n's Autobedrijf ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD UDETONGE wederom een gelukkig jaar. No. 16 31 Dec. 1931 Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDENJVAN DONDERDAG 31 DECEMBER 1931. 5 jt,Telefoon 53 CltiamiS - Giro 164592 p. f. RD. 32. p Jz- ldvruchten. 32. p. a. 32. P IJEN. dvruchten. -32- p. "GEL. nden en be- nieuwjaar. 32. D. BRAAD. 32. p. ZONEN. vrienden en ig jaar. 32. M. ABRESCH. Mr. Smid. Aan begunstigers, vrienden en be kenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, Jan. 1932. p. C. GEBRAAD. Autovrachtrijder. Begunstigers, vrienden en beken den een gelukkig Nieuwjaar, i Oude Tonge, 1 Jan. 1932. H. J. TEN HOVE. Mr. Bakker. Wenscht alle menschen een geluk kig en voorspoedig jaar. j Oude Tonge, 1 Jan. 1932. JOH. A. VREESWIJK. J. F. E. VREESWIJK-van Ispelen. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. p. UIT. "2 p. chtgenoote. 2. p. AT. del in vee cliënten een OL. ERSEPUT. p. 'en uurwer- eters, vul- en trouw- i Voorstraat end. TOL. ker. 2. p. rs een voor- 2. en beken- 2. p. en gelukkig oedig jaar. 2. R. n. ers een ge- familie en ar. 2. Sz.) vrienden en ar. 2. Tel. 52. E. vrienden en jaar. E. DHOUT. P Bij den aanvang van het nieuwe jaar mijn hartelijke gelukwenschen aan mijn vrienden, bekenden en be gunstigers. W. WESDORP. Vrachtrijder. Oude Tonge, 1 nan. 1932. A. J. VERSAEVEL. Wagen- en Rijtuigmaker en Carosseriebouw. Mijn begunstigers en vrienden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. ANTH. VERSAEVEL. Schoen- en Zadelmakerij en Stoffeerderij. Bedden en Matrassen Oude Tonge, 1 Jan. 1932. p. A. C. DE LINT en Echtgenoote. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. p. f. H. DE VLUGT „Stoomzuivelfabriek Oude Tonge" Mijn geachte cliënten, vrien den en bekenden een gelukkig jaar toegewenscht. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. JONKER Co. Zaadhandel. Onze geachte clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig Nieuw jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. M. VAN NOORD. Mr. Schilder. Wenscht zijn geachte clientèle, vrienden en bekenden een gelukkig -u jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. H. VAN DER JAGT. Mr. Timmerman. Mijn geachte clientèle, familie, vrienden en bekenden een voorspoe dig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. Bij de intrede van het nieuwe jaar de beste wenschen aan mijn geachte clientele, familie, vrienden en be kenden. JEL. VAN DER MADE. Drogist. Oude Tonge. A. J. AKKERMANS. Smederij, annex Rijwielhandel. Wenscht vrienden en begunstigers een voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. P. C. VAN MARKENSTEIJN. Spekslager. Een gelukkig jaar aan vrienden en bekenden. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. F. X. SOMERS. Zadel en Gareelmakerij. Autobekleeding en Stoffeering. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. p. J. H. DOESBURG. Vleescnhouwerij en Spekslagerij. Wenscht zijn geachte clientele een gelukkig Nieuwjaar. Oude Tonge, I Jan. 1932. Tel. 25. E. KANTERS. Oude Tonge, I Jan. 1932. p. J. L. VAN PEER. Mr. Schilder. Wenscht zijn geachte clientèle een voorspoedig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. J. J. NIJSSE. J. A. NIJS8E-BUIJS. Oude Tonge, 1 Jan. 1932. p. Gelukkig Nieuwjaar. Een overdenking door Dr. 11. Wostonmm. Het ia weer Nieuwjaar! Veel heil en zegen toegewenscht I Ja, het woordje „nieuw" oefent op de menschen een toovermacht uit. Er ligt een gouden gloed over, die straalt tot ver in hot onbekende duister van het komende jaar. Want dat jaar behoort nog tot de toekomst; w(1 weten niet, wat hot ons brengt. Doch wfi gaan hot, als alle nieuwe dingen, vol hoop tegemoet. Daarom beginnen wy het ook met een wensch. Elke wensch bevat immers eeu kiem van hoop in zich? Teleur stellingen komen altyd nog vroeg genoeg; laten w(j met moed beginnen aan het nieuwe jaar en afwachten, weike wenschen dan wel licht in vervulling gaan. De bekoring van het nieuwe zal spoedig verdwenen zijn. Die duurt slechts enkele weken en dan schrjjven wjj het nieuwe jaar tal weer gedachteloos op onze brieven en in onze boeken. Naarmate men ouder wordt, heeft men deze ervaring al zoo dikwijls be leefd, dat men er zich soms over verwondert, dat da menschen een nieuw jaar toch weer met feesten en gejuich, met hoop en wen schen tegemoet gaan. Doch dat komt, omdat achter de berustende en sceptisch gezinde ouderen altijd weer de jeugd staat, die zoo veel meer te wenschen heeft en zooveel min der teleurstellingen heeft doorgemaakt. De menschheid zelf vernieuwt zich voortdurend en als b|j den een de eerste grijze haren komen met de onvermijdelijke gedachte aan den dood, die al niet meer zoo ver weg kan zijn, luiden voor den ander de bruidsklokken en begint het zelfstandig werken en streven inde groote maatschappij. Natuurlijk willen dejongemen schen alles beter doen dan de ouderen en de wereld veranderen, de menschen beter makeDi Dat is de eeuwige revolutie der jeugd, zonder welke de wereldgeschiedenis geen vooruit gang te melden zou hebben. De filosoof vraagt zich af, of er in den loop der wereldgeschiedenis wel van vooruit gang sprake kan zijn, doch voor de meeste menschen is het geloof aan dezen vooruitgang de onmisbare basis van hun denken en nog meer van hun doen. Dit geloof vindt zijn uitdrukking in de vreugde, waarmee al wat nieuw is wordt begroet en de hoop, waar mee elk nieuw jaar wordt begonnen. Men neemt zonder meer aan, dat iets nieuws ook in een of ander opzicht iets beters moet zijn en dat nieuwe uitvindingen en wetten, nieuwe levensgewoonten en instellingen voor ons leven altijd een winst zijn Da mode heerscht niet alleen op het gebied der kleeding, doch de dwaasheid der mode heeft een positieve keer zijde in het geloof aan vooruitgang en verbe tering en het streven om ze te bevorderen. Het is zo ker beter, dat de menschheid telkens opnieuw weer den moed heeft, iets nieuws te bedeDken, te wagen en te ondernemen, dan dat zij gemakzuchtig of vol twijfel bleef voortgaan in de oude sporen. Tenslotte heb ben w(j alles, wat wij als vooruitgang der beschrijving bewonderen en genieten, te dan ken aan het optimistische geloof aan het nieuwe. Daaronder bevinden zich gewoonlijk vele illusies, doch laten wij niet vergeten, dat illusies Columbus Amerika deden vinden en illusies de alchemisten ertoe brachten, de grondslagen te leggen voor de moderne schei kunde. Wanneer er dus iets is, dat ons bij het begin van dit nieuwe jaar tot nadenken moet stem men, dan is het het ontbreken van dit jeug dige, frissche geloof aan het nieuwe, het te zeer verbreide scepticisme. Men heeft geen vertrouwen m9er in de politiek, geen vertrou wen in de groote bedryven, geen vertrouwen in de buitenlandscbe markt. Men denkt aan werkloosheid, die juist op den leeftijd, die voor de ontwikkeling van den mensch van het grootste belang is, dwingt tot stilzitten en den levensmoed dooft en er heerscht een ver lammende melancholie op het gebied van kunst en wetenschap, een bedenkelijke in zinking op dat van opvoeding en moraal. Deze stemming moeten w(j overwinoen. Er komen slechts daden voort uit het geloof aan een mogelijke verbetering. In hetafgeloopen jaar zullen wij toch zeker wel op een of ander ge bied vooruitgegaan zijn, voor een of ander ernstig gevaar bewaard zijn gebleven. Ook het nieuwe jaar zal ons in eenigopzicht wel verder brengen. En als in het afgeloopen jaar vele wenschen onvervuld zijn gebleven, is dat geen reden om te denken, dat zij voor eeuwig onvervuld zullen blijven.In het komende jaar kan de wereldgeschiedenis natuurlijk niet met één slag verbeteren, wat er tevoren ver keerd gedaan is, doch als wij het goed aanpak ken, behoeft het niet slechter te zijn dan het vorige jaar en kan het zelfa wat beter worden. Zoo'n nieuw jaar is nog een wit blad papier, dat door ons beschreven moet worden. Laten wij dus het hoofd niet laten zinken en nog maals vol moed de toekomst tegemoet gaan. Men weet nu eenmaal nooit van tevoren, hoe iets nieuws in de praktijk zal voldoen. Doch in elk geval heteekent iets nieuws nieuwe moge lijkheden, nieuwe kansen. Laten wij trachten, ze zoo goed mogelijk te gebruiken. Dus ook voor 1932 een gelukkig Nieuwjaar. (Nadruk verboden.) M1UDEL11AUNI3. Tot ouderling in do Ned. Herv. kerk alhier is in de plaats van dhr. L. Koote gekozen dhr. Abr. Beversluis en tot boekhouder van de Ned. Herv. kerk is benoemd dhr. L. Vroegindewey Wz. Op het te Rjjsoord gehouden Nationaal Solistenconcours weiden door de leden der Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" de volgende prijzen behaald: le afd. P, Prins, 3de prijs, 79 punten. 2e afd. A. Bruggeman, 2de pr., 87punten. 2e afd. S. Buth, 3de prijs, 82 punten. Ds. J. A. Riekel, predikant bij deChr. Geref. kerk te Sliedrecht, is beroepen naai de Chr. Geref. kerk alhier. Geslaagd voor het diploma boekhouden voor de Vereeniging van Leeraren, onze dorpsgenoot de heer G. H. Tiemens. Onder groote opkomst van ouders en belangstellenden werd Maandagavond het Kerstfeest gevierd door de kinderen van de Ned. Herv. Zondagsschool in het kerkge bouw. De consulent ds. Van AschuitSom- melsdijk was met de leiding belast, terwijl door de voorgangster, mej. ïf. Vermaas Ad., voor de hoorders een verhaal ten gehoore werd gebracht. Allen waren over de viering zeer tevreden, zoodat een ieder voldaan naar huis ging, waarbij ieder leerling nog oenige versnapering werd meegegeven. J.I. week zijn hier weinig veldvruchten verscheept, doch wel eenige wagons uien met de R. T.M. vervoerd. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Aangezien schrijver dezes met de Kerst dagen niet op Plakkee was gebleven, zullen we zeer tot onzen spijt onze voetbal- berichten ditmaal kort moeten houden. Op Eerste Kerstdag heeft Plakkee I ge speeld tegen de Trekvogels, een combinatie van de 2de klasse K.N.V.B.-spelers. Insiders hebben ons verzekerd dat het een „reuze partij" was. Doelpunten waren niet zoo heel erg duur dien middag, er zyn er niet minder dan 9 geproduceerd, Flakkee maakte de kleinst mogelijke meerderheid en de Trek vogels de grootst mogelijke minderheid er van. Wie rekenkundig is aangelegd zal zon der hoogere wiskunde hieruit distilleeren dat Flakkee I won met 5-4. Voor Zondag werden de Bonds-wedstrijden afgelast. Het Schotsche elftal kwam inval len, met invallers er nog bij. De zeelui toonden zich niet bang, maar ondervonden de gevolgen van het niet geregelde spelen. Ze waren in kracht teruggeloopen en Flak kee won met 4 2 deze geanimeerde ont moeting. Op Nieuwjaarsdag komen de Trekvogels, die met Kerstmis een nederlaag slikten op het Flakkee-terrein, probeeren revanche te nemen. Nu, dat zal er spannen, en al die honderden jonge menschen uit Flakkee die anders Middelharnis „vereeren" met hun bezoek op Nieuwjaarsdag moeten nu eens naar het Flakkee-terrein gaan, waar ze 's middags om 2 uur een zeer pittige wed strijd zullen zien. Ook voor dames toegang. Flakkee II ontvangt Charlois II, a.s. Zon dag en we denken zoo, dat de schutters van FJakkee II eenige malen Charlois net wel zullen weten te naderen. J. B. KORFBAL. Vol goeden moed trokken Weest-Kwiek en de Flakkeeploeg op den le Kerstdag naar de Serie-wedstrijden van den Rotterdamschen Korfbalbond op 't Schutterveld te Rotterdam. De resultaten waren pover, al dient direct te worden vermeld, dat 2 onzer korfballers tegen de goed getrainde Rotterdamsche collega's behoorlijk gespeeld hebben. Weest-Kwiek speelde tegen Spangen 4 en verloor met 1 0. Wel was Weest-Kwiek in dezen wedstrijd verreweg de sterkste, maar het aanvalsvak was slecht op schot en speelde tegen de Spangenverdediging een te doorzichtig spelletje. Even na de rust maakte Spaugen het eerste en eenigste doelpunt in dezen tammen wedstrijd. Wel zwoegde Weest-Kwiek om een gelijk spel te forceeren, doch het gelukte helaas niet. Om 12 50 uur werd aangevangen met den wedstrijd Fortuna 2-Weest-Kwiek. Weest- Kwiek speelt in dezen wedstrijd een klasse beter, dan In den voorgaanden. Roeds dadelijk by den aanvang ontwikkelt zich een vlug en gevaarlijk spelletje voor den Fortuna Korf, doch do verdediging der gastheeren, weet alle onheilen te voorkomen. Weest- Kwiek blijft sterker en vooral Smit in het middenvak is op dreef. Keurig plaatst hy den bal voortdurend naar den aanval, waar Van der Sluijs uit een goed door Robert aangegeven bal in staat wordt gesteld het eenigste doelpunt in dezen wedstryd te scoren. Na de rust is Fortuna sterker, doch de heeren Koese en Wljnhoff met de dames Nieuwenhuyzen en Mijs verdedigen hard nekkig. Even voor het einde nog een ge vaarlijken uitval van Weest-Kwiek, doch zy slaagt er niet in om den Fortunakorf voor den 2e maal te doorboren. Het einde komt met een welverdiende 1 0 overwinning voor Weest-Kwiek. Precies 2 uur stellen Weest-Kwiek en E.N.C.K. op om elkander te bestryden Dade lijk ontwikkelt zich een vlug en vinnig partytje. Weest-Kwiek is voortdurend in de meerderheid. Het middenvak waarin de heeren Smit en van As met Mej. van Es thans een sublieme party spelen, stellen het aauvalvak voortdurend in de gelegenheid zich kanten te scheppen. Een doelpunt hangt in de lucht en juist één minuut voor de rust, weet Robert uit een door Mej. v. Beek aangegeven bal, met een schitterend schot zyn club de leiding te geven. Luid door het talryk aanwezige publiek aangemoedigd, onderneemt Weest-Kwiek nu aanval op aanval, het tempo wordt flink opgevoerd. Smit in het middenvak plaats zuiver en laag naar Van der Sluys in den aanval. Ieder oogenblik denken we Weest- Kwiek te zien doelpunten, doch succes komt juist aan den anderen kant, wanneer Leering van een fout in de Weest-Kwiek-verdediging handig gebruikt maakt om een gelykmaker te scoren. De vakken wisselen nu en de Kunstztjde- menschen kruipen door het oog van een naald als een door Wynhoff keurig inge schoten bal van den binnenrand voor den Korf in 't veld terug springt. Kort hierop blaast scheidrechter Stinis inrukken. Dadeiyk hierop komt Weest-Kwiek in 't veld tegen haar sterkere concurrente Progress. In een zeer ruwen en door scheidsrechter Kets de Vries slecht geleiden wedstrijd moest Weest-Kwiek met 4—0 de meerder heid van de Blue Band menschen erkennen. Direct by den aanvang maakt Hoek met een schitterend schot voor zyn club het eerste doelpunt, kort daarop gevolgd door een tweede. Wel probeert Weest-Kwiek den ach terstand te verkleinen, doch al haar pogingen zijn tevergeefs. Rust komt met 2-0 voor Progress. Na de rust kunnen Van der Sluijs en de zynen het tempo niet meer volhouden, alleen Smit in de verdediging werkt uit stekend. Hy wordt slecht gesteund door zyn partner van As, die de Blue Band menschen, door slecht verdedigen in staat stelt nog 2 maal te doelpunten en den stand te bren gen op 4-0. De Flakkeeploeg speelde allereerst tegen Zwaluwen van Hellevoetsluis en verloor on danks haar betere spel met 1 0. Vervolgens kwam zy in het veld tegen „Het Zuiden" VI en speelde gelijk 0-0. Langzamerhand speelde zij zich beter in, zoodat zLj in een geanimeerden wedstryd Rozenburg V een 2—1 nederlaag toebracht. Haar laatsten wedstrijd bracht haar in pun- tenaantal gelyk met het Zuiden VI, doordat zy tegen het Oosten II gelyk speelde n.l. 1 1. Bij loting won Het Zuiden VI den 2en prijs, terwyl de Flakkeeploeg den 3en prijs meo naar huis nam. SCHAAKCLUB „ONS GENOEGEN MIDDELHARNIS. WINTERWEDSTRHD 1931/32. Gespeeld t/m. 22 Dec: F. Noordijk S. v. d. Valk 0—1, A. van Seters A. Nelisse 1 0, G. van Gelder—A. Verbrugge 1—0, Ant. Visser J. Koese 1—0, L. Bund—D. F. Jacobi 1-0, L. Weeda— W. Nieuwland 1—0, A. Verbrugge—C. H. Tiemens 0-1, D. F. Jacobi G. van Gelder 0—1, S. v. d. Valk-L. Bund 0 1, A. Nelis se— A. Visser 0—1, C. H. Tiemens—D. F. Jacobi 1 0, G. van Gelder-S. v. d. Valk 1 0, L. BundJ. v. Duijnen 1—0, A. Ver brugge—A. Nelisse 1-0, A, v. Seters—L. Weeda J—J. STAND OP 22 DEC. 1931. Groepeering volgens ranglijst. Namen. Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. Gemid. L. Bund 3 3 3 i,- G. van Gelder S 3 - - 3 i A. Visser. 2 2 - - 2 i- 0,75 A. van Seters 2 1 1 - n A. Verbrugge. 3 1 - 2 1 0,33 0,75 L, Weeda 2 1 1 J. v. Duijnen 1 - - 1 o,- J. Koese 1 - - 1 - 0,- C H. Tiemens 2 2 - - 2 1,- D. F. Jacobi 3 - - 3 - o,- W. Nieuwland 1 - - 1 - o,- S. v. d. Valk 3 1 - 2 1 0,33 F. Noordijk. 1 - - 1 - o,- A. Nelisse 3 - - 3 - 0,- De Secretaris, S. v. d. VALK. Gorgel ook op straat natuurlijk droog met 25, 45 en 65 ets. (Adv). Centrale Veiling voor Goeree&Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Donderdag 24 December 1931. Kipoieren 48-52 K.G. 3,20 tot 3,80. Idem 57-60 4,50 tot 4,90. Idem bruin 60 5,— tot 5,10. Eendeieren4,55. Alles per 100 stuks. Aanvoer 9.000 eieren. Savoye kool 1,70 tot ƒ2,— per 100 stuks. Witte kool ƒ1,— per 100 stuks. Spruiten 3,20 tot ƒ4,— per 100 k.g. Kleiperen 12,10 per 100 k.g. Gieser Wildemans 12,101. 13,— p. 100 k.g Brab. Bellefleurs 7,40 t. 9,60 p. 100 k.g. Huysmansznet 12,80 per 100 k g. Armgaard 10,- per 100 k.g. Uienveiling. GROVE 2,80. GEWONE 3,01 tot 3,05. DRIELINGEN 2,75. PICKLERS 4,24. Aanvoer 85 400 K.G. Alles per- en inclusief de baal. DIUKBLAND. De tooneel- of liever Bal avond is, voor hen die aan het bal konden deelnemen, zeer prettig geweest, waardoor we gelyk kunnen constateeren dat zy, die enkel voor het tooneel kwamen, te weiDig waar voor hun geld hadden. Het tooneel- stuk „Zyn Revanche" was n.l. veel tekort. De keuze van het stuk lykt ons dan ook niet gelukkig alleen om deze reden. Het stuk is overigens uitstekend opgevoerd en vooral de hoofdrollen waren in zulke handen dat het eigenlyk geen dilettantisme meer genoemd kon worden. Wat was de oude blinde Van Es een fijn gevoelig mensch die, trots zyn blindheid, nog vol levenslust was en de heeriyke liefde tot zyn dochter zoo fyn uitbeeldde en dan Seters, die volkomen de beteekenis van zyn rol begreep en bui tengewoon goed spel te zien gaf. Voorts kunnen we Lena, Brandsma en vooral Mej. Smits een woord van lof toezwaaien voor de wyze waarop zy hun rol vertolkten. De overige rollen waren op een enkele uitzon dering na, in goede handen. De grime was in zyn geheel goed te noe men al komt het ons voor dat enkele typen, b.v. Boom, niet overeenkwamen met hun leeftijd. Heeft de grimeur wel zyn eigen zin kunnen doen? We hopen dit uitstekende dilettanten gezelschap het volgend jaar weer hier te zien, maar dan met een stuk dat een groo- ter deel van den avond in beslag neemt. Naar we vernemen is door voorstan ders van Openbaar onderwijs ruim 450,- byeengebraebt voor een te benoemen kwee- keling met acte aan de openbare school alhier. Eeuzelfde bedrag zal door gemeente, of anderen, bybetaald worden waardoor we wel haast met zekerheid eerlang een benoeming van een leerkracht tegemoet kunnen zien op een salaris van 900, In den handel van uien en peen heerscht groote levendigheid. De prys der uien is 3,30 en van peen 1,50 per 60 k.g. Op 2e Kerstdag is een lading kisten peen van ƒ8000,— naar Engeland verzonden. UEBKINGEN. Tot secretaris van de com missie van toezicht op het lager onderwijs is voor deze gemeente benoemd, dhr. A. W. Soeteman, welke zyn benoeming als zoodanig heeft aangenomen. Door den gemeente-veldwachter is tegen een drietal ingezetenen proces-verbaal op gemaakt wegens luidruchtig zingen en schreeuwen op de openbare straat. 'Het zoontje van dhr. A. den E. had het ongeluk boven uit een laDdbouwschuur te vallen, waarna hij bewusteloos bleef liggen. Door den gemeente-veldwachter werd de eerste hulp verleend, waarbij bleek dat hij slechts eenige hoofdwonden bekomen had. STELLENDAM, Dezer dagen is de huis vrouw van den heer H. Grootenboer naar het ziekenhuis „Eudokia" vertrokken om aldaar opgenomen te worden. Aan Mej. C. M. de Smit, tydelijk onder wijzeres aan de O. L. school is met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend en als zoodanig benoemd te Stad aan 't Haringvliet, De vorige week werden van hier ver zonden; 350 H.L. aardappelen, 300 H.L. uien en 125 H.L. koepeen. De pachters van bet dijkweiland van de Generale Dykage krijgen een verlaging van 30 over 1931. Door B. en W. zijn benoemd in de werkloozen-ocmmissie de heer J. van Veen voor den modernen en de heer Joh. van Oostenbrugge voor den Chr. bond. (Adv.) GOEDEREEDE. Kerstfeestviering der Zon dagschoolkinderen op 28 Dec. 's avonds 6 uur in de Zondagsschool. Het feest werd geopend met gebed door den tweeden Voorzitter den heer W. Redert, ouderling der Herv. gemeente, nadat vooraf gezamenlyk Ps. 119 3 was gezongen. Zooals gewoonlyk werd door hem een openingswoord gesproken tot het Bestuur, leiders eu kinderen. Ook sprak hij zijn leed wezen uit dat het hier en niet in de kerk kon plaatshebbenHij vermaande de kinderen en prees ze gelukkig dat ze week aan week het Evangelie mochten hooren en hoopte en wenschte dat het eenmaal tot zegen mocht strekken en gaf de leiding in handen van den Voorzitter den heer E. A, Snyder, hoofd der Bijz. school aan het Havenhoofd. Eerst werden door hem met de kinderen een paar Kerstliederen gezongen en gaf daarna bet woord aan den heer den Eerzamen wiens beurt het was de Kerstgeschiedenis te vertellen, die door de aanwezigen in stilte werd aangehoord. Vooraf werd gezongon Ps. 98 2 en besloten met Ps 89 t 3. Dan werden door den heer Snyder wederom eenige Kerstliederen gezongen en daarna kregen we een vrije geschiedenis die met aandacht werd gevolgd en beëindigd met het zingen van Ps. 116 6. Daarna werden door hem aangesproken de leerlingen die met dezen avond de Zondags school gaan veriaten en reikte hun een prach tige herinneringsplaat uit, waarvan metéén door hem het opschrift en teekeningen wer den verklaard. Ook door den leider den heer den Eer zamen werd nog een afscheidswoord tot hen gesproken. Ten slotte werd gezongen Ps. 98 i 4 en door den Voorzitter met gebed deze goede avond besloten. Dan werd aan de kinderen een Kerstboek naar leeftyd uitgereikt en aan de deur een buil met lekkernyeu gegeven. De 13-jarige F. de E. werd Dinsdag door een hond in zijn beide armen gebeten. Geneeskundige hulp was noodig. OUDDORP. Tegen J. v. W. en P. v. S- is proces-verbaal opgemaakt door den Jacht opziener J. 't Mannetje wegens het niet vol doen aan het bevel van een ambtenaar. De dochter van J. v. d. Bok had het ongeluk met haar voet in een spijker te trappen, waardoor zy nu eenigen tijd haar werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. Tegen K. F. is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van Motor- en Rywielwet. In de Weervisschery werden vorige geen zalmen gevangen. De Commissie tot Wering van School verzuim hield haar jaariyksche vergadering. Er werden dit jaar 42 ouders opgeroepen, waarvan er 17 voor de Commissie verschenen en door anderen een schriftelijke mededeeling gedaan. De verzuimen waren: 6 leerlingen der O.L. school Dorpsweg, 5 leerlingen der O.L. school in den Oostdyk en 31 leerlingen van de Byz. school. Wegens vertrek van den heer C. Tiggelman naar Leiden, is nu tot Secretaris benoemd de heer P. Spuibroek, terwyl de heer J. Westhoeve werd herkozen als Voorzitter. Vorige week zyn van hier 25000 eieren vervoerd. TULE SOORTEN /HUIDCMME5 I WlELHQl (Adv.) Woensdagmorgen, 23 December nam de heer Tiggelman, hoofd der O. L. School alhier, door zyn vertrek naar Leiden, afscheid van zyn leerlingen. De gemeenteraad was vertegenwoordigd door B. en W., en veel belangstellenden woonden de plechtigheid bij. Een der leerlingen, W. Heerschap, bood den heer TiggelmaD, namens leerlingen en oud-leerliDgen een prachtigen stoel ter ge dachtenis aan en dankte hem voor het degelijke onderwys door de leerlingen ge noten en den prettigen omgang met den meester. De heer Tiggelman dankte in welgekozen woorden voor het sierlyke cadeau en her dacht den tijd aan deze school doorgebracht. Was het speeltyd, dan speelde hy met zyn leerlingeD, maar was het leerty'd, dan mocht geen minuut verloren gaan. Steeds zou hij den tijd, hier werkzaam geweest te zyn, herdenken. De omgang met zijn leerlingen was steeds van prettigen aard geweest en 'nooit zou hij hen vergeten. De burgemeester dezer gemeente, de EdelAchtb. heer Gobius du Sart, sprak mede namens het gemeentebestuur zy'n harteiyken dank uit voor bet vele goede dat hier door den heer Tiggelman was tot stand gebracht. Altijd was hy op de bres, niets was hem te veel en te zwaar waar het de belaDgen van het openbaar onderwijs gold. Het zal ons zeer moeilijk vallen, zoo sprak hij, ja schier onmogeiyk een hoofd gelyk den heer Tiggelman terug te krijgen. De heer Tiggelman dankte in hartelijke bewoordingen voor de zeer waardeerenöe woorden van het hoofd der gemeente en bracht nog te berde, dat hij nog nooit een klacht van één der ouders had gehoord. De leerlingen zongen nog enkele toepassende liederen, dronken hun chocolade-melk, aten hun kaakjes en koekjes en verlieten daDk- baar en voldaan de school. Op Woensdag 23 December hield onze Raad weer zitting. Wegens afwezigheid van burgemeester Gobius du Sart werd bet voor zitterschap waargenomen door den heer C. Breen, eerste Wethouder. Op de agenda stond slechts één punt: Aankoop Horzelhoogten voor werkverschaffing. De voorzitter deelde mede, dat de aankoop betrekkelijk mislukt was. De eigenaais had den vergaderd en bet bod van den Raad met 183 stemmen voor en 26 tegen ver worpen, 't verschil bedroeg slechts ƒ400, Nu iuidt een bepaling in het reglement der eigenaars, opgemaakt in 1801, dat indien ook slechts één eigenaar tegenstemde, niet tot verkoop mocht worden overgegaan. De heer C. Breen drukte zijn teleurstelling uit en meende, dat de Raad het volle pond ge boden had. Nu zal men trachten een nieuwe vergadering der eigenaars bijeen te roepen om tot overeenstemming te komen. De Zondagsschool in den Oostdiik heeft voor de 26ste maal het Kerstfeest gevierd. Er was een groot publiek opgekomen, de kinderen zongen fraai hun kerstliederen, werden rijkeiyk onthaald en ontviDgen ieder een mooi boek. Met groote aandacht werd naar het gesprokene geluisterd De heer Breen bracht in herinnering, dat deze Zondags school thaDs 25 jaar bestaat en bracht onder innige woorden dank aan den heer v. d. Kemp, die in al die jaren met trouw en y ver in en voor den Oostdyk heeft gearbeid.Het

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5