Tandarts BUIJS VICTORIA-WATER „STAM KOOF' 19.30 Onze Eilanden EERSTE BLAD p ootgoed-winning OOI Vrouwenparochie (Molen) ZITDAG ;n IT PHILIPS um - Middelharnis Voorstraat A 253 ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1932 IN DEN GREEP DER WOESTIJN. Achteruitgaande Millionairs. PLUIMVEETEELT Geeft U op als Abooné. DE NAAM HARTOGS Oadergeteekende moet hier opmerken, dat op dien bewusten dag het schoolreisje van bovengenoemde school niet plaats vond. Dit geschiedde den 7den Juli, vanaf Stad aan't Haringvliet per beurtschipper C J. Goumare naar Hellevoetsluis en vandaar per Vermaat's Autobedrijf naar Eockanje. Ter verbetering diene deze gemaakte opmerking. Gaarne zag hij echter, dat de heer F voor deze tot schrijven van een „ingezonden" overging, zich van juiste gegevens bediende, daar fou tieve „lanceeringen" noodeloos anderen niet belanghebbenden disqualificeeren. W. BRABER, Onderwyzer O.L. S. 30 Juli 1932. Stad aan 't Haringvliet. VERKOOPINGEN. Op DINSDAG, 9 Augustus 1932 bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te SommelsdLjk, van: Een Huis met erf aan het Hofplein; 3 huizen met erf aan den Dorpsweg; en 4 huizen en schuur nabij de Sommelsdyksche tramhalte; te Sommelsdijk in diverse perceelen en com binatiën. (K. T. en J. Ie Oomte). Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG, 17 Augustus 1932 bij Inzet in het Café Osseweijer en Op WOENSDAG, 24 Augustus 1932 bij Afslag in het Café de Witte te Nieuwe-Tonge, telkens des nam 4 uur (Nieuwe-Tijd) van de Steenen Windkorenmolen met 2 koppel- steenen, koekbreker, buil, haverpletter, graanschooner met toebehooren, woonhuis met schuurtjes en pakhuis met het erf- pachtsrecht van den grond, aan den Noord- laiidschen dijk te Nieuwe-Tonge. In 2 per ceelen en combinatie. Notaris VAN BUUREN. ivere Stamboom teelt met nauwkeurige op- e; uitgevoerd op de gezonde Friesche Klei. d door de Nederl. Algem. Keuringsdienst het cijfer 30. STAAT AAN DE SPITS idstoestanden betreft. Het Nederlandsche volk ecept van Dr. J. B. MEENK, voor bloedzuivering s van 35 pillen 0.40. Verkrijgbaar bij H.H. houdt vanaf 10 September Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half 11 tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR teMID- DELH ARNIS, 's morgens van half 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. sr sag rnis n geniet eiken dag met de 9.50 932A Toestel en luid spreker ineen. Handig model. Sierlijk. Gemak kelijk af te stem men. Uitstekende weergave van vele stations 1 alle zonder verplichting hilips Reparateur Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,- 0,07* ADVERTENTIËN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 76 Week-revue. Buitenland. De Duitsche Eijksdagverkiezingen hebben, alle o mstandigheden in aanmerking genomen, een in menig opzicht bevredigenden uitslag gegeven. Het is den onst'uimigen nationaal- socialisten tenminste niet gelukt met of zonder de steun van Hugenberg de meerder heid te behalen. In den ouden Rjjksdag had den de nazi's 10 zetels, de Duitsch-nationa- len 42, sociaal-democraten 136, de commu nisten 78, het Centrum 69, de Beiersche volksparty 19 en de Duitsche volksparty 27 zetels. De verdere dwergpartijtjes, die in den nu uitgevochten verkiezingsstrijd nagenoeg geheel zijn weggevaagd, laten wij gemaks halve maar buiten beschouwing. In den nieuwen Rijksdag zullen de nationaal-socia- listen 230 zetels hebben, de Duitsch-nationa- len 37, sociaal-democraten 133, communisten 89, Centrum 75, Beiersche volkspartij 22 en de Duitsche volkspartij slechts 7 zetels. De nationaal-socialisten hebben wat het aantal zetels betreft dus een geweldige over winning behaald, doch wanneer men hun stemmenaantal vergelijkt met de uitslagen der Pruisische Landdagverkiezingen of met de presidentsverkiezingen, dan zijn zij slechts heel miniem vooruit gegaan. De Duitsch- nationalen onder Hugenberg hebben een welverdiende nederlaag te slikken, terwijl de sociaal-democraten zich terecht troosten over hun betrekkelijk gering verlies. De com munisten zijn tegen veler verwachting in beduidend vooruit gegaan. Het Centrum en de Beiersche volkspartij hebben zich schit terend weten te handhaven en boeken een bevredigende zetelwinst. De Duitsche volks partij, die onder leiding van wijlenStresemann een rol van beteekenis speelde in de Duitsche politiek is ineengeschrompeld tot een on beduidend groepje, zulks temeer, waar door het uitgebrachte totaal aantal stemmen de nieuwe Rijksdag 30 zetels meer zal tellen dan de oude Rijksdag. Nuchter beschouwd is, gezien den uitslag, de politieke krachtsverhouding weinig of niets veranderd. Voor de verkiezingen was het kabinet Von Papen, dat zich zoo graag voorstelt als staande boven de partijen, wan hopig in de minderheid en ook na deze Rijksdagverkiezingen is dit het geval. Opmerkelijk is de vooruitgang van de communisten. De regeering des heerenVon Papen, die zich mede ten doel stelde om het dreigende communistische gevaar te keeren, is daar dus allerminst in geslaagd. De uitslag is zoodanig dat zoowel de rechts georiënteerde partijen als de links georiën teerde niet in staat zijn een meerderheid te vormen. De communisten blijven uit den aard der zaak buiten iedere te vormen meer derheid. Het gevolg hiervan is dat Von Papen, wil hij een meerderheid vormen, gedwongen zal zijn toenadering te zoeken tot het Centrum, Deze partij zit op de wip en zal bij eventueel komende onderhandelingen dan ook een geducht woordje meespreken. Maar veel haast met het vormen van een coalitie heeft de heer Von Papen blijkbaar heelemaal niet. Tegenover een vertegen woordiger van de Associated Press verklaarde FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 3) Het noemen van Wilbur's naam oefende invloed op de stemming van Katherine. Zij gluurde om zich heen, zich afvragend, waar hij toch gebleven kon zijn. Nu zag ze hem weer, niet eens ver weg, een donkere vlek tegen het kreupelhout. Hij had een stok in de handen, en kwam langzaam naar het vuur, telkens beetjeszand voor zich opwerpend. Het felle licht op de rots achter hem, deed Kathe rine kijken in tegengestelde richting. De zon ging onder achter de goudgerande wolken boven den horizon; nu werd de woestijn overstroomd door een purperen gloed, die de stilte nog intenser deed worden. „En op zoo'n oogenblik zijn wij maar hier rustig bezig eten klaar te maken," dacht Katherine, ter wijl ze met een uitdrukking van weerzin keek naar den man, die langzaam naderde, de oogen gericht op den grond. Zij wist, dat hij niet zou spreken, voor iemand het woord tot hem richtte en zoo, vroolijk als haar mogelijk was riep zij hem toe: „Wilbur, is die zonsondergang niet prachtig?" Langzaam keek hij op. Hoe haatte zij zijn ge affecteerde manier van doen! Zou Mary er nooit Von Papen, dat zijn regeering volstrekt niet voornemens is zich met de coalitie in den Rijksdag te bemoeien. Volgens Von Papen heeft de uitslag der verkiezingen aangetoond, dat het Duitsche volk het streven van de rijksregeering heeft goedgekeurd om het land van de partij heerschappij te bevrijden. De rijksregeering zal, aldus Von Papen, met haar opbouwend programma voor den Rijks dag komen en zijn leden voor de beslissing stellen of zij het durven wagen in weerwil van de dringende behoefte aan opjectief onpartijdig werk, de rijksregeering uit het zadel te werpen. De heer Von Papen voelt zich blijkbaar erg op zijn gemak, maakt zich voorloopig geen zorgen over de talrijke moei lijkheden die hem ongetwijfeld nog wachten en heeft, menige Duitscher kan den heer Von Papen diens gemoedsrust benijden, Ber lijn voor een korte vacantie verlaten. In het buitenland en met name in Frank rijk, is de uitslag der Duitsche Rijksdag verkiezingen met eenige opluchting ontvan gen. Dat Hitier, ondanks zijn geweldige actie, niet meer dan 37.4 der stemmen heeft veroverd en dat de bewegelijke middenstof nagenoeg geheel is verdwenen, wordt met voldoening geconstateerd. Voor de nazi's zelf moet dit ongetwijfeld een groote tegenvaller z(jn. Het is voor hen een flinke les om wat bescheidener te zijn, al blijkt dit tot nu toe dan ook nog uit niets, wel het tegendeel. De heeren zijn by deze verkiezingen gestuit op een stevigen muur, op het Centrum en de Sociaal-democraten, twee uitermate stern- vaste partgen, waar voor Hitier weinig winst by volgende verkiezingen te behalen valt.. Langs parlementairen weg valt er voor de nationaal-socialisten niet op te rekenen dat ze de meerderheid binnen afzienbaren tyd zullen bereiken. Maar niettemin meent de Angriff, het blad van Hitier, dat nu, gezien hun overwinning en dat zy verreweg het grootst aantal zetels in den nieuwen Ryksdag bezetten, de tijd gekomen is om alleen het Duitsche schip van staat te besturen, met Adolf Hitler als kapitein. Göbbels, de Ber- iynsche adjudant van Hitier, weet daar zelfs een heel eenvoudig middeltje voor, nl.door de communistische partij eenvoudig te ont binden en de afgevaardigden dezer party buiten den Ryksdag te houden. Dan werd de zetalverhouding radicaal gewijzigd en zouden de nationaal-socialisten met de Duitsch-nationalen de meerderheid hebben. In afwachting op de komende gebeurte nissen heerscht er in Duitschland betrek- keiyk rust. De nazi's bly'ven zich op ver schillende plaatsen wel te buiten gaan aan bloedige vechtparty'en, waarby nog steeds dooden en gewonden vallen, ook de commu nisten laten zich niet onbetuigd, doch in vergelyking met voor de verkiezingen is het er rustig. In het verre Oosten en in Zuid-Amerika is het juist andersom. Vanuit Mantsjoerije komen weer berichten over herleving van botsingen tusschen Japanners en Chineezen en de Japanners hebben reeds weer nieuwe troepen ontscheept. De Chineesche regeering heeit besloten een vrp willigersleger op de been te brengen, teneinde met meer kracht en succes tegen de Japannersin Mantsjoery'e te kunnen optreden. Dit wijst dus op een verscherping van den toestand in het Oosten, waar de brandstoffen voor een verder zich uitbreidend conflict opgehoopt liggen. In Zuid-Amerika is het tusschen BoliviS en Paraguay tot een formeele oorlog geko men, zij het dan gelukkig op nog kleine schaal. De wederzijdsche strijdkrachten aan de grens zijn tot een treffen gekomen, waarbij eenige tientallen dooden gevallen zijn. Zoowel Bolivis als Paraguay mobiliseeren alle man nen tusschen 22 en 29 jaar. Tot nu toe zijn alle bemiddelingspogingen mislukt en neemt de oorlogsstemming in beide landen beden kelijk toe. Te Sonception in Paraguay hebben de vrouwen zich zelfs bereid verklaard een amazone-bataljon te vormen. Nochtans be staat er hoop dat deze vechtlustige Zuid- Amerikaanscbe dames zich met beter en nuttiger dingen kunnen bezig houden, omdat er kans bestaat op een neutraal onderzoek, hetgeen althans tijdelijk een einde zou maken aan de grensgevechten. Wij vernemen uit de Vereenigde Staten dat het den Millionairs slecht gaat. Hun aantal loopt hard achteruit. Bij zooveel achteruitgang in de geheele wereld geeft het voldoening dat we in de Neder landsche Industrie en wel bij de zeepfabriek „'t BLEEKERTJE" te Rotterdam nog steeds op vooruitgang kunnen wijzen. Eigenlijk is dat ook geen wonder, want een fabriek die goede zeep en zeeppoeder levert tegen den laagst mogelijken prijs moet in deze tijden, waarin ieder bezuinigt, wel vooruitgaan. De eene huisvrouw vertelt het aan de andere. Men laat elkander de nuttige en fraaie artikelen zien die voor slechts veertig bons uit meer dan honderd huishoudelijke en luxe voor werpen mogen worden gekozen en het resultaat is dat èn de klant èn de winkelier blij zijn meteen fabrikant als „'tBleekertje". Maak er vandaag eens werk van, U zult er plezier van beleven. 21 (Adv.) Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Dier gaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Ratten en muizenverdelging en pluimvee literatuur. Daar de culturen van bacteriën, die de ratten ziek moeten maken, niet altijd vat op de ratten hebben is men er toe overgegaan de oberiahmsteim Heerlijk en gezond. Natuurlijk Bronwater. Heeft bij geregeld gebruik een zeer gunstigen invloed op de gezondheid. In kwaliteit en smaak onovertroffen. Nederlandsche Maatschappij, opgericht 1S87. (Adv.) geirriteerd door raken?" „Ik had er nog niet op gelet.ja, dat is wel aardig zoo. Je raakt er aan gewend hier," gaf hij traag ten antwoord. „Heb je dien wagen gezien?" begroette Mary haar man, vlug sprekend, zooals haar gewoonte was van louter zenuwachtigheid naar het Kathe rine voorkwam. „Een goed kwartier geleden." De auto was op het oogenblik niet in zicht. Hoewel de woestijn geheel vlak leek, waren er toch hier en daar hellingen, wat Katherine had gecon stateerd, toen zij boven op den heuvel uitrustte van haar klimpartij. „Het is wel goed, als we vlug eten," merkte Wilbur verveeld op. „Ik wou het juist uitstellen, tot die auto hier was," antwoordde Mary. „Misschien hebben de menschen honger. Ik heb veel beschuiten gemaakt en een grooten kan koffie gezet; met den overigen voorraad moeten we dan maar wat zuiniger om gaan." „Het is hier toch geen gratis restaurant," ver zette Wilbur zich. „Misschien zijn er wel zeven of acht menschen in dien wagen." Alleen aan de uitdrukking van zijn oogen was merkbaar, dat hij boos werd. Mary keek tersluiks naar den chauffeur, en Katherine, die haar on gerustheid voelde, had haar liefst de verzekering willen geven, dat deze vreemdeling niet gehoord kon hebben, wat Wilbur zeide. Nauwelijks hadden zij plaats genomen rond het kampvuur, in ant woord op Mary's uitnoodiging, of het ronken van een motor klonk in hun onmiddellijke nabijheid. „Ze houden er warempel bij stil, alsof ze er iets mee te maken hebben," mopperde Wilbur. „Maar het zullen wel weer lui zijn, die er niets voor voelen, ons op sleeptouw te nemen. In elk geval kunnen bacteriewerking weer te verbeteren met schei kundige vergiften, die echter dusdanig ge kozen zijn dat ze wel vergiftig zijn voor ratten maar niet voor andere dieren. Men heeft daar toe zijn toevlucht genomen tot een zeer, zeer oud middel, getrokken uit een plant welke groeit aan de kusten der Middellandsche Zee. Deze plant lijkt op een groote ui, heet Urginia maritima, zee-ajuin en levert een soort zeer groote uien. Deze uien worden verzameld en in natuurlijken toestand of in gedroogden toestand als poeder bewaard. Zij bevatten een scherp prikkelende stof, die een zwaar vergif is voor de hartspier der ratten, zoodat ratten die er slechts zeer weinig van gegeten hebben, spoedig dood vallen. De versche plant bevat veel naaldscherpe kristalletjes, die, als men de ui slechts even beetpakt, een ondraaglijke jeitk veroorzaken op de huid. Deze plant, ook wel genoemd „Scilla" komt in twee soorten voor, n.l. met witte en met roode uien. Het poeder dat in den handel is is meestal afkomstig van de witte scilla en is lang niet zoo werkzaam als van de roode scilla. Als we de zaak tot nu toe gevolgd hebben zien we, dat wij in de bacterie-culturen met de scilla samen een tamelijk goed verdelgings middel hebben tegen de ratten. De ratten die niet sterven door de bacteriën worden gedood met het scilla-vergif. Natuurlijk moet de scilla vermengd worden met allerlei stoffen om haar aantrekkelijk te maken voor de ratten. Het scillapoeder op zichzelf is ontzettend bitter en wie er onvoorzichtig mee omgaat moet dat bekoopen met hevige niesbuien en tranende oogen. Het spreekt vanzelf dat de bacterie culturen met de noodige zorg moeten bereid worden. In ons land wordt een dergelijk pre paraat bereid aan de Rijksserumrinrichting en kan vandaar betrokken worden. Hoofdzaak is dat men, zooals ik aangegeven heb, er voor zorgt dat de verdelgingsmiddelen goed door de ratten opgegeten worden. Verdelging van muizen gaat veel gemakke lijker dan van ratten. De bacteriën zijn veel gevaarlijker voor muizen dan voor ratten en wie huismuizen of veldmuizen éénmaal een flinke laag cultuur voert ziet ze na een week ongeveer met massa's ziek worden en sterven. Daar de zieke muizen'en ratten veel dorst hebben zoeken ze op het eind van hun leven allerlei drinkgelegenheden, riolen, enz. op en vindt men dus zelden doode exemplaren in de huizen zelf. Een interessante brief omtrent rattenver- delging ontving ik van een lezer uit Zaamslag. Ik neem er enkele punten uit over: „Ik meen verplicht te zijn, terwille van de menschheid u een mededeeling te doen. Ik was een kleine boer en had twee kleine schuur tjes, waarin het wemelde van ratten. Er was geen middel ze uit te roeien en ze vermeer derden steeds. Het gebruik van phosphorus en arsenicum hielp mij tot mijn spijt van mijn katten af, maar verloste mij niet van de ratten, die ik dagelijks in groote kudden van 20 en meer ontmoette en die verbazend veel schade veroorzaakten. Ik kreeg toen het vol gende recept: Men neme een hoeveelheid fijn turfmolm en kneede die met spekvet tot pillen van ongeveer een kleinen knikker groot. De ratten eten die graag en sterven aan verstop ping. Ik maakte een aantal pillen en legde die in het.schuurtje. 's Morgens waren alle pillen weg, den volgenden nacht werden, er van 80 nog 45 opgegeten maar den volgenden nacht bleef heel het zaakje zooals het was. Het ge- (Adv.) ze in Leupp waarschuwen, dat een andere wagen ons moet afhalenPraat vooral niet over het eten, Mary. Hoe eerder zij in Leupp zijn, hoe beter voor ons." De wagen, die nu in zicht was, naderde snel. Twee lichtplekken flitsten over het zand. Een oogenblik later knarsten de remmen en hield de wagen stil. „Hallo!" klonk een vroolijke stem. „Ben jij daar, Newton? Heb je pech? Ik hoorde vanmorgen, dat jullie Tolchezo waren gepasseerd." De inzittenden van den auto vormden grijze gestalten in de schemering. De man, die gesproken had, zat alleen voorin. Met een vluggen sprong wipte hij over het portier van den wagen, zonder het te openen en vervolgens liep hij op een drafje naar hen toe. Zoodra hij in den gloed van het vuur kwam, ondervond Katherine een prettige gewaar wording. Zij had het gevoel of zij dezen man kende. Hij was groot en breed geschouderd; elke beweging verried athletische kracht. Een hoed had hij niet bijzich. Katherine zag zijn donkere oogen en den vroolijken glimlach om zijn mond. Wilbur sprak hem aan als „Curry" en vertelde, dat de carbura teur defect was geraakt, reden waarom zij hier hulp moesten afwachten. I „Laat ik je voorstellen aan de dames," zeide Wilbur, „mijn vrouw.o ja, die heb je al eerder ontmoet, meen ik, en juffrouw Winfield, juf frouw Katherine Winfield uit New-York." j Gedurende een oogenblik werden Katherine's vingers gekneld in den stevigen greep van Curry's I hand. „U hebt een lange reis achter den rug, maar u bent in goed gezelschap." I Katherine keek naar Mary. Haar wangen bloos- 1 den. Waarom? Zou zij bang zijn voor aanmerkingen van haar man? „We zouden graag den slangendans zien als het tenminste nog kan," legde Mary uit; „meer ter wille van juffrouw Winfield, dan van ons zelf." „Dat komt wel in orde," antwoordde Curry beslist. U kunt er op rekenen, dat ik u hier van daan help. Als ik mijn eigen wagen had, zou ik u op sleeptouw nemen, maar dit is een geleende auto. De mijne is thuis gebleven. Ik kom van Flaggerston, waar ik een gezelschap moest afhalen, doch ik kon mijn zeven-persoons-wage.n niet ge bruiken om een groepje van die menschen te ver voeren. En nu kan ik weer geen wagen op sleep touw nemen met den wagen van een ander." Hij streek met z'n vingers door het haar, als dacht hij door zoo te doen, een uitweg te zullen zinden. „Ik weet het al. Ik zal de dames meenemen en een vrachtauto sturen om den wagen en de achter blijvers te halen. Wij zijn van plan vannacht in Leupp te logeeren, zoodat ik nog gelegenheid heb uw wagen na te kijken. Dan zijn we morgenochtend vroeg gereed om den Colorado over te steken. Het is vroeg genoeg, als we 's middags in Oraibi aan komen. Die slangendans is dan weer aardig voor een afwisseling." Wilbur schraapte zijn keel. „Kun je mij niet tegelijk meenemen?" In zijn toon klonk ontstem ming. „Dat zal moeilijk gaan. We zijn overbelast met koffers en matriaal om te kampeeren. We zullen moeten rijden met drie man op de voorbank, want de smalle achterbank is nu al ongemakkelijk ge noeg. Ik moet een beetje denken om het gezelschap, dat ik bij mij heb. Zij betalen voor dezen tocht. En met een te zwaar beladen wagen door Duivels- kloof te rijden zou een gevaarlijke liefhebberij zijn." „Ik kan er toch op rekenen, dat je iemand volg was dat ik nooit meer een rat, zelfs geen doode heb gezien." Ziedaar een eenvoudig middel dat mogelijk in meer gevallen helpen kan en dat al heel onschuldig lijkt. Wie wil kan het best eens probeeren. Rattenverdelging is een voortdurende oor log, daarom moet men er ook om denken zorg vuldig alle gaten waar ratten door kunnen kruipen, dicht te maken. Aangevreten deuren moet men met plaatijzer of blik beslaan en geen enkele gelegenheid voorbij laten gaan om de ratten het doordringen van buitenaf on mogelijk te maken. Tot zooverre het ratten- praatje en nu weer eens wat anders. Een lezer uit Eindhoven vraagt mij den titel van een boek, waarin .de nieuwste verhande lingen over het kunstmatig broeden, opfokken van kuikens, alsmede een verhandeling over verschillende ziekten en hun geneeswijze be sproken wordt. Of er in ons land een boek bestaat dat de nieuwste gegevens behandelt is mij niet bekend. Over het algemeen is ons land te klein om flinke boeken op dit gebied, telkens met de nieuwste gegevens aangevuld, in herdrukken uit te geven. Wie belang stelt in nieuwere gegevens is daarvoor aangewezen op een middel uit den aard der zaak snel ver ouderd. Wat literatuur betreft voldoet de Duitsche wel aan de eischen die ik aan goede boekjes stel, n.l. betrekkelijk goedkoope werkjes, die in betrekkelijk kleine oplagen ver schijnen en snel verbeterd en herdrukt worden. In een groot land als Duitschland kan dat en bovendien zijn Duitsche boekjes over de geheele wereld leesbaar. Als u dus de Duitsche taal machtig bent, vraag dan eens prospectus van de uitgaven van de firma Fritz Pfenning- storff in Berlijn, u zult dan verbaasd staan welk een enorme hoeveelheid pluimveelitera tuur daar gepubliceerd wordt. Dr. te Hennepe. IIIIIIIIIIIIIIIlIII[||[[|||IIl!l!l[|||||lillli!llllllllllll[|inillllllllllllllllllllllllllllllillllllllllMUIlllllU iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiuiiimiiuniiiiiiiiiuuiiiiiuiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IS UW GARANTIE VOOR HET ALLERBESTE (Adv.) stuurt draalde Wilbur. „Op mijn woord van eer," verzekerde Curry. Katherine was er van overtuigd, dat een man als Curry, Wilbur's beleedigende opmerking niet licht zou openmen. Een plotselinge idee flitste door haar heen. „Mijnheer Curry," begon zij, zoo vrien delijk haar mogelijk was, „Newton vond zooeven, dat we eten genoeg hadden om een paar gasten uit te noodigen. Heeft uw gezelschap geen honger?" „Dat is een lumineus idee, Newton. Ik zou graag meedoen, maar mijn gezelschap rekent op een stevigen maaltijd in Leupp. Zij hebben Iaat ge luncht en kunnen nog niet veel trek hebben. Als de dames nu eerst eens gingen eten. Mijn motor moet wat afkoelen en onderwijl kijk ik den car burateur vast eens na." Wilbur zweeg tijdens den gehaasten maaltijd. Hij had voor bijzondere gelegenheden een bijzon dere manier om te zwijgen en dan drukte het als een zware hand. Later hoorde Katherine, terwijl zij de kruimels van haar rok borstelde, toevallig de met nadruk gesproken woorden, die alleen voor Mary's ooren bestemd warenu „Denk er aan! Katherine moet naast die nkerel zitten. Ik wil niet hebben, dat je met hem zit te redeneeren. Laat de conversatie maar aan haar over. Zij heeft spraakwater genoeg voor twee vrouwen." Curry's reisgenooten, een professor uit Chicago en diens ongetrouwde zuster, verwelkomden de dames hartelijk. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1