NENLAN j'l Gemengd Nieuws ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 22 JUNI 1932. 3 Ter secretarie ligt ter inzage een ver van J. van Bodegom om vergunning Igevolge de Drankwet(vol)edige vergunning) ior den verkoop van sterken drank in het iin in het pand aan het Schelpenpad, szwaren tegen het yerleenen dezer ver inning kunnen bfl B. en W. worden inge- faeht Vrijdagavond is definitief besloten tot (richting van een uiensorteerstation. Het ibouw zal worden geplaatst in de Spuikolk. lar de afrit voor wagens, bespannen met larden, gevaarlijk is, zal getracht worden ize te verbeteren en waarvoor de „Alge- eene Uitwatering" zeer zeker medewerking |l verleenen. Het gebouw wordt gezet door vereeniging „Graausorteerdertj" die het aan het uiensorteerstation verhuurt. |aande de vergadering gaven zich 55 leden die tezamen reeds 11000 balen uien ter 5rwerking opgaven. Het vermoeden is niet (gegrond dat dit aantal tot 20000 zal stijgen. ko3ten per baal voor huur, afschrijving iz. werd bepaald op 3 cent. De vergadering rnd onder leiding van den heer Jb. Buth. I— Toen de kolenhandelaar C. P. alhier ns met een driewielig motorrijtuig wilde |den en een naast hem staand persoon rtseling de gasleiding der motor open- [tte, maakte C,P. een verkeerde manoeuvre, lardoor de motor met zoo'n geweld tegen |n huis reed, dat twee banden barstten. P. viel van den wagen waardoor bij zijn lis ontwrichtte en hij eenigen tijd zijn werk jet zal kunnen verrichten. |hERKINGEN. Door de vereeniging van entelers werd op een daartoe gehouden Irgadering een definitief bestuur gekozen, «staande uit de heeren L. Warnaer, C. J. pluk, J. Buth, T. Tanis en D. D, Kastelein. Bij de gehouden jaarlijksche oefening Ir brandweer bleken de brandbluschmid- len nog in uitstekenden staat te verkeeren. - De smid J. Nieuwland had het ongeluk t bij het smeden een stukje Ijzer van zjjn mer afvloog en tegen een zijner vingers rong, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig 3rd verwond dat geneeskundige hulp moest prden ingeroepen, STELLENDAM. Ouders welke hun kin- Jren a s. Zondagavond in de Ned. Herv. jjrk wenschen te laten doopen, kunnen ervan aangifte doen a.s. Zaterdagavond |n 8—9 uur (o.t) in de consistoriekamer. Het bestuur der afd. „Volksonderwijs" J op de laatst gehouden vergadering als lgt samengesteld! P. D. Holleman, voor terM. Brooshooft, secretaris; M. van Dam, Jnningmeester en J. L. Koese en W. de 'ger als bestuursleden. - Voor den heer C. Roon alhier is thans nieuw gebouwde ijzeren motorbotter in haven gearriveerd, gemerkt S.L.54.Het lartuig is geheei uitgerust voor de garnalen- Jscberij. I— Maandagmorgen is mej. E. Klink Ad. ar een der ziekenhuizen te Rotterdam rtrokken, tot het ondergaan eener operatie. SOEDEREEDE. De garnalenvisschers heb- de afgeloopen week van 30—35 kilo Irnalen per dag en per schuit gevangen en geleverd aan de pellerijen. Door de zee? sscbers wordt zeer weinig verdiend. In deze gemeente zijn 3 werklooze Deiders. lOUDDORP. De afgeloopen week zijn uit ze gemeente vervoerd ruim 62000 kippen- sren. Dat de prijzen hooger worden is een tkomst voor de kippenhouders daar het iders geen verdiensten oplevert. Dezer dagen werd door de V.V.V. al- br kort bij het Strand een geschikt kam- ':er terrein gemaakt wat voor het vreem- lingenbezoek wel een uitkomst is; ook is |t voorzien van goed drinkwater. De afgeloopen week werden door de rnalenvisschers van 20-30 kilo garnalen r dag en schuit gevangen; er wordt zoo- ende niet veel verdiend. Een paar visschers aakten door scheuren aan hunne netten langrijke schade. In de weervisscherijen werden maar 2 lmen gevangen. Versing van de Ledenvergadering der Geitenfokkerij. 'lAanwezig 75 leden. Door den Voorzitter wordt de Vergadering opend en allen welkom geheeten. De ■tulen der vorige Vergadering werden voor lezen en goedgekeurd. Er werden 8 geiten gecontroleerd op melk vetgehalte. |De keuring zal plaats hebben op Woens- g 22 Juni om half zeven uur (O.T) De iizen zullen dit jaar niet in geld beschik- |ar gesteld worden maarinnatura Er zijn geiten voor de keuring opgegeven. Men brdt er ook op attent gemaakt dat de lam- Btjes, die 3 dagen na de geboorte niet zijn erkt, niet gekeurd worden, daar anders jler zijn geiten ter keuring kan brengen." Uiets meer aan de orde zijnde werd de jrgadering gesloten. DE WAARNEMERS. 't Was een schoone kans voor Ouddorp. 's Middags om een uur of vier Zou de Zeppelin passeeren, En nu stonden z' allen hier. Deels voorzien van verrekijkers, And'ren met het bloote oog Naar de donk're lucht te staren Of het ding daar nog niet vloog. En men tuurde uit de vensters En men gluurde van de straat Hopend dat 't verwachte luchtschip Zich niet langer wachten laat. 'n Groepje flinke mannen vreesde Dat als 't schip eens heel hoog vloog Men het van den grond niet zien kon Zoo maar met het bloote oog. Als men dus eens op kon stijgen 'n Dertig meter boven 't land Had men zeker 't aanschouwen Van den „Zep" uit d' eerste hand I IJlings op zoek naar een sleutel Dan beklimt men clandestien Onzen ouden grijzen toren En speurt naar den Zeppelin. Maar daar waren ook nog speurders Die wel hielden van een mop En die sloten vlug de deur en 't Heele stel waarnemers op. Of men schold en of men raasde Of men smeekte of men bad Niemand was die medelijden Met de dombeklimmers had. Eu gedurende twee uren Liet men 't overtreders-stel Zitten achter slot en grendel Zelden volgt een straf zoo snel Op de zondeMeestal loopt het Nog wel eDk'le dagen aan Voor dat men „onder den toren" Boet voor 't geen men heeft misdaan. D. NIEUWE TONGE. Vrijdag 24 Juni a.s,, n.m. van 2—5 en 6-8 uur, zal in de consisto riekamer der Ned. Herv. kerk gelegenheid zijn tot het betalen van zitgelden der ge huurde plaatsen. De heer L. van Groningen te Rotter dam, die uit 11 sollicitanten is benoemd tot hoofd der O. L. school alhier, heeft die be noeming aangenomen. Htj hoopt 15 Augustus a.s. in functie te treden. Zaterdagavond j.l. gaf de muziekver- eeniging Apollo", onder leiding van den directeur, den heer H. van Balen, haar eerste concert in dit seizoen in de muziek tent. Een talrijke schare belangstellenden was daar verzameld om van de muziek te genieten. Jonge dames stelden zich beschik baar voor den verkoop van speldjes, welke 46,60 opbracht, ten bate der vereenigings- kas. De P.V. „De Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Ooltgensplaat. De uitslag was als volgt: Th. Melissant 1, 7; Joh. Noteboom 3, 4, 5, 8, 10 en 11; Abr. Breesnee 2, 6, 9 en 12. In de afgeloopen week zjjn van hier per scheepsgelegenheid vervoerd 1200 H.L. aardappelen, bestemd voor Rotterdam. De vriendschappelijke wedstrijd alhier gespeeld tusschen N. T. V.V. I en D. G. J. van Herkingen eindigde in het veordeel van onze dorpsgenooten met 6-3. Terwijl de schoenmaker M. Kamerling alhier zijn rijwiel even onbeheerd had laten staan bij den landbouwer A. Heemes, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat het was ontvreemd. Van de daders geen spoor. OUDE TONGE. Met ingang van 1 Aug. a.s. is de Rijksontvanger alhier, dhr. M.H. de Roo overgeplaatst ter standplaats Emmen. Zondagavond j.l. ontstond brand op' de boerenhofstede van M. A. Jacobs, ver moedelijk veroorzaakt door vonken uit de locomotief der tram. Ben klamp vlas en een schuurtje brandden geheel af. Door den gunstigen wind bleef de schuur gespaard. Verzekering dekt de schade. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij den agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan 6 landarbeiders en 1 chauffeur. Voetbal. Zaterdagavon speelden „Xer xes"„Stormvogels" van Dirksland gelijk spel, 4—4. DEN BOMMEL. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan 23 werkzoekenden ingeschreven. Vanuit deze gemeente zijn gedurende de afgeloopen week vervoerd 1200 H L. aard appelen. In deze gemeente is een voetbalver- eeniging opgericht; zij draagt den naam van „V, 1,0 S." De vereeniging heeft een stuk weiland vun den heer K L. Buth gehuurd, tot het houden van oefeningen door haar leden. De heer A. Osseweijer heeft zijn boer derij ondershands verkocht aan den heer Bruggeman, te Ooltgensplaat. In deze gemeente is opgericht een post duiven vereeniging met aanvankelijk 10 leden, De vereeniging draagt den naam „Ons Ge noegen". Zondag 19 dezer werd de eerste wed vlucht gehouden vanuit Tilburg naar den Bommel; afstand 57 K M. De eerste, tweede en zesde prijs behaal den de gebroeders Mast; de derde prijs J. Jongeling; de vierde, zevende, achtste en negende prijs J. Kwakernaat'; de vijfde prijs L. Mejjer en de tiende prijs J. Vermaas. De duivem werden des morgens 8 30 uur te Tilburg Wsgeiaten. De eerste duif arriveerde in deze gemeente te 9 uur 15 min 18 sec.; de laatste te 9 uur 31 miu. en 3 sec. J.l. Donderdag reed de 7-jarige J. M. per fiets langs den havenkant Toen hij wilde draaien, kwam hij met een der knieën tegen het stuur en kantelde hals over kop in de haven. Daar het evenwel laag water was, lag hij in de modder te spartelen. Door toe geschoten hulp werd hij uit zijn benarde positie gered. De knaap heeft wonderlijk geen nadeelige gevolgen van zijn val onder vonden. Tegen den automobielbestuurder C. is proces-verbaal opgemaakt wegens overtre- ding der motor- en rijwiel wet. HELLEVOETSLUIS. De Meisjesvereen. Ora et Labora maakt Donderdag a.s. per Parloo Car van Vermaat's Autobedrijf een reisje naar Den Haag e.o. De leerlingen der Openb. Lagere School alhier maken Vrijdag a.s. haar jaarlijksch uit stapje, ditmaal naar Rotterdam. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier Ds. F. K.vanEvert, te Zoutelande. Zondag j.l. speelde Hellevoetsluisleen wedstrijd tegen N.H.S. en won deze goed gespeelde wedstrijd met 3—2. - Te Oudenhoorn is tot predikant beroe pen Ds. S. P. Vermeer, laatst predikant bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband te Amsterdam-Zuid. NIEUW-HELVOET. Op Dinsdag 28 Juni a.s. wordt weder gelegenheid gegeven voor kostelooze inenting of herinenting ten huize van Dr. E. Reedijk alhier, des v.m. 9 uur. 1907. A. A. FÖLTING 1932. Gemeente-veldwachter. Op 1 Juli 1932 zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Fölting als Gemeente-veld wachter in deze gemeente werd aangesteld. Hoewel de betrekking van Veldwachter er niet een is waarmede men met een ieder op goeden voet kan leven, want de politie heeft zijn vrienden en vijanden, kunnen wij toch wel zeggen, dat Fölting zich zeer zeker bij het publiek heeft bemind gemaakt. Zij, die met hem kennis hebben gemaakt, hetzij ten goede of ten kwade, zullen toch altijd moeten zeggen, dat zij niet onrechtvaardig zijn behandeld. Behalve zijn betrekking als veldwachter is Fölting sedert enkele jaren ook corres pondent der arbeidsbemiddeling, waardoor hij weer meer met de ingezetenen in contact kwam. Vooral den afgeloopen winter, nu de werkloosheid zoo groot was en nog is en hij belast werd met het stempelen en uitbetalen der werkloozen, zijn zijn werkzaamheden zeer toegenomen. Hoewel het ons bekend is, dat onze heer Fölting zeer weinig geeft om openlijk hulde betoon, gelooven wij toch dat de 1ste Juli voor hem niet ongemerkt zal voorbijgaan. ROZENBURG. In het bestuur van het onlangs opgericht kinderkoor is zitting ge nomen door de dames L. v. Gaaien, presi dente; N. v. Bochove, secretaresse en M. Dirkzwager, penningmeesteresse. - Door den burgemeester is een open bare vergadering van den Gemeenteraad ega tegen Donderdag 23 Juni as. des voorm. 10 uur (z t - Aan ds. M. N. W. Smit te Rottum en Stitswerd (Groningen) is door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, toezegging van beroep gedaan, als predikant dezer gemeente. - De leden der Vereeniging van oud leer lingen van Laudbouwwintercursussen zullen Donderdag 30 Juni a.s, per toeringcar ean excursie maken naar den Wierngermeer- polder, om daar de te velde staande land bouwgewassen te bezichtigen. De aanvoer van koeien en ossen was min der dan vorige week, maar toch behoorlijk te noemen. De handel was kalm en dezelfde prijzen van 1.1. Dinsdag bleven gehandhaafd. Een prima koe ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieren werden niet genoteerd. De aanvoer van vette kalveren was flink, met zeer luien handel, de prijzen waren moeilijk te handhaven. Een best kalf ging nog tot 2$ cent boven noteering. Schapen en lammeren met zeer geringen aanvoer en slechten handel, de prijzen ble ven stationnair, een hokjaarling ging nog f 2 hooger. De aanvoer van varkens was ruim met vluggen handel, terwijl de prijzen weer een tikje hooger waren. Een prima hok ging nog tot cent boven noteering. Zouters weinig aanvoer, met tragen handel; hier werd 13$ tot 14$ c. besteed. Boter, Raas en Eieren. APELDOORN, 20 Juni. Gemeentelijke Eierhal. Aanvoer 255,000 stuks. Prijzen van f 2,40 tot f 3,35, middelmarkt f2,91 de 100 stuks. Handel vlug. OUDEWATER, 20 Juni. Kaas. Aanvoer 106 partijen, tezamen 4770 stuks, wegend 23.850 K.G. Eerste soort Gouda met rijks- merk f 25 a f 27, idem mindere f 21 a f 24. Handel vlug. ROERMOND, 20 Juni. Eiermijn. Aanvoer 7.100 000 stuks, Kippeneieren f 2,65—3,50, idem kleine f 2,35-2.60; eendeneieren f2,20 tot f 2,70 de 100 stuks. Granen, Meel, Oliën. enz. ROTTERDAM, 20 Juni. Fijne zaden. (Boe- rennoteering.) Blauw maanzaad f 28 a 30. Karwijzaad f 19 b 20. Alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 20 Juni. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 1-175, Zeeuwsche blauwe f 1-2, boute f 1-2, Westl. nieuwe8-9c, kleine 6 7 c., beide per K.G., Red Star f 1-2, Malta's Springs 11 13 c. per K.G. Met redelijken aanvoer kalme vraag. Huiden, Leer, Wol, Diversen. ROTTERDAM, 20 Juni. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters Aanvoer 1000 K.G. blauw, schoon; 5500 K.G. Groningsch beide40-55 c. per K.G. De vraag is zeer beperkt, en slechts enkele partijtjes werden verkocht De prijzen hebben nog steeds neiging tot daling. alleen woont en korten tijd geleden van een verzekerings-maatschappij voor een te zijnen huize plaats gehad hebbenden brand een flink bedrag aan geld had ontvangen, de gewoonte had dit bij zich te dragen. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Tot nu toe is van de daders echter geen spoor ontdekt. De aan den landbouwer toegebrachte ver wondingen zijn niet van ernstigen aard. GASBEDWELMING TE POPPEL (N.-Br.) TILBURG, 20 Jui. Hedenmorgen heeft onder de gemeente Poppel een ernstig onge val plaats gehad. Op een in aanbouw zijnden gastoren,toe- hoorende aan den Boerenbond te Poppel, waren twee arbeiders aan het werk. Ver moedelijk werden zij door opstijgende gassen bedwelmd en stortten naar beneden, waar zfj dood werden opgenomen. De directeur der werken, de heer Colpart, begaf zich onmiddelijk op den toren om het werk te onderzoeken. Ook hij werd getroffen door bedwelmende gassen en stortte even eens naar beneden. Kort daarna overleed ook h\j. De heer Colpart was gehuwd en laat vrouw en twee kinderen achter. De twee arbeiders waren de gebroeders L. uit Weelde. FIETSER TEGEN TRACTOR OPGEREDEN. Door passeerende auto doodelijk gewond. DELFT, 20 Juni. Zaterdagmiddag om streeks vier uur heeft op den Rotterdamsche- weg een ongeluk met doodeiijken afloop plaats gehad. Twee wielrijders reden achter een tractor met aanhangwagen in de richting Delft. Ter hoogte van Overslag moest de bestuurder van den tractor vaart vermin deren voor een wagen, die stilstond. Hij gaf een teeken dat blijkbaar door de wiel rijders niet werd opgemerkt. Eén van hen de 18-jarige fabrieksarbeider P. B. uit Schie dam botste daardoor tegen den aanhang wagen op. Hij viel en werd op hetzelfde moment gegrepen door een uit tegenoverge stelde richting komenden personenauto, be stuurd door den heer N. uit Voorburg. De ongelukkige werd zeer ernstig gewond op genomen De Delftsche politie, die spoedig met een auto-brancard ter plaatse was, ver voerde den jongeman naar het gasthuis, doch tijdens zijn vervoer is hij aan de be komen kwetsuren overleden. SOMMELSDIJK. Geboren: Jannetje, d. van Njjs Aanen en Klazina van Heemst. DIRKSLAND. GeborenKlaas, z. van P. Kievit en A. Gul- demeester; Marietje, d. van L. Okkenburg en M. W. van Nimwegen. Ondertrouwd: E H. Knops, 24 j.enD.M. Makkentros, j d. 18 j. Overleden: Dina Nagtegaal, 67 j. echtge- noote van Jan Stolk. DEN BOMMEL. Gehuwd: P. Arensman, landbouwer, te Stad aan 't Haringvliet en A. Bogerman, zonder beroep, te den Bommel. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties.) Opgeheven: L. Tappers, Stad aan 't Haringvliet. VERKOOPINGEN. Op DINSDAG, 28 Juni 1932 bij Afslag in het café Peekstok telkens des avonds 7$ uur (z. t.) van: Twee aaneengebouwde HUIZEN aan den Molendijk te Stad aan 't Haringvliet, in 2 perceelen en combi natie. Ten verzoeke van de Erven L.van Rossum. Notarissen VAN BUUREN en VAN DER SLUYS. Vee en Paarden, Rotterdam, 20 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 536 vette runderen, 364 vette kalveren,-107 schapenmf lammeren en 1644 varkens. Prijzen per kilo: koeien 17 a 20-c. k 30 c 34 6. 35 c. Ossen 18 a 20 c., 27 30 c., 32 k 34 c. Vette kalveren 25 k 29 c 35 k 37c 47$ k 50 c. Schapen 16 k21c Varkens 14$ k 15 c., 15$ c. Schapen f 10- 14 per stuk. Zuiglammeren f 10 -14,50 per stuk. DRAMA VAN EEN WERKLOOZE. Na een twist met zijn moeder trok hij het mes tegen buurmannen en sprong vervolgens van de 3e etage. Zondagochtend te omstreeks i 1 uur heeft zich in perceel No. 7 van de Tweede Wit- tenburgerdwarsstraat te Amsterdam een ernstig drama afgespeeld. Tusscben een bewoner van de derde etage, den 25-jarigen A. Lunenberg, die wel zeer den demoraliseerenden invloed van een lang durige werkloosheid had ondervonden en daardoor zeer prikkelbaar geworden was en diens moeder ontstond een woordenwisse ling, die zoo hoog liep, dat de man in 't wilde weg om zich heen sloeg, op een der gelijke wijze, dat de vrouw, beangst, luid keels om hulp riep Hierop kwamen twee buren, de 28-jarige M. de Bruin en de 20- jarige C. Pel toesnellen. De laatste is af komstig uit Hilversum en logeerde te Am sterdam. Bij het zien van de beide men- schen greep de werklooze jongeman een broodmes en ging hen hiermede te lijf. De 20-jarige C. Pel bekwam twee messteken, een in den arm en een in den nek. In zeer zorgwekkenden toestand is deze per auto van den G.G.D. naar het Binnengasthuis overgebracht. De 28-jarige M. de Bruin werd aan den rug verwond en kon na in het ziekenhuis verbonden te zijn, zich weer huiswaarts begeven. De dader die zeer over stuur was, begaf zich hierop naar een raam aan de achterzijde van de woning en sprong van de derde etage naar beneden. Hfj kwam op een binnenplaats met cementen vloer terecht; hij werd zeer zwaar gewond en in hoogst bedenkelijken toestand opgenomen. Ook hij is naar het Binnengasthuis over gebracht. BRUTALE ROOFOVERVAL TE OSS. Oude man door drie onbekenden neergeslagen. Portefeuille met f 900 verdwenen. OSS, 20 Juni. In den afgeloopen nacht heeft alhier een brutale roofoverval plaats gehad. De 58-jarige landbouwer J. Kusters, die Zondagavond eenige café's had bezocht en zich te ongeveer half 12 in eenigszins beschonken toestand op weg naar huis be vond, werd in de Kromstraat in de nabijheid der R.K. kerk onverhoeds door een drietal onbekend gebleven personen aangevallen. Met een stuk hout sloegen de aanranders den ouden man in den nek en in het gelaat, waardoor hij kwam te vallen. De daders maakten van deze gelegenheid gebruik om den ouden man zijn portefeuille, inhoudende pl.m. f 900, aan bankpapier, die hij aaneen kettinkje om den hals droeg, te ontrukken. Met dezen buit namen de daders ijlings de vlucht, waarna de oude man, die van het gebeurde geheel overstuur was, zich bij de politie meldde, om aangifte van het gebeurde te doen. De daders moeten op de hoogte zijn geweest van het feit, dat Kusters, die NEW-YORK'S BENDELEIDER VERMOORD. BROOKLYN, 19 Juni. - Vannie Higgins, een der bekendste bendeleiders, is heden middag in een drukke straat doodgeschoten. Zijn zevenjarig dochtertje, dat hem verge zelde, werd gewond. De moord werd in de onmiddellijke nabijheid van het hoofdbureau van politie gepleegd. De daders waren leden van een concurreerende bende. Voorts wordt bericht, dat het hoofd van de politie te New-York, John Sullivan, in een als hoofdkwartier van helpers van Al Capone bekend staand hotel, den jongeren broer van Al Capone en elf andere bandieten heeft gearresteerd. Zij worden er van be schuldigd uit een auto eenige bommen te hebben geworpen naar het woonhuis van den burgemeester van Chicago, Jozef Cermak. De bommen richtten weinig schade aan. POGING TOT AANSLAG TEGEN PAUL-BONCOUR? Treinontsporing zou zjjn beoogd. PARIJS, 20 Juni. Nabij Pacy-sur- Aumancon raDgeerde gisteren een goederen trein over het spoor van den sneltrein Parijs- Dijon, toen plotseling de twee achterste wagens op een anderen goederentrein liepen en omsloegen, waardoor het spoor versperd en de trein, waarmede Paul-Boncour naar Genève terugreisde, eenige vertragiDgonder vond. Bij nader onderzoek bleek, dat uit een wissel eenige schroeven verwijderd waren, zoodat men vermoedt, dat een poging is gedaan een aanslag op den Franschen minis ter van Oorlog, Paul-Boncour, te plegen. DE AARDBEVING IN MEXICO. Groot aantal dooden. MEXICO-CITY, 19 Juni. Met betrekking tot de nieuwe aardbeving, die dehaveDstad Manzanillo in het Zuid-Westen des lands heeft geteisterd, zijn nog slechts weinig bijzonder j heden bekend, hoewel uit de verschillende (berichten reeds blijkt, dat de ramp een groot i aantal dooden heeft geêischt. Zoo meldt de „Prensa" dat Juchitlan in den staat Jalisco van de landkaart is ver dwenen. Daar zijn verscheiden dooden en gewonden te betreuren. Te Tecoman in den staat Colima zijn de meeste huizen inge stort. Twee dooden en tien gewonden wor den uit deze plaats gemeld. Te Colima in de nabijheid van den actieven vulkaan Pico de Colima gelegen werden talrijke gebouwen beschadigd. Drie personen verloren in deze stad hun leven. MISS SHARP'S TRAGISCHE DOOD. LONDEN, 19 Juni. Het onderzoek van den Engelschen consul te New York naar het tragische overlijden van Violet Sharp, het dienstmeisje van Lindbergh's schoon moeder, mevrouw Morrow, heeft de volgende bijzonderheden opgeleverd: Miss Sharp stond bij de familie Morrow goed aangeschreven en is het slachtoffer ge worden van een tragischen samenloop van omstandigheden, die op 1 Maart begon. Het meisje had dien dag haar vrijen avond en was in de stad aan liet wandelen, toen een auto vlak bij haar stil hield. De inzittende sprak haar aan en miss Sharp stapte in den auto en reed naar een afgelegen café. Zooals bekend, was miss Sharp in het geheim getrouwd en het is blijkbaar daarom, dat zij bp het eerste onderzoek geheim hield, dat zij kennis had gemaakt met den auto bestuurder, Ernst Muller genaamd. Toen zij naar huis terugkeerde, was alles in rep en roer, daar-de familie Morrow juist had ver nomen, dat het kindje van Lindbergh was verdwenen. Miss Sharp verzweeg niet alleen, waar zij geweest was, doch vertelde ook onwaarheden over haar verblijf op dien avond Toen werden alle Amerikaansche detective methoden toegepast om de waarheid uit te vinden. Kolonel Schwarzkopf belastte een zijner meest doortastende rechercheurs, den inspecteur Henry Walsh, met het nader onderzoek. Walsh bracht miss Sharp meer en meer in het nauw en daarbij maakte zij een noodlottige fout. Zij beweerde namelijk de foto van een verdacht persoon, die haar getoond werd, te herkennen als die van den man, met wien zij den bewusten avond was uit geweest. Deze man kon echter dien avond onmogelijk in haar gezelschap zijn geweest. Walsh zette zijn nasporingen voort eD miss Sharp verbeeldde zich, dat de familie Morrow, die haar steeds had vertrouwd, haar nu begon te wantrouweD. Walsh probeerde voortdurend haar tot de bekentenis te bren gen, dat zij op de hoogte was van de ver- dwijning van Lindbergh's zoontje en daar zij meende, er zich niet meer uit te kunnen redden, maakte zij een eind aan haar leven VIER DOODEN OP EEN SPOORWEG- OVERGANG. Auto nabjj Constanz aangereden. CONSTANZ, 20 Juni. Op een spoorweg overgang nabij Constanz is een auto, waarin zes personen gezeten waren, door een trein gegrepen. Vier menschen zijn om het leven gekomen, de twee anderen konden nog bij tijds uit den auto springen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN IN DUITSCHLAND. Autobus door motortrein gegrepen. KIEL, 19 Juni. Nabij het station Nor- derstapel op de lijn Husum Rendsburg liep heden een motortrein bij een onbewaakten overweg op een autobus. Een en twintig passagiers van de autobus werden gewond, van wie er vier ernstige arm- en beenbreuken opliepen. Duitscbe gift aan Amerikaansche oud-strijders. WASHINGTON, 20 Juni. Acht Duit- schers, die in den wereldoorlog hebben ge streden en thans als Amerikaansche burgers in New Jersey wonen, hebben den hongeren den oud-strijders 2$ ton levensmiddelen ge bracht. De schenkers verklaarden, dat hun gift slechts een bescheiden dank vormt voor de scheepsladingen levensmiddelen, welke na afloop van den oorlog uit de Ver. Staten naar Duitschland zijn gezonden. ELF MILLIOEN WERKLOOZEN. In de V. S. van Amerika. WASHINGTON, 20 Juni. In het maand overzicht van de Labor-federatie wordt ver meld, dat in de maaDd Juni in de Vereenigde Staten naar schatting bijna 11 millioen per sonen werkloos waren. Drie personen op een meer in Oost-Pruisen verdronken. LOETZEN (Oost-Piuisen), 20 Juni. Midden op de Rheinersee is heden tengevolge van het geschommel van een der zes inzittenden de motorboot gekenterd van d6n ambtenaar bij het gerecht Maschlanka uit Rhein. De eigenaar van de boot en twee der iuzit'.eEden, een heer en een dame, kwamen om het leven, de drie andere inzittenden konden zich aan de boot vastklampen en werden gered. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN OOSTENRIJK. Vijf dooden, twintig gewonden. WEENEN, 20 Juni. In de nabijheid van Goisern in Opper-Oostenrijk raakte een autobus aan het sliDgeren, waardoor twee personen, die langs den *veg het panorama, dat men op deze plaats heeft, stonden te bewonderen, werdeD gedood. De wagen reed vervolgens op een houtstapel, ten gevolge waarvan drie inzittenden werden gedood en twintig gewond. 'N WEES, DIE 20.000 POND ONTVANGT. Vader en moeder bjj een spoorweg ongeluk gedood. Bij het spoorwegongeluk te Great Bridge- ford, in de nabijheid van Stafford de express van Crewe naar Birmingham ont spoorde zijn vier menschen gedood en 11 gewond. Ónder de slachtoffers is het echtpaar MacLeay, dat op een vacantiereisje was met een baby van 9 maanden. Het ventje zat op de knie van zijn moeder toen het ongeluk gebeurde. De vrouw werd direct gedood, doch de baby werd uit bet com partiment op den spoorweg geworpen en kreeg slechts onbeteekenende verwondingen. Den vader werd o.a. een been versplinterd, dat door een passagier van een trein, die moest stoppen, tengevolge vaD het ongeluk, het parlementslid kol. Sandeman Alien, met een nieuw zakmes werd geamputeerd. Het was het eenige wat ik doen kon, zei de kolonel, die er aan toevoegde in den oorlog ook eens een arm van een soldaat te heb ben geamputeerd ofschoon hij geen dokter is. In het ziekenhuis is de vader echter overleden aan zijn wonden. De Daily Mail verzekering keert aan de nabestaanden 20.000 pond uit.

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 3