idelharnis irsgoe- iisü Tandarts BUUS J eerst een vragen bij 55 70 c.M. breed 75 )OR TAPIJTEN, „90 ISO X 240 S.50 59 1 iste adres 5 |Asytstraat 15. ZITDAG f 1,- 0,075 WOENSDAG 4 MEI 1932 14E JAARGANG. - N°. 50 Verkeerslessen van den A.N.W.B, FEUILLETON. DE WILDERNIS OVERWONNEN. MIJN H ARDT'S BINNENLAND J >OPER, i, dessins als in do e Bouclé loopers, JL 2 solide kwa- e kleurstellin- itisch en solide jikt voor breede winkel -loopers, de beste kwall en goud, eed 180 c.M. breed MATTEN, dochten deurmat, van de cocosgarens, 5 50 x 80 1*95 ARPETTEN, eefsel, trissche modern© streepdessins, STUKGOED, Slaapkamer of moderhe ner, naturel kleur, ,15 c.M. br.l 140 c.M. br. frissche rultdesslns 40 x 180 NWEG FRAAT K FRAN33TRAAT >EB TAKSTRAAT 228 m |Het kantoor van de NEDER- LANDSCHE STAATSLOTERIJ, Voorstraat 70 te BRIELLE, is verplaatst naar De Collectrice: 19O. LACRQIX. houdt vanaf 10 September Donderdags te Dlrksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 {tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half 11 4 uur. )ie dagen SPREEKUUR te MID- )ELHARNIS,'s morgens van half tot 10 uur, 's avonds van 7 t 8 uur. Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN vflü 16 regels t ft 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels» elke regel meer 15 cent* Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 15e Les. Zorg dat het fietslicht niet verblindt: Een fietslantaarn heeft tweeërlei doel. Vooreerst dient die om den weg voor den fietser te verlichten, maar ook, om in donker een anderen fietser, of een automobilist, die van den anderen kant komt te laten zien, dat een fiets hen tegemoet rijdt Daarom eischt de wet een helder brandende lantaarn, want een lichtje als een gloeiende spijker verlicht den weg niet voldoende en wordt bovendien niet tijdig genoeg opgemerkt door een tegemoet rijdenden fietser of chauf feur. Vooral op donkere buitenwegen is het .noodig dat de lantaarn den weg goed ver licht; daartoe moet de lichtbundel natuurlijk goed op den weg vallen en moet het licht van de fietslantaarn een weinig naar beneden worden gericht; anders worden de personen, die men tegenkomt, verblind, want ook een fietslicht kan verblinden. Dat kan heel ge vaarlijk zijn, want de fietser, of autorijder, die door het schelle licht verblind wordt, kan niets meer zien en loopt gevaar zijn stuur kwijt te raken en ongelukken te maken. Tel kens vermelden de couranten ernstige onge lukken, veroorzaakt tengevolge van ver blindende verlichting. Op het linkerplaatje is de fietslantaarn goed gesteld; de fietser ziet den weg vóór hem goed verlicht en zijn lantaarn hindert niemand. Op de teekening rechts verblindt het fietslicht den chauffeur, die leelijk met een boom langs den weg in botsing komt. Denk dus vooral aan de juiste plaatsing van de fietslantaarn! Openbare Raadsvergadering te DIRKS- LAND op Dinsdag 26 April 1932. Na de gewone opening en het lezen der notulen kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Een circulaire van den Minister van Handel en Nijverheid, waarin de mededeeling werd gedaan dat de voorschotten voor eventueel te bouwen arbeiderswoningen voortaan slechts werden verstrekt tegen 5 rente in plaats -van 4 Idem de mededeeling dat de steunregeling werd verlengd tot 9, later tot 16 April en de norm voor kostgangers terug gebracht werd van 5,— op 4,50 per week. Van het Bestuur der Bijzondere School een schrijven dat zij genoegen namen met de 100,subsidie voor den cursus Fransch. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geauluitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 28) Helen bloosde, maar gaf geen antwoord. En toen hij haar opnam in zijn armen, sloeg zij de oogen neer. Ditmaal was het een moeilijke tocht, door de beek heen. Het water reikte ver boven de knieën. Een oogenblik dreigde hij het evenwicht te ver liezen en Helen sloeg, een kreet van schrik slakend, haar armen om zijn hals. Toen zij aan de over zijde gekomen, weer zou loopen, bleek heur haar verward geraakt in de knoopen van zijn jas. Zij probeerde, het hoofd tegen zijn schouder, vergeefs het haar te ontwarren, totdat zij met een ruk zichzelf losmaakte. Het pad werd nu breeder en daalde niet meer zoo snel. Jonathan verhaastte zijn schreden, zoodat Helen verplicht was, zoo nu en dan op een drafje te loopen oin hem bij te houden. Zij moesten zoo snel mogelijk naar huis en zij wist zich de uiterste inspanning te moeten getroosten. Toen zij den voet van den berg bereikten, was de nevel op getrokken en straalde de zon in het dal. Het was nu nog slechts een korte wandeling naar de nederzetting. Jonathan sprak alleen, toen hij vragen moest, waar zij de cano had gelaten. Evenzoo van het bestuur van Volksonderwijs met dank voor de verstrekte subsidie 5 100, voor bovengenoemden cursus. L. v. d. Velde neemt zijn benoeming tot lid der Schoolcommissie aan. Van het Centraal comité voor stichting van het Schoolartsen-instituut een schrijven met dank voor het verstrekte bedrag k f 6,25 ten dienste van onderzoek voor een te stichten dienst. Het verslag over de toestanden op de beide scholen werd voorgelezen. Een verzoek van den Bond ter bestrijding van het alcoholisme om het aantal vergunnin gen te verlagen werd voor kennisgeving aan genomen. Een schrijven van den Minister, waarin wordt meegedeeld dat tot 3 Jan. j.l. 25 en vanaf dien datum tot 30 April 70 door het Rijk wordt vergoed in de kosten van de steun verlening aan werkeloozen. Met de Bank der Nederl. gemeenten wordt een nieuwe overeenkomst van deposito-reke ning aangegaan. Op verzoek aan den Minister kunnen de winkels na de invoering van den zomertijd ook 's morgens 5 uur geopend zijn. Aan A. Nieuwland en P. de Groot wordt resp. 20,— en 10,tegemoet gekomen in de kosten van het bezoek voor hun kind aan de U.L.O. te Middelharnis. De kosten per leerling der Openbare School over 1929 wordt bepaald op 14,87 en dat der Bijzondere op 20,90. Als oninbaar school geld worden verklaard resp. 82,en 87, Volgens de verordening tot heffing en invor dering van het vergunningsrecht wordt be paald dat 25,per 50,huurwaarde als vergunningsrecht geheven zal worden, bene vens een storting bij nieuwe verleening k 100,in eens. Voor verlofzaken gelden de zelfde bepalingen. Voorgelezen wordt een schrijven van H. Braber c.s., waarin de bezwaren tegen het heffen van 5 cent per KW. electriciteit boven het gewone tarief worden ontvouwd, zooals die ter vergadering van verbruikers enkele dagen geleden zijn besproken. De Voorzitter zegt dat B. en W. nog eens uitvoerig hebben nagegaan de redenen waarom met de E.M.G.O. de regeling is tot stand ge komen. Deze regeling is echter door de EMGO eigenmachtig afgeweken. Bovendien is geble ken dat de gasafname van grooten invloed is geweest op het gasbedrijf. Ter toelichting diene dat door één verbruiker van electriciteit over 7 tijdvakken van 1931 en '32 1085 M3. minder gas had afgenomen en in totaal het verbruik 5392 M3. in dezelfde tijden was teruggeloopen. Het gasbedrijf staat er dus niet zoo goed voor als adressanten wel meenen. Hij stelt daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. HAG ENS meent, dat, als het gasverbruik dan zoo vermindert er ook wel personeel te veel zal zijn. De VOORZITTER antwoordt dat degas- vermindering geen personeelsontslag nood zakelijk maakt. DE BONTE zegt dat de adressanten iets betoogen dat zij hadden kunnen weten als zij hier bij B. en W. waren geweest en daar hun licht opgestoken. Stuk voor stuk zijn hier argumenten onhoudbaar. De gemeente staat op het standpunt dat zij alles wat met gas kan gebeuren, moet bevorderen. Als ae E.M.G.O. in bijzondere gevallen de afnemers ter wille wil zijn, moet zij dat zelf weten, maar de Gemeente mag dat niet doen. Spreker Zij vonden het vaartuigje onder de wilgen en waren nu spoedig onder de overhangende rots van fort Henry. Even later betraden zij het pad, dat leidde naar de hut van kolonel Zane. Een groep jongens, mannen en vrouwen trok plotseling de aandacht van Helen. Het was iets heel bijzonders, als de hardwerkende pioniers een tijdlang niets deden. Sommigen van hen maakten heftige gebaren. Anderen waren in ernstig gesprek gewikkeld. Toen men Jonathan ontwaardde, riep men hem toe en wees men naar de herberg. De woudlooper lette echter op niemand. Helen had evenwel gemerkt, wat de reden was van de opgewondenheid. Zij meende te zien, dat er brand was geweest in de kroeg van Metzar, doch het volgend oogenblik ontdekte zij, dat de rook kwam uit een ruïne midden op den weg. Toch was ook de herberg vernield. De ruiten waren ingeslagen. De deuren ingetrapt. Het meubilair, tafels, stoelen en bedden, vormden een rookenden puinhoop. Bij de voordeur lag een roerlooze gestalte, ge deeltelijk bedekt door een kleed. Helen huiverde, toen zij het zag. Zou dat Brandt zijn? Zij volgde den woudlooper en trachtte haar ont roering te bedwingen. Bij de hut van kolonel Zane zag zij naar vader, Willy, Betty, Nell en anderen, die zij niet herkende. Allen keken in haar richting Helen's oogen vuiden zich met tranen, toen zij zag, hoe bleek en vermoeid haar vader was. Schuldbewust vroeg zij zich af, of zij de_oorzaak er van was. Het volgend oogenblik vloog zij in de uitgebreide armen van haar vader en Hoorde zij zijn hortende stem: „O, kind, kind!" Toen kwam Betty naar haar toe en Nell leek een gelukkige vogel. De kolonel drukte haar de hand. Hij sprak geen woord legt nog eens nadrukkelijk vast dat de EMGO. de schuld draagt van de ontevredenheid. Als de E.M.G.O. direct het door de gemeente vastgestelde verhoogde tarief had in rekening gebracht, had zij (de E.M.G.O.) wel minder aansluitingen gekregen, maar het gasbedrijf had daarmee gebaat geweest. Aangenomen. Door de combinatie van bouwers van wo ningen aan de Devinalaan op het land van mej. van Ginneken zal ƒ5per strekkenden meter betaald moeten worden voor toegang tot de Devinalaan. Aangegaan wordt een geldleening groot 1096,67 a 5 ten behoeve van openbare school ter dekking van extra uitgaven B. en W. stellen voor de steunregeling enz. te doen eindigen op 1 Mei a.s. DE VOORZITTER licht het voorstel toe. Hij zegt dat dit voorstel verband houd met een bericht van den Minister die de steunrege ling enz. op dien datum wil doen eindigen. DE BONTE is van meening dat die moti veering niet door den beugel kon op grond dat de minister dat zou willen. Daar behoeven we niet aan vast te houden en vooral niet op de datum want dit voorjaar is zeer laat en daarom wordt ook het landwerk verschoven. Tarwe wordt niet meer gewied maar gebeurt met de eg. Daarom is het noodig dat de steunregeling minstens verlengd wordt tot 15 Mei of eerder als er minder dan 10 werkeloozen zijn De steun is gebaseerd op een minimum levensonder houd dus de menschen hebben bij stopzetting niets meer om te koopen. Als de minister 70 bijdrage geeft is dat het bewijs dat ook hier de werkeloosheid groot is. DE VOORZITTER wil eerst oyerleg plegen met den minister want zelfstandig den datum verschuiven zou onverantwoordelijk zijn. Uit de 70 bijdragen blijkt reeds de toestand der gemeente. DE BONTE geeft toe dat wij ons moeten regelen naar de ministerieele besluiten, maar de tijden maken het noodzakelijk. DE VOORZITTER zegt dat de werkeloozen- kassen ook per 1 Mei eindigen. DE BONTE antwoord dat dit reglementair is vastgelegd. De verlenging tot 15 Mei geeft voor de Gemeente geen risico en stelt daarom voor de steunregeling tot dien datum door te doen gaan. HAGENS sluit zich bij de Bonte aan. Deze meent ook dat het nog minstens 3 a 4 weken zal duren voor er voldoende werk op het land is. ROODZAND (Weth.) meent dat veel van het weer afhangt en is ook niet tegen ver lenging. SOETEMAN. Wil ook met 14 dagen ver lengen maar acht het noodig dat de Burgem. of de Secr. eens naar den Haag gaan om den toestand te bespreken. DE VOORZITTER. Is niet tegen het voor stel de Bonte maar wil geen sprong in het duister doen. VAN 'T GELOOF meent ook dat verlen ging van steun noodzakelijk is met het oog op het late voorjaar. Na eenige discussie spreekt de Raad zich met algemeene stemmen uit voor verlenging en zal bij de minister eenzelfde poging wol den gedaan. Zoo noodig zal na de conferentie een spoedvergadering worden belegd. Als laatste punt komt een voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten dat voor iedere in de toekomst gebouwde arbeiderswoning een woning die voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komt, onbewoonbaar te verklaren met het noodige voorbehoud tot ontruiming. en wendde zich onmiddellijk tot Jonathan. De woudlooper leunde op zijn lang geweer en keek zijn broer vragend aan. „Zeg, Jack, je hebt een mooi oogenblik gemist vanmorgen. Wetzel kwam hier, toen het dag werd. Het onweer had hem opgehouden. Hij vertelde mij van jou ver moedens en voegde er aan toe, dat hij een nieuw Indianenspoor had ontdekt, dat eindigde bij de herberg. Wij gingen er onmiddellijk heen, denkend, nog niemand wakker te vinden. Doch Metzar was bezig, zijn boeltje te pakken en had had een half dozijn kerels bij zich, die er waarschijnlijk den heelen nacht geweest waren. Die kleine Engelsche zeeman was er en onder meer nog een vreemdeling, die er uitzag als een woudlooper. Het zag er ai direct leelijk uit. Wetzel en ik namen Metzar een verhoor af met het resultaat, dat ik den kerel verzocht, onmiddellijk te vertrekken." Kolonel Zane zweeg een oogenblik en lachte grimmig. „Wetzei heeft een handje geholpen. Die vreemdeling werd nijdig en haalde een groot mes voor den dag. Sam is op het oogenblik bezig, bij elkaar te rapen, wat er nog van hem over is! Metzar wilde zich verzetten en raakte leelijk ge wond. We hebben hem opgesloten. Case, die al een week iang dronken is geweest, liep Wetzel voor de voeten en kreeg een schop. Hij geeft sedert een uur bloed op, maar ik geloof niet, dat hij erg gewond is. Brandt vluchtte juist bijtijds in den afgeloopen nacht. Dit vond Wetzel in zijn kamer." Kolonel Zane toonde Jonathan een langen pijl. „Een boodschap van den Shawnee! Wetzel had dus gelijk," mompelde de woudlooper. „Juist, Lew vond den pijl nog steken in Brandt's kamer. Het ding was geschoten van het eiland af. Precies op de plaats, waar het spoor van den DE BONTE meent in dit voorstel niet meer te zien als een mooi gebaar want de consequen tie ontbreekt. Ais het B. en W. ernst is moeten zij de Gezondheidscommissie in den arm nemen die alsdan een ernstig onderzoek naar de slechte woningen zou doen instellen. Er zijn hier te weinig arbeiderswoningen. Hoewel echter in het verslag staat dat 13 woningen zijn bijgebouwd is daar geen enkele woning bij die door een landarbeider betaald zou kunnen worden. Er is hier een pogen om op de kleinst mogelijke oppervlakte de meest mogelijke kamertjes te bouwen waarin men zich niet kan draaien. Hij maakt daarvan de bouwers geen verwijt maar zulke woningen als aan de Oranje laan worden niet gebouwd al is dat dan ook een succes. Wij moeten daarom zelf de hand aan den ploeg slaan en weer van de Ministe rieele circulaire gebruik maken. Spreker hoopt binnenkort in de gelegenheid te zijn zelf met een bouwplan en financieele regeling ter tafel te komen. DE VOORZITTER antwoordt dat het tekort aan arbeiderswoningen opgeheven zal worden door den bouw aan de Wernerlaan door bouwondernemers. Op die wijze loopt de gemeente geen risico. Spreker had nu eens gehoopt op een pluimpje van de Bonte maar het schijnt dat onze weg niet de zijne is. DE BONTE meent alleen een principieel verschil te zien. Immers B. en W. zien alleen het particulier initiatief en hij ziet de woning bouw als sociale plicht der Gemeente. Hoe kunnen B. en W. aantoonen dat zij bereiken zullen wat zij in hun voorstel betoogen? DE VOORZITTER. De heele lijst woningen die voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king komen hebben we in ons bezit en waaraan de Bonte ook heeft meegewerkt. Wij zullen tot hetzelfde resultaat komen wat de Bonte wil. DE BONTE antwoordt dat hij het werk van B. en W. respecteert maar als nu maar aange pakt wordt. Hierna wordt het voorstel van B. en W, met algemeene stemmen aangenomen en de vergadering gesloten- Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten (Adv). Vergadering Boerenleenbank te OUDE TONGE. Donderdagavond vergaderde de Coöp. Boe renleenbank ten huize van dhr. A. J. van der Vliet onder voorzitterschap van den WelEd. Heer P. van Schouwen. De vergade ring was flink bezocht. Te ruim 6 uur heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. memoreerde dat de nog immer heerschende crisis haar invloed ook heeft doen gelden in het bedrijfsleven der leden, doch hij wenschte dat het einde van de crisis zou mogen nabfl zijn. Hij hoopte voorts dat de Bank weer zal mogen dienst doen als steun in het bedrijfsleven. Door het noemen van eenige cijfers toonde de voorzitter aan het omvangrijk werk der Bank. Hij eindigde zijn openingswoord met den wensch dat de Bank weer zal blijken te zijn de schakel in het bedrijfsleven. De notulen der vorige Indiaan eindigde in het water." „Die Shawnee wist ons dus te ontkomen." „Dat zegt Lew. Hijzelf is ook weg. Brandt even eens. Maar hoe het ook zij, wij zijn verlost van die bende en zullen wel nooit meer van die kerels hooren," De woudlooper schudde het hoofd. Tijdens het verhaal van den kolonel was de uitdrukking van zijn gezicht veranderd. Een felle uitdrukking kwam in zijn donkere oogen; zijn tanden klemde hij op elkaar. „Lew vreest, dat Brandt hoort bij de bende van Bing Legget. Die vervloekte verrader! De gemeen ste bende, die ooit deze streek heeft geteisterd, kan hem als een aanwinst beschouwen." Rusteloos zochten de oogen van Jonathan Zane de omgeving af en zijn blik sprak meer dan woor den. „Jij zou meteen weer op pad gaan," voegde de kolonel er nog aan toe. „Bess heeft ai brood en vleesch voor je gereed gemaakt. Het zal een lange, gevaarlijke tocht worden. Veel succes." De woudlooper ging even naar binnen en kwam terug met een knapzak over den schouder. On middellijk vertrok hij in oostelijke richting. De vrouwen hadden Helen meegetroond naar binnen, waar zij ongetwijfeld vrijer zou babbelen over de gebeurtenissen van den vorigen dag. „Sheppard," zeide kolonel Zane en zijn oogen fonkelden, „het was er Brandt om te doen, Helen in handen te krijgen. Wees er zeker van, dat Jo nathan en Wetzel henl stijf en koud in de bosschen zullen achterlaten. Ik heb Wetzel nog nooit zoo onverzoenlijk gezien en Jonathan is maar één keer zoo ontstellend koel geweest. Dat was toen Miller, een blanke bandiet van het type Brandt, pro- vergadering werden gelezen en ongewijzigd De rekening en balans werden overgelegd. Enkele vragen betreffende de rekening wer den door den kas3ier beantwoord. Z. h. s. werd daarna de rekening vastgesteld met een ontvang en uitgaaf van 791.819,45 en de balans met een ontvang en uitgaaf van 558.721,76 Het saldo in kas per 31 Dec. 1931 bedroeg 34.633,78, terwjjl de balans als reserve op dien datum aangaf ƒ31.645,31. De kassier werd voor zijn gehouden beheer gedechargeerd. Uit het verslag van den Raad van toe zicht bleek o.m. dat op het eind van het jaar 525 spaarders waren, dat de grootste inleg had bedragen 19940,52 tegen 4 cent als kleinste, de grootste terugvordering 31800,— en de kleinste 85 ct., dat het aantal voorschotten bedroeg 181 tegen 171 in het vorig jaar en dathet aantal rekening- couranthouders was gestegen van 25 op 30. Dit verslag en het verslag over den toestand der Bank werden goedgekeurd. Voorz. bracht de samenstellers een woord van dank. Het aftredend bestuurslid dhr. K. Mijs, alsmede het aftredend lid van den Raad van toezicht dhr. P. van Schouwen werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Onder dank aanvaardden beiden hun herbenoeming. Voorz. deelde hierna mede dat de renten ongewijzigd blijven, t.w. 3 84 voor spaar gelden en 4.75 voor opgenomen gelden. Het Bestuur werd gemachtigd 5 leden wegens vertrek af te voeren. Bij de rondvraag werden enkele vragen van huishoudelijken aard gesteld. Dan sluiting onder dank voor opkomst en gemoedelijke wijze van afdoening der zaken, DIERE MIST OP ZEE. Twee ernstige aanvaringen op de Noordzee yoor IJmuiden, waarbij een Belgische motorkotter zonk. Zondagmorgen zijn er op de Noordzee by dikken mist twee ernstige aanvaringen ge beurd. Te 7 uur werd te IJmuiden bericht ontvangen, dat op 30 mijl afstand een vis- schersvaartuig overvaren was door het Duit- sche s.s. Windau, dat op reis was van Swan sea naar Hamburg. Men wilde de motorred dingboot Neeltje Jacoba ter hulp zenden, doch er kwam draadloos bericht, dat de Win dau de opvarenden van het visschersvaartuig, dat een Belgische motorkotter uit Ostende bleek te zijn, aan boord had genomen en deze zou overgeven aan de voorgaats krui sende loodsboot. Men maakte te IJmuiden alles voor de ontvangst van de schipbreuke lingen gereed, doch later kwam er bericht,, dat de Windau naar Hamburg was door gevaren en daar de Belgen aan land zou zetten. De tweede aanvaring geschiedde 's morgens te half zeven op 35 mijlen N.N.W. van IJmui den. Bij zeer mistig weer lag de motorlogger Martensboek IJm. 283 van de Ver. Exploitatie Mij. te IJmuiden, welk schip Woensdag werd binnen verwacht, te steken, toen het van achteren aan stuurboord werd aangevaren beerde Betty te ontvoeren. Je hadt anders van morgen eens moeten zien, hoe Wetzel dien kerel behandelde. Wat deed hij ook zijn mes te trekken. Men kan het ons niet kwalijk nemen, als we zoo optreden. Wij moeten onszelf en vooral onze vrouwen beschermen. We hebben heel wat slechte kerels gehad en zij blijven gevaarlijk voor de neder zetting, omdat je nooit weet, wat je aan een man hebt, voor hij zijn waren aard heeft getoond. Heel wat misdadigers hebben ons het leven moeilijk gemaakt. Er waren er bij, die gedwongen werden, zich bij de bende vogelvrijen te voegen. Neenv Simon Girty bijvoorbeeld, je moet hem niet ver warren met Jim Girty, het brutaalste beest- mensch, dat ooit geleefd heeft. De Indianen waren zoo bang van Jim, dat zij zelfs na zijn dood zijn lijk nog niet durfden aanraken. Nu gelooft men, dat het er spookt en zijn botten staan er nog precies zoo." „Staan?" vroeg Sheppard verbaasd. „Ja. Het geraamte staat, zooals Girty stierf, rechtop tegen een boom, vastgenageld met een mes." „Wie heeft dat gedaan?" vroeg Sheppard vol afschuw. „Wie dat gedaan heeft? Wetzel natuurlijk! Lew maakte vijf jaar lang jacht op Jim Girty. Toen hij hem eindelijk te pakken kreeg... Dat vertel ik je wel eens op een anderen keer. Hij hanteerde Jim en diens kameraad Deering of het kinderen waren. Maar zooals ik zei, we hebben hier nog steeds gevaarlijke types. Simon Girty nam, toen hij deserteerde van fort Pitt, een twaalftal kerels met zich mee. Het zijn bandieten van de ergste soort. (Wordt vervolgd). it

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1