r«ïRï^r' PREDIKBEURTEN. GELD^hj ES-3 JPER Tandarts BUIJS ZITDAG WOENSDAG DECEMBER 1931 16 De Jacht op het Rossige Paard. RECHTZAKEN het uit het ng. nig üit- wd, tge- cv as ?er- >no- jen. auf- del* 3®d. hÜ LHtC^0ctVetons (Adv.) lid een len- v or- gen of laat t- nen rtoe GOED ZOOI Ale men met het goed geen raad weet, Al9 de vraag zoowat is nul, Als de markt maar steeds biytt dalen, Als de afzet steeds blijft nul, Als de koopman zit te zweeten, Als de reeder weet geen raad, -Dan ligt hier Great-Yarmouth haring, 'tis belachelijk 11! op straat. Als ze in Engeland gaan verbieden d' Invoer van ons Hollandsch fruit, Als ze ginder zitten schreeuwen: Voor het vreemde goed geen duit 1 Dan komt Eng'land met zijn haring En vindt je gelooft het niet In ons mooie oude Vlaaring Nog een reuzefijn debiet. Wanneer krijgt men zjjn verstand eens? Wanneer zegt een flinke vent Mijnentwege een dictator Hier op v(jf maal tien procent? Wij, Chineezen van Europa, Blijven wy dan immer dom? Kerels! laten w' ons toch bet'renl Heel de wereld lacht er om! (Visscheryblad). LEO LARGO. UT. 'gen Top ien- 'eer- uit leen istig tien liep De n en een de acht toe. azen geld het :hen gfld sgon gers eten liten Zondag 13 December 1931. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm.leeskerk en 's av. ds.Polhuijs Soinmelsdijk, vm.leeskerk en'sav.ds. van Asch Dirksland, vm. ds. van der Wal en 's av. leeskerk üerkingen, vm. en 'sav. dhr. O verweel. Melissant, vm. ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Bouman. Goedereede, nm. ds. ds. van der Wal. Ouddorp, vm. ds. van Amei-ie en nam.leeskerk. Nieuwe Tonge, vm.leeskerk en nam. ds. Dekker. Oude Tonge, vm. ds. van Asch en'sav.leeskerk. Ooltgensplaat, vm. leesk. en 'sav. ds.v. Ameide. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm.leeskerkeDnm.ds.v. Ameide. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs en nm. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. Kloots van Maassluis. Nieuw-Helvoet, v.m. ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. ds. Brink van Zwartewaal. Rockanje, vm. ds. Loran van Brielle. Oostvoorne, 'sav. ds. Brinkerink. Vierpolders, 'sav. ds.Priesterv.Nieuw-Helvoet. Zwartewaal, 'sav. ds. Brink. Heenvliet, 's av. ds. Moll van Charante. LUTHERSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av. ds. Smidt van Schiedam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. Zeilstra. Melissant, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Meima van Gro- ningen. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 's av. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds de Graaff. Hellevoetsluis, 's av. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Westerhuijs. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nm. en 'sav. leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. leeskerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ouddorp, vm. ds. Foppema. ndel en Particulieren. IYPOTHEEK. - Kantooruren 9—3 en 7—9 n.m. jlALE COMMISSIES ANK 3 Telefoon 15503 ROTTERDAM. ppels ter rege- oor H.H. Doc- onschadelijk een blf one iet talrijke «I- lljke en vol- blanco ge- cents insluiten ilsleldlng Hing. U zeker van succesvol liet doormln- k op de lange ien. Wil zffn et soliedste ral op. DERjl erdam 1 of prijscourant. Idelharnis eeschwaren ■neten alefonlsch er no. 184. houdt vanaf 10 September Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half 11 tot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te MID DELHARNIS,'s morgens van half 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. De Centrale Proeitnin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) Is op eiken werkdag voor belangstel enden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscbt geeft de tuinman alle Inlichtingen, die mochten worden ver- angd. ADVERTEERT IN ONZE EILANDEN H Prijs per kwartaal f 1»— Losse nummers 0,07' ADVERTENTIEN van 16 regels 1,20 Elke regel meer 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels, elke regel meer 15 cent. WEE.KSLAP Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 14E JAARGANG. N°. 13 De omgekeerde wereld. Wy leven iu oen omgekeerde wereld, waarin het abnormale normaal schynt te zijn gewor den. Terwyi iedereen het erover eens is, dat de beschermende rechten, de hooge tarief muren, als een der voornaamste oorzaken van de wereld malaise moeten worden aan gemerkt, gaat elk land rustig door met ver hooging van zijn rechten op den invoer. Het brandende vraagstuk is thans, of Enge land ook verder het pad der bescherming zal opgaan, nu de conservatieven de macht in handen hebben. Geruststellend zynindit verband de meer dan treurige ervaringen, welke de uiterst protectionistische over- zeesehe gebieden van het Britsche Kijk de laatste jaren met bescherming hebben op gedaan. Australië is er zoo ongeveer mee te gronde gegaan en hetgeen de Britsche Hooge Commissaris voor den Handel in Zuid-Afrika, de heer Elmslie, omtrent de resultaten, door dit land met beschermende rechten behaald, heeft gerapporteerd, is niet minder aangrij pend. „Ongetwijfeld", aldus de heer Elmslie, heeft het stelsel van bescherming voor som mige takken van productie groote voordeelen gebracht. De Zuid-Afrikransche suikerindus trie is erdoor ontwikkeld, tarwe en zuivel hebben ervan geprofiteerd, alsmede tal van minder belangrijke industrieën. Dat consta teert de Hooge Commissaris. „Maar", vraagt hij, „wie heeft die voordeelen betaald?Niet de buitenlander, maar de exporteurs en de arbeiders van Zuid-Afrika." Hij zegt letterlijk het volgende: „Aan den anderen kant heeft de tariefpolitiek de productiekosten verhoogd van een groot aantal in het land geprodu ceerde ariikelen, of althans verhinderd dat deze productiekosten daalden, hetgeen zonder bescherming het geval geweest zouzyn.De daaruit voortvloeiende verhoogde kosten van levensonderhoud en van productie vormen een belemmering (of hebben op zijn minst de neiging daartoe) voor den uitvoer van goederen, welke het land onder normale omstandigheden goedkoop kan voortbrengen. Aangezien de beschermde artikelen uiteraard dezulke zyn, welke een ruime binnenlandsche markt hebben, zooals levensmiddelen en goe deren van dagelijksch gebruik bij de massa, zullen de armste groepen van de samenleving het zwaarst door de gestegen kosten van levensonderhoud worden getroffen. En juist die groepen profiteeren het minst van de hooge loonen in de beschermde industrieën." Dat is een droevig beeld voor een land als Zuid-Afrika. Maar veel droeviger nog zou on getwijfeld worden de toestand in een land als Engeland, dat zoo geweldig op zijn export is aangewezen. Of voor een land als Neder land, dat in niet mindere mate voor zijn wel vaart van den uitvoer afhankeiyk is. Protec tionistische maatregelen zouden ons de laat. ste voordeelen ontrooven, welke onze uitvoer- industrieen thans nog in staat stellen, op de wereldmarkt mee te dingen. Zij het dan ook, dat ons concurentievermogen door de debacle van het Engelsche pond een gevoelige knak gekregen heeft. Maar de tijdelijke voordeelen, welke de Engelsche industrie thans uit de pond-depreciatie put, zijn niet eeuwig. Zal b.v. ons land in Engeland goederen kunnen blij ven koopen, indien de verhouding tusschen in- en uitvoer van ons land met Groot-Brit- tannië zóó ongunstig zou blijven, als die op het oogenblik is of in de naaste toekomst dreigt te worden? Het ware economische kwakzalverij om te willen aannemen, dat een land uitdemoei- ïykfiedenzou kunnen geraken door eenvoudig de waarde van zyn munt te verzwakken of, wat eigeniyk op hetzelfde neerkomt, zyn tarieven te verhoogen. Immers komt met dit laatste langs een omweg een verzwakking van de koopkracht bij de massa. Wijlen Prof. Freemantle van de Universiteit te Kaapstad, heeft daarvan voor Zuid-Afrika een boekje opengedaan, dat nog scherper de noodlottige gevolgen van protectie omlynt dan hetgeen de heer Elmslie heeft gerapporteerd. Deze schryver zegt: „Wij hebben voor de behaalde resultaten een zwarenprys betaald. In Zuid- Afrika is een gemiddeld loon van 120 per maand voor een Europeaan een verschrikke- ïyk laag loon. Duizenden meisjes van het land verdienen in de groote steden echter slechts een schamele 60. Dit resultaat bereiken wij door van deze arme stakkerds nog eens een extra belasting van 25 op hun kleeding te heffen. Een wreede belasting, waaraan men echter niet meer kan ontkomen, tenzy men de kleedingindustrie in Zuid-Afrika op de flesch zou willen laten gaan." In weinig jaren tijd is hetNederlandsche invoer-tarief verdubbeld, van 5 tot 10%, op de waarde bij binnenkomst; hetgeen wil zeggen, dat de verbruikers deze belasting ongetwyfeld als een verdriedubbeling zullen ondervinden. Heeft de Engelsche oud-Minis ter Snowden er nog laatst niet op gewezen, dat een invoerrecht van 10 zich bij den consument uitwerkt als eenprijsverhooging met 15 En zulks durft men aan in een tijd, waarin iedereen diep overtuigd is van de noodzake Iijkheid om tot verlaging van de kosten voor levensonderhoud, en dus yan de productie, te geraken. Wèl kan men zeggen, dat de wereld op haar kop staat! Gorgel zonder glas en water gorgel droog met 25.45 en 65 ets. FEUILLETON. ZANE GREY Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG Geautuitgave van de N. V. Uitgeverij p. D. Bolle). 27) De paarden sloegen op hol en joegen voort in een wolk van stof, het bosch in. Ben reserveerde zijn schoten. Hij hoorde de kogels van zijn kame raden slaan tegen den wand van de grot en de kogels van de bandieten fluiten. Ze kwamen in elk geval ongemakkelijk dicht in de buurt. Ben trok zich iets terug en dwong Modoc en Nevada zich niet langer aan gevaar bloot te stellen. Dat was het eind van du schietpartij. Modoc laadde kalm opnieuw zijn geweer. Ben nam pa- vronen ui: zijn gordel en keek Nevada aan met stralende oogen. „Kameraad," zeide Nevada, „ik heb een mooi stuk lava gevonden, een eindje verderop. Ik zal er eens heen kruipen en er achter gaan liggen. Blijf hier, tot ik je roep." „Ik ook gaan," fluisterde Modoc, die, geruisch- loos als een slang, achter Nevada aansloop. Ben bleef op zijn post, vanwaar hij de grot ge deeltelijk kon zien, doch niets van de plek, waar de bandieten zich hadden verscholen. Omkijkend zag hij Nevada en Modoc verdwijnen achter een blok lava op den rand. Het was een positie, van (Adv.) KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJH. Vervolg zitting van Vrydag 11 December 1931. Heropening om kwart voor twee. M. L., S6 j., timmerman-aannemer was verantwoordelijk voor de stevigheid van een steiger in de Kerk aan de Hoflaan te Mid delharnis die instortte. Verdachte bekende. Hij had een flinke stelling gemaakt. Men had op het eind van den dag de stelling op één plaats belast, daardoor brak deze. Getuige H. D., 41 j-, gem. veldw. te Mid delharnis blijft by zijn proces-verbaal. Getuige L. K., 46 j., timmermans-knecht, was aan het werk in die kerk. Getuige D. vertelde dat het hout der stel ling er goed uitzag. Het O.M. acht het feit overtuigend be wezen. Er heeft een ongeluk plaats gehad, verdachte had er voor moeten zorgen dat geen ongeluk kon plaats hebben, eischt 50 of 10 d. hechtenis. Uitspraak is 25 of 5 d. D. V. 58 j., en J. H. 38 j., landbouwers te Ouddorp, hebben zonder verlof gejaagd op een fazant. Verdachte ontkende te zijn geweest op het gebied van den Staat der Nederlanden, wel had hy het op ander gebied. Hy had zyn hond wel degelijk teruggeroepen. Verdachte H. houdt zich aan hetzelfde verweer, zij hebben 3 fazanten geschoten op het gebied van den Springerpolder waartoe hy gemachtigd is. Getuige S. V. 46 j., te Ouddorp, jachtop ziener heeft het gebruik van de jacht. Beide beklaagden waren op z'yn gebied. De fazanten werden geschoten op domeingrond ongeveer 40 M. binnen de grens. Verdachten ontkennen wat de jachtop ziener meedeelt. Zij hebben gejaagd maar altyd op eigen gebied en nauwlettend op de grens gelet. Het O.M. wenscht te weten hoe de grens ligt. Getuige V. deelt mede dat er op afstanden van 200 M. palen staan. Er blyken patroonhulzen gevonden te zijn die met de patroonhulzen in de tasch der jagers overeenkomen. Getuige V. 20 j., zoon van den jachtopzie ner heeft zien jagen en fazanten schieten. Het O.M. oordeelt het feit bewezen, de verdachten hebben zich waarschljnlyk ver gist, zij zijn in overtreding geweest en vor dert schuldigverklaring aan de feiten (jagen, dooden en honden niet terugroepen), daarom vordert hy3x/5of3x6 d. hechtenis. Verdachten noemen de getuigen ongeloof waardig. Het O.M. raadt de verdachten aan om de woorden terug te nemen. Beklaagden worden vrijgesproken. D. B. 40 j., koopman te Middelharnis,zou in Dirksland woest hebben gereden en een hond overgereden. Verdachte erkende een hond te hebben overreden. Deze hond sprong op, schiet uit en kwam zoo onder de auto. Getuige S. P. 21 j., schilder te Dirksland, had verdachte zien rijden, wat niet hard geschiedde. De hond bleef voor het rechter voorwiel loopen zoo kwam het dat hij aan gereden werd. Getuige A. V., 18 j. bakker te Dirksland, had ook de hond zien overrijden. Verdachte reed niet hard maar had niet gezien hoe het precies kwam. Getuige a décharge J. C.H., 34 j. koopman te Middelharnis. Ook deze getuige vertelt dat verdachte nog geen 20 K.M. reed. De hond schoot uit en liep de auto na. De Kantonrechter: Maar de hond is toch dood gegaan. Getuige: Dat kan wel van een hartver lamming zijn? Het O. M. vindt tenslotte verdachte schul dig en vraagt 5 of 2 d. Verdachte wordt vrijgesproken. B. Z.j 22 j. chauffeur te Dirksland, heeft onvoorzichtig gereden met een auto, waar achter een ander was gebonden. Verdachte ontkende. Hij heeft uiterlijk 20 K.M. gereden, hij hielp een monteur met een auto, die niet wilde gaan, op gang helpen. Getuige H. d. Bkoopman te Dirksland was bijna overreden. Hy zag hoe de 2de auto tegen zyn melkwagen aanbotste, waardoor schade ontstond tot een bedrag van 23,— gedeelteiyk aan zuivolwaren, gedeelteiyk aan den wagen. Getuige A. G., 32 j. koopman te Dirksland, zag dat de achterste wagen niet voldoende uitweek. Getuige L. v. d. W., 40 j. huisvrouw, had de auto's zien rijden en de botsing gezien, waarbij melk verloren ging. De zaak wordt uitgesteld tot 12 Februari. L T., 21 j. loswerkman te Ooltgensplaat, heeft een aanrijding gehad tegen een wagen met een span paarden. J. 0. M., 17 jwas de bestuurder der wagen. Verdachte vertelt, dat getuige M. zeer slecht van gezicht is. Hy heeft heel zachtjes gereden met een zware wagen. J. v. G.,21j. te Ooltgensplaat, landbouwer, had T. zien ryden, wat secuur geschied. Verdachte's schuld staat voor het O. M. vast, hy vordert 10 of 4 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot ƒ5 of 2 d. hechtenis. v. d. W. niet verschenen te Melissant had in zijn bakkerij werk laten verrichten zon der dat mocht, wordt veroordeeld tot 5 of 2 d. hechtenis. B. G. had te Sommelsdijk gereden op de Oostdyk in verboden tijd, wordt veroordeeld tot 3 of 2 dagen hechtenis. K. W. F., landb. uit Goedereede had ge jaagd en F. had de hond niet terug geroepen. P. F. als gemachtigde vertelde dat ver dachte er niet geweest was waar het proces- vorbaal|het aangeeft. K. had gejaagd in de Noordzee-duinen. Het proces-verbaal wordt voorgelezen. De| zaak wordt uitgesteld tot 8 Januari. A. 0. H., niet verschenen had te Ooltgens plaat in zijn bakkerij bakkersarbeid doen verrichten. Wordt veroordeeld tot 6 boetes a 2 of 6 x 1 dag hechtenis. W. A. niet verschenen zou in Den Bom mel gereden hebben per fiets zonder roode reflector 's avonds, wordt veroordeeld tot 2 of 1 dag hechtenis. G. S. van Den Bommel, niet verschenen had gereden zonder licht, werd veroordeeld tot 5 of 2 dagen hechtenis. J. B. niet verschenen, wegens dronken schap te Middelharnis, wordt veroordeeld tot 10 of 4 dagen hechtenis. G. T., niet verschenen, had te^Middelhar- nis zonder achterlicht met auto gereden, wordt veroordeeld tot 8 of 4 d. hechtenis. S. F niet verschenen had gevent zonder vergunning te Dirksland, wordt veroordeeld tot 2 of 4 dagen. W. J. 'N. zou gevaarlijk werk hebben laten verrichten door jonge personen. Wordt ver oordeeld tot 5 of 3 dagen hechtenis. A. v. N. te Ooltgensplaat had gereden zon der achterlicht. Wordt veroordeeld tot 8 of 4 dagen hechtenis. I. M., 49 j., timmerman te Nieuwe Tonge, had met een aanhangwagen gereden aan zijn auto en deze was niet goed bevestigd. Verdachte wist niet dat het niet mocht. Wordt veroordeeld tot 12 of 6 dagen hechtenis. M. v. d. B., 19 j landbouwer te Meli9sant, had gereden met een tractor zonder voldoen de metalen- of rubberband. Het kan niet, lichtte verdachte in. Dan zet je dat ding op een audere wagen, het mag niet, licht het O.M. in. Zoo rijden mag niet. We hebben nu goede wegen die niet zoo gauw kapot mogen gemaakt worden. waaruit zij de situatie volkomen beheerschten. „Zeg er 's, Hall!" schreeuwde Nevada met sten torstem, „hebben wij je even te pakken?" „Wie ben je eigenlijk?" kwam het woeste ant woord. „Ik? O, een van de heele bende. Sheriffs, cow boys, Indianen en nog zoo'n vechter, waarvan je wel eens gehoord hebt." „Nou, en wat wouen jullie?" „Geef je over! Gooi je wapens naar buiten, waar ik ze zien kan en kom dan zelf voor den dag. Eén voor ééit, met opgestoken handjes." „En als we dat nou es niet doen?" klonk het uit de grot. „Het is je eenige kans," hernam Nevada. „Wij schieten in elk geval, als we iets zien. Nog eens, geef je over en spaar je zelf en ons een hoop last; anders zullen wij je uithongeren." Het antwoord op Nevada's cisch bestond uit vloeken. Het bewees Ben, dat de bandieten be grepen, in welk een val zij waren geraakt. „Nou, hoe denk je er over!" schreeuwde Nevada." „Ik zal je eens wat zeggen," kllonk de stem van Hall, die Nevada imiteerde, „je kunt ons wel krijgen, maar dan moet je ons hier halen." Nevada nam den eisch van Bill Hall, den vee dief, om hem te halen uit dc grot, voor wat die waard was en verspilde geen woord meer aan zijn tegenstander. Hij riep Ben bij zich en zeide „Hall weet, dat wij hem ingesloten hebben, al weten zijn mannen het misschien nog niet." „Dan wordt het een kwestie van wachten en wacht houden," antwoordde Ben. „Ja. Wij moeten dc grot dag en nacht in het oog houden." Hy vordert 20 of 10 dagen hechtenis. Getuige a décharge, L. v. d. B., 56 j., vader der verdachte, meent dat door deze veroor deeling de tractors onbruikbaar worden. Het is geen kinderwagentje, om het op een wagén te zetten! Wordt aangehouden tot 8 Januari. L. G. had te Middelharnis in het openbaar gevloekt en was dronken geweest. Wordt veroordeeld tot 2 geldboeten van 10 of 5 d. en 4 en 2 d. L. M. 22 j. en J. v. d. W. 20 j., beiden uit Den Bommel, hadden niet voldaan aan het verzoek van den politie-agent Geluk om door te loopen by een oploopje. De zaak wordt aangehouden tot 8 Januari. J. T. 19 j., koopman te Sommelsdyk had tja verkocht zonder vergunning van den burgemeester, terwijl de „inrichting" niet voldeed aan de hygiënische wettelijke eisch. Het O.M. vordert 5 of 2 dagen hechtenis. Wordt veroordeeld tot 1 of 1 dag. J. B. niet verschenen, had een valschen naam opgegeven tegen den burgemeester van Den Bommel. Wordt veroordeeld tot 10 of 5 dagen. P. v. d. S. heeft te Dirksland zonder licht gefietst, wordt veroordeeld tot 5 of 1 dag hechtenis. C. T. had te Nieuwe Tonge links gehouden op den weg, wordt veroordeeld tot 5 of 2d. P. v. d. R. had te Stellendam in zyn win kel de ijkwet overtreden. Wordt veroordeeld tot 5 boetes van 2 of 5 x 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring der gewichten. G. M. 2 stuks hadden lawaai gemaakt, worden veroordeeld tot 4 of 2 d. hechtenis. J. L. had te Herkingen gereden zonder licht. Wordt veroordeeld tot 5 of 1 dag. W. A. zou als muzikant te Ouddorp zyn opgetreden met een mondharmonica, wordt veroordeeld tot 1 of 1 dag hechtenis. L. H., D; W., C. B. zouden luidkeels heb ben geschreeuwd in Ouddorp, worden des wege ieder veroordeeld tot 3 of 2 dagen. A. v. d. G, heeft te Melissant op een hondenkar gereden, zonder dat die honden kar was goedgekeurd en meer dergelijke overtredingen. Wordt veroordeeld tot 2 x 1 of 2 x 1 d. hechtenis. S. R. 24 j., schoenmaker te Ooltgensplaat had een hond voor zijn fiets gebonden. Verdachte licht toe dat hier een mystifi catie in het spel is, de hond gaat mee als waakhond. Getuige a decharge W. d. V. 19 j., be vestigd wat verdachte ter verweer bracht. Getuige h decharge H. K. 21 j. landbou wer te Ooltgensplaat had verdachte zien fietsen met zyn hond. Wordt uitgesteld tot 6 Januari. J. M. B. niet verschenen heeft ge reden zonder licht, wordt veroordeeld tot 5 of 3 dagen. J. G. heeft te Melissant in zijn smedery de arbeidswet overtreden, wordt veroordeeld tot 3 of 2 dagen hechtenis. J. M. had zonder licht gereden, wordt ver oordeeld tot 5 of 2 d. J. v. d. M. had gereden zonder licht, wordt veroordeeld tot 5 of 2 d. H. F. hetzelfde feit dezelfde boete. L. H. 20 j. landbouwer te Ooltgensplaat, had met zijne met paarden bespannen wagen gereden zonder dat dit was voorzien van licht. Verdachte bekende. Hij verontschuldigt „Modoc, is er een achteruitgang in die grot?" vroeg Ben. „Ja, maar die ik afsluiten, zoodat Hall niet weg kan." „Mooi. Doe dat dan. En haal de paarden en onzen voorraad. We kunnen hier tusschen de boomen kampeeren. Breng de beesten naar een andere grot, waar ze warer en gras genoeg hebben." Zonder een woord te zeggen, kroop dc Indiaan weg tusschen dc Struiken, om even la.cr op te staan en voort te snellen door het bosch. „Ben, hebben we spijkers bij ons?" vroeg Nevada. „We hebben nog wel een handje vol in een van de zadeltasschen." „Dan zullen we paaltjes gaan hakken en een soort versperring maken midden op het pad. Hall zou altijd kunnen probeeren er tusschen door te glippen of ons aan te vallen. We moeten hem vóór zijn." „Denk je, dat hij zich zal overgeven?" „Absoluut i" lachte de cowboy. „Maar hij zal geen haast maken. Hij zal alles in liet werk stellen, om er aan te ontkomen. Misschien riskeert hij zelfs een vechtpartij, tegen dat zijn voorraad op raakt." „Als hij dat probeert, wordt het zeker zijn ongeluk." „Zou je denken, dat hij 's nachts zijn voorraad kan aanvullen?" „Natuurlijk. Maar ik zou het wel merken. Ik ben er vrij zeker van, dat ik brandhout heb, toen ik in dc grot keek. Van hier uit kunnen wij het vrij goed in het oog houden, maar ik zou je niet aanraden, om je nek al te ver uit te rekken." „Zelfs als de sheriff uit Redlands ons hier vindt, kunnen wij het niet meer verliezen." „Deden zij he. maar. Dan konden zij de ban dieten arresteeren. Ha, ha!" „Maar nu die achteruitgang. Zou Modoc op zijn eentje genoeg zware blokken naar beneden kunnen rollen om die kerels tegen te houden?" „Vertrouw maar op dien Indiaan, Ben. We kunnen trouwens zelf nog wel eens gaan kijken. Modoc zal dien uitgang dicht gooien met zooveel blokken, dat honderd man ze niet meerwegkrijgen." Deze geruststellende opmerking nam Ben's laat ste onrust weg en hij merkte op: „Dan wordt het alleen maar zaak, dat ze ons niet overrompelen." „Och kom!" antwoordde Nevada. „Ik kan hier twaalf uur aan een stuk blijven liggen, zonder een oog dicht te doen. Maar twee van ons moeten de wacht houden, terwijl de derde slaapt, water haalt, voor de paarden zorgt en zoo meer. Zoodra Modoc komt met den voorraad, zullen we dc wacht in deden, zoo dicht mogelijk bij de grot." Tegen zonsondergang snoof Nevada den rook van brandend hout op en aangezien Modoc nog geen kampvuur had aangelegd, moesten dc ban dieten gelegenheid hebben gevonden, in de grot een vuur tc ontsteken. Nevada veronderstelde, dat zij het niet zoozeer deden om zich te verwarmen, als wel om licht te hebben. De nacht viel in. Ben cn Nevada hielden samen wacht achter de lavablokkcn. Weldra was het pik donker. Nevada hoorde iets, dat hem ertoe bracht, Ben waarschuwend op den arm te tikken. Zich inspannend tot het uiterste, hoorde Ben een ge luid, alsof een zak over een ruwe oppervlakte werd voortgesleept. „Ze probeeren hun voorraad tc bereiken," zeide hij. Nevada rees op en vuurde snel enkele schoten af op den ingang van de grot. Plat liggend achter de lava, zijn geweer aan den rand, zag Ben de vuurstralen flitsen, veroorzaakt door de schoten van de bandieten. Hij mikte onmiddellijk op het punt, waar hij de vuurstraal had gezien. Een woeste schreeuw bewees, dat zijn kogel gevaarlijk dicht bij een der kerels was ingeslagen, als hij hem ten minste niet had geraakt. .Hoor je die kogels fluiten?" vroeg Nevada grimmig. .Nee." .Nou, ik wel rakelings langs me heen. Hall stond'op den loer en schoot vlugger dan ik dacht. Maar misschien heb ik me niet gebukt. Ik denk wel, dat Hall geschrokken is." „Wees in het vervolg voorzichtige.," maande Ben. „Wij moeten ook aan ons zelf denken." Tegen middernacht loste Modoc Ben af. Zoodra het dag begon te worden, maakte Ben liet ontbijt gereed voor zijn kameraden en loste hij Nevada af, die nu op zijn beurt kon slapen. De bandieten hadden zich iu liet bezit gesteld van hun voorraad cn eveneens den gewonde dieper de grot in gebracht. Nu begon een geregeld, beleg. Het vorderde eindelooze waakzaamheid van den kant det belegeraars, maar de inzet was zoo groot, dat zij geen moment verslapten in hun toewijding, leder op zijn beurt zorgde voor de kleine huishou ding van het kamp, doch Modoc lette speciaal op de paarden en haalde eiken dag het water. Den derden dag kwam hij terug in het kamp met de mededeeling, dat hij de paarden der bandieten had opgevangen. (Wordt vervolgd).

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 1