1 VERSLAGEN Bij Ruwe Mfi&Êk Gesprongen j/r y Handen Geeft U op als Abonné. 6 ONZE EILANDEN VAN DONDERDAG 31 DECEMBER 1931. aldaar bestaande mannenkoor zong by deze gelegenheid eeu viertal mooie liederen en paamien eu eindigde met Pa. 184.3. Er is op d izen avond veel genoten. De collecte, in ile zaal en de deur gehouden, bracafc ©ven 20 op. Iu deze week hebben zich bij den correspondent der arbeidsbemiddeling 130 werkloozeu aangegeven. NIKrWE TOMGti. Aan den heer M. Mun- niuk, igd«iyk ouderw ijzer aan de O L. school, is met ingang vau 1 Januari a.s. eejvol ont slag verleend als zoodanig. De ontvangsten der Dorpsvereeniging „tot bevordering van den landoeuw", be dragen 50.123 32, de uitgaven ƒ5.5557,95. Batig saldo 565,371. De omzet aan kunst meststoffen bedroeg totaal J 41 731,79 Tot bestuursleden zijn herkozen de heeren G. van Es en L Nelisse L.zn. In de zaal van het café de Witte gaf de muztekvereeuiging „Apollo" alhier, onder leiding van den heer H. van Balen een wel geslaagde uitvoeriug. Verschillende muziek nummers werden ten beste gegeven, gevolgd door tooneel. Een luid applaus viel de ver- eeniging ten deel Een gezellig samenzijn was het slot van dezen avond. Zaterdagmorgen j.l. had op het tram station een botsing plaats tusschen de tram en een drietal goederenwagens De botsing was zoo hevig dat een der wagons gedeel telik werd ingedrukt. De oorzaak dezer botsing is te wijten, daar het wissel ver geten was over te zetten. De heer C. v. d Berge alhier heeft zijn babkerszaak ondershands verkocht aan den heer G. van Veen te Bruinisse. In de algemeens vergadering van de IJsclub „de Vlakte" alhier, werd door den penningmeester rekeningen verantwoording gedaan van zijn gehouden beheer, waarbij bleek, dat een batig saldo in kas was van 247,50. OUDE TONGE. Dhr. J. W. van Noord had bet ongeluk zoodaüig met zijn rijwiel te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij den correspondent der arbeidsbemid deling als werkloos aan: 148 landarbeiders, 2 timmerlieden en 1 metselaar. Van Mej. J. Heestermans werd een rij wiel ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. OOLTGENSPLAAT. Vergadering Steen- kolenbond Algemeen Belang. Ter vergadering van den Steenkolenbond Algemeen Belang waren 57 leden tegen woordig. Voorzitter was de heer Aerfc van Putten. De aftredende bestuursleden Aart van Putten, Joh. Buscop en H. Pieterse werden allen herbozen. Tot leden van de fiaancieele commissie werden benoemd de" heeren A. de Vos Azn., W. Duim en M. van der Vliet. In de vacature C. J. Avé werd tot commissaris benoemd de heer Joh. de Vos Azn. Voor het lossen der brandstoffen waren 2 iaschrlj vingsbiljetten ingekomen, van Jan Duim, Job Duim, H. van Nieuwaal, Jan Verweij, J. van der Welle Azn. en A de Vos Jzn. voor 8 cent per 100 K g van C. van Dam, A. Buscop, A. Kagchelland, W. van Dam, P. de Vos Jzn. en W. de Vos Azn. voor 12 cent per 100 K g. Het bestuur behield zich de guoniQg voor. In de rondvraag werd door A. de Vos aan het bestuur gevraagd of de brandstoffen altijd door denzelfden handelaar geleverd worden, waarop de voor zitter antwoordde, dat het er niet op aan komt bij wien men de brandstoffen koopt. Men heeft een soort trust gevormd, zoodat de prijzen van allen gelijk zijn, wat de ver schillende kwaliteiten betreft. De vereeniging betrekt altoos de beste kwaliteit. De laatste maal was deze niet zoo goed als andere jaren. Het bestuur zal nauwlettend toezien in 1982. Verder werd met algemeene stem men besloten aan niet-leden geen brand stoffen meer af te leveren. Als een der leden een geschikte bergplaats voor de kar weet, wil het bestuur dat gaarne vernemen. Hierna sluiting. DEN BOMMEL. Dinsdag 22 December werd in de Openbare school een ouderavond ge houden. De opkomst was goed. De Voorzitter der Oudercommissie, de heer Arensman, heette de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat twee leden der oudercom missie wegens familieomstandigheden, niet aaawezig konden zijn. De secretaris, de heer L. Melissant, las het verslag van den vorigen ouderavond, waarmee allen instemden. Daarna nam het hoofd der school de ver dere leiding van den avond op zich. Dezf had tot onderwerp van bespreking: „De taak van den onderwijzer en die der ouders." De verschillende moeilijkheden, waarmee de onderwijzer te kampen heeft, werden be sproken Doch ook de taak van de ouders mag niet verwaarloosd worden. Ook op hen rust een groote verantwoordelijkheid. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd. Door het werk van hun eigen kinderen te vergelijken met dat van andere leerlingen, konden de ouders zien of de kin deren voldoende hun best doen op school. Ook over de voorwerpen bij het handwerk- onderwijs vervaardigd en die keurig tentoon gesteld waren, toonden de ouders zich zeer tevreden. Na de pauze las mejuffrouw Bron wasser een tweetal schetsen voor uit het bekende boek „Kinderen uit mijn klas" van mevrouw Cohen de Vries. Dat deze zeer in den smaak vielen, bleek wel uit de aandacht, waarmee geluisterd werd. Met dank voor de medewerking, die ver schillende leden voor dezen avond hadden veileend, werd de vergadering gesloten. Eenige weken geleden weiden bij ver schillende mecschen konijnen ontvreemd. De daders hebben bekend, Als diaken in de Ned. Herv. kerk is gekozen de heer C. van Sint Annalaud. By S. van Nieuwaal is eeu benzine pomp geplaatst, inhouuende 6ü00 L. Als andere jaren is het Kerstfeest in de Ned Herv. Kerk weer uitstekend ge slaagd. Het kerkgebouw was weder gehe» 1 gevuld met belangstellenden en ouders of veizorgers der deelnemende kinderen. De kleine hebben weer veel genoten eu keerden voldaan huiswaarts. De heer A. de Jong, die door het be stuur van het Groene Kruis aangesteld is als bode, heeft die benoeming aangenomen In een zaak van M. B., 22 jaar, vracht rijder alhier, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Sommelsdijk. waarby nij wegens overtreding van de Motor- en Rij wiel wet hij had op den Schaapsweg iu Den Bommel met zijn auto niet behoor lijk rechts gehouden bij het tegenkomen var een auto was veroordeeld tot 15 boete subs 5 dagen hechtenis, heeft de rechtbank te Rotterdam het vonnis vernietigd en op nieuw rechtdoende verdachte vrijgesproken UELLEVOETSLUIS. De leden derGeref. Meisjesvereeniging Dorcas" hebben 91 stuks bedden- en ïyfgoed voor ouden van dagen vervaardigd, die gegeven zijn aan 24 gezinnen Wegens aflasting gingen Zondag j.l de voor de R.V.B. vastgestelde wedstrijden niet door. Hellevoetsluis I speelde 2e Kerstdag j.l. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Feijenoord-Combinatie met uitslag 2 2. Aan de armste gezinnen te Hellevoet- sluis en Nieuw-Helvoet schonk do voetbal vereniging in totaal 50,— en wel in iedere gemeente 25, Een zeer sympathieke daad. Het motor-douane vaartuig „Sperwer" is na op Rijkswerf de noodige heistellingen te hebben ondergaan, naar zijn eigen station Vlaardingen terug gekeerd. Dat de Directie van „Casino"zijn best doet om het publiek het beste van het beste te geven blijkt wel uit het feit, dat le Kerst dag in de Casino vertoond werd de prach tige film „De Luchtvloot". Zeer groot was het bezoek dan ook. Daar echter niet ieder van bioscoop houdt, werd den 2e dag in de Casino-zaal een groot Kerstbal gegeven, het geen zeer goed slaagde en waardoor de heer Lakens den dank van velen verdiende. Zondag vergastte hfi weer velen op een spannende film. De „Casino" is dan ook de zaak die trekt. Dank zij de vooruitstrevendheid en groote medewerking van de Directie. Een bezoek kunnen wij dan ook een ieder aan bevelen. De Korfbalclub „Zwaluwen" behaalde 2e Kerstdag in de Seriewedstrtjden der R.K.B te Rotterdam den eersten pry's door 3 wed strijden te winnen en 1 gelijk te spelen, zoodat 7 van de 8 punten voor „Zwaluwen" waren. Een pracht prestatie, temeer daar, „Zwaluwen" alleen 'szomers speelt. NIEUWENHOORN. De dames P. Lagen dijk en J. C. Helmstrijd alhier slaagden te Rotterdam voor het examen coupeuse en costumière le Kerstdag speelde Nieuwenhoorn I een vriendschappelijke wedstrijd tegen V.D L van Maassluis, welke eindigde in 8-Ivoor de gasten. De Raad der Gemeente alhier beschikte mot algemeene stemmen afwijzend op het verzoek der Muziekvereeniging „Door Een voud Groot" om verhooging der jaariyksche subsidie. OOSTVOORNE. In het hotel „Buitenlust" gaf op Zaterdagavond 19 Dec. Mevrouw Akkeringa - onder leiding van den Heer J. Kakebeeke als vertegenwoordiger van de Spir. Ver. „Harmonie" van Rotterdam haar 3e Psychometrische séance. De zaal was zeker wel met een 150-tal belangstellenden gevuld. De heer K. wees bij het welkom op het zoo groot aantal opgekomenen uit het klein Oostvoorne, en dat nog wel op een avond, die nu juist niet in het teeken van louter amusement stond. Hij noemde dit een gelukkig verschijnsel. Hij vervolgde: „Wie de tegenwoordige ellende van malaise en maat schappelijke ontwrichting oppervlakkig be schouwt waant zich in een krankzinnige wereld, en vraagt zich af: zijn wij menschen dan slechts hoopjes vleesch, die éen of meer tientallen jaren daar wat ronddolen op dit ondermaan- sche, en is dan alles uit? Of zal na het sterven de mensch voortleven? Sommigen gelooven wat in den bijbel staat: „Ik leef en gij zult leven!" Pastoors, Dominéés en wijzen noemen bijbel teksten, waaruit dit voortleven moet worden afgeleid, maar beweren, dat er geen bepaald weten is; dat niemand door het gordijn kan zien, dat daar hangt op de grens der beide werelden. Deze uitspraak is in strijd met vele merkwaardige ervaringen van geloofwaardige menschen, die boodschappen ontvingen van afgestorvenen, waarvan immers ook de bijbel gewaagt. Ook Jezus verschijnen na zijn op standing uit den doode, zijn hem* vaart enz. pleiten voor een leven na dit leven. Spiritisten die gelooven in onsterfelijkheid zijn geen dwazen, zooals nog altijd sommigen droevig genoeg meenen. Wie opmerkt wie in den loop der eeuwen spiritist waren, en nagaat hoe in dezen tijd duizenden zich scharen rond het zoo rein, God gewijd vaandel van het spiritisme ziet daaronder de bloem der waar achtig wetenschappelijke menschheidtal van Nobelprijswinners, en vooraanstaanden op ieder gebied. De bewijzen van een voortleven na den dood, in volkomen bewusten toestand, en daarvan te kunnen getuigen komen nog dagelijks voor. Daarom: een zielsbedroefde moeder, of een wanhopig kind treurende over het verlies van haar geliefde doode kan worden getroost met de zekerheid van een wederzien iu het land aan gene zijde. Bewijzen hiervan zijn te krijgen. De wetenschap hiervan krijgt men door ervaring, en door die ervaring komt men tot overtuiging. Zoovele» kregen ervaring maar gaan er niet verder opin. Evenals om radiomededeelingen te krijgen een goed ontvangtoestel noodig is, is er voor berichten uit een lioogere wereld een tusschen- persoon noodig van bizondere organisatie, die men medium noemt. Wetenschappelijke mannen als Crookes, Lodge, Conan Doyle enz. hebben door strenge controle, door fotografeeren, door wegen enz. tal van spirit, verschijnselen als onomstaatbaar bewezen en kwamen tot de troostende con clusie: Het menschelijk leven is een heerlijk Godsgeschenk, een evolutie tot in alle eeuwig heid met steeds hooger geestelijk geluk; en die daarvan als de spiritisten de zekerheid hebben, voelen zich geroepen anderen die door materi alisme of ateïsme nog in geestelijk donker zit ten, uit hun droevig duister te trachten op te voeren naar de regionen des lichts. Hierna licht Mevrouw Akkeringa haar won dervolle Psychometrische gave ook nu weer vriendelijk toe, en wijst er op, dat wat zij over verschillende haar nu toevertrouwde voor werpen zal mededeelen, zijn grond vindt in de waarheid, dat al wat de mensch, die met die voorwerpen in aanraking kwam doet, blijft voortleven. Hiervan gaf zij aan het aandachtige publiek weer onomstootelijke bewijzen, die een diepen indruk maakten, en één en al bewonde ring wekten van de haar door God geschonkene wonderbare gaven. Daarna beval de heer K. met diepen ernst den opgekomenen aan: de spirit, verschijn selen verder te onderzoeken. Hij bedankte voor de betoonde belangstelling. Mevr. Ak keringa voor haar mooi pionierswerk en de bekende Oostvoornsche Dames voor haar wak kere voorbereiding. Wij willen bij deze gelegenheid even rectifi- ceerendat er nog geen afdeeling van Harmo- nia te O. is opgericht, wat van gene zijde nog werd ontraden. Wel kunnen wij berichten dat er twee spir. kringen zijn gevormd met een groot aantal onderzoekers. Ook werd ons mede gedeeld, dat bij al deze dingen menigeen de kerk weer is gaan bezoeken, die er anders niet meer kwam. Wij eindigen met den wensch, dat er van uit Oostvoorne over heel Voorne langzamerhand een victorie moge uitgaan van de spiritistische schoone gedachte, velen ten zegen. Lang geleden hield Ds. Beversluis nu nog redacteur van „Geest en leven" - een spirit, rede te Nieuw Helvoet, en Oostvoorne had vroeger Ds. Roobol en Ds. Hille Ris Lambers overtuigd spirit, predikanten. In Melissant was vroeger als godsdienstonderwijzer Van Boek hoven, die daarna jarenlang redacteur was van het prachtige spir. tijdschrift „Stemmen uit een hoogere wereld". Op Sommelsdijk waande vroeger Mevr. Elise van Calcar, die later voor ons land werd de propagandiste van het gods dienstige spiritualisme. Een 5-tal jaren geleden kwam in de Brielsche Courant een artikel voor: „Het Raadsel van den dood" van L. G. dat hij alleen daar geplaatst kon krijgen. Uit een en ander valt op dit gebied dus af te leiden: „Wij gaan vooruit!" Vergadering van dou gemeenteraad te Heikingen op Woensdag 23 Dec. des voorin, half olf uur. Aanwezig alle leden. De Voorz. Burgemeester Visscher opeut de vergadering met gebed, waarna wordt overgegaan tot het 3e. punt, beëdiging van den heer Kalle, welke eeden ln handen van den Voorzitter worden afgelegd. De Voorz. wenseht den heer Kalle geluk met deze beëdiging en hoopt dat hij in hel college genoegelljk mag samenwerken, in het uelang der gemeente. De heer Kalle: De bescheidenheid vordert dat ik daarvoor dank, hoewel ik niet kaD ualaten op te merken, dat het m(j ten zeerste spijt, dat U niet al het mogelijke hebt t.e werk gesteld, om m(j gelijktijdig met de andere heeren teinstalleeren. Verder wensch ik daarvan niets te zeggen, ik geloof, dat wij elkaar op dat punt wel begrijpen. Daarna worden de notulen gelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Bericht van verscheidene gemeenten, van nenoeming en herbenoeming van leden in het Bestuur der Drinkwaterleiding. Procesverbaal van kasopname. In ka3 is en moest zijn volgens de bescheiden 726,70! Idem algemeen Armbestuur. In kas: Ontvangsten2458,67! Uitgaven1894.07$ Saldo564,60 Wordt goedgevonden. Voorgelezen wordt oen verzoek van het Bestuur der Chr. School op Geref. Grond slag met verzoek om een nieuwe kachel voor het 4e lokaal. B. en W. stellen voor de gelden daarvoor bfschikbaar te stellen. De heer v. Kempen zegt dat de kachel reeds geleverd is. Weth. v. Eek: De kachel was noodig, dus heb ik direct aan het verzoek voldaan. Bericht van hetzelfde bestuur, dat zij vol gens wettelijke regeling, het 4e lokaal heb ben in gebruik genomen. De Voorz. zegt de strekking daarvan niet te begrijpen. Do begrooting Keuringsdienst van Waren wordt voorgelezen en aangenomen. De bij drage van Heikingen bedraagt 120,15. Ook wordt aangenomen de Balans, Winst on Verliesrekening der Emgo. De heer Van Eek had gaarne gezien, dat de rekening wat meer gespecificeerd was, b.v. salarissen der ambtenaren enz. De Voorz.: Er is toch een toelichtingb(j. Wordt aangenomen. 5. Benoeming lid bestuur Drinkwater leiding. (Aftredend Weth. Van Eek.) Bij stemming heeft J. van Kempen 3, en Weth. Van Eek 4 stemmen, welke laatste de benoeming aanneemt. 6. Aan de orde komt de Sommelsdljksche waterleidingsmotie. B. en W. stellen voor, deze voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Geus: Er zijn toch geen gelden beschikbaar gesteld voor de uitvoering. De Voorz Neen, maar er zijn er toch verschillende transacties gesloten, duinen aangekocht enz. die betaald moeten worden De heer De Geus denkt, nu er geen geld is, dat het toch van de baan is. In zoo'n tijd als deze, ofschoon spr. de waterleiding in sommige opzichten mooi vindt,(behalve den dwang, weet spr. niet, waar het geld van daan moet komen. Heel de wereld leeft voor steun, en de arbeidende klasse zal den druk die er bjj komt, onmogelijk kunnen betalen. Spreker wenseht dat de motie wordt aangenomen. Do Voorz.: U kunt dat nooit gedaan krij- gen. Men is nu eenmaal begonnen, en de gelden zullen waarschijnlijk binnenkort wc-1 gevoteerd worden. Het is waar, dat we in een tijd van depressie leven, maar daar staat tegenover, dat de benoodigde materialen veel en veel goedkooper gekocht kunnen worden. Dat maakt een enorm verschil, buiten in den tijd van hoog conjunctuur, wanneer alles in den top staat, met de prijzen J Dit komt dus ten goede aan het te stellen tarief Bovendien moeten arbeiders veel water koo- pen en altijd sleepen, wat ook geld kost. De heer De Geus is dit alles eens. De lasten zullen echter volgens spr. zwaar op de lagere klasse drukken. Als het vip was, was het wat anders, maar we worden ge dwongen aan te sluiten. De Voorz U gebruikt nu de malaise als een motief tegen de verplichte aansluiting. De heer De Geus:'Daarover hebben we het vroeger ook al gehad. De Voorz Er gaat een heele tijd over heen, eer de waterleiding er is. Als de ma laise zoo blyjt? Ja... dan kunnen wo niet altijd mee rekenen. De heer De Geus: "We zitten er nu mee. De Voorz.Er komen ook nog 200 men schen door aan 't werk. De heer de Geus: Dat weegt niet. op tegen de lasten, die ons worden opgelegd. De heer van Eek: Ik heb geen water noo dig en U ook niet. De werkende stand is er toch mede gebaat. De heer Kalle: Ik ben het eens met de Geus. Ik kon niet aannemen, dat dhr. de Geus de verplichte aansluiting in 't midden werpt, omdat het nu malaise is. Dat aller eerst. Maar er is meer. Als geen geiden wor den gevoteerd, zullen dan de gemeenten alles niet moeten betalen? De Voorz.: Weineen, De stopzetting is heel wat anders. Er worden wel gelden ge voteerd, voor hetgeen reeds gekocht is. Na deze toelichting eischen de heeren geeD stemming, waarmede dus de motie wordt verworpen. 7. Vergunning wordt verleend, om op gebied der gemeente de buizen te leggen. De heer Kalle spreekt de wensch uit dal daarbij zooveel mogelijk menschen van Her- kingen worden tewerk gesteld. De heer van EekDaar is al over gesproken. Ik zit in de commissie niet te slapen. 8. Verzoek om te komen tot oprichting schoolartsendienst, waarvoor een vierde cent per inwoner uit de gemeentekas wordt ge vraagd. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Wordt goedgevonden. 9. De kosten van OpeDbaar schoolonder wijs, wordon vastgesteld op 7,90 per leer ling. 10. Verhuring stukje grond Molendijk. Dit wordt aan J. W. Bruggeman voor 10 jaar gegeven op advies van B. en W., tegen ƒ2,— per jaar. De heer Kalle merkt op, dat dit strookje grond daar ongetwijfeld verbeteren zal, ge zien dit een gaarhoek van vuil is. 11. Ook wordt in huur gegeven 280.50 H.A grond van het Algem, Armbestuur aan J van Eek, voor 397,— pel' jaar. 65, per geniet.) 12 Vastgesteld wordt een wijziging in de bouwverordening, waalbij alleen art.65 ver anderd wordt. 13. Ook wordt vastgesteld de verordening op de h'ffing besmettelijke ziektegelden Punt 14. Voorstel vaststelling verordening Winkelsluitingswet. De Voorzitter leest daartoe een verordening voor, geldig volgens art. 9 der Winkelsluitings wet. De lieer Kalle vraagt of het voorstel van B. en W. veel verschilt met liet ingediende voorstel van de S.O.P. raadsfractie. De Voorzitter antwoordt dat iu liet ontwerp van B. en W. een totale Zondagsluiting beoogt wordt. Het verschil ligt in art. 3 betreffende melkverkoop op Zondag, welk artikel is in- gelascht. Spreker deelt mede, dat liet verkoopen of bezorgen van melk daardoor wordt verboden, (Adv.) als alleen bij uitzonderingsgevallen, waarbij ontheffing wordt verleend tusschen 7 en 9 uur en in de zomermaanden tusschen 8 en 10 uur. Deze gevallen, bij ziekte, enz. wurden beoor deeld door B. en W. De heer de Geus drukt den wensch uit, dat B. en W. strikt de hand houdt aan het verbod en de ontheffing zoo serieus mogelijk zal op vatten. De Voorzitter gelooft niet, dat dit veel moeilijkheden met zich zal brengen, gezien men te Herkingen des Zondags geen melk be trekt. De heer Kalle stelt nog eenige vragen over den sluitingstijd, die naar genoegen worden beantwoord. Punt 15. Voorstel de Geus post-werkver- schaffing. De Voorzitter ligt toe, dat liet in de bedoe ling ligt van B. en W. een blanco crediet van den Raad te vragen voor werkverschaffing, wat bestaan zal in het uitdiepen van de Spui. De gelden kunnen dan uit de onvoorziene uit gaven genomen worden. Kruiwagens en plan ken zijn voor dat doel reeds besteld. Wethouder van Eek zegt, dat dan de men schen, die het uiterst noodig hebben in aan merking kunnen komen. De.heer Kalle: Het gaat te Herkingen tot lieden met de werkloosheid vrij goed. De heer de Geus had bij de begrooting gaarne een post voor werkverschaffing aan gebracht. De begrooting te behandelen kon volgens de Voorzitter geen uitstel lijden, waar om de post daarop niet is voorgekomen. Spr. vermoedt echter, dat die begrooting niet zoo'n haast had, gezien verleden week in andere gemeenten de begrooting nog aan de orde was. De Voorzitter: Dat is niet zoo. Er staat tijd van, dat de begrooting moet behandeld zijn. Eu als nu een andere gemeente in overtreding is, daarvoor behoeven wij dat toch niet te doen. De heer de Geus meent, ais er een post van 1000,op de begrooting had gestaan, dat het Rijk dan ook bij zou dragen. De Voorzitter: Dat weten B. en W. wel. Maar we gaan nu ook naar den Haag. Het doet er niets toe al hebben we die post uit onvoorziene. Als wij er voor in de termen val len, wat spr. wel gelooft, met dit werk, draagt liet Rijk in de kosten bij. De heer De Geus is bevredigd, dat dit niet wordt misgeloopen, ofschoon spr. opmerkt, dat de vergadering eerder had moeten geschieden. Nu is het nog wel niet zoo noodig, zegt spr., dat menschen te werk gesteld worden, maar er had een veel grooter nood kunnen zijn. De Voorzitter: U kan buiten mij ook een vergadering beleggen. De heer Van Eek: Dan moet men ze maar organiseeren. Dan trekt men de eerste weken uit de kas. De Voorzitter beaamt dien wensch en zegt dat de gemeente daarin weinig behoeft bij te dragen. De heer Kalle: Daar is de een voor en de ander tegen. Spreker verheugt zich, dat het hier nog goed gaat, en straks de gemeente weer een weinig werk verschaft. De Voorzitter: 't Is buitengewoon makkelijk om 't op de gemeente te schuiven. De heer Kalle vraagt of 't niet noodig zou zijn naast de Wethouders een comité van werk voorziening te plaatsen. Weth. Van Eek: Ik ga niet om 7 uur 's mor gens in de Vischbank staan. De Voorzitter: Laten we dat niet doen. Te Dirksland, Middelharnis, enz. hebben ze bij al hun prachtige regelingen lioopen werkloozen. Tot nog toe was het hier B. en W. die de zaak regelde, en me dunkt zegt spr. in een plaatsje van 8 a 900 zielen is er te dien opzichte geen hulp noodig. Was liet noodig dan zullen de Wethouders zich wel openbaren en zeggen: we kunnen het niet af. Wethouder .Van Eek: Zooveel mogelijk en naar ons beste weten behandel ik de men schen. Is er geen werk meer, dan zeg ik: Jon gens, op is op, er is niet meer. Spr. wenseht nogmaals dat de arbeiders zich zullen organi seeren. Na eenige bespreking hierover, wordt het blanco crediet aan B. en W. verleend. 16. Vaststelling ambtenarenreglement. De heer Kalle zag dit gaarne bij de leden circuleeren 0111 liet in studie te nemen. De Voorzitter zegt dat liet 61 artikelen zijn, die slechts voor één ambtenaar van toepassing zijn. De tijd roept liet goedgekeurd weg te zeilden, mochten er dan eventueel nog ver anderingen gewensclit zijn, kunnen die altijd nog worden aangebracht. Wordt onveranderd vastgesteld. Dan sluiting. NIEUWE TONGE. Geboren: Pieter, z. v. J. Kom en M. Kop penaal; Hendrika, d. v. Adr. v. Schouwen on K. Blok. Getrouwd: J. C. Braber, j m. 22 jaar en L. Reedjjk, j.d. 23 j.; fl Bieur, j m. 26 jaar en A. D. de Geus, j d. 25 jaar.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 6