DERDE BLAD. No. 16 31 December 1931 Protestvergadering inzake de Tramkwestie. Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN DONDERDAG 31 DECEMBER 1931. 9 Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Melissant, op Donderdag 24 December, des namiddags twee uur. Voorzitter Burgemeester de Vissclier. Af wezig met kennisgeving de lieer Kort. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering werden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken: Een kennisgeving van de gemeenten Oude Tonge en Ooltgensplaat van de herbenoeming van den vertegenwoordiger in de stichting drinkwaterleiding. De goedkeuring van Ged. Staten over de wijziging in de bouwverordening. De balans van de N.V. E.M.G.O. Tol vroeg of het bedrijf vlot liep. Voorzitter zeide dat het resultaat boven verwachting is; de aansluitingen zijn mee gevallen. Overigens kan men van de exploitatie weinig zeggen, daar het, eerste jaar altijd moei- lijkheden oplevert. Besloten werd deze balans goed te keuren. Besloten werd liet schoolhuis te verhuren voor twee jaar aan den Heer P. Vis voor een jaarprijs van 325, De tuintjes aan den Bouwdijk en Noord- dijk werden verhuurd voor dezelfde prijzen en aan dezelfde huurders van dit jaar. De veldwachterswoning werd verhuurd voor ƒ4,per week aan den nieuwen functionaris. Besloten werd een strookje grond te koopen van Both, groot 45 M'., voor een prijs van 30,—. Aangegaan werd een geldleening groot 960,rentende 5 met een aflossings termijn van 10 jaar. B. en W. stelden voor den gemeenteopzich ter, nu die twee jaar in tijdelijken dienst is geweest definitief te benoemen. Van Dijk vroeg wat die man deed. Voorzitter: Voorkomende werken zooals teekenmgen goedkeuren, toezicht houden op de gebouwen, nieuwe woningen, wegen enz. Van Dijk: Is die stemming vrij. Voorzitter: Natuurlijk. Maar wanneer een tijdelijk ambtenaar twee jaar zijn werk goed heeft'gedaan, meenden B. en W. geen enkele reden te hebben, deze niet voor te dragen voor vaste aanstelling. Bovendien zouden B. en W. wanneer een ander benoemd moest worden of benoemd werd niet direct een vaste aanstelling kunnen accepteeren. Men moet toch eerst weten of het werk gebeurt. Daarna werd alzoo besloten. B. en W. stelden voor Mej. J. Kieviet voor vast te benoemen als schoonhoudster van het gemeentehuis. Voorzitter deelde mede dat dit vroeger altijd door den gemeenteveldwachter gebeurde. Ge zien dit eigenlijk toch voor zoo iemand geen werk is en de tijdelijke kracht haar plichten altijd uitstekend heeft vervuld, zelfs zoo, dat de secretaris ons mededeelde dat in geen jaren het gemeentehuis zoo schoon is geweest en goed onderhouden, stellen B. en W. voor haar voor vast te benoemen. Men kan toch ook niet elk willekeurig persoon zoo maar toegang geven tot het kantoor waar alle paperassen vrij ter inzage liggen. Van Dijk meende dat het beter was sollici tanten op te roepen. Daarna werd mej. Kieviet met algemeene stemmen benoemd. De gemeenteveldwachter werd benoemd tot aanplakker en bode van de gemeente. B. en W. stelden voor de politieverordening te wijzigen, zoodat het verkeer aan den Molen dijk voor wagens zonder veren niet meer ge sloten is. B. en W. stelden nog voor aan art. 48 toe te voegen dat het verboden is met paarden die scherp hoefbeslag hebben op het plein voor 't gemeentehuis en den nieuwen wegterijden. B. en W. meenden wanneer die weg glad is, de paarden die scherp staan, stukjes uit het wegdek zullen hakken, waardoor deze veel te lijden zal krijgen. Tol meende dat dit vrij voorbarig was. Vorigen winter heeft spreker den prov. weg, zijn werkterrein, goed nagegaan en geen schadelijke gevolgen kunnen constateeren. Voorzitter: Doch wanneer ze eventueel wel schade toebrengen, hoe krijgen wij die dan hersteld, de machines zijn weg van het eiland; dan kan dat groote moeilijkheden met zich brengen. Vogelaar meende dat er geen paard op dien weg zal komen wanneer het glad is, want zij zullen den oprit niet kunnen nemen aan het eind van den weg. Voorzitter stelde voor deze wijziging dan maar eerst aan te houden en te zien wanneer er gladheid geweest is. B. en W. stelden voor de te werkgestelde arbeiders het loon door te betalen wanneer de Kroningpolder ondcrvloeit. Toi zeide dat het werk ver van de huizen van de arbeiders afligt en zij dus een uur derven van het ioon, omdat zij eerst aanvangen op het werk met de werkuren. Voorzitter zeide dat het doorbetalen van het loon bij ondervloeiing B. en W. een com pensatie hebben geacht, tegen die schade. Er mag van de domeinen maar 6 uur gewerkt worden. Wij kunnen bovendien niet steeds in onder handeling blijven over die werkverschaffing en laten wij blij zijn dat de domeinen zoover willen gaan om zooveel werk te geven. Er zal bij open weer den gelicelen winter waarschijn- i lijk voldoende werk blijven. I Tol: Kan er dan geen fietsenvergoeding gevraagd worden; want zij werken praktisch een uur langer dan bij een boer. Voorzitter; Laten wij nu die heeren het niet ai te lastig maken. Wanneer die menschen het beu worden en ze zeggen, wij staken het werk door jullie lastigheid, dan hebben wij grooter strop. Laten wij nu blij zijn zooveel productief werk te hebben. In die werkverruiming moeten wij de groote lijn zien en niet te veel afdaling I in kleine belangetjes. Besloten werd het loon bij ondervloeiing door te betalen. j Tol stelde voor de commissie voor werk- I verruiming te herzien. Spreker zag gaarne dat reeds van een organisatie van 3Ü leden een afgevaardigde in die commissie kon zitting nemen. Hierop werd niet ingegaan. Tot leden dier commissie werden herbenoemd de heeren Vogelaar, v. Vliet en A. van der Spaan. Van den Bond van Land- en Tuinbouw- arbeiders was een verzoek ingekomen om door betaling van de wacluweek. B. cn W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De Minister neemt daarmee geen genoegen meer wanneer er werkverschaffing is. Ook Dirksland had een dergelijk besluit wel genomen, doch de Minister heeft dat niet goed gekeurd. Tol; Met vorst is er geen werk en dan was een toeslag op de uitkeering wel gewenscht. Voorzitter: Ook dit keurt de Minister zoo maar niet goed. Vogelaar: Ik zag gaarne dat het Crisis comité daarvoor de zorg op zich nam. Voorzitter zeide dat men wel kon zien, wanneer een vorstperiode langer duurde dan b.v. 14 dagen. Wanneer deze geen 14 dagen duurde zou spreker liever niet willen overgaan tot het uitkeeren van toeslag. Alzoo werd besloten om maatregelen te nemen, als de vorst langer aanhoudt dan 14 dagen, getracht zal dan worden een steun regeling te treffen voor toeslag op de uit keering der werkeloozenkassen. Tol: Maar die niet georganiseerd-zijn krijgen bij vorst niets, moet daarvoor dan niet een regeling gemaakt worden? Voorzitter: In dat geval, doch dan kunnen wij dit apart bezien. i Van Dijk besprak de werkloozengeschiedenis van zijn standpunt bezien. De Voorzitter is van meening, dat dit slechts 14 dagen zal duren. De heer Van Dijk kan er mee meegaan, als ieder geval persoonlijk behandeld wordt., j Aldus wordt besloten. De instructie van de schoolschoonhoudster wordt algemeen aangenomen. j Eenige wijzigingen in de gemeentebegrooting1 worden aangebracht en goedgevonden. Rondvraag: De heer Vogelaar vraagt naar het salaris i van de schoonhoudster gemeentehuis, j De Voorzitter antwoordt dat dit 2,50 per week bedraagt. De heer Van Dijke: Mijnheer de Voorzitter Het is mij niet bekend of de klacht die ik onder Uw aandacht wil brengen U ook al bereikt heeft. Verleden week passeerde ik den weg onderlangs den Molendijk. Toen werd ik op merkzaam gemaakt door iemand op den ver moedelijk in den morgen geledigden inhoud van een privaat. Dat zoo iets, voornamelijk als dat plaats heeft in de onmiddellijke nabij heid zijner woning niemand weldadig aandoet behoeft geen verder betoog, l Nu was mijn vraag of de burgemeester als hoofd der politie, wil gelasten daar zoo streng mogelijk op toe te zien dat zulke daden zoo weinig mogelijk of in het geheel niet gebeuren. Om het ook op te dragen aan den nachtwaker om daarop het noodige toezicht te houden, zou m.i. niet misplaatst zijn daar het meestal werken der duisternis zijn. De Voorzitter antwoordt dat hij de politie zal opdragen, daaraan extra aandacht te schenken. De heer Van Dijk: Naar mij van betrouwbare zijde is mede gedeeld zijn de oudere zitting hebbende raads leden in het bezit van een afschrift der politie verordening dezer gemeente. Dat is dunkt mij zeker wel gedaan dat dit nuttig zou kunnen zijn. Nu misgun ik dat dien heeren niet, maar nu is toch mijn bescheiden vraag of die nieuwe of jongst zittende raadsleden ook een afschrift der politieverordening verstrekt mag worden want dat zou voor die menschen dan toch ook nuttig kunnen zijn. De Voorzitter antwoordt, dat die nog in voorraad zijn en zullen worden uitgereikt. I De heer van Dijk. Volgens een laatst genomen raadsbesluit zijn de raadsleden in het genot gesteld om de ge meentestem te lezen. Nu, dat blad heeft een j paar keer gecirculeerd. I Nu was mijn vraag of die rondgang een weinigje in sneller tempo kon gaan, want verleden week Zaterdag 19 December ont ving ik het nummer van 28 November, dus dat was een reis van 3 weken. Mij dunkt toch wel wat lang, hé? Dus als die rondgang be perkt kon worden b.v. tot een week, dan zou dat mijn goedkeuring beter kunnen hebben cn misschien ook die van mijn andere collega's. De Voorzitter: Er zal een regeling worden getroffen, dat ieder raadslid de „Gemeente stem" twee dagen in zijn bezit kan houden. De heer van 't Hof (S.D.A.P.) vraagt waar om arbeiders woonachtig op Kralingen en wer kende in den Kroningspolder bedankt zijn terwijl anderen, die 't minder noodig hebben niet bedankt zijn. De Voorzitter antwoordt dat het zeer lastig is in de werkloozencommissie precies na te gaan, wie het noodig hebben en wie niet. Dit beamen ook de heeren raadsleden, die zitting hebben in de werkloozencommissie, terwijl ze zich voor het houden van inlich-1 tingen konden aanbevelen. De lieer Struik zegt, dat hij niet in de werkloozencommissie zitting zou willen heb- ben, indien er geen werkmenschen in zaten, daar deze veel beter met de gezinstoestanden op de hoogte zijn dan de boeren. Dan sluiting. Woensdag 23 dezer werd in Hotel Zaaijer alhier, op initiatief van een comité van Actie voor het behoud van de R.T.M.samengesteld uit vertegenwoordigers van den Bond van Groenten- en Fruitexporteurs, de Coöp. Tuin- bouwveiling aan den Persoonsdam te Rotter dam en enkele Flakkeesche menschen, een protestvergadering gehouden. De vergadering is door ongeveer 200 per sonen bezocht, zoodat van een goede opkomst gesproken mag worden. De vergadering werd gepresideerd door den Directeur der Rott. veiling, wegens ziekte van den voorzitter van het comité, den heer Stok- j dijk. DE VOORZITTER vroeg in eerste instantie t de vergadering, kan de R.T.M., dat een in gegroeid bedrijf is, worden gemist voor Flak- kee? Reeds is hier een comité van actie werk zaam geweest, wij hebben getracht daarmede samen te werken om kracht bij te zetten tegen de uitvoering van de plannen der R.T.M., doch helaas heeft dat comité bericht dat het geen samenwerking wenschte en de actie gestaakt heeft. Ons comité, dat samengesteld is uit men schen uit den handel, meende dat de bevolking van Flakkee te weinig gesproken had in de actie die reeds gevoerd is. Ook kreeg ons comité dien indruk bij een bezoek aan Ged. Staten. Ged. Staten hadden rondweg gevraagd wat doet de localiteit. Spreker meende dat voor Flakkee alles in het werk gesteld zou moeten worden om de tram te behouden, daar, indien de verdwijning een feit zou worden, dit een gewelddadig in grijpen zou zijn in het economisch leven van een geheele streek. M1JS meende dat het Rott. comité niet had behoeven opgericht te worden, daar de Flak keesche bevolking voldoende zelf weet wat in deze omstandigheden te doen staat. Het spijt spreker echter dat er geen samen werking mogelijk is tusschen de twee comité's. DIJKERS vroeg wat eigenlijk de reden was dat dit comité hier komt, daar er toch reeds een actie gevoerd is door Flakkee zelf. De VOORZITTER meende dat zij dezelfde belangen hebben bij het behoud van de tram ais Flakkee zelf en gezien er geen samen werking met het bestaande mogelijk bleek, zij daarom deze vergadering hebben uitgeschreven. VAN PAASSCHEN zeide dat niet in den brief aan het comité gericht, gesproken isjvan een weigering tot samenwerking. De VOORZITTER: Wij hebben niet anders uit dat schrijven kunnen lezen. De heer Van Paasschen verlaat de ver- gadering om dit schrijven thuis te halen, doch 1 kwam daarmede niet meer voor den dag. I DE WILDE meende dat het Rott. Comité totaal overbodig was daar het Flakkeesche comité lieden nog voor oogen heeft het streven tot behoud van de train. M1JS: De voorzitter sprak van een geweld dadig ingrijpen in het economisch leven, ik zou echter daaraan willen toevoegen de R.T.M. grijpt gewelddadig in. Flakkee heeft reeds tiental jaren zijn subsidie gegeven aan de R.T.M. en nu zonder meer zou de R.T.M. haar bedrijf op Flakkee willen staken. Vele klachten zijn er geweest, de directie heeft echter niets gedaan om het publiek ook maar eenigszins ter wille te zijn en aan kenbaar gemaakte ver langens te voldoen. Straks zullen wij een maand verder zijn en nog niet weten waar we aan toe zijn, dat alleen wenscht het Flakkeesche Comité te weten op dit moment. Laat de R.T.M. of Minister of Ged. Staten mededeelen hoe de zaak staat, I nu weten wij niets en leven waarschijnlijk wel i in het donker tot een paar dagen voor den bewusten datum van 1 Febr. Spreker schetste den toestand zooals die een twintigtal jaren geleden was, wat betreft de verbindingen en die van nu, en dan zien wij dat wij steeds verachterd zijn, waar tocli alle verkeer verbetering heeft ondergaan in den lande. De heer DONKERSLOOT zegt dat het hem verwonderd dat de heer Sieling in dit comité zitting heeft genomen, waar hij tocli op een der vorige vergaderingen achter liet Flakk. comité heeft gestaan. SIELING: Dat is inderdaad waar, ik heb echter vernomen dat liet Flakk. comité een ander plan in bewerking heeft bijaldien de tram werkelijk gaat verdwijnen, en het is niet goed te noemen dat men dergelijke plannen in het geheim in besloten engen kring be handeld en geheel klaar maakt. Spreker wenscht alleen te dienen het belang van Flakkee, dat gebaat is met het behoud van de tram. DONKERSLOOT meende dat de beer Sie ling zich dan tot het comité had moeten wen den. MIJS: De tram gaat niet weg, dat kan ik persoonlijk niet gelooven. De VOORZITTER durfde dit niet zoo posi tief te beweren. Nog enkele sprekers vroegen liet woord over de 'vervoersmogelijkheden van het massa- gocderenvervoer en de tarieven daarvoor. Ook het geschil tusschen de beide comité's kwam nog even in liet gedrang, waarop door den voorzitter een motie werd voorgesteld, om deze na goedkeuring aan de bevoegde autori teiten ter kennis te brengen. De heer MIJS meende dat zulks niet noodig was. Het is reeds gedaan door ons comité en het zou slechts een herhaling zijn, waarvan hij het nut niet inzag. Daarop verliep de vergadering. De voorzitter kreeg geen gelegenheid de motie in de volle vergadering in stemming te brengen. Een tiental achterblijvers hebben zich tenslotte voor de motie verklaard. Daarna werd de vergadering gesloten. Naschrilt. Het betrof hier een vergadering van vooraanstaande menschen. Eén ding frap peerde ons aan het eind van deze vergadering. De aanwezigen, die tot bijwoning van deze bijeenkomst waren uitgenoodigd, gaven den voorzitter op een onbehoorlijke wijze biijk, dat zij het met z'n streven niet eens waren, door de vergadering te verlaten voor de stemming en geen gelegenheid te geven de bijeenkomst op een behoorlijke wijze te sluiten. Het comité dat meende toch mede de belangen van Flak kee te behartigen, had een dergelijke ont vangst niet te beurt mogen vallen. De belangen waarvoor zij opkwamen waren toch voor 90 dezelfde als waarvoor ons Flakkeesche comité ijvert? Van den heer Van Paasschen hadden wij verwacht, de bewijzen te hooren dat zij uit elke verbinding met dit comité hebben af gebroken, zooals de voorzitter zeide. Red. VERKQOPINGEN. Op WOENSDAG 6 Januari bij inzet in het Oafé Smits en op WOENSDAG 13 Januari 1932 bü afslag in het Café Peekstok te Stad aan 't Haringvliet, telkens des na middags 3 uur, van het huis met schuur en erf aan den Molendijk, aldaar. Op WOENSDAG 13 Januari 1932, des na middags 2 uur van Meubilaire goederen aan bovenomschreven huis, ten verzoeke van de familie Kamerling. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 14 Januari 1932 bü Inzet in het Café Witte en op DONDERDAG 21 Januari 1932 bij Alslag in het Oafé Schipper te Nieuwe Tonge, telkens des namiddags 3 uur van: 2.34.70 Heet. (5 gem. 33 roeden V.M bouwland in den polder Duivenwaard aan den Groeneweg te Nieuwe Tonge. Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer P. v. Zon aldaar. Notaris VAN BUUREN. Te ACHTHUIZEN aan het Tramstation op Maandag 4 Januari 1932, nam. 2 uur. Te DEN BOMMEL aan de Kaai op Dinsdag 5 Januari 1932, nam. 1 uur. Te STAD AAN 'T HARINGVLIET aan de Kaai op Dinsdag 5 Januari 1932,'nam. 3 uur. Te MIDDELHARNIS aan de Kaai op Woensdag 6 Januari 1932, nam. 1 uur. Te STELLENDAM aan het Tramstation op Woensdag 6 Januari 1932, nam. 3 uur. Te OUDE TONGE aan het Tramstation op Donderdag 7 Januari 1932, nam. 1 uur. Te HERK1NGEN aan de Kaai op Donder dag 7 Januari 1932, nam. 3 uur. Te SOMMELSDIJK aan de Kaai op Vrijdag 8 Januari 1932, nam. 3 uur. Te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat op Zaterdag 9 Januari '1932, nam. 1 uur. Te OUDDORP aan het Tramstation op Maandag 11 Januari 1932, nam. 2 uur. Te MELISSANT aan het Tramstation op Dinsdag 12 Januari 1932, nam. 1 uur. Te DIRKSLAND aan het Tramstation op Dinsdag 12 Januari 1932, nam. 3 uur, van TIMMERHOUT. Deurwaarder GROENENDIJK. den in ziekenhuizen Ze verbloemt niets en maakt niete erger, kan hot ook niet, omdat de werkelijkheid nog erger is, nog vrees lijken Wat we zien is nog slechts een stukje doek, wat we hooren wat bijpassende en zwakke geluiden. We komen niet in de atmosfeer van trommelvuur en loopgraaf krankzinnigen. We lachen om de ratten die doodgeslagen worden met schoppen en voelen niet het vreeseiyke om maandenlang samen te leven met duizenden van deze ongure dieren in stinkende loopgraven. We lachen om een door hongerige soldaten gegapt var ken, maar voelen onze maag niet jeuken, omdat we immers geen honger meer hebben Wat een tragiek I Hoe bitter is al die front-vroolükheid. De mannen hebben gestormd ze mogen rus ten, bier is er het leed vergeten, het lied weerklinkt, maar morgen moeten ze weer in de loopgraven. De mannen gaan terug, ze passeeren een stapel doodkisten en filoso feeren, we krijgen een groot offensief. Ze zyn met de Dood vertrouwd geraakt zelfs hiermee weet de spot een uitweg:Zeg Lange, jij sneuvelt vast niet, voor jouw staat kist klaar! MIDDELHARNIS. Dinsdag 5 Januari des avonds 6.30 uur, zal de beroepen predikant, ds. J. A. Riekel uit Sliedrecht, in de Chr. Geref. kerk alhier optreden. Van het Westelijk Front geen nieuws. Erich Remarque schreef zyn boek tot be- vryding van zijn ziel. De gruwelijke gebeur tenissen die een front-soldaat moet onder vinden bleef als een zwarte schaduw hem volgen, met het schrijven van dit sobere relaas wilde hij de rust terug vinden die niet voor hem scheen weggelegd te zijn. De film volgt vrij getrouw de inhoud, maar gelukkig ook de geest van het boek. Wü hebben de film gezien toen ze draaide in Rotterdamnu we ze terug zagen op Flakkee leek het ons, of ze veel dieper nog pakte dau de eerste keer. De vroolijkheid en on bezorgdheid van soldatenleven zoolang ze niet in de loopgraven zijn verhaalt ze, maar dat alles is slechts poes-pas. Want niet voor die grappige scènes bij keuken, bij jonge meisjes of bil bier zün de jonge men schen opgeroepen. Voor den front-dienst, voor de aanvallen, voor de verdediging. Zoolang soldaatje spelen er alleen maar was om 6 of 9 maanden lang gymnastiek te oefenen, lichaamsontwikkeling te brengen aan jongelui zegt ook M. A. de Jong niet in Frank van Wezel's roemruchte jaren dat dit het eenige goede isl zou niemand er bezwaar tegen maken. De ondergrond is vee) tragischer. De film geeft den aanval, de offering van jonge menschen bij duizenden, die „stormen" tegen een mitrailleur-nest, knetterend zaait het dood prikkeldraad-versperring, bajonet-gevechten, loopgraafkoorts, gewon Bij den aanvang van den avond sprak de heer De Vries. Deze film is op Flakkee gekomen dankzij het Instituut van arbeiders ontwikkeling. Geen enkele vereeniging heeft dit tot stand kunnen brengen, de arbeiders kunnen zien wat organisatie ten slotte ver mag en doet. De film wordt vertoond in de hoop dat de vredesgedaebte zich dieper zal ontwikkelen. We voeden jonge menschen tot mannen op, zijn ze groot dan kunnen ze geofferd worden aan den haat van volk tegen volk. De film heeft veel tegenkanting in het bizonder van militairen; het is te begrijpen, ze geeft niet Je schittering van parade's en feesten, maar de tragiek waartoe een soldaat wordt op geleid moord, doodslag, krankzinnigheid of hopelooze verwonding. We moeten strijden tegen de geweld- gedachte, die nog steeds in de wereld de boventoon voert slechts vrede kan ons vooruitbrengen, vrede en ontwapening. De heer De Vries is een uitstekend en ernstig spreker hij kamde geen politieke partijen af, noch viel hen aan hy propa geerde de liefde van medemenscb tot mede- mensch. Moge deze gedachte allerwege toch ingang vinden. De projectie- en geluidsfilm-installatie werkte prima We hebben er niets anders dan lof voor. Deze reizende installatie is de eerste in Nederland. We naderen schier het volmaakte. A s. Zaterdagavond de laatste voorstelling by Polderman in Dirksland. We kunnen een bezoek aanbevelen. Uienveiling. van Donderdag 31 Dec, 1931. GROVE3,70. GEWONE 3,79 tot 3,90. DRIELINGEN 3.76. PICKLERS 4,26. Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 52.450 k.g. SOMMELSDIJK. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente ston den vorige week gemiddeld 57 werkloozen ingeschreven. Uit deze gemeente werden de vorige week verscheept 3020 HL. uien, 2300HL. aardappelen en 750 H L. paardepeen. Pryzen waren voor uien ƒ3 aardappelen ƒ3.— en peen 1.50 per H.L. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk alhier is herbenoemd de heer T. Buurveld en tot diaken benoemd de heer J. van Zetten, welke beide deze betrekking hebben aan genomen. GOEDEREEDE. Woensdagavond werd in 't Hotel „de Gouden Leeuw" ten verzoeke van Dirk Klepper door Notaris Van den Berg een wooDhuis, schuur en erf staande aan den Nieuwendijk bij inzet verkocht Hoogste bieder L. Troost 200,— (zegge 200 gulden) voor een mooi woonhuis en dan nog 206 roeden grond er bij. OUDDORP. Alhier is een partijtje uien gekocht voor ƒ4,— per mud. De aannemers Gebr. Boelaars waren laagste inschryvers voor het bouwen van een woonhuis te Maassluis. HELLE VOETSLUIS, Voetbalwedstrijden Zondag 3 Jan. 1932. R.V.B.leklas 5 S V. D. B. - O. V. V. 7 Hellevoetsluis - Bloemhof. 2e klas 15 Spykenisse—N. H. S. 3e klas 21 Nieuwenh.- Rozenburg. 24 Wit Rood Wit-Unto. 34 R C.R. Rockanje. Res.2eklas 51 Flakkee 2-Charlois 2. Res.3eklas 65 Pechvogels 2O.V.V. 2. 67 Erasmus 2—WitR. Wit 2, 68 Bloemhof 3- Spljkenisse2. 76 Olivio 3-Nieuwenhoorn 2. 77 D.F.L 3 Hellevoetsluis 3. Res.4eklas 108 Hell.v,sluis4 Crooswjjk4. Den eersten Zondag in het nieuwe jaar krijgt Hellevoetsluis I op bezoek de ongesla gen leidster van haar afdeeling en wel de vereenigiDg Bloemhof. Indien Hellevoetsluis met dezelfde animo en hetzelfde élan speelt als de laatste wed strijden is geschiedt, gelooven wij niet dat Bloemhof, Zondagavond nog ongeslagen is. In ieder geval krügen de voetballiefhebbers een zeer spannende wedstrijd van 2 elftallen, die beiden willen winnen. Hellevoetsluis 3 moet op bezoek by D.F.L. 2, welke wedstrijd al eens werd gestaakt met een 4—0 voorsprong van Hellevoetsluis, ter wijl het 4e de roodbroeken thuis speelt. Rood-Witten zet hetjaar goed in. Good luck.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 9