TOGEN EERSTE BLAD 4UIZEN*nRATTE Transpireerende Voeten, latögen gebruiken, mijn Zenuwen ïeter zijn ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1932 IN DEN GREEP DER WOESTIJN. DE IEPENZIEKTE. Flakkee ziet toe! Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling las ik in Uw blad van latei-dag j.l. tiet ingezonden stuk door eenige autoverhuurders. Naar aanleiding hiervan heb ik m(j af gevraagd, wie heeit de hand hierin gehad sn dienen genoemde autoverhuurders deze zaak niet verder te onderzoeken of hier Iwerkelijk sprake is van bevoorrechting. Het |kan toch evengoed een noodzakelijkheid zijn, dan b.v. een vrienden-of wederdienst? Indien het laatste het geval mocht zijn, Idan dient den verantwoordelijken persoon (zonder onderscheid van functie, onverschillig of hij jongste bediende, voorzitter of president commissaris is, terdege in een open brief laan zijn verstand gebracht te worden dat (dergelijke excessen in den tegenwoordigen itijd niet zonder meer kunnen worden toe gelaten. Flakkee dient toe te zien op de daden ;van hun vertrouwensmannen, hen te wijzen jop wat plicht en recht is en hun contro- lleerend lichaam, d.i. de Provincie, van on- Itoelaatbare dingen op de hoogte te houden. Een gelukkig initiatief nam hierin de (Neringdoende Middenstandsvereeniging te IMiddelharnis, door te ijveren voor Flakkee- |sche werkkrachten en Ned. Fabrikaat. Ook lazen wij in Onze Eilanden van 13 Juli 1932 een ingezonden stuk van een belang hebbende, waarin de voorziening in de func tionarissen van de E.M.6 O. werd besproken. Hierover echter t.z.t. Wat in het vat zit ver huurt niet. Dezen keer volsta ik met het lbovenstaande. U mijnheer de Redacteur dankend voor |de verleende plaatsruimte. CRITICUS. Flakkee 20/8 '32. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkeloosheid. MORGEN kunt U van muizen en ratten verlost zijnGebruik Rodent op de voorgeschreven manier en het ongedierte zal U niet langer benadeelen. Koop direct een doos a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. O.a. bij alle drogisten verkrijgbaar. ONWEERSTAANBAAR VOOR ser inspanning kost dan vroe- diger vermoeid zijt en kleine .rikkelbaar maken, neem dan iit Uw lichaams- en zenuw- |rken met Sanatogen. t juist die stoffen toe phos- infe die noodig zijn ortj de 2d en zenuwen te voeden, 'w vroegere weerstandsver- n tijd terugkrijgt, riijnsche Prof. Dr. Eulenburg atogen meer en meer voor, om- er uitzondering op den langen tdragen wordt en snel en deug- toeneming der krachten en eterschap bijdraagt' n een bus Sanatogen en ge pterker en gezonder voelen. iuwsterkend Voedsel alle Apotheker» en Drogisterijen .nol 1.— per bus. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van I6 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14e JAARGANG. - Nü. 82 Week-revue. Buitenland. „Ordnung muss sein." Dit „ordnung muss sein" werd vroeger iederen Duitscher met den paplepel zoovele malen toegediend, dat iedere Michiel daarvan tot in hart en nieren was doordrongen en zich dienovereenkomstig op lateren leeftijd gedroeg. Althans tot en met den grooten wereldoorlog, nadien werd het minder, ging het met het Duitsche volk in alle opzichten steeds meer bergaf, ook met het „ordnung muss sein", kwam geleidelijk een groeiend verzet en daarna de chaos van thans. En dat het op het oogenblik in Duitsch- land betrekkelijk kalmpjes toegaat is niet een gevolg van het instinctmatig gevoel dat iedere Duitscher voor orde eu gezag heeft, doch alleen omdat de radicale elementen plotseling door een zeer streng vonnis er op bandhandige wijze aan worden herinnerd, dat er nog altijd een laatste schim van „ordnung muss sein" is overgebleven en dat de zwakke regeering Von Papen, tot voor kort doodsbenauwd om het bij de nazi's te bederven, nu stevig gaat optreden tot iederen, onverschillig van welke richting, die het waagt brutaalweg alles en iedereen te trotseeren, zich gedraagt alsof er geen wet en geen gezag meer bestaat. Voor de buitengewone rechtbank te Beuthen hebben vijf jeugdige nationaal-socialisten te recht gestaan. Deze vijf jonge menschen, opgehitst door hun leiders, hebben in het holst van den nacht zich met geweld toe gang verschaft tot de krotwoning van een oude en arme weduwe met haar twee zoons, hebben den communistischen zoon aan de beenen uit zijn bed getrokken en deze on gelukkige daarna op den grond op zoo'n beestachtige wijze mishandeld dat de dood onmiddellijk intrad. Deze laffe helden, na te voren door alcohol in de gewenschte helden stemming te zijn gebracht, flebben hun slacht offer met de scherpe punt van een biljardqueu ettelijke malen in het gezicht gestoken, daarna met de hakken hunner laarzen hem de strot afgetrapt en hem vervolgens nog op revolverpratonen onthaald. Deze gruwelijke en weerzinwekkende daad is gepleegd onmiddellijk na het afkondigen der verscherpte maatregelen tegen terrorisme en deswege moesten de vijf schuldige nazi's voor de buitengewone rechtbank te Beuthen terecht staan, welke allen ter dood heeft veroordeeld. Dit strenge vonnis heeft er voor een oogen blik goed de schrik ingebracht. De nationaal- socialisten echter zijn hevig verontwaardigd en in hnn verblinde woede fulmineeren de nazi's hevig tegen de regeering. In de Völkische Beobachter publiceert Hitier een manifest, waarin hp op ongewoon scherpen toon tegen het vonnis van Beuthen protesteert en tevens feilen strijd tegen de regeering aankondigt. „Door deze daad, aldus Hitier, i3 onze houding tegenover dit „nationaal kabinet" bepaald. Al moge de hemel de eene plaag na de andere over ons doen komen, wjj zullen weten af te rekenen met deze regeering, vol executies voor onze medestrijders. Gezien dit afschuwelijke bloedvonnis kennen wij FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Oeautuilsave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) Twee van deze waren, als de meeste Indiaan- sche paarden, kleine pinto's, doch het derde bleek een groote hengst. „Deze hee) lastig, maar soms gewillig," merkte de Indiaan op, omtrent een der pinto's en uit zijn gebaren bleek, dat hij het moeilijk te berijden dier had bestemd voor Wilbur. Het was echter op Wilbur's voorstel, dat Mary het lastige paard besteeg, terwijl hijzelf den hengst nam en de tweede pinto aan Katherine toewees. Vroeger in Taho had Wilbur al eens zijn afschuw uitgedrukt over die Indiaansche paarden, net groote ratten, die van een man een dwerg maken. Klaarblijkelijk wilde hij onder geen voorwaarde een dwaas figuur maken en riskeerde hij liever de veiligheid van zijn vrouw. De hengst kwam boven dien zijn arrogant optreden ten goede en zou hem gelegenheid geven, den indruk te maken van een uitstekend ruiter. Terwijl zij voortreden langs het slingerde berg pad verbleekten de sterrende grijze schemer deed den nacht voor zich vluchten en hulde de woestijn in een vaal light. De paarden hadden geen vaste nog slechts één doelstrijd en nog eens strijd 1 Wfj zullen het begrip „nationaal" ontdoen van de boeien, die bet vonnis van Beuthen ten overstaan van het nationaal Duitschland heeft gedemonstreerd. Von Papen heeft door dit vonnis zijn naam met het bloed van nationale strijders in de geschiedboeken ver eeuwigd. Maar het zaad, dat hieruit zal ont kiemen, zal eens niet meer door straffen kunnen worden onderdrukt. De strijd om het leven van onze vijf medestanders is begonnen. De hevige agitatie tegen dit vonnis zal het de Duitsche regeering niet gemakke lijker maken om in dit geval genade voor recht te laten gaan en, zooals door zeer velen wordt verwacht, de uitgesproken dood straf te veranderen in levenslang. Na aide dreigementen der nazi's z3l een eventueele gratie voor de veroordeelden den indruk wekken of de regeering voor de dreigemen ten van Hitier gaat wijken en de commu nisten zullen hierin een dankbaar object vinden om tegen de regeering te ageeren. Dat het de Duitsche regeering waarlijk ernst is in haar strijd tegen terrorisme blijkt zonneklaar uit een nieuw proclamatie van Von Papen, waarin o.m. staat: „Gedwongen door de gewelddadigheden tij dens den binnenlandschen politieken strijd, welke het aanzien van het Duitsche rijk ten zeerste in gevaar brengen, heeft de rjjks- president, op voorstel van derijksregeering, de strengste straffen op politieke terreur daden gesteld. Van het oogenblik af, dat deze verordening van kracht is geworden, moet zij ook in gelijke mate tegen iedereen, die in strfl'd met het recht en de wet han delt, zonder aanzien van partij of persoon, toegepast worden. De rijksregeering zal zoo noodig van alle machtsmiddelen van den staat gebruik maken, om de voorschriften van het recht onpartijdig uit te voeren en zg zal niet dulden, dat zich de een af andere partij tegen haar maatregelen verzet. Even min zal zich de Pruisische regeering door druk van politieke zijde laten beïnvloeden hij het verplichte onderzoek van de vraag, of z(j van haar recht inzake de te Beuthen gevelde doodvonnissen gebruik maken kan. De hartstochtelijke verwijten, die in het openbaar in verband met die vonnissen worden geuit, zouden zich moeten richten tegen de aanstichters van de bloedige ge beurtenissen en niet tegen het staatsbestuur, dat in het belang van het algemeen tot dergelijke scherpere maatregelen moest over gaan. De rijksregeeriDg zal weten wat haar te doen staat, tegenover elke poging, om de beginselen van een zich op het recht baseerenden staat te vervalschen en de po litieke hartstochten tot nieuwe onlusten te prikkelen." Tusschen nazi's en de regeering Von Pa pen is het hopeloos mis, beide partij en staan grimmiger dan ooit tegenover elkaar en dientengevolge neemt de spanning in Duitsch land toe. Het vonnis van Beuthen heeft de neiging tot gewelddadig handelen bij een deel der nationaal-socialisten in belangrijke mate versterkt, een gevaarlijke neiging, die bovendien versterkt wordt door de bij de laatste verkiezingen opgedane wetenschap, dat Hitier langs parlementairen weg niet aan de macht kan komen, althans binnen afzienbaven tijd nog niet. Zal het vonnis van Beuthen de aanleiding worden tot een staatsgreep van ongeduldige nazi's? Niemand hand noodig. Zij klommen rustig verder. De staarten zwaaiden, de koppen bewogen op hef rythnle van hun gang. Zij kwamen bij een twee sprong in het pad, die overbodig mocht heeten, omdat beide wegen leidden naar het Indiaansche dorp. Wilbur koos het steilste en ruwste pad langs moeilijk begaanbare klippen. Achter den laatsten klip verrezen de omtrekken van Oraibi. Een dorp was het, dat één scheen te zijn met de lotsen. Wat uit de verte doorgangen geleken in de bergwanden bleken terrassen, regelmatig, alsof er huizen stonden, het een telkens een verdieping hooger dan het andere. Al scheen Oraibi, nu het donker en dreigend afstak tegen den hemel een geweldige vesting, toch woonde er een vredelievende; huise lijke en vooral godsdienstige indianenstam. De inwoners waren nu allen bijeen op de rotsen; mannen en vrouwen, jongens en meisjes en zelfs de kleine kinderen, die nog niet in staat waren voor zichzelf te zorgen. Alle mannen d.oegen het typische fluweel, dat bij de Navajo's zoozeer in trek is. Katherine en Mary stegen af en Wilbur bracht de paarden weg; hij kwam spoedig terug. Hanley groette hen uit de verte. Curry, die de Westons vergezelde, hield zich een oogenblik bezig met de paarden en even later voegde zich iemand bij hen, van wien Katheine dacht, dat het Weston zelf moest zijn. Mary begon uit te leggen, wat er ging gebeuren. De start voor de ren was in het dal, zoodat een afstand van twee mijlen moest worden afgelegd, welke eindigde bij de rotsen. Zoodra de zon ver scheen boven den horizon zouden de mannen den strijd aanvangen. Op een afstand van een kwart mijl langs den met staken afgepaalden weg stonden ban daaromtrent iets zeggen. In Duitsch land is alles mogelijk en wat de gevolgen daarvan zouden zijn is eenvoudig niet te overzien. De heer Yon Papen, die dr. Bru- ning op zoo weinig elegante wijze beentje lichtte, heeft tot nu toe nog niets anders weten te bereiken dan een steeds toene mende spanning en wordt met het uur, met de minuut, steeds meer aangewezen op de steun der bajonetten van de rjjksweer om zich te handhaven. Maar zal deze rijksweer, waarvan velen sympatiseeren met Hitier, ten volle betrouwbaar blijken, wanneerHitler naar de macht mocht willen grijpen? Dit is op z'n minst twijfelachtig. Maar wat niet twijfelachtig is, is dat de regeering Von Papen, wanneer het zich eind Augustus aan den nieuwen Rijksdag moet voorstellen, niet op een meerderheid zal kunnen rekenen. Waarlijk, de heer Von Papen kan zijn ge noegen op het oogenblik wel op en heeft intusschen wel geleerd, dat het baantje van rijkskaneiier onder de tegenwoordige om standigheden lang niet zoo gemakkelijk is. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. ABleera bij Apoth. en Drogisten. (Adv,) ii. HET ZIEKTEBEELD EN DE OORZAAK. In dezen tijd van het jaar ziet men in de steden en langs de wegen weer vele zieke en doode iepen. Die boomen zien er uit, alsof ze verbrand zijn of van droogte te lijden hebben. De jonge takjes worden slap en bui gen om, de bladeren verschrompelen, wor den bruin en vallen ten slotte af. Alleen de jongste bladeren blijven als bruine vlaggetjes aan de omgebogen takjes hangen. Meestal ziet men het verdorren van de bladeren in den top van den boom beginnen. Soms is slechts een gedeelte van den boom aange tast, terwijl de rest nog groen blijft. Dik wijls ziet men, dat zich aan den stam groene scheuten vormen, terwijl de kroon reeds zwaar ziek is. De oorzaak van deze ziekte is een zwam, Grapbium ulmi. Door de werking van deze zwam wordt de watertoevoer van de wortels naar de kroon belemmerd. Daardoor ziet een aangetaste boom er uit, alsof hij verdroogt. Snijdt men een tak af van zoo'n zieken iep, dan ziet men op de sneevlakte bruine stip pen in het jonge hout. Trekt men de schors van een tak, dan kan men dikwijls in het hout onregelmatige, bruine strepen opmer ken. Deze bruine verkleuringen zijn het ge volg van de aantasting door Graphium ulmi. De ziekte is besmettelijk. Is van een rij iepen er eenmaal één aangetast, dan ziet men in vele gevallen, dat het volgend jaar zijn naaste buren ziek worden. Vooral boo men op den leeftijd van 15 40 jaar hebben veel van de ziekte te lijden. In kweekerijen, waar meestal jongere boomen staan, ziet men de ziekte weinig. Is een iep eenmaal aangetast, dan geneest hij sleGhts zelden. Wèl kan het een aantal jaren duren, vóór hij dood gaat. In het voorjaar is van de ziekte weinig Indiaansche meisjes gereed om de leden van den stam tot meerdere spoed aan te zetten. Men kon die meisjes reeds duidelijk onderscheiden in den dagenden morgen, terwijl heel in de verte de deelnemers bijeen stonden. Er zouden ten hoogste twaalf mededingers zijn. Niet ver van den start stond een priester met een zakje koren, dat de gene, die de-leiding nam, van hem zou overnemen en met zich voeren, totdat een sneller Iooper het hem onder het passeeren zou afhandig maken. Wie den westrijd won mocht van de meisjes uit den stam tot bruid kiezen, wie hij wilde. Iedereen wachtte in spanning op liet opgaan van de zon. Het groote oogenblik kwam weldra rood goud dook ze op boven den saffranen horizon, een vurige schijf werd het die de wereld deed uit barsten in kleuren. Tegelijkertijd klonk een kreet; een koor van schrille uitroepen volgde. De race begon. De kleine stippen bewogen zich in gesloten formatie. Geruimen tijd behield een der renners de leiding, maar tenslotte passeerde hem iemand met hoog opgeheven arm. Een derde wist naar voren te komen, hij werd tweede, won op dengene, die de leiding had en passeerde. De meisjes, die d mannen opjoegen, holden een eindsweegs mede, al bleven zij weldra ver achter. De voorste Indiaan 'had nu onbetwistbaar de leiding en te oordeeien naar de uitroepen, die uit de menigte opklonken, was degene, die de meeste kans had om de over winning te behalen, favoriet ook. Maar het moei lijkste gedeelte van den weg lag nog voor hem; het vrijwel onbegaanbare voetpad naar den top van de rotsen, dat in snellen pas diende te worden ge nomen. Toen de loopers bij den voet van de rotsen kwamen, geraakten zij uit het gezicht. De menigte te bemerken. Vele zieke boomen zijn dan niet van gezonde te onderscheiden. Het duurt tot ongeveer midden Juni, vóór de ziekte verschijnselen weer vallen waar te nemen. De boomen worden op iedere grondsoort evenzeer aangetast, men vindt de ziekte dus op de klei, zoowel als op het zand, op zwaren en op lichten grond. Natuurlijk lijden niet alle zieke iepen aan „de" iepenziekte. Er zijn nog andere ziekten van iepen bekend. Deze zijn echter van zeer weinig beteekenis. Nagenoeg alle zieke iepen, die men op het oogenblik ziet, zijn slacht offers van „de" iepenziekte, dus van de zwam Graphium ulmi. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Ooltgensplaat, op Dinsdag 23 Augustus 1932 des namiddags 4 uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Afwezig met kennisgeving de heer Van Nieuwenhuijze. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen van de laatste vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De rekening van het Vleeschkeurings- bedrljf, waaruit bleek, dat deze gemeente een winstuitkeering over 1931 genoot van 77,27. De goedkeuring van Ged. Staten over de verordening tot heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Bericht van het Ministerie van Arbeid, waarbjj mededeeling werd gedaaD, dat aan subsidie over het tweede kwartaal van de werkeloosheidsverzekeringbetaald moet wor den 450, Het rapport van den Keuringsdienst van Waren over het tweede kwartaal. Een schrijven van de N.V. Industrieels Maatschappij „Mabeg" te Utrecht inzake het verlengen van de buizen van de waterleiding voor Flakkee naar de gorzen. De kosten van deze verlenging zullen bedragen ƒ10.800,-. De Voorzitter deelde mede dat het niet onwaarschijnlijk is dat nu nog lOperceelen kunnen worden aangesloten, terwijl het waterverbruik op de gorzen ongeveer ƒ600,— zal opbrengen. Waar echter de aanbesteding van de buizen ongeveer 183.000, - beneden de begrootiDg is gebleven en ook de aanbesteding van het graafwerk, alsmede het leggen der buizen, zal de stichting hoogstwaarschijnlijk wel medewerken dat deze kleine uitbreiding voor rekening van de stichting gebeurt. B. en W. stelden mitsdien voor deze zaak alsnog aan te houden totdat dit in de stich tingsvergadering in behandeling is geweest. Verder waren nog ingekomen de goed keuringen van Ged. Staten over genomen raadsbesluiten. Van de „Mabeg" was een winstoverzicht ingekomen over de maanden Maarten April. Het verlies bedroeg slechts ƒ2189, het- geen veel minder is in vergelijking met voorgaande jaren. Vaststellinggemeenterekening dienst 1931. Da commissie van onderzoek, bestaande snelde naar het eindpunt om een beter overzicht te hebben van den strijd. Plotseling werd een Indiaan zichtbaar, die het zakje koren droeg. Hij was naakt, uitgezonderd den breeden gordelriem en mocassins en zijn bronzen lichaam glansde van het zweet. Zijn gezicht stond als een masker. De oogen staarden wijd open en de lippen waren ver trokken tot een lachje van pijn en triomf. Op nieuw klonk geljuich uit de menigte. Andere naakte gestalten verschenen, maar zij waren niet in staat den leider in te halen. Diens snelle voeten droegen hem over puntige rotsen tusschen de cactusdoornen door. Kreten van aanmoediging klonken allerwegen. Meisjes bogen, zoo ver zij konden, over de rots heen, als wilden zij hem naar boven trekken. Hij sprong over een rotsblok. Kleine steenen rolden onder zijn voeten weg. Op wonderbaarlijke wijze wist hij een val te voor komen en weidra bereikte hij het laatste gedeelte, waar niets hem in zijn snelheid zou belemmeren. Een honderd meter nog. Toen was hij bij de wach tende meisjes, die met korenaren wuifden; de moeilijk bevochten overwinning was behaald. Nu brak een waar pandemomium los. De Indiaansche meisjes omzwermden hem en trachtten het kost bare zakje te bemachtigen. Den prijs hoog boven het hoofd houdend, verdedigde hij zich met zijn rechterarm, totdat een rank figuurtje in zijn na bijheid was gekomen en met een juichkreet liet hij het koren vallen in haar opgeheven handen. De overwinnaar had zijn keus gedaan. Zoodra de andere loopers de rotsen bereikten, renden zij op de meisjes toe, als verwachtten zij een ontvangst als ook de winnaar had genoten; zij vochten wanhopig tegen de aanvallen, alsof ver lies hun geheele toekomst zou bederven en schreeuw uit de heeren Vermaas, Brinkman en Van Es, hadden deze nagezien en adviseerden tot voorloopige vaststelling. Deze bedroeg in ont vang 139.295,89 en in uitgaaf ƒ144.250,08, alzoo een nadeelig saldo van 4954,19. In kapitaaldienst met een ontvang van 17551,52 en in uitgaaf met 27071,33, alzoo een nadeelig saldo van 9519,81. De Voorzitter zeide dat het nadeelig saldo in den kapitaaldienst eigenlijk niets te be- teekenen had daar dit ontstaan is dooreen boeking die pas in het andere jaar kan plaats hebben wegens een leening die dit jaar ge sloten is. Ook de rekening geeft, na een ingekomen brief van Ged. Staten een lager nadeelig saldo aan van 303,65, omdat dit niet in de rekening '30, doch in die van '31 moest komen. Daarna had de heer Brinkman nog enkele opmerkingen van ondergeschikten aard die door den Voorzitter werden beantwoord. De rekening van het Algemeen Armbe stuur bedroeg in ontvang 16811,22J, in uitgaaf 15181,33/, alzoo een voordeelig saldo van 1629,89. Idem van de Bewaarschool. Deze sloot in ontvang met 2745,- en in uitgaaf op 2520,30, alzoo een voordeelig saldo van 223,02. Al deze rekeningen werden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter dankte de commissie voor het vele werk gedaan, deelde verder nog mede dat het nadeelig saldo niet was ont staan door meerdere uitgaven doch door de mindere ontvangst dan de raming is geweest. Het havengeld heeft minder opgebracht 3500,-, het weegloon 1700,-, de huur van weitjes 1070,— en de opcenten op de R.l.-Belasting 935,—, alzoo te zamen een minderen ontvang op deze 4 posten van 7205,-. Brinkman zeide dat door hem een mandaat was aangetroffen waarop vermeld stond een bedrag van 15,— voor consumptie uitge deeld bij den brand van Van Oorschot. Spreker zag gaarne dat de consumpties niet meer werden verstrekt, doch dat deze uitgave in het loon verdisconteerd werd. Voorzitter zeide dat de raad dan liever moet beslissen het verschaffen van consump tie geheel af te schaffen. Alzoo werd daarna besloten. Het suppletoir Kohier Hondenbelasting werd vastgesteld op 38, Van B. van Veen was een verzoek ont vangen om ontheffing van zijn aanslag in de Hondenbelasting. Voorzitter zeide dat ontheffing ingevolge de verordening niet ge geven kan worden en stelde daarom voor hierop afwijzend te beschikken. Alzoo werd besloten. Op verzoek van Ged. Staten werd de ge meente-rekening 1930 nog met af- en over schrijvingen gewijzigd. Op voorstel van Ged. Staten werd de Politie verordening gewijzigd. Door een bijvoeging werden de bepalingen geldende de Provin ciale wegen van onwaarde verklaard omdat daarvoor een wegenreglement is gekomen. De gemeente-begrooting dienstjaar 1932 werd met af- en'overschrijving gewijzigd. Naar aanleiding van de vraag van het raadslid Van Nieuwenhuijze heeft de voor zitter een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheid om in de Langstraat een bewaar school te stichten. den van vreugde, wanneer het voorwerp van hun verlangen in de nabijheid kwam romantiek scheen in Oraibi nog niet verboden. Omringd als hij was door kennissen, zag Wilbur zich wel genoopt, welwillend op te treden. Hij moest kennis maken met de mesjes Blakely, met den professor en diens zuster praten, zoo goed als met mevrouw Weston, die haar echtgenoot en haar gasten kwam voorstellen. Katherine stelde onmiddellijk veel belang in den heer Weston. Hij was het type van den woestijngids, zooals zij zich altijd had voorgesteld, stevig gebouwd en slank, met een gelaat, dat getuigde van hard werken en aandurven van de moeilijkheden. Onder de gasten waren verschillende artisten, waaronder ook een teekenaar eu diens vrouw. Het begon er op te lijken, dat in de woestijn iedereen neiging had, on middellijk te zeggen welk beroep hij uitoefende. Katherine miste Curry en Hanley. Niet bij machte zich te verklaren, waarom zij er niet waren, koesterde zij de fantastische hoop, dat zij hier of daar aan het boksen zouden zijn, waarbij Hanley er natuurlijk het slechts moest afkomen. Hanley droeg dc schuld aan de nieuwe moeilijk heden, waaronder Mary gebukt ging, bedacht zij; aan den voortdurenden angst vooral, weiken Mary scheen te willen verbergen 'onder gemaakte vroolijkheid. Wilbur zelf kon hiervoor niet in de eerste plaats aansprakelijk worden gesteld. Hij was zwak van karakter en kneedbaar in de handen van iemand als Hanley. Katherine wilde niet al haar geioof in hem verliezen, zoolang hij althans nog één deugd had, dat hij nooit misbruik maakte van alcohol. Of vergiste zij zich? Twijfelde Mary wellicht zelf, na hetgeen er den vorigen avond was gebeurd? (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1