Tandarts Dalstra EERSTE BLAD afwezig. ZATERDAG 24 September 1932 14e jaargang. n°. 90 feuilleton. IN DEN GREEP DER WOESTIJN. DE IEPENZIEKTE. RECKTZAKEN J den inboedel kon niets gered worden, in de onmiddellijke nabijheid staande liderswoning, waarnaar de vlammen over- gen, werd eveneens een prooi der vlam- Alhoewel de brandweer spoedig ter tse was, kon deze niets uitvoeren. Beide ingen brandden lot de grond toe af. s is verzekerd. inige oogenblikken nadat deze brand uitgebroken werd de brandweer gealar- rd.voor een brand, ditmaal op een afstand twee KM. van de brandende gebouwen, et huis vans den heer J.Kovenbach.Dit n van brand kon door middel van een dbluschapparaat worden gebluscht. politie die onmiddellijk een onderzoek side, vond op het dak van dit laatste Idrie lucifers, zoodat brandstichting in spel moest zijn geweest. Ook het huis den heer Kovenbach is verzekerd, n de daders ontbreekt tot nog toe elk DTOESTAND DER MIJNWERKERS. n buitengewoon congres in Heerlen. ndag werd te Heerlen een buitengewoon werkerscongres gehouden van den Alge- ïen Nederlandschen Mijnwerkers Bond, ïeer druk bezocht was. Het voorzitter- o berustte bjj den heer Chr. v. d. Bilt. congres was bijeengeroepen in verband den noodtoestand, waarin de mijnwer- verkeeren. Besloten werd het Hoofd- lur op te dragen maatregelen te treffen en spoedigste tot verbetering der loonen omen, zoonoodig door opzegging der overeenkomst en verder den strijd voor verkrijgen van verlaging der woning- voort te zetten. Scherp werd stelling men tegen de regeering, welke niets of ig doet om de mijnwerkers ter zijde te 1, doch wel het aantal arbeiderscontro- vermindert, waardoor de veiligheid in ijnen ernstig wordt bedreigd, t Hoofdbestuur werd opgedragen om tot de regeering te wenden om waar ok in andere door de crisis getroffen itrieSn helpend optreedt, te verzoeken dit roor de mijnwerkers te doen, o.a. door jdragen voor het mtjnwerkersfonds voor rekening te nemen, iloten werd voorts om te ijveren voor diging van de massa-ontslagen en voor >etere indeeling van den arbeid. KINDJE DOODGEVALLEN. Uit de tweede verdieping. ïdagmorgen te halfnegen is een Ij-jarig uit de tweede verdieping van het perceel brordusstraat 14 te Amsterdam geval- n dood opgenomen. is va tl Vrijdag 23 Sept. tot Dinsdag 27 Sept. HIT NIEUWE MODEBLAD is een practisch en toeh gezellig tijdschrift waaraan iedere dame iets heeft. De prys is daarby bijzonder laag, zoodat men het geheele jaar op de hoogte blijft van de mode en tevens gebruik kan maken van de practischc wenken voor het veranderen van verouderde kleedingstuk- ken en voor de huishouding. In ieder nummer 2 bladzijden handwerken en 2 bladzijden kinderkleeding. Bestelt nog he den een abonnement by de Uit» gevers van dit blad en U ont vangt de twee voorgaande nummers gratis Naam Straat Plaats verzoekt een abonnement op Het Nieuwe Modeblad ad 1.20 per kwojtaal (franco per post f 1.50) alsmede gra~ tis toezending van de tioee voorgaande nummers. Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,- 0,07* ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1»per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. Belangrijk Bericht. Met ingang van 25 September 1932 bedraagt het rentezegel, dat voor manne lijke en vrouwelijke arbeiders van 14 tot 16 jarigen leeftijd op de rentekaart ge plakt moet worden slechts 0.30. Week-revne. Buitenland. „De regeering van het Vereenigd Konink rijk koestert de hoop, dat te Genève, in weer wil van de moeilijkheden, welke zich hebben voorgedaan bij het tot stand brengen van een de geheele wereld omvattende overeen komst, niettemin een ontwapening in een werkelijk belangrijke mate zal worden be reikt, waarbfj elk land zich zal verplichten tot een beperking zijner wapenen, zoowel wat de soort als wat de hoeveelheid daarvan betreft, terwijl allen zich aan deze beperkin gen nauwkeurig zouden moeten houden. Een dergelijk resultaat kan slechts dan worden bereikt, wanneer in voldoende mate rekening wordt gehouden zoowel met de behoeften als met de gevoelens van alle be trokken mogendheden. Het doel, waarnaar men streeft, is, wat de sterk bewapende mogendheden betreft, een zoo groot moge lijke vermindering en wat de zwak bewa pende landen aangaat, in ieder geval geen materieele vermeerdering. Het zou werkelijk een tragische paradox zijn, wanneer de eerste ontwapeningsconferentie tot resultaat zou hebben, dat de eene of andere staat zijn wapening zou vermeerderen of zich zelfs zou herwapenen." Bovenstaande is een aanhaling uit de on gewoon lange Britsche nota aan Berlijn, be doeld als een vriendelijke bemiddelings poging tusschen Parijs en Berlijn, doch waarin de Britsche minister van buitenland- sche zaken, Sir John Simon, wat al te veel de Fransche kool en de Duitsche geit tracht te sparen. De bemiddelingspoging van Sir John Simon is dan ook schitterend mislukt, ztjn nota is een aaneenschakeling van goed- koope wjjsheid, is beurtelings vermanend en vergoelijkend en bederft meer dan het goed maakt. In ieder geval heeft het Duitschland niet van standpunt kunnen veranderen, de Duit sche regeering blijft weigeren deel te nemen aan de werkzaamheden der ontwapenings conferentie en de stemming is er te Berlijn na ontvangst der Britsche nota niet beter op geworden. Inmiddels wordt achter de schermen nog getracht de Fransch-Duitsche scherven te lijmen en wel te Genève, waar in verband met de Vrijdag aanvangende Raadszitting, de Britsche, Fransche, Duitsche en Italiaan- sche ministers van buitenlandsche zaken vooraf vertrouwelijke besprekingen over de ontwapeningsmoeilijkheden zullen hebben, speciaal over de Duitsche pariteitseisch. Zonder de medewerking van Duitschland is de ontwapeningsconferentie tot misluk king gedoemd en daarom zal er te Genève onder hevigen druk heel wat geplooid, ge streken en gelijmd worden om Duitschland alsnog tot deelneming te bewegen. ZANE GREY Naar het A.werikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 17) Dat scheen te duiden op zaken, die ik al lang vermoedde. Ik deed, alsof ik hen niet had gezien en zorgde er voor, dat ze mij eerst zagen. Van dat oogenblik af had ik zin om met het meisje een rijtoer te maken en het lukte me direct. Ik heb je al verteld, wat er gebeurd is; dat zij mij een borrel aanbood. Ik dronk, omdat zij van mij diende te denken, dat ik een even beroerd type ben als zij. We moesten een beetje vertrouwelijk worden. Het lukte me in zooverre, dat ik heel makkelijk drank kon krijgen en zij bezorgde mij telkens, wat ik vroeg. Dien dag, toen jij en ik verschil van meening hadden, nam ik haar weer mee uit rijden. Ik wilde nog een en ander te weten komen, maar ik bereikte niet meer dan lieve woordjes en knipoogjes. Dus wachtte ik op New ton, die er ook geen gras over liet groeien. Mijn bedoeling was hem te volgen en ik zou het gedaan hebben ook, als jij niet gedreigd had mij met de kudde te zullen meesturen. Ik zou je alles hebben verteld, maar toen jij zoo te keer ging, zette ik er een harden kop tegen in. Toen Newton er was en zich afzijdig hield van Da Londensehe correspondent van Havas weet in verband hiermede te melden, dat de Britsche regeering er over denkt, om Duitschland moreele voldoening te geven en binnen het kader van een ontwapenings conferentie de militaire ongelijkheid, waar over Duitschland zich beklaagt, uit den weg te ruimen. De Engelsche regeering zou vol gens dit bericht voornemens zijn een over eenkomst op te stellen, die voor vijfjaar in een verlaging der bewapening voorziet. Na afloop van dezen ttjd zou de overeenkomst aan een herziening worden onderworpen, opdat met inachtneming der bestaande po sitie verdere verminderingen zouden kunnen worden aangebracht. Dit alles op voorwaarde, dat de Duitsche regeering weer aan de ont wapeningsconferentie gaat deelnemen en niet langer door mokkend in den hoek te gaan staan, practisch de geheele conferentie eenvoudig gaat torpedeeren. Ook Amerika, dat zich geleidelijk aan steeds meer met Europeesche aangelegen heden gaat bemoeien, voorzoover deze dan de belangen van Oom Sam raken, houdt zich in dezen niet afzijdig. De Amerikaansche senator Reed heeft te Parijs geconfereerd met Herriot, terwijl Hoover in een verkla ring over de Duitsche eischen inzake ge- lijkgerechtigheid op het gebied der bewape ning heeft gezegd, dat Amerika alleen be langstelling heeft voor een geleidelijke ver mindering der bewapening en dat ook Amerika er daarom groot belang in stelt dat Duitschland ook verder deelneemt aan de ontwapeningsconferentie, die, aldus Hoo ver, thans zooveelbelovend is voor de ge heele wereld. Dit benijdenswaardig optimisme koestert men in Europa helaas niet, daar zal men pas aan het welslagen der ontwapenings conferentie willen en kunnen gelooven, als de onderonsjes te Genève een gunstige wen ding hebben genomen en er behalve schoon klinkende beloften en vage resoluties een beslissende stap in de goede richting wordt gedaan. De Engelsche regeering, die zoo weinig genoegen heeft gehad van haar mislukte bemiddelingspogings, heeft nog meer peri kelen die haar het leven verzuren. Behalve Britsch-Indie, waar Gandhi uit protest tegen het voornemen de onderdukte klassen een afzonderlijk kiesrecht te verlee- nen, in zijn gevangenis een eet-staking is begonnen, hetgeen in Britsch-Indie heel wat beroering verwekt en de Engelschen dus heel ongelegen komt, hooft de Engelsche regeering ernstige zorgen over het vrijwel constant big ven der werkeloosheidscijfers en eveneens bestaat er in het Britsche ka binet een ernstig meeningsverschil over Ottowa. Op deze conferentie heeft de Britsche regeering zich door de Dominions min of meer in de luren laten leggen on volgens de liberalen zullen de gevolgen hiervan voor de Britsche scheepvaart, de Britsche havens en de Britsche uitvoerindustrie funest zijn, zullen de Britten op nagenoeg elk artikel dat zij eten ten behoeve van de boeren in de Dominions belast worden. De oneenigbeid hierover moet zelfs zoo groot zijn, dat een uittreden der liberale ministers uit het mi nisterie niet onmogelijk is. de meisjes Biakely, alsof hij die niet kende, be greep ik hem en Hanley te moeten volgen, want als je een vuil ei in een nest vindt, ligt het tweede er in den regel vlak naast. Ik begreep wel, dat Newton, toen hij reed in de richting van Sage Brush Springs, niet van plan was daarheen te gaan. In een grooten bocht trok hij naar Ceder- Pas. Het lag in mijn bedoeling vroeg op pad te gaan, maar die dwaze kinderen van Biakely stel den hun vertrek uit en ik durfde niet riskeeren, dat zij mij onderweg zouden passeeren. Het was donker, toen ik den pas bereikte. Ik bond Cricket vast en trok te voet verder, tot ik een paard in de richting van' den canyon hoorde komen. Twee paarden maakten dat spoor in den canyon, ik kon hun hoeven hooren slaan tegen de steenen. Daarom liet ik den canyon maar aan hen over, en bracht mijn paard in veiligheid tusschen de struiken. Toen de kerels beneden waren, kon ik hen duidelijk verstaan. Op mijn dooie gemak volgde ik hen, totdat ik aan den anderen kant van den canyon een vuur zag. Eenmaal zoo ver, achtte ik het geraden naar de heuvels af te zakken; op een mijl afstand van het vuur liet ik Cricket achter, om den tocht te voet voort te zetten. ik hoefde niet eens zoo dicht te naderen. Hanley en Newton hadden gedronken en schreeuwden elkander alle geheimen toe. Ik vernam alles; wat ik wou weten, in een oogenblik. Ze zijn met Tim Wake, dien paardenhandelaar, betrokken in een dranksmokkel om dat bocht aan de Indianen te verkoopen. Nu waren ze op weg om met Wake besprekingen te voeren in Canyon Bonito, en moesten wachten, omdat ze te vroeg hier rond scharrelden. De manier, waarop ze redeneerden ver de meisjes Biakely, die in het complot be- Ook in Belgis kwamen berichten over een ernstige regeerings-crisis, zulks als ge volg van de benoemiDg van een Nederlandsch onkundigen hoofdgriffier bij de rechtbank van eersten aanleg te Brussel. De frans kiljons hebben deze benoeming weten door te drijven en daarover is in het Vlaamsche land een storm van verontwaardiging op gestoken, zóó erg, dat Brussel in zooverre bakzeil heeft gehaald, dan een Nederlandsch kennend griffier aan den hoofdgriffer zal worden toegevoegd. Door deze oplossing, die de Belgische staatskas op extra kosten jaagt, is de dreigende kabinets-crisis vermeden. Bij de dezer dagen plaats gehad hebbende verkiezingen hebben de protectionisten een stevige nederlaag geleden. De conservatieven verloren maar eventjes 15 zetels, terwijl de sociaal-democraten 14 zetels wonnen, de liberalen bleven onveranderd, de protecti onistische boerenpartij maakte een winst van 9 zetels, terwijl de communisten geen winst wisten te behalen. De Zweedsche fascisten, die een geweldige reclame bij deze verkiezingen hebben ontwikkeld, wisten het zelfs tot geen enkelen zetel te brengen. VI. GENEESMIDDELEN VOOR ZIEKE IEPEN ZIJN NIET BEKEND. Zooals uit de vorige artikelen is gebleken, wordt de bestrijding van de iepenziekte ge zocht in het vermindereu van de besmet tingskansen voor de nog gezonde hoornen, door het verwijderen en onschadelijk maken van door de ziekte en door de spintkevers aangetaste iepen. De vraag dient te worden gesteld, of bestrijding met scheikundige middelen ook mogelijk is. Immers voor bestrijding van zoovele plantenziekten wordt van velerlei stoffen (koperverbindingen, zwa vel) met goed gevolg gebruik gemaakt en het zou van zeer groote beteekenis ztjn, als ook de iepenziekte door bespuiting, bestui ving of met op andere wtjze aangewende scheikundige middelen bestreden kon worden. Het behoeft geen betoog, dat het van groote beteekenis zou zijn, als een dergelijk middel met gerustheid aan hen, die hun iepen behouden willen, kon worden aanbe volen. De schimmel, die de iepenziekte veroor zaakt, groeit echter in het hout en is dus niet van buitenaf door bestuiven of bespuiten te bereiken. B(j het behandelen van de boomen door middel van inspuitingen moet de boom beschadigd worden (gaten boren), wat gevaarlijk is, daar het aanleiding geeft tot rotting, terwijl gebleken is, dat men toch de schimmel niet bereikt en deze dus niet kan dooden. De zeer vele pogingen, die van verschil lende zijden z(jn aangewend om de iepen- trokken zijn, maakte mij zoo nijdig, dat ik hen liefst op de plaats zelf had neergeschoten. Nog nooit heb ik zoo gemeen over vrouwen hooren praten. En dan zeggen ze, John, dat Newton een vrouw heeft, mooier en liever dan wie ook." „Ja, dat weet ik. Ik ken haar," antwoordde Cur ry. „Ga maar door met je verhaal, doch maak het niet te lang, want je vermoeit je zelf te veel." „Ik snapte wel, dat zij daar den heelen nacht zouden blijven," ging High-Lo voort. „Ik kam peerde op de plaats, waar Cricket was achter gebleven. Den volgenden morgen stond ik op, voor het licht werd en bespionneerde van uit den top van een boom het kamp van Hanley. Zij werden laat wakker. Toen zij weggingen, moest ik zorgen tusschen de heuvels te blijven. Ik hield een ander- halven mijl tusschen ons en dat maakte, dat ik ongeveer bij de grot was, toen zij den smallen pas naar het volgende dal bereikten. Zij joegen hun paarden voort en ik volgde het voorbeeld, bang dat ze anders tusschen de rotsen zouden ver dwijnen. Toen is het gebeurd. Daar, waar je moet pas seeren tusschen twee ceders, wierp Cricket mij af, en smakte ik neer tusschen twee rotsblokken. Die val verdoofde me en ik ontwaakte met verschrik kelijke pijn in hoofd en borst. Toen ik Cricket floot, viel het dier nergens meer te bekennen. Daarom liep ik naar de ceders en daar zag ik de oorzaak van mijn tuimeling. Hanley cn Newton schenen er de lucht van gekregen te hebben, dat zij werden gevolgd en hadden een touw dwars over het pad van boom tot boom gespannen, geen veertig centimeter boven den grond. Het was er zoo donker, dat je het niet kon zien. Hoe dat afgeloopen is met de pooten van Cricket, weet ik ziekte met scheikundige middelen te be strijden, hebben dan ook tot nu toe geen enkel gunstig resultaat opgeleverd. In de jaarverslagen van den Plantenziek- tenkundigen Dienst zijn uitvoerige mede- deelingen opgenomen over de genomen proeven, welke mededeelingen in de publi caties van het Iepenziekte-Comité zijn over genomen, zoodat daaraan op ruime schaal bekendheid is gegeven. Toch zijn deze feiten nog niet doorge drongen tot allen, die daarbij belang hebben. Vandaar, dat hier nogmaals met klem wordt aangeraden niet in te gaan, op welke aanbieding ook van een middel, dat bestrij dingsmiddel tegen de iepenziekte heet te zijn, want in geen enkel geval heeft men met uitwendige of inwendige middelen be handelde boomen, die door de iepenziekte waren aangetast, kunnen behouden. Verscheidene gemeenten, die eenige door de uitvinders sterk aanbevolen middelen soms op vrij groote schaal hadden toege past, zijn daarmede opgehouden wegens het uitblijven van een gunstig resultaat. Allen anderen, zoomede waterschappen, polders en particulieren bezitters van iepen, zij aan geraden, niets voor deze waardelooze mid delen uit te geven. Daar het toepassen van scheikundige mid delen voor de boomen gevaar kan opleveren, is het gewenscht, dat men alvorens op aan biedingen van dergelijke middelen in te gaan, het advies van het Iepenziekte-Comité of van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen inwint. TARWE-ORGANISATIES YOOR NOORD-HOLLAND EN ZUID-HOLLAND. De Tarwe-Organisaties in Noord-en Zuid- Holland hebben besloten, den richtprijs, welke zij oorspronkelijk hebben vastgesteld op ƒ11,— te verlagen tot 10,50. Dit besluit is genomen in verband met de grootte van den te ver wachten oogst en den lagen wereldmarkt prijs, welke voor de inlandsche tarwe is te verkrijgen. Reeds is op de geleverde partijen 50 ct. per 100 K.G. ingehouden. Deze inhouding, welke als voorloopig was bedoeld tot de monsters definitief zouden zijn vastgesteld, is door bovenvermeld besluit definitief geworden. De aan de leden-aangeslotenen bekend gemaakte prijzen worden door dit besluit dus met 50 ct. per 100 K.G, verlaagd. RECHTBANK TE ROTTERDAM. (Strafzitting.) Dinsdag j.l. hebben terecht gestaan de 19-jarige sigarenmaker J. B. en de 21-jarige varensgezel J. L. G., beiden uit Middelharnis en beiden gedetineerd. Hun was ten laste gelegd, dat zij zich in den nacht van 12 op 13 Juni tezamen en in vereeniging met be hulp van een valschen sleutel toegang heb ben verschaft tot de sigarenfabriek van I. Verbrugge te Middelharnis, met de bedoeling daar sigaren en sigaretten weg te nemen, aan welk voornemen zij geen gevolg hadden kunnen geven, aangezien zij op heeterdaad niet. Maar het is bijna mijn laatste ritje geweest. Veronderstel nu eens, dat een kerel, die van niets wist, daar was gepasseerd! Ik heb het touw los gesneden en weggestopt. Het kan me nog wel eens te pas komen. Ik voelde al gauw dat ik vrij erg gewond was, niet eens in staat om mezelf te verdedigen en toen ik die goot ontdekte, besloot ik me daar te ver stoppen om tenminste veilig te zijn voor een ver dere ontmoeting met die kerels." Terwijl High-Lo sprak, herinnerde John zich het incident in Oraibi, toen hijzelf bijna het slacht offer was geworden van hun intriges. „Dat is dus hun opzet," zeide hij tot High-Lo. „Die smerige hinderlaag had jou den kop kunnen kosten. Het wordt tijd, dat we definitief met hen afrekenen." John dacht na over hetgeen High-Lo hem had verteld. Een heftig verlangen bekroop hem beide dranksmokkelaars op heeterdaad te kunnen be trappen en dan uit te leveren aan de autoriteiten. Maar hij moest denken aan Mary. Want voor het geval hij hen betrapte, zou ook zij worden ver nederd door de schande, die haar man zichzelf had op den hals gehaald. Mocht hij daarin de hand hebben? V. JOHN CURRY'S BEKENTENIS. Als bij atspraak, al hadden zij tegenover elkander er niet over gerept, gaven John noch High-Lo eenige nadere verklaring over het ongeluk, dat den laatste was overkomen. Zij vertelden alleen dat High-Lo van zijn paard was gevallen. De dokter werden betrapt. Beide verdachten bekenden. B. had zich te voren in het bezit gesteld van den sleutel van de fabriek, waar hij werkzaam was. Zij waren betrapt door een knecht van de fabriek, die beide verdachten reeds in het dorp gevolgd was. Op de ont dekking was een overhaaste vlucht gevolgd, waarbij een der verdachten zjjn klompen ver speeld had en de ander door een lantaarn was gevallen. Het bleek voorts, dat B., toen hij nog een jongen was, al eens tot tucht- schoolstraf was veroordeeld, evenwel voor waardelijk. Dien proeftijd was hij goed door gekomen. G. was eenige weken geleden door den politierechter tot gevangenisstraf ver oordeeld, welke straf hij reeds had ondergaan. De sigarenfabrikant I. Verbrugge had in zijn fabriek de sporen van de inbraak ge vonden. Hij had niets vermist. Het O.M. meende, dat de vorige straffen al bijzonder weinig indruk op de verdachten hadden gemaakt. Het eischte daarom tegen ieder 6 maanden gevangenisstraf^ De verdediger, mr. P. Blussé 'van Oud- Alblas, optredend voor verdachte B. en mr. A. H. Schmidt, optredend voor verdachte G., drongen aan op een voorwaardelijke straf. De twee maanden, die de verdachten in voor- loopige hechtenis hebben doorgebracht, zijn reeds een gevoelige les voor hen geweest. Uitspraak 27 September. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: D. B., 54 jaar, vroeger hoofd eener school te Nieuwe Tonge, wegens verduistering van geldsbedragen tot een totaal van ruim 1600 ten nadeele van de Vereeniging Steun bij Ziekenhuisverpleging en van de afdeeling Nieuwe Tonge van de Vereeniging Het Groene Kruis, waarvan hjj penningmeester was, tot 6 maanden gevangenisstraf voor waardelijk onder bijzondere voorwaarde, dat verdachte het bedrag van 1062, dat toe behoorde aan Het Groene Kruis binnen een vastgestelden termijn zal vergoeden. J. M., 57 jaar, te Geervliet, wegens ver duistering van een bedrag van 292 dat hij als diaken van de diaconie der Ned. Herv. gemeente Simonshaven onder zich gekregen had ter uitdeeling onder behoeftigen en dat verdachte te eigen bate had aangewend, tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren onder de bijzondere voorwaarde, dat verdachte binnen een vastgestelden tijd een bedrag van 125, dat hij nog niet aan de diaconie vergoedde, zal terugbetalen. Vrouw verbrand. Zaterdagavond toen haar man weg was, ging de 60-jarige mej. J. in de Voorbrood- straat te Arnhem met een petroleumlampje naar den kelder. Vermoedelijk heeft zij het lampje omgestooten, zoodat haar kleerenin brand raakten. De buren hebben wel een brandlucht bemerkt, doch konden de oorzaak niet ontdekken. Toen de man terugkeerde vond hij zijn vrouw met brandwonden over het geheele lichaam in bewusteloozen toe stand, Ztj werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zij is overleden. KLOKKEN, PENDULES, BAROMETERS geleverd door de - Fa. E. HARTOOS ZN. Middelharnis voldoen aan de hoogste eischen. Prijzen belangrijk lager dan elders. uit Taho constateerde een lichte hersenschudding, benevens een aantal gebroken ribben en schreef rust voor. High-Lo, die handig kon knutselen, gebruikte den tijd van nietsdoen om uit dunne lederen stroo- ken een schortje te maken voor Magdaline. Dat was zijn manier ojn te toonen, hoe dankbaar hij zich voelde. Maar toen het gereed was, droeg hij John op, het haar te brengen. ,,Doe haar de groeten," zeide hij, „en zeg er bij, dat dit het eerste is, dat ik ooit voor een meisje heb gemaakt." John slaagde er niet direct in, te ontdekken, waar Magdaline zich bevond. Eerst later ontdekte hij haar, terwijl zij bezig was, haar paard te drenken. „Ik heb naar je gezocht," riep hij haar toe. Zij wachtte, tot hij dicht bij haar was. „Naar mij? Ik dacht, dat je me vergeten hadt." Nu zij hem aankeek met haar groote donkere oogen, kon John zich niet voorstellen, dat ooit een man Magdaline zou verwaarJoozen. „Hoe kom je erbij?" verweerde hij zich lachend. „Zeg ik je niet altijd even vriendelijk goeden morgen?" „Ja, dat vergat ik zeker," hernam zij ironisch. „Hoe maakt High-Lo het op het oogenblik?" „Goddank veel beter." „Waarom: Goddank?" vroeg Magdaline bijna boos. „Ik geloof niet, dat er een God is. En wat zou hij trouwens met ons te maken willen hebben?" ging zij voort. „Als er een God is, heeft hij het eene ras gemaakt om het andere te overwinnen." „M'n lieve kind, hoe kom je aan zulke gedach ten?" riep John uit. (Wordt vervolgd.) mmm k -

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1