PREDIKBEURTEN. Als Ge Rood AAMBEIEN. DE SALAMANDER J. ÖIMBORN'S {IJANOI LEESTj ADVERTEERT ONZE EILANDEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932 14E JAARGANG. - N°. 79 Officieele Mededeelingen. herijk van maten feuilleton. IN DEN GREEP DER WOESTIJN. RECHTZAKEN Zondag 14 Augustas 1932. IDERLANDSCH HERVORMDE KERK. lharnis, Tm. ds. Steenbeek uit Oudewat er 'sav. ds. Bouw uit Melissant. telsdjjk, vm. leeskerk en 'sav. ds. Steen- uit Oudewater, and, geen opgaaf, ngen, vm. en 'sav. dhr. Dverweel. ant, vm. ds. Bouw eti 'sav. leeskerk. dam, vm. dhr. Baart en 'sav. ds. Kool- reede, vm. ds. Koolhaas, rp, vm. leeskerk en nam. ds. van Ameide. Tonge, geen dienst, onge, vm. ds. Verkerk en 's av. geen dienst nsplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. Verkerk, traat, geen dienst. ommel, vm. leeskerk en 'sav. ds.Polhuijs. an 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys en 's av. kerk. GEREFORMEERDE KERK. lharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. ant, vm. en 'sav. leeskerk. dam, vm. en 'sav. leeskerk. rp, vm. leeskerk en nam. ds. Zeilstra. nsplaat, vm. en 's av. ds. de Lange, ommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaff. GEREFORMEERDE GEMEENTEN, lharnis, vm. en 'sav. leeskerk. and, vm. en 'sav. ds. de Blois. gen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. rp, vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. lharnis, vm. en 'sav. ds. de Sraidt uit cht. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, rp, geen dienst. unt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land bestrijdt gij de werkeloosheid. Tiimranmiiini llïïlililllDMMIllllIllimiHininillllllllllllliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiimniiinnni zijt als een kreeft, bedenk dat Gedé- zali ook U uitkomst geeft. Likdoorn- zalf Gedé 45 ct. per doos. Verkrijg baar bij apothekers en drogisten. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel lenden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenschi geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. JL Kipstraat 59, R'rtam luanasu LAAT NIET LOS Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren 1 EN I I IN Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van MID DELHARNIS maken bekend: dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden: DINSDAG, 6 September 1932, voorinid- dags 9—12, namiddags IJ—4 uur. WOENSDAG, 7 September 1932, voormid dags 9—12, namiddags IJ—4 uur. Ü0NDE1ÏÜAG, 8 September 1932, voor middags 9—12, namiddag, Ij2J uur in de Bewaarschool RING A 166. Aan belanghebbenden wordt in herinne ring gebracht: 1. dat de maten en gewichten SCHOON, DROOG ea ROESTVRIJ moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen wor den; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen ge wichten afgewasscben en ook de gaten ge reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepot- loodmogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1938 gestempeld moeten zijn met de letter -g- en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te ma ken, nog gelegenheid bestaat maten en ge wichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Dordrecht op eiken Dinsdag en Vrijdag, geen openbare feestdag zijnde, vm. 912, nm. 14 uur. 3. dat de maten A en gewichten, wel ke zijn gestempeld /I [V met het afkeu- ringsmerk niet in Lwinkels enz. mo gen worden teruggebracht; 4 dat ten bate van 's Rijks schatkist be taald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon) en 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zeDden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe moeten voldoen.) Middelharnis, 11 Augustus 1932. De Secretaris, L. BLOOT. De Burgemeester, J. STRUIK, L.B. Verslag van de veTgaderiug van den Raad der gemeente STELLENDAM, op Vrjjdag 12 Augustus 1932, des namid- vier uur. Voorzitter, wethouder Roon. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter sprak allereerst den wensch ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 6) De Indianen wachtten met de hun eigen onver schilligheid op orders. Zij zagen er bijzonder schil derachtig uit in hun fluweelen jasjes, met de kleurige banden, die zij om het hoofd hadden gewikkeld. Een hunner droeg zilveren versierselen, terwijl een ander turkooizen op zijn hoofdband had gestikt. Het waren zeel" zeker welgestelde Navajo's. Jenkins gaf hun opdracht voort te rijden tot het punt, waar men over de rivier zou trekken, terwijl de auto's volgden. Paarden en wagen reden gemakkelijk voort, maar zoo nu en dan zonken de wielen van de auto's tot aan de naven in het zand. Toen deze ten slotte de rivier bereikten, moesten de motoren noodzakelijk afkoelen. „Nu menschen," beval Jenkins, „moet alles en iedereen, behalve de chauffeurs, uit de auto's. Die gaan we eerst naar den overkant brengen; daarna volgen de reizigers en hun bagage in den wagen. Voor de veiligheid zullen we daar nog twee keer over doen." Katherine begreep, wat er gebeuren ging, zoo dra zij Jenkins en de Indianen de paarden voor den auto van Curry zagen spannen. De auto's uit voor een spoedig herstel van den Bur gemeester en vroeg clementie voor zijn werkzaamheden als waarnemend voorzitter en burgemeester. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over de heffing van de opcenten op de gemeente fondsbelasting. Een missive van den Minister van Buiten- landsche Zaken, waarin werd medegedeeld dat voorloopig ontheffing werd verleend voor het bouwen van een barak ingevolge de besmettelijke ziektewet. Echter mag men niet denken hiermede van de zaak af te zijn. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de gemeente Dirksland was ingekomen de rekening van het Vleesch-keuringsbedryf, deze sluit met een voordeelig saldo van 69,85. Een missive van den Commissaris dei- Koningin, waarbij werd bericht dat voorde plattelands-politiedienaren een cursus zal worden gehouden en waarvoor thans een subsidie werd gevraagd van 25, B. en W. stelden voor, gezien de politie agent dezer gemeente binnen korten tijd den dienst gaat verlaten met pensioen, en dientengevolge dien cursus niet meer volgt, en de gemeente daarvan geen rendement te verwachten heeft, hierop afwijzend te be schikken. Holleman meende dat men dat streven zeer zeker moest steunen. Weliswaar heeft de gemeente-politie van hier daar thans weinig meer aan, doch de opvolger kan daar zeer zeker resultaat van hebben en wij moeten dit streven in het algemeen steunen. Daarna kwam allereest het voorstel van B. en W. in stemming, dat werd aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van Holleman. Van de A.R. Kiesvereeniging was een verzoek ingekomen om café-sluiting op den Zondag. De meerderheid van B. en W. stelden voor, hierop afwijzend te beschikken; het college meende dat er van het café-bezoek niet een zoodanig gebruik, met misbruik van alcohol tengevolge hebbende, gemaakt werd dat sluiting noodzakelijk is. B. en W. meenen dat men de reizigers die met de tram mede moeten niet buiten moet sluiten. Vogelaar meende dat er juist op het tram station veel dingen gebeuren die niet door den beugel kunnen. Ook de winkeliers heb ben daarvan nog schade, want Zondags gaat men in de café's sigaren en sigaretten koopen, die men toch Zaterdags bij de winkeliers kan halen. Ook is eenige weken geleden een ernstig feit van drankmisbruik aan den dag gekomen; dergelijke voorvallen dient men als overheid te beteugelen. Holleman zeide dat hy sterk in twijfel trok of dat geval van onlangs wel te wijten was aan drankmisbruik. Bovendien de café houders zitten allen op zware lasten en heb ben de ontvangsten van Zondags wel noodig. Het bezoek is bovendien heel miniem, dus waarom zullen we dat gaan beletten? Vogelaar zeide dat de kiesvereeniging dit verzoek niet doet op losse gegevens, het bestuur heeft die zaak eerst grondig onder- kondeti niet op eigen kracht door het water komen. Die moesten gesleept worden. Zoodra de paarden waren voorgespannen klom op elk die reen Indiaan en nam Curry plaats achter het stuur. Met schreeuwen en slagen dreven de Indianen de paarden aan. De auto reed op eigen kracht voort tot de voorwielen het water bereikten; toen sloot Curry het gas af. Nu was de beurt aan de paarden. Zij trokken moedig het water in. Nauwelijks merkbaar was het vooruitkomen, maar langzaam rees het water tegen de wielen, zoodat weldra de naven geheel ondergedompeld werden. „Zou het water den motor zelf niet bereiken," vroeg Katherine. Zij maakte zich eigenlijk een beetje ongerust over de Indianen en over Curry, al wilde zij dat niet laten merken. „De auto zal wel geheel onder gaan," antwoordde Mary. Daarom heeft meneer Curry den motor zorgvuldig afgedekt. Zoodra hij aan de overzijde is gaat het dek er weer af en dan zorgt de zon er wel voor, dat in minder dan geen tijd alles droog is." „Curry zal je er wel alles van verteld hebben," mengde plotseling Wilbur zich in het gesprek. „Het is een handige kerel, al had hij beter gedaan, zijn tijd niet met praten te verknoeien." Jenkins, die vlak achter hem stond, keerde zich snel om: „Hoor eens hier, Newton. Het fijne_werk van Curry spreekt zoo voor zich zelf, dat hij er heusch niet over behoeft te praten met anderen. En laat ik je zeggen, dat hij nog nooit te voren verteld heeft, wat hij ging doen." Een van de dames uit Chicago keek naar hen; Katherine had heel wat willen geven, als zij haar domme vraag niet gedaan had, maar een plotse linge uitroep van Mary vestigde de aandacht op geheel andere dingen. zocht alvorens met dit verzoek tot den Raad te komen. Jansen zeide dat hij met den voorzitter niet het motief voor de sluiting kan vinden. Vogelaar: Het is ongehoord dat zooveel jongelui van 14 en 15 jaar het café bij de tram bezoeken en die mogen er niet zijn. Jansen: Dan is dit geen taak voor den Raad, maar voor de politie; die moet dat bezoek van die jongens beteugelen. Ik kom echter regelmatig 4 maal langs het betref fende café op den Zondag, doch ik heb weinig onordelijks daar geconstateerd. Ik ben er wel eens langs gekomen Zondagsavonds dat het buiten en in het café nog donker was, dit is wel een bewijs dat er dan weinig bezoekers zyn. Van Oostenbrugge: Waarom is Jansen nu tegen sluiting terwijl hij een paar jaar gele den wel voor sluiting had kunnen stemmen? Jansen: Ik heb nimmer gezegd dat ik aan de sluiting zou medewerken of met voor stellen daartoe zou komen, en zoolang de toestand niet erger wordt als op dat moment waarop men er toen over gesproken heeft. Wel heb ik wethouder Hoek gezegd, dat zoodra er werkelijk misbruik en onordelijk heden plaats hadden, hij maar eens moest waarschuwen en dat ik dan mogelijk mijn stem daaraan zou kunnen geven. Ik acht echter het misbruik nu minder erg dan b.v. een paar jaar geleden en acht daarom slui ting op dit moment niet noodig. Laat men geen dwang opleggen wanneer de noodza- delijkheid daartoe niet dringt. Het voorstel van B. en W. kwam daarna in stemming en werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren van Oostenbrugge, Hoek en Vogelaar. Van de Landarbeidersbond was een verzoek ingekomen om een steunregeling of werk verschaffing. B. en W. stelden voor dit stuk aan te houden totdat een crediet op de begrooting gebracht kon worden voor dit doel. Vogelaar vroeg wanneer dit mogelijk zou zijn, want wanneer wij nu weer moeten wachten tot de nieuwe begrooting ter tafel komt en eer die dan in werking kan treden dat duurt veel te lang. De leden moeten denken dat wij dezen winter er niet zoo door zullen rollen als in den afgeloopen winter want dat is een onmogelijkheid. Er zal dezen winter wat gedaan moeten worden. Wij moe ten, willen wij tijdig iets kunnen doen, voor die menschen reeds nu beginnen, anders is het weer te laat. Holleman meende dat de voorzitter de commissie voor werkverschaffing al lang bijeen had moeten roepen, dat is steeds na gelaten en daarom is er ook geen resultaat te bereiken wanneer de werkwijze zoo blijft. Voorzitter: Hebben jullie dan al wat voor werkverschaffing, en het verwijt aan den Voorzitter behoort tot den Burgemeester gericht te worden en niet aan mij. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Van P. Troost was een verzoek ingekomen om vrijstelling van havengeld. B. en W. stelden voor hierop afwjjzend te beschikken, omdat volgens Ged. Staten de gemeente daaraan niet moet beginnen wil zij de kans niet loopen dat de provincie de subsidie opzegt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten met 5 tegen 2 stemmen, die van Holleman en Riemens. „Kijk eens! De wagen schijnt vast te zitten!" Katherine volgde Mary's blik. Wilbur's op elkaar geklemde lippen en halftoegeknepen oogen drukten leedvermaak uit, nu midden in de rvier de paarden met gebogen koppen trokken zonder ook maar een centimeter vooruit te komen. De wagen geleek een vaartuig, dat midden in de rivier voor anker was gegaan. Slechts een klein deel was nog zichtbaar. De Indianen schreeuw den en ranselden de paarden, terwijl Curry het stuur omklemde. „Drijfzand! en leelijk ook!" mompelde Jenkins. „Ga met den stroom mee, ezels!", schreeuwde hij. Toen de Indianen omkeken, wees hij met wilde gebaren stroomafwaarts. Luide staccato kreten en zweepslagen volgden. De arme beesten steigerden en zwaaiden heen en weer. Bij elke inspanning raakten hunne koppen het water. Curry zette er er alles op om den auto eenigszins te draaien. Zijn manier van doen scheen den paarden schrik aan te jagen, een ge lukkige omstandigheid, want nu rukten zij zoo heftig, dat de wagen los kwam en weer langzaam werd voortgesleept. Nog enkele meters en de paarden kwam in een ondieper gedeelte. Weldra bereikte de wagen nu veilig een droge zandbank.. De Indianen stegen af en hielpen Curry het dek van den motor te nemen, om de zon haar werk te laten doen. Vervolgens waadden de paarden weer terug door de rivier. De tweede auto was lichter en dank zij de ervaringen van den eersten tocht, bereikte men zonder incidenten de overzijde. Katherine nam afscheid van Jenkins en volgde Mary en Wilbur, die reeds op den grooten, door paarden getrokken wagen waren geklauterd. De H. van Seters vroeg ontheffing van School geld. B. en W. stelden voor dit bij de reke ning te behandelen, alzoo besloten. De Moderne Landarbeiders-vereeniging vraagt een lokaal van de O.L. School te mogen gebruiken voor haar bijeenkomsten. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan met schrapping van rookverbod, waar door zij door den Burgemeester zijn geweerd geworden. Alzoo besloten met algemeene stemmen. Van een nieuw opgerichte zangvereeniging was ook een verzoek ingekomen om een schoollokaal te gebruiken. B. en W. stelden voor dit verzoek aan te houden daar men eerst wil onderzoeken wat voor een vereeniging dit is. Nog werd besloten des Zondags geen bij eenkomsten te laten plaats hebben door eenige vereeniging in de school. De Voorzitter deelde mede dat bij den Burgemeester een schrijven was ingekomen van Ged. Staten waarbij werd bericht dat gezien de raad weigerachtig is het benoo- digde geld voor een nieuw te bouwen Chr. school op de begrooting te plaatsen, het college van Ged. Staten dit zal doen indien 15 dezer de raad hiertoe nog niet besloten heeft. Holleman vroeg hierover het eerst het woord. Voorzitter, U heeft in den beginne van deze vergadering steun gevraagd bij uw werkzaamheden en wij zullen het U gemak kelijk maken, zwijgen over deze zaak dat gaat nu eenmaal niet. Echter maken Ged. Staten een verkeerden uitleg vaa het besluit van den raad. Wij zijn niet ongenegen mede werking te verleenen, de gemeentefinanciën gebieden nu eenmaal dat men zoo zuinig mogelijk moet zijn en, wel hebben wij nog geweigerd het verlangde crediet te verleenen doch dit gevraagd crediet is ook te hoog, men kan met veel minder kosten toch tot het doel geraken en daarom is de raad niet bereid dat crediet te verleenen. Ik stel voor de volgende motie: De Raad der gemeente Stellendam, in Openbare vergadering bijeen op 12 Aug. 1932; Gehoord het schrijven van heeren Gede- puteerde Staten der provincie Z.-Holland 27 30 Juli j.l. G.S.N. 53— 1 waarbij wordt te kennen gegeven, dat hun college zou zijn gebleken, dat de raad zou hebben ge weigerd, de voor den bouw van een bij zondere lagere school, uitgaande van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, be- noodigde gelden op de begrooting in uit gaaf te ramen; dat dit college op grond daarvan zal overgaan tot toepassing van art. 247 der Gemeentewet; overwegende dat bij in de vergadering van 19 April j.l. niet heeft geweigerd op voorstel van Burgemeester en Wethou ders daar toe te besluiten; dat bij de gehouden stemming van de 7 leden zich 4 van medestemming hebben onthouden op grond dat was besloten een gedeelte der openbare school, geheel of ten deele verbouwd, den Kerkeraad aan te bieden. dat deze aanbieding hem voor de ge meente finantieel voordeeliger voorkwam, niet alleen thans maar ook in de toe komst dat de raad, gezien de gemeente-finan cien den reeds zwaren belastingdruk en zijkanten waren bijna vijf voet hoog en daaraan moest men zich vasthouden, want zitbanken waren er niet. De bagage was op een smalle plank opgestapeld, maar lag zoo onvast, dat Wil bur zich verplicht zag, alles vast te houden. „Je ziet er uit of je opgehangen moet worden," klonk het onverstoorbaar van beneden. Katherine schaterde het uit. Ditmaal hadden de Indiaansche ruiters rust; hun metgezel klom op den wagen nam de teugels ter hand en schreeuwde den paarden toe. Rustig rolde de wagen weg. Even later waaden de dieren reeds in het water en deden de wielen de druppels hoog opspatten. Hoe verder zij kwamen des te hooger rees het water en des te sneller stroomde het. Katherine vroeg zich af of de kar wel bestand zou zijn tegen den druk, die er op werd uitgeoefend. De rivier bleek sneller te stroomen dan men, staande aan den oever, zou hebben vermoed. Plotseling kreeg de wagen een schok en werd iedereen van zijn plaats geslingerd. Er was een kuil in den bodem van de rivier, waarop men niet had gerekend. Het water ston nu boven den bodem van de kar, zoodat de schoenen van de reizigers nat werden. Wilbur begon te vloeken. Katherine daarentegen zou Jicfst nog dieper door het water zijn gegaan. Het was zoo avontuurlijk, dat zij er niet genoeg van kon krijgen. Zij voelde zich jaloersch worden op Curry om diens onfortuinfijken overtocht. Nog enkele oogenblikken bleef het water stijgen. De paarden bleken echter zoo verlangend te zijn om weer op het droge te komen, dat het diepe ge deelte van de rivier weldra was gepasseerd. Even later trokken zij hun zwaren last tegen den oever de zeer sterk gedaalde draagkracht der ingezetenen, het zich als een plicht acht, de gemeente zoo zuinig mogelijk te be- heeren dat uit de genoemde aanbieding z.i. niet kan worden geconcludeerd, dat hij heeft geweigerd, de door uw college bij besluit van 21 Mei 1930 aan de gemeente opge legde medewerking te verleenen. BESLUIT le het resultaat van aanbieding af te wachten 2e deze motie ter kennis te brengen van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; en gaat over tot de orde van den dag. Jansen vroeg of het schrijven ter tafel kon komen dat B. en W. hebben gericht aan Ged. Staten omtrent deze kwestie. De Secretaris zeide dat geen schrijven was uitgegaan, doch dat Ged. Staten alleen ge adviseerd zijn geworden. Vogelaar zeide dat ook hij een motie had; daar echter de motie Holleman van vrijwel dezelfde strekking is als de zijne zal hij deze niet indienen. Van Oostenbrugge vroeg Vogelaar toch de motie voor te willen lezen opdat het publiek niet denke dat hij heult met Holleman. Vogelaar: Dat is niet noodig, want de inhoud komt praktisch op hetzelfde neer. Daarna kwam de motie Hoileman in stem ming en werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van Hoek en Riemens. B. en W. boden aan de gemeenterekening dienst 1931, welke in ontvang bedraagt 59118,61, uitgaaf 56739,11 en alzoo sluit met een batig saldo van 2379,50 en in kapitaaldienst met een ontvang van 1733,25, uitgaaf van 1218,70, alzoo met een batig saldo van 514,55. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een ontvang van 2476,90, uitgaaf 1502,75, batig saldo 974,15. In de rondvraag vroeg Holleman ofB.en W. al onderzoek hadden ingesteld naar de dempingsmogeiykheid van de sloot achter de kerk. Voorzitter zeide niet te weten of dit al door den Burgemeester was gedaan. Holleman sprak daarna nog den wensch uit dat de Burgemeester spoedig mag her stellen en zfin werk in dienst van de ge meente hervatten. Daarna sluiting. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK Zitting van Vrijdag 12 Augustus 1932. A. v. d. M., slager te Middelharnis, heeft in strijd gehandeld met de Vleeschkeurings- wet, waarvoor hij bij verstek wordt veroor deeld tot f3,— boete of 2 d. h. C. v. d. H. te Dirksland heeft op den Pro vincialen weg afval geworpen. Verdachte ont kent, terwjjl get. A. de L., opzichter der provinciale wegen, verdachte schuldig acht. Hij wordt veroordeeld tot f 3 boete of 2d. h. T. v. E. te Ooltgensplaat reed met een verblindend licht. Bij verstek veroordeeld tot f 8,— boete of 4 d. h. J. v. d.D. en J.T, te Ooltgensplaat worden op. Curry was op het zelfde moment bij de paarden. Hij hielp de dames uitstappen. Weer vloekte New ton, maar thans zorgde hij er voor, dat het binnens monds was. Zooals Curry had verwacht, bereikten de auto's Iaat in den middag den voet van den Oraibi Mesa. Reeds op mijlen afstand had Katherine gezien, hoe de geweldige berg vorm en kleur aannam, hooger werd en grootscher. Op de hooge klippen, die ver uitrezen boven de woestijn, was ontoegan kelijk als het nest van een arend, het oude Indiaan sche do.p, Oraibi, gebouwd. De chauffeur keek om en zag, dat Curry vlak achter hem was. Hij hield stil bij een huis, dat midden in het dorp lag. Het volgende oogen blik zette ook Curry den motor af. Andere auto's waren hier bijeengereden. Er schenen een twaalftal blanken aanwezig te zijn. Enkelen hunner stonden vlak bij met een Indiaan te onderhandelen over den koop van een kleurig mandje. Een zestal was bij een kampvuur bezig den maaltijd gereed te maken en verwelkomde Curry v/oolijk. „Daar zijn mijnheer en mevrouw Weston ook en gasten van den handelspots in in Black Mesa. Aardige lui, die Westons," zeide Mary. „Het beste is vlug op te schieten en straks wat te gaan praten," stelde Wilbur voor. Mary deed het portier voor hem open en daarna stapten zij en Katherine uit. Curry,diehetdrukhad met zijn eigen gezelschap, riep hen toe: „Ik zie jelui straks nog wel. Kom vanavond een poosje babbelen bij het vuur van de Westons." (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1