ii=,Ba i it anders - S0MMELSDIJK IJ «u5 PREDIKBEURTEN. IJZEN WOENSDAG 13 JANUARI 1932 Kamer van Koophandel Dordrecht. De Jacht op het Rossige Paard. RECHTZAKEN nalen gaf, de 2de keer toen h(j by na boven op de auto zat. Het O. M. viudt het feit bewezen en vor? dert f 20 of 5 d hechtenis. Verdachte wordt veroordeeld tot f 16 of d. hechtenis. Vervolg in het Woensdugnumuier. Zondag 10 Januari 1932. NEDERLA.NDSCH HERVORMDE KERK. Middelbarois, tui. en 'sav. dhr. Barneveld uit Delft. Somraelsdyk, vm. da. van Asch en 'sav. ds. Steenbeek van Oudewater. Dirkslaud, vm. en'sav.ds. van der Wal. Herkingeu, vm. en 's av. dhr. Overweel. Melissant, nam. ds. Polhuys. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, vm. ds. Dekker. Ouddorp, vm. ds. van Atueiile en nam. leeskerk. Nieuwe Tonge, vm.leeskerk en 's av. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. leeskerk en's av. ds. van Asch. Ooltgensplaat, vm. ds. Steenbeek uit Oudewater en 'sav. ds. van Ameide uit Ouddorp. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vin.leeskerk en nm. ds. v. Ameide. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. van Garderen van Maas sluis en 's av. leeskerk. Nieuw-Helvoet, v.m. ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. ds. Brink van Zwartewaal. Rockaüje, 's av. ds. Loran van Brielle. Oostvoorne, vm. ds. Brinkerink. Zwartewaal, 'sav. ds. Brink. Heenvliet, vm. ds. Moll van Charante. Abbenbroek, vm. ds. Staal. Oudenhoorn, vm. ds. Bons. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Zeilstra. Melissant, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de LaDge. Den^Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. de Graaft'. Hellevoetsluis, 's av. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Westerhuijs. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 's av. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Prof. Leügkeek uit Apeldoorn DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. ciaal Bed- en Tapijtmagazijn Isdijk, welke heden begint! collectie uitkomen, bieden wij thans alle 1932 zullen uitkomen, tegen exceptioneel :e magazijnen. :en klein idee te geven voor welke Inieuw dessin31,25 thans voor24,25 uiver wol, 3J x 4J 19,95 voor14,75 15,75, 19,75, 22,50, 26,75 29,50 valiteiten 19, 24,28,25 125 X 145 cM4,49 8,75 velvet, prima dessin 3,75 4,95, 5,75, 7,95, 9,45 ^ERS, zeer mooi bedrukt 0,44 72 c.M. rond model 2,95. 3,25. 72 c.M., rond model 4,95. iegel, nieuwste model 16,75. Serge met rand 5,65. :n met rand 5,65. Pluchette van het er el. een groote partij Coupons voor den „-en COCOSLOOPERS ruimen tegen weggeefprijzen. are voordeurmatten 59,79,95, en 120 cent. ien wij voor weggeefprijzen opl itengewone koopjes halen! n iets vuil geworden, ([prijzen de deur uil! nt. :en zlchtzendlngen gegeven worden. iEEFPRIJS ETALAGE! LAR Tapijtmagazijn m Prijs per kwartaal f 1, Losse nummers 0,075 ADVERTENTIËN van 16 regels1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. - N°. 19 REDE uitgesproken in de vergadering der Kamer van 7 Januari 1932, door don heer J. C. van Helden, Voorzitter der Kamer. Mijne Heeren! Bij de opening onzer eerste vergadering in 1932 wil ik alvorens tot de behandeling der agendapunten over te gaan, een kort woord tot richten. In de eerste plaats is het mij een voor recht de nieuwe leden welkom te mogen heeten in ons midden. De laatste verkiezin gen hebben een belangrijke verandering in de samenstelling der Kamer gebracht. Op deze plaats mag ik U mijn leedwezen niet verhelen, dat politieke factoren althans voor de afdeeling Kleinbedrijf hiervan ten deele de oorzaak zijn geweest. Ons district is groot en uitgestrekt, waardoor zoo licht de belan gen der diverse deelen van het gebied uit- eenloopeD. Houden wij ons echter steeds voor oogen dat de besluiten der Kamer steeds moeten zijn uitspraken van de Kamer van Koophandel voor Dordrecht en'omstre ken, dan twijfel ik niet of de qualiteiten der nieuw verkozen leden zullen voor onze Kamer rijke en rijpe vruchten afwerpen. Ook in onze Kamer heeft steeds eene uit stekende verhouding bestaan tusschen de twee afdeelingen, ik hoop en vertrouw dat dit ook in de toekomst zoo zal blijven. De periode van tien jaren voorbijgegaan sinds de reorganisatie der Kamers van Koop handel en Fabrieken heeft zich gekenmerkt door een opeenvolging van ups en downs in handel en industrie. Een zoo algemeene en diepe inzinking in het bedrijfsleven als waar van wij thans getuigen zijn, en waarvan niemand kan verzekeren dat het laagtepunt reeds is bereikt, werd echter noch in noch voor deze periode immer waargenomen. Was in het laatste halfjaar van 1930 reeds merkbaar, dat wij zorgvolle tijden tegemoet gingen, in den aanvang van 1931 was het algemeene aspect reeds zorgelijk te noemen. Meer en meer werd hen, die nog hoop en moed voedden de basis voor deze, voor het bedrijfsleven van onberekenbaar voordeel zijnde factoren ontnomen. De groothandelsprijzen daalden schier da gelijks, de detailprijzen volgden naar rato, al zal deze laatste door de statistieken ge staafde bewering nog tegenspraak ontmoeten. De Zee- zoowel als de RLjnscheepvaart deelden volop in de algemeene achteruitgang, al baart voorzoover het district der Kamer betreft de Rijnscheepvaart de meeste zorg. De waarde van aandeelen en obligaties volgden dsn val, Pandbrieven waren slechts moeilijk te plaatsen en de verleening van hypotheken en bouwcredieten ondervonden hiervan, de eersten rechtstreeks, de laatsten meer indirect, de gevolgen. Tengevolge van de munt- en bankpolitiek in vele ons om ringende staten is ook voor onze circulatie bank uiterste voorzichtigheid geboden en het stemt tot geruststelling te weten, dat de leiding van ons bankwezen voor het ver trouwen op een goeden gang van zaken ge fundeerde waarborgen geeft. Het vertrouwen in „waarde" is verloren geraakt, gevolg van lam geslagen handel en industrie en op zijn beurt weer oorzaak voor scherperen teruggang. De uitgaven van Rijk en Gemeenten worden gebaseerd op te heffen belastingen van inkomens, die wellicht in het niet zullen verzinken. Zuinigheid is geboden, niet alleen in onze directe omgeving, doch Rijk en Gemeenten moeten in deze het/oor- beeld geven. Door den Staat zjjn reeds meer dere bewijzen geleverd, dat zij van deze nood zaak doordrongen is. Het veebedrijf in ons district nog meer dan het landbouwbedrijf heeft een ongekend slecht jaar achter den rug. Ja, welk bedrijf wordt niet getroffen. Allerwegen worden de tariefmuren hooger opgetrokken, onze verminderde en nog steeds afnemende export wordt bijna geheel on mogelijk gemaakt. Door het loslaten van den gouden standaard zijn andere landen in staat artikelen op onze markt aan te bieden tegen zoodanige prijzen, dat gelijk soortige artikelen in ons land verbouwd of gefabriceerd, verdrongen worden, met alle gevolgen van dien. Wei wordtin die landen het levenspeil hooger en het gevolg hiervan zal zijn een steiging der productiekosten en van het prijspeil, waarmede voor een herstel van het economisch evenwicht in principe de mogelijkheid i3 geopend. Dat handels politieke maatregelen dit proces zouden kunnen bespoedigen is naar mijne meening aan gerechten twijfel onderhevig. Slechts incidenteele hulp kan er op deze manier worden geboden, maar het onloochenbare verband tusschen invoer en uitvoer zal aan den anderen kant weer verloren doen gaan wat aan deze zijde langs kunstmatigen weg werd bereikt. Slechts in uitzonderingsge vallen één voor één te bezien zal steun van overheidswege geoorloofd en geboden kunnen ztjn, ook een vrijhandelaar kan toegeven dat in de huidige tijdsomstandigheden dergelijke gevallen denkbaar zijn. Thans tot de interne aangelegenheden der Kamer overgaande wil ik mij tot die punten bepalen, welke niet in het in voorbereiding zijnde jaarverslag worden aangetroffen. In het afgeloopen jaar heeft onze Secretaris wegens gezondheidsredenen zijn ontslag aan gevraagd, dit is de plaats om hem dank te zeggen voor hetgeen door hem in het belang der Kamer werd verricht. De adjunct-secretaris en het overige per soneel hebben zich de laatste maanden zeer moeten inspannen om het vele werk naar behooren te verrichten en hen komt hiervoor niet alleen een woord van dank maar ook van lof toe. Ook de Kamer staat veel arbeid te wach ten, de oeververbindingen zullen onze aan dacht vragen, zoomede verscheidene reeds in bewerking zijnde onderwerpen. De flnancieeie positie der Kamer is gezond, doch de grootst mogelijke zuinigheid zal moeten worden betracht, hierbij zal ook de subsidies verleend aan onderwijsinstellingen ten doel moeten hebben de oprichting ervan mogelijk te maken en gedurende de eerste jaren steun te verleenen, zal de hand moeten worden gehouden en gebroken zal dienen te worden met het systeem deze subsidies regelmatig te bljjven toekennen. Voordat ik eindig is het mij een behoefte U allen dank te zeggen voor de wijze, waarop gÜ mij z(jt tegemoet gekomen, mijn taak werd hierdoor ten zeerste vergemakkelijkt, die ik aldus steeds met genoegen heb kunnen vervullen. Den heeren De Lange en Van Loon een bizonder woord van dank voor de wijze, waar- FEU LLETON. 2ANE GREY Naar het Amerjkaansch door HENRI VAN DE WEG (Geaut. uitgave van de N. V. Uitgeverij P. D. Bolle) 33) „Hier is de kerel, Blaine," klonk juichend de stem van Judd. „Ik heb je wel gezegd, dat ik hem krijgen zou. We hebben hem op heeterdaad be trapt..." „Zeg 's Judd," begon Blaine op ruwen toon, „begrijp nu eens en voor al, dat ik met zijn arresta tie niets te maken heb." „Je compagnon Setter dan wel. Dat blijft het zelfde." beweerde Judd, uit zijn humeur. „Nee, dat is niet hetzelfde. Less Setter en ik zijn geen compagnons, versta je." „Ik snap er niks nicer van!" schreeuwde Judd. „Setter beweert, dat hij jou vertegenwoordigd en dat je duizend dollar hebt uitgeloofd. „Schei toch uit!" schreeuwde Blaine bevelend, op een toon, dien Ina zich maar al te goed herinner de. „Ik weet gewoonlijk zelf wel, wat ik te zeggen heb. Ik heb geen belooning uitgeloofd en ik betaal geen cent." judd zweeg en keek verbaasd om zich heen, klaarblijkelijk zoekend naar Setter. Blaine liep op Ben toe en legde zijn hand op diens knie. „Ide, het spijt me jou zoo hier te zien," zeide hij ruw, maar niet onvriendelijk. „Heb je het gedaan?" „Ik kan er niets aan doen," erkende Ben be schaamd en vol zelfverwijt. „Ik was gek. Ik wist niet, wat ik deed. Ik heb nooit gedacht, dat dit het gevolg er van zou zijn." Het werd Ina, of zij een schok kreeg. Ze scheen te verstarren en voelde zich den moed ontzinken. „Ja jongen," hoorde zij haar vader zeggen, spijtig en verbaasd, „dan kan ik er niets meer aan doen." Er ontstond beweging onder de cowboys links van Ina, Iemand baande zich een weg tusschen hen door. Setter stapte binnen den kring, bleek, maar in zijn schik. Amos Ide volgde hem, zich schuil houdend achter Setters groote gestalte. „Zoo zoo, Judd, heb je cr twee te pakken? Ide en dien Indiaan? Waar is dc derde?" vroeg Setter plotseling op luiden, autoritairen toon. „Die trok cr tusschen uit," antwoordde Judd. „Wat zeg je? Is die ontsnapt? Dan ben jc een fijne sheriff!" riep Setter woest. „Luister nou eens eerst, naar wat cr gebeurd is, voor je begint te schreeuwen," antwoordde Judd woedend; „die Nevada gedroeg zich heel behoorlijk, maar toen hij Walker zag met dc handboeien, riep hij: „Heb 't lef eens mij die aan te leggen!" Walker probeerde het en werd over de vlakte geslagen. Toen sprong Nevada te paard en smeerde hem. Ik schoot drie keer mis. Hij reed Bil Hall en diens bende achterna. Ina, die Setter gadesloeg, zag den man plotseling schrikken. „Bill Hall? Wat bedoel je nou weer. Reed Nevada Bill Hall achterna?" „Dat zeg ik jc toch," hernam Judd heftig. Hij voelde zich hevig ontstemd. Na zijn op zij my hebben bijgestaan in de vervulling van mijn plicht, zonder Uwe hulpen toewij ding zou niy dit niet mogelijk zjjn geweest. Ik eindig met den wensch uit te spreken, dat 1932 voor U allen zoowel in Uw persoon lijk als in Uw zakenleven voldoening moge schenken. De hier aanwezige heeren persver slaggevers willen zich overtuigd houden dat deze mijne beste wenschen ook tot hen zijn gericht. Uwe nauwgezetheid en ijver om van de beraadslagingen in onze vergaderingen steeds een correct verslag samen testellen, waardeer ik zeer en kunnen de Kamer slechts ten goede komen. Thans leg ik het voorzitterschap neer en noodig U uit te beslissen op welke wijze in deze vacature voor het komende jaar, zal worden voorzien. Wat de borstel is voor Uw tanden dat TÜu&eïi 25, 45 en 65 ets. 'Sr (Adv.) i voor Uw keel. KANTONGERECHT TE SOMHELSDIJK Zitting van Vr(jdag 8 Januari 1932. (Vervolg). A. V., niet verschenen, heeft een zak met een hondenkreng in een wetering gegooid. Getuige P. C. verklaart de zak te hebben zien gooien door V. in het water. Het O.M. acht het feit bewezen en vor dert f 10 of 4 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot 8 of 4 d. hechtenis. H. V. te Ouddorp heeft gejaagd zonder schriftelijke vergunning. Verdachte deelt mede dat de fazant op vloog op den grens. Hij was op domeingrond gevlogen en toen schoothy.Kantonrechter: Jullie zitten altijd net op den grens. Getuige J. M. 26 j. te Ouddorp verklaard dat de fazant op den springer-polder werd geschoten, doch op den domeingrond neer viel. Get. K. P. landarbeider te Ouddorp ver klaarde in den „zelfden zin. Getuige décharge S. V., vader van den verdachte verklaart dat z(jn zoon net nog op de scheiding was, de grens loopt schuin. Het O.M. acht het feit bewezen en hij vordert f 26 boete of 6 dagen hechtenis. Wordt hiertoe veroordeeld. A. L. 64 j. te Sommelsdfjk en L. J. S. te Middelharnis hebben te Ooltgensplaat ge jaagd. Verdachte L. ontkent op de plaats in het proces-verbaal genoemd te hebben gejaagd. Verdachte S. insgelijks. Ze z(jn op het land van een zekeren K. geweest. Get. M. B. 23 j., landbouwer te Ooltgens plaat verklaarde dat verdachte hebben ge schoten, zoodat de hagel bij zijn woning kwam. Verdachte erkent daarna dat zijn hond de haas inderdaad gepakt heeft op het andere gebied. Get. C. A. B., 62 j. landbouwer te Oolt gensplaat, heeft de hond de haas zien pakken. Het 0. M. acht verdachte schuldig en onderneming ontving men hem niet, zooals hij verwacht had. „Bill Hall en zijn bende werkten immers samen met 1de? Ze joegen op dien wilden hengst, California Res en ze hebben hem gevangen ook." „Bill Hall met Ide? Jagen die op wilde paarden?" riep Setter uit, alsof hij het niet had verstaan. Zijn loerende oogen kregen een ongeruste uit drukking. „Zeg cr is, Setter," antwoordde Judd spottend, „wist je dan niet, dat Hall en Ben Ide het eens waren?" „Nee. Daar had ik geen flauw idee van," ant woordde Setter moeilijk. „Hij... ik... maar dat doet er ook niet toe. Waarom iieb je Hall zelf niet meegebracht?" „Ha, ha, hal" schaterde de sheriff. Zijn plezier leek belachelijk na een zoo hachelijke onderneming; of wees het op iets anders? Ina meende, dat er dingen gebeurden, waarop niemand gerekend iiad.r Juist op dit oogenblik liet Marvie haar hand los cn glipte hij tusschen dc cowboys door. ina za hem wegsnellen in de richting van haar vader. „Blaine," begon Setter nu, „we hebben twee van dc bandieten te pakken. Als we nu getuigen hebben, wordt de lastigste bende, die ooit in deze streek geopereerd heeft, onschadelijk gemaakt. Wil jc voor dc rechtbank verschijnen?" „Setter, ik denk er niet aan." „Zooals je wilt. Dan zal je daar onder andere omstandigheden verschijnen," hernam Setter woe dend. Dc stoere gestalte van Amos Ide trad naar voren. Op zijn gerimpeld gelaat was verbittering te lezen. Hij liep naar zijn zoon toen. Het gemompel van de cowboys verstilde. vordert f 16 of 6 Verdachte wordt vrygesptoken van het ten laste gelegde, doch wegens het feit dat de hond op verboden terrein, de haas ving, veroordeeld tot f 15 boete of 5 d. hechtenis. A. V. heeft slik laten vallen op de provin cialen weg, omdat hy de wielen niet goed schoon maakte. B. v. Z., hoofdkantonnier, licht de feiten in het procesverbaal genoemd, toe. Het O. M. vraagt ontslag van rechtsver volging, aangezien het feit niet strafbaar is. Uitspraak was geiyk. W. d. V., 19 j. veldarbeider te-Ooltgens- plaat, had straatschenderij gepleegd, waar voor hy aleens meer veroordeeld is geworden. Getuige G. H., 19 j. bakker te Ooltgens plaat, had de klap ontvangen, waardoor zijn hoed over de oogen schoot. J. v. d. B., 15 jarbeider te Ooltgensplaat, verklaarde in denzelfden geest. Het O. M. gelooft dat deze verdachte niets anders doet dan schraatschender(j plegen en vraagt daarom een strenge straf van f 25 boete of 10 d. Wordt veroordeeld tot f 10 of 5 d. hechtenis. G. J. B., 26 j. te Sommelsdljk, heeft een hond die aan de jas van d. J. zou hebben gehangen, waardoor deze van z(jn flets was Get. F. d. J., 28 j. veldarbeider te Dirks land, licht toe dat het een gevaarlijke hond was. Hy herkende de hond als die van ver dachte. Verdachte ontkent het feit en gelooft dat er een mystificatie in het spel is. Get. mej. J. B, dienstbode te Nieuwe Tonge verklaarde dat de hond de J.ten val bracht. Verdachte verklaart dat het niet zijn hond kan zfln omdat die al om 4 uur 15 in het wagenhuis was opgesloten en het gebeurde om 5 uur plaats had. G. V. 59 j. landbouwersknecht deelt mede dat de hond om even over half v(jf dien dag werd opgesloten. Verdachte deelt mede dat er 3 gelijke honden zijn op 3 verschillende plaatsen en b(j elkaar in z(jn buurt. L. M. 26 j. te Sommelsdijk 6 decharge gehoord, verklaart dat de hond pas den anderen morgen om 6 uur door hem is vrij gelaten uit de schuur. Het O. M. acht het feit bewezen en vraagt een boete van f 10 of 5 d. hechtenis. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10 boete of 4 d. hechtenis, K de B. heeft in Ooltgensplaat het ver keer in gevaar gebracht met zijn auto, een fietsrijder v. O. zou in onzachte aanraking met een portier z(jn gekomen. J. v. O. 29 j., arbeider te Ooltgensplaat, verklaarde dat v. O. eerst rechts, toen links reed, omdat een hond hem hinderde. Get. J. v. K. landbouwer te Ooltgensplaat verklaarde in denzelfden zin. Uit de getuigen vevhooren blijkt dat de hond zeer lastig was voor van O., die met de auto in botsing kwam. Het O.M. acht het feit niet bewezen en vrijspraak volgt. J. A. v. O. uit Ooltgensplaat 36 j.,onder wijzer de aangeredene uit vorige zaak, staat nu terecht wegens het onachtzaam rijden met ztjn flets. Verdachte erkende het ten laste gelegde. Hij had de auto niet zien aankomen, en reed voor den wind zoodat htj geen geluid Niemand bewoog zich. „Benjamin, het is uitgekomen, zooais ik voor speld heb," zeide zijn vader. „Ja, dank zij uw hulp," antwoordde Ben. „Verloren zoon! Paardenjager! Vriend van ban dieten. In je eigen stad zal je gevonnist worden. Veedief!" „Dat is 'n leugen I" schreeuwde Ben. Ina scheen te ontwaken uit haar verdooving, toen zij plots haar hand voelde grijpen. Marvie was er weer. Hij was niet in staat een woord uit te brengen maar wees naar de vlakte, ina keek en zag een ruiter met die ontstellende snelheid naderen, welke een cowboy karakteriseerde. Wie kon dat zijn? Het paard rende naderbij. Plotseling herkende zij den mail: NevadaI Terwijl ze staan bleef, als aan den grond genageld, zich vastklemmend aan Marvie, baande liet paard zich een weg tusschen de cowboys door. De mannen vlogen schreeuwend op zij, ternauwernood ont snappend aan dc hoeven. ina zag Nevada uit het zadel springen; hij kwam op den grond terecht, in haar directe nabijheid. Ze merkte, Jioe doodsbleek hij was, merkte ook zijn fonkelende oogen, die haar een oogenblik schenen aan te zien. Donderend knalde een schot een tweede volgde, vlak voor Nevada. Judd viel uit het zadel, voorover in liet stof. Zijn paard sloeg op hol. Walker schreeuwde. Zijn paard steigerde cn wierp licni af en hij bleef liggen, zich krommend van de pijn. Bill Sneed greep de teugels van Nevadas' paard en voerde het .dier terzijde. „Beweeg je niet!" schreeuwde Nevada en zijn stem klonk als een zweepslag. Zijn rookende revoi- hoorde van tegenkomende auto's; de hond belemmerde door zijn aanvallen z(jn oplet tendheid. J. v. O. als getuige gehoord, biyftby wat h(j in den vorigen zaak heeft medegedeeld. Getuige K. B., bakker te Ooltgensplaat 44 jaar, verklaart dat verdachte tegen zijn auto aanreed. Getuige J. v. K. heeft niet gezien dat verdachte door de auto-ruit viel, wel dat de hond verdachte aanviel en 't lastig maakte. Het O.M. acht het feit bewezen, verdachte heeft zonder eenige oplettendheid gereden. Hij vordert een boete van f 5 of 2 dagen hechtenis. Wegens overmacht wordt verdachte niet veroordeeld, ofschoon het bewijs van schuld geleverd was. J. G. B., landbouwer te Stad aan 't Ha ringvliet, heeft kinderen werk laten ver richten die nog leerplichtig waren. Verdachte bekende het feit. De kinderen beweerden dat zij landbouwverlof hadden. Kantonrechter: U moet U daarvan over tuigen b(j het hoofd der school. Het O. M. acht de zaak bewezen en vordert f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot f 15 of 5 dagen. J. K. 48 jaar, koopman te Middelharnis had personen werk laten verrichten zonder dat in het gebouw een arbeidskaart was enz. Verdachte kan niet erkennen. De tarwe wordt geschoond, het is geen fabriek daar, maar het is landbouw-werk. Het O. M. meent dat het zuiver fabrieks matige werkzaamheden zijn. H(j vordert daarvoor 4 x f 5 boete of 4 x 2 d. Verdachte verdedigt zich met de vraag of het hier een proefballon is. Er is nog nooit een proces over geweest, 10 jaar geleden is het ook al eens geprobeerd, maar het proces is niet doorgezet. Verdachte wordt veroordeeld tot 5 geld boeten van f 2 of 5 X 2 d. hechtenis. A. B.. 22 j. chauffeur te Oude Tonge, heeft gereden zonder dat de auto-papieren in de auto goed zichtbaar waren. Verdachte erkende het feit. Het O. M. vordert f 10 of 4 dagen. Verdachte deelde mede, dat door een brand de nummerplaten waren vernield. Wordt veroordeeld tot f 8 of 4 d. L. v. d. M., niet verschenen, heeft op den Westdijk gereden. Wordt veroordeeld tot f4 of 4 dagen. P. A. v. d. B., 39 j. bakker te Ooltgens plaat, heeft een bepaald werk laten verrichten door jongens beneden de 16 jaar, wat niet mocht. Wordt veroordeeld tot f 2 of 1 d. hechtenis. T. v. H., niet verschenen, heeft een strik gezet in de Ouddorpsche duinen, wat gestraft wordt met f 5 of 2 d. A. v. d. S., niet verschenen, heeft met zfo'n auto boven de maximum-snelheid gereden, krijgt f 6 boete ef 2 d. hechtenis. H. N. heeft te Den Bommel zonder licht gereden en zonder roode reflector. Wordt gestraft met f 5 boete of 2 dagen. G. P. 30 j., te Oude Tonge heeft gereden met een 6-wielig motorrijtuig zonder dat dit ingeschreven was. Deze zaak werd aangehouden tot volgende zitting. C. W. en C. D. zouden een paard werk hebben laten verrichten dat een wonde had. Verdachte erkent, gedeeltelijk hy doet alles om goede gareelen te hebben voor z(jn paarden. ver dreigde van nu dicht bij. „Jij!" steunde Setter, wiens oogen groot werden van ontzetting. Nevada knikte en zijn houding werd angstwek kend. „Ben je... al dien tijd... Ide's compagnon geweest?" stootte Setter uit, alsof een hand zijn keel dichtkneep. „Wat dacht je dan? Kijk maar eens naar Judd en Walker. Setter's gelaat werd aschgrauw. „Kijk ginds eens Setter!" schreeuwde Nevada, „zie je wat daar aan komt? Die troep ruiters. Ha! Te ver nog, vin-je? Dat zijn Strobel! en zijn assis tent in gezelschap van Bill Ha'l. Ik heb Strobell een handje geholpen om de bende te pakken te krijgen, ik heb gemaakt, dat Bill Hall jou verried aan Strobell. Ik heb hem hierheen gestuurd. Dat zal een mooi oogenblik zijn ais Hall aan Blaine en 1de vertelt, wie jij bent!" Een panische angst beving Setter. Maar hij scheen zich niet bezorgd te maken over Nevada's felle aankondiging. Er gebeurde iets anders. Zijn gelaat verried al de kwaadaardigheid van een man, die overweldigd wordt door zijn hartstochten. Hij scheen zich te willen haasten, zonder dc macht ertoe te hebben. Hij begreep, wat Nevada wist. Met een heftig gebaar greep hij zijn revolver. Twee schoten klonken. Ze kwamen uit Nevada's wapen, zóó snet, dat liet bijna één schot geleek. Dc kogels deden liet stof ver achter Setter opdwarrelen. Doch zij hadden hem getroffen cn doorboord. Setter bewoog zicli niet. Hij keek recht voor zich uit. Toen zonk hij, als een zak, in elkaar. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 1