lotten 10,50 per 100 k.g. einetten 7,40 tot 11,—per 100k.g. 3 (val) 1,— tot ö,50 per 100 k.g. (val) ƒ2,— tot 8,20 per 100 k.g. ten 1,10 tot 2,10 per 100 pond. !n 17,20 tot 18,50 per 100 pond, en (Reine Victoria) 19,50 tot 22,— 100 pond. MMELSDIJK. De predikbeurt van Blokker op Zondag 11 September a.s. liet door. Zondag 18 September a.s. des avonds hoopt voor de VrUzinnig Hervormden zaal van den heer Van Rikxoort en Langeweg op te treden Ds. D. A. tra uit Utrecht. KSLAND. Het zoontje van D.V. sprong vlucht voor de politie over een sloot k daarbij een pols. Dr. Boot verleende ste hulp. legen den sigarenwinkelier J. P. is -verbaal opgemaakt wegens overtre- ler Winkelsluitingswet, aar we vernemen heeft de Ir. Koop- te Zierikzee een plan ontworpen om, ulp van de regeering, de aardappelteelt len verbouwer loonend te maken. De )uw-organisaties zullen zeer zeker dit teunen, daar de prijs der aardappelen iag is, dat ook op dit artikel belang- verliezen geleden worden en de con- it van deze lage prijzen weinig profi- daar in den kleinhandel dikwijls meer cent per kg. moet worden betaald, olgens bericht van het Landbouw- isch bureau te Rome is de beschikbare ad uien, voor uitvoer bestemd, minder it vorige jaar. In Hongarije is de oogst echt en hoewel ze in Spanje zeer goed ft de hagel in Valentia zulk een schade sn uienoogst toegebracht, dat het over- voor uitvoer minder is dan normaal. ,e goede oogst in Amerika is vandaar raag te verwachten. De verwachting de uienprijs stabiel zal blijven en oede houdbare uien is er kans dat de a Januari zal stijgen. Laten we hopen verwachting bewaarheid wordt. :KINGEN. De ijk van maten en ge- n, welke op Dinsdag 27 September zal plaats hebben, zal geschieden met ;ter g. Deze letter moet voor 1 Oct. p alle maten en gewichten voorkomen, oor het Gemeentebestuur is vergun- erleend tot verplaatsing van de ben- np voor de smederij van den heer D. Deze inrichting zal van de Zuidzijde e Noordzijde van het gebouw worden it. oor het Waterschap de Dij kring Flak- irdt een gedeelte van den Zeedijk van lder Oud-Herkingen met een steenen g verbeterd, met welk werk reeds een ig is gemaakt. LLENDAM, Op Vrijdagavond had op het erf van Z. Klink een vecht- plaats tusschen Z. en H. K. en D. M. werd overvallen door Z. en H. K., inoemde nam een stuk hout, gebruikte zelfverdediging, zwaaide hiermede rond, om Z. en H. K. van het lijf den en raakte zoodoende Z.K., wiens reen werd afgebroken, waardoor ge- ndige hulp noodzakelijk was, ook D. veel stompen en beeten opgeloopen. itie stelt een onderzoek in. Oorzaak ldkwestie. IEREEDE. De zeevisscher Abr. Redert in de Noordzee zjjn geheele visch- at een schade voorhemis van ƒ120,— is maakte door scheuren een schade 5,— en Jb. Tanis 35,— schade. )e garnalenvisschers hebben vorige 150 kilo garnalen per week en schuit en, bestemd voor de Pellerij, oetbaluitslagen van Zondag: i. - G.S.V. 9-1. DORP. Mej. A. Klein had het ongeluk fiets te vallen, waarbij zij zich zoo aan armen en beenen bezeerde, dat tundige hulp noodzakelijk was. verkman L. Hoek had het ongeluk nd zoodanig tusschen een wagen te en, dat geneeskundige hulp noodig taandag stonden hier 7 werkloozen reven. n deze gemeente heerscht in erge ie vlekziekte onder de varkens en ieren bezwijken, zoodoende voor de enschen een groote schade. ,.s. Vrijdagmiddag om 2.30 uur zal isvergadering gehouden worden, i afgeloopen week hebben de garnalen- rs van 40-50 k.g. garnalen per dag schuit gevangen en aan de pellerijen 3rd. In de weervisscherijen werden Imen gevangen, wat dit jaar dan ook icht gaat. vorige week werden van hier ver- 39.000 kippeneieren, 500 balen sja- 3n 400 balen koepeen. B herijk van maten en gewichten zal eze gemeente plaats hebben op 28 ber, des voormiddags van 11-12 uur namiddags van 1-2 uur; en op 29 ber, des voormiddags van 10J-12uur namiddags van 1-4J uur. (WE TONGE. In verband met zijn naar Ernst nam Zondagmiddag ds. rer, predikant bij deNed.Herv.kerk afscheid van zijn Gemeente in een kerkgebouw. Tot tekst had h(j ge- 1 Petrus 4: 7 en 8. Van de Ring roten waren aanwezig ds. Verkerkte onge (consulent), ds, Polhuijs te Stad ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1932. aan 't Haringvliet, en ds. van der Wal te Dirksland. Ook waren aanwezig de zoon van ds. Dekker g. o. te Oudshoorn en de heer Vetter g. o. in de Langstraat. Na een zeer schoone afscheidsrede sprak de scheidende leeraar alle Ringpredikanten toe, daarna den kerkeraad, kerkvoogden, notabelen, Burge meester, gemeenteraad en allen, die op eeni- gerlei wijze met den eeredienst in verband staan. Na deze afscheidsrede werd de schei dende leeraar toegesproken door ds. Polhuijs en ds. Verkerk, die als consulent alhier zal optreden. De gemeente zong hun leeraar toe Psalm 121: 4. Velen maakten gebruik van de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen. De P.V. „De Gevleugelde Bode"hield een wedvlucht vanuit Duffel, afstand 69.934 K.M. In concours 71 duiven. 1, 8 Jac. Ver- weij; 2, 10 en 11 Abr. Breesnee; 3 Jac. van Alphen; 4 K. Noteboom; 5, 6, 9 en 18 Th. Melissant; 7, 12, 14, 16 en 19 P. de Weerd; 13 Joh. Noteboom; 15 J. Klapmuts; 17 P. van Schouwen. Aankomst eerste duif 9.12.6 uur, laatste duif 9.46,27 uur. De heer Corn. iBrooshoofa, alhier, is benoemd tot controleur van de Dorpsver- eeniging „Tot bevordering van den land bouw", zulks in verband met de ontslag name van den heer A, Visbeen. Vorige week werden uit deze gemeente vervoerd 2000 balen uien en 400 balen koe peen, en 600 H.L. aardappelen. OUDE TONGE. Vorige week meldden zich bij den agent der Arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 9 landarbeiders, 1 chauffeur en 1 metselaar. Voetbal. Zondag j.l. won „Xerxes"op eigen terrein met 3—1 van „N.H.S." van Dirksland. OUDE TONGE. Zwemdeinonstratie F.Z.C. Ach, er zullen er misschien geweest zijn die meenden de zwemmers te mogen be klagen, die met dit winderige herfstweer te water gingen om ons publiek te laten zien, wat zwemmen in de 20ste eeuw is. Maar de zwemmers zelf hoefden heelemaal niet beklaagd en wenschten niet beklaagd te worden, de leden der P.Z.C. trokken met zooveel lust en genoegen hun baantjes, en speelden met zooveel hartstocht hun water- polo-spel, dat zelfs de meest koukleume- rige toeschouwer op den wal iets begrepen moet hebben van de vreugde een „waterrot" te ztjn. Om even over half zeven arriveerden de zwemsters en zwemmers uit Middelharnis met de autobus van Pulleman. 10 minuten later kwamen ze uit de schuit, die zoo netjes tot kleedkamers was getransformeerd te voorschijn in trainingspakken, regenjassen of badmantels. Namens de Flakkeesohe Zwemclub sprak bij het begin de heer J. Boomsma. Voor de F.Z.C. was het een genoegen om geroepen te zijn hier hun zwemkunde te laten zien. 5 jaren zwempropaganda heeft in Middel harnis de zwemsport sterk vooruitgebracht. Thans hier te demonstreeren en de Oude Tongensche zwemclub Zwemlust te Imlpen is een sportieve plicht. Hij brengt dank aan de autoriteiten van Oude Tonge, en dan in de eerste plaats aan den heer Burgemeester voor zijn medewerking. Zwemmen is vooral vroeger een liefhebberij geweest die taboe was. Het was zondig en verboden. Honderd jaren geleden was het een dwaasheid. Hoe hebben de autoriteiten toen een blunder geslagen, je mocht alles leeren en moest alles leeren op school, wiskunde, natuur kunde, aardrijkskunde en wat al niet. Maar het meest practische wat een Hollander ten slotte kon leeren in zijn eigen land van water, kanalen, poelen en rivieren, het zwemmen mocht niet. Wie per ongeluk in het water viel moest maar verdrinken, on danks al zjjn wetenschappelijke kennis op de scholen geleerd. Thans is dit veranderd, wat maar heel gelukkig is. Heden staan de autoriteiten goedgunstig we danken dit aan den Ned.Zwem'oond en den Ned. Bond tot het Redden van Drenke lingen tegenover de zwemsport, en ze jui chen het oprichten vanzwemvereenigingen, die in deze luncune voorzien toe. Namens de F.Z.C. hoopt spreker dat Zwemlust zal mogen bloeien en groeien en den Oude Tongenaren veel vreugde en nut zal geven. De dames van de F.Z.C. domonstreerden de schoolslag, de rugslag en vrije slag. De heeren de crawl, zijslag, rugcrawl. We kregen een pittige estafette, waar de leden van F.Z.C. toonden over een heel groote snelheid te beschikken, er volgde een demonstratie van reddend zwemmen, gezamenlijk uitge voerd door dames- en heerenleden der F.Z.C. In plaats van pop-duiken kregen we bordje- duiken: de heeren der Flakkeesche Redding brigade toonden hun bedrevenheid in het opduiken van voorwerpen, en terwijl het poloveld werd uitgelegd, sprongen de jonge dames van F.Z.C. met een elegance te water, dat velen verbaasden. Tot slot kregen we een verwoeden polo- wedstrijd tusschen twee zeventallen van F.Z.C. Bijna alle prominente spelers van F.Z.C. lagen te water, bet werd een geplas en gezwem van je welste. Iedere polo-zwemmer bleek een volleerd crawler te zijn want b(j polo-spel is crawl-zwemmen verplicht om de snelheid op te voeren - de bal vloog van het eene doel naar het einde, goals kwamen op z(jn tijd, goals, die werkelijk heel mooi waren. En als de scheidsrechter de vermoeide zwemmers uit het water stuurt, is de stand gelijk met 2 2. Van de zijde van het publiek werd de demonstratie mét buitengewone belangstel ling gadegeslagen. Herhaaldelijk werd geap- plaudiseerd voor de verrichtingen. Tot slot heeft de heer J. Boomsma zijn dank uitge sproken voor de groote belangstelling en de medewerking. Hij wekte de Oude Tongesche jongemenschen op om lid te worden van Zwemlust, die op de steun van de Flakkee sche Zwemclub uit Middelharnis kan rekenen. Secretaris van Zwemlust is de heer Van den Tol. Hiermee was het programma afgeloopen, de demonstratie, die een zeer prettig verloop had, bracht meteen aan de jonge zwemclub Zwemlust al een aantal nieuwe leden. De autoriteiten van Oude Tonge hadden gezorgd voor een keurige afzetting van het demonstratie-terrein". Voor de beide zwem- clubs was het een aardige avond en voor de zwemsport een uitstekende propaganda. Indien er op andere plaatsen op Flakkee ook zwemvereenigingen „in de maak" zijn, kunnen zij zich voor inlichtingen en even- tueele demonstraties wenden totdenF.Z.C.- secretaris, den heer M. Boomsma te Middel harnis. DEN BOMMEL. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich 4 personen in deze ge meente gevestigd, terwijl er 12 naar elders zijn vertrokken. Heden zijn twee personen naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd; n.l. mej. M. Segers en W. Dane. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd: 3074 H.L. aardap pelen. Ds. E. Emmen, zoon van Ds.L.Emmen, die jarenlang in deze gemeente predikant is geweest, hoopt a.s. Zondag, des voormid dags en des avonds, in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden. Voor de Ned. Herv. kerk is beroepen Ds. N. Warmolts, te Garderen. Door C. van Gelder werd een aardappel gedolven wegende 800 gram. HELLE VOET8LUIS. Wegens de groote regenval op Zaterdag j.l. is de vastgestelde wedstrijd tusschen Hellevoet's Veteranen en de Veteranen van Flakkee niet doorge gaan en zal deze nu plaats hebban op Zater dag a.s. n m. vijf uur. Over ongeveer twee weken zal door de V.V. Hellevoetsluis een tweede terrein in gebruik worden genomen en wel als oefen terrein. Dit terrein is gelegen op het Glacis en is gehuurd van de Gemeente, die aldaar een Gemeentelijk sportterrein zal inrichten, waarop een kleedlokaal met waschgelegen- heid en W. C. geplaatst zal worden. Ook de KorfbhlvereenigingZwaluwen zal op dit gemeentelijk terrein gehuisvest worden. De Officier van de Marine Stoomvaart dienst le klas L. W. Zaaijer is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Het door Comoedia in studie genomen eerste stuk voor dit seizoen is een tooneel- spel in 4 bedrijven „Storm" naar het Duitsch van Friedrich Jacobson, vertaald door Dolpho. NIEUW HELVOET. Opening Sportterrein Nieuw-Helvoet. Hoewel het Zaterdag den geheelen dag regende en het weer zich niet liet aanzien, dat het den volgenden dag beter zou zijn en daardoor vele jonge voetballiefhebbers te Nieuw-Helvoet des avonds hun bed opzoch ten in hoop en vreeze, was God Pluvius toch met hen en scheen er bij het ontwaken een klein zonnetje, dat vaak achter de wol ken verdween, doch gelukkig niet om meer regen te halen. De officieele opening van het Gemeentelijke sportpark ondervond dan ook geen stagnatie en kon doorgaan, en de Nieuw-Helvoetsche voetbalvereeniging kon haar terrein, dat zij van de Gemeente in huur heeft, openen. Tegen twee uur arriveeren er twee auto cars uit Rotterdam met de vereenigingen Excelsior en D.C.Lbeide vereenigingen uit Rotterdam, welke beiden in de 2de klas K.N.V.B. spelen en welke het terrein offi cieel met een propaganda wedstrijd zullen inwijden. Als om drie uur deze uitgenoodigde ver eenigingen, voorop gegaan door de Burge meester van onze Gemeente en den Voor zitter van de V.V. Nieuw-Helvoet, zich uit het Beursgebouw, door een haag van leden van de voetbalvereeniging naar het terrein begeven is er zeer veel publiek aanwezig. De heer Dangerman, voorzitter van de V.V. Nieuw-Helvoet opent de rij van sprekers en brengt achtereenvolgens vele bedankjes uit, terwijl hij memoreert, hoe er te Nieuw-Hel voet reeds gedurende twee jaar een jongens clubje bestond, dat nu, dank zij de steun van de ouderen en mede dank zij de groote steun van de Raad der Gemeente, die een Gemeentelijk sportterrein hebben laten aan leggen, een echte voetbalvereeniging is ge worden, die in de R.V.B. is ingeschreven en dit jaar ook in deze Bond zal uitkomen. Ook brengt hij dank aan den Edelachtbaren heer F. W. van Driel, burgemeester onzer Ge meente, die zich direct bereid verklaard heeft het terrein officieel te openen. De heer Burgemeester neemt nu het woord en spreekt eenige hartelijke woorden in het belang der voetbalsport; hij voelt dat er be hoefte aan een sportterrein werd gevoeld en het doet hem dan ook een genoegen, dat de Raad der Gemeente een gemeentelijk sport park heeft laten aanleggen, dat door de Voetbalvereeniging Nieuw-Helvoet gebruikt zal worden en hij spreekt de wensch uit, dat het gebruik, dat van het terrein gemaakt zal worden, tot veredeling dezer volkssport zal leiden. Achtereenvolgens komen nog de volgende sprekers naar voren: De heer van Bennekom, voorzitter der R.V.B., die naar voren brengt dat, hoewel Nieuw-Helvoet nog niet in de R.V.B. is ingedeeld hij toch als officieel vertegenwoor diger der R.V.B. naar Nieuw-Helvoet is ge komen speciaal omdat hier een Burgemeester en Gemeenteraad is, die toonen, dat zjj hart voor het volksbelang hebben en die den voetbalsport zoo gunstig zijn, dat zij mede werken om de R.V.B. een lid rijker te doen worden. Hij hoopt dat de voetbalvereeniging en de R.V.B. steeds een prettige samen werking mogen hebben. De voorzitter van Excelsior deelt mede, dat zij gaarne op het verzoek om de ope ningswedstrijd te spelen ingingen, omdat z(j gaarne op de Eilanden spelenmet har telijke woorden bood hij een voetballer in lijst aan in de hoop, dat dit een plaatsje zal krijgen in het clublokaal. De voorzitter van D.O.L. vervolgde de rij van sprekers en bood een bloemstuk aan. Namens de voetbalvereeniging O.V.V.sprak de heer Engelvaart, welke eveneens bloemen aanbood. Vervolgens voerden nog het woord de heer Hoogkamer, voorzitter van V.V. Hel levoetsluis en de heer Hekking, voorzitter van V.V. Nieuwenhoorn, welke eveneens een bloemenmand aanbood. De heer Dangerman dankte allen, waarna de Burgemeester de laatste beletselen weg nam en Excelsior en D.C.L. het veld betraden om het in te wijden. Na het nemen van foto's stellen de elf tallen zich op, onder leiding van den heer de Smale, terwijl als grensrechters fungeeren de heeren Bronwasser en Steenkist. Over den wedstrijd zullen wij kort zijn, de rust ging in met een3—O stand in het voor deel van Excelsiorhet was een aardige strijd, echter niet met het pit, dat wij van 2 ver eenigingen van de 2e klasse der K.N.V.B. verwacht hadden. De voorhoede van Excel sior was schotvaardig, vooral de linksbinnen beschikt over een onverwacht en snel schot. De middenhalf van D.C.L. viel ons ook op, door zijn goede spelverdeeling, in de voor hoede van D.C.L, werd het spel echter te kort gehouden, terwijl de spelers elkaar niet al te best schenen te begrijpen, waardoor soms mooie opgezette aanvallen op niets uitliepen. Na de thee werd het spel beter doch tevens af en toe ruwer, terwijl de leiding slap was, niet wat betreft het optreden, doch wat betreft beslissingen. D.C.L. heeft een doelpunt gemaakt, hetgeen absoluut buitenspel was, waartegenover weder ook weer staat, dat de penalty tegen Excelsior ook niet werd gezien (de heer De Smale wordt o.i. te zwaar en kan zich niet meer zoo goed verplaatsen). D.CL. gaf na de rust het beste spel en bleef goed volhouden, waardoor zij dan ook het genoegen mocht smaken de stand bij het einde op 4—4 te zien. Een strafschop werd door den doel- verdediger van Excelsior nog gehouden, waardoor hij zijn club voor een nederlaag behoede. Na dezen wedstrijd werd de uitgenoodigde vereenigingen in het Beursgebouw een lunch aangeboden, waarbij de loting om de voor de wedstrijd uitgeloofde beker plaats vond. Het lot was D.C L. gunstig, waardoor zij het kleinood in bezit kreeg. Na de lunch bleven spelers en genoodig- den nog een poosje gezellig bijeen, waarna Excelsior en D.C L. vertrokken en de offi cieele opening van Nieuw-Helvoet's Sport park dus had plaats gehad. Het terrein ziet er goed uit, het speelde schijnbaar zeer zwaar, hetgeen komt, door dat de grond nog niet is vastgeloopen. Nieuw-Helvoet mag trotsch zijn op dit terrein. VEILINGSBERICKT van Vrydag 2 September 1932 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOORNE". Kropsla 1,70 per 100 krop. Postelein 3,90 tot 7,80 per 100 k.g. Spinazie ƒ3,— tot. 5,30 per 100 k.g. Aardappelen 0,60 tot 2,50 per 100 k.g. Aardbeien 0,61 k.g. Roode bessen 0,29 per k.g. Blauwe druiven 0,24 tot (T,39 per k.g. Pruimen (bl.) 0,32 tot 0,40 per k g. (w.) 0,39 per k.g. Victoria 2,50 tot 4,80 per 100 stuks. Tonneboeis ƒ21,— tot 28,per 100k.g. Moerbeien 0,68 tot 0,80 per k.g. Boonendubb. stam 2,201, 5,60 p. 100 k.g, z.d./2,80t.ƒ7,30p.lOOk.g. enk. stam ƒ3,20 tot ƒ4,80 per 100 k.g. stoksuiker 8- tot 12,-p. 100 k.g. stamsnij 2,— tot ƒ4,—p.lOOk.g, perfect ƒ7,— tot 8,-per lOOk.g. stoksnij ƒ6,— tot ƒ18,— p.lOOk.g Tomaten A 3,60 tot 5,50 per 100 k.g. B 4,— per 100 k.g. CC 2,10 per 100 k.g. C 3,30 tot 5,60 per 100 k.g. bonken ƒ3,— per 100 k.g. Komkommers (w.) ƒ2,- tot ƒ6,— p. lOOst. Augurken 0,05 tot 0,45 per kistje. Peen 2,90 tot 6,80 per 100 bos. Kroten 2,80 per 100 bos. Kool (roode) 4,50 tot ƒ6,40 per lOOstuks. (savoye) ƒ4,- tot 8,-p. lOOstuks, Bloemkool I 2,30 tot ƒ10,— per lOOst Andijvie 1,20 tot 3,— per 100 krop. Tafelperen 0,08 tot 0,26 per k.g. appelen 0,08 tot 0,24 per k.g. Keukenappelen 0,04 tot 0,14 per k.g. peren 0,04 tot 0,16 per k.g. Peulen 0,12 per k.g. Meloenen 0,10 tot 0,26 per stuk. Kipeieren netto ƒ4,- tot ƒ4,10 per 100, Kleine eieren 3,40 per 100 stuks. Aanvoer 81.802 stuks. ^"^êmengd Nieuwi^^jj EEN BLOEDIGE MISDAAD. In Herten, dicht bij Ludingshausen in het Ruhrgebied, heeft zich dezer dagen een bloe dige misdaad afgespeeld. Daar werden in den nacht van Vrijdag en Zaterdag de landbou wer Romer, zijn vrouw en een dienstbode door messteken op beestachtige wijze afge slacht. Waarschijnlijk zijn er meerdere daders geweest en hebben zij zich uit de voeten gemaakt met een auto. Daar de landbouwer bekend stond, als er warmpjes in te zitten, lijdt het geen twijfel of roof was het motief van deze misdaad. De politie is dadelijk met het onderzoek begonnen, maar heeft nog geenerlei spoor gevonden. Wel heeft men eenigszins na kun nen gaan wat er eigenlijk geschied is. De daders zijn binnengedrongen en hebben Ro mer overvallen toen hij te bed lag. De land bouwer was echter een groote en sterke man, die zich niet zoo maar liet mishande len. Uit alles bleek, dat er een hevige wor steling had plaats gehad. Tenslotte heeft Romer voor de overmacht moeten zwichten, maar niet dan nadat hij vele steken in de omgeving van hals en hart had ontvangen. De vrouw is waarschijnlijk op het lawaai van het gevecht toe komen snellen. Bij het binnentreden hebben de moordenaars haar klaarblijkelijk dadelijk aangevallen. Ook zij werd met messteken afgemaakt. Het l(jk werd van een trap naar beneden gegooid. De dienstbode, een meisje van ongeveer 28 jaar, is in haar kamer overvallen. Toen de knechts, die ergens anders in de hofstede sliepen, op het hulpgeroep van de vrouw toesnelden, was het schandelijke feit reeds gebeurd en waren de daders gevlogen. Z(j hadden ook nog kans gezien alles overhoop te halen. Of er inderdaad iets gestolen is, kon echter nog niet worden vastgesteld. Wel moet men aannemen, dat de daders zeer brutale lieden zijn geweest, dat z(j in deze boerderij, die in het geheel niet eenzaam is gelegen (de naaste buur woont geen 100 M. ver) zoo hebben durven optreden. LEVEND VERBRAND. De burgemeester van Vercourt.in de buurt van Boulogne sur Mer, die met zijn auto op weg was naar Beaumont, heeft een verschrik kelijk einde gevonden. Zijn auto slipte, botste tegen een boom en sloeg om. Daarbij raakte de wagen in brand. Ooggetuigen kwamen dadelijk te hulp, maar konden door de fel heid van de vlammen niets uitrichten, zoo dat de man levend verbrandde. DE BEVOLKING DER AARDE. Het zielental in nog geen 20 jaar met 20 millioen toegenomen. Azië staat vooraan. Sedert het begin van den wereldoorlog heeft men voor de eerste maal weer een statistiek over de bevolking van de aarde gepubliceerd. De Volkenbond heeft dit moei lijke werk tot stand gebracht, zoodat meD op het oogenblik in het statistisch jaarboek de resultaten kan vinden. De cijfers zijn met de meeste nauwkeurigheid onderzocht. Ook wanneer men te doen heeft met landen, waar sedert den oorlog geen algemeen' volkstelling meer gehouden is en waar men dus met schattingen heeft moeten werken, kan men er van op aan, dat het materiaal in orde is. Het resultaat van deze eerste volkstelling van den Volkenbond is in meer dan een opzicht verbazingwekkend Vooral de toe name van het zielenaantal met 20 millioen valt op. Voornamelijk in Azië is de bevolking zoo enorm gegroeid. In het begin van 1932 bedroeg de aardbevolking 2 milliard 12 mil lioen 800.000. Azië heelt een bevolking van meer dan de helft van het aantal aardbe woners. Het neemt de eerste plaats in onder de werelddeelen met 1 milliard 103 millioen menschen. Dan volgt Europa met 506 mil lioen inwoners. Het is voor de eerste maal, dat ons werelddeel het getal van een half milliard overschreidt. De geheele bevolking is met acht millioen toegenomen. De derde plaats komt toe aan Amerika met 252 mil lioen menschen. Hiervan wonen er 134 mil lioen in Noord-Amerika. Nummer vier is Afrika met 142 millioen inwoners en als laatste komt Australië met 10 millioen menschen, en dat een toename van 200.000 vertoont. Vastgesteld werd, dat de groote bevolkings toename in Europa vooral in Rusland had plaats gehad. Rusland telt thans 127 millioen inwoners, dat is 3 millioen meor dan in 1930. Polen vertoont een toename van 1 millioen. In alle andere landen is het aantal vrijwel constant gebleven. Alleen in Frankrijk, dat vast gedacht had in bevolkingsaantal achter uitgegaan te zijn vanwege de geboorte, afname, vertoont een toename van 612.000 menschen. In Amerika staan de Vereenigde Staten en Brazilië aan de spits, alle Zuid-Ameri- kaansche staten zijn echter achteruitgegaan in bevolkingsaantal. China heeft evenveel inwoners als geheel Europa, n.l. ongeveer 453 millioen. Verwonderlijk is het kleine bevolkingscijfer in Australië, een land, dat bij een rationeels exploitatie tienmaal zoo veel mensGhen zou kunnen voeden. EEN DOCHTER VAN DEN CZAAR. Een jaar of vier geleden werd er nogal wat opschudding verwekt door het feit, dat er ergens een dame opgedoken was, die zeide te zijn een dochter van den Czaar van Rus land, en wel groothertogin Anastasia. Zij zou aan het bloedbad van Jekaterinenburg, waai de heele Czarenfamilie door de bolsjewieken vermoord werd, ontkomen zijn, door de ge negenheid, die een jong officier van de wacht voor haar had opgevat. Over de vraag of dit verhaal waar kon zijn, is heel wat te doen geweest. Er waren er velen, die het heele verhaal fantasie vonden, maar aan den anderen kant waren er ook velen, die het geloofden. Tot deze laatsten behoorde ook prinses Xenia van Griekenland, thans mrs. W. K. Leeds, daar zij gehuwd is met een Amerikaanschen millionnair. Mrs. Leeds nam het meisje onder haar hoede; z(j werd eerst verpleegd in een sanatorium en later ging z(j mee naar Amerika. Hier wist mrs. Leeds een aantal groot-kapitaliBten voor het geval te interesseeren. Besloten werd n.l., dat de groothertogin zou gaan procedeeren om de erfenis der Czarenfamilie. Dit kon natuurlijk een voordeelige zaak wor den en het werd dan ook zeer zakelijk op gevat. Het concern zou de proceskosten betalen en mocht men winnen, dan was de helft van de erfenis de belooning. Knapperechtsgeleerden werden aangezocht de zaak ter hand te nemen. Zoowel in Frank rijk als in de Ver. Staten werd de zaak aan hangig gemaakt. Inmiddels werd een diep gaand onderzoek ingesteld naar de bewerin gen van de groothertogin. Het resultaat hiervan is, dat de rechts geleerden thans geadviseerd hebben de zaak te staken daar er gebleken is, dat alles op bedriegerij berust. Groothertogin Anastasia is gebleken te zijn een gewezen actrice uit de Roemeensche hoofdstad. Het is gebleken, dat zjj in samenwerking met een bediende van het voormalige Rus sische hof de heele zaak in elkaar gezet heeft. Volgens haar verklaring zouzjj onder hypnose van dezen man gehandeld hebben. Hij was haar ook gevolgd naar Amerika, waar h{j flink zijn deel kreeg van het geld, dat mrs. Leeds beschikbaar had gesteld. De actrice heeft echter nog lang volgehou den. Zelfs tegenover leden van het huis Ro manoff hield zij haar beweringen staande, hoewel deze van stonde af aan betoogd heb ben, dat men met een bedriegster te doen had. Toen echter de rechtsgeleerden verklaar den, dat zij met het proces niet verder konden gaan, omdat zij niet overtuigd waren van de waarheid van haar beweringen, heeft zij een bekentenis afgelegd. De familie Romanoff zal geen aanklacht tegen haar indienen, daar de actrice een stuk geteekend heeft, dat zij binnen zes weken in een klooster zal gaan. Wel echter is er een bevel tot aanhouding uitgevaardigd tegen den man, die, naar zij verklaarde, het meeste geprofiteerd heeft van deze geschiedenis. Een van de belangrijkste factoren, die tot de ontmaskering van de bedriegerij leidden, was het feit, dat er een onderzoek is ingesteld in Rusland zelf. De graven van de Czaren familie zijn geopend en men heeft vastgesteld, dat ook het lijk van groothertogin Anastasia daar begraven ligt. IMNHCH WWW* 'ÖE&39AVNHANDÏS, rti-ow. VEILINGSBERICHT van Maandag 5 September 1932 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne", Sla 2,20 per 100 krop. Aardappelen 1,70 tot 2,— per 100 k.g. Aardbeien 0,76 per k.g. Blauwe druiven 0,20 tot 0,40 per k.g. Pruimen (bl.) 0,14 tot 0,30 per k.g. Victoria 0,26 tot 0,47 per k.g. Tonneboers 0,16 tot 0,21 per k.g. Moerbeien 0,72 tot 0,87 per k.g. Boonen dubb. stam 2, t. 6,40 p. 100 k.g. d. st.z.d. 3,70 tot S,70p. lOOk.g. enk. stam ƒ7,— per 100 k g. stoksuiker 6,- t. ƒ10,-p. lOOk.g. stamsnij 4,80 t. 6,70 p. 100 k.g. perfect 4,— tot 6,50 p.lOOk.g. stoksnij ƒ10,- tot ƒ22,— p. 100 k.g. Tomaten A 5,10 tot 8,50 per 100 k.g. B 4,20 tot 5,80 per 100 k.g. C 3,90 tot 7,90 per 100 k.g. CC 2,30 per 100 kg. (bonken) 3,20 t. 4,20 p. 100 k g. Komkommers (w.) ƒ2,- tot ƒ6,- p. lOOst. Augurken 0,05 tot 0,35 per kistje. Peen 3,60 tot 6,80 per 100 bos. Kroten 3,20 per 100 bos. Kool (roode) 4,30 per 100 stuks. (savoye) 4 tot 8 per 100 stuks. Bloemkool I ƒ4,- tot 10,—per 100 stuks. Andijvie 2,90 per 100 krop. Uien 3,30 per 100 k.g. Tafelperen 0,12 tot 0,30 per k.g.

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 3