Meubelen Tapijten. ■f DAMES Boerenleenbank ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD MEVROUW AUBERT idijk DIRKSIÏilTSTRAAT 26 (bovenhuis) te ROTTERDAM HAARVERFKAM WITTE WINKEL - Haagscheveer 6a MUZIEKONDERWIJS F.A.BERNARD Chr. de Vrieslaan MIDDELHARNIS Stoomwasscherij „YüomeS Putten" Nieuw-Hehoet EEN STAP u. Middelharnis-Sommelsdijk D. JOPPE Cz. te Sommelsdijk No. 14 19 Dec. 1931 Bericht. Woensdagavond verschijnen. Nieuwjaarsgroet T 180 f Maan. jelieeren. pudlng. Koopt onze echte Fransche drup pels en pillen enz., ter regeling der bloedsomloop. Beslist on schadelijk. Worden reeds 15 Jaar lang met Succes verkocbt door heel Nederland Koopt alleen bij vakmenschen 1 Dan wordt U vakkundig en goed geholpen. Wij zijn gevestigd sedert 1914. Loop dus niet verkeerd. Met tram 3-23-15 of 4 bereikbaar. Gratis spreekuren van 10 tot 10 Verder gratis prijscouranten in blanco brief. „TRAN SFORM I N E" van Dr. MORTkEUX. VERFT Uw haar direct in de gewenschte kleur. Eenvoudig doorUammen. Onschadelijk. Compleet per stuk f 4.50. ROTTERDAM. Vraagt inlichtingen SPREEKTIJD: Dinsdag en Donderdag 1 2 uur. Helder Waschgoed. Billijke prijzen. Franco verzendingdoorgeheelFlakkee Aanbevelend, A. C. GOUDSWAARD v/h M. SPOON Az. in de goede richting is: Literatuur en Prijscourant aanvragen over Hygiënische- en Sanitaire Artikelen b'i HUFKENS, Geldersche kade 7, Rotterdam Telefoon 54538. De bank leent gelden aan leden tegen 4 6 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3,60 s jaars, ook van niet-leden. Nieuwe inlagen 3 Voorschotten kunnen dagelijksaange- vraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 6 8 uur ten huize van den kassier ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 19 DECEMBER 1931. MF" Volgende week zal ons blad alleen Correspondenten verzoeken wij hunne berichten dus uiterlijk Dinsdag avond te posten. De Ultgeelster In het Nieuwjaarsnumiuer kan ieder, die dit wenscht, aan Familie, Vrienden en bekenden zijn brengen De prijs van zulk eene advertentie niet grooter dan 5 regels bedraagt 0,50, elke regel meer 10 cent. Wij verzoeken U deze zoo spoedig moge lijk op te geven. De agenten zullen U dezer dagen bezoeken. Ook brievengaarders en boekhandelaren zullen gaarne Uw advertenties doorgeven aan ons" De Administratie. MIDDELHARNIS. Bij Kon. Besluit van 15 dezer is tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen alhier benoemd de heer J. van Haarst, thans surnumerair der directe- belastingen, invoerrechten en accijnzen ter directie Rotterdam. De Tram weer in botsing met een auto. Woensdagmorgen naderde de tram uit de richting Ooltgensplaat het tramstation Middelharnis. Vlak nabij het tramstation is het hoenderpark van den heer Campfens ge legen. De heer Campfens moet met zijn auto steeds de tramlijn passeeren wil h|j op den Prov. weg kunnen komen. Gelijktijdig op het moment dat Campfens met zijn auto zijn bedrijf verliet kwam de tram aan en botste tegen de auto op. De heer Campfens en de heer de Mooy werden licht gewond, hetgeen zij te danken hebben aan de geringe snelheid die beide voertuigen hadden. De heer Campfens verliet net zijn terrein en de tram was vlak bij het station. De auto werd direct in de sloot geduwd, zoodat de inzittende deze vrij spoedig kondeü verlaten. Van de auto is niet veel meer over gebleven. De motor is in elkaar gedeukt, de stuurinrichting totaal vernield, een achter wiel afgebroken en de carroserie gebroken. Dit ongeluk is buitengewoon goed afgeloopen. De tram had voldoende signaal gegeven, zoodat deze geen schuld treft. De kinderen van de Zondagsschool Jachin" zullen hun Kerstfeest vieren in de Geref. kerk op Woensdag 23 December des avonds 6 uurdie der Geref. Gemeente zullen den len Kerstdag des middags in het Kerk gebouw aan de Chr. de Vrieslaan hun Kerst feest vieren. Onze dorpsgenoote mejM. Schellius Jd. is me't ingang van 2 Januari a.s. aangesteld tot adspirant-verpleegster aan de stichting „Zsn en Schild", te Amersfoort. Tot Bode voor Het Groene Kruis en Wijkverpleging is voor deze gemeente aan gesteld dhr. A. Krijgsman Pz. alhier. Deze week is het dochtertje van den veldavbeider Anth. Slis naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een operatie. Donderdag is aan een groot aantal van het personeel der R.T M. door de Directie bericht gezonden, dat, deze, met het oog op de staking der tramdiensten op dit eiland, naar verschillende plaatsen o.a. lijn Helle- voetsluis-Botterdam, Hoeksche Waard en Zeeland zijn overgeplaatst. Tot bestuursleden van de Groen van Prinstererschool zijn gekozen de heeren Anth. Driece en H. Krijger. SPORTNIEUWS. VOETBAL. A.s. Zondag moeten beide ploegen van Flakkee naar Rotterdam Flakkee I speelt tegen Florissant en Flakkee II tegen D. L. v. S. II altjjii, indien geen vorst, of regen spelbreker isl Flakkeesche Zwemclub. Zwemmen doe je zomers, er over vergade ren 's wiQters. De algemeene jaarvergade ring stond in 't teeken van zwem-enthousi- asme. Daarvoor hoeven geen 300 leden bij elkaar te zijn, maar zooals Dinsdagavond als 50 zwemsters ec zwemmers bjj elkaar z(jn om over hun belangen te9preken,dan heerscbt er een optimisme en weldadige vroolijkheid rond - wat de voorzitter Dr. Arends de opmerking ontlokte: Bii ons is geen malaise. Dr. Arends opende de vergadering, een lange dikwijls o zoo geestige en optimiatische speech, deelde en passant mede dat de flnan cieele toestand niet bar goed is een gewoon en gebruikelijk vereenigingsverschijnsel. De secretaris, de heer M. Boomsma leest de notulen die geen op- of aanmerkingen uit lokken en een zeer uitgebreid jaarverslag. Laten we daar eens eenige grepen uitdoen. De sportieve prestatie'a gaan goed vooruit, junior-leden wonnen naast de gebruikelijke senior-leden zwemprijzen in Hellevoetsluis. Het ledeutal breidde zich uit eu bedraagt '273. Ben der leden kwam op de nationale lange baan wedstrijden uit: won prijzen in Utrecht, Deventer en Vlissingen. Het polo team maakte groote vorderingen in de kunst van 't polo-spel. En tot slot enkele woorden over des secretaris troetelkind: de Redding- brigade. Het weer is zeer ongunstig geweest, Men heeft weinig kunnen oefenen. Desniettegen staande heeft de Flakkeesche reddingbrigade toch het bewijs geleverd dat zij volle bestaans recht heeft. Twee z(j het gemakkelijk red dingen, die evenzoovele harer leden een nat pak kostte werden metsucces volbracht. 1 hulpverleening was te laat, het slachtoffertje werd bovengebracht, maar kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Volgend jaar zullen we meer „politie-agent" spelen en meer oefenen moeten, licht de secretaris toe. De eigen wedstrijden hadden een groot succes sportief een allergezelligste demonstratie van de R. Z, C financieel niet. Honderden hebben gratis F. C. Z.'s wedstrijden bijgewoond, alsalleneensJOceBf- jes hadden willen offeren, had nu de secretaris niet zulke donkere rimpels hoeven te zetten op zijn voorhoofd. De vereeniging heeft ont zaglijk veel gedaan voor de zwemmer(j, de vloer, de trapjes, verbandtrommel en hulp- kist, kleedlokaaltjes etc. Des penningmeesters verslag is heel voor zichtig. Er is een tekort, Volgend jaar zal men o zoo zuinig moeten zijn, dat tekort moet weg gewerkt worden F.Z C. heeft groote toekomst-plannen, financieel moet ze zuiver staan. De kascommissie heeft de boel onderzocht, de voorzitter brengt dank aan den heer Van Oudgaarden en de kascommissie. De Secretaris verkrijgt het woord. Ja 1932 wordt een jubeljaar, als 'teen klein beetje wil meeloopen met het weer. Onderhande lingen zijn gevoerd met de Rotterdamsche zwemkving. Volgend jaar zal de F.Z O.-polo team een proef-competitie spelen, 4 vereeni- gingen komen naar Flakkee om te polo-en, 4 maal gaat F.Z.C. uit. Daarna wordt verslag uitgebracht hoe de reis etc. bevalt. Indien geen bezwaren gemaakt worden door de deel nemende vereenigingen sluit F Z 0.zich aan bij den Zwembond 1932 wordt dus een zeer druk zwemseizoen. In principe is besloten om 1 of 2 leden op club-kosten in de ge legenheid te stellen deel te nemen aan de 3 K M. wedstrijd in de Schie. "Waarschijn lijk zullen met J. Boomsma die daar al eens een prijs won, W. "Wijnhof en S. Jongejan volgend jaar dezen kamp in Rotterdam mee maken. Het bestuur geeft hen redelijk kans om in de prijzen te vallen, door hun mooie tijden op de eigen 2 K.M. wedstrijd (resp. 37 m 12 sec., 37 m. 14sec. en 38 m. lOsac.). Eind Januari houdt F.Z.C. een gezelligen avond. Aangezien de kas niet bij mhg sprin gen, is deze- toegankelijk voor maar 25 cent per lid. De rondvraag gaf diverse besprekin gen, o.a., hoe staat F Z.C. tegenover de ver eeniging Oost-Havendijk. We hooren niets van hem, dus maken wij volgend jaar het Havenhoofd weer klaar voor het seizoen. Daar hebben ook de polowedstrijden plaats. Komt er wat van die plannen dan kunnen we nog zien. Maar we rekenen op niets. Er volgen nog vraagpunten over zwemmen en wedstrijden, en om ruim 10 uur sluit Dr. Arends deze zeer geanimeerde vergadering. Bedding-brigade. Op de vergadering van F.Z.C. heeft de Secretaris medegedeeld, dat de eischen voor diploma A met 1 Januari verzwaard zouden worden. Intusschen is op het verzoek van onzen se cretaris met het oog op het platteland besloten door het bestuur van den Bond nog 6 maanden uitstel te verleenen voor dit verzwaarde diploma. Met 1 Juli gaat de verzwaring nu in. De zwemmers, die prijs stellen op dit diploma en op de voordeelen er van, wenden zich nog eens even tot den secretaris, de heer M. Boomsma, die alle inlichtingen gratis verstrekt. Op het vereenigings-diploma van F.Z.O. stond Elke Zwemmer-redder. Een paar weken flink oefenen na de cursus, en ieder kan het diploma A van den Bond tot het Redden van Drenkelingen halen. Zorg dat u de handgrepen en de medische kennis eigen wordt I De F.Z C. stoomt u nog klaar voor het examen in Juni! Eer der leden heeft tijdens de pauze een heel nobel gebaar gemaakt. Gehoord hebben de, dat de F Z 0. een tekort heeft, zoodat volgend jaar zeer zuinig geflnancieerd moet worden, stelde hij spontaan een bedrag van tien gulden ter beschikking om het tekort te dekken voor dit jaar. Dit van een heel een- voudjgen schenker zoo'n mooi offer is met groote sympathie ontvangen. Voor het be stuur van de Zwemclub, dat een paar hon derd jonge menschen des zomers zoovele gezonde vreugde bereidt, dat zomers altijd door in de weer is vol zorg voor veiligheid, vol zorg in voorzorg, is de gift ontroerend - de uiting van diepe dankbaarheid. Uit de vergadering kwam een tweede gift van 10,— voor het tekort. Mochten lezers iets begrjjpen en voelen voor bet groote maat schappelijk werk van zwemmen en redding- brigade, door ons F. Z. C. bestuur verricht, onze zwemmers steunen willen, de secre taris van F.Z.C. de heer M. Boomsma, de voorzitter Dr. Arends of de penningmees ter de heer Van Oudgaarden nemen gaarne offers in ontvangst. Het Pionierswerk vaD onze zwemclub en onze reddingbrigade kan geld in deze tijden van propaganda en pionierschap ook bQ beetjes bjjeen gebracht o zoo goed ge bruiken. J. B. Knatlsvergadering te Middelharnis. Als het talrijk opgekomen publiek gemeend had zich te kunnen „vermaken" met priu- cipieele debatten, zoo heeft het zich ver gist. De raad kwam bijeen en toondeheele- maal geen lust om partij-beginselen in het vuur van strijdlustige overtuigingen te be kampen. Hij was compleet; voorzitter bur gemeester Den Hollander. De notulen werden voorgelezende heer A. Koese meent dat er abusievelijk instaat dat de grond aan de Hoflaan al weggegeven is. Het blijkt by herlezing niet zoo te zyo en werden de notulen goedgekeurd. De heer De Vries maakt een persoonlijke opmerking. Men heeft verstaan dat hy ge zegd zou hebben, dat de timmerman die de U. L. O.-school heeft helpen bouwen een knoeier zou zijn. Het is zijn bedoeling niet om aan diens eerlijkheid of vakbekwaamheid te twijfelen; hem is gebleken dat die man volstrekt eerlijk en bekwaam was, doch volgens verkeerd bestek moest werken. Diens eenige fout is geweest, dat hij geen alarm Komen vervolgens diverse mededeelingen en goedkeuringen van officieele zjjde etc.; totdat de quaestie, waarover de heer Koese bij de notulen al begon, ter sprake komt. Dat is een heel lastig punt. In de Hoflaan ligt nog bouwgrond. Er zijn diverse gega digden, n.l. de heeren Dijkers Kroos en de heer Boezeman. Nu heeft zich deze moei lijkheid voorgedaan, dat tijdens de onder handeling met den beer Dijkers de heer Boezeman (die zulks niet wist vermoedelijk) den grond vroeg. Het lapje grond is 896 M*. groot. De heer Dijkers begon om in September een gedeelte hiervan te vragen. Neen, antwoorden B en W., kijk eens of je dat heelemaal wil hebben. Zoo werden op 24 September de onderhan delingen geopend. Ondertusschen had al eerder de heer A. A. Mijs te Sommelsdijk eens te kennen gegeven, dat hij dat stukje grond ook kon gebruiken. Maar de heer Mijs schijnt het niet te hebben doorgezet. In de onderhandelingen met den heer Dijkers kwam de heer Boezeman, die opeens het heele vlak kon gebruiken, maar tegen Hoflaan's prijs. Nu moet de Raad het maar zeggen wat ze wil. De heer Dijkers betaalt 13 ct. voor het voorste gedeelte der grond en 8 ct. voor het achterste gedeelte. De raad vond gelukkig al was het niet gemakkelijk een oplossing, die het recht vaardigst geacht kon worden. Dat de quaestie eigenlijk o zoo lastig was toonde de heer Jan Vroegindeweij, met de aanvragen uit elkaar te halen. Men heeft den heer Boese man, na diens ingekomen brief niet bericht onder welke voorwaarden de grond aan den heer Dijkers zou worden uitgegeven. Voor het heele stuk heeft de heer Boeseman de meeste rechten. De heer Struik heeft daarvoor echter, in tegenwoordigheid van het personeel op het, gemeentehuis, den heer Dijkers de heele grond al aangeboden. De heer Boeseman is te laat. Eigenlijk hangt dus de heele quaestie af van den .brief hoe die was aan den heer Dijkers. Indien deze de term bevatte „vrij blijvend" is het recht aan den heer Boese man onzes inziens, anders heeft de heer Dij kers de eerste rechten, aangezien hem het aanbod was gedaan en B. en W. dus ge bonden waren. De raad besliste in het laatste geval, de heer D(jkerB heeft de oudste rechten en dus den grond verkregen. De heer Vroegindeweij was het er niet mee eens en stemde tegen. De slager De Gast vraagt verlaging van buurpacbt over 1931 en/of ontslag van huur van de paar volgende jaren. B. en W. stellen voor de huurprijs van 470 op 300 te brengen. De heer Vogelaar vindt er veel billijkheid in omdat heel het wei-bedrijf ge heel mislukt is; de heer De Vries heeft ge hoord dat het bestuur der IJsclub dit terrein wilde huren 's winters om onder water te zetten om een (zeer toe te juichen goede) ijsbaan te kunnen maken, of daar geen combinatie in zit. Tot slot de' huur wordt over 1931 verlaagd tot 300 en voor vol gend jaar zal men zien. De stichting der Waterleiding verzocht om buizen te mogen leggen in gemeente eigendommen en straten enz. De heer Vroeg- j is er pal tegen. Die stichting is een ramp, meent hij; de heer Vermaas is van dezelfde meening. De Voorzitter vindt dit heelemaal geen standpunt. De heeren heb ben hun principes al eerder te kennen ge geven de Raad heeft besloten om mee te werken, nu mag men toch niet gaan stagneeren. Het wordt de stichting toegestaan met de stemmen der heeren Vermaas, Koote, Doorn bosch en Vroegindeweij tegen. De garage J, Snijder wil de Voorstraat ontsieren met een benzinepomp er neer te zetten alsof er nog niet genoeg benzinepom pen zijn. Aangezien er geen hevstelplaats aan de garage is verbondeD, wordt het niet noodig geacht. De heer De Vries stemde blanco. De rioleering te Middelharnis moet uitge breid worden, de raad qualiflceert ze als een mislukking bovendien voor wat gedaan is, er moet ten minste een pomp gezet worden om de rommel weg te krijgen, wat wel niet de bedoeling was in het ontwerp. De kosten zijn 25000, De Voorzitter zal zien of er geld te krijgen is. Of de kosten van het ingenieurbureau er b(j zijn wordt uit den Raad weinig vertrouwend gevraagd. Voor zitter zal het nakyken. Vervolgens stellen B. en W. voor afwijzend W. en S. Dit is het voornaamste van den te beschikken op een voorstel van den heer inhoud: De menschen krijgen 24 ct. per uur, De Vries, om adhaesie te betuigen vaneen de helft der premie voor sociale veizekerin- protest dat aan de regeering zal gestuurd gen betalen de arbeiders zelf. Voor 1931 worden als protest waarop deze meent debetaalt het rijk 45 gemeente's finantieel te mogen behandelen. Het rijk wil 3 van de gemeentesalarissen aftrekken van de gemeentefondsbelasting— de gemeenten kunnen dit verhalen op de gemeente ambtenaren. We worden stroo- mannen hier licht de heer de Vries in die niets te zeggen hebben. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met de stemmen van de heeren J. v. d. Me(jde, de Vries, 0. v.d.Meide en Koese tegen. De heer de Vries had nog een voorstel om nu reeds over te gaan om het punt gem.- opzichter te bespreken. Hij wil een deskun dige benoemen op een salaris, waarvoor we goede deskundigen kunnen verkrijgen. Komt in de volgende vergadering. 2. De heer J. v. d. Meide wordt herbe noemd tot regent van het Burg. Weeshuis. Of hü zjjn benoeming aanneemt zal h(j nog wel mededeelen. 3. Herbenoemd tot lid der schoolcommissie wordt de heer A. Krijgsman Pz. 4. De heeren J. Boeter Czn. en A. Koese worden benoemd tot leden der schattings commissie. 5. De heer H. Vermaas wordt benoemd tot lid der commissie tot wering van school verzuim, wat hij aanneemt. Punten 6 en 7 z(jn administratieve quaesties, en hebben noch op- noch aan merkingen. 8. De heer C. v. d. Meide heeft met de heeren Jan Vroegindeweij en A. Koese de rekeningen onderzocht van het gasbedrijf. De heer v. d. Meide rapporteert dat alles in orde was, maar zou het gas met 1 cent willen verlagen. De winst van de gasfabriek is 6.481, Die opmerking over gasprijsverlaging richt je maar tot de gascommissie, daar heeft de raad niets mee te maken, licht de voorzitter in. Wordt aangenomen. 9. De vaststelling nieuwe instructie ge meente-ontvanger wordt wel geloofd. 10. Goedkeuring balans, winst- en verlies rekening van de N.V. Electriciteits Maat schappij „Goeree en Overflakkee". Deze wordt ter visie gelegd. De heer Jan van der Meijde vraagt of het in de toekomst ligt een zelfstandigen directeur te benoemen. Voorzitter erkent zulks. De heer Doornbos wil bezuinigen en merkt (terecht) op, dat het licht 's avonds veel later op kan en 's morgens veel eerder uit. De heer Koote heeft geconstateerd dat eens het electrisch licht wilde concurreeren met het avondzonnetjel De heer De Vries wijst er op dat wel de nieuw gebouwde wijken goed met licht zijn bedeeld, 'maar enkele sloppen etc. van het oudere gedeelte van het dorp minder bevoor recht zijn. Voorzitter licht toe dat enkele lantaarns zullen verhuizen naar Waterweg en Nieuwe Pad. Verder, vertelt hij dat de raad voortaan een aanbeveling mag indienen bij de Emgo inzake benoemingen. De heer Visser en hij zullen met Januari aftreden én de raad mag tegen-candidaten stellen. De raad wenscht er echter geen gebruik van te maken. Punt II. Vaststelling regeling betreffende de tewerkstelling van werkloozën. De waar nemende secretaris leest de regeling voor. De heer J. Vroegindeweij wil het kwartje per uur houden en niet bepalen op ƒ1,60 per dag. De heer Koote vindt het onbillijk dat personen boven de 65 j. uitgesloten zijD, De heer De Vries is van dezelfde meening maar weet dat het rijksvoorschrift is. Hij raadt aan, zeer voorzichtig te zijn met die bepaling omtrent café-bezoek. De heer Vermaas gelooft dat de commis sie wel goed werkt, maar informeert of de beide Wethouders willen letten op de belangen der ongeorganiseerden .Verder heeft hij een zeer ver gaand voorstel om de werk loosheid tegen te gaan. Ford heeft machines in zijn landbouw-bedrijf afgeschaft. Een paar honderd menschen verkregen zoo werk. HU wil dat B. en W. contact zoeken met den Landbouw om hetzelfde te doeu. Alleen dorschmachines schijnen het moeilpkst uit te schakelen te zijn. B. en W. zullen eens contact zoeken hier over met belanghebbenden. 12. Burgemeester en Wethouders stellen voor het Zandpad af te graven op de voor waarden vermeid in het schrijven van Zijne Exc. den Minister van Binnenlandsche Za Nu is de quaestie: wil de raad zich in principe hiermee vereenigen, mede met het oog op de gasfabriek. De heer Struik licht toe dat er bij de gasfabriek al op gerekend is. De kosten De- dragen (in mindering komt de rijks-subsidie) ongoveer 10.000. De voorzitter probeert geld te krijgen en hoopt dat er dan vlug aan begonnen kan kan worden. De heer De Vries kan niet heelemaal ac- coord gaan met de belooning; 24 cent per uur is te weinig. Het is grondwerk, hij wil als minimum 30 ct. beschouwen. De trans port-arbeiders krijgen 11,— steun van hun bond, worden ze te werk gesteld dan „ver dienen" ze minder. We brengen hen in ver leiding en ontnemen alle werklust; 30cent per uur bij 40 uur werken geeft 12 per week. Ook de heeren Vroegindeweij en Vermaas vinden het te weinig. Er zal een memorie van toelichting worden ingestuurd, indien de minister weigert, dan gaat het werk voor 24 ct. maar door. 14. Vaststelling steunregeling als bedoeld in de circulaire van Zqne Exellentie demi- nister in Binnenlandsche Zaken, dato 7 Jan. 1931. De heer Vroegindeweij vindt dat 5,— steun veel te weinig is voor de ongeorgani seerden. Met /8,50voorgeorganiseerden kan bij zich nauwelijks vereenigen, hij zou liever allen 8,50 geven. De heer Vermaas is het er mee eens, hij spreekt van onbarmhartige verdeeling hier. In Oud-Beijerland en in Oude Tonge is het verBchi! f 1,-. Ook hij wil beiden gelijk stellen. Voorzitter: Er moet een prikkel zijn om te organiseeren. Zij die organiseeren sparen eigenlijk voor moeilijke tijden, dat moeten we bevorderen, de hoogere uitkeering is een prikkel om dit te doen. De heer Vermaas: Er zijn er die om be ginsel-redenen niet willen organiseeren. De heer De Vries vindt dat toch zoo gek. Hij kent geen Kerstiaansche boeren die tegen organisatie waren met de tarwewet. De heer Vermaas.'Dat hebben ze in Dirks- land ook al gezegd. De heer De Vries: Nou, geef dan het ant woord maarl De heer Vermaas blijft het antwoord aan den S.D.A P.-afgevaardigde schuldig. Ondertusschen komt men tot de oplossing nader en wordt besloten dat ongeorganisserde 7,50, georganiseerde 8,50 steun zullen krijgen. (Adv.) Punt 15. Wij geven eerst het ontwerp. (Zie onderstaand staatje.) In het algemeen kondeD de leden er zich mee vereenigen. Het zal ongeveer 1500,— opbrengen. Wordt aangenomen. 16. De vaststelling ambtenaren-reglement vergde veel tijd. Kleine wijzigingen van ondergeschikt belang werden aangebracht, waarna met algemeene stemmen werd aan genomen. J. B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 15 December 1931. Roode kool 0,50 tot 0,70 per lOOstuks. Sinaasappelen ƒ2,40 tot ƒ3,30 per 100 stuks. AndUvie ƒ1,— per 100 krop. Spruiten 1.50 tot 4,80 per 100 k.g. Veldsla 1,70 tot 3,70 per 100 k.g. Kleipereu 11,80 per UO k.g. Louwtjes 12,10 tot 12,80 pel' 100 k.g. Ponsperen 12,- per ICO k.g. Goudreinetten ƒ7,— tot ƒ8,— per 100 k.g. Uienveiling. GROVE 2,40. GEWONE 2,20 tot 2,41. DRIELINGEN 2,35. PICKLERS 4,88. Aanvoer 93 700 K.G. en en Landbouw dato 9 Dec. 1932, Afd. BEREKENING OPBRENGST OPCENTEN GEMEENTEFONDSBELASTING 1932/33 in verband met de RijksinkonrstenbelastiDg 1930/31 volgens het voorstel van het raadslid den heer de Vries. (3e Klasse.) Zuiver inkomen verminderd met kinderaftrek. (Belastbare som.) Opbrengst aanslagen gehuwden enongehuwden. (Hoofdsom.) Opcenten voor de gemeente. Belastingopbrengst voor de gemeente. 500,1000,- 1000,1500,- 1600,2000,- 2000,2500,- 2500,8000,- 3000,- - 3500,- 3500,4000,- 4000,4600,- 4500,— en hooger. 2050,- 3319,50 2679,- 2556,- 2*130,- 1U6,- 1113,— 1464,- 16379,- 40 45 50 55 60 66 70 75 80 829,- 1493,77 1839,50 1405,80 1278,- 725,40 779,10 1098,- 13103,20 Totaal 32806,60 Tot. 22042,77 Van de 22042,77 komt ten bate van 1932 2/3 X 22042,77 of 14361,— en ten bate van 1933 1/3 X 22042,77 of7681,— Totaal 22042.-

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5