ren ET JE «ANDER GENEZING!!! Co's NEUS-KRUIDEN ROTTERDAM GEVRAAGD VISSER Co. SCHIEDAM. WOENSDAG 9 MAART 1932 Verkeerslessen van den A.N.W.B. DE WILDERNIS OVERWONNEN. VERSLAGEN SLAPELOOS Mijnhardt's Zenuwtabletten Leest „Onze Eilanden," L slapeloosheid.) het bevat immers de na- turlijke bouwstoffen van muwkracht: phosphorus geconcentreerd melk wit. [et Sanatogen zult gij U »oedig flinker en krach- ;er voelen - Uw zenuw- apte zal verdwijnen, Uw itlust verbeteren en een zonde slaap zal terug ieren. eer dan 30 jaar hebben neesheeren over de ge- iele wereld Sanatogen succes als zenuwster- nd voedsel voorgeschre- n - waarom zoudt gij het n niet eens eenigen tijd bruiken igin er nog vandaag mee. gen fl. 1.per bus. door ONZE gunstig bekende staande ziekten z.a. en BLAASZIEKTE, en ZENUWZIEKTE, DEN, MAAG- en IEN, VOEDINGS- GAL-, HART- en ÜRZIEKTEN. duizen den genezing, e middelen faalden. net opgave aan welke ziekte men :n U de Kruiden ter genezing, één maand, franco thuis. ikerziekten 1 5,30. »r geheel Nederland: De 1TILLEERDERIJ DE VINK Prijs per kwartaal Losse nummers ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis 14E JAARGANG. - N°. 35 Het aantal verkeersongevallen, als gevolg van de snelle uitbreiding van het verkeer, neemt ieder jaar nog steeds schrikbarend toe. De statistieken wijzen uit, dat percents gewijs de jeugd het ergst aan de gevaren van het verkeer is blootgesteld en ook, dat veel meer dan de helft van het aantal ver keersongevallen veroorzaakt wordt door het niet kennen en het niet opvolgen van de verkeersregels. Het is daarom dringend noodig, de jeugd te beschermen tegen de gevaren van het verkeer. Door verkeersonderwijs op school en door voorlichting in het gezin kan het kind de verkeersgevaren en de regels van den weg lseren. Haak het kind niet bang voor het gevaar, maar leer de kinderen het gevaar kennen en leer ze hoe ze het gevaar kunnen ontwijken. Gewen ze aan het ge vaar, dan wordt het ontwijken ervan een tweede natuur en onbewust zullen zij dan op een critiek moment de noodige bewe gingen maken om het gevaar te ontgaan, sneller en doelmatiger, dan wanneer ze er eerst over moesten gaan denken. Wanneer iemand in zulks gevallen zou moeten gaan denken, dan wa3 hij al overreden, vóórdat hij uitgedacht was. Ten einde de verkeersregels meer alge meen bekend te maken, heeft de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, die zich al sinds jaren met het verkeersvraagstuk in zijn vollen omvang bezig houdt en nuttig werk gedaan heeft op het gebied der ver keersveiligheid, thans kosteloos een Dieuw leermiddel beschikbaar gesteld, ten dienste van het verkeersonderwijs in de hoogste klasse van alle lagere scholen. Dit leermid del is een stel van 18 gekleurde zegels, die in den trant van de bekende schoolplaten van den A.N.W.B., naast elkander afbeelden een verkeersfout en hoe 't wel moet. Alle afbeeldingen hebben betrekking op verkeers- fouten van kinderen. Van deze zegels heeft de A.N.W.B. een serie clicbé's met bijschriften ter beschikking gesteld van de redactie van dit blad. In een aantal opeenvolgende nummers zal zoo'n plaatje worden afgedrukt, met een korte, eenvoudige toelichting, die voor kinderen is, als korte, gemakkelijk te onthouden ver- keersles. Met behulp van deze „verkeerslessen" kunnen ook in het gezin de kinderen ver trouwd worden gemaakt met de regels van het verkeer. Als die verkeersregels er goed inzitten, zal menig ongeluk kunnen worden voorko men, zullen vele kinderlevens worden ge spaard en zullen rouw en leed, de schaduw zijden van het moderne verkeer, minder huisgezinnen bezoeken. Wij bevelen dus deze „Verkeerslessen van den A.N.W.B.", welke 18 achtereenvolgende keeren in ons blad zullen verschijnen, ten zeerste aan in de aandacht onzer lezers en speciaal in de aandacht van hen, die kinderen hebben 25, 45 en 65 ets. werkt als gorgelen et voorkomt verkoudheid. (Adv). FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG (iGeautuitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 13) Op hetzelfde oogenblik kwam Nelly Douns aan- loopen; Sam schuifelde naar buiten uit het achter huis en ook Sheppard snelde naderbij. Zij voegden zich bi} konolel Zane, Silas en Jim. „Ik begreep al niet, waar jelui bleven," zeide kolonel Zane tot Jonathan, toen deze en zijn makker hen bereikten. „Jelui hebt Mabel terug gehaald, maar zij is natuurlijk..." De man kon geen woord meer uiten. Al leefde hij honderd jaren in dc wildernis te midden van niets ont ziende moordenaars, dan nog zou zijn hart ge voelig zijn. Op het oogenblik geloofde hij, dat de reusachtige woudlooper, die naast jonathan stond, het meisje, dat nog op zijn knie had ge speeld, dood in de armen droeg. „Mabel leeft nog," antwoordde Jonathan. „Wat zeg je," schreeuwde kolonel Zane. ..Lew, geef haar dan hier." Wetzel overhandigde zijn last aan den kolonel. „Worden we ernstig bedreigd door de Indianen?" vroeg de kolonel nog, terwijl hij zich reeds om keerde om naar binnen te gaan. De woudlooper schudde het hoofd. flHHESHflBëSëg Verslag van liet verliandolde in de ulgeiueene ledenvergadering van de Vereeuiging 8. B. Z. te Herkingen, op Vrfjdag 4 Maart 1932. Tegenwoordig 31 leden. De Voorzitter, de heer Keijzer, opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en drukt zjjn spjjt er over uit dat zoo weinigen ter vergadering zijn gekomen. Hij spoort de leden aan de vergadering trouw te bezoeken en ook de andere leden op te wekken de vergadering te bezoeken. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering gelezen, die met een kleine rectificatie worden goedgekeurd. Daarna volgt het jaarverslag van den Secretaris over 1931, wat onder dank aan den Secretaris voor de redactie wordt goed gevonden. De Voorzitter deelt mede dat de rekening nagezien is door de heeren Geluk en v. d. Linden. Beide rapporteeren dat deze in orde is bevonden. De Penningmeester leest daarop de ver schillende ontvang- en de uitgaafposten voor. Het saldo in kas bedraagt thans ruim 2000,-. Do contributie voor het jaar 1932 wordt op voorstel van het Bestuur onveranderd vastgesteld op 6 cent voor volwassenen, 2 cent voor kinderen van 10 tot 15 jaar en 1 cent beneden 10 jaar. Wanneer de afdeeling zoo gunstig blijft werken als vorig jaar, kan over verlaging der contributie nader van gedachten worden gewisseld. Na gehouden stemming worden de perio diek aftredende leden de heeren A.W. Keij zer en M. v. d. Vliet met algemeene stem men herkozen. Beiden nemen hun benoeming aan. Ingekomen is een schrijven van P. C. Kalle, waarbij deze verzoekt enkele wijzi gingen aan te brengen in het reglement. Besproken wordt hoofdzakelijk de vervoer kosten van zieken, de verplichte verpleging in academische klinieken, enz. Aangezien niet tijdig voorstellen zijn in gediend en staande de vergadering geen wijzigingen in het reglement mogen worden aangebracht, wordt op voorstel van den Voorzitter bij acclamatie besloten, het Be stuur reglementswijzigingen in den geest der bespreking voor te stellen en binnen niet al te langen tijd een buitengewone ver gadering op te roepen. De Voorzitter sluit, onder dank voor de opkomst der leden, de vergadering. Algemeene ledenvergadering S.B.Z. te Stellendam. Vrijdag 4 Maart j.l. des avonds 7 uur werd in de zaal van den heer Mijnders onder voorzitterschap van den heer Holleman de Algem. Verg. gehouden van de vereeniging Steun bfj Ziekenhuisverpleging. Tegenwoordig waren het geheele bestuur en 50 leden. Nadat de voorz. de verg. geopend had met een openingswoord werden de notulen der „Wacht even op me," beval de kolone1. Hij droeg het meisje naar het gedeelte van zijn hut, dat als zitkamer dienst deed en legde haar neer op een rustbed. Toen hij de deken wegsloeg, werd een door schijnend bleek meisjesgelaat zichtbaar. „Bess, vlug, vlug!" schreeuwde hij zijn vrouw toe en toen deze kwam aansnellen, op dc voet gevolgd door Betty, Helen en Nelly, ging hij voort: „Hier is Mabel Lanc. Het arme kind leeft, maar heeft dringend hulp noodig. Laten we eerst zien, of ze gewond is. Als er een kogel moet worden uitgesneden, of een messteek gehecht, is het beter, haar nog niet bij te brengen. Betty, haal de instrumenten van Bess en breng water en brande wijn mee. Maar gauw!" Toen vloekte hij en verliet de kamer. Helen ging naast Bessie Zane staan, die voor het bed neerknielde, hoewel haar hart bosnde. Zij zag een tenger meisje, hoogstens achttien jaar oud, wier gelaat mooi zou zijn geweest, als haar lippen niet zoo op elkaar waren geklemd en dc uit drukking van pijn kon worden weggenomen. Helen kreunde. „Nell, geef me de schaar," zeidc Bessie Zane, en help me, haar kleeren losknippen. „Het goed is wel nat, maar goddank niet van bloed. Zoo is het goed! Betty, geef me een lepel vol brandewijn. Maak nu een deken warm en haal een van je linnen japonnen.voor het arme kind." Helen sloeg dc vrouw van den kolonel geboeid gade. Terwijl ze praatte, goot ze enkele druppels brandewijn in den mond van het meisje, daarna zette zij handig als een chirurg, haar onderzoek voort. Heien had meermalen gehoord, hoe be kwaam de vrouwen van pioniers konden zijn als vorige vergadering voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Den Secretaris den heer H. van Eesteren werd verzocht verslag uit te brengen van het afgeloopen jaar. Geachte Vergadering Op onze 4e algemeene jaarvergadering heb ik het genoegen, weer verslag uit te kunnen brengen, omtrent den gang van zaken onzer vereeniging en de werkzaamheden in het afgeloopen jaar van het bestuur. Elk der aanwezigen zal met meer belang stelling ter vergadering zijn gekomen dan voorgaand jaar, te meer, daar het jaar dat achter ons ligt, geen gunstig jaar genoemd kan worden, omreden er zeer veel patiënten op kosten der vereeniging behandeld zijn geworden in een der Ziekenhuizen. Heeds in het begin van 1931 liet het zich aanzien dat groote. offers gevraagd zouden worden uit de kas der vereeniging, hetgeen dan ook bewaarheid is geworden en wjj 1931 alzoo kunnen noemen het ongunstigste jaar gedurende het bestaan der vereeniging. U zult zoo aanstonds van den Penning meester vernemen, hoe het met de financiën staat, met welk saldo wij begonnen zijn in 1931 en met welk tekort wij eindigen. In het afgeloopen jaar zijn 24 patiënten in een der ziekenhuizen behandeld geworden, waarvan enkelen geruiment(jd daar geweest zijn, n.l. de volle 6 weken zooals het regle ment het aangeeft. 18 zjjn in Eudokia, 1 in het Diaconessehuis te Breda, 3inhetDiaco- nessenhuis te Rotterdam en 2 patiënten in de kraaminrichting te Rotterdam behandeld. 2 patiënten welke in een ziekenhuis zijn geweest, hebben wij heiaas door den dood moeten missen. 7 patiënten zijn in het afgeloopen jaar behandeld welke wel ineen ziekenhuis te Rotterdam zijn geholpen, maar niet behoefden te blijven voor verdere ver pleging. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1931 1095, overleden 7, vermindering door ver trek enz. 32 en totaal dus 39leden;nieuwe ingeschreven leden 69, wordt alzoo een ver meerdering van 30, zoodat het aantal bedroeg op 1 Januari 1932: 1125 leden. Zooals de verg. gehoord heeft mogen wij ons nog ver heugen in een gestadigen bloei. Nu gaat de vermeerdering wel langzaam, maar aangezien onze vereen, reeds een ledental heeft van J der bevolking, kan natuurlijk de toename van nieuwe leden elk jaar niet meer 200 groot ztjn als voorheen. Wij kunnen dus tevreden zijn dat steeds nieuwe gezinnen zich aanmelden om lid te worden van deze nuttige instelling. Het afgeloopen jaar heeft dan ook weer ten volle bewezen dat onze vereeniging voorziet in een groote behoefte en zij de volle medewerking geniet. In het afgeloopen jaar zijn zooals reeds gemeld, 24 patiënten behandeld geweest met een totaal van 478 verpleegdagen, dat is gemiddeld berekend 20 dagen per patiënt. De verpleegkosten zijn geweest per patiënt 135 en per dag berekend 6,90. Bij genoemde getallen is ook gerekend de Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) gebroken beencn moesten worden gezet of ernstige wonden behandeld. Nu zij dit kalme gelaat zag en die vlugge bewegingen, wist zij, dat men haar niet te veel had verteld. „Geen kogelwond, geen snede, zelfs geen kneu zingen of beenbreuken," constateerde zij, „alleen angst, uitputting en de vreeselijke schok." Zij streelde Mabel's hand, terwijl zij keek naar haar bleek gezichtje. Weer goot zij brandewijn tusschen de opeengeklemde lippen. De kleur kwam terug op de ingevallen wangen. De oogleden be wogen zich. Even later sloeg zij de oogen op. Die waren groot, donker, wild van angst. Helen kon den aanblik niet verdragen. Zij zag er in de schaduwen des doods en erger. Ze wendde zich af en in haar hart werd een hartstochtelijke haat geboren tegen den bruut, die van dit teere meisje een wrak had gemaakt. Er waren nu veel vrouwen in het vertrek, wier oogen allen dezelfde uitdrukking droegen van woede, angst en medelijden. Intuïtief voelde Helen, dat dit een van de ont stellende gebeurtenissen was, die het leven in dc wildernis bracht; zij wist, dat de anderen meer malen iets zoo vreeselijks hadden meegemaakt. In weerwil van alles, wat zij gehoord had, werd dc ellende haar te machtig. Snikkend liep ze naar buiten. Zij struikelde bijna over over den brccdcn rug van Jonathan Zane, die op den drempel zat. Naast hem stond kolonel Zane te praten met een langen man, wiens leeren jas er versleten uitzag. „Kindje, je had ook niet moeten blijven," riep kolonel Zane vriendelijk. „Het doet hier pijn," antwoordde Helen, terwijl haar hand drukte tegen het hart. vervoerkosten. Ik heb dit maar eens uit gerekend, om eenig beeld te geven welke kosten er aan verbonden zijn by eventueele behandeling in een ziekenhuis. U zult van den Penningmeester nader hooren de ver schillende getallen in z(jn geheel. In het afgeloopen jaar zijn er geen ver anderingen geweest van het bestuur, 6 be stuursvergaderingen zyn gehouden, welke steeds trouw werden bezocht. De stemming welke er steeds heerschte was goed, het bestuur werd wel eens voor moeilijkheden geplaatst, doch werden naar het beste weten opgelost. Wat de werkzaamheden van de bode betreft kunnen wij zeer tevreden zyn, altijd was hy op zijn post en tot volle tevredenheid mogen wy wel zeggen, heeft de bode met nauwgezetheid zyn werk ver richt, waarvoor wy hem dan ook zeer erken telijk zyn. In de laatste weken van 1931 werden wy genoodzaakt door het groote aantal patiënten, middelen te beramen om onze vereen, te laten voortbestaan, daar onze financiën van dien aard waren dat wij uit de gewone in komsten de uitgaven niet konden dekken. Na ryp overleg werd dan ook besloten om een algemeene vergadering uit te schreven, hetwelk dan ook zooals bekend, is geschied. Het voorstel door het bestuur werd dan ook met circa algemeene stemmen aangenomen. Het was dan ook een voldoening voor het bestuur, dat zy daaruit konden zien, dat elk der aanwezigen doordrongen was van het nut en de noodzakeiykheid, om die verhooging te betalen, om de vereeniging welke blijkt in een groote behoefte te voorzien, in stand te houden. Ik heb dan zoo in korte trekken mee gedeeld het verloop onzer vereeniging in het afgeloopen jaar. Ik spreek dan ook de wensch uit dat 1982 moge wezen voor de Vereen, en voor ons allen een gunstig jaar, dat de samenwerking zoowel by bestuur als bij bestuur en leden moge wezen in de beste harmonie, hetwelk zeer zeker zal mede werken tot welzijn en tot verderen bloei. Het nut daarvan heeft zich in den tijd van het bestaan genoegzaam geopenbaard dat wij als leden dezer vereeniging elkanders lasten helpen dragen. Ik wek dan elk onzer wederom op om diegenen welke nog geen lid zijn aan te sporen zich aan te sluiten. Ik hoop dan ook en meen dat ik spreek namens alle aanwezigen, dat onze vereeniging gespaard moge blijven voor vele en ernstige zieken, dat het jaar 1932 moge zijn een jaar van veel inkomsten en weinig uitgaven. Ik dank u wel. De voorz. dankt de secretaris voor zijn uitgebreid verslag. Vervolgens brengt de Penningmeester den heer J. L. Koese verslag uit: Ontvangsten. Saldo per 1- Jau. 1931 1427,27 Ontvangen contributie 19312614,38 Verplegingskosten30,— Te weinig afgedragen 0,15 Donateursgelden21,50 Aan rente ontvangen25.67 4118,97 Uitgaven. Premie Bode1,81 Ophaalloon183,04 Portokosten4,25 „Dat kan ook niet anders," antwoordde hij, haar bij dc band nemend, „maar je moet dapper zijn, Helen. We staan hier dikwijls voor moeilijke dingen. Denk nu maar niet langer aan het arme kind. Laat ik je eens voorstellen aan Jonathan's vriend, Wetzei." Helen keek op en stak haar hand uit. Zij zag een zeer groot man met buitengewoon brecde schouders voor zich. Lang ravenzwart haar had hij en een bleek gelaat. Hij deed een stap naar voren, drukte haar vingers in zijn vereelte hand en stapte toen zonder een woord te zeggen weer achteruit. Kolonel Zane sprak haar kalmeercnd toe, maar zij hoorde niet, wat hij zrfde. Wetzel, de Indianen- jager, dien zij „Wind des Doods" had hooren noemen, de vriend en leermeester van Jonathan Zane, stond voor haar. Helen zag dat koele gezicht, waarin donkere oogen fonkelden, als staal. Hoe markant ook zijn trekken waren, de vreemde litteckens in die blanke huid, fascineerden haar nog meer. Al het leed van zijn leven stond er in geschreven. „U hebt haar gewroken. O, ik weet het," barstte Heien uit. Een glimlach was het antwoord. Een oogenblik veranderde zijn licele persoonlijkheid en werd iets merkbaar van den gloed, die laaide achter dat koude masker. Helen wist, al sprak dc woudlooper niet, dat eigens in het gras van de cindelooze v'akte of op het mos van de beboschte heuvels, verslagen lagen de bedrijvers van dezen aanslag, op hun verstrakte gezichten het stempel van de wraak van „Wind des Doods." Drukwerk)85,17 Administratiekosten78,43 Centrale Vereeniging10,22 Reiskosten Bestuur4,75 Verplegingskosten1828,69 Vervoerkosten268,60 Dokterskosten1354,— Te veel afgedrageni,60 Bestuursvergaderingen 13,67 3834,23 Inkomsten 1931 4118,97 Uitgaven 1931 3834,23 284,74 Alzoo een kasvermindering van ƒ1142,53. Nadat de Penningmeester verslag heeft uitgebracht, wordt door de commissie tot nazien der rekening, bij monde van den heer Jongsma rapport uitgebracht, waaruit blijkt dat alles in de beste orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring der rekening over te gaan, waartoe wordt besloten. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn accuraat beheer en de commissie voor het uitgebrachte rapport. De contributie wordt over het jaar 1932 vastgesteld, zooals op de laatst gehouden algemeene vergadering in December 1931 besloten is, n.l. 2 cent voor den leeftijd tot 10 jaar, 4 cent van 10 tot en met 15 jaar en 7 cent boven de leeftijd van 15 jaar. Nu volgt verkiezing van 2 bestuursleden, de heeren H. van Eesteren en Jn. van der Vlugt worden beiden met groote meerder heid van stemmen herkozen en beiden nemen deze herbenoeming aan De voorzitter spreekt de wensch uit, dat beide heeren hun beste krachten zullen geven aan de belangen der vereeniging. Als punt 7 der agenda volgt voorstel subsidie, na langdurige besprekingen wordt op voorstel van den heer Abr. Klink besloten het bestuur te machtigen, indien het noodig mocht blijken de subsidie aan te vragen volgens besluit der vorige alge meene vergadering. Als leden der commissie tot nazien der rekeningen over 1932 werden gekozen de heeren: P. Riemens, C. Roon Cz., Wouter Blokland, als reserve-leden de heeren: Abr. Klink en W. Blokland, welke hunne be noeming aannemen. Daar de agenda is afgewerkt bomt de rondvraag waarin wordt naar voren gebracht over de al of niet betaling van een geleider naar het ziekenhuis, na breedvoerige be sprekingen waarbij verschillende personen het woord vroegen, wordt besloten voor een geleider de reiskosten te vergoeden. De heer C. Roon vraagt als er gebruik gemaakt wordt van de ziekenauto op wiens advies dat gebeurt. De voorzitter deelt mee dat zulks uitsluitend moet geschieden door den medicus, welke de patiënt behandeld. Daar niemand meer het woord verlangt, dankt de voorzitter alle aanwezigen voor hun trouwe opkomst, de geanimeerde debatten en de goede stemming in de vergadering en spreekt den wensch uit dat dit jaar moge worden voor de vereeniging en voor ons allen een gunstig jaar. Hij hoopt dat alle aanwezigen zullen trachten de vereeniging op te werken tot nog hooger ledental en hiermee wordt deze vergadering om 9£uur gesloten. HOOFDSTUK VI Gelukkiger dagen dan zij had durven verwach ten, braken aan, direct nadat Helen voor het eerst had kennis gemaakt met de ellende van de wilder nis. Mabel Lane stierf niet. Helen en Bettv ver pleegden het zwaar getroffen meisje met de uiter ste toewijding en schreiden van vreugde, toen de eerste teekenen van beterschap merkbaar werden. Dagen lang sprak zij geen woord en staarde zij om zich heen, die krankzinnige angst nog in de oogentoen kwam langzamerhand een verandering. Zorgvuldige verpleging bande de schaduw van het verdriet. Op een morgen ontwaakte zij glim lachend uit een diepen slaap en sindsdien ging zij snel vooruit. Helen wilde, dat Mabel bij haar zou komen wonen. De positie van het meisje was beklagens waardig. Zonder thuis, zonder ouders, zonder familie en toch zoo dapper en zoo. geduldig, dat zij ieders sympathie won. In het dorp werd ver teld, dat Mabel hield van een jongen man, Alex Bennet gehceten, die naar men zcide, haar liefde beantwoordde, al had hij nog niet getoond, haar te stellen boven de andere meisjes in de neder zetting. Helen kon zelfs niet gissen, welken invloed de vreeselijke ondervinding van Mabel zou hebben op dezen man; ze durfde zelfs niet hopen voor de toekomst. Kolonel Zane en Bettv juichten Helen's plan toe, Mabel te vragen, voortaan bij haar te wonen. En dc protesten van het meisje verstilden, toen haar duidelijk werd, dat zij in Jiet huishouden zou kunnen helpen. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1