ES ANDER 19.30 lypotheekbank VEN a 100% PHILIPS 932* ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD 1ÖV6£# THANDEL V.H ROTTERDAM fikzee Middelharnis )rstraat A 253 No. 86 10 Sept. 1932 Burgerlijke Stand RECHTZAKEN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932, 5 >1 product, d en tegen stand. Coverit ■n economisch f, maar altijd, actisch buiten- an gewicht en Gratis monsters TELEFOON 53 |n, ter regeling der bloedsom- bevolen. Uit wereldberoemde gelsche Laboratoriums, ge- r de gezondheid, erzekerd. Dus wacht U voor ig. Koopt Uw druppels en n gummi war en in onze zijn vakkundig en suc- niet door mlnderwaar- Ian geschoven te worden. Wij oliedst en vertrouwdst met 25 cents aan postzegels inlichtingenboekje met duide- et eiken dag met de Toestel en luid spreker ineen. Handig model. Sierlijk. Gemak kelijk af te stem men. Uitstekende weergave van vele stations I onder verplichting Reparateur MIDDELHARNIS. Aan een viertal werk lieden, werkzaam in de werkplaatsen der R.T.M. alhier, is de vorige week ontslag aangezegd. Intusschen is aan twee hunner, een timmerman en een schilder, overplaat sing in gelijke betrekking naar Rotterdam aangeboden. Mond- en Klauwzeer. De besmettelijke veeziekte Mond- en Klauwzeer is geconsta teerd op het bekade gors van de Westplaat- buitenpolders alhier. Het is aan een ieder verboden zich op dit gors op te houden wegens besmet terrein, en zal bij overtre ding proces-verbaal worden opgemaakt. Ook in de gemeente is onder het vee van den melkboer S. Verhage Jz. het Mond- en Klauwzeer uitgebroken en het bekende merk- teeken aan de schuur aangebracht. Donderdagmorgen i3 de vrouw van den veld-arbeider Gt. den Boer alhier naar het Oogljjdersgesticht te Rotterdam vertrokken ter observatie. De vrouw is reeds al één oog kwijt, en de kans bestaat, dat zij ook het andere zal moeten missen. Door den Kolenbond „Ons Belang" werd deze week aan zijn leden-verbruikers 5 dividend van de afgenomen brandstoffen over 1931-1932 uitgekeerd. Bezoek DE FRUITHAL Deze week extra lage prijzen voor Druiven, Meloenen en Bananen. Vanaf Zaterdag de beste Flakkeesche Aardappelen. (Adv.) Voor de eerste klas van de R.H.B.S. zqn nog toegelaten: C. Hameeteman, Ouddorp; L. LuLjendjjk, Den Bommel; M. Joppe, Sommelsdjjk; J. Slik, Middelharnis; H. C.Spoon, Nieuw-Hel- voet en A. de Reus, Melissant. Geneeskundige hoogeschool te Batavia. Op 12 Augustus promoveerde de heer J H. de Haas iMiddelharnis) tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld: „De Karo-Bataksche zuigeling". Indische Courant, 15 Aug. 1932. SPORTNIEUWS. VOETBAL. De voetbai-competitie begint. En zoo zal a.s. Zondag het competitierad waarlijk weer aan het rollen gaan. Dat rad draait met horten en stooten den heelen winter door, tot het milde voorjaar, het brengt duizenden jongemannen-beenen in beweging, duizenden jongemannen harten in spanning, en duizenden toeschouwers ge- noegelijke en ontspannende uren. Zondag rolt het rad. Plakkee krijgteen thuiswedstrijd. EnErasmus. De club van Oome Sam, de club, die nooit en te nimmer op Flakkee- terrein kon geslagen worden, de club die in Rotterdam wel de meerderheid moest er kennen der Flakkee-voetballers, maar die op Flakkee telkens een gelijk spel uit het vuur wist te sleepen. Enfin, Flakkee weet al, wat haar Zondag wacht, en de jongens van Oome Sam be grijpen dekselscb goed, dat Zondag de Flak- kee-vrienden een einde aan dit ongeslagen record willen maken. Oome Sam, pas op je tellen, want Flakkee heeft een zeer schot, vaardige en doelpuntlustige voorhoede I En haast was er een „kink in den kabel" gekomen. Donderdag wilde de R.V.B. den wedstrijd uitstellen. Maar het Flakkee-be- stuur, dat veel reclame heeft gemaakt voor dezen wedstrijd toog direct er op uit om zijn belangen te behartigen. Thans is het bericht gekomen dat de af lossing is ingetrokken en a.s. Zondag de wedstrijd te Middelharnis doorgaat! Men neme van dit feit goede nota! Beter dan ooit, zelfbewuster dan ooit gaat Flakkee de nieuwe competitie in. Jaren voetbal-ervaring zitten er in die 2 maal elf gespierde mannen-beenen. Competitie-jaren en vriendschappelijke wedstrijden hebben gezorgd dat Flakkee heeft geleerd dat een wil om hooger te komen gepaard moet gaan met meer dingen, dan de hoop en wensch op beter alleen. Getraind is geworden, de beste ploeg opgesteld, die men weet te be denken. En dat is nog zoo heel, heel gemakkelijk niet. Uitstekende spelers, die veel voldoening gaven in vorige competitie zijn gepasseerd moeten worden... het wreede van het spel, die ervaring en voldoening dikwijls achter doet stellen b(j betere jongeren I Op dit punt wordt heel wat gevraagd van ver scheidene Flakkee-spelers, goede krachten uit het eerste van het vorige jaar, die nóg uitstekend, geen plaats kunnen krijgen dit jaar in het eerste... omdat Flakkee thans zoo'n aanvoer van vele goede jonge spelers heeft. Laten we hen troosten met een be roep op hun geel-blauw voetbalhart... en de hoop op een Flakkee... kampioenschap. En, moeten de spelers zelf hun offer bren gen, ook het Flakkee-bestuur heeft een offer gebracht. Het terrein is geducht onderhanden genomen. Ondanks alle financieele zorgen, waarin een voetbal-club-bestuur zich ziet gewikkeld, heeft het Flakkee-bestuur de maatregelen genomen, die noodig waren om ilers en de èport dienstig te-zijn. Werke- looze voetbalspelers z(jn van de zomer door het bestuur in dienst genomen om het ter rein te egaliseeren, men heeft bulten en pitten weggenomen, men heeft gewalst, grond opgebracht. Zoo ligt het veld thans klaar... Rondom het veld is een nieuwe afscheiding gekomen, de „tribune" een een voudige bank moest opgeofferd worden om het speelveld te vergrooten. Het Flakkee- bestuur verzoekt den bezoekers vriendelijk om het speelveld nóch vóór den wedstrijd nbch tijdens half-time te betreden en de afrastering niet te beschadigen. Zou het 3prekeu voor doovemaus oorenl We hopen van niet! Goalpalen zijn geverfd, zooals het clubhuis en de veld-paaltjes. De schutting is geteerd wat jammer toch dat de overheid het clubbestuur in de wielen reed met de ongemotiveerde bepaling dat deze schutting, die heel wat kost, niet verhuurd mag worden voor reclame. Thans staat er, een bruine leelijke heining, terwijl anders een vroolijk beschilderde met reclame versierde schut ting wei zoo aardig is. Want deze schutting bleef toch immers... en het verbod dat eigenlijk beoogde dat de schutting er nooit kwam had geen doel! En zoo is Flakkee klaar om a.s. Zondag de gasten te ontvangen. Mogen weonzegeel- blauwen waarin Van Beek definitief mid den-voor staat het voetbalgeluk wenschen, waarop wij allen hopen, die mèt Flakkee zijn. Zonder geluk vaart niemand wel, zonder vrouwe Fortuna in de competitie begint geen enkele voetbalclub iets. Laten we hopen dat ze de blinddoek... niet voor de oogen houdt als geel-blauw speelt en Flakkee deze com petitie toont dat de Flakkeesche jeugd of jongeren al naar men het noemen wil in sportbeoefening voor niemand onder hoeft te doen. Geel blauw, good luck. J. B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Woensdag 7 Sept. 1932. Bloemkool 1,70 tot 9, per 100 stuks. Roode kool 7,10 tot 9,50 per 100 stuks. Savoye kool 7,50 tot ƒ8,80 per 100 stuks. Witte kool 2,70 per 106 stuks. Komkommers /l,40tot5,80per 100stuks. Meloenen 10,50 tot 52,— per lOOstuks. Perziken ƒ5,— tot 10,— per 100 stuks. Sla 0,50 tot 2,30 per 100 krop. Andijvie 1,— tot 2,50 per 100 krop. Peen ƒ1,— tot 5,80 per 100 bos. Dubbele princessen ƒ2,— tot ƒ6,— per 100 k.g. Stoksnijboonen ƒ2,— tot 9,40 per 100 k.g. Stamsnijboonen ƒ2,— tot 5,50 per 100 k.g. Augurken 16,— tot ,- per 100 k.g. Claps Favoriete 13,50tot 18,— p.lOOkg. Conseiler a La Cour 10,— per 100 k.g. Beuré Merode 8,50 tot 12,20 per 100 k.g. Jutten 11,50 per 100 k.g. Goudreinetten ƒ4,50 tot 8,70 per 100 k.g. Appels (val) 1,— tot 6,10 p. 100 k.g. [Peren (val) 2,50 tot ƒ7,— per 100 k.g. Druiven 15,10 tot 18,40 per 100 pond. Tomaten 4,50 tot per 100 pond. Reine Victoria 25,- tot 26,— p. 100 pond. Veiling van Donderdag 8 Sept. 1932. UIEN. GROVE (met tros) 1,46 DRIELINGEN 0,75 PICKLERS2,78 Aiies per- en inclusief de baal van 50 kg. Aanvoer 14.100 k.g.. EIEREN. Kipeieren 47 48 K.G. 3,10 tot 3,20. idem 58-60 4,60 4,75. Idem bruin 59 4,65 4,75. Eendeieren 4,90. Alles per 100 stuks. Aanvoer 12.750 eieren. ding der algemeene politieverordening (het rijden met een rijwiel over de Zomerstraat in verboden tijd.) - Gedurende de maand Augustus vestig den zich alhier 3 personen terwijl er 1 ver trok. - Heden (Zaterdag 10 Sept.) opent de Heer van Keekem zijn nieuwe kapperszaak aan de Heul. We hadden het genoegen deze zaak, voor de opening, te bezichtigen en wij mogen na dat bezoek gerust consta- teeren dat deze Kapsalon een der mooiste of misschien wel de mooiste op het eiland is. De ruime salon is zeer gezellig ingericht waardoor het wachten meer een genot dan een last zal zjjn. Hiertoe werken bijzonder mee de mooie rustige wandbetimmering, de leestafel en de bank b(j het groote licht raam. De parketvloer verhindert dat er stof tusschen de naden blyft zitten en de mooie schoorsteen maken het geheel tot iets bij zonders. De heer van Keekem is iemand die zich weet aan te passen aan hetgeen de clièntele verlangt. Het is wel een groot verschil met het uiterlijk van het salon op de Kaai, geheel verveloos en vervallen, nu een schitterend mooie' gevel waarmee ook de bouwmeester Gestel alle eer inlegd. Zie voorts advertentie in dit nummer. Schildert UW HUIS MAAR.OEBRU1KT en MOOIE fAtWlElHOUWER (Adv.) •{Adv.l SOMMELSDIJK. Bij den alhier gehouden afslag van het woon- en winkelhuis aan den Westdijk, bewoond door C. Grootenboer de vorige week bij veiling ingezet op 1800, is gemijnd door L. Kastelein alhier op 1980, Onder het vee op de gorzen van de West- plaatpolder onder deze gemeente is het mond' en klauwzeer uitgebroken. Gedurende de maand Augustusj.l. veS' tigden zich in deze gemeente 8 personen, vertrokken 6 ingezetenen, geboren werden 6 kinderen en 1 persoon overleden. Door den heer T. van den Doel Jz. is bij B. en W. een aanvraag ingediend tot het bouwen van een loods op de Kaai alhier. DIRKSLAND. Op Zaterdag 2 October zal de gemeentelijke bibliotheek weder geopend worden Tegen enkele ingezetenen werd hier proces-verbaal opgemaakt wegens overtre- HERRINGEN. Het aanleggen van de drink waterleiding door het eiland Flakkee is ge gund aan den heer Visser te Sliedrecht voor het Oostelijk gedeelte en aan den heer Van der Valk te Heemstede voor het Westelijk gedeelte van het eiland. Voor het a.s. bietenseizoen kunnen door belanghebbenden wederom aan het Ge meentebestuur plaatsen op de kaai worden aangevraagd tot berging van suikerbieten. Deze opgaaf moet vóór 18 September zijn ingediend. Tot weger van de suikerbieten fabriek Puttershoek is alhier aangesteld de heer J. W. Bruggeman. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk is de aanleg voor de centrale ver warming der kerk, bij publieke aanbesteding gegund aan den heer K. Knotter uit Leiden voor de som van 1550, Het aantal in schrijvingen bedroeg 8. Tot lid van den Gemeenteraad is in de vacature J. den Boer benoemd de heer A. Noordjjk, die deze benoeming heeft aan- genomen. STELLENDAM. De vorige week werd van hier verzonden S40 H.L. aardappelen. Dezer dagen kreeg de vrouw van den heer P. van Es een steek van een mug in haar hand, welke zoo opzette, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len en bloedvergiftiging werd geconstateerd. Woensdag haalde de heer M. van Es zfin hand open, met het gevolg dat het ook bloed vergiftiging werd, zoodat hij zijn werk niet kan verrichten. Als hoofd der O. L. school te Hekelingen komt op de voordracht als nr. 1 de heer Brooshooft voor, hoofd der O.L. school alhier. Door de garnalenvisschers werd vorige week 4 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 50 K.G. gevangen en aan de pellerijen afgeleverd. Woensdag werd de heer F. Klink Jz. aangereden door een auto, doordat er verkeerd werd uitgehaald. Met wat materieeleschade aan de fiets liep het ongeval goed af. De schade wordt vergoed. Deze week is de baggermolen weer gearriveerd voor het op diepte brengen der haven. Er zal echter een paar weken voor noodig zijn, voor het werk klaar is. GOEDEREEDE. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening plaats hebben. Doopvaders kunnen zich daarvoor a.s. Zater dagavond om 7 uur aanmelden aan de pas torie. Op 30 September zal in de Bewaarschool herijk van maten en gewichten plaats hebben. OUDDORP. Voor de pas opgerichte man- nenzangvereening onder leiding van M. Boe laars, z(jn in 't bestuur gekozenJ. Bezuijen Jz. voorzitter, Joh. Bezuijen Sz. Secretaris, KI. Aleman Cz., Penningmeester, verder Joh. Hameeteman en C. Pape. Woensdagmiddag is alhier in de haven binnengeloopen een reiziger met een kleine sloep die een reisje maakte van Kopenhagen naar Holland en schijnt van spoor geraakt te zijn, hij werd hier door de rustende schip per Sandifort inlichtingen verstrekt hoe hjj moest varen en vertrok weer vol moed. Tegen C. A. alhier is procesverbaal opgemaakt omdat hij een kreupel paard als trekdier had gebruikt, daar dit ten strengste verboden is. Melkveehouders alhier, die geregeld zelf melk tot boter verkamen, wordt medegedeeld dat verboden is boter uit de bewaarplaatsen te vervoeren en niet voorzien is van Rijks-: boterwet. Deze week werden door de gemeente veldwachters van Flakkee schietoefeningen gehouden en werd door onderstaande heeren een prijs behaald: le prils, gem.-veldwachter Vos van Melissant;2eprijs, gem.-veldwachter Nieuwehuize van Middelharnis3e prijs, gem. veldwachter Wolfert van Herkingeu4e prijs, gem.-veldwachter Donk van Stad aan 't Ha ringvliet; 5e prijs, gem.-veldwachter Neele van Goedereede. Uit deze gemeente zijn vertrokken: Jacomtjntje van Koppen naar 's-Gravenhage; Gijsbert van Schaik en gezin naar Amster dam. NIEUWE TONGE. Dinsdag 13 Sept. a.s. zal de strafzaak voor de Rechtbank worden behandeld tegen D. B., gewezen hoofd der O.L. School alhier, wegens verduisteringen van de kas van het „Groene Kruis" en de „S. B.Z.-vereeniging" alhier. Vanwege het O.M. zijn 3 getuigen gedagvaard. De korenmolen „d'Oranjeboom"alhier is thans verhuurd aan den heer P. van Alphen W.Az., zoodat de molen begin Octo ber weer zal gaan draaien. 29 September a.s. zal het 80 jaar ge leden zijn, dat Generaal Snijders te Nieuwe Tonge geboren werd. Hij heeft zich vooral in de voor ons land zoo gevaarvolle jaren 1914-1918 zeer verdienstelijk gemaakt voor ons Vaderland en ermenschelperwijzezeer veel toe bijgedragen om ons land uit den vreeseljjken wereldoorlog te' houden, 'tls daarom vooral, dat men zich opmaakt om hem een huldeblijk aan te bieden. Als Nieuwe Tongenaars zullen wij als van zelf nog wat meer neiging voelen, om daar aan mee te doen. Om dit voor haast ieder een mogelijk te maken is de bijdrage ge steld op slechts één dubbeltje, elk grooter bedrag is natuurlijk welkom. Mogelijk over blijvende gelden zullen besteed worden aan behoeftige oud-militairen van de land- en zeemacht. Dr. C. van Gelder heeft op ver zoek van het Nederlandsche Roode Kruis op zich genomen, om de gelden te ontvangen en deze met de namen der bijdragers op te zenden naar Den Haag, in overleg met onzen Burgemeester. Woensdagavond j.l. werd in het café van L. Osseweijer alhier op initiatief der Dorpsvereeniging „Tot bevordering van den landbouw" een druk bezochte vergadering gehouden door bezitters van uien, om te geraken tot oprichting van een vereeniging, ten doel hebbende om voor gezamenlpe rekeDing een uiensorteerinrichting aan te schaffen. In deze vergadering trad als spreker op de veilingmeester Van Heest uit Middel harnis, die het nut van veiling, ook van landbouwproducten, uiteen zette. Door de aanwezigen werden verschillende vragen steld, welke door het voorloopig comité be vredigend werden beantwoord. Daarna werd een ïvoorloopige prijs bepaald per H.L. te sorteeren uien, met de bedoeling deze over de veiling te Middelharnis te verkoopen. Vervolgens werd uit de aanwezigen een ver eeniging opgericht met aanvankelijk 14 leden, die allen grootere of kleinere partijen uien in den handel zullen brengen. Wegens het vergevorderde uur werd besloten volgende week wederom een vergadering te beleggen, waarin een definitief bestuur zal worden gekozen en over sorteerruimte en aan te schaffen machine zal worden op te dragen n.l. aan N. V. Visser en Smits Aanneming Mij te Papendrecht en de N. V. Aannemings Mij v /h. L. van der Valk te Heemstede, voor resp. 125.490,— en 99.945,-. 5. Aan personen, die direct hun woning aan de waterleiding aansluiten, voor reke ning der stichting gratis binnenleiding voor één aftapkraan naar keuze der bewoners aan te leggen. MIDDELHARNIS. Geboren: Leendert Arij, z. v. D. Struik en J. M. v. Vliet; Elizabeth, d. v. S. P. v. d. Mast en L. Lodder; Aartje Petronella,d. v. M. v. d. Slik en J. v. Wijk. Overleden: C. v. D(jk, 19 jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Leendert, z. v. Cornelis Holle man en Maria Doornhein. Overleden: Dammis Volwerk 63 i.,echtg. van Jannetje Zweris; Joost van Putten 77 j., echtg. van Arentje Hameete. MELISSANT. Geboren: Wilhelmina Margaretha, d. v. O. J. Struik en L. 0. Roodzand; Elizabeth Johanna, d. v. E. Vroege en J. C. Koote; Adriaantje, d. v. J. H. Grootenboer en A. van der Heide; Adriana, d. v. A. van Djjk en W. B. v. d. Ree. Overleden: Adriaantje van der Steen 69 j., echtg. van M. Touw; Leentje van den Bosch 12 j., d. v. C. van den Bosch en S. Robijn. OUDDORP. GeborenKiaartje, d. v. K. C. Mastenbroek en K. Tanis; Kommer, z. v. W. Tanis en K. E. Pikaart; Pieter, z. v. C. v. d. Linde en F. Bakelaar; Catharina, d.v. J. J. Komte- bedde en N. Bezuijen; Eeuwit Aart,z.v.T. v. d. Bok en G. M. de Bok; Jacob Cornelis, z. v. P. Bezuijen en K. Mierop; Willem, z. v. K. Meijer en T. Tanis; Adriaan, z. v.D. W. den Herder en A. Mukker;Elisabeth, d. v. J. Heerschap en W. A. Akershoek; Ar- jaantje Kiaartje, d. v. C. Grinwis en M. Mejjer. Ondertrouwd: Pieter Westhoeve 30 j. en Cornelia Westhoeve 28 jDirk Christiaan v. d. Zee 26 j. en Krjjntje Westhoeve 25 j.; Marinus Witte 24 j, jen Martha Witvoet 20 j Gehuwd: Pieter Westhoeve 30 jaar, met Cornelia Westhoeve 28 jaar. Overleden: Leendert Pikaart 35 j., zoon van K. Pikaart en C. Tanis. NIEUWE TONGE. Geboren: Dingeman Jan, z. v. H. Visser en T. Holleman Jd.; Leentje Krijntje, d.v. J. C. Nieuwenhuijzen en A. Slis. Overleden: Jan |de Gast 83 jaar, echtge noot van Krijntje Wielaard. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: Jan Cornelis v. Es (Oolt- gensplaat) en Sara Keuvelaar, alhier. DEN BOMMEL. De gemeente-ontvanger zal op Woensdag 14 dezer geen zitting houden. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat een vijgenboom, staande op het erf van P. Bakelaar Pz. Sr. alhier, vruchten draagt. Degenen, die het voornemen hebben een varken als huisslachting te slachten, wordt erop gewezen dat, niettegenstaande het in de bedoeling ligt de huisslachting in het algemeen van kosten ingevolge de crisis- varkenswet vrij te stellen, dit thans nog niet het geval is. Zij, die momenteel voor huisslachting een varken willen slachten, moeten 9 cent per geslacht betalen. Het is dus het best te wachten tot October. In die maand zal n.l. een regeling daarvoor wor den getroffen. Zaterdag 6.30 uur speelt V.I.O.S. I tegen D.J.S. II op het terrein van V.I.O.S. aan den Schaapsweg. Postduiven. Zaterdag wordt ingekorfd voor Sint Catrien Wavre (72 K.M.) en voor Vilvoorde (89 K.M.). STAD AAN 'T HARINGVLIET: Sinds de vorige opgaaf zijn aan veldproducten uit deze gemeente vervoerd 3050 H.L. aardap pelen en 320 H.L. uien. De vriendschappelijk gespeelde wed strijd tusschen D J.S. II en V.V.S. I eindigde in een 2—0 overwinning van D.J.S. Den heer D. v. D. gemeente-veldwachter alhier, slaagde voor aanteekeningen-politie. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf Co. N.V (Afd. Handelsinformaties.) Uitgesproken: Rotterdam, 7 September. A. van Buren, bouwman te Oostvoorne. R.c.: mr. J. C. Brongers; cur.: mr. H. P. Hermans, inden Briel. Waterleidingsvcrgadering op 5 Septem ber 1932 te Middelharnis gehouden werd besloten: 1. Een kantoor te huren voor een jaar in de gemeente Middelharnis of Sommels- dijk en inmiddels plannen te overwegen voor het bouwen van een kantoorgebouw 2. Sollicitanten op te roepen voor de be trekking van boekhouder van de stichting. Salaris 1800,— tot 2000,— (tijdelijk.) 3. De brandkranen en afsluiters te laten leveren door Hollandsche firma's hoewel de prijs 10% hooger is dan van buitenlandsche firma's. 4. Het leggen der buizen aan twee firma's KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK Strafzitting. Van Vrijdag 9 September 1932. L. D. en T. M. VBrschenen enB. v.L.niet verschenen, allen te Dirksland, en A. v. d. O. te Melissant hebben een zeer zware overtre ding begaan. Ze hebben n.m.l. op straat ge voetbald, waartoe de straat nu eenmaal niet dient. Getuige T. heeft T. M. zien schoppen tegen een voetbal. De volgende getuige M. v. A., 19 jaar, heeft niet gezien dat deze jongens voetbalden, alleen M. wel en de niet verschenen B. v. L. Het O.M. vordert tegen B. v. L. f 2 of 1 dag hechtenis en den anderen getuige vrijspraak. Uitspraak idem. B. v, d. J., 35 jaar, schipper te Oude Tonge, is opgeroepen als getuige in een zaak tegen K. Getuige weigert aanvankelijk den eed af te leggen, waardoor het O.M. den getuige dreigt met gijzeling. Getuige deelt mede niets van de zaak af te weten. Hij legt den eed af. Verdachte K. wordt veroordeeld tot f 15 of 5 dagen en moet de civiele vordering betalen k f 12,05. M. v. St.A., 50 jaar, te Den Bommel, heeft na sluitingstijd getapt. Verdachte deelt mede dat de klok van den toren slecht loopt en dat de betreffende personen in het portiek buiten zijn herberg zijn aangetroffen. Hij heeft de politie niet gezien en ontkent de overtreding. Getuige J. C. G., 47 jaar, gem.- veldwachter te Den Bommel, blyft bij zijn proces-verbaal. Ja, de Bommelsche torenklok loopt te langzaam. Om kwart over 10 kwa men de meuBchen uit het gebouw. Het O. M. wil weten of het was uit het portiek of uit het gebouw. Getuige: Uit het gebouw. Het gaat per slot over enkele minuten overtreding. Getuige A. M., 41 j. landbouwer te Den Bommel was een der gasten in het café en zegt om 10 uur uit het café te zijn gegaan. L A. B., 29 j. landarbeider te Den Bommel, was ook in het café van St. A. geweest, is om 10 uur eveneens uit het café gegaan. Het O. M. meent dat de quaestie hier is dat verdachte de wet niet heeft gesaboteerd. Het vordert schuldigverklaring, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot f2 of 2d. hechtenis.

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 5