ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD No. 26 6 Febr. 1932 Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932. 5 MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Hiddelharnis maakt bekend, dat het verzoek van de bakkers H. van Beek, W. A. Roos en 6. Soldaat, om vergunning tot het ver richten van bakkersarbeid tusschen S uur 's avonds en 6 uur 's morgens, voor den tyd van 3 jaar, door hen is toegestaan. Aan de kaai z(jn aangevoerd en ver scheept: 1400 H.L, aardappelen, 250 H L. poters, 850 balen uien en 430 balen koepeen. Donderdagavond hield het Onderling Begrafenisfonds „Middelharnis" alhier haar jaarlijksche vergadering in de zaal van dhr. Pape. De voorzitter opende de samenkomst, waarby hij o.ru. het overleden bestuurslid den heer Adr.Schellevis herdacht ais een man die voor zijn taak was berekend. Vervolgens werd verslag uitgebracht van de vorige ver gadering door den secretaris van het bestuur, Daarna werd de rekening en begrooting vastgesteld. De balans sloot met een bezit van 3940,56|. Ook de secretaris van de commissarissen bracht verslag uit, welke alle, zoomede de rekening en verantwoording, werden p gekeurd, na eenige kleine ophelderingen. De kas-commissie bracht verslag uit, welke alles in de beste orde heeft bevonden. Besloten werd dat het bestuur en com missarissen zou regelen den boekhouder eenige vergoeding te geven voor meerdere werkzaamheden, kamerhuur, inning van landpachten, enz. Hoewel in de vorige vergadering was aan genomen, dat de pachters van de landerijen hun door het Bestuur geschonken 20% op de pachtsom moesten bijbetalen (waaraan evenwel door de pachters niet was voldaan) werd thans besloten de bovengenoemde 20 niet meer te vorderen. Uit de vergadering werd bezwaar gemaakt dat het bestuur van het fonds een ieening 8000,— heeft gesloten met de gemeente Middelharnis, daar door enkele leden werd beweerd, dat het geld veiliger belegd was op de Boerenleenbank. Nadat door den voor zitter was aangetoond dat de gemeente 4|_% geeft en wel degelijk soliede is, werd hier mee genoegen genomen. Voor ophaler der wekelijksche contributie werden bij loting aangewezen: J. Prins, Westzijde; A. Springvloed, Oostzijde; Anth. Driesse Bz., Ring. Voor Sommelsdijk J. de Keizer. Door den voorzitter werd nog medegedeeld dat aan de beurt van aftreding zijn: voor bestuurslid wijlen Adr. Schellevis en voor commissaris J. v. d. Valk, waar later de stemming voor zal worden gehouden. Daar na sluiting. - Loop der bevolking gedurende de maand Januari 1932 IngekomenC. de Waard van Sommelsdijk, Jac. H. Koppelaar van Zwijndreeht, J. v. d. Haarst van 's-Gravenhage, T. Jordaan van Sommelsdijk, M. Braber van Den Bommel, M. W. Wielaard van 's-Gravenhage, Jac. Knuist van Hillegersberg. Vertrokken: D. Overweel naar Nieuwe Tonge, Cath. Slis naar Rotterdam, J. v. d. Boogert naar Sommelsdijk, J. A. Krikke naar Bergen op Zoom, J. M. Arensman naar Den Bommel, E. Looi] naar Dirksland, Cbr. M. M. van Paasschen naar Rotterdam, R Weld- schut naar Brielle, S. Verhage naar Beek. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Voor a.s. Zondag z(jn de beide Flakkee- ploegen vrijgesteld door den R.V.B. van spelen. Daarom speelt a.s. Zondag Flakkee I een oefenwedstrijd tegen Plakkee II op het bekende terrein aan den Langeweg. Voor sportliefhebbers hebben we verder nog een verheugend bericht. Het Fiakkee- bestuur heeft met 2 elftallen ingeschreven in de z.g. extra ronde. Deze extra ronde, die verleden jaar niet gehouden is, brengt alle elftallen uitge zonderd 1ste klasse K.N.V.B. van alle rangen bijeen in den strijd om een beker. Geen enkele R.V.B.-ploeg slaagt er in om den beker te veroveren, doch het aardige hiervan is dat b.v. zeer sterke ploegen tegen de laagste elftallen moeten spelen en clubs als Flakkee een kans hebben om eens een gerieuse wedstrijd te moeten spelen tegen ploegen als Neptunus, Overmaas, Hollandia, etc. Wij zijn zeer nieuwsgierig of Flakkee met de loting gelukkig is. Een gelijk spel geldt voor de ontvangende ploeg als nederlaag, wat afvalster beteekent. J. B. Centrale Veiling voor (ioeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 2 Februari 1932, Roode kool 4,30 per 100 stuks. Savoye kool 4,20 tot 5,70 per 10o stuks. Sinaasappelen 2,40 tot ƒ2,50 per lOOstuks. Spruiten 1,60 tot 5,30 por 100 k g. Bellefleurs 10,— tot 18,- p8r 100 k.g. UIENVEILING. GROVEƒ3,77. GEWONE (met tros) 3,90 tot 3,91. j GEWONE (zonder tros) .„3,57. DRIELINGEN 4,28. PIOKLERS„4,51. Alles per- en Inclusief de baal van 50 kg. Aanvoer 33.450 kg. Veiling van Donderdag 4 Februari 1932. Kipeieren 50—54 K.G. 2,70 tot 3, Idem 58-60 3,40 tot 3,75. Idem bruin 60 3,60 tot 3,95. Eendeieren 62-68 2,50 tot 3,85. Alles per 100 stuks. Aanvoer 15 650 eieren. UIENVEILING. GROVEƒ3,25 tot 3,48. GEWONE (met trosmerk) 8,43 tot 3,85. GEWONE (zonder trosm.) 3,10. DRIELINGEN 3,90 tot 4,26. PICKLERS4,46. Alles per- en inclusief de baal van 50 kg. Aanvoer 144.400 SOMMELSDIJK. Gedurende de maand Januari 1.1. vestigden zich alhier 8 personen, vertrokken 12 ingezetenen, geboren 4 kin deren en overleden 2personen,terwijl 3 huwe- ïyken werden voltrokken. Tegen een bewoner uit Dirksland is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder liGht. Bij den Correspondent der Arbeidsbe middeling stonden de vorige week gemiddeld 31 werkloozen ingeschreven. A.s. Zondag 7 Februari, des avonds 7 uur, hoopt voor de Vrijzinnig Hervormden in de zaal van den Heer Rixoort aan den Langeweg, op te treden Ds. A. Klaver, Predikant te Hoorn. Een vriendelijk verzoek aan allo lezers van dit blad, voornamelijk aan die te Paterson en omgeving. In „Het Oosten" van verleden week blz. 8 kolom 6 en 7 wordt in een artikel „Spoor loos verdwenen", dat we overnamen uit „De Volksvriend", Orange City, Iowa, inlichtingen gevraagd in betrekking tot het verdwijnen van een Nederlander, met name Iman P. Mosselman. Hiermede in verband ontvingen we verleden Vrijdag 5 December een schrij ven van den Consul-Generaal der Nederlanden te New-York, waarin tot opsporen van dezen persoon onze medewerking wordt gevraagd. We hopen dat op het onderstaand schrijven, dat we zonder afkorting plaatsen, een op helderend bericht mag volgen. Set Oosten. Ik heb de eer U mede te deelen, dat ik den heer Iman Pieter Mosselman tracht op te sporen. Deze man, op den 29sten Juli 1879 te Sommelsdijk, Nederland, geboren, is landbouwer van beroep. Hij heeft in Sheldon, Iowa, gewerkt en gewoond tot in September j.l, Nadat hij bij den agent van de Holland—Amerika Lijn te Orange City, Iowa, den heer J. F. de Young, passage had besproken op het stoomschip „Rotterdam", hetwelk den 26 September j.l van New-York naar Rotterdam vertrok, ten einde zijn familie iD Nederland te gaan be zoeken, is hij naar New-York vertrokken. Volgens inlichtingen, my door het Hoofd bureau der Politie te New-York verstrekt, is hij den 25sten September in het Transit Hotel, 464 West 23rd Street, New-York, aangekomen. In den voormiddag van 26 Sep tember is Mosselman spoorloos verdweneD. Nadat ik mij in deze zaak tot den Consul der Nederlanden te Kansas City, Missouri, heb gewend, bleek uit een schrijven van den heer De YouDg aan dezen ambtenaar ge richt, dat op den 17den November door iemand in Orange City eene briefkaart dooi den heer Mosselman den lOden November uit eene plaats in New-Jersey afgezonden, werd ontvangen; alleen de naam Mosselman was op de kaart vermeld. De heer De Young schreef verder dat Mosselman hem kort voor zijn vertrek had verteld, dat hij een vriend in de buurt van Paterson, N.-J.,had wonen. In verband hiermede bestaat de mogelijk heid, dat de vermiste zich in of in de om streken van Paterson bevindt. Ik zou U daarom beleefd willen verzoeken, op grond van bovenvermelde inlichtingen, eene op roeping in uw blad te plaatsen, teneinde te trachten dezen man te vinden. Z(jn signalement luidti grijzend bruin haar, bruine oogen, licht-bruine wenk brauwen, snor, en als bijzonder kenteeken z(j vermeld dat hij den duim aan de rechter hand mist, Voor uwe welwillende medewerking in deze aangelegenheid betuig ik U bij voor baat mijn beleefden dank. De Consul-Generaal Tel. Whitehall 4-2470 17 Battery Place New-York City. DIRKSLAND. Op de Beurs van j.l. Don derdag werd besteed voor aardappels 3,25 tot 3,50, uien 4 en peen 2 per H.L Op het Korteweegje schrok het paard van de molenaar Landheer van een draai orgel en sprong zoover opzij, hat het een meisje zoodanig op de voet trapte, dat zij deerlijk werd verwoud. Ook haar flets werd onrijdbaar. De landbouwer A. A. reed bij Stellen dam van achter tegen een vrachtauto die plotseling stopte. De raditeur en lampen werden daarbij onbruikbaar gemaakt. De zangvereeniging „Excelsior" en het daaraan verbonden Kinderkoor gaf j.l. Dins dag- en Donderdagavond voor een volle zaal haar jaarlijksche uitvoering. De voorzitter v. Loo sprak het openings woord en begroete in het .bijzonder de leden der Zustervereniging van Stellendam. Het koor zong onder leiding van haar Directeur Brooshoofd verschillende mooie nummers waaronder vooral „Dorpsdans" van Jac. Bonzet uitmunte. Hoewel dit nummer zeer goed werd gezongeu en vooral vast in de maat werd gehouden kwam hier de zwakke bezetting van Bassen en Tenoren naar voren. Ook de vele nieuwelingen waren oorzaak dat niet alles zoo was als we dat van dit uitmuntende koor gewend waren. Helaas hebben alle delittanten verenigingen met het euvel te kampen. De opvoering van het tooneelstuk „De Spaak in 'tWiel" van Jo v. Ammers-Küller is een groot succes geweest. Hoewel ieder zijn rol uitstekend vertolkte moeten we toch aparte hulde brengen aan den Heer Meijer en Mej. Koppelman die waarlijk onverbeter lijk spel te zien gaven. Ook de beide tante's waren kostelijk. Om deze bemoeiallen en kwaadspreeksters werd hartelijk gelachen. Uitbundig applaus was het loon. Hierna werden nog een drietal nummers gezongen waarvan de „Schoone blauwe Do- nau" een eereplaats innam. Hier waren het de sopranen die hun mooi geluid tot volle ontplooiing brachten en Mej. Poortvliet zich van de beste zijde liet hooren door haar uit stekende begeleiding. Meester Meijer had eveneens succes met het kinderkoor en oogstte veel lof. De Voorzitter bracht bij zijn sluitings woord woorden van dank aan allen die had den meegewerkt dezen avond tot een succes te maken. Hierna kreeg de heer Joh. v. d. Heuvel, namens den Bond van Muziek-en Zangver- eenigingen, het woord die in een geestige speech de vereeniging huldigde en in het bijzonder de sopranen hulde bracht. Hij prees den Bond gelukkig met het lidmaatschap van deze vereeniging en hoopte dat zij met haar bekwamen Directeur nog vele jaren lid zouden zijn. De directeur Brooshoofd bracht woorden van dank aan meester Meijer voor alles wat hij voor de vereeniging had gedaan. Hierna bleef men nog een poos gezellig by'een. „Excelsior" kan met trots op haar uitvoering terug zien. Dezer dagen hield de IJsclub Dirksland haar jaarvergadering in „Odeon". De jaarverslagen, die getuigden van de actifiteit van het, bestuur, werden goedge keurd. In kas was een bedrag van ƒ132,44 De Voorzitter v. Loo, deelde mee dat de gehouden proef op de nieuwe ijsbaan in zoo verre slaagde dat de kans op een goede baan zeer groot is. Hjj bracht dank aan den heer A. v. Es die het bestuur in alle opzichten behulpzaam is geweest. De contributie werd niet verhoogd, doch zij die weigeren deze op de eerste aanmaning te betalen, moeten het dubbele bedrag betalen. Het bestuur bestaat thans uit: C. J. v. Lou Voorz., M. Rooij Secr., M. Brooshoofd Penn. en A. Knöps en I. Gestel-Grootenboer bestuursleden. Na afloop der agenda werd een aardige klucht opgevoerd. HERKINGEN. De door den Raad vastge stelde heffing van schoolgeld is door Ged. Staten goedgekeurd. In de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Zondag morgen doopsbediening plaats hebben. Voor ganger is Ds. van Asch uit Sommelsdijk. Ouders moeten voor af daartoe in de consisto rie aangifte doen. De heeren J. van Kempen, L. Drooger en M. G. den Boer zijn aan de beurt van periodieke aftreding als leden van het school bestuur. De vrachtrijder C. H. onder deze ge meente had het ongeluk met zijn poters geladen vrachtauto in eeD sloot te rijden, waardoor de as brak. Het liep zonder per soonlijke ongelukken af. De auto werd met den kraanwagen van de firma Witvliet uit de sloot gehaald. STELLENDAM. De zangvereen, „Excel sior" zal voor den eersten keer onder leiding van den heer M. Brooshooft alhier een uit voering geven op a s. Donderdag en Zaterdag in de O. L. school. Door de garnalenvisschers werd vorige week 2 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 40 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j 1. werd de gemeente opgeschrikt uit haar slaap, door het luiden der klok. Weldra bleek dat do vischmeelfabriek van den heer A. de Jager in lichte laaie stond. Een gedeelte der fabriek brandde tot den grond toe af, doch een gedeelte welke voor drogerij dienst deed alsmede ook een bergplaats bleven gespaard. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Gisteren zyn reeds woer enkele garna lenvisschers naar Den Helder vertrokken, om daar de garnalenvangst uit te oefenen, naar men verneemt is het wel loonend. GOEDEREEDE. Ouders die hun kinderen wenschen te laten doopen a.s. Zondag, kun nen zich de doopvaders daarvoor aanmelden a s. Zaterdagavond om 7 uur aan de Pastorie. A.s. Dinsdag wordt de Ouderdomsrente uitbetaald. MejN. 0. Lodder is geslaagd voor can- didaat Landbouwkundig Ingenieur. OUDDORP. Ds. H. H. van Ameide, predi kant der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft be dankt voor het beroep naar Scherpenisse. A.s. Maandag en Dinsdag zal de uitbe taling der Ouderdomsrente plaats hebben. T. Sperling heeft onderhands verkocht z(jn blazerschuit naar Stein (Limburg). In deze gemeente staan 58 werkloozen ingeschreven. Door de zeepolitie is weer tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt wegens het rapen van kreukels, daar dit verboden is. Door de visscher Th. Grinwis is op de visschery in de zoogenaamde Keeten een roeiboot opgepikt. Niettegenstaande het telegrafisch be richt van den aangekondigden Spreker den heer Amelink, dat hij wegens de spannende houding onder de arbeiders nog niet zoude komen om die spreekbeurt te vervullen, meende het Bestuur der Arbeidersvereni ging toch die vergadering van 2 Februari te laten doorgaan. In die vergadering is dan ook ter sprake gekomen het baldadig optreden in den avond van 29 Januari. Bij monde van haar Voor zitter werd dan ook de volle afkeuring uit gesproken over het gebeurde, waarmede al de aanwezigen bijvielen. In den loop der vergadering werd besloten om het volgende schrijven te zenden aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken: „De Afdeeling Ouddorp van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond heden in vergadering bjjeen, spreekt haar leedwezen uit over de gepleegde baldadigheden in den avond van 29 Januari, en betreurt eveneens de houding van het College van B. en W. ter dezer plaatse, daar deze in dat geval de aaulei- dende oorzaak is geweest. Wij dringen met den meesten eerbied bij Uwe Excellentie er op aan, om den noodtoestand die hier heerscht te trachten te lenigen, en zoo spoedig mogeljjk U te over tuigen, dat het College van B. en W. onder den schijn van recht de grootste onbillijk heid heeft weten toegepast te krijgen, n.l. dat onze leden niet meer dan ƒ1,— per dag uit de werkeloozenkas konden trekken. Daar die ingrijpende maatregels van terug werkende kracht bleken te zijn, kwamen wij voor gevallen te staan, dat zij, die gerekend hadden op een uitkeering van f7,20 nu maar slechts 0,90 werden uitgekeerd als week geld. Daar hier geen steunregeling in het leven geroepen kan worden, noch afdeeling van het Nat Crisis Comité vanwege de onwel willendheid van B. en W,, zoo kunnen wij aldus op geen enkelen onderstand rekenen. Helpt ons als Burgers van Nederland. Met de meest eerbiedige en verschuldigde Hoogachting het Bestuur van de Afdeeling als bovengenoemd. Verder werden nog andere plannen in voorbereiding besproken, die niet voor de pers op het oogenblik nog vatbaar zijn. De Voorzitter ofschoon deze huishoudelijke vergadering niet voldoende was voorbereid, hield toch de vergadering nog ruim een uur bezig met eene inprovisatie waarin hij uit liet komen aan de hand onzer Vaderiandsche geschiedenis wat verdrukking tot uitwerkiDg bracht. Hij sprak ook nog van een schrijven van een bisschop van Namen, aan de Land voogdes toen AI va hier zijn hoogtij vierde, met het heffen van den lOen penning, dat ge noemde bisschop schreef, dat juist door die heffing de Prins van Oranje een koninkrijk in handen werd gespeeld. En nu liet de Voorzitter eens even de fan- taisie los, en sprak indien wij eens onder deze omstandigheden een gemeenteraadsverkie zing hadden zouden wij dan niet in plaats van ééne vertegenwoordiger der arbeiders, drie onzer in den Raad verkrijgen? De ver gadering die in teeken stond van kalme stem ming, ging toen hoopvol huiswaarts, wetende haar belangen behartigd te zien, door haar bestuur. Vertrokken: Cornelis Tiggelman met gezin naar Leiden; Johanna TaDis, Wed.K. Voogd, naar Herkingen; Cornelis Breen naar Melissant. Gevestigd: Jacob van Spluuter uit Rotter dam; Krijntje Kaatje Bezifijen uit Berkel en Rodenrjjs; Jacomljntje Bezuljen uit Din- teloord en E. P. Willemse uit Hillegersberg. NIEUWE TONGE. Door bakker L. D. van Eesteren wordt over het afgeloopen jaar 26 dividend uitgekeerd. Door de Coöp. Broodbakker^ „Voor waarts" alhier wordt over het afgeloopen boekjaar aan de leden 10 kortiDg en 15 dividend en aan met-leden 10 korting uitgedeeld. Op den Herkingschen dijk is Donderdag middag de achteras van den vrachtauto der firma Holleman gebroken. De auto met aard- appolen bleef op den djjk staan. Een kraan- wagen der firma Pulleman uit Oude Tonge heeft den auto later weggesleept. Met ingang van 26 Maart a.s. zal het loon der hulpbestellers bjj den postdienst alhier met 8 cent per uur worden verlaagd. DEN BOMMEL. Regenmeter Januari J932 34.3 m.M. Het vorige jaar 75 5 m.M. Dinsdag 12 Febr. zal ten postkantore de Ouderdomsrente uitbetaald worden. Vervoerd 1484 H.L. uien, 200 H.L. aardappelen, 100 H.L. Koepeen en 800 H L. poters. Gedurende de afgeloopen maand zjjn 8 Ipersonen van elders in deze gemeente komen wonen, terwijl er 19 zijn vertrokken. Tegen A. W. is proces-verbaal opge maakt wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met kinderen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Wij bren gen in herinnering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Stad aan t Haringvliet wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 8 Februari a.s. Tegen de arbeiders eventueel werkgevers die hieraan niet voldoen, zullen strafmaatregelen worden genomen. VERSLAG OUDERAVOND OPENBARE U. L. 0. SCHOOL TE MIDDELHARNIS. Toen de Voorzitter de Oudercommissie, de heer C. v, d. Meide, te kwart over zes de vergadering opende, bleek, nadat hij de ge bruikelijke welkomstwoorden had uitge sproken, dat de gymnastiekzaal der school al aardig gevuld was. In de loop van den avond werd het aantal aanwezigen nog aan merkelijk grooter en toen na afloop van het huishoudelijk gedeelte ook nog de leerlingen en eenige oud-leerlingen gekomen waren, was de zaal tjokvol. De heer C. v. d. Meide herinnerde er aan, dat de school nog steeds de volle medewerking der ouders en hoofden noodig heeft en hjj wees or op, dat eenige meerdere activiteit gewenscht was. Nadat de heer Menheer de leiding had overgenomen werden notulen, jaarverslag en rekeningen verantwoording van den penningmeester onveranderd goedgekeurd. Aan de orde was thans een bespreking van het punt „schoolreisjes". De Voorzitter zette het nut daarvan uitvoerig uiteen en gaf een korte beschrijving van de reisjes, die in de jaren 1927, 1929 en 1930 gemaakt waren. Hij wees ook onder het ophalen van prettige herinneringen op het feit, dat de band tusschen onderwijzers en leer lingen in beduidende mate er door versterkt werd. Hij bracht ook de moeilijkheden ter sprake, die zich bij het organiseeren steeds weer voordoen. Spr. drong er dan ook met klem op aan, de leerlingen regelmatig te laten sparen. Ook deze spr. drong op zoo groot moge lijke steun voor de school aan. Op vragen, de vooropleiding voor de H.B.S. betreffende, antwoordde hij, dat de weg via de le klasse der Ulo-scholen officiéél door de Heeren In specteur L.O. en Directeur H.B.S. tot de meeste geschikte is verklaard (zie de nos. van „Onze Eilanden" van 11 Febr. en 23 Mei 1931). Nog werd het geval Oude Tonge ge noemd, welke gemeente in 6 jaar tijds 1 leerling leverde. De heer Menheer merkte hierbij op, dat het nieuwe hoofd reeds op een ouderavond aldaar over het bestaan en het nut der Ulo-school gesproken heeft, zoo dat in de toekomst ook uit deze gemeente wel meerdere leerlingen de Ulo-School zou den bezoeken. De heeren Van Gelder en Mijnders werden daarna met vrijwel algemeene stemmen tot lid der O. C. herkozen, waarna de heer Lameyn uit Den Haag aan het woord kwam over het wonderschoone eiland Bali, de voort zetting van de eilanden Sumatra en Java. Flora en fauna dezer drie eilandeD komen in menig opzicht overeeD, maar geheel ver schillend is de godsdienst, daar het rneeren- deel der Javanen de Islam belijdt en de Balinees aauhanger van de oude Hindoe- godsdienst is, wat duidelijk blijkt uit de kastenindeeling en de lijkverbranding. Groole nadruk werd vooral gelegd op de kunstzin van den Balinees. Dit vooral werd uitvoerig aan de hand van een serie lichtbeelden en met kostbare kunstvoorwerpen aangetoond. Tenslotte werden nog twee tooneelstukjes opgevoerd, die menigmaal het publiek van komische en dramatische situaties deden genieten. Het 14-tal leerlingen, dat er aan meewerkte, oogstte dan ook een langdurig applaus. Het was reeds laat, toen de heer- Menheer woorden van daDk sprak tot den heer Lameyn voor zijn mooie en leerzame voordracht. Ook werd de dank der vergade ring overgebracht aan den heer Witvliet, die belangeloos voor een projectie-apparaat en muziek zorgde en aan den heer Van Duynen, die met opoffering van veel tijd de stukjes met de leerlingen instudeerde. Ook de dames, die voor de tractatie en de bedie- oing hadden gezorgd, werden niet vergeten, zoodat eerst na twaalven de voorzitter de vergadering kon sluiten, die bjj alle aan wezigen wel prettige herinneringen zal na laten. HELLEYOETSLUIS. Donderdag en Vrijdag respectievelijk 2S en 29 Januari j 1., gaf de plaatselijke tooneelvcreenigiDg „Comoedia" haar tweede uitvoering inditseizoen Opge voerd werd het detec-tieve-tooneelstuk in drie bedrijven „In Uniform", van J. van Randwijk. Dit stuk toont ons de intriges van een man, voogd van een meisje, wier oudersin Indié zijn; de voogd, van Rossum (de heer Hekbing) steelt onder het mom van een

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 5