PU ROL m smsÊmMm EERSTE BLAD ShmMm mAhwmle fiuM ST00MB00TDIENST Dienstregeling Adyerteert in „Onze Eilanden" ZATERDAG 16 JANUARI 1932 Tl t7 De Jacht op het Rossige Paard. DRAISMA-VANVALKEMBURG'S-- e A •-! LEVERTRAM Verwarring bij Steunverleening. Goed Gereedschap 't Halve Werk Degelijk ijzerwerk N.V.Feijenoord's Ijzerhandel MENNENS Co. van scbadeljjke insecten. Keu van de werk zaamste middelen ter bevordering van den vogelstand is liet aanbrengen van nestkasten na- in boscb, park en tuin. Niet alle vogelsoor- 1 aan ten maken vau deze broedgelegenheden ge- van bruik, maar juist verscheidene van onze nuttigste soorten als meezen, spechten, en uilen, doen dit wel. Boschbezitters en eigenaars van tuinen en parken worden meer en meer overtuigd van het nut dezer vogels en het aantal nestkasten, dat geplaatst wordt neemt dan ook jaar op jaar toe. Om hetzelfde jaar nog voor het broeden gebruikt te kunnen worden moeten nest. kastjes vóór het midden van Maart opge hangen worden, het beste is daartoe thans zoo spoedig mogelijk over te gaan. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen geeft gaarne advies over de soor ten van nestkasten en bet aantal, dat onder verschillendo omstandigheden aangebracht moet worden om de grootste kans op succes te geven, terwijl tevens adressen verstrekt kunnen worden van leveranciers, die goede nestkasten vervaardigen. Een volledige handleiding voor het zelf vervaardigen van nestkasten en de behan deling ervan vindt men in MededeelingNo. 17 van den Plantenziektenkundigen Dienst „Yogelcultuur door middel van nestkasten." Verder zijn bij genoemden Dienst model len van nestkastjes tegen vergoeding van de verzendingskosten ter leen te verkrijgen of tegen kostprijs te koop, hetgeen speciaal voor Gemeenten, die het vervaardigen van nest kastjes als model voor werkverschaffing wil len gebruiken, aan te bevelen. in 11 MIDDELHARNIS-ROTTERDAM y.Y. via VLAARD1NGEN s.s. „MIDDELHARMS" aanvangende 5 Oct. 1031 van Middelbarnis op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen V. Middelbarnis4.30 vm. A. Vlaard. 7.00 tb.* A. Rotterdam 8.00 Tm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) Y .-Middelbarnis 6.40 vm.A. Vlaard.9.10ym.** A. Rotterdam 10.00 vm. A. Briellc 10.30 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag (behalye Feestdagen V. Rotterdam 2.13 am. V. Vlaard. 3.00aai. y A. Middelbarnis 5.30 nm. Overige dagen (beb. Zon- en Feestd.) Van 7 October t/m 31 October en vanal 10 Febrnarl. V. Rotterdam 3.15 nm. Y.Vlaard.4.00om ft V.Brielle 2.25 nm.§[ A. Middelbarnis 6.30 Van 2 November t/m 9 Febrnarl V. Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.00 nm. f V.Brielle 1.25A. Middelbarnis 5.30nm. In aansluiting op den trein van 7.20 vm. en 7.11 vm. van Vlaardingen (Station). In aansluiting op den trein van 9.20 vm. en 9.40 vm. van Vlaardingen (Station), t In aansluiting op den trein van 14.38 (2.38 n m.) en 14.50 (2.50 nm.) te Vlaar dingen (Station). ft In aansluiting op den trein van 15.38 (3.38 nm.) en 15.51 (3.51 nm.) te Vlaar dingen (Station). Op Zaterdag 1.25 n.m. Alleen op Zaterdag. Te Vlaardingen overstappen. Als Feestdagen zijn t« beschouwen: Nieuwjaarsdag, 2e Pzascbdsg, Hemehaartsdag 2e Pinksterdag ea balde Kerstdagen. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,07D ADVERTÉNTIÈN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. 'ZMML Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 20 Week-revue. Binnenland. Sinds eenige weken heeft het in de werk verschaffingen in Friesland en Groningen gebroeid, als gevolg van het wroeten van communistische elementen. De onruststokers hebben in zooverre succes gehad, dat een deel der op de werkverschaffing te werk gestelde werkeloozen in staking zijn gegaan. Het oude en weerzinwekkende spelletje herhaalt zich weer, ten koste van de werke loozen wordt het communistische gewroet voortgezet. Hoeveel slachtoffers er vallen is een zaak van minder belang voor de heeren, wanneer er in de ontketende actie maar propaganda zit. Voor op sensatie en op relletjes beluste raddraaiers heeft dit gevaarlijke en onver antwoordelijke spelletje nog de aantrekke lijkheid, dat het de mogelijkheid biedt met een tien- of twintigvoudige overmacht een opzichter of agent af te rossen, dan wel van hun onverschrokkenheid te doen blijken, door een aantal ruiten of dergelijke te vernielen. En "deze weinig heldhaftige raddraaiers zijn dan nog heel wat dapperder dan hun zoogenaamde leiders, die, wanneer er ergens iets aan den knikker is, in geen velden of wegen zijn te bekennen. Dinsdagavond is het te Groningen ongewoon woelig geweest en heeft de politie herhaaldelijk krachtig tegen raddraaiers moeten optreden. Hierbij zijn een vrij groot aantal ruiten van win kels en van particulieren gesneuveld en heeft menige betoogers op een voor hem aange name manier kennis gemaakt met sabel of gummiknuppel. Uit de verschillende berichten in de dag bladen over door de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen achterhaalde clandestien opgeslagen benzine blijkt, dat de ontduiking van het bijzonder invoerrecht op benzine enorme afmetingen heeft aangenomen. In verschillende plaatsen zyn de ambte naren er in geslaagd duizenden liters clan destien verborgen benzine te achterhalen en de stroom van berichten hierover blijft nog steeds aanhouden. De lust om ook na Janu ari nog op goedkoope benzine te tuffen is voor velen vergald, doch vermoedelijk zal, ondanks alle activiteit der ambtenaren nog slechts een vrij gering gedeelte der clan destien opgeslagen benzine zijn achterhaald. Te Soest zijn een paar gevaarlijke inbre kers van Italiaansche nationaliteit, die een bezoek brachten aan het couponshuis van de Neder. Middenstandsbank gearresteerd. De inbrekers waren reeds in de kluis doorge drongen, daarin ontdekt en opgesloten en vervolgens gearresteerd. Buitenland. Het hooge woord is dan eindelijk uitge sproken: dr. Brüning heeft dezer dagen aan een redacteur van het Wolf-agentschap ver klaard, dat Duitschlands toestand de voort zetting van politieke betalingen onmogelijk maakt en dat iedere poging om het systeem van dergelijke betalingen te handhaven, niet alleen voor Duitschland, maar voor de ge- FEU ILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle) 34) Nevada deed een paar stappen naar voren, zijn revolver gereed om te schieten. Hij keek naar zijn slachtoffer. „Eindelijkl" riep hij met vreemde stem. Toen, zich omkeerend, snelde hij naar het paard. Hij zag Ina niet, hoewel zij hem hadden kunnen aanraken. Nog een oogenblik keek hij den verbaasden Ben aan. Een wonderlijke glimlach speelde op zijn marmerbleek gelaat. „Tot kijk, makker. Wij zijn, quitte 1" riep hij. „Ik zal thuis nog even een en ander inpakken en kijken of California Red geen kwaad kan!" HOOFDSTUK XVI. Ben zat te paard, z'n oogen gericht op dc grijze helling, waar Nevada in wilden galop al spoedig uit het gezicht verdween. „Tot ziens, makkerl Wij zijn quitte." Dat vaarwel zou Ben nog lang in de heele wereld tot een ramp moet voeren. B(j dezen stand van zaken, aldus Brüning, bljjft er voor de ryksregeering op de a.s. confe rentie te Lausanne in het geheel geen speling voor overwegingen, welk standpunt zij moet innemen. Zij kan op de a.s.conferentie niet anders doen dan den gegeven toestand uit een te zetten en tot de andere regeeringen den oproep richten ook van hare zyde reke ning te houden met dezen toestand en niet te zoeken naar compromisoplossiDgen, waar voor een reëele basis niet meer bestaat. Deze verklaring van dr. Brüning heeftin de Europeesche kanselarijen gewerkt als de bekende knuppel in het hoenderhok. Men wist ook buiten Berlijn reeds geruimentyd dat Duitschland aan het einde van zijn finan cieel Latijn was en ten overvloede is zulks onomwonden nog eens geconstateerd in het rapport der Bazelsche deskundigen, welk rapport door de Franschen met een zuurzoet gezicht, door de Duitschers met groote vol doening is ontvangen. Dr. Biüning heeft het nog wat korter en wat duidelijker gezegd en al wisten de be trokkenen ook waarop de herstelbetalingen op den duur opmoesten uitloopen, toch valt het, en dit geldt dan voornamelijk voor de Franschen, koud op het lijf. >¥8 TT- LEEUWARDEN -O"- (Adv.) De Fransche pers en voornamelijk de uiterst rechtsche pers, maakt groot misbaar en vindt in de verklaring van BrüniDg aan leiding de door Briand gevolgde politiek nog eens scherp te hekelen. Men heeft te Parijs altijd gehoopt en hoopt misschien nog, dat het failliete Young-plan door een tijdelijke opschorting nog te redden is en klampt zich daaraan als een drenkeling aan een stroo- halm vast. Reeds eenige dagen was Parijs met Londen in onderhandeling over het aan nemen van een eensgezinde houding te Lau sanne. Bij deze onderhandelingen hebben de Franschen voorgesteld de voorwaardelijke betalingen tijdelijk voor 2 k 3 jaar op te schorten, onder voortzetting van de onvoor waardelijke betalingen, welke bedragen dan evenwel in den vorm van een leening on middellijk weer ter beschikking van Duitsch land zou worden gesteld. Brüuings politieke bom heeft de vooruit zichten op het slagen van een eensgezind Fransch-Engelsch front te Lausanne niet ver beterd. In principe voelen ook de Engelschen er veel voor radicaal den spons te halen over de herstelschulden, onder voorbehoud even wel dat Amerika dan met breed gebaar de hand over 't hart strijkt. Daarvan wil echter het Amerikaansche Congres niets weten, dat duidelijk heeft verklaard, dat de Amerikaan sche regeering zyn Europeesche debiteuren na afloop van het Hoover-moratorium den wissel moet presenteeren en dat het twist zieke Europa, dat jaarlijks vele milliarden meer voor bewapening uitgeeft dan de her stelbetalingen bedragen, over de brug moet komen. ooren klinken. Nevada had hem gered, doch de redding ten koste van zijn vriend leek hein op dit oogenblik te duur betaald. Zijn eerste opwelling was den man, die zoo trouw zicli toonde, te volgen. Andere gewaarwordingen trokken zijn aandacht van de helling af. Er stond iemand aan zijn been te trekken Marvie, dol van blijdschap. Aan de andere zijde greep iemand zijn geboeide handen. Ina! Zij snikte en klemde zich aan hem vast. Bill Sneed was er ook, blootshoofd, de vuisten gebald en de lippen vast opeen geklemd. „Laat eens even z'n handen los, juffrouw Ina," zeidc hij vriendelijk. „Die verdraaide sleuteltjes van Judd zitten vol bloed. Wat deed hij die ook in z'n borst zak te stoppen. Vooruit Ben!" „Dank je, cowboy," antwoordde Ben, terwijl hij, sprakeloos van blijdschap, zijn armen uitstrekte. Het drong tot hem door, dat hij nu vrij was. Al de heerlijkheid, die het leven kan bieden, scheen op hem aan te stormen. Hij liet zijn hand zakken naar Ina, toen hij eenigszins was bekomen van den schok. Zij greep zijn vingers met beide handen en kuste die, het gelaat nat van tranen. De omstan ders kwamen dichterbij, vreemd verbaasd. Een vrouw trok Ina weg, waarschijnlijk was het haar moeder. Marvie alleen liet hem niet met rust, doch temidden van de opwinding verstond Ben geen woord van hetgeen deze.zeide. Langzamerhand bedaarde het rumoer. „Op zij daarl Achteruit cowboys!" Dat was dc stem van Strobeil. Ben zag den sheriff naderen, te voet, het geweer in de hand, aan het hoofd van een troep ruiters. Nu de kring grooter werd zag men de rocrlooze gestalten liggen van de drie mannen, grotesk in de verstarring des doods. Strobeil uitte een ruwen Het waa anders zoo'n mooi en aanlokke lijk fabeltje dat Duitschland tot in den treure gedurende een meuschenleeftijdschatplichtig zou blijven en Men is begonnen met het dicteeren van fabelachtige en astronomische cijfers en nu de patiënt te hard en te radi caal geplukt is, nu tracht een deel der recht sche pers in Frankrijk nog naar middelen te zoeken, om ook de eventueele toekomstige veeren van Duitschland nog in de wacht te slcepen. Brüning heeft verklaard dat het spelletje uit is, zonder daarbij te zeggen voor hoelang. Maar Parijs begrijpt en vreest dat "het voor altijd zal z(jn. Engeland en ook Italië willen niets liever en zelfs Amerika wacht kalm en gelaten de besprekingen te Lausanne af en doet alsof de heele zaak Uncle Sam niet aangaat. Maar wanneer Duitschland voet by stuk houdt en na Brünings gepubliceerde verklaring i(jkt een terugweg geheel en al afgesloten, dan zal het de vraag zijn, wanneer Duitschland niet afschuift, of de Franschen en de Engelschen hun betalingen aan Amerika zullen voortzetten. In het Italiaansche blad „Popoio d'Italia" wordt op een volledige schrapping der oor logsschulden aangedrongen. In het bewuste artikel, waarvan vermoed wordt dat het door Mussolini is geschreven of althans door dezen is geïnspireerd, wordt betoogd, dat Europa op economisch als op sociaal gebied den rand van den afgrond nadert en dat de wereld te eeniger tijd zal moeten kiezen tusschen den chaos en volledige schrapping der oorlogs- en herstelschulden. Op de conferentie te Lausanne, aldus dit artikel, moet de lei geheel worden schoon geveegd. De crisis heeft niemand gespaard, zelfs hen niet, die meenden in staat te zyn zichzelf te helpen door het oppotten van goud, waarmede Frankrijk bedoeld wordt. Men kan niet verwachten, dat de mensch- heid nog een winter zal willen doormaken, misschien nog met erger ellende dan de huidige, zonder in wanordelijkheden of revo lutie uitkomst te zoeken. Er wordt aan het geweten van regeeringen en volken een ernstige vraag gesteld. De geheele beschaving van het blanke ras dreigt uiteen te vallen. Men is verzwakt door wanorde en ellende en sleept zich voort, zonder hoop en zonder betere tijden te verwachten, zoolang de reparatiebetalingen en oorlogsschulden nog biyven bestaan. Behalve Brüning in Duitschland heeft ook de Bulgaarsche premier een verklaring af gelegd, dat het voor Bulgarije onmogelyk is de reparatie-betalingen te voldoen. De Bul gaarsche minister van financiën zal de vol gende week een bezoek aan Genève brengen en den Volkenbond verzoeken de flnancieele situatie in Bulgarye te onderzoeken, met liet doel flnancieelen steun voor dit even eens zwaar door de crisis lijdend land te verzoeken. en sprinqende lippen la doozen van 30-60 en 90 ct. Tube S0 et. Bij Apoth. pn Drogisten Onder den invloed van dit alles voelt men zich te Parys niet erg lekker. Frankryk komt steeds meer in een geïsoleerde positie te staan en de Fransche regeering, verzwakt door het overlyden van den minister van oorlog en meer nog door het feit dat Briand, wiens gezondheidstoestand veel te wenschen laat, niet langer tegen de moeilijkheden is opgewassen en rust moet nemen, heeft het byltje er bij neergelegd. Aanvankeiyk hebben de ministers hun portefeuilles ter beschikking van den premier gesteld, opdat deze de handen vry zou krijgen om zyn kabinet op broederen grondslag te reconstrueeren, door de radicaal-socialisten in de regeering op te nemen. Maar er zijn in Frankryk verkiezingen op komst, welke hun schaduwen vooruit wer pen. Aan Frankryks politieke en economi sche hemel pakken zich steeds donkerder wolken samen en de radicaal-socialisten voelden er niets voor ter elfder ure mede de verantwoordelykheid te aanvaardeD.Zoo dra dit bekend werd heeft Laval aan den president het ontslag van zijn kabinet aan geboden. Vermoedt wordt dat de vorming van een nieuw ministerie opnieuw aan Laval zal worden opgedragen. In verband met deze plotselinge Fransche regeeringscrisis is het niet onmogelyk dat de eerst op 18 Januari en later 25 Januari bepaalde conferentie te Lausanne opnieuw enkele dagen wordt uitgesteld. fhk iiorgel eens tijdens het Concert! - Natuurlijk droog met. Dat Ss prettiger en 't gaat overal. Doozen a 25, 45 èn 65 ets. (Adv.) Een waarschuwing tegen vele instellingen, die by het publiek om steun komen aankloppen. Het Centraal Archief en Inlichtingen bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam (Vondelstraat No. 19) zendt ons een uitvoerig schrijven, waarin wij o a. lezen: Het schijnt ons van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een beroep doen op de milddadigheid van het publiek, de aan dacht te vestigen op verschillende personen en instellingen, die naar het vooibeeld van het „Leger des Heils" zich hebben georga niseerd als organen van „evangelisatie" en daarbij maatschappelijk werk verrichten. Velen denken, wanneer zij deze personen of lichamen steunen, hun giften goed besteed, aangezien de organisaties steeds met nadruk betoogen, dat zij volstrekt voor alle richtingen openstaan en niemand afwijzen. Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek ge- eigend voor het maken van verwarring, zoo dat giften, bestemd voor de een, de ander in handen komen en in het algemeen is het maatschappelijk werk, dat deze personen of kleine vereenigingen verrichten, van zoo ge ringen omvang en ook van zoodanige kwa liteit, dat niet kan worden aangeraden en in vloek en hief met een gebaar van afschuw de hand op. „Ja, sheriff," begon Biaine, nog voor er iets was gezegd, „er was toch niets aan te doen geweest, al hadden we het willen probeeren. Hij kwam als de duivel op ons af en schoot Judd en Walker neer, hoewel hij z'n voeten nog niet eens op den grond had. Toen maakte hij Setter razend en u ziet." Strobeil boog zich nieuwsgierig over Setter heen, zonder eenig medelijden te toonen en keerde toen het beweginglooze lichaam om met den voet. „Twee kogelgaten, geen centimeter van elkaar, net boven dat borstzakje. Drommels nog toe, wie was die Nevada?" „Dat weten we niet. Zelfs de jonge Ide kan het niet zeggen," antwoordde Blaine. „Maar Setter kende hem. Zoo vast als een huis!" „Ik moet je zeggen, Nevada deed zoo beminnelijk, dat ik hem nooit van zulke streken zou hebben verdacht," antwoordde Strobeil. „Maar toen hij al een eind op weg was en als een dolle begon te rijden, voelde ik me niet heelemaal gerust er op." „Op u moet dit den indruk maken van een ver schrikkelijke moordpartij, sheriff, maar ik denk cr anders over," antwoordde Blaine ontroerd. „Die andere kerels, Judd en Walker, wie zijn dat eigenlijk?" vroeg Strobeil. „Sheriff en assistent-sheriff uit Redlatids." „Zoo, zool Nooit van gehoord. Zeker pas ge kozen. Ik ben dezen winter nog in Redlands ge weest. Drommels!" „Strobeil, heb je Bill Hall Werkelijk te pakken?" „Zie ginds maar eens. Die zware kerel met z'n ruigen baard. Dat is Hall. Z'n bende hebben wc ook. Maar laat ik er bij zeggen, dat ik mijn leven lang niet zoo heb geboft als vandaag." „Dat zou je wel zeggen." antwoordde Blaine zuchtend. „Kunnen we nu meteen de geschiedenis niet afhandelen?" Blaine gaf zijn mannen bevende dooden weg te brengen. „Kom mee naar tnijn kantoor, Ide," noodigde hij. „Strobeil, breng Hall ook binnen en wie je verder noodig mocht hebben. Marvie, jij gaat met mij mee. Ben, ik denk, dat we jou ook moeten hebben." Het wonderlijkste van alles op dezen vreeselijken dag, werd voor Ben het feit, dat hij zich in het kantoor van Blaine bevond. Eén blik op het gelaat van zijn vader was voor hem meer dan voldoende. Zijn bitterheid, die bijna tot haat was geworden, kreeg een gevoeligen knauw. Blainc bleek een heel ander type dan Amos 1de. zag cr oud uit, maar niets was in staat de vreugde in z'n oogen te dooven of de wilskracht, gestraald door teleurstelling en ervmïng te :rekcn. „Mannen," begon hij, zoodra hij had plaats ge nomen op zijn werktafel, een arm om den schouder van zijn zoon, „ik moet beginnen met praten, maar het zal niet lang duren. Setter was verantwoorde lijk voor al de zaken, die ik den laatsten tijd heb ondernomen. Ik wil hem niet zwarter maken, dan noodig is. Ik moet erkennen, dat ik er maar al te" graag aan meedeed. Doch ik heb het jaren lang arm gehad en toen het geld kwam, met de macht, die men zich tevens ziet toebedeeld, verloor ik m'n kop. Nooit was het mijn bedoeling oneerlijk te zijn. Ik had cr zelf het land aan, die ontginners uit te koopen. Als ik deel nam aan schunnige zaken, werd ik cr met dc haren bijgehaald, wat. dank zij mijn stommiteit gebeuren kon. Ik ben bereid eiken rancher, die verongelijkt werd, schadeloos te stel- niet„ iïiesche Heerettbaai "truw (Adv.) sommige gevallen beslist moet worden ont raden, deze instellingen of personen door bijdragen te steunen. Het Centraal Archief acht dan niet gemo= tiveerd het geven van ondersteuning aan het Nederlandsche Leger des Heils (dat een zeer kleine groep bestrijkt), waarschuwt tegen het steunen van het Nationaal Reddings- leger (dat geen bona-fide instelling van wel dadigheid is), ontraadt ernstig steun aan de stichting „De Heilsbrigade" te den Haag (om dat haar tehuis in het geheel niet bestaat), aan „Maranatha, stichting voor zendings- arbeid en Maatschappelijk werk" te den Haag (maatschappelijk werk van minimalen om vang en officieren verdienen geen vertrou wen), aan de Haagsche Stadszending „Ema nuel" (leider ongunstig beoordeeld), aan de Nederlandsche Vrije Evangelische Vereeni- ging (waarschijnlijk slechts een gefingeerde vereeniging) en aan de Vrije Evangelisatie „Filadelfia" te Amersfoort (giften worden ge bruikt voor levensonderhoud van een der evangelisten) en waarschuwt tegen „Rema- lia", Herv. Katholiek Leger des Heils, te Utrecht. WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu het tydstip weer nadert, waarop vogel- voedering wensehelijk en by het invallen van strenge koude zeifs noodzakelijk wordt, wekken de ondergeteekenden, namens het Comité voor wintervoedering van vogels, allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid mogeiyken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetyde in het leven te houden, op, hunne maatregelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de commissie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwyzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, die door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zyn. De brochure is op aanvrage kosteloos verkrijg- baar, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, 's-Gravenhage, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeni ging tot Bescherming van Vogels, Heeren gracht 540, Amsterdam en by het secretari aat van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, Westerlaan 7, Aerdenhout. Onderwijzers en jeugdleiders kunnen, voor zoover de voorraad toereikend is, een aantal exemplaren bekomen ter verspreiding onder de door hen geleide jeugd. De Commissie, Ir. N. VAN POETEREN, Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkun digen dienst. Jhr. L J. QUARLES VAN UFFORD, Eere-voorzitter v/d Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. J. DRIJVER, Secretaris van de Neder landsche Vereeniging tot Bescher ming van Vogels. Dr. JOH. J. VAN BURKOM, Voorzit ter van de Nederlandsche Natuur historische Vereeniging. len. Waarschijnlijk zal ik dc Tule Lake ranch nog uit de ruïne kunnen redden. Maar daar blijft het dan ook bij, tenzij de banken de garantie, welke Setter mij afdwong, niet hebben geaccepteerd." „Meneer Biaine," klonk plotseling de stem van Strobeil, „Laat ik u mogen vertellen, dat con tracten, met Setter aangegaan, van nul en geener waarde zijn." „Dan ben ik gelukkiger, dan ik verdien," her nam Biaine heftig. „Zeg Amos, hoe sta jij er voor?" „Alleen de dood van Setter kon mij redden van volslagen ondergang van misschien nog erger," antwoordde Amos Ide schuchter. „Nou, dan ben ik in de buurt van Tule Lake tenminste niet de eenige gek geweest," daverde de stem van Blainc. „Misschien zouden een paar van onze ergste geschillen op rekening gezet kunnen worden van Less Setter." „Dat begin ik ook in te zien," zeide Ide peinzend. „Vertel ons nu eens, wat jij hebt uitgevoerd, Strobeil," vroeg Biaine, zich tot den sheriff wen dend. ..Praat alleen niet over onze woordenwisse ling op dc ranch van Welch. Toen had ik ongelijk." „Wat dat betreft,' moet ik erkennen, dat ik op 't oogenblik veel meer weet dan toen," vertelde de sheriff openhartig. „Maar ik was inderdaad op het goede spoor. Voor alle verliezen aan vee, ge durende dc laatste jaren hier in dc buurt geleden, is één man aansprakelijk Bill Hall. We hebben hem hier en hij bekent. Dus kan ik meteen zeggen, wat er vandaag is gebeurd. Ik reed een mijl of wat vooTbij Forlorn River, toen ik dien cowboy Ncvade tegenkwam. (Wordt vervolgd.) waarborgt geringe onderhoudskosten. v. d. Takstraat 24 ROTTERDAM Telef. Interc. 50188—52144 Gevestigd sedert 1892.

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1