IC WATT A S 5cts VLOEIBARE CRÊME'REEP btografie T Middelharnis EERSTE BLAD J DER PLAAT ZATERDAG 27 FEBRUARI 1932 Officieele Mcdedeelingen. DE WILDERNIS OVERWONNEN. De Kop van den Koning. met geldig Kwatta-soldaotje t railing en afslag van Een Huis met en Bouwland, (eeuwig durende tat) te Ouddorp in den OostdUk, groot H.A (173 R VM en 2.64.40 H.A. i. -227 R. V. M.) Duinbouwland (thans d) en Bosch hakhout te Goedereede Bokkepolder, toebehoorend aan D. ar Jzn. te Ouddorp. Notaris VAN DER SLUYS. VE1LINGBERICUT u Vrgdag 19 Februari 1932. Brielsehe groenten- en lrnitveiling. 2,50 tot S,— per 100 bos. ,40 tot 3,60 per 100 bos. 25,tot 26,per 100 k.g. elen f 4, tot 5,20 per 100 k.g. ~:,70 tot 3,50 per 100 k.g. 5,70 tot 7,40 per 100 k.g. a 2,80 tot 4,40 per 100 k.g. f 3,10 tot 4,20 per 100 kilo. in 2,40 tot J 2,60 per 100 stuks, de 3,50 tot 5,10 per lOOatuks. oye ƒ3,20 tot 6,10 per 100 stuks. >1 0,11 tot 0,13 per krat. 1,90 tot 7,SO per 100 kilo. 3,80 tot 4,90 per 100 kilo. elen 15,— tot 26,—per 100 kilo. en S,— tot 19,— per 100 kilo. leren 14,— t. IS, per 100 kilo. 2,20 tot 20,40 per 100 k.g. ertj 1,70 tot 2,— per 100 bos. 0,50 tot 1,50 per 100 bos. 11,— tot 15,— per 100 kilo. f 27,- per 100 k g. BLUE BAND FABRIEKEN LLE PEPERMUNT buikpijn, gassen en drukking op de t bij te pas komt, hebt U iets fijns an ons 10 ets. koopt. Deze zijn nen zoo'n artikel bij voorkeur koopt. Juliana v. Stolberglaan PRES VOOR KEURIG iEBIED, BRUIDSPOR- >EN ONBERISPELIJK tfAMEN zijn allerliefst MD, Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 1—6 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt ieder en Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int, No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14e JAARGANG. - N°. 32 VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van MID DELHARNIS maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1932-1933 vun 23 Febr. tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd 'o{j het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hü zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt of ai dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld pa pier worden gesteld. MIDDELHARNIS, 23 Febr. 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, van der Meer, ls. L. J. den Hollander. Week-revue. Buitenland, Wie aanleg heeft voor pedanterie is het meest geschikt voor diplomaat ofvoorjour- naiist, heeft een geestige spotter eens gezegd. En aan deze pedante heertjes danktdemensch- heid een en ander waar het graag afstand zou willen doen. Want een ding is buiten twijfel. Al de tegenwoordige misère komt niet voor rekening van het groote publiek, docb is niets anders dan het logisch en niet te vermijden gevolg van het werk der diplo maten der bankiers en voor een niet gering deel het werk der persridders, welke tot taak hebben de publieke opinie voor te lich ten En bg al de narigheid is men tegen woordig reeds tevreden dat het vastgeloopen karretje niet in de modder verzinkt. In Frankrijk is de regeeringscrisis, ver oorzaakt door den val van het ministerie Laval in den Senaat, spoedig opgelost door de vorming van het kabinet Tardieu. Dit nieuwe ministerie Tardieu verschilt weinig of niets van zijn voorganger en zal blijkens de afgelegde regeeringsverklariDg de tot heden gevolgde Fransohe politiek op denzelf den voet voortzetten. Voor de oplossing der talrijke internationale problemen beteekent dit niet veel goeds. Met 309 tegen 262 stem men heeft de Fransche Kamer een motie var vertrouwen in het kabinet Tardieu aan genomen. Bij de debatten in de Fransche Kamer is het ongewoon heftig toegegaan en zelfs hebben de heeren een robbertje van 20 min. hevig gevochten en konden de kamer dienaren er slechts met de grootste moeite in slagen de vechtjassen van elkaar te schei den. Parlementaire zeden van dezen tijd. Ook in den Duitschen Rijksdag is het weer FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEO (Geaut. uitgave van de N.V. Uitgeverij P. D. Bolle.) 10) Het gelaat van dit meisje, noch haar figuur, hoe mooi die ook waren, hadden hem doen ontwaken uit zijn onverschilligheid. Komend bij de woning van zijn broer, vond hij daar den kolonel en Betty. „Eb, wie is die Brandt?" was zijn eerste vraag. ..Roger Brandt? Dat is een Fransch-Canadees, die hier een jaar geleden kwam, afkomstig uit Detroit. Waarom vraag je dat?" „Ik wou graag wat meer over hem weten." Kolonel Zane dacht een oogenblik na. Dit ver zoek was voor Jonathan zeer ongewoonhij beseft plotseling, hoe weinig hij wist over Roger Brandt. „Ik kan je heel weinig vertellen, Jack; ik weet niets van hern voor hij hier kwam. Volgens zijn zeggen is hij van alles geweest, pionier, jager, gids, soldaat, handelaar. Toen hij op het Fort kwam, hadden wij groote behoefte aan mannen. Dat was vlak na de belegering door Oirty; alle hutten waren platgebrand. Brandt scheen eerlijk te zijn en maakce een preuigen indruk. Bovendien, hij had geld. Hij zorgde voor het vervoer van Fort Pitt naar hier per boot. Dat was een onder neming, die de nederzetting ten goede kwam en feest geweest. Na een maandenlang reces de Rjjksdag bijeengeroepen ter behandeling van het wetsontwerp inzake de verkiezing van den rijkspresident, welke gelegenheid door de zoogenaamde nationale oppositie met beide handen is aangegrepen om geheel vol gens de leer van Bartjes een stevig en ouder- wetsch politiek debat te ontketenen. Woeste tooneelen hebben zich daarbij in den Rijksdag afgespeeld, interrupties, geschreeuw en zelfs een fluitsirene maakte het verschillende spre kers onmogelijk zich verstaanbaar te maken en enkel leden der nationaal-socialistische fractie moesten van de zitting worden uit gesloten. Complimenten als „dieven" en bedriegers" typeeren het hoogstaande peil dezer debatten, waarvan de afloop bjj het schrijven van dit overzicht nog niet bekend is. De verwachting is evenwel dat de regee ring Brüning niet zal struikelen over door uiterst rechts of links ingediende moties van wantrouwen. De talrijke zorgen der Engelschen zijn nog vermeerderd door den uitslag van de verkiezingen in Ierland, waarbij de republi- keinsche partij onder leiding van de Valera de overwinning heelt behaald De republikei nen boeken een winst van ongeveer 20 zulks voornamelijk ten koste van de regee- ringspartjj, welke een tiental jaren in Ierland de macht in handen heeft gehad, doch nu zal moeten verdwijnen en plaatsmaken voor de Valera, welke verzekerd is van den steun der Iersche Labourpartij en daardoor de meer derheid heeft. Zonder deze Laboursteun kan ook de Valera niets beginnen en dit is voor de Engelschen een heele troost. Want wat dé Valera op zijn verlangsltjstje heeft staan zullen den Engel schen niet zoo gemakkelijk inwilligen. De Valera wil namelijk verbreking van den band met Engeland door afschaffing van art. 17 van de Iersche grondwet, in welk artikel de eed van trouw aan den koning van Enge land wordt voorgeschreven voor de leden van de volksvertegenwoordiging. Bovendien wil de Valera den door de Engelsche krooD benoemden post van gouverneur-generaal opheffen en vervangen door dat van president van de Iersche republiek. Duidelijker en kor ter gezegd: De Valera wenscht den band, al is dit dan ook geen sterke band meer, radicaal verbreken. En behalve deze voor Londen onaanvaard bare politieke verlangens, koestert de Valera ook nog economische wenschen waarvan De kop van den overleden Koning van Engeland Eduard VII, op de Engelsche postzegels is ver vaardigd door een beeldhouwer naar den kop van 's konings dubbelganger, eenen Görlitz, een impres- sario. Maar niet iedereen heeft een dubbelganger die zóó sprekend de gelijkenis met het origineel kan doorstaan. Neem b.v. eens BLEEKERTJES ZEEP of ZEEPPOEDER. Die heeft geen dubbel ganger. Beste zeep tegen den laagst mogelijken prijs. Zeep die het waschgoed èn de huisvrouw een langeren levensduur geeft, omdat Bleekertje het werk doet. De wasch één nacht in zoo'n Bleekertje's sopje en naspoelen is al wat U te doen hebt. Daarbij voor slechts veertig bons de keus uit meer dan honderd artikelen, hetzij leerzaam, sterk speelgoed, degelijke dingen in de hulshouding of nuttige luxe voorwerpen. Vraag er Uw winkelier naar; U hebt het zóól 21 (Adv.) hem geen windeieren legde, doch ik heb hem geen tien keer gesproken en telkens maar een oogenblik. Hij voelt zich meer aangetrokken tot de jongelui, wat heel natuurlijk is. Meer weet ik niet van hem af. Betty zou je meer kunnen vertellen, want hij probeerde haar attenties te bewijzen." „Was hij zoo op je gesteld, Betty," vroeg Jona than. „Hij liep me na, tot ik hem Met merken, da ik niet van zijn gezelschap was gediend," antwoordde Betty. „Wat is het voor een kerel?" „Jack, ik kan geen kwaad van hem zeggen, al mag ik hem niet. Hij heeft een betere opvoeding gehad dan de meeste mannen, die hier komen en kan gezellig praten. De menschen mogen hem erg graag." „En jij niet?" Betty keek verbaasd op bij deze vraag en ant woordde lachend. „Ik weet niet, waarom. Ik denk, dat mijn afkeer instinctief was. Betty ging naar haar kamer, terwijl de broers nog bleven zitten rooken. j „Betty heeft een scherpen kijk, Jack, ik geloof j niet, dat zij een man ooit verkeerd heeft be oordeeld. Waarom stel je plotseling zooveel belang in Roger Brandt?" De woudlooper rookte zwijgend door. „Zeg eens, Jack," zeide kolonel Zane plotseling, „je denkt toch niet, dat Brandt iets tc maken heeft met die diefstallen?" „Niet meer, maar ook niet minder dan anderen,' antwoordde Jonathan kortaf. Een tijdlang werd er geen woord gesproken. De schemeiing was voor beide broers altijd een uurtje van rust en vrede. Krekels sjirpten en Londen weinig of niets zal willen weten. De Valera wil van Ierland maken eendoor hooge tariefmuren beschermd land dat zich zelf kan bedruipen en wil de jaarlljksche betaling van drie millioen pond sterling, zjjnde de jaarlijksche termfin van de schuld, inderty d aangegaan om de kleine boeren in Ierland in staat te stellen de aan Engelsche groot-grondbezittersbehoorende gronden over te nemen, te staken. Londen troost zich met de gedachte dat de Valera zijn plannen alleen kan uitvoeren met de hulp en storm van de Labourpartjj, welke echter in geen geval genegen zyn de hier opgenoemde pun ten te helpen verwezelyken. En daarom al ook de Valera, de volbloed rebel, nog heel wat water in zyn wijn moeten doen. Ook de Japanners hebben een stembus strijd uitgevochten en hierbij heeft de re- geeringspartjj een stevige overwinning be haald. De oorlogs-psychose heeft uit den aard der zaak den uitslag der verkiezingen beïnvloed. Desondanks is de positie der Japansche regeering niet te benijden. De economische positie van het land wordt met den dag bedenkelijker en de door de Chineezen inge zette boycot van Japansche waren wordt nog alfcyd met kracht voortgezet.Bovendien verslindt het militaire avontuur in China honderden millioenen. Volgens Linebarger, de juridische adviseur van de Chineesche regeering te Washington, hebben Ameri- kaansche fabrikanten voor het peulschilletje van 180 millioen dollar munitie aan Japan verkocht. De leege schatkist der Japanners kan dit enorme bedrag niet fourneeren en volgens de beschuldigingen van Linebarger, hebben Amerikaanache banken dit voor- deelige zaakje daarom gefinancierd. Wanneer deze beschuldigingen op waarheid berusten kunnen de Japanners voorloopig weer voor uit, voor wat tenminste de munitie betreft. Overigens gaan de Japanners bfi Shanghai weinig of heelemaal niet vooruit, omdat ze van de met groote vastberadenheid vecli tende Chineezen tot nu toe heel leelijk op hun baadje kry gen. Het zoogenaamde groote offensief der Japanners bfi Shanghai is vol komen mislukt, heeft duizenden aan dooden en gewonden gekost, zonder merkbaar resul taat. Als gevolg daarvan hebben de Japansche bevelhebbers tjjdelljk de militaire operaties moeten staken en zijn reeds weer verster kingen op weg om de militaire operaties op groote schaal te hervatten De zware ver liezen zijn anders niet geschikt om de oor logsstemming in Japan op peil te houden en volgens een der talrijke perstelegrammen over den oorlog in het Oosten vermeldt, dat een 600 Japansche manschappen geweigerd hebben tegen de Chineezen in het vuur te gaan en naar Japan zijn teruggezonden. Maar toch blijven de Japanners doorzetten, al begrijpt ook niemand waarom. De Chi neesche kolos is te groot om door de gulzige Japanners te worden verslonden. Van Enge land en ook van Amerika heeft Japan niets te vreezen als wat machtelooze protesten. Af en toe brult de fiere Britsche leeuw wel eens wanneer Engelsche belangen in de knoei komen, doch er wordt gefluisterd dat dit meer angst dan moed is. En Uncle Sam? heeft ook geen lust meer in het Oostersche avontuur. De Japansche vloot is machtig genoeg om de Amerikanen te weerstaan. insecten zoemden aan alle kanten. Uit de verte klonk liet kwaken van kikkers. Plotseling richtte de woudlooper zich op, nam zijn pijp uit den mond, terwijl hij scherp luisterde, het hoofd wendend in de richting, vanwaar de wind kwam. Terzelfder tijd legde hij waarschuwend zijn hand op de knie van den kolonel. Kolonel Zane wist, wat dit gebaar beteekende. Een nauw hoorbaar geluid had de aandacht ge trokken van den woudlooper. De kolonel luisterde, doch merkte niets bijzonders. „Jack, wat is er?" fluisterde hij. „Er is iemand bij den stal," antwoordde Jona than, terwijl hij zich geruischloos liet vallen en luisterde, het oo; tegen den grond gedrukt. „Waar is de hond?" vroeg hij. „Die zal wel met Sam uit zijn. De neger zoekt dikwijls om dezen tijd zijn dochter op." Jonathan bleef enkele oogenblikken liggen; toen stond hij plotseling op, zooals een gebogen tak terugspringt op zijn plaats. „Ik hoor voetstappen. Haal de geweren 1" fluisterde hij haastig. „Zijn ze in den stal?" „Nee, ze zijn buiten. Haast je, maar doe zacht!' Kolonel Zane was juist opgestaan, toen zijn vrouw naar de deur kwam en hem riep. Op hetzelfde oogenblik klonk ergens uit het duister een waarschuwend fluiten. „Een signaal!" riep kolonel Zane uit. „Vlug, Eb! Kijk naar het licht bij Mctzar. Een, twee, drie schaduwen roodhuiden!" „Drommels! Nu zijn ze weer verdwenen, maar je kunt je niet vergissen in die ronde koppen en die hooge veeren." „Shav/nees," concludeerde de woudlooper en FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS (Adv.) VERSLAG van de vergadering van den Baad der Gemeente MIUDELHAR- NIS op Woensdag 24 Februari 1932 des namiddags half drie uur. Voorzitter: Burgemeester L. J. den Hol lander. Alle leden tegenwoordig. Beëediging Gemeente-Secretaris. De nieuw benoemde gemeente-secretaris, de heer Bloot legde in handen van den voorzitter de by de wet vereischte eeden af. Voorzitter: Thans heeft U de bij de wet vereischte eeden afgelegd waarmede U uw nieuwe ambt hebt aanvaard in deze ge meente. Thans heeft U weer een nieuwe taak te aanvaarden, waarvan het werk van een anderen aard zal zijn als voorheen voor U. In nauw gezette plichtsbetrachting is uw voorganger wijlen de heer Nijgh geduren de ruim een halve eeuw aan deze gemeente werkzaam geweest, hij heeft gewerkt zoolang hij kon en wy hopen dat U zijn voetsporen in de wijze waarop de gemeente-admini stratie door hem is gediend zult volgen. Altijd is er een zeer prettige samenwerking geweest tusschen mij en de andere ambtena ren en ik hoop dat ook U daartoe het uwe zult by dragen, dat dit zoo zal blijven. Moge Gods zegen op Uwe arbeid rusten. De heer Bloot: In de eerste plaats zeg ik het college van B. en W. dank voor de aan beveling en de leden van den gemeenteraad voor de benoeming die daar op volgde. Ik hoop het in mij gesteld vertrouwen waardig te maken en de taak die mijn ambtsvoor ganger op zoo waardige wijze heeft vervuld onder Gods zegen zoo goed mogelijk voort te doen gaan. De voorzitter bracht daarna dank aan den heer Van der Meer voor het werk gedaan tijdens zyn ambt van waarnemend secreta ris en ook den bode-schrijver den heerZaaijer die beiden alles hebben gedaan om de zaken bij te houden opdat de nieuwe funtionaris geen achterstand vinde, zooals dat trouwens ook behoort. De heer Vermaas sprak nog enkele woor den tot den nieuwen functionaris en daar mede was de installatie beëindigd. Iugekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over ge nomen raadsbesluiten. Een dankbetuiging van de R.T.M. voor de verleende subsidie. Een verzoek van den heer Mans om grond in erfpacht te mogen ontvangen aan de Gelein Cornelissestraat. Voorzitter deelde mede dat die grond niet vrtf was, dus op dit verzoek niet kon worden ingegaan. Alzoo besloten. Een verzoek van Goudswaart om een stukje grond op het Spui om aldaar een kolenberg- plaats te bouwen. B. en W. meenden dat wanneer daar een geheel jaar druk gereden zal worden de weg daar zooveel aan onderhoud zal gaan kosten dat dit niet opweegt tegen de baten die uit het verleenen van dien grond zullen voort vloeien, en stelden daarom voor afwijzend te beschikken temeer daar men de plaats ook niet gewenscht achtte voor een kolen- loods. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Van den Directeur der R.H.BS. was een verzoek ingekomen om de beschikking te krfigen over het gymnastieklokaal der Open bare U.L.O.-school voor de bijeenkomsten die georganiseerd worden om de werkeloo- I zen eenige ontspanning te geven daar de lokalen waarover thans de beschikking is gegeven voor het geven van les in handen arbeid te klein zijn. Het hoofd der U.L.O.-school adviseerde dit lokaal niet of te staan daar ermogelyk les gegeven wordt met ingang van volgende week en ten tweede vreesde hy voor ern stige beschadiging van lokaliteit en meu belen. B. en W. meenden dat de school die voor de kinderen is niet altijd beschikbaar ge steld kan worden voor andere doeleinden, anderzijds zou het jammer zijn wanneer het streven van de leeraren die dat vrijwillig doen op het ontbreken van een geschikte lokaliteit zou stranden. C. van der Meide zeide niet te begrijpen dat er in de H.B S. geen plaats is, die wordt toch lang niet heelemaal gebruikt. De Vries: Ik wil niet treden in de per soonlijke aangelegenheden tusschen den heer van den Pol en den heer Menheer. Toch wil ik er wel iets van zeggen. Het bezig hou den van de werkeloozen is een zaak van de gemeente en niet van bet Rijk, nu gaat het niet aan voor lokaliteit, alleen wordt geprofiteerd van het Rijk waar de gemeente zijn tanden knersten. „Jack, ze zaten achter onze paarden aan en er stond iemand op den uitkijk. Lieve help, en dat terwijl wij in de buurt zijn." „Vlug!" riep Jonathan, terwijl hij zijn broer met zich meetrok. Kolonel Zane volgde den woudlooper naar buiten, den weg over en dwars over een met gras begroeide ruimte. „Misschien kunnen we den kerel vinden, die de anderen waarschuwde," zeide de kolonel. „Hij was dichtbij en kan het huis nog niet zijn gepasseerd." Kolonel Zane had gelijk, want degene, die zoo even floot, kon slechts langs twee wegen ont snappen: of hij moest den weg nemen recht voor uit, of zich een pad banen over de uit struiken bestaande heg rond het fort. „Daar gaat hij," fluisterde Jonathan. „Waar? Ik kan geen gteek zien!" „Loop om het fort heen en snijd hem den pas af! Probeer niet hem tegen tc houden, want hij zal wel gewapend zijn. Tracht alleen maar uit te vinden, wie hij is." „Nu zie ik hem," antwoordde kolonel Zane, terwijl hij zich wegrepte in het donker. Gedurende enkele oogenblikken hield Jonathan de schaduwen in het oog, die hij uit het donker bij de struiken had zien komen en vervolgens vlug den weg zag oversteken. Hij volgde snel, zwijgend. Plotseling viel een lichtstraal dwars over het pad. Hij begreep, dat Jiij een hut naderde, waar vuur brandde; de vlammen laaiden op tusschen de boomen op het erf van Helen SJieppard. Nu her innerde hij zich, dat zij met een groepje jongelui zat te praten. De gestalte, die hij vervolgde, pas seerde het licht niet. Jonathan merkte, dat die EEN B!^IL geleverd door de Fa. E. HARTOGS ZN. Middelharnis voldoet aan de hoogste eischen. Prijzen belangrijk lager dan elders. (Adv.) verdwenen was voor hij zoover kwam en hij wist, dat hij zijn oogen absoluut kon vertrouwen. Dichterbij komend, hoorde hij vroolijke stemmen, en zag hij gestalten onder de boomen bewegen. De man, die de Indianen waarschuwde, hij twijfelde er niet aan, was een der gasten van Helen Sheppard. Jonathan liep terug naar het Fort tot hij den kolonel zag komen. Onder een sparreboom wachtte hij zijn broer af. „Ik heb niemand gezien. Ben jij hem kwijt geraakt?" fluisterde kolonel Zane ademloos. „Nee, hij is daarginds." „Dat is het erf van Sheppard. Zou hij zich daar verbergen?" „Nee!" Kolonel Zane vloekte. En zooals steeds, wanneer hij buiten zichzelf raakte viel het hem, edelmoedig als hij was, moeilijk te gelooven in de schuld van een van de jongelui, die Jiij had vertrouwd. Maar Jonathan had gezegd, dat er een verrader schuilde onder Jien, en kolonel Zane vroeg niet verder. Hij kende den woudlooper. Jarenlange oorlogen had den dezen zwijgenden man een zeldzame ervaring gegeven. Hij sprak maar weinig, maar wat hij zeide, was waar. Vandaar dat kolonel Zane woe dend werd. „Het wordt een lamme geschiedenis! Wat moe ten we doen?" „We moeten eens uitzoeken, wie daar zijn." „Dat is gemakkelijk genoeg. Ik ga even naar George toe en dan hooren we het wel." „Doe dat niet," besliste de woudlooper. „Ga terug naar den stal en Iet op de paarden." (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1