:st „Onze Eilanden" PREDIKBEURTEN. MEI JINOSE B WOENSDAG 11 MEI 1932 14E JAARGANG. - N°. 52 Verkeerslessen van den A.N.W.B. FEUILLETON. DE WILDERNIS OVERWONNEN. [Het Turnfeest te Middelharnis op 2en Pinksterdag. Zondag 8 Mel 1932. IERLANDSCH HERVORMDE KERK. larois, vm. en 's av. dhr. de Jong uit aen a. d. IJssel. sdyk, vm. en 'sav. ds. v. Asch. nd, vm. en 'sav. ds. van der Wal. jen, vm. en 'sav. dhr. Overweel. at, vm. en 'sav. ds. Bouw. lam, vm. en 's av. dhr. Rouinan. :ede, nam. ds. v. Ameide. vm. ds. van Ameide en nam.leeskerk. Tonge, vm. en 's av. ds. Dekker, onge, vm. ds. Verkerk en's av. leeskerk. splaat, vm. leeskerk en nam. ds. Polhuijs. •aat, vm. dhr. Vetter, mmel, vm.leeskerk en nam.ds. Verkerk, n 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en 's av. erk. Helvoet, vm. ds. Priester (doop.) je, 'sav. ds. Loran van Brielle. arne, vm. ds. Brinkerink. ders, vm. ds. Bosch, waal, vm. ds. Brink, et, 'sav. ds. Moll van Charante. iroek, vm. ds. Staal, oorn, vm. ds. Bons. GEREFORMEERDE KERK. arnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. nt, vm. en 's av. leeskerk. dam, vm. en 's a v. dhr. Folke uit Utrecht. vm. en nam. leeskerk. splaat, vm. en 'sav. ds. de Lange, mmel, vm. en 's av. ds Schaafsma. t Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaft*, etsluis, vm. ds. Westerhuijs. Helvoet, 'sav. ds. Westerhuijs. EREFORMEERDE GEMEENTEN, arnis, vm., en 'sav. leeskerk. nd, vm. ds. de Blois en 'sav. leeskerk. gen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. vm. en nam. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. harnis, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, •p, vm. ds. Foppema. l Hollandsche landschap lentekleed, dan gaon nieuv/i nieuwe modellen costumes en hoeden euwe prijzen I e voorraad zorgt ervoor ooromi naar VOSSI ardlg Tonicum. hebt bleeke lippen, bleek tandvleesch. eloosheid, gedurende vermoeidheid. lusteloos zljt en prikkelbaar. :k aan energie, IE! en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, i eetlust op en bevordert een alge ion f 2—, 6 fl. 1 11.—,12 fl. f21.—. s en Drogisten. emerstraat 2c/4, Den Haag. Prijs per kwartaal Losse nummers f L— 0,075 1,20 0,20 ADVERTENTIËN van 16 regels Elke regel meer Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 17e Les. Laat je nooit door voertuigen meetrekken. A.N.WB, TOERI5TENBOND VOOR NEDERLAND Het is misschien wel verleidelijk, om je op de flets te laten meetrekken door een auto, een kar, of een tram, maar het is héél erg gevaarlijk en haast eiken dag ge beuren daar ongelukken door. Hoe gevaarlijk het is, toont het linker plaatje. Als die transport-auto, waardoor de roeke- looze fletser zich laat meetrekken, door een snellere auto wordt ingehaald, is er alle kans, dat de onvoorzichtige jongen wordt over reden. Wanneer hij zich aan den rechter kant van de auto had vastgehouden, zou hij ook in gevaar zijn, want het is gemakkelijk te begrijpen, wat er gebeuren zou, als de auto dan scherp rechts zou houden op een weg, waar hoornen langs staan, of wanneer andere auto's worden ingehaald. In beide gevallen komt de fletser in de klem en is er nog een derde kans op een ongeluk, wanneer de auto plotseling moet remmen, want dan vliegt de wielrijder er met een vaartje tegenop en zoo'n botsing valt heusch niet mee Op het rechter plaatje is aangegeven, hoe het verkeer behoort te zijn. Die jongen trapt flink door en laat zich niet meetrekken, hoe verleidelijk dat touwtje ook achter die groote vrachtauto hem als 't ware toewenkt. Maar Jan denkt: „liever een beetje harder trappen en veilig rijden, dan me laten mee trekken, met groote kans op een ongeluk". De gemakzuchtige fletser, die zich laat voorttrekken, is in levensgevaar; de jongen, die zich liever wat inspanning getroost en zjjn fiets gebruikt zooals het behoort, rydt veilig. Hou je dus nooit vast aan een of ander voertuig 1 De aarzelende voetganger. Zondagmorgen te omstreeks elf uur wilde een 67-jarige man in de Sarphatiestraat bij het Weesperpoortstation te Amsterdam den weg oversteken toen hjj een auto zag naderen die uit de richting Muiderpoort kwam. De man raakte hierdoor van streek en liep zeer snel terug hetgeen hem noodlottig werd, daar hij door de auto aangereden en ernstig bezeerd werd. Met een inwendige verbloeding is het slachtoffer per auto van den G.G.en G.D. naar het Israëlitisch Ziekenhuis ver voerd. EIND TË BOTTERDAM VERDRONKEN. De vader, schipper van een Rjjnschip, hoorde een plons en wist het kind op te halen. Zondagmiddag om half zes is te Rotterdam het 6-jarig zoontje Pieter vanschipperJ.de Jong, die met zijn gezin aan boord van het sleepschip „Schloss Hilde" woont, verdron ken. Het schip lag aan de Wilhelminakade bij de Holland-Amerika lijn. Het jongetje was aan den wal gegaan en heeft daar eenigen tijd gespeeld. Hierbij moet het van den hoogen wal in het water zijn gevallen. De vader, die aan boord was, hoorde een plons. Dadelijk ging hy kijken en even later zag hy zyn kind in het water, vlak bij den wal boven komen. Het gelukte hem toen spoedig het kind op te halen. De levens geesten waren toen waarschijniyk al ge weken. De vader begon nog dadeiy'k met het toepassen van kunstmatige ademhaling, wat door Dr. J. W. Loos, die gewaarschuwd was, nog werd voortgezet. De kunstmatige ademhaling mocht echter helaas niet meer baten. Het stoffelijk overschot van het kind is aan boord van het schip gebleven, in af wachting van de teraardebestelling. GEWEERPATRONEN ONTPLOFT. Oude vrouw te Rotterdam, die eenige losse patronen in de brandende kachel stopte, door scherven getroffen. Zondagmiddag is de 76 jarige bewoonster- van een pand aan de Mauritsstraat te Rot terdam in haar woning getroffen door uit elkaar springende geweerpatronen, die zij in de kachel had gestopt. De vrouw werd aan het gelaat ernstig gewond. De vrouw, de 76-jarige A.B. geb.J.M.R. was alleen thuis toen het ongeluk gebeurde. Reeds geruimen ty d had zy in haar woning in een kartonnen doosje twee metalen hou wers, één met 4 en één met 5 losse geweer, patronen. Niet vermoedende, dat zij iets ge vaarlijks ondernam, besloot zLJ zich van de patronen te ontdoen, door deze in de aschlade te stoppen van de vry fel brandende kachel. Door de hitte is toen het kruit in de patronen ontploft met het gevolg, dat de mantels er van uit elkaar sprongen. De juffrouw die voorover gebogen naar de kachel had staan kijken, om te zien, wat er met de dingen, die zy in de lade gedaan had, zou gebeuren, werd door een stuk metaal aan het gelaat getroffen. Er ontstond in haar linkerwang een groot gat, dat hevig bloedde. De ont ploffing had natuuriyk een hevigen knal ver oorzaakt, waarop omwonenden opmerkzaam waren geworden, die dan ook te hulp snel den. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd, die de vrouw met een auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel bracht, waar de wonde onderzocht werd. Hier bleek, dat de oude vrouw er tenslotte nog goed van afgekomen was. De vleeschwonde werd gehecht, waarna de vrouw weer naar huis werd gebracht. Door de ontploffing is de kachel niet beschadigd, terwijl ook in de kamer geen schade werd toegebracht. De politie heeft nog een onderzoek ingesteld en de resten van de ontplofte patronen in be slag genomen. Van de negen patronen, die de vrouw in de kachel heeft gestopt, werd van vier niets meer gevonden, van twee was ZANEGREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG (peaut. uitgave van ie N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 30) Een koor van woeste uitroepen volgde. Naakte, beschilderde roodhuiden holden naar den boom, dien Jonathan beschutting bood. Zonder een oogenblik te aarzelen, mikte Jonathan op den voorsten Indiaan en toen het schot van zijn geweer klonk, stopte de roodhuid plotse'ing, wankelde en viel. De woudlooper keek op om te zien, wat er van zijn vriend was geworden. Het knallen van lndiaansche geweren gaf hem de zekerheid, dat Wetzel door zijn vijanden was gezien. Met bijna ongelooflijke snelheid sprong een donkere gestalte, terwijl lang zwart haar achter hem aan golfde, tusschen de booinen door om tusschen liet dichte kreupelhout te verdwijnen. Jonathan keerde zich om, om eveneens te vluch ten, toen hij opnieuw een Indiaanschen pijl hoorde zoemen. Hij voelde een schok en op hetzelide oogen blik een sneprende pijn in zijn borst. De pijl had zijn schouder vastgenageld aan den boom. Hij hief zijn hand op om het wapen uit de wond te trekken, doch glibberig van bJoed ajs het werd, bood het geen houvast voor zijn vingers. Met de uiterste krachtsinspanning greep hij de pijl met beide alleen het slaghoedje over en van drie slechts de hulzen. Het mag dus een wonder heeten, dat de ontploffing geen verder onheil heeft aangericht. De vrouw verklaarde, dat zy er geen oogenblik aan gedacht had, dat het kwaad kon de patronen, die zij al zoo lang in haar huis had, in de kachel te stoppen. DIEF EN HELERS GEPAKT. Diefstal in een goudsmids- en horlogewinkel op den Linker-Maasoever te Rotterdam. De politie van het bureau aan de Nassau- kade te Rotterdam is het gelukt de bedrijvers van een diefstal in een goudsmids- en hor logezaak in de Goede Hoopstraat aldaar, benevens twee helers in korten tijd achter slot en grendel te krijgen. De diefstal is Vrpdag op klaarlichten dag gepleegd. In den winkel van den heer G. in de Goede Hoop straat vervoegde zich toen een „klant" die een kleinigheid kwam koopen. Deze laatste verwpderde zich even, om in de werkplaats het artikel, dat de kooper moest hebben, te gaan halen. Toen de bediende in den winkel terugkwam, was de „klant" echter verdwe nen. Kort daarop werden er drie horloges een gouden damesarmbandhorloge en twee zilveren heerenhorloges vermist. Natuur iyk werd hiervan de verdwenen klant ver dacht. De politie werd op de hoogte gebracht en kreeg van den bediende een signalement op van den man, die in den winkel was geweest. Zaterdag is de politie er ingeslaagd dezen man, een zekeren M. aan te houden. Hy werd op het bureau aan deNassaukade in bewaring gesteld, waar hy, na met den winkelbediende te zyn geconfronteerd, die hem direct herkende, een bekentenis aflegde. De gestolen horloges had hij niet .meer in zyn bezit. Een er van had htj beleend bij een Bank van Leening7~waar het in beslag is genomen. De beide andere horloges had M. aan twee mannen verkocht. De politie is er toen op uitgegaan om de helers te pakken te krijgen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden zLj van hun bed gelicht en in verzekerde bewaring gestold. Het zijn, een zekeren R. en een zekeren W., beiden aan den Linker Maasoever wonend. De horloges werden in hun woningen gevonden. FIETSRIJDER MET DUORIJDSTER AANGEREDEN. Vlak voor twee auto's den straatweg overgestoken. Op het kruispunt van den Rijksstraatweg Amsterdam Amersfoort met het rijwielpad over de heide van Laren (N.H.) naar het Bluk, onder de gemeente Laren is Zaterdagavond een ernstige aanrijding gebeurd. Twee auto's die el kaar wilden passeeren, reden naast elkaar in de richting Amsterdam, toen zekere B. uit Hilversum, komende over genoemd fiets pad uit de richting Laren, nog voor de auto's wilde oversteken. Voor de eerste kwam hy langs, door de tweede werd hy eGhter ge grepen. Deze auto werd bestuurd door K. uit Hamm in Westfalen. Zoowel B. als mej. Sch. uit Laren, die hij op den bagagedrager meevoerde, werden gegrepen. Beiden kwa men te vallen. Na ter plaatse door een dokter te zijn verbonden, werden ze naar het St. Jans handen vast en rukte die los. De scherpe punt, die door zijn vleesch scheurde en kraste langs het gewricht van zijn schouder, veroorzaakte een vreeselijke pijn. Hij probeerde te loopen, doch een nevel kwam over zijn oogen. Hij struikelde en viel. Toen voelde hij zich wegzinken als in een diepte. Het was nacht, voor Jonathan tot bewustzijn kwam. Hij lag op zijn rug en uit den kramp in zijn beenen wist hij, dat men hem stevig had gebonden. Hij zag den gloed van een vuur, maar kon zijn hoofd niet opheffen. Het ritselen van de blaren op den wind toonde, dat hij zich nog in het bosch bevond. En het verre ruischen van een waterval klonk bekend. Hij voelde zich uitgeput en viel weldra weer in slaap. Niet voor het dag was opende hij de oogen. Boven hem welfde zich de blauwe hemel. Hij wendde het hoofd om en zag, dat hij vertoefde in een soort amphitheater, enkele tientallen meters in het vierkant, geheel afgesloten door lage rotsen. Een paar ruw getimmerde hutten deden hem inzien, dat hij gebracht was naar de schuilplaats van Bing Legget. Stemmen trokken zijn aandacht en nu merkte hij een grooten Indiaan, die bij hem op en neer liep, terwijl verderop in de schaduw zéven rood huiden en drie blanken bij elkaar zaten. Den reusachtigen roodhuid naast zich herkende hij onmiddellijk als Ashbow, het Shawnee-opper- hoofd, een van de medestanders van Bing Legget. Van de overige roodhuiden waren drie Delawares en vier Shawnees, allen veteranen. Hun naakte, ge spierde lichamen waren beschilderd met bizarre symbolen van den dood. Het drietal blanken was bijna even gebronsd als hun lndiaansche bond- Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) ziekenhuis te Laren overgebracht. Hun toe stand was Zondag vry goed. Men vermoedt dat de wielryder zonder licht heeft gereden. Geen van de twee autobestuurders heeft iets zien aankomen. OP ZIJN SCHOONVADER GESCHOTEN. Schoonzoon, die z(jn weggeloopen vrouw kwam terngeischen, lost twee revolver schoten, waarmee by zyn schoonvader en zichzelf verwondt. Zondagavond tusschen half elf en elf uur heeft zich in een woning aan de Wolfaerts- bocht te Rotterdam een familiedrama afge speeld, waarbij de 25-jarige J. L. Padmos zyn schoonvader den 53-jarigen P. J. Bons met een revolverschot in den buik heeft getroffen. De dader werd door familieleden overmand en aan de politie overgeleverd. Tydens de worsteling loste htj nog een tweede schot, waardoor hij zichzelf in den linkerhand raakte. De schoonvader werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel om gebracht. Van haar man weggeloopen. De dader, J. L. P., was sinds eenigen tijd gehuwd met de 21-jarige dochter Bets uit het gezin Bons. De laatste weken had dit echtpaar echter voortdurend ruzie; volgens familieleden behandelde P. zyn vrouw slecht. Het gevolg hiervan was dan ook, dat de vrouw Zaterdagmiddag de echtelijke woning op Charlois verliet en naar haar ouders ging, bij wie zij in de woning aan de Wolfaerts- bocht werd opgenomen. Gisteravond bracht het gezin B., bestaande uit vader, moeder een zoon en de van haar man weggeloopen dochter, een bezoek aan een zoon, die in de Oostvoornschestraat woont. Toen men om half elf naar huis terugkeerde, bemerkte men, dat J. L. P. op den hoek van de Boer- goenschestraat stond, waar hy waarschijniyk de thuiskomst van zyn schoonouders en zyn vrouw afwachtte. Toen de familie naderby kwam liep P. evenwel door. De familie B. is toen haar woning, een eerste etage, aan de Wolfaerts- bocht binnengegaan. Op verzoek van de dochter, die zeide bang te zijn voor haar man, werd de deur, die op de eerste etage van het portaal toegang geeft tot de gang van de familie B. op slot gedaan. Ook de buitendeur was gesloten. De familie was echter nog maar nauwelijks thuis, toen men iemand de trap hoorde opkomen. P. had met een iooper de voordeur opengemaakt en was zoodoende het huis binnengekomen. Hij vond echter de portaaldeur naar de gang op slot. P. klopte aan, waarop de moeder, die met de anderen naar de gang was ge komen, vroeg wie er was. Hierop antwoordde P. dat hij het was en dat men de portaal deur moest openen, want dat hij deze anders zou intrappen. De vader antwoordde toen, dat hy zou worden binnengelaten. Twee revolverschoten. De deur werd opengedaan en de vader en zyn zoon, de 18-jarige P. J. B. Jr., posteer den zich aan den ingang. De schoonzoon zeide toen op opgewonden toon, dat als zyn vrouw niet over een half uur bij hem thuis zou zyn gekomen, er andere dingen zouden geschieden. Er ontstond een woordenwisse ling, waarbij de vader vroeg, wat er dan wel zou gebeuren. Hierop haalde P. plotseling een revolver uit zijn broekzak, waarmee hij zijnschoon- genooten. Slechts een hunner kende Jonathan niet. De blondgebaarde reus in het midden was Legget, terwijl Brandt de derde was. ,,Ik ga in geen geval tegen de Indianen in," zeide Legget op beslisten toon. Ashbow heeft mij tal van keeren het leven gered. Die Zane hoort hem toe en al zag ik liever, da. ze den kerel op staanden voet afmaakten, ik denk er niet aan, in te grijpen in de plannen van de Shawnees." „Wat doen die roodhuiden hem mee te willen sleepen naar hun dorp?" bromde Brandt nijdig. „Dat is alieen maar lndiaansche ijdelheid en trots." „Het is roodhuidenmanier, waaraan wc niets kunnen veranderen." „Maar jij bent de baas hier. Je kunt toch zeggen, dat die woudlooper uit den weg geruimd moet worden?" „Ik kom niet tusschenbeide. In elk geval zal de Shawnee hem niet veel uitstel geven, als hij een maal thuis is. Hij is veel te blij, zijn vijand in handen te hebben gekregen en daarom moet zijn stam het slotbedrijf meemaken. Het is heel goed I te billijken." „Maar voor ons is het gevaarlijk en voor Ashbow I beteekent het spelen met den dood. Waarom houdt hij Zane niet hier vast, tot je hem wat meer be- I scherming kunt meegeven? Je kunt die woud loopers niet tegenhouden. Dat weet jij zoo nog 1 niet, >vant jij bent hier in de buurt weinig bekend." j „Ik ben hier even lang als jij en heb wel een en ander meegemaakt," antwoordde Legget kalm. „Maar nooit ben je zoo opgejaagd als den iaatsten tijd door deze woudloopers en alles, wat je van hen 1 weet, hoor je van de Indianen. Als die kerel hier levend vandaan komt, maken we een onvergeeflijke fout. Het is van hier naar de nederzetting van de Shawnees een tocht van twee dagen. Dacht je soms, dat Wetzel bang is voor vier roodhuiden? Hij viel ons aan, toen wij met ons achten in een hinderlaag lagen te wachten. Het was stom geluk, dat we Zane in handen kregen." „Ik weet best, wat Wetzel, die „Wind des Doods", zooals de Delawares hem noemen, voor iemand is. Ai heb ik hem nooit gezien, als we tegenover elkaar komen te staan, heeft hij niets meer in te brengen." „Kerel, je bent gek!" riep Brandt. „Hij heeft je in stukken gesneden voor je tijd hebben zou om te schieten. Hij kan je een tomahawk aanbieden, maar voor je dien gebruikt, heeft hij hem weer afge nomen en er je eigen hoofd mee gespleten. Ik weet, wat ik zeg. Je herinnert je toch Jake Deering? Hij kwam bij jou uit de buurt? Wetzel vocht tegen hem en Jim Girty tegelijk en maakte hen af. Je weet, wat hij met Girty uithaalde." „Hij kan wel goed vechten, maar ik ben niet bang voor hem." „Daar gaat het niet om. ik geef je slechts den raad, één van die kerels ,voor goed onschadelijk te maken, nu je de kans hebt." 4 Brandt sprak zoo heftig, dat het indruk maakte op Legget. Peinzend rookte hij ijn pijp. Plotseling wendde hij zich tot het Shawnee-opperhoofd in diens eigen taal: „Wil Ashbow zijn gevangene afstaan voor vijf paarden?" De Indiaan schudde ontkennend het hoofd. „Hoeveel vraagt hij dan?" Het opperhoofd schreed vol waardigheid op en neer bij zijn gevangene, zijn donker en strak ge zicht stond onbewogen, maar uit zijn houding vader bedreigde. Deze greep naar het wapen en duwde dit weg, maar gelijkertyd loste P. een schot. Dit schot trof den schoon vader in den buik, maar deze bemerkte hiervan aanvankeiyk niets. Toen n.l. het schot gevallen was, stortten de schoonvader en zijn zoon zich op P. en wisten hem beet te pakken. In de gang ontstond een felle worsteling, waarbij P., die de revolver nog steeds in de hand had, nogmaals een schot loste. Hiermee trof hij evenwel zichzelf in den muis van den linkerhand. Na dit schot wisten de schoonvader en zijn zoon den aanvaller te overmannen, waarbij deze nog een paar flksche klappen op het hoofd opliep. Op het lawaai was een buurman van de tweede étage komen toeloopen, die de be hulpzame hand bood by het vasthouden van P. De schoonvader, die nog steeds niet be merkt had, dat hij door het eerste schot getroffen was, wist toen denj dader zyn wapen te ontrukken. In de Sraat hadden zich inmiddels een aantal menschen voor de woning verzameld, die op het lawaai van de schoten en de vechtpartij waren af gekomen. Dit kreeg een agent van politie, die op zijn ronde was, in de gaten, die zich dan ook naar de woning begaf, waar men P. aan hem overgaf. De agent heeft hem toen naar het politiebureau op Charlois over gebracht, waar htj werd ingesloten. Op dat oogenblik dacht men nog, dat het drama tenslotte met de verwonding van den revol verschieter in zijn eigen linkerhand wasaf- geloopen. Zyn verwonding bemerkt. Een kwartier na het gebeurde voelde de vader, die evenals de andere familieleden natuuriyk nogal overstuur was, zich onwel worden. Hij begaf zich te voet naar dokter S. Hannik, die vlak bij hem woont aan de Wolfaertsbocht en stelde dezen op de hoogte van het gebeurde en constateerde, dat hij door een schot in den buik was getroffen. Hoewel de wonde maar weinig bloedverlies had veroorzaakt, was deze toch zoo ernstig, dat de dokter onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel noodig achtte. Met een auto van den G.G.D. is de getroffene daarheen vervoerd, waar opname noodzakelijk bleek. Er zal operatief moeten worden ingegrepen, teneinde den kogel te verwijderen. Op het politiebureau in Charlois zijn de dader en de getuigen van den aanslag ge hoord. De verwonde hand van P. werd er verbonden, maar daar na bet verhoor een verdere behandeling van de wonde noodig bleek, werd de man nog 's nachts eveneens naar het ziekenhuis gebracht. Na hier te zijn behandeld werd hij teruggebracht naar het politiebureau aan de Nassaukade, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. De revolver, waarmee de aanslag is gepleegd, is door de politie in beslag genomen. Dezer dagen ontvingen wij het program maboekje van het Turnfeest te Middelharnis. Wanneer we den inhoud van dat werkje goed bekijken, mogen wij constateeren dat voor dezen demonstratiedag groote belang stelling bestaat, zelfs tot ver buiten ons eiland. sprak trots. Met diepe stem antwoordde hij: „De Shawnee kent de wouden van de groote nieren af, waar de zon ondergaat, tot de blauwe heuvels, waar zij rijst. Hij heeft de bleekgezichten, die groote jagers zijn, beiden ontmoet. Slechts voor den „Wind der Doods" wil Ashbow zijn ge vangen verkoopen." „Zie je wel, dat het niets geeft?" zeide Legget. „Laat het maar zoo. Hij zal gauw genoeg met dien woudlooper afrekenen. Hoe eerder hij vertrekt, des te eerder is hij terug en dan kunnen wij aan den slag gaan. Je hoeft niet te klagen, nu je het meisje... „Schietop!" viel Brandt hem scherp in de rede. „Het komt mij voor, Brandt, dat die verliefd heid op je zenuwen begint te werken. Ik heb je nooit zoo meegemaakt. Je bent al bang voor een geboeiden kerel, die nog maar een oogenblik te leven heeft." „Ik ben voor niemand bang!" schreeuwde Brandt woest, „maar ik zie, wat jij niet schijnt te willen begrijpen. Als dic^Zane loskomt, wat heel waar schijnlijk is, zullen Wetzel en hij jou bende in de pan hakken." „Hahaha!" schaterde Legget. „Dan zou jij ook je kans misloopen om het meisje te krijgen, hé? „Ik praat er niet meer over," nijdigde Brandt, terwijl hij opstond en wegliep. Bij Jonathan bleef hij een oogenblik staan. „Zane, ik moet nog altijd met je afrekenen voor dien slag, dien j? me destijds hebt gegeven. Ik denk, dat ik een paar dagen bij de Shawnees blijf „Met dat aardige meisje," interruppeerde Legget. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1