ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD LEVENSMIDDELEN I rt. Sardines pcr blikje10" LEDERWAREN IESMODE GALANTERIEËN IING SCHRIJFBEHOEFTEN 'RIJXEN No. 15 23 Dec. 1931 Plaatselijk Nieuws Itbijt-, gember- en candij- pken50c 25c 10 Idersche rookworst pet pond 50" waian ananas per groot blik. 50" Ik zalm per 3 blik 50 nen en likeuren per flesch 100 50" ledige tlesschen wordt 10 ct. terugbetaald ill. snij- en spercieboonen 12 blik75 ode zalm per 2 blik75" ^mofoonplaten „Frany" __c entimeter, 2 stuks. 75*" dertasschen 50c 25" mes portemonnaiesin diverse OBc poorten en kleuren 100c 50c 25 pren portemonnaies in Rund» ABc Saffian en Boxcalf 100c 50c 25 ite-tasschen prima uitvoering, ■erne kleuren100c 5U jtefeuiües croco leder50° tefeuilles echt saffian. .100° tefeuille m. portemonnaie - leder in fraaie doos100 sttakjes 2 stuks 10" itoenen en zijden kleedjes _c |>ote sorteering, 100c 50c, 25c, 10 derzakdoekjes 3 stuks in doos 25" Idoeken sachets 100c 50" nes handschoenen gevoerd EAc Ingevoerd, prima kwaliteit .50 jneszakdoekjes gekleurd batist, pos van 6 stuks#5 nes handschoenen gevoerd- -*,. ■bootrand100 ■en in lijst landschappen, nen100c 50c 25 dloopers porseleinen figuren, |se modellen25 |kstellen 4*dlg. Bronskleurig - 100" akspot messing, 14x12 cM. .100 derkaarsen 12 stuks per carton frtons10° pelen haar per carton 10" erslingers28c 10" prstrengen 2 stuks per stuk 10c 10" rstboomkaarsen gekleurd rafine) per pak van 18 stuks 10 jrsfboomkaarsen wit enrood pine) per pak van 20 stuks 25 -papier per 2 pak, 10" de punaises per doos10" [lerleesboeken moderne vers50c 25c lO ^tservetten per pak 25" doozen prima inhoud 50c 25" ken Post in luxe Aac kring 100c 50c 25 t telleniooc 50" Kinderpost „Huisje" 50" ■W ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 23 DECEMBER 1931. Navordering Benzine- Belasting. Belanghebbeudon worden attent gemaakt op de verplichting tot het doen van aangifte voor de navordering van benzine-belasting bij den ontvanger der accijnzen uiterlijk op 2 Januari a.s., wanneer in hun opslagplaat sen eens grootere hoeveelheid benzine dan van 20(1 kilogram aanwezig is. Indien de voor navordering vereiscbte voorraad door lateren inslag van reeds véór 1 Januari 1932 afgezonden hoeveelheden benzine wordt bereikt of verhoogd, dan be hoort hiervan direct na den inslag ten kan tore van den ontvanger der accijnzen te worden kennis gegeven. Het niet doen van aangifte of het te laag aangeven van den voorraad benzine wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijfmaal de benzine-belasting van de niet aangegeven ofte weinig aangegeven benzine. Kerstgroet van de Koningin. Vervroegd van 1 tot 2 uur. 's-GRAVENHAGE, 22 Dec. Om aan de bezwaren, die van verschillende zijden zijn geopperd, tegemoet te komen, heeft H.M. de Koningin besloten om de radio-uitzending van haar kerstgroet op eersten Kerstdag niet van 4 tot 5 maar van 1 tot 2 uur te doen plaats hebben. De uitzending zal geschieden door de A.V.R.O. (Hilversum, golflengte 298 M.) en door de N.C.R.V. (Huizen, 1875 M.) Corr. Bur. Post-, Telegraaf- en Telefoondienst op de beide Kerstdagen. Op den eersten Kerstdag zijn de kantoren geopend als op Zondag. Op den tweeden Kerstdag zijn de kantoren eveneens geopend als op Zondag, doch zal des morgens een volledige brief- en pakket postbestelling worden uitgevoerd. Op beide dagen wordt alleen de eerste lichting der bijbussen als op werkdagen uit gevoerd. Het postagentschap te Sommelsdijk is op beide dagen *MIDDELHAKN18. Donderdag 17 Dec. werd een zeer goed geslaagde uitvoering gegeven door het Meisjeskoor en Kinderkoor alhier, in hotel Meijer voor een geheel bezette zaal Het zangprogramma, waarop veel aardige nummertjes voorkwamen, werd op zeer verdienstelijke, wijze uitgevoerd. Wat een leuk gezicht, al die kleine zan geressen en zangers op het podium. Dave rend applaus was telkens hun loon. De medewerkers op dezen avond niets dan lof. Mr. en Mrs. Burton van Rotterdam gaven ons zulke frappante staaltjes te zien op het gebied van Moderne Goochelkunst, dat zoo wel ouderen als jongeren, met recht in het land der wonderen vertoefden. De clown Carlo wist op zeer geestige wijze de lachspieren los te maken. Wat deze menschen wisten te geven was bepaald iets buitengewoons, en roepen wij hen dan ook gaarne een tot weerziens toe. Alle aanwezigen hebben zich zeer geamu seerd en gingen voldaan huiswaarts. Door de Dames-vereeniging „Dorcas" is, in navoIgiDg van vorige jaren, ook nu weer aan de behoeftige ingezetenen een gift in couvert verstrekt. In de Ned. Herv. kerk heeft de heer G. van Eek Lz. zijn benoeming tot ouder- liDg aangenomen, terwijl de heer L. Koote Fz. als zoodanig bedankte. De heer M.Blok Mz. heeft zyn benoeming tot diaken aan genomen. Werkloozen-sfatistiek. Gedurende de week van 14 t/m 19 December 1931 hebben zich bij den Correspondent der Arbeidsbe middeling als werkzoekenden doen inschrij ven: 74 landarbeiders, 3 timmerlieden, '2 schilders, 5 transportarbeiders, 1 opperman, 2 letterzetters, 3 metselaars, 7 zeevisschers en 3 koopvaardij-matrozen. Totaal 100 per sonen. Vrijdagmorgen is het 6-jarig zoontje van den koopman Jb. Sarelse naar het zieken huis te Rotterdam vervoerd, teneinde eene operatie te ondergaan. Maandag 28 December a.s. des avonds 6 uur zal door de kinderen der Ned Herv. Zondagsschool het Kerstfeest gevierd wor den in het, kerkgebouw onder leiding van ds. Van Asch uit Sommelsdijk. De heer K. M. Pool, onderwijzer aan de Chr. U.LO.-school alhier, is in gelyke betrekking benoemd te Zeist. In de afgeloopen week zjjn van hier verzonden: 700 HL. aardappelen, 500 balen koepeen en per zeeboot naar Londen 6000 balen uien. Gevonden voorwerpenEen paar nieuwe gebreide zwarte kinderhandschoeutjes. Terug te bekomen bij den heerP. Blok, Visschers- straat alhier. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Florissant—Flakkee I, 8-3. Op een zeer goed bespeelbaar terrein in de Blijdorppolder werd deze wedstrijd gespeeld door twee, zich ten volle gevende, enthou siaste ploegen. Tè euthousiast eigenlijk, want tegen 't einde bezondigden eenige spelers (van beide partyen) zich teveel aan don gulden regel dat „het beter is een trap te geven, dan te ontvangen." Bovendien was de leiding absoluut onvoldoende. Flakkee begint vódr zon en tegen wind, een uitstekende keuze van aanvoerder Har- tog, want na de rust was de zon weg en de wind krachtiger geworden. Men speelt met twee invallers: de linkshalf Smit wordt zeer voldoende door v. d. Meide vervangen en in 'tdoel doet B. de Wilde, nu ook Boomsma niet present kanz(jn, ons bijna Fun vergeten. Op werkelijk sublieme wijze beeft hy, die anders als rechtsbinnen zijn kogels op de vijandelijke veste afvuurt, nu het Flakkee- heiligdom verdedigd tegen doorboring, hierin op krachtige, afdoende wijze geassisteerd door het backstel Bhnd en Hartog. De eerste twee goals waren absoluut onhoudbaar, bij het derde speelde ongeoefendheid in het kee persvak hem parten. De lialf-linie heeft af brekend goed werk verricht, ze hield ook tot het einde dapper vol, jammer alleen dat deze heeren nog zoo slecht hun voorhoede voeden, hun aangeven is veelal teslordigof te hard. De voorhoede gaf soms aardig samenspel, maar v. Heemst en Korteweg als binnen- voorwaavtsen waren beslist te langzaam; mid-voor v. Buren heeft een slimme, handige partij voetbal laten zien, alleen mocht hy wel eens wat meer doorzetten inplaats van met de bal te goochelen tot die hem ontnomen wordt, niet ieder is nu eenmaal een Van Beek in balcontróle. Linksbuiten Koese heeft het best gespeeld in de voorhoede, waarbij hij het zoet smaakte zijn eerste doelpunt in de competitie te scoren, hetwelk tegelijk de gelijkmaker voor Flakkee beteekende. De rechtsbuiten liep keuneiyk nog te zoeken naar den vorm van voor zijn ziekte, maar tien weken ge dwongen rust blijven niet onopgemerkt in iemands voetbalkleeren zitten. Over het spelverloop kunnen wy kort zijn: na een kwartier een mooie aanval van Flakkee eu Vis van Heemst scoort met een hard schot in den uitersten hoek. Tien minuten later krijgt van Buuren een through- pass, hij glipt listig langs de Florissant- verdediging en doelpunt onhoudbaar met een kniehooge kruip-bal. 2-0! Dit wordt den Rotterdammers te machtig en na mooi spel, vooral van den mid-voor, weten z(j driemaal de roos van 'tFlakkee- doel te treffen. De rust gaat in met 3-2 voor Florissant. Na de thee is het spel vee) minder en zeker ruwer. Korteweg schiet uit een voor zet van rechts keihard in, maar de keeper weet het schot te keeren. De druk op de Flakkee-goal wordt zeer groot maar de verdediging staat pal en de keeper brengt telkens verluchting door snel uitloopen. Dan eenige aanvallen van Flakkee, de bal gaat van been tot been, zweeft voor den doel- mond en huppelt toch weer terug, tot Koese aan alle onzekerheid' een eind maakt en den gelijkmaker inzet. Spoedig daarop is het einde. De 3-3-uitslag geeft uitstekend de spelverhouding weer. Het tweede elftal speelde een bijzonder zware wedstrijd in een soort modderpoel, waarin de Flakkeesche boertjes zich echter blijkbaar beter thuis gevoelden dan hun tegenstanders, zoodat ze, dank zij Sluy, met een 1-0 zege naar de Rosestraat terugkeerden. In de beste stemming, dank zij bananen, vroolijk lied, Oome Toon en veel gescherts bereikte het gezelschap ons goede eiland weer. d. W. Voetbalwedstryd Flakkee I Trek vogels. late Kerstdag. Combinatie uit Over maas en St. Hooger 2de klas K.N.V.B. 2e Kerstdag Flakkee II speelt tegen een nader nog bekend te maken tegenstandster. Zondag. Flakkee I tegen Saturnus, waar van ze met 4 1 in Rotterdam verloor! KORFBAL. De Korfbalvereeniging „Weest-Kwiek"zal op 2en Kerstdag deel nemen aan de Serie- wedstrijden. uitgeschreven door denRotter- damschen Korfbalbond op bet Schuttersveld te Rotterdam en speelt de volgende wed- stryden: 1110 11.35 Weest-Kwiek Spangen 4. 12.50—1.15 Fortuna 2 Weest-Kwiek. 2-2.25 E N C.K.-Weest-Kwiek. 2 25-2.50 Weest-Kwiek Progress. Voor „Weest-Kwiek" alzoo een tamelijk zwa3r programma. Wy zijn nieuwsgierig hoe zij het er vooral in haar laatste 2 wedstryden, resp. tegen de Kunstzljdemenschen en Van den Berg's Sportvereeniging afbrengt. De laatste wedstryd vooral kan spannend zijn, omdat zij dan uitkomt tegen de Kam pioen van de 2e klasse R K B. Verder neemt aan de wedstrijden deel een combinatie van de vereenigingen G O.K.V., Excelsior, D.I O. onder den welbekenden naam „Flakkee". Ook haar programma is verre van gemak- keiyk. Deze combinatie speelt tegen: 11 11.26 Zwaluwen (Hellevoetsluis) Flakkee. 11.30—11.55 Flakkee Het Zuiden 6. 12 30 12 55 Flakkee-Rozenburg 5. 2.30 2 55 Het Oosten 2 Flakkee. Slaagt zij er in om „Zwaluwen" van Helle voetsluis een nederlaag toe te brengen, dan gelooven w(j wel, dat deze sterke combinatie met een le of 2e prys huiswaarts keert. Centrale Veiling voer Gocreo&Overllakkee te Middollmruis. Veiling van Vrijdag 18 December 1931. Roode kool 0,50 tot 0,60 per 100 stuks' Boerenkool 0,70 per 10U stuks. Sinaasappelen j 2,50 per 100 stuks. Spruiten 1,50 tot 2,40 per 100 k.g. Comtesse de Paris 22,- per 100 k.g. Kleiperen 10,10 per ICO k.g. Bergamotten 1,60 tot 6,- per 100 k.g. Louwtjes 7,— tot 16,— per 100 k.g. Goudreinetten 0,80 tot 6,— per 100 k.g. Bellefleurs 8,80 per 100 k.g. Boter 0,55 tot 0,60 per pond. Ulenveiling. van Zaterdug 19 Dec. 1931. GROVE 2,48. GEWONE 2,47 tot 2,63. DRIELINGEN 2,30 tot 2,53. PICKLERS 4,35. Aanvoer 64.000 K.G. Alles per- en inclusief de baal. Veiling van Dinsdag 22 December 1931. Savoye kool ƒ1,60 tot 3,70 per lOOstuks Roode kool 1,60 tot 1,70 per 100 stuks. Andy vie 1,50 tot per 100 stuks. Spruiten 1,50 tot ƒ5,— per 100 k.g. Veldsla 1,tot 1,50 per 100 k.g. Peen 2,30 tot ƒ7,— per 100 k.g. Kleiperen 10,— tot 10 70 per 100 k.g. Louwtjes 10,70 per 100 k g. Bergamotten 4,70 tot ƒ6,— per 100.k.g. Gieser Wildemans 6,60 per 100 k.g. Zoete appelen 4,60 tot 9,20 per 100 kg. Cienveiling. van Dinsdag 22 Dec. 1931. GROVE2,70. GEWONE 2,70 tot 2,77. DRIELINGEN 2,64. PICKLERS 4,28. Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 83.600 k g. Deze week Donderdag, volgende week Dinsdag en Donderdag groentenveiling. SOMMELSDIJK. Zondag 27 December des avonds 7 uur hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden Ds. C. Brinkerink van Oostvoorne, (Kerstpreek) en Woensdag 30 Dec.'s avonds half zeven Ds. J. E. van der Pot van Rot terdam (Oudejaarsaienst), in de zaal van den heer Van Rikxoort aan den Langeweg. Voor levering einde dezer maand zyn alhier groote partijen uien gekocht voor ƒ3,- per H.L. (Adv.) sterbed. Hierna de samenspraakEen praatje, door K. Melissant en G. Redert. Avondstond (gedicht), door H. 't Mannetje. Voorheen en thans, samenspraak door J. 't Mannetje, G. Tanis en H. Tanis. Na de le pauze: De verdwenen Beer (ge dicht) door K. MeliBsant;Tante's verjaardag, samenspraak door J. Grinwis, J. 't Mannetje, G. v. Splunder, M. v. Splunder en J. Redert; De jonge held (gedicht) door G. Redert; Paules eerste zendingsreis, door A. A. Moer man; Adventslied (gedicht) door P. Redert. Weer een tweetal liederen; In Bethlehems dreven, de Engelen en de Herders door N. Orgers; Lof zy den Heer en zalig hy die 't smalle pad (liederen). Na de 2e pauze: Johannis de Dooper, door Anna Lokker; Moeders hand (gedicht) door J. Redert; Stefanus, door G. Tanis; Eigen schappen van de Meisjesvereeniging,samen spraak door A. 't Mannetje, H. 't Mannetje N. van Huizen, K. Bruggeman, A. Tanis, P. Tanis en J. 't Mannetje. In dit stukje kwam duideiyk uit dat de volgende eigenschappeneerbied, toewijding, hulpvaardigheid, vrijmoedigheid en de wil op een meisjesvereeniging een groote rol spelen en dat slechts door samenwerking dier eigenschappen, de zelfzucht buiten ge houden kan worden. Hierna werd een brief voor gelezen van Mej. de Korte, oprichtster dier vereeniging, waarin zij de leden aanspoort om op den goeden weg voort te biyven gaan. Nadat nog vermeld was hoeveel de collecte, die op dezen avond gehouden was, opgebracht had, kregen de meisjes weer gelegenheid zich gezamenlijk te laten hooren, door het zingen van de volgende liederen: Gryp toch de kansen, Klem vast aan de rots, Ambrosiaan- sche Lofzang en het Bondslied. Hierna bedankte de presidente allen die hadden medegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen en eindigde zij bet samen zijn met dankgebed. In 't kort beschouwd moet gezegd dat de Chr. Meisjesvereeniging op een geslaagden avond terug kan zien, mede door het groote aantal ouders en verdere belangstellenden, die het lokaal tot in de hoeken vulden en met gespannen aandacht het verschillende gebodene volgden. ilESOOKTEH iUIDCHEMES iKP.WlEI.HOl (Adv.) HERKINGEN.Mej T. Keijzer had het onge luk bij het wasschen van ramen van een trapleer te vallen waardoor zij zich zoodanig bezeerde dat geneeskundige hulp moest wor- deD ingeroepenZij bleek een rib te hebben gebroken en een been te hebben gekneusd. Tegen een ingezetene is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der Wapenwet, waarby het wapen, zijnde een tweeloops jachtgeweer inbesiag werd genomen. STELLENDAM. A.s. Woensdag 23 Dec. zal er Gemeenteraadsvergadering worden gehouden, des nam. 2 uur. Vorige week werd door de garnalen- visschers 3 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig van 50-60 K.G. gevangen en aan de pellerijen geleverd. Alhier is dezer dagen opgericht een club,"genaamd „Amusant" met aanvankelijk 16 leden. Vorige week werd van hier verzonden 400 H.L. aardappelen, 350 H.L. uien en 150 H.L. koepeen. GOEDEREEDE. Vrijdagavond j.l. hield de Chr. Meisjesvereeniging op het Havenhoofd alhier haar tweede jaarvergadering in een der lokalen der Byz. School. Het samenzijn werd na het zingen van Psalm 1 vers 4 met gebed door den Eere- Voorzitter den heer Snijders geopend. Na een korte toespraak gaf deze de leiding over aan Mej. A. A. Moerman, presidente van bovengenoemde vereeniging. Uit de versla gen bleek, dat het ledental by na verdubbeld was van 11 op 20. Ook wat de financien be treft had men een goed jaar. Er was dan ook een aanvang gemaakt met het vormen van een bibliotheek, waaruit de leden goede boeken konden bekomen. Begonnen werd met 24 boeken, terwijl het plan bestaat om elke maand 2 by te koopen. Een mooi, uitgebreid programma, werd door de leden afgewerkt, waaruit bleek dat men zich flink had ingespannen om deze avond zoo goed mogelijk te laten slagen. We hoorden achtereenvolgens verschillende opstellen, gedichten, samenspraken en liede ren, terwijl na elk opstel een toepasselyke psalm werd gezongen. Jozefenz'nbroeders, door P. Redert. Jozef komt en sterft in Egypte, door J. 't Mannetje. Daarna2 liede ren: Vrede op Aarde en de naam Jezus, gezongen door de meisjes der Vereeniging, evenals verdere liederen. Job, door J. Lok ker; Esther, door S. van Dam. Weer een tweetal liederen: Toef Diet langer en Pink- er vat» in va cn (Adv.) Als zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij P. v. d. Wende nog aardbeien in vollen bloei staan en dat op den kouden grond. De Kerstfeestviering voor de kinderen der Zondagsschool zal a.s. Maandagavond worden gehouden. In deze gemeente stonden 40 werk- loozen ingeschreven. Van de werkverschaffing zijn er 5 arbei ders werkzaam tot vergrooten en uitdiepen van de ijsbaan. OUDDORP. De Ned. Herv. Jongedochters- vereeniging hield haar 5e jaarvergadering met een volle zaal en was onder leiding van Ds. Van Ameide, die naar Schriftlezing en ge bed een inleidend woord sprak en had als tekst daarvoor Hebr. 13:14 De vereeniging telt thans 21 leden en hebben ruim 300 stuks kleedingstukken enz. aan behoeftigen alhier uitgedeeld. De inkomsten waren 309,29, waarvan 243,65 door bet collecteeren in de gemeente. Uitgaven 306,65. De collecte met de samen komst en entrée bracht op 52.68J. Door de leden werden eenige opstellen gedaan en afgewisseld door het zingen van mooie liede ren. De presidente die naar elders vertrekt werd door ds Van Ameide harteiyk bedankt wat zy in het belang der vereeniging heeft gedaan. Vrijdagavond had in café Spee verga dering plaats van de IJsclub. Aanwezig 127 leden. Door den voorzitter werd de verg. geopend en heet allen welk- m. Rekening en verant woording van den Penningmeester. De reke ning sloot met een batig saldo van ƒ170,85. Aftredene bestuursleden waren de heeren M. Sparling, P. Grinwis, T. Tanis, P. Crezee. Herkozen werden M. Sparling en P. Grinwis. Gekozen Joh. Breen en Kr. Hameeteman. T. Tanis had bedankt als voorzitter en is nu ingeschreven als eerelid. By de gehouden verloting waren 10 pryzen beschikbaar ge steld om onder de opgekomen leden te ver loten. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten. Door vertrek van Mej. L. v. d. Klooster naar Rotterdam is tot helpster voor de nut tige handwerken in de Bljz. school aange steld Mej. A. Mastenbroek. By den landbouwer Jb. Meyer heeft een koe 2 kalveren ter wereld gebracht. Moeder en kinderen zijn gezond. De garnalenvisschers hebben de afge loopen week van 20 - 40 kilo garnalen per dag gevangen (3 dagen gevischt). Zanguitvoering Onddorps Gemengd Koor. Op Zaterdagavond 19 December werd door de Zangvereeniging Ouddorps GemeDgd Koor Directeur de heer Hekman wonende te Middelharnis. Door den voorzitter werden de ruim 200 aanwezige bezoekers een har- teiyk welkom toegeroepen, den wensch uit sprekende en verzoekende, dat ieder der aanwezigen zooveel mogeiyk zal medewerken om dezen avond zoo goed mogeiyk te doen slagen, zoodat wy dan voor een volgende door ons te geven uitvoering weder van den heer Burgemeester vergunning zullen kun nen verkrygen. Hierna werd door hem de leiding gegeven aan den Directeur den heer Hekman en werd begonnen met het afwerken van bet programma. De door de vereeniging gezongen zang nummers werden alle goed gezongen en bet bleek, dat deze gezien de stilte die er beerschte, zeer in den smaak van het publiek vielen. Daarna werd gepauzeerd. Na de pauze werd begonnen met de op voering van bet tooneelstuk getititeid: De gevolgen van een leugen. (Blijspel in vier bedryven), hiervan mag ook gezegd worden dat ieder zijn rol goed speelde, vooral mag wel genoemd worden J.Klyn die in verband met byzondere omstandigheden een der grootste rollen moest vertolken, en zich zeer goed van zyn taak kweet. Hierna werd door den voorzitter allen aan wezigen dank gebracht, in hetbyzonderden Directeur, de leden der zangvereeniging, en zij die hun krachten hebben gegeven in bet belaDg der vereenigiDg, en voor de beste orde die er dezen avond in de zaal heeft gebeerecht. Allen keerden voldaan naar hun woningen toe en werd dezen avond de orde en de rust op het dorp ook niet verstoord. Het mag wel vermeld worden dat Oud dorps Gemengd Koor op een goedgeslaagden avond mag torugzien. Jammer is het voor hen, dat, naar wij vernemen, dhr. Hekman als Directeur dezer vereeniging, zulks in verband met drukke werkzaamheden, heeft of zal bedanken. NIEUWE TONGE. In deze gemeente is opgericht een danBclub, 34 leden zijn reeds toegetreden. Het voorloopig bestuur is ais volgt: Mej. Poots, Abr. v. d. Broek enJ.de Witte. D. de Jong deed bij de politie aangifte, dat van hem 10 gulden zijn ontvreemd uit zijn woning. Deze zaak wordt ook door de politie onderzocht. Vorige week werden uit deze gemeente vervoerd 3700 balen uien en 700 balen koe peen. De handel is levendig. Men besteedt thans ƒ3,— per 60 K.G. Alhier staan nu thans 50 werkloozen ingeschreven. Korfbal. Tweede Kerstdag speelt D.J.O. van hier tegen Het Oosten I te Rotterdam. Als bestuursleden van de ijsclub „De Vlakte" zyn dit jaar aan de beurt van af treding Adr. Knöps J.Gzn KI. Kievit en E. Knöps Azn. Laatstgenoemde stelt zich niet meer herkiesbaar. OUDE TONGE. Op de wekeiyksche vee markt werden aangevoerd 17 biggen en 2 manden kippen. Handel vlug. Voor de veld vruchten wordt besteed: Aardappelen 3,25, Uien 3,—, Poters 1,75 tot 2,-' en Paardenpeen 1,50. Naar Uien veel vraag. Gedurende de afgeloopen week meldden zich bij den correspondent der arbeidsbemid deling 150 werkloozen aan. De uitslag der aanbesteding van kunst meststoffen voor de landbouwvereeniging „Ons Belang" is als volgt: Superphosphaat 1,59 aan Koenen en Schoenmaker te Veghel; Chiiisalpeter 7,91 en 7,98 en Kalksal- peter f 7,08 aan L. Timmer te Poortugaal Patentkali 6,91 en Zwaveizuur-ammo- niak ƒ4,83 aan firma Koomau te Dirksland. Voetbal. J.l. Zondag speelde „Xerxes" tegen „N.H.S." van Dirksland. De match leverde geiyk spel, 2—2. Kerstfeest. Dinsdagavond werd in de Oude School voor de kinderen der Zondagschool het Kerst feest gevierd, onder leiding van Mej. Muller. Ook veel ouders waren aanwezig. Op ver scheiden plaatsen waren lampions aange bracht en in bet midden der zaal een han gende kandelaar met zestien kaarsen.Op het eind prijkte de kerstboom met zyntallooze lichtjes, slingers, gouden ballen e.d.Toende gaslampen waren gedoofd en alle kaarsen brandden kwam de feeststemming by de kleintjes er eerst goed in. Met heldere stem metjes zongen ze hun Kerstliederen, ODder begeleiding op de piano van den heer Sterk. Nadat mej. Muller had gebeden en een woord van welkom bad uitgesproken, ver telde ze op kinderlijke wijze bet aloude Kerstverhaal, de geboorte van den Heere Jezus. Aandachtig werd dit door de kinderen gevolgd. Ter afwisseling zongen eenige dames en heeren eenige liederen, waarna mej. Muller Dogmaals een Kerstverbaal ten beste gaf, met een zeer opvoedende en vergevensge zinde tendenz. Nadat nogmaals liederen wa ren gezongen, werden de kinderen nog eenige Kerstgeschenken uitgedeeld, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Het ware echter te wensehen, dat de groo teren achter in de zaal wat minder vervelend en wat meer belangstellend waren, dan kwam het feest der kinderen beter tot zijn recht. OOLTGKNSPLAAT. Jaarvergadering IJsclub „Voorwaarts." Maandag hield de IJsclub „Voorwaarts" haar jaarvergadering onder leiding van den waarnemend Voorzitter de heer J. C Bii khoff. Aanwezig waren 57 leden. De Voorzitter heette allen harteiyk welkom enbooptedat

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5