste weken over doelbewuste belemmering door andere landen van den export onzer landbouwproducten niet beter op geworden. De Commissie weet niet wat zij in deze omstandigheid den landbouwers moet advi- seeren om te verbouwen, nu de tarweteelt beperkt moet blijven tot een derde. De Commissie ziet in de tarwe het eenige gewas, dat de noodwendige beperking der andere culturen, door de vernietiging van den export ervan, eenigermate kan opvangen en acht het dan ook onbegrijpelijk, dat juist in dezen duisteren tijd de steun beperkt wordt en zelfs geen grasland mag worden gescheurd om direct of indirect van de Tarwe wet te prcfiteeren. Met cijfers uit Noord- Holland toont de Commissie nader aan op hoeveel honderden bedrijven de tarwever- bouw zal moeten worden beperkt en hoe on billijk deze uniforme beperking moet werken. Ter toelichting op den wenscb, het maal percentage te verhoogen, deelt de Commissie onder mee mede, dat de kwaliteit van den oogst 1932 uitmuntend is en de bezwaren, tegen een verhooging van het percentage (van 25 geuit, door de opgedane ervaring zijn gelogenstraft. Voorts wijst de Commissie op de moreele gevaren, welke de Tarwewet thans met zich brengt, nu zoo'n groote hoeveelheid tarwe voor wereldmarktprijs op de binnenlandsche markt moet worden verkocht. De Commissie acht het wel juist, dat wat goede tarwe tegen wereldmarktprijs beschik baar blijft voor de molenaars; dit behoeft slechts weinig te ztjn. De Commissie verzoekt het Hoofdbestuur,- te streven naar een wettelijk maalpercentage van minstens 40 Tenslotte wijst de Commissie nog op het feit, dat de richtprijs 12,50 voor oogst 1931 bleef gehandhaafd, ook toen bleek, dat de oogst ver beneden het gemiddelde bleef, terwijl thans de richtprijs voor oogst 1932, door den Minister genoemd 12,— telkens wordt verlaagd, nu de tarwetelers zoo ge lukkig zijn een uitstekenden oogst te bezitten. De Commissie wijst op de catastrophe daling der aardappelprijzen en andere facto ren, welke er wel toe zullen medewerken, FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG (Graaf, uitgave van de N. V. U itgeverij P. D. Bolle.) 24) „Wie is daar?" riep zij. ,.Dr. Kellogg." Gerustgesteld door de stem, die zij herkende, deed zij open. De dokter schudde de sneeuw van zich af, voor hij binnentrad. „Gelukkig Kerstmis!" groette hij, om er dadelijk aan toe te voegen: „Hebt u het druk?" „Niet bijzonder. Ik ben juist voor mijn avond maal aan 't zorgen. Blijft u bij mij eten?" „Ik heb werkelijk geen tijd. Zou u mij kunnen helpen in het ziekenhuis? Onze verpleegster is nu ook aangetast door griep. Het was ai moeilijk met één zuster voor veertig kinderen, maar zonder zuster is het vreeselijk." „Natuurlijk wil ik u helpen," antwoordde Mary. Zij maakte vlug voort met eten, trok rubber- schoenen aan en haalde haar ouden, ai te dunnen mantel voor den dag. Daarin moest zij den storm trotseeren. Mary bereikte spoedig het ziekenhuis, waar zij binnenging zonder kloppen. Er hing een doordrin gende walm van petroleum. De lampen moesten noodig worden schoon gemaakt. dat het boerengezin na een jaar werken weder verloren zal hebben, ondanks de tarwe wet en andere wetten, KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van 14 October 1932. J. A. K., niet verschenen, te Ooltgens- plaat, heeft niet het-register getoond van gekochte rijwielen; het gaat over een ge stolen flets. De getuige W. v. d. M. 66 j., arbeider te Den Bommel, doet verslag van de flets, hoe die onkenbaar werd gemaakt. Het O.M. vordert f 8, of 4 dagen. Wordt veroordeeld tot f 6 of 3 dagen. R. v. S., ook al niet verschenen, heeft de Veerenwet overtreden. Hij had teOoltgens- plaat passagiers overgezet, en het O. M. leest een 8-tal overtredingen voor die hierbij be gaan zijn. J. v. M. 29 j., schippersknecht te Dintel- oord, had de menschen overgezet van Bra bant naar Ooltgensplaat-SIuissche Haven. De boot was door een gezelschap gehuurd. Het O.M. licht den getuige in de betee- kenis van de Veerenwet. Voor de 16 overtredingen vraagt het O.M. 16 x f 0,50 of 16 x 1 dag, waartoe verdachte wordt veroordeeld. M. S. 29 jvisscher te Stellendam, heeft op land geloopen waarop aardappelen ver bouwd waren. Getuige P. W. T. B landbouwer te Stel lendam, 25 j., had verdachte zien wandelen op zijn land, terwijl ze aan het rooien waren. Het O. M. vraagt f 15 of 10 dagen hecht. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10 of 5 dagen hechtenis. T. W. niet verschenen, heeft te Dirksland een zekere L. nageroepen van wie hij nog geld zou krijgen. P. L. 26 j tuinder te Dirksland beves tigt dit naroepen. Volgende getuige A. v. d. M., 25 jte Rotterdam, had dit naroepen eveneens ge hoord. Verdachte blijkt zeer kinderachtig gehandeld te hebben. Het O. M. vindt het dan ook zeer kinder achtig en vraagt f 3 of 2 dagen. Wordt ver oordeeld tot f 5 of 5 dagen. C. H., niet verschenen, heeft een paard laten loopen op grond van een ander, waarop aardappelen en suikerbieten. Getuige A. K., 49 jaar, landbouwer te Dirksland, heeft de overtreding niet zien gebeuren, maar wel de schade ontdekt. De volgende getuige D. B., 20 jaar, te Dirksland, had een bruin paard zien wandelen in de aardappelen en suikerbieten. H, wordt veroordeeld tot f 8 of 8 dagen. Zelfde verdachte staat voor eenzelfde feit nog eens terecht, nu in een anders gebied. J. R., als getuige gehoord, had verdachte al 3 maal gewaarschuwd voor deze over treding. Getuige was in dien tijd ziek en heeft deze overtreding niet gezien. Getuige M. G. had het paard zien grazen op het weiland van den vorigen getuige. Het O. M. vindt een zware straf noodza kelijk, hij wordt veroordeeld tot f 8 of S dg. A. J. C., 40 jaar, koopman te Achthuizen, De dokter kwam naar haar toe met de mede- deeling: „Ik denk dat ik een van mijn patiënten zal verliezen. Er is longontsteking bijgekomen. Het is een Indiaansch meisje. Ik wou.gdat wij in de stad waren. Daar zijn tenminste ziekenhuizen met behoorlijke uitrusting en voldoende hulp. Vóór zuster Lange kwam had ik een meisje hier, dat verkeerde etiketten plakte op mijn medicijnen.- Ik moest alles weggooien om te voorkomen dat de zieken verkeerde middelen kregen. Dat kind is eigenlijk verantwoordelijk, als wij nu onze patiën ten verliezen tengevolge van gebrek aan voor raden. Ik heb een en ander besteld, maar het is* bijna geen doen als je zonder geld zit en we komen van alles te kort. „Kunt u niet een en ander uit Flaggerston laten komen?" „Jawel. Tegen contante betaling! Ik heb voor eigen rekening zooveel mogelijk aangeschaft, maar ik moet ook denken aan mijn familie." „Mary wist hoe moeilijk het hem moest vallen van zijn klein salaris iets over te houden. „Hoe veel zou u noodig hebben?" vroeg zij. „O, een massa. Warmwaterkruiken, medicijnen, dekens, lakens; van alles. Met driehonderd' dollar zou ik een eind komen." „En met vijfhonderd?" „Dat zou een fortuin zijn." „Ik kan er u misschien welgaan helpen." De dokter staarde haar verbaasd aan. „Maar buiten Macdonald heeft hier toch niemand zoo veel geld?" „Ik heb een cheque voor dat bedrag." „Maar zult u het ooit terugkrijgen?" „Ik denk er niet aan orrt het terug te vragen." „Maar dat is alles wat u hebt natuurlijk. En dat heeft links gereden met een auto, waardoor een aanrijding volgde. Het blijkt dat C. een nieuwe auto had en nog niet geheel deze kende en te gauw naar rechts ging. Getuige J. H., 69 jaar, zonder beroep te Den Bommel, was de aangeredene. Verdachte erkent dat de fout bij hem zat. Het O.M. begrijpt dat de overtreding het gevolg was van de nieuwe auto eu vordert f 8 of 4 dagen. Hij wordt veroordeeld tot f 6 of 3 dagen. L. T. niet verschenen heeft het de politie lastig gemaakt, wat hem een boete kost van f 10 of 5 dagen. Zelfde verdachte heeft in verboden tijd gereden op den Westdijk te Middelharnis, wat hem nu f 1 of 1 dag kost. A. v. d. V. 35 j., koopman te Sommels- dijk had te Middelharnis een hondenkar ge bruikt en daar verschillende wettelijke voor schriften overtreden. Verdachte bestrijdt ze. Het O.M. vordert 2 X f 2 of 2 dagen. Hij wordt veroordeeld tot 2 X f 2 of 2 X 2 d. G. B. te Stellendam heeft zonder reflector gereden, f 8 of 4 dagen is het vonnis. A. v. S. 25 j. werkman te Nieuwe Tonge, heeft een peur opgehaald uit een vischwater dat aan een ander toebehoorde, Verdachte erkent dit feit. Het O.M. vischt uit dat het 2 overtredin gen zijn volgens den Hoogen Raad, en vordert 2 X f 1,50. Wordt veroordeeld 2 X f 1, of 2x1 dag. D. R. niet verschenen heeft zonder licht gereden en bij de bekeuring zich op min derwaardige wijze gedragen. Dit kost hem nu een boete van f 8 of 4 dagen hechtenis. A. G. 26 j., te Ooltgenspiaat, heeft met een autobus gereden van Ooltgenspiaat naar Ouddorp, wat niet mocht. Verdachte erkent het feit, de wagen was nog Diet goedgekeurd, wat inmiddels is ge schied. Hij wordt veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. M. de J. heeft paarden geleid per flets, wat niet mag, f 3 of 3 dagen. H. J. C., autohandelaar te Middelharnis, heeft op Zaterdagmiddag werk laten ver richten. Verdachte deelt mede dat het een spoed- eischend geval was voor een landbouwer. Getuige M. v. E. 57 j., rijksveldwachter te Middelharnis, licht het proces-verbaal toe. Verdachte deelt mede dat hij 3 dagen op onderdeelen had zitten wttehten en nu de reparatie spoedeischend was. Het O.M. geeft een uitleg van spoed eischend. Tusschen verdachte en O. M. volgt een ver handeling over deze questie. J. K. 53 j., als getuige a decharge gehoord, antwoordt op de vraag van verdachte dat hij om half één gezegd had dat het werk af moest. Daarna geeft de getuige een verslag waar om het werk haast had. Het O, M. bestrijdt dat het werk spoed eischend was, hij vordert f 3 of 2 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot f 2 of 2d. J. v. d. N. 21 j., P. v. H. 20 j-, en W.B. 19 j., allen arbeider te Sommelsdijk, hadden initialen gesneden in een bak van de Prov. Waterstaat. Verdachten deelen mede de schade al be taald te hebben. Z(j krijgen elk een boete van 2 of 2 dagen. J. J. T. 19 jaar, winkelbediende te Oude Tonge, heeft te veel alcohol gebruikt. Verdachte erkent het feit. Het O. M. vordert f 25 of 10 dagen. Voor dezen keer wil de Kantonrechter nog lankmoedig z(jn en geeft f20 of 10 dagen. P. v. L. heeft op de trambaan geloopen te Denj Bommel. Wordt bij verstek veroor deeld tot f 4 of 4 dagen. Bij verstek: A. D. f 10 of 10 dagen. L. D. heeft zonder rijbewijs gereden, f 10 of 5 dagen. L. H. f 3 of 1 dag. D. H. f 5 of 2 dagen. E. v. P. heeft tegen een woning geleund, f 3 of 2 dagen. J. V. f 4 of 2 J. W. f 4 of 2 d. W. W. f 4 of 2 d. J. M. f 6 of 3 d. verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crême gebruikt. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. (Adv.) W. v. d. M., koopman te Den Bommel heeft personen met een vrachtauto gereden wat niet mag. Verdachte licht toe dat hij een ziek kind van hem naar Ouddorp wilde brengen. De vriendjes gingen mee. Hij wordt veroordeeld tot f 1 of 1 dag. O. N. niet verschenen, heeft gestroopt, f 10 of 5 d. C. A. Th. L., 45 j. timmerman te Oude Tonge heeft zijn zoontje werk laten ver richten. Verdachte ligt het gebeurde toe. Zijn zoontje was aan het spelen met hout. P. K. 51 j. majoor der rijksveldwaGht blijft bij zijn proces-verbaal, dat het kind hout weg haalde van de cirkelzaag. Verdach te ontkent het werk, het ventje speelde met het hout. Wordt veroordeeld tot f 3 of 2 dagen. JJ J. C. had gereden meteen motorrijtuig zonder rijbewijs. Bij verstek f 5 of 5 dagen. J. K. bij verstek. Een zwerver die dronken was krijgt f 15 of 5 dagen hechtenis. G. de M. dronken geweest bij verstek f 10 of 10 dagen. P. H. heeft zonder het vereischte rijbewijs gereden, f 5 of 3 dagen. M. J. W. heeft gevent, wordt bij verstek veroordeeld tot f 10 of 5 dagen. W. L. H. heeft zonder rijbewijs gereden, bij verstek f 2 of 1 dag. Bij verstek! J. T. f 1 of 1 dag. J. v. d. G. f 12 of 6 dagen. J. H. f 8 of 4 dagen. P. Se G. f 1 of 1 dag. H. G. f 1 of 1 dag. J. D. f 4 of 2 dagen. G. v. D., chauffeur te Dirksland, heeft zonder achterlicht gereden met een motor fiets. Bovendien had hij geen rijbewijs. Hij wordt veroordeeld voor 2 overtredingen tot f 10. J. W., 37 j. landbouwer te Ooltgenspiaat heeft koeien laten loopen op andermans grond. Verdachte erkent het feit. Zwemmers hadden het hek open laten staan. De schade was zeer gering. Wordt veroordeeld f 4 of 4 dagen. Niet verschenen: T. R. f 3 of 2 dagen. R. v. L. f 5 of 3 dagen P. K. f 3 of 2 dagen. J. M. f 3 of 2 dagen. Th. A. de W. f 3 of 2 J. de W. f 5 of 3 dagei C. de L. f 5 of 3 dagen. W. B. f 12 of 6 dagen. W. B. f 5 of 3 dagen. J. de B. f 3 of 2 dagen. A. C. M. 46 j. caféhouder te Ooltgenspiaat, heeft op Zondag bier verkocht. Verdachte meent dat hij niet strafbaar was, omdat hij ontslagen was van rechtsvervolging. Het O.M. vraagt f 3 of 2 dagen. Wordt ontslagen van rechtsvervolging. P. A. v. d. B. te Ooltgenspiaat voor een zelfde feit terecht. Het O.M. vraagt uitstel. Ph. G. niet verschenen had zijn auto laten staan zonder toezicht, terwijl de motor draaide. Wordt veroordeeld tot f 3 of 3 dagen. RECHTBANK TE ROTTERDAM. (Strafzitting.) In een zaak van C. G., 34 jaar, vracht rijder te Oude Tonge, appellant van een von nis van den kantonrechter te Sommelsdijk, waarbij hij wegens overtreding van de Motor en Rij wiel wet htf had te Stellendam als bestuurder van een auto, zonder signaal te geven en zonder voldoende rekening te hou den met het achterop rijdend verkeer, plot seling gestopt was veroordeeld tot 8, boete subs. 2 dagen hechtenis, heeft de recht bank het vonnis bevestigd. NIEUWE POOLTOCHT ONDER HET IJS? Grootsche perspectieven ontvouwd. Sir Hubert Wilkins is er ondanks het échec, hem door de niet al te zeewaardige „Nautilus" veroorzaakt, nog steeds rotsvast van overtuigd, dat een tocht per duikboot onder het ijs naar de Noordpool zeer wel mogeiyk is. De stoutmoedige Poolvorscher heeft dan ook in de Vereenigde Staten een grootscheepsche propaganda ontvouwd, om hem in staat te stellen, nogmaals een poging te wagen. In lezingen en artikelen betoogt hij, dat het „onderijsche" duikbootverkeer geweldige perspectieven bevat voor een versnelde ver binding tusschen de Oude en de Nieuwe Wereld. Met zienersblikken in de toekomst schouwend, verklaart hy, dat eenmaal de tijd zal komen, waarop niet slechts onderzee booten, doch ware onderzeekasteelen onder het ys van de Noordpool door, den lyndienst tusschen de beide halfronden zullen onder houden. Zulk een verkeer zal zich naar Wil kins' meening zonder eenig gevaar kunnen voltrekken, waarvan hijzelf door een tweeden tocht met een nieuwe, maar dan zeewaardi ger „Nautilus" het afdoend bewijs wil leveren. "Voor het ondernemen van zulk een tweeden tocht is echter geld, veel geld zelfs, noodig, namelijk een millioen dollar. En dit millioen moet door vrij willige giften van geestdriftige bewonderaars bijeen worden gebracht. Wel is waar heeft de Amerikaansche regeering zich reeds bereid verklaard een tweede duik boot ter beschikking te stellen, maar van vrijwillige particuliere giften valt tot dusver niet veel te bespeuren. Het is dan ook in hooge mate twijfelachtig, of Wilkins binnen afzienbaren tijd zijn plannen tot uitvoering zal kunnen brengen. terwijl uw man. De dokter slikte zijn woorden in en mompelde: „Neemt u mij niet kwalijk." „Er valt hier niets kwalijk te nemen." „U zou dat geld willen besteden voor die arme stakkers. Maar is dat niet wat al te impulsief geredeneerd? Als u nu eens honderd dollar be schikbaar stelde?" „U moet alles aanvaarden." „Dat is... dat is veel te mooi. Het is boven natuurlijk," mompelde de dokter. „Ik mag het niet aannemen, maar ik kan het niet weigeren ter wille van de kinderen. Toen kreunde hij: „Had ik het maar gehad voor de storm begon. De telegraaflijnen zijn vernield en wie zou met dit weer per auto naar Flaggerston durven gaan?" „Billy Horton doet het wel. Ik behoef hem alleen maar te vertellen, hoe de zaken hier staan." „Goddank, dat we ondanks alles dan toch Kerst feest hebben," zeide dokter Kellogg. Mary trilde van vreugde om deze woorden. Een nieuw geluk scheen plotseling voor haar te zijn aangebroken. „Dan ga ik nu naar Joy," besloot de arts. „We zullen probeeren, haar er door heen te halen." Joy! Welk een naam voor dat ongelukkig schepseltje, bij wie Mary nu werd gebracht. Een meisje van acht jaar, veel te tenger gebouwd om zoo te móeten lijden. Kreunend haalde zij adem. Haar handen tastten in het ijle, als iemand, die op het punt staat te verdrinken. Mary herinnerde zich, wat Katherine had ver teld over de worsteling van Alice met den dood; hoe een zuurstofapparaat haar leven had kunnen redden. Zij huiverde van de kou, want de beide vensters stonden wijd open. Joy had frissche lucht noodig, maar er moest voor gezorgd worden dat haar lichaam warm bleef. Daarom diende voort durend gewerkt te worden met warmwaterkruiken. Voor het overige probeerde Mary haar zooveel mogelijk rustig te houden. Van tijd tot tijd dien nacht kwam de dokter en een enkele maal gaf hij het kind een inspuiting. Tegen middernacht begon de wind te luwen, het hield op met sneeuwen. Schreien en hoesten klonk in de andere vertrekken, die -eveneens vol pa- tienten waren. Mary voelde dien nacht geen be hoefte aan slaap. De strijd van het kind was haar strijd geworden; alleen door voortdurende waak zaamheid kon de overwinning behaald worden. Tegen zes uur in den morgen begon dokter Kellogg hoop te koesteren. „Misschien komt zij er door," zeide hij, „maar dan heeft zij het aan u te danken.Ik heb vandaag twee dingen voor u te doen. Probeer Horton te spreken te krijgen en ga dan wat slapen. Hier is de lijst van wat wij noodig hebben." Welgemoed ging Mary naar het Gouvernements gebouwtje, waar zij zou kunnen ontbijten en Billy Horton ontmoeten. Vervolgens haalde zij de cheque, die nu al zeven weken lang in haar geld kistje had gelegen. Ze was geen oogenblik van plan geweest, die te verzilveren, zoolang de af zender haar niet bekend was. Het was natuurlijk mogelijk, dat Wilbur de cheque had gestuurd, maar ze durfde er niet zeker van zijn, dat de man, die zoo zelfzuchtig was, die haar in den steek had gelaten en al haar geld en juweelen meenam, om dat hij geen cent bezat, zoo min als crediet, nu haar weldoener was geworden. Dien dag kwamen er verschillende nieuwe gevallen bij. Dokter Kellogg werd ongerust over Billy Horton. Zij hoopten 's middags en 's avonds op zijn terugkomst, doch hij kwam pas den vol genden dag in den loop van den ochtend terug, doodop. Toen Mary poogde hem te danken, draaide hij zich om en zeide: „U moet niet al te hoog van mij denken, mevrouw Newton." „Maar jij hebt toch alles gedaan voor ons"! „Men heeft mij opgedragen u te helpen. Het is dus niet meer dan billijk, dat u niet te vhoog van mij opgeeft." „Opgedragen mij te helpen," echode Mary. De jonge cowboy kreeg een kleur als vuur. „Ja, John Curry zei, dat hij mij zou betalen voor het geen ik deed in uw belang. Toen hij mij van be taling sprak, kreeg ik lust om hem af te ranselen. Hij heeft gezegd, dat ik u zooveel mogelijk van dienst moet zijn." Nu bloosde Mary op haar beurt. „Dat was attent van Curry en van jou is het ook heel vriendelijk." „Ik begrijp niet, waarom hij het moest vragen," ging Billy spijtig voort. „Ik zou het wel uit mezelf gedaan hebben, als ik maar had ingezien, dat u niet voor alles alleen kunt staan. Ik ben niet zoo snugger als John." Toen de epidemie begon af te nemen, meldde Mary zich op een morgen niet in het ziekenhuis. Zij wilde op den gewonen tijd opstaan, doch een duizeling overviel haar. Ze bleef een oogenblik liggen, maar alles draaide om haar heen en zelfs, als ze haar oogen sloot, werd het niet minder. Ze voelde zich doodziek. Uren lang bleef zij liggen, te moe om zich te bewegen, hoewel het gonzen in de ooren haar angstig maakte. Mevrouw Gordon kwam haar opzoeken. Hevig ontsteld waarschuwde deze onmiddellijk den dokter. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1