rsk 'i m PAKHUIS MET ERF 11$ flinke Dienstbode, Verkooping: DROOGSCHUUR MET ERF WOENSDAG 16 MAART 1932 DE WILDERNIS OVERWONNEN. Verkeerslessen van den A.N.W.B. Hierop letten! |«ÉJ wordt bij verstek veroordeeld tot dagen. h. wordt wegens rijden zonder licht bij veroordeeld tot 5 of 5 dagen his. d. B., landbouwer te Stellendam werd I geldig rijbewijs. lachte deelt mede dat hij het nieuwe nog Invangen had. I O. M. vordert 3 of 2 dagen, waartoe ld veroordeeld. I. d. S. 31 j., chauffeur te Middelharnis, Vereden zonder remmen. Het gevolg was Janrijding met zwaar lichamelijke ver- ■ïgen. jlachte deelte mede dat de voetrem niet Ie zou geweest zijn. 1 rapport wordt voorgelezen en is weinig over de wijze waarop de wagen werd houden. I O. M. deelt mede dat de zaak vervolgd lop verzoek van de rechtbank. Daarom |t hej een geldboete van 50of lOdagen. veroordeeld tot 25 of 10 dagen. 4. 32 ja. reiziger te Middelharnis had In met een motor-rijtuig zonder plaatje lop stond motor etc. wordt veroordeeld ■2 of 1 dag. eens staat hij terecht wegens het rijde n spiegeltje. Wordt veroordeeld tot 3 J dagen hechtenis. Itolg iu het u.s. Woensdagnummer. pkedikbeurten. Zondag 13 Maart 1932. iDEKLAiNDSCb tifcK V UKA1DE KERK. HlharDis, rm. ds. Dekker en 'say. dhr Iter rlsdqk, vm. leeskerk en 'sav.ds van Asch. J laud, vm.ds van der Wal en's av leeskerk. Bogen, vm. en 'say. dhr. verweel. fcaut, vm. en 'sav. ds. Bouw. [judam, vm. ds. v. Aineide (doop) en 'sav. T Bonman. Jereede, vm. dhr. Bouman. lorp, vm. leeskerk en nam. ds. van Ameide. Ive Tonge, vm. leeskerk en 's av. ds. Mekker. Tonge, vm. leeskerk en 'sav. ds. van der k Jirensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. Polhuijs. [straat, vm. dhr. Vetter. Bommel, vm. ds. v. Asch en 's av. leeskerk. 1 aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en 's av. l-kerk. Ivoetsluis, vm. ds. van der Grient en's av. Isdienst. Iwenhoorn, 'sav. ds. Brinkerink. ^nhoorn, vm. ds Bons. anje, 's av. ds. Brink, bolders, vm. ds. Bosch, ftewaal. vm. ds. Briok. lavliet, vm. ds. Moll van Charante. pnbroek, vm. ds. Staal. VEREENIGING VRIJZ. HERV. Imelsdijk (Laögeweg), vm. 10 uur ds.Hooy- fas uit Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. helharnis, vm. en 'sav. ds. Zeilstra. issant, vm. en 's av. leeskerk. lilendam, vm. en 'sav. leeskerk. |dorp, vm. en nm. leeskerk. fgensplaat, vm. en 'sav. ds. de LaDge. Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaft*. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Idelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Island, vm. en 'sav. leeskerk. Ikingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. ■dorp, vm. nm. en 'sav. dhr. Honkoop uit [otterdam. CHR. GEREFORMEERDE KERK. |delharnis, vm en 's av. ds. Ponsteijn uit Lisse DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bdorp, vm. ds. Foppema. ftnze van tge- iAM. In in Irs. ■ken. [932, van: and en den ede. jys. Mevrouw C. VAN SCHOUWEN v. d. Woude .Elzenhagen" Poeldijk, Westland, vraagt wegens huwe lijk der tegenwoordige tegen 15 Mei of 1 Juni een P.G niet beneden 20jaar Goed kun nende werken en van goede getuigen voorzien. Aanvangloon 300,per jaar. Wasch vrij. Op Woensdag 23 Maart 1932, bij Inzet. Op Woens dag 30 Maart 1932, bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hótel Spee te Sommelsdijk. a. Het gunstig gelegen aan de Kaai te Sommelsdijk, tot vele doeleinden geschikt. b. De aan den Achterweg te Sommels dijk. Ten verzoeke van de Firma Van den Doel en Van der Meide, aldaar. 1—3 Notaris VAN BUUREN. De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overtlakkee te Middelharnis (Langeweg) Is op eiken werkdag voor belangstel lenden GRATIS TOEQ AN K EL1JK. Desgewenscht geeft de tuinman alle Inlichtingen, die mochten worden ver langd. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,076 ADVERTËNTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 37 Algemeene Ledenvergadering S.B.Z. op Dinsdag j.l. In de Vergaderzaal der Oude School te OUDE TONGE. Te ruim 7 uur opende Voorz. dr. Parree deze vergadering. De zaal was overvol, hetgeen Voorz. zeer verheugde. Spr. memoreerde dat het afgeloopen vereenigingsjaar rustig was geweest. Het aantal zieken was wel niet veel minder, doch iiet aantal verpieegdagen daar entegen wel. De financieele vooruitgang is echter nog niet van dien aard, dat het Bestuur het zou aandurven rentelooze voorschotten te gaan aflossen, doch eerst nog eens een jaar inzien. Hij deelde verder mede, dat als de lijst van patiënten werd nagegaan, er veel op voor komen van blindeudarmgevallen. Men moet, aldus spr., daarbij verschil maken tusschen acute- en chronische gevallen, hetgeen hij op medische gronden toelichtte. Hij hoopte dat weinigen zullen moeten worden heengezonden naar ziekenhuizen, hetgeen zoowel een zegen zal zijn voor de leden als ook voor de kas. Spr. opende met den wensch dat het volgende jaar de financiën aflossing zullen gedoogen. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m.: dat liet ledenteal per 1 Januari 22-15, en per 31 December 2293 be droeg, alzoo een vooruitgang van 48; dat 51 patiënten voor rekening "van S. B. Z. waren behandeld, waarvan 42 een operatie hadden ondergaan', dat het aantal verpieegdagen bedroeg 865 en 4 patiënten waren overleden. Voorz. dankte den Secretaris en sprak daarbij den wensch uit, dat de blije toon die uit het jaarverslag spreekt, in vervulling zal mogen gaan. Was aan de arde „Ingekomen stukken", doch aangezien er geen waren, kon onmiddel lijk worden overgegaan tot „jaarverslag pen ningmeester" Uit dit verslag bleek, dat de rekening sloot met een ontvang en uitgaaf van 7404,551, terwijl de balans een actief en passief aangaf van 2959,54, met een nadeelig saldo van 598,38 (het nadeelig saldo 1930 bedroeg 1314,174). Het verslag van de controle-commissie werd gelezen, waaruit ten volle bleek, dat de pennignmeester zich nauwgezet van zijn taak had gekweten. De rekening werd goedgekerud en den penning meester gedechargeerd. Dhr. J, C. van den Ouden vond de salarissen van Secretaris en Penningmeester te laag en wenschte deze te herzien. Voorz. antwoordde dat het Bestuur deze salarissen regelde, doch daar beide functio narissen nog niet hadden geklaagd, was het vanzelf zoo gebleven. De contributie voor het jaar 1932/33 bleef ongewijzigd. De aftredende bestuursleden Mevrouw de Vin, dr. Parree en C. Gebraad werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Allen lieten zich hun herbenoeming welgevallen. In de rondvraag vroeg dhr. L. Holleman nog naar betaling van gemaakte kosten voor amandelen knippen bij zijn dochtertje, waarop Voorz. antwoordde, dat de kas dit niet kon betalen, daar het kind niet in een ziekenhuis was verpleegd. Nadat nog eenige vragers waren beantwoord, drong de Secretaris er bij de leden op aan, dat, als zij een bewijs komen halen voor een patient die moet worden opgenomen in eer ziekenhuis steeds de contri- FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG {Geaut. uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 15) „Het is best gegaan, kolonel," antwoordde Bennet. „Ik heb een boodschap voor u. Gaat u even mee?" En kolonel Zane meetrekkend totdat de anderen niet meer konden hooren, wat hij wilde zeggen, ging hij voort: Ik hoorde bij toeval, omdat ik ging luisteren, zoodra ik meende, dat het van belang werd, dat er een Engelschman op Fort Pitt is, die de dochter van Sheppard met een bezoek wil vereeren. Van een van de menschen yan Brandt, die toevallig in Fort Pitt kwamen, juist toen wij weggingen, hoorde ik, dat Sheppard een vriend van u is, die hier woont op het oogen- biik. De Engelschman schijnt wel een behoorlijke kerel, maar hij is zeldzaam brutaal en roekeloos. Hij heeft een bediende bij zich, die er uitziet als een zeeman, een kerel rauwer, dan ik in lang heb ontmoet. Die heeft op Fort Pitt al iemand over hoop gestoken. U kunt het tweetal hier, als het weerzoo blijft, binnen een paar dagen verwachten. Daarom dunkt het mij goed, u onmiddellijk in te lichten." „Zoo, zoo," antwoordde kolonel Zane peinzend. Hij herinnerde zich, wat Sheppard had gezegd over een Engelschman. „Ik ben blij, dat ja het butiekaart, goedea naam en voornamen, leef tijd e.d. van den patient mede te brengen. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering, den wensch uitsprekende, dat de getoonde belangstelling niet zal luwen, doch het vol gende jaar zeker zoo groot mag zijn. Vergadering „Groene Kruis" te OUDE TONGE. J.l. Donderdagavond had in de Oude School vergadering plaats van de afd. Oudc-Tonge van liet „Groene Kruis", onder voorzitter schap van dhr. A. de Haas van Dorsser. Voorz. heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid Burgem. Vooijs en dr. Van Gelder uit Nieuwe-Tonge. Hij opende de ver gadering en gaf het woord aan laatstgenoemde. Spr. gat' weer de taak die het Voorloopig Bestuur had ten uitvoer te brengen, o.a. sta tuten opmaken, leden aanwerven, enz. Indien aldus een afdeeling tot stand is gekomen, be gint men met aanschaffing van Groene Kruis- artikelen, invoering van wijkverpleging en wat dies meer zij. Spr. noemde een Groene Kruis niet alleen een algemeen belang, het is zeer zeker een sociaal belang, daar het t.b.c. be strijding bevordert, consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters in het leven roept, de verzorging van moeder en kind, enz. enz. Hij sprak den wensch uit, dat het Groene Kruis een zegen moge zijn voor de zieken en ge- brekkigen te Oude-Tonge. Hierna werden de statuten artikelsgewijze door den Voorzitter voorgelezen. Bij artikel 5, wat betrof de contributie, ontstond een langdurige discussie. Ten slotte werd de con tributie bepaald op 1,per lid, (minimum), terwijl de gelegenheid werd opengesteld voor meerderjarige ongehuwden, eveneens als lid toe te treden Op voorstel van Hendrikse werd de contributie-bepaling niet in de sta tuten doch in het Huishoudelijk reglement opgenomen Het laatste werd door dr. Van Gelder voorgelezen en sommige gevallen toe gelicht. Op voorstel van Kanters werd daarin be paald dat de Algemeene vergadering niet in Januari, doch in Februari zal plaats hebben. Het voorloopig Bestuur--bestaande uit de heeren A. de Haas van DoFssèr, J. A. Vrees wijk, J. van den Tol, H. Beijer, W. Los, L. Kardux en K. J. de Bruin, werd definitief gekozen, terwijl dit Bestuur werd uitgebreid met den plaatselijken geneesheer dr. Parree en dhr. C. Gebraad. Allen namen hun benoe ming aan. Op voorstel van dhr. Fiere werd den Bur gemeester verzocht eere-Voorzitter dezer af deeling te worden. Burgemeester Vooys nam onder dank voor het vertrouwen dat de vergadering in hem stelde, het eere-Vooizitterschap aan, waarbij hij zijn volle medewerking toezegde. Hierna sloot de Voorz. onder dank aan dr. Van Gelder voor zijn duidelijke uiteenzetting en Burgemeester Vooys voor zijn toezegging voor medewerking. Tot slot dankte de Burgemeester den Voor zitter voor zijn leiding. HELLEVOETSLU1S. 2 Maart j.l. had in de zaal van mej. de wed. L. de Pijper een algemeene ledenvergadering plaats van V. V. V. te Nieuw-Helvoet. Toen de Voorzitter, de heer J. Vermaat, de vergadering opende, bleek dat er voor het eerst een dame ter vergadering was. Als blijk van waardeering daarvan bood de voorzitter haar een consumptie aan. De Voorzitter gaf een kort overzicht over het afgeloopen jaar en bracht in herinnering de klein-fokveedag, welke uitstekend is ge slaagd» en waarmede de vereeniging een reuze succes boekte. Jammer dat de finan cieels ook geen succes was, integendeel was dat een groote tegenvaller, zoodat de geheele kas van V. V. V. eraan ging en er zelfs nog een schuld overbleef. Door medewerking van verschillende voor aan staande personen op klein-fokveegebied z(jn er echter eenige flinke giften binnen gekomen, zoodat er weer iets in kas kwam en deze nu weer een voordeelig saldo heeft In de vacatures Holleman en Slings, welke beide heeren naar elders zijn vertrokken, werden tot bestuursleden gekozen de heeren M. Arkenbout en Visser, laatstgenoemde Hoofd der School a/d Westdjjk, terwijl in de plaats van den heer Schier, welke heeft bedankt, gekozen werd dhr. H v. Leeuwen. Met het oog op het disponibel stellen van pension werden weer verschillende adressen genoteerd. Hoewel er in de gemeente zeer weinig woningen leeg staan, werd toch besloten door flink adverteeren de aandacht van het publiek te vestigen op Nieuw-Helvoet als woonplaats. Voorts werden nog vele zaken, den bloei van de Gemeente betreffende, besproken, verschillende raadgevingen werden ten beste gegeven. De boeken en bescheiden der vereeniging waren nagezien door een daartoe benoemde commissie, welke alles in orde had bevonden. De Voorzitter dankte de commissie daar voor. Nadat er eenige aardigheden onder de aanwezigen waren verloot en tijdens de rondvraag nog verschillende aangelegen heden waren besproken, sloot de Voorzitter deze vergadering. KOCKANJE. Maandag 29 Febr. 's avonds 7 uur in 't café Heurèka hield Rockanjes V O.V. haar jaarvergadering met 46 leden. Na een pittig welkom van den heer L. Vijf winkel werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd een overzicht gegeven van het vreem-' delingen bezoek in '31 en van wat de ver eeniging weer deed omdat krachtig te be vorderen en hoe 't niettegenstaande de on gunst der tijden er weer alleszins reden was tot dankbaarheid. De Voorz. bracht den Secretaris den dank der vereeniging voor z(jn uitgebreid^ boeiend verslag en voor wat hij in '31 weer deed voor de goede zaak. De heer G. H. v. d. Wel deed rekening en verantwoording waaruit bleek een batig slot van 46,41. Van te voren nagezien en in orde bevonden door de heeren S Bregge- man en C. Nicolaï en dit door de tweede medegedeeld nam de vergaderiDg daarmee genoegen. De Penningmeester werd door de Voorz. bedankt voor zijn beheer. De aftredende bestuursleden, de Heeren J. Be(jer en Joh. van Soest werden bij accla matie herkozen en namen hunne herbenoe ming aan. De Voorzitter deelt nu mee, dat het Bestuur namens de vereeniging een verzoek aan Ged. Staten zond om Vermaat's aanvrage aan dat college, om een busdienBt te openen van Rockanje op Rotterdam, goed te keuren. Aan een verzoek aan V.V.V. van een 16-tal verhuurders om nab(j de woning van Mej Nieuwland een bord te plaatsen teraandui ding van de richting Korteweg-Langeweg- Gorsdijk besloot de vergadering te voldoen. De vergadering besloot aan 't Gemeente bestuur een subsidie van 75,— te vragen tot het aanbrengen van banken langs den Duinstraatweg en op andere mooie punten Aan den Raad te vragen verbetering van de W.C. op het kampeerterrein en daar meer licht aan te brengen; verder daar slechts die kampeerders toe te laten, die lid zijn van erkende kampeervereenigingenen den ver huurders van kampeerhuisjes uit den vreem de, als zij zelf die huisjes niet betrekken, maar ze anderen verhuren, de verplichting op te leggen dan 10,— te storten in de gemeentekas. Verder werd besloten een ingekomen schrijven van bewoners van den binnen- duinzoom, om hen te steunen bij hun stre ven naar verbetering van den weg daar aan te houden tot is uitgemaakt van wie die weg nu is; van de Duinmaatschapptj of van de gemeente. Tenslotte beproefde het lid de heer Louis Noordijk een balletje van verdachtmaking op te werpen aan het adres van Rockanjes oud-Secretaris, dat echter geen succes had, ook wijl hij aan een doovemansdeurtje klopte en krachtige bestrijding vond van uit het Bestuur en van uit de zaal, De heer Vijfvinkel sloot met een woord van dank voor de groote belangstelling en met de beste wenschen voor bet vreemde- lingenbezoek in 1932 aan Rockanje. L. v. d. B„ niet verschenen, wordt bij ver stek veroordeeld tot 5 g. of 2 d. L. v, O., te Dirksland, heeft met een aal- schaar gevi»cht. Verdachte dacht dat het mocht. Het O. M. vraagt IC boete of 5 dagen hechtenis. Wordt verooideeld tot 5 of 2 d. met ver beurdverklaring der aalschaar, waarvoor an ders 10 of 2 dagen op staat. A. A. V. wordt bij verstek veroordeeld tot 2 boete of 2 d. hechtenis. P. R., 24 j. te Sommelsdijk, heeft gereden op den Westdijk te Melissant. Wordt veroor deeld tot 2 of 1 dag hechtenis. C. v. E. wordt tot 2 boete of 1 d. hechtenis bij verstek veroordeeld. J. v. G., bij verstek veroordeeld tot 4 boete of 2 d. hechtenis. H. B., niet verschenen, wordt wegens rijden zonder licht veroordeeld tot 5 boete of 2 d. hechtenis. W. M. te Dirksland, gereden zonder licht en zonder reflector. Het bleek dat zijn elec- trische lantaarn niet aanstond. Wordt veroordeeld tot 5,boete of 2 d. hechtenis. J. A. K., 21 j., landarbeider te Diiksland, reed zonder roode reflector. Wordt veroor deeld tot 2 of 1 dag. Verzorg Uw keel dagelijks - Gorgel droog met Alleen in de 3 blauwe doozen 25, 45 en 65 ct. (Adv.) 3e Les. Let op! Gevaar! verteld hebt, Alex," antwoordde hij. „Was de man dronken, toen hij vertelde, naar het westen te komen, alleen om dat meisje?" „Dat was hij zeker," antwoordde Alex. „Maar niet, toen hij haar naam noemde. Ik werd achter dochtig en vroeg hem, hoe zij heette. Het ging zoo: Jake Wentz, de handelaar, vertelde, dat de kerel gevraagd had naar de Sheppard's, zoodra hij aankwam. Toen ik hem voor het eerst zag, was hij dronken en hoorde ik Jeff Lijnn zeggen, dat het hier een slecht land 'is om een vrouw achterna te loopen. Toen spitste ik mijn ooren. De Engelschman begon te lachen en zeidc: „Ik zou tot in de hel gaan voor de vrouw, die ik hebben wil. Hij zag er naar uit ook, kolonel!" Kolonel Zane bleef een oogenblik zwijgen, terwijl Alex zijn bundeltje vastmaakte aan den steel van zijn bijl. Maar toen de jonge man weg wilde gaan, herinnerde de kolonel zich plotseling het doel van zijn komst. „Nu heb ik jou wat te zeggen, Alex," begon hij, zich afvragend of de jongen inderdaad zou zijn gesneden uit het goede hout. ,,lk heb slecht nieuws voor je." Zonder eenige inleiding de oogen strak gericht op den jongen man, vertelde hij hem, dat Lane was vermoord, Mabel ontvoerd, maar na enkele dagen terug gebracht door Wetzel. Alex begon te vloeken en wraak te zweren. „Schei maar uit," vervolgde de kolonel. „Wetzel vervolgde de vier Indianen, die Mabel en een apar gestolen paarden meevoerden. De roodhuiden kregen oneenigheid over het meisje en twee hunner namen de paarden, terwijl de anderen Mabel weg voerden. Wetzel vervolgde deze, hakte hen in de pan en bracht Mabel thuis, Ze was 'er slecht aan Poeders en tabletten zijn alléén echtals de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Adv.) KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK Zitting van Yrydag II Maart 1932. (Vervolg.) J. T. wordt bij vei stek veroordeeld tot 5 boete of 1 dag hechtenis. Mej. A. de J. wordt bij verstek veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hedhtenis. A. P., niet verschenen, wordt veroordeeld tot 1 of 2 d. A. J. tot dezelfde boete. J. K., 18 j., landbouwer te Stellendam had gereden met een wagen, zonder dat de wielen waren afgedaan, had bovendien de bieten bladeren niet opgeraapt die eraf vielen. Voor het 2de gedeelte wordt hij veroor deeld: ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. W. v. D., 29 j., visscher te Stellendam had in een eendenkooi gekeken. Hij mocht er riet komen. Verdachte deelt mede geen bordjes te hebben gezien. Hij belooft er niet meer te komen. Daarom vraagt het O. M. 2 geldboete's maar van 1,waartoe hij wordt veroor deeld. P. v. S. wordt bij verstek veroordeeld tot 12 of 6 d. hechtenis wegens overtreding jachtwet. Met verbeurdverklaring der wild strik. 1 A NWB. TOERISTENBOND VOOB NEDERLAND J kgJ&, toe, maar nu komt ze er weer bovenop." „Wat zouden we hier moeten beginnen, als Wetzel er niet was," antwoordde Alex gejaagd, terwijl tranen over zijn bruine wangen liepen. „Arme Jake! Arme Mabel. Maar vervloekt, het is mijn schuld. Ik had haar moeten trouwen, zooals mijn plan was. Dan had zij niet zoo behoeven te lijden. Als ze mij nog hebben wil, zal ik het nu goed maken. Het komt alleen, omdat ik een eigen farm wou hebben en een grootere hut." i „Alex, je kent me," zeide kolonel Zane. „Kijk j ginds eens, een halve mijl verderop. Zie je dat groene stuk land daar? Met dien grooten note- boom middenin en die hut. Dat is een mooi terrein om een farm te beginnen. Je kunt het niet beter wenschen hier inde wildernis. Het is tachtig bunder groot. Den dag van je huwelijk met Mabel is die farm jou eigendom. Alex wer rood, begon te stamelen, doch slaagde er niet in, zijn dankbaarheid uit te drukken. „Schiet nu maar op. Hoe eerder je het Mabel vertelt, hoe beter," hernam de kolonel, stralend van vreugde. Hij was een onvergelijkelijke huwe-1 lijksmakelaar. En voor zichzelf had hij meer i pleizer van zijn geschenk dan iemand anders. j Toen zij bij de hut van Sheppard kwamen, zaten daar de meisjes nog buiten op een bank. Mabel rees op, zoodra zij Alex zag en bleef zwijgend en doodsbleek staan. Bennet zelf raakte totaal van streek door het zien van zooveel aanwezigen. .Kolonel Zane duwde Alex naar voren tot vlak bi] de bank en zeide: „Mabel, ik heb het zoo weten te schikken, dat je Alex een cadeautje kunt geven, 't Is een aardige farm, net iets voor een huwelijkscadeau." Mabel keek, niet begrijpend, van kolonel Zane Er zijn voorzichtige en onvoorzichtige kinderen. De onvoorzichtige zijn nu eens niet op het linkerplaatje afgebeeld, zooals op de beide vorige zegels, maar op de teekening rechts. Dat is expres gedaan, om de goede oplossing niet altijd rechts te laten zoeken. Heel onvoorzichtig komen Piet en zijn zusje Annemie achter de tram om, zonder eerst goed uit te kijken, of de weg, dien ze willen oversteken, wel vrij is.Zie maar eens hoe gevaarlijk dat is. De chauffeur, die juist de tram passeert, kan natuurlijk niet zien, dat daar een paar domme, on oplettende kinderen aankomen en hij moet ineens verschrikkelijk haastig uitwijkeD, om naar de meisjes en vervolgens naar het gelukkige gezicht van den man, dien zij liefhad. Toen zij begreep, wat hij bedoelde, uitte zij een kreet en wankelde. Doch zij viel niet, want Alex, die eindelijk tot zichzelf was gekomen, sprong toe en sloot haar in zijn armen. Dien avond weigerde Helen Brandt en ver schillende andere bezoekers te ontvangen. Zij ging bij haar vader op de bank zitten, terwijl deze een pijpje rookte. „Waar is Will?" vroeg zij. „Hij zeide, dat hij op jacht ging," antwoordde haar vader. „Wat grappig! Zou hij last hebben van wildernis koorts?" „Ik geloof het wel." Een langdurige stilte ontstond. Sheppard, ge wend aan Helen's vroolijk gebabbel, merkte tot zijn verwondering, hoc stil zij was. „Waarom praat je zoo weinig?" „Ik heb een beetje heimwee," antwoordde Helen met merkbaren tegenzin. „Hoe is dat mogelijk. Het is hier zoo mooi, al zul-jij, die zoo van muziek houdt en vroolijkhcid, wel veel missen. Dikwijls ben ik bang, dat jij je niet gelukkig zult voelen en dan ga ik verlangen naar het oude huis, dat me altijd doet denken aan je moeder." „Vergeet maar, wat ik zei," smeekte Heien. „Ik ben vandaag in een vervelende bui. Misschien is het heelcmaal geen heimwee." „Ik dacht tenminste, dat je je wel gelukkig voelde." „Ik ben heusch gelukkig, vader. Het zijn maar kuren van me." „Maar ik moet je wat anders vertellen. Helen. Iets wat me al bezighoudt, sinds kolonel Zane er over sprak. Mordaunt is op weg naar Fort Henrv." „Mordaunt? Dat kan niet. Wie vertelt dat?" „Ik vrees, dat het werkelijk zoo is. Kolonel Zane vertelde, dat op Fort Pitt 'een Engelschman naar ons gevraagd heeft. De beschrijving van dien kerel past volkomen op Mordaunt. Ik ben bang, dat hij het is en dat hij je achterna komt." „Als hij het is, kan het immers nog niets schelen. We hebben niets met hem te maken. Hij kan ons niets doen." „Hij zet er alles op om jou te krijgen. Ben je niet bang van hem?" „Ik niet," riep Helen, toornig lachend. „Laat hij maar oppassen! Hij heeft hier niets in de neder zetting te commandeeren. Ik heb hem verteld, dat ik niets van hem wil weten en daar blijf ik bij." „Dat doet me genoegen. Ik had het je liever niet verteld, maar het leek me noodzakelijk, dat je het wist. Nu ga ik naar bed; kindje, wel te rusten!" Lang nadat Sheppard was weggegaan, bleef Helen nog zitten. Zij dacht aan het verleden. Ook aan dien onwelkomen bewonderaar Mordaunt. I Zc zag hem weer voor zich met zijn knap, bleek gezicht, altijd even keurig gekleed. Zij had hem J wel aardig gevonden, totdat hij haar vader ruïneer de en zichzelf, en haar verveelde met zijn voort durende attenties. Toen hij zijn geld had ver speeld, was Jhj een speler geworden en een dronk aard. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1