r Tandarts BUIJS Vraagt ons Advertentie-tarief I BINNENLAND g Gemengd Nieuws ADVERTENTIÊN zitdag Meelagenten gevraagd. een agent GIMBORN'S STUDIE-WATERVERF Het Beste! sanguinose onze Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 JANUARI 1932. 3 I iaar em. I dag aats lag- tot oor is, een De rug de teid vas .M. r an der me sen de an ten •st ing gin lar ns- die ng n iid de OUDDORP. Geboren: Kommer, z. v. Kommer Klepper en van Jannetje Tanis; Anthonie, z. v. Willem Witte, en Grietje Zeedijk; Suzanna, d. v. Cornelia Buijs, en Christina Sandifort; Comelis, z. v. Adrianus Meijer en Klaartje Breen: Leendert Jan, z. v. Oerrit van den Houten en Johanna Mastenbroek; Willem, z. v. Jacob Westhoeve en Johanna Jaco- mijntje Bosland; Neeltje Jannetje, d. v. Paulus Mastenbroek en Elizabeth Grinwis; Dirkje, d. v. Klaas Grinwis en Aagje Pieternella Witte; Adriana Marjolein, d. v. Gerardus Adrianus Polderman en Marcella Mathilda Kastelein. Getrouwd: Jacob Taaie uit Middelharnis met Ebrina Cornelia Loof; Willem Hameteman met Jacomijntje Westdijk. Overleden: Klaasje Komtebedde, wed. van Willem Mierop, 71 jaren; Klaartje Sandifort JU., 14 j.; Pieternella Elisabeth de Ronde, 26 j.; Mietje Grinwis, 85 j.; Job Tanis, 89 j.; Klaartje Meijer, 74 j. Vertrokken: Cornelia Sperling naar Hellevoetsluis; Ebrina Cornelia Loof naar Sommelsdijk; Lientje van der Klooster naar Rotterdam; Grietje Nuij naar Oude Tonge. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Cornelia, d. v. Johannis de Waal en Cornelia Moerenhout; Jacomina, d. v. Jan Jacobus van Nimwegen en Jacomina Vreeswijk. Overleden: Krijntje Dorsman, 75 j., echtgenoote van Hendrik Pieter Waling; Giletje Hokke, 33 j>, echtgenoote van Simon van Nieuwaal. Het jaar 1931. Het jaar 1930 was reeds in menig opzicht onbevredigend, het nu afgesloten jaar was zelfs diep'teleurstellend. De nevel van 1930 is in 1931 veranderd in een dichten en na genoeg ondoordringbaren mist, waarin slechts weinig of geen lichtpunten vallen te ontdek ken. De internationale crisis heeft zich in 1931 gevoelig verscherpt en het geheel overziende ontwaart men allerwegen een toenemende chaos en ontwrichting, overziet men een schier onafzienbaar economisch slagveld, waarop oor zaken, gevolgen en verschijnselen verward en verwarrend dooreengeslingerd liggen. Aan pogingen om de vastgeloopen economi sche machinerie weer op gang te brengen heeft het nochtans niet ontbroken, integendeel. Het aantal te Genève gehouden conferenties is legio, de leidende staatslieden hebben een waarlijk niet gering gedeelte hunner kostbaren tijd aan de conferentietatel gesleten, dan wel getracht door persoonlijke bezoeken over en weer de meest brandende vraagstukken te be spreken en nader tot hun oplossing te brengen. Er is dus veel gepraat en veel geconfereerd en in vergelijking daarmede is er zeer weinig ge handeld. We raken den tel kwijt en struikelen over het groot aantal internationale commis sies. Verlaging van tariefmuren, vermindering van den waanzinnigen bewapeningswedloop, oplossing van het herstelprobleem, om de meest belangrijke vraagstukken te noemen, de oplossing hiervan is tot een volgend jaar ver schoven. Het is begrijpelijk, dat waar de voornaamste vraagstukken allen onopgelost bleven en er niets werd bereikt om langs internationalen weg de verwoestende en ontwrichtende fac toren te verzachten of neutraliseeren, dat de reeds in 1930 maar al te duidelijk merkbare crisis in 1931 een zorgwekkenden omvang en scherpte verkreeg. Ook de pogingen der directe belanghebbenden bij de catastrophale daling der voornaamste stapelproducten op de wereld markten hebben volkomen gefaald. Waren het in 1930 hoofdzakelijk banken van den derden of vierden rang welke bij den eer sten stormloop der crisis in 1930 bezweken, in 1931 daarentegen gingen in en buiten Europa meer dan 2000 grootere en kleinere banken op de flacon en staan nog enkele honderden te wankelen of moeten met kunst en vliegwerk op de been worden gehouden. De debacle in Weenen van de Krediet An- stalt en de daarop gevolgde insolventie van de Darmstadter Bank liggen nog versch in het geheugen. Doch deze opzienbarende gebeurte nissen op financieel gebied was slechts weinig meer dan een inleiding en slechts kinderspel in vergelijking met wat later volgde. De econo mische nood steeg in Duitschland dermate, dat president Hoover 22 Juni zijn moratorium afkondigde, teneind eeen algeheele ineenstor ting van Duitschland en de verdere wereld te voorkomen. Het door dezen stap oplevende optimisme doofde weldra uit als een nacht kaars. Dat het eertijds schatrijke Engeland tijdelijk den gouden standaard moest prijs geven, welk bedenkelijk en gevaarlijk voor beeld onmiddellijk door meerdere weinig kapi taalkrachtige staten werd of moest worden gevolgd, heeft tot een verdere ontwrichting van den wereldhandel geleid. Tot de landen welke het meest onder crisis hebben geleden behoort ongetwijfeld Duitsch land. De algeheele daling van het prijspeil heeft de door Duitschland op te brengen her- stellasten automatisch verhoogd. Alle voor spellingen ten spijt dat het kabinet Brüning spoedig zou plaats maken voor een nationaal- socialistisch kabinet, heeft de regeering Brii- ning, zij het dan ook eenigszins gewijzigd en alleen via een reeks van harde noodverorde ningen, kunnen handhaven. Met drastische paardemiddelen tracht het kabinet Brüning de door en door zieke finan- cieele toestand weer op gezondere basis te brengen. Binnen den tijd van twaalf maanden zagen de rijksambtenaren zich voor de vierde maal een vrij aanzienlijke salariskorting op gelegd en eens per maand werden zeker een of meer noodverordeningen afgekondigd waar door het bedrijfsleven gelukkig werd gemaakt met ingrijpende en vaak belemmerende be palingen, dan wel zich opnieuw nog meerdere lasten zag opgelegd. Het Duitsche volk, ge bukt gaande onder een werkeloozenleger van over de vijf millioen en dat bovendien door het Young-plan en de daaraan voorafgaande I regelingen is lens gepompt, staat voor schier onoverkomelijke moeilijkheden. Het door Hoover afgekondigde moratorium is voor Duitschland weinig meer geweest dan een druppel op een gloeiende plaat. Als gevolg van het toenemende wantrouwen hebben een deel der Duitschers, voorzoover ze nog wat te redden hadden, hun kapitaal in het buitenland in veiligheid gebracht en de stroom van bui- tenlandsch kapitaal naar Duitschland is sinds lang opgedroogd. De belastingen zijn in Duitschland tot zoo'n hoog peil opgeschroefd, dat een verdere verhooging onmogelijk schijnt. Pas wanneer in liet komende jaar liet herstel probleem een bevredigende oplossing heeft gevonden, bestaat er voor Duitschland kans op een geleidelijk herstel. De moeilijke economische omstandigheden in Duitschland zijn bevorderlijk geweest voor den snellen aanwas der radicale partijen aldaar, zoowel voor wat de communisten als de uatio- naal-socialisten betreft. Bij iedere in 1931 ge houden verkiezingen zijn, met uitzondering van het Centrum, alle burgerlijke partijen in de pan gehakt en op dezen weg voortgaand zullen de Hitlerianen binnen weinige maanden langs parlementairen weg de volstrekte meer derheid veroveren. In den alles met verwoes ting dreigenden economischen oorlog is ook Duitschland verder den weg der protectie op gegaan. Eenzelfde verschijnsel valt over de geheele wereld te constateeren, dus ook in Engeland, waar men ook al heel weinig redenen heeft om met voldoening op het jaar 1931 terug te zien. Integendeel, John Buil heeft overvloed van redenen om het jaar 1931 als een zeer slecht jaar in zijn geheugen te griffen. Het Labour- kabinet onder Mac Donald zag zich in Augus tus genoodzaakt krachtig het bezuinigingsmes te hanteeren, waarbij ook de uitkeeringen voor de werkeloozen niet aan een aderlating konden ontkomen. Over dit laatste punt ontstond oneenigheid in het kabinet, waarop dit aftrad en Mac Donald, Snowden en nog enkele voor aanstaande leiders der Labourpartij buiten de partijdeur werden gezet. De in October ge volgde verkiezingen brachten een geweldige overwinning voor het zoogenaamde nationale kabinet Mac Donald, dat steunt op de conser vatieven. Mac Donald en zijn weinige vrien den, alsmede op de in verschillende groepjes uiteengevallen liberalen. Labour kreeg bij deze verkiezingen een ongewoon zware nederlaag te slikken. Ondanks het tijdelijk prijsgeven van den gouden standaard en het doorvoeren van ver schillende bezuinigingen, blijft de financieele positie van Engeland zeer moeilijk. In de met de scherpste en zwaarste wapenen gevoerde economischen oorlog heeft ook Engeland het vaandel van den vrijhandel verlaten en voor een groot aantal buitenlandsche artikelen zoo danige verhoogingen der tarieven afgekondigd, dat hierdoor den invoer sterk wordt belem merd en in vele gevallen zelfs onmogelijk ge maakt. Ook de toestanden in de Britsche Dominions hebben zich in 1931 niet gunstig ontwikkeld. Vooral Britsch-lndië heeft in het afgeloopen jaar heel wat zorgen gebaard en bij het schei den van dit jaar komen er opnieuw uit dit groote en uitgestrekte gebied alarmeerende berichten. Er pakken zich zware en dreigende donderwolken aan den Britsch-lndischen hemel samen, nu het verzet tegen het Britsch gezag in Britsch-lndië weer opleeft en de Britsch- lndische regeering zich genoodzaakt heeft ge zien onmiddellijk weer tot massa-arrestaties over te gaan. De mislukking van de Londen- sche Ronde-Tafelconferentie geeft de Britsch- Indische extremisten wind in de zeilen en vol gens verschillende berichten worden vanuit China groote hoeveelheden wapenen binnen gesmokkeld. De. stormbal is in Britsch-lndië geheschen, er is.vanuit dezen hoek weinig goed te wachten. Frankrijk heeft in vergelijking met de andere landen in 1931 het minst onder de crisis ge leden. Voornamelijk in de laatste maanden heeft zich echter ook daar de werkeloosheid vrij sterk uitgebreid, zoodat men daar nu ook reeds de buitenlandsche arbeidskrachten gaat contigenteeren en wel tot ten hoogste 10 van het totaal van elk bedrijf. De Fransche industrie ondervindt den invloed van de alge- meene vermindering der koopkracht, de ge volgen van de steeds hoogere tariefmuren, terwijl ook de depreciatie van het Engelsche pond in dezen een woordje meespreekt. Tot nu toe schijnen de Franschen zich om trent de weinig florissante omstandigheden der overige landen al heel weinig te bekomme ren, doch meer en meer zal het den Franschen duidelijk worden, dat wanneer als gevolg van een te strak vasthouden aan de heiligheid van het Young-plan Duitschland en daarmede de rest der wereld, tot een algeheelen ondergang zou worden gebracht, dat zulks ook Frankrijk in de algeheele debacle zal meesleepen. Het geen overigens voor de anderen slechts een schrale troost zou zijn. Voor de landen in Midden- en Zuid-Europa is 1931 een slecht jaar geweest. Voor Spanje is het slecht en woelig geweest. Koning Alfonso van Spanje heeft zijn wankele troon onvrij willig verlaten en de jonge en nog nieuwbakken republiek zal alle krachten noodig hebben om het armoedige Spaansche volk naar een betere toekomst te voeren. Voor de Vereenigde Staten en voor Zuid- Amerika is 1931 een recordjaar geweest. De Vereenigde Staten hebben records gemaakt wat hef aantal insolvcnties van banken en meer dezer weinig benijdenswaardige zaken betreft, terwijl Zuid-Amerika alle voorgaande records wat liet aantal revoluties betreft met stukken heeft geslagen. Clio zal liet jaar 1931 met een zwarte kool iu het groote boek der historie boekstaven en welke verrassingen de doos van Pandora ons in 1932 ook mag bren gen, ze zullen bezwaarlijk de moeilijkheden van het scheidende jaar kunnen overtreffen. GODSDIENST WAANZIN J Men meldt uit Middelburg: Zaterdagavond is de hulp van de politie ingeroepen door den vader van den kleinen landbouwer V., wonende aan den Schroeweg alhier, daar deze en z(jn vrouw teekenen van godsdienstwaanzin vertoonden. Slechts met groote moeite is het der politie gelukt, eerst een 13-jarig broertje van den ongeluk- kigen man uit de woning te verwijderen, en later vijf kinderen van het echtpaar, dat bleek geestelijk totaal ziek te zijn. Deze kinderen zijn van 7 maanden tot 7 jaar oud. De ouders zijn naar het gasthuis overge bracht. Van andere zijde meldt men ons, dat de man aan de vrouw enkele verwondingen heeft toegebracht, en de vrouw haar kinderen met bloed heeft besmeurd. 1 MOORDAANSLAG OP EEN DIENSTBODE. RIJSWIJK (N.-H.). 4 Jan. Hedenmor gen heeft alhier een moordaanslag plaats gehad op een 18-jarige dienstbode. Nader vernemen wij omtrent den moord aanslag te Rjjswljk het volgende: Hedenmorgen pi.m. elf uur vervoegde zich aan het perceel aan de Eiklaan 71, zekere IE. F. B., oud 24 jaar, wonendein Den Haag, die de 18-jarige dienstbode M. H. wenschte te spreken. Nadat zy oorspronkelijk gewei gerd had hem te woord te staan, omdat zij gisteren juist haar verloving met hem had verbroken, kwam zy op zijn herhaald aan dringen toch naar beneden aan de voordeur, omdat hij, naar hij zeide, een boodschap van haar moeder had. Plotseling hoorden de bewoners van het perceel een vreeselijk gegil en zagen zij het meisje zwaar bloedend aan gelaat en handen da keuken invluchten. Het bleek dat zij ern stige snij wonden aan gelaat en handen had gekregen. Onmiddellijk riepen de bewoners de hulp in van deajdrogist H. aan de Lin delaan, die een noodverband legde en daarna het meisje per auto naar hot gemeentelijk ziekenhuis in Den Haag overbracht. De dader was hard weggeloopen, doch werd achtervolgd door een zoon des huizes, waar na hij in een percel in de Eschdoornstraat vluchtte, waar hij door de politie kon worden gearresteerd. De verwondingen zy n toegebracht met een scheermes. De omstandigheid dat het mes afbrak en het meisje de handen voor het gezicht hield heeft erger gevolgen voorkomen. Waarschijnlijk zal het meisje geopereerd moeten worden. Naar verluidt zou zij een pink moeten missen. MOORDAANSLAG TE MEPPEL. Meisje ernstig gewond. MEPPEL, 4 Januari. Hedenmorgen heeft iemand uit Hoogevoen een moordaanslag gepleegd op zijn vroegere verloofde Jantje Stakelbeek. Het slachtoffer werd ernstig gewond. Dank zij het ingrijpen van een burger, die juist passeerde, werd de verdere uitvoering van de laffe daad voorkomen De dader werd door de marechaussee gearres teerd. Da circa 2-2-jarige Jantie Stakelbeek, dienst bode by banketbakker Pol, was mot haar vriendin op weg naar haar dienst, toen zy niby de kerk aangehouden word door haar vroegereu verloofde. Het oppassende meisje wilde niets met hem te doen hebben, daal de man pas uit de gevangenis ontslagen was en liep door. Op het Zuideinde viel de man het meisje echter plotseling aan; de vriendin hielp om haar te ontzetlen. Een tweetal pas- seerende personen dacht, dat het drietal aan het stoelen was en besteedde er aanvankelijk weinig aandacht aan. Tot plotseling het meisje gilde en men zag, dat K. haar by den pols greep en haar een mes in de borst stak. Een voorbyganger schoot toe en greep den woesteling by den arm om hem het mes af te nemen, wat mislukte. Wel werd bereikt, dat de dolk niet geheel werd doorgedrukt. Hevig bloedond zeeg het meisje ter aarde; de laffe dader nam de vlucht. Het slachtoffer werd by den banketbakker binnengedragen en daar door dr.Christiaanse behandeld. Zij had twee steekwonden in de borst opgeloopen en een ontwrichte kaak. De toegeschoten burger was eveneens licht gewond geraakt en had den dokter gehaald, terwijl een groote menigte den dader achter volgde. Deze snelde naar de ouders van het meisje en deelde mede, wat hij had gedaan. Hy werd aldaar door de marechaussee gear resteerd. Ooggetuige vertelt. De graanhandelaar K. Hazelaar, di6 den aanslag gezien had, vertelde ons het volgende: „Met zyn tweeën waren wjj met een kar op het Zuideinde, toen wjj daar een paar meisjes en een jongeman zagen loopen, die naar het ons voorkwam, wat stoeiden, zoo dat wij er weinig aandacht aan schonken. Bij de banketbakkerij van Pol hoorden wij de meisjes gillen en zagen wij, dat de man een groot flikkerend dolkmes in de hand had. Ik schoot toe, doch kon niet meer voor komen, dat hij het mes haar in de hals en in de borst stak. Zijn hand trok ik met geweld achterover, waardoor de steek niet zoo diep kon doordringen. Ik liep ook een kleine verwonding op en de dader ging er van door. Mijn knecht was naar de politie geloopen en ik haalde dr. Christiaanse. Het meisje bloedde hevig. Met de politie ben ik nog in een auto medegereden in de richting Hoogeveen, om den dader te pakken. Met den vader van het slachtoffer hadden wij nog een onderhoud. Deze zeide dat zijn dochter verloofd was geweest met den dader. Deze was het vorig jaar wegens een zeden misdrijf veroordeeld en zijn dochter had toen de verloving afgemaakt. Na negen maanden kwam de man uit de gevangenis. Hy bleef het meisje geregeld dreigbrieven sturen en de politie was met een en ander in kennis gesteld. Wij hadden ook de ouders van den dader op de hoogte gebracht. Blijkbaar was de thans gearresteerde met het speciale doel, om zijn vroegere verloofde tè vermoorden, van Hoogeveen gekomen. Op het Zuideinde vroeg hjj haar te mogen spreken, wat zij niet wilde. De beide meisjes waren te zamen doorgeloopeu. De dader was bij den vader van het meisje gekomen en had hem gezegd, dat hjj Jantje had doodgestoken. Hij wilde nu naar de maréchaussee. Daze had echter reeds gehoord wat er gebeurd was en de woesteling werd gevat, waarna hij een bekentenis aflegde. De man had nog vyf maanden voorwaardelijk te goed en zal naar Assen worden gebracht, als verdacht van poging tot doodslag. De dader stond ongunstig bekend. CKsan ppjjpjpij riiwiwiiii-mia ZWENDEL MET KINDEREN. De Berlynsche recherche werkt op' het oogenblik samen met de Nederlandsche wegens het optreden van twee ploegen zwen delaars, die van adoptiebedrog hun beroep maken. In Nederlandsche bladen plaatsen deze lui advertenties, berichtende, dat een Duitsch kind wordt afgestaan. De vader is officier geweest, en de moeder behoort tot een zeer behoorlijke familie. Om byzondere redenen mogen de verwanten der ouders niets weten van de geboorte van het kind, en daarom moet de zaak zeer discreet behandeld wor den. Aan een Duitschen bemiddelaar moet poste restante geschreven worden. Het is ontzagwekkend, hoeveel aanvragen, speciaal van Nederlandsche families, om het kind binnenkomen. Toen op zoo'n poste- restante-zendiDg beslag werd gelegd, stelde Uilslag Inschrijving naar hel Van Weel- en Diaconaal Ziekenhuis Ie Dirksland op 5 Jan. 1932 n.m. 1 uur. NAMEN, G. en J. Broertjes v. d. Velde de Jong Coüp, Arb. Coöp Kuiper Kloppers Gebr. Huibera Gesman Zoetemeyer. N.V. Bataafsche Aann. My. v. d. Wal Zoon. A. J. Hobbel C. M. Grevenstuk J. M. Vermeulen J. A. Nieuwenhuljzen Erven H. J. Jurrijens Van der Heul M. van Noort N.V. Prov. Bouwbedryf Roodzant-v. d. Vlis-Struik J. Vermaas en Verhulst M. Langbroek Gebr. A. Th. J. Schollen J. T. Mosselman en Korte- weg Gebr. Strybos P. ter Reehorst C. Smeets C. Kroos en A. J. Dijkers N.V. D. T. Blanken, Aan- nemers-Maatschappjj N.V. Bredasche Beton-Mfi. v/h Vriends P. M. Blank J. J. Both P. H. Duhen v. d. Doel le Comte L. Zoetemeljer W. en C. v. d. Bosch N ,Vv.h. Boele- v. Eesteren WOONPLAATS. Massa. 1 Beton. 2 Schllder- werk, 3 Mterder Schilder werk. 3 Heemstede ƒ169.708, 32.230,- 7398,- 875, Oegstgeest 188 881, 80.000,- 10000,- 1000, Rotterdam „201.690, 85.810,- 11770- 1125, Schiedam 174.800, - 28 500,- 8500,- 500, Dordrecht 175.900, 80.000,- 8200,- 600, Alphen a/d.Ryn 185.980, - 32.000,- 8000,- 428, - Den Haag. 169.400, 29.900,- 6550,- 400, Ooltgensplsat 8889,- 500, Dirksland 13250,- 580, Steenbergen 7100,- 480, Rotterdam 198.974, 38 127,— 8358,- 550, Utrecht 208.885, 40.000,- 11600- 400, Ryswijk 177.780, 28 800,- 8875,- 600, Oude Tonge. 18562,- 601, Eindhoven 179.900, 31 855,- „11100,- 275, Rotterdam 174 280, 28.309,— 7900,- 450, Middelharnis 14640,- .850 Middelharnis 182.367, - 36.108,— 13995,- 375, Delft 177.777, 27.686,- 9296,- n 900, - Rotterdam 161.350, 28.700,- 7000- 450, Aarle Rikxel 169.935, 38 045,- 7450- 1050, Aalsmeer 180.500, 34.490,- 8640,- 500, Achthuizen 170.500, 32.500,— 7500,- 600, Middelharnis 177.410, - 33.900,- 12900,- n 410, - Rotterdam 193.500, n 34.062,- tt> O O O **l 580, - Breda 212.300, 39.000,- 13000,- 580, Rotterdam 197 827, 34.600,- 13000,- 580, Dirksland 190.000, 35 823,- 13C00,- 580, Dirksland 195.600, 34 750,— 13000,- 600, Sommelsdyk 176.888, 36.890,- 9600,- 740, Brielle 187.800, 33.000,- 8200,- 650, Dordrecht. 169.800, 33 800,- 7850,- 500, Den Haag. 172 340, - 33.400,- 8500- fi 600, - de recherche vast, dat in enkele gevallen zich 2000 families hadden gemeld, die het Duitsche kind wilden opnemen. Al die candidaten krijgen een antwoord, waarin 10 tot 20 voor de informatie- onkosten wordt gevraagd, want een kind van zulke ouders kan maar niet aan den eerste den beste worden toevertrouwd. En inderdaad zenden ongeveer 80 pet. der Neder landsche families dat geld en... hooren nooit meer iets. In een ander geval wordt een afkoopsom geëischt, gemiddeld 10,000 20,000 mark. Voor een honderd mark of wat worden arme lieden hun kinderen afhandig gemaakt, dan worden de papieren van die kinderen ver- valscht en worden zy onder allerlei hoog dravende woorden naar Nederlandsche ge zinnen gebracht, die er goed voor betalen. Het verschil tusschen „inkoop en verkoop" is voor de zwendelaars. BLOEDBAD OP EEN FARM IN MISSOURI. Moordenaar doodt zeven politie-ambtenaren. NEW YORK, 3 Jan. Op een farm in de omgeving van Springfield (Missouri) heeft zich een ontzettend drama afgespeeld. Een langgezochte moordenaar, die ten slotte door de politie werd ontdekt, barricadeerde zich en opende met een machinegeweer het vuur op zijn achtervolgers. Daarbij werden zes agenten en de sheriff gedood Het is den moordenaar tenslotte nog gelukt te ontko men. Het vreeselijke gebeuren heeft onder de bevolking van de geheele omgeving groote opwinding veroorzaakt. De politie is een achtervolging begonnen, waarbij zij door ta1- rijke burgers wordt bijgestaan. Nader wordt gemeld: De boerderjj ligt ongeveer twee uur gaans buiten de stad Springfield en behoorde aan de moeder vaD den bandiet. De sheriff en de negen agenten verdeelden zich by aan komst in twee groepen, waarvan er een zich bij de achterdeur opstelde en de andere naai de voordeur ging. Zonder voorafgaande waar schuwing werd door de brievenbus op hen gevuurd, waarbij de vijf agenten onmiddel lijk werden gedood. De andere groep nam toen onmiddellijk de vlucht, doch ook op haar richtte de bandiet zijn machinegeweer, met het gevolg dat er een gedood en de vier anderen zwaar gewond werden. De twee lichtstgewonden sleepten zich naar een pu blieke telefooncel en alarmeerden de politie, welke onverwijld verscheeu, bjjgestaan door een groot aantal gewapende burgers en ge wapend met machinegeweren en traangas- bommen. Een nieuw salvo van een machinegeweer, opgesteld in de nabijheid van de boerderij, bracht hen echter tot staan. Den geheelen dag werd doorgeschoten en tegen het vallen van den avond deden de belegeraars een aanval op de boerderij, welke zij echter ver laten vonden. Politie en burgerij ten getale van duizend man hebben heden den geheelen omtrek doorzocht zonder echter iets van den misdadiger te ontdekken. DE MOEILIJKE KEUZE VAN EEN HOED. Wat tegenwoordig het meest gedragen wordt. Een echte Parisienne vindt haar hoed een zeer belangrijk onderdeel van haar toilet en ze zal hem niet spoedig afzetten. Hy is eenmaal een onmisbaar deel van haar uiter lijke verschijning en ze heeft hem zóó ge kozen, dat de lijnen van haar gelaat, de vorm en de kleur van haar oogen, de tint en de val van het haar en, niet te vergeten, de vorm van haar neus, op het allerbeste uit komen. Natuurlijk is een dergeiyke keuze niet gemakkelijk en het verkoopstertje in de hoedenzaak moet dikwijls zeer veel ge duld hebben. Maar dat is ze gewoon en ze is bij het passen van het tiende hoedje nog even vriendelijk ais by het eerste. Wie zoo erg vlug klaar is met haar keuze, is meestal niet zeer veel- eischend en een vrouw die slecht „gehoed"is, is ten slotte geen recla me voor de zaak. Op het oogen blik is de keuze bovendien buiten gewoon moeiljjk, omdat ze zoo bui tengewoon groot is. Dat is niet onze schuld, maar die van de mode. Wanneer er vijf en twintig ver schillende model len in de smaak zijn, moeten we ze toch minstens alle eens één keer hebben opgezet om te weten welke ons nu het allerbeste staat. Bracht de mode ons maar tien nieuwe vormen, dan waren we in minder dan de helft van den tijd klaar. Want je wilt toch niet de kans voorbij laten gaan om b.v. zoo'n klein soldatenmutsje, scheef op het hoofd geplakt, te dragen, wanneer je dat leuk staat. Die mogelijkheid heb je niet eiken winter! Of zoo'n hoedje met een gracieuze krul-veer in den nek. houdt vanaf 10 September Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanai half 11 tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te MID DELHARNIS, 's morgens van hal 1 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. Meelfabriek vraagt voor den verkoop harer producten op elk der eilanden GOEREE en OVERFLAK.K.EE en SCHOUWEN en DUIVELAND die bij de bakkerij bekend en aldaar woonachtig is. Br. met opg. van refer, leeft. Godsd. enz. onder nr. 6 bur. v. d. blad. Verkrijgbaar in eiken boekhandel. Het best bekende» afdoend middel tegen bloedarmoede» bleekzucht en zenuwzwakte. Hebt gij een bleeke kleur? Zijt gij gedurig vermoeid? Ontbreekt u de eetlust? Hebt gij dikwijls hoofdpijn? Slaapt gij slecht Hebt gij pijn in den rug; pijn in de lenden; pijn op de maag? Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren? Dan moet gij uw eigen belang verstaan en dadelijk eene kuur beginnen met de Sanguinosel Want de Sanguinose verrijkt uw bloed en versterkt bet; zij wekt den eetlust op en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Honderden vonden baat bij de Sanguinose toen niets hen geholpen had. Prijs per fi. 2.-, 6 fl. f 11.—12 fl. f 21.—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Nederlandsch Fabrikaat. zijn onovertrefbaar fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis S 2e atelier van af het station iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiinniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiu

Onze Eilanden | 1932 | | pagina 3