Marktberichten Een kostbaar bezit Plaatselijk Nieuws O ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 DECEMBER 1931. eens geneigd, dat te vergeten. Grasland en landbouwgewassen tiebbeu niet alleen stik stof eu kali noodig maar ook fosforzuur en kalk. Zonder die beide is het niet mogelijk, een maximalen oogst te halen van goede kwaliteit. Wie dat niet bedenkt bij het aan wenden van ier en stalmest, die zal nog duur uitkomen, want hl) maakt zijn kost bare meststof geheel of gedeeltelijk waar deloos. Een paar cijfers, op grasland betrek king hebbende, zullen dat duidelijk maken. Een hooioogst, in twee sneden, van 10000 kg- hooi is in onzen tijd, nu men zooveel stikstof aanwendt, niets bijzonders. Welnu, in 1000O kg. hooi vindt meu vol gens Wagner: 160 kg. stikstof (d.i. de stikstof uit 10 baal kalksalpeter); 65 kg. fosforzuur (d.i. de fosforzuur uit 4 baal slakkenmeel); 200 kg. kali (is de kali uit 5 baal kali- zout -10%); 95 kg. kalk. Dat is nog al geen beetje. Laten wjj aannemen, dat er voor een h.a land 10000 kg. ier beschikbaar is. Dat kan 100 kg. zuivere stikstof bevatten. Daar ook de klavers stikstof in de grond brengen, kan deze hoeveelheid wel als voldoende worden beschouwd. Op deze wijze brengen we 150 kg. kali op het land, wat op klei en vele veengronden wel voldoende zal z(jn. Maar de fosforzuur en kalk ontbreken vrijwel geheel, of men alleen met ier bemest,'tzy dat men een deel van het jaar de koeien in het land jaagt. Alleen om het verlies van fosforzuur aan te vullen, zou men dus 4 baal slakkenmeel moeten geven. Het verlies aan kalk zou daardoor geheel zijn vergoed en dat is op onze kalkarme graslanden al veelwaard.Of evenwel het gras uit 4 baal slakkenmeel voldoende fosforzuur zou opnemen, valt te betwijfelen. Heeft men de voorafgaande jaren ruim fosforzuur gegeven, dan is de bodem daarmede verzadigd en dan zou aanwending van 4 baal slakkenmeel misschien even vol doende zyn, om den bodem op peil te hou den. In het algemeen zal men verstandig doen, maar een paar baaltjes meer te geven, om zeker te zyn dat de waardevolle ier iederdaad zijn volle werking heeft. Immers fosforzuur neemt een heel aparte plaats in onder de mestbestanddeelen. Pro fessor heeft, heel eigenaardig, gezegd: Met stistof en kali mest men de planten, met fosforzuur de bodem. Het is inderdaad abso luut noodzakelijk, dat de bodem een voorraad aan fosforzuur bevat; zonder dat zullen de gewassen niet in staat zijn, in de korte groeiperiode voldoende fosforzuur op te nemen. Men vergete dus niet, wil men wer kelijk goedkoop mesten en het volle effect hebben van de mest, door het bedry'f opge leverd, dan is aanvulling met slakkenmeel n'oodzakeiyk. Het is thans de tijd, om deze fosforzuur- houdende kunstmeststof uit te strooien. Met de ier wachte men tot Februari, Maart of April, indien de grond dan niet bevroren is. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 305 vette runderen, 235 vette kalveren, 280 schapen of lammeren, 1091 varkens. Pry'zen per I kilo: koeien 19-24 ct., 31 33 ct. en 38 39 ct.; kalveren 40 45ct., 52J-57J ct. en 65-67Jct,varkens 17 18 ct.; schapen 20—25 ct., per stuk f 6-10. De aanvoer van koeien was klein, de han del langzaam en de pryzen vrijwel station- nair. Prima exemplaren gingen tot 3 cent boven noteering. Stieren nog onvoldoende aangevoerd, van daar geen noteering. Vette kalveren met flinken aanvoer. De handel was zeer stug en dezelfde prijzen werden met moeite gehandhaafd. Een enkel prima kalf ging nog tot 5 ct. boven notee ring. De aanvoer van schapen was zeer gering. De handel was slecht. De prijzen waren veel lager. Enkele prima Texelsche exemplaren gingen nog van 5 tot 6 gulden boven no teering. De aanvoer van varkens was flink. Vooral Gelderland voerde veel aan. De handel was stroef en de prijzen waren iets lager. Enkele prima varkens gingen nog tot I cent boven noteering. Zouters met weinig aanvoer en byna geen handel. Hier waren de pryzen lager. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 7 December. Heden waren de prpzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 3.30—3.80,Zeeuwsche blauwe f 4-4.50, Zeeuwsche eigenheimers f3-3 40, Zeeuwsche bonte f4-4.50, eerstelingen f3- 3 25, eigenheimers drielingen f 2.20-2.60, blauwe eigenheimers f 3 25 3.50, Friesche eigenheimers f 3-340, bravo'sf3.80-4.40, industrie f 2 25-280 per H.L Westl.rode 6 8 cent per K.G. Met redelijken aanvoer, stille vraag. Granen, Meel, Oliën, enz. ROTTERDAM, 7 December. Fijne zaden. (Boerennoteering): Blauw maanzaad f23 tot f 25, karwyzaad f 22-f 23, koolzaad f 12 tot f 14, voerlljnzaad f 7 t 9, blauwbloei- zaailljnzaad f 11 f 13, witbloei dito f 10 tot f 12. alles per 100 Kg. ROTTERDAM, 7 December. Buitenland- sche Granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk.) Stemming kalm. Rogge: 72/73 k. Zuid-Russische disp. f 5, Canada No. 2 disp. f 5,60, Canada No. 3 atoomend f 5,50, 72/3 k. Bahia Blanca stoo- mend f 5,25. Gerst. Canada No. 3 disp. f 113, idem stoomend f 111, 68/4 k. Zuid-Russische disp. f 109 50, 62/8 k. idem disp. f 108, 62/8 k. Donau disp. f 108, 62/3 k. La Plata aange komen f 108. Haver. Canada No. 3 disp. f 6,45, idem stoomend f 6,25, 53 k Russische disp. f 6,55, 51 k. idem disp. f 6,35, 46/47 k. La Plata aangekomen f 5,75. Mais, der 2000 kilo. La Plata disp. f 71, id. aangekomen f 68, idem stoomend f 69, La- Plata Cinquantine disp. f 80, Donau/ Galfov f 69, idem aangekomen f 67, idem stoomend f 67. ROTTERDAM, 7 December. Binnenland- sche granen en Peulvruchten. Gerst f 6.25 tot f 6.75. Haver f 6 tot f 6 75. Erwten (kleine groene) f 10.50 tot f 12; overigens van f 7.50 tot f 9.50. Schokker erwten f 15 tot f 18; verder van f8 tot f 13. Bruine boonen naar kwaliteit van f7 tot f 9.50. Alles per 100 K G. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 7 December. Eieren, aan voer 58.000 stuks. Prijzen per 100 stuks van f 5.75 tot f7.10, middelmarkt f6,871 Handel kalm. ROERMOND, 7 December. Eiermijn. Aan gevoerd 2.800.000 stuks. Kippeneieren f 5 tot f 6 50, idem kleine f 4 5; eendeneieren f 3.50 4.50 de 100 stuks. TIEL, 7 December. Boter f 1,40—1,45 per kg. Eieren f 4,50—5,50 de 100stuks. Aanvoer 28,000 eieren. Groenten, Fruit en Aardappelen. AMSTERDAM, 7 December. Aardappelen- markt. De pryzen waren heden onveranderd. Aangevoerd twee ladingen of 1600 H.L. is een doos of tube „Zij"-Crême. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme bontmantel of behagelijke pels het Uw lichaam doet. (Adv.) MIDDELHARNIS. Ged.urende de week van 30 Nov. t/m. 5 Dec. 1931 hebben zich bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling 120 werkloozen doen inschrijven. Woensdagavond 6.30 uur hoopt in de Chr. Geref. kerk op te treden ds.Zwiers uit Alphen a/d. Ryn en ds. Fraanje uit Barne- veld hoopt a.s. Woensdag voor de Geref. Gemeente op te treden tot het houden van dankdag en wel des vm. 9,30, des nm. 2 en des avonds 6.30 uur. Onder groote belangstelling van de zyde der ouders bracht St. Nikolaas Vrijdagmid dag een bezoek aan de kinderen der Bewaar school. Dat de kleinen met verbaasde oogen den goeden Sint aanstaarden, laat zich be- grypen. Ieder kind kreeg eenige versnape ring en een stuk speelgoed mee naar huis. De leerlingen van de openbare meisjes- en jongensschool werden Zaterdagmorgen door het onderwijzend personeel onthaald. Met het verrichten van werkzaamheden in haar woning, had de vrouw van M. Ver duin het ongeluk te vallen en haar been te breken. In de afgeloopen week zyn aan de kaai aangevoerd en verscheept: 900 H.L. aard appelen, 400 balen koepeen en 600 balen uien. Gevonden voorwerpen: Een rywielbe- lastingplaatje. Terug te bekomen ter ge meentesecretarie. Napolitana. Blijkens de in ons Zaterdagnummer voor gekomen advertentie zal de muziekvereeni- ging Napolitana Donderdag 10 dezer haar eerste uitvoering geven in dezaal van Hötel Meyer. Als attractie werkt aan dezen mu ziekavond mede een voordrachtkunstenares. Het eerste optreden van Napolitana zal ons, naar hetgeen we reeds van haar hoorden, aangenaam zijn. W(j durven dan ook gerust ieder opwekken Donderdagavond vrij te houden voor het aanhooren van het program van deze nog jonge vereeniging. SPORTNIEUWS. VOETBAL. St. Nicolaas heeft onze geel-blauwen on aangename verrassingen bereid. Dat begon al Zondagmorgen. By aankomst in Rotter dam werd getelefoneerd naar een van die adressen, die daarvoor bekend zyn om te informeeren over voetbal-aangelegenheden, hoe het stond met het Charlois-terrein. Dezo meende, dat hot afgekeurd was. Om zich er van te gaan vergewissen gingen aanvoerder Hartog met een gedeelte der spelers naar dit veld. Daar was inderdaad de boel afgekeurd, maar Charlois had twee weken geleden een ander veld gehuurd. Dat bleek niet afgekeurd. Bovendien meende „men" dat Charlois om 12 uur speelde. Toen kwam een klein ge lukje. Men wist de andere spelers te achter halen, zD waren toevallig in een café ge bleven om te biljarten en wilden naar den wedstryd D.H.C.-Excelsior, In twee taxi's ging het gezelschap naar hotnieuweterreln, dat vlak by het vliegveld Waalhaven ligt. Als onaangename verrassing werd mede gedeeld aldaar: „jullie spelen vanmiddag om 2 uur pas." Dat is altijd voor Flakkee als uitwedstryd het meest onaangename, dat ei- is. Zoo moesten de geel-blauwen een paar uur rondslenteren op dat Waalhaven-veld, zonder dat er wat te doen was. Er was geen enkele goede wedstryd te spelen, er was nota-bene een veld vr(j,zoodat we geruakke- ïyk wel hadden kunnen spelen, enfin, de Sint had Flakkee onaangenaam bedacht, Kwart over twee komt Flakkee in het veld. Men heeft wyziging in het elftal moe ten brengen, Jaap de Wilde was rechtsbuiten, eu speelde, mede door zyn groote snelheid, een goede party. Bert rechtsbinnen, Vis van Heemst mid-voor, Korteweg, links-binnen en Koese links-buiten. Deze voorhoede kon het ook best onder elkaar vinden, alleen de enorme gladheid Want glad was het op dat veld, wanhopig glad. Er hadden reeds twee wedstryden plaats gehad, het was een glibber van je slechtste. Aangezien Charlois den toss wint stuuit ze Flakkee het eerst naar het aller slechtste gedeelte zoodat de geel-blauwen niet alleen dit tot hun nadeel hadden, maar bovendien nog den sterken wind tegen. Deze factoren zyn het wel het meest geweest die Charlois aan zijn overwinning hebben ge holpen. In de 2de helft is de wind ten slotte geheel verdwenen 1 Charlois is op dit terrein gewend. Flakkee niet. De Rotterdammers pakken direct stevig aan. Al trapt Vis van Heemst af, binnen de twintig seconden moet Boomsma, die in plaats van Fun in het doel staat, daar deze door familie-omstandigheden verhin derd was al uitloopende een voorzet on derscheppen. En voor het een minuut ver der is heeft hij al een tweede schot gestopt en zit Charlois voor de derde maal in de Flakkee-doelmond, ditmaal met succes, via de binnenkant van de paal gaat de bal on houdbaar in. Flakkee pakt nu stevig aan, en zoowaar het duurt niet al te lang of Bert de Wilde benut een pass van Smit en scoort. 1 1. We krijgen moed. Charlois laat dit niet op zich zitten, ze vallen geducht aan en als Lod der op het randje van het doelgebied penalty maakt, krijgt de keeper der geel-blauwen geen kans. Alsof dit nog niet genoeg achter stand is breekt even later de rechtsbuiten door, de Charlois-midvoor staat dan alleen voor Boomsma en schiet keihard onhoud baar in de linkerbovenhoek. Bij Flakkee botert het niet achteraan. De gladheid is voor zware personen als Bund en Boomsma in hooge mate hinderlijk. Het is een vallen en glpden en hoe de Flakkee achterhoede zich inspant en menig onheil, weet te voor komen, een aanval van de linkervleugel der Rotterdammers brengt het vierde doelpunt, zij het met een luchtje. Het is off-side ter- wyl de bal met de hand door den Charlois- midvoor zoodanig is bewerkt, dat hy meteen kan inschieten. Voor den scheidsrechter was deze overtreding niet zichtbaar. Daarmee is het gelukkig welletjes. Na de rust komt eerst Flakkee meer in den aanval. Nu dit doelgebied, dat ze te ver dedigen krygen minder glad is, is de hech tere vorm gauw gevonden. Het spel gaat gelijkmatiger op en neer. Toch heeft Char lois weer het eerst succes als by een aanval de Charlois-linksbuiten alleen voor het doel komt en langs den uitloopenden doelman inschiet. Dat is Flakkee toch veel te machtig. Bin nen de vijf minuten doelpunten dan Lajos die voor gaat spelen op grandiose manier en Bert de Wilde. Nu wordt fair maar fana tiek gespeeld Charlois voelt dat Flakkee wil ophalen, zy doet alles om den voorsprong te houden en te vergrooten. Beide doelver- dedigers toonen voor hun taak berekend te zyn. De Flakkee-voorhoede kent geen geluk met hun schoten, buitendien hindert de glad heid hen al te zeer. De achterhoede is weer safe en Boomsma, die niet zooveel last meer heeft van het veld maakt dankbaar gebruik van zyn lichaamslengte door bijna elk der tal- ryke voorzetten die in het doelgebied komen, te onderscheppen. De tyd verstrekt, nog een minuut., die wordt fataal. Een laatste Charlois-aanval, de mid-voor probeert het met een harden schuiver, de geel-blauwe doelman doet nog een wanhopige sprong, de gladheid is te hinderiyk, twee groote glijstrepen geven zyn goede bedoeling aan, de bal gaat via de bin nenkant in het doel. 6 3. De nederlaag is te groot, en niet zoo verdiend. Overigens was het een prettige en goede partij in de meest-vriendsebappelijke wijze gespeeld. Voor de competitie-stand van weinig be- teekenis speelde geen zenuwen de jongens parten, alleen gelijk spel was meer verdiend geweest? In deze wedstryd was een der geel-blauwen jubilaris. De spil Lodder droeg voor de 200ste maal het Flakkee-shirt in het eerste elftal. Na Gouswaart, Hartog en Bund is Lieven nu degene, die zijn 200ste wedstrijd voor Flakkee heeft gespeeld. Onze jubilaris is in yn ploeg een prettig speler en een buiten gewoon gezellig kameraad, die met elk van' zijn mede-spelers dik bevriend is. Altijd mon ter en opgewekt strydt hy tot de laatste seconde met groot enthousiasme voor zyn club,zijn uithoudingsvermogen is onbegrensd, dit met zyn witte haren en harde kop hebben hem tot een onder R. V. B.-ers bekende en geziene voetballer gemaakt. Lodder heeft een groot aandeel gehad in de opkomst van Flakkee. Hy heeft Flakkee nog mee-geholpen uit de 3e klasse te komen naar de tweede, en van de 2de naar de late klas. Als spil heeft hy menig uitstekende wedstryd gespeeld we hopen dat we onzen vriend Lieven nog menigmaal in het geel- blauwe shirt enthousiast en prettig zullen zien spelen. v Flakkee II had het gemakkeiyk thuis. Saturnus II hielp de geel-blauwen met doelpunten. Overigens moet, mede door de gladheid van het veld het spelpeil in geen al te hoog peil hebben gestaan. Flakkee II won welverdiend met 5-0. Centrule Veiling voor Uooree&Overilakkee te Middelliaruis. Veiling van Vrijdag 4 December 1931. Roode kool 0,60 tot 1,40 per 100 stuks. Savoye kool 1,10 tot 4,10 per 100 stuks. Witte, kool 1,— tot 2,50 per lOOstuks, Andyvie 1,10 tot per 100 krop. Spruiten 6,50 tot per 100 k.g. Veldsla 3,50 tot J per 100 k.g. Bergamotten 6,70 tot -,— per 100 k.g. Kleiperen ƒ7,— tot 9,80 per 100 k.g. Zure Bellefleurs 3,10 tot ƒ6,—per 100 k.g Goudreinetten ƒ5,10 tot perlGOk.g. Kaas (komyne) 0,20 tot 0,27 per pond Kaas (volvet) f 0,40 tot 0,44 per pond. Zaterdag 5 December 1931. Uienveiling. GROVE 2,35. GEWONE 2,56. DRIELINGEN 2,40. PICKLERS 4,16. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 19 700 K.G. Dinsdag 8 December 1931. Dienveiling. GROVE 2,40. GEWONE. 2,25 tot 2,53. DRIELINGEN 2,47. PICKLERS 2,38 tot 3,99. Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 54,650 k.g. SOMMELSDIJK, Op de candidatenlijst voor de a.s. Woensdag te houden stemming voor 5 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht komt als candidaat voor de afdeeling kleinbedrijf voor de heer K. Th. Ie Comte alhier, voorzitter van de Winkelvereeniging. In verband met een radiobericht bracht de gemeenteveldwachter j.l. Vrydagmorgen een alhier verblijvende negotiant naar Dord recht over, die aldaar als getuige voor de Rechtbank moest verschijnen. De met hem sa menlevende minderjarige ongehuwde vrouw werd mede op transport gesteld, om aan haar ouders te worden teruggegeven. Gedurende de maand November 1.1. vestigden zich alhier 13 personen, 8 inge zetenen vertrokken, geboren 7 kinderen en overleden 4 personen. DIRKSLAND. De alhier enkele weken geleden opgerichte afdeeling van „Volks onderwijs telt reeds 78 leden terwijl dat aantal bij de oprichting 36 was. Woensdag 16 December a.s. wordt door de nieuwe afdeeling een openbare vergade ring gehouden in „Odeon". Als spreker treedt op het hoofd der school den heer J. E. Weite- ring met het onderwerp „Het Openbaar en het Bijzonder onderwijs". Tevens zullen een paar tooneelstukjes n.l. een drama en een blijspel worden opgevoerd, terwyl een dubbel kwartet en een mandoline-ensemble haar muzikale medewerking heeft toegezegd. Een en ander belooft dus een leerzame en gezel- ligen avond te worden. Het Sinterklaasfeest voor de kinderen der Openbare school is weer schitterend ge slaagd en is voor deze een avond geweest die lang in het geheugen zal blijven. De zaal „Odeon" bood weer een prettig aanzien en de kleine kleuters waren vol spanning als de Sint één der kinderen by zich liet komen die of een vermaning kregen of verzocht werden een versje te zingen. Het resultaat was voor allen eender omdat zij allen by vertrek een snoeperijtje kregen. Het tooneelstuk in 4 bedrijven werd dooi de kinderen der hoogste klas keurig ge speeld en oogste uitbundig applaus. Hierna nam den heer Weitering het woord en richte zich in het bijzonder tot meester Meyer omdat deze voor het laatst, wegens zyn aanstaand vertrek naar Ooltgensplaat, als regisseur van het tooneelwerk was op getreden. Spreker huldigde Meijer als be kwaam onderwyzer en hoopte dat het hem als hoofd van de Openbare School te Oolt gensplaat in alle opzichten wel mag gaan. Hierna betrad mej. Ida Poortvliet het too- neel die een passend gedicht als afscheid aan meester Meijer voordroeg en daarna als blijk van erkentelykheid, namens de kinderen en personeel, een prachtig ets van Anton van Beers, voorstellende de Westertoren te Am sterdam, overhandigde, benevens een paar keurige dassen en een z.g.n. lefdoekje. De heer Meyer dankte met enkele woorden de schenkers(sters) der souvenirs en hoopte dat de Openb. School in Dirksland in bloei moge toenemen. Intusschen werden de kinderen rljkeiyk van versnaperingen voorzien. Jammer dat we helaas moeten vermelden dat de aan wezige ouders, die mede waren uitgenoo- digd op het feest tegenwoordig te zijn, in afwijking van vorige jaren, geen enkele ver snapering ontvingen en dat velen daardoor ontstemd waren vinden we zeer begrljpeiyk. Nadat den heer Weitering het feest met een toepasselijk woord had gesloten werden aan de kinderen de cadeaux uitgereikt. De cadeau's waren ditmaal, als gevolg van het legast van Mevr. v. Weel, zeer mooi en we zageD zelfs keurige armbandhorloges voor meisjes en heerenhorloges uitreiken. Ook mooie zaklantaarns en fietslantaarns werden zeer gewaardeerd door do jongens. Met ge lukkige gezichtjes verlieten alle kinderen de zaal. In de spoedeischende Raadsvergadering van j.l. Vrydagavond werd meegedeeld.dat de heer A. 0. Priem zyn benoeming tot onderwyzer had aangenomen en dat voor de gemeente Oude Tonge de hoeren Prince en De Wit waren gekozen als bestuursleden der Waterleiding. Een verzoek van C. Zoeteman om onthef fing van hondenbelasting over het laatste half jaar, werd aangehouden voor nader onderzoek. Punt 3 der agenda bevatte een voorstel van B. en W. om met bydrage in de kosten door het Waterschap „Gemeens Uitwatering" Dirksland en Polder „Onwaard", den Oost- havendyk om te leggen en als werkver schaffing uit te voeren. De Voorz. deelt mjede dat Polder „On waard" 300,— zal bijdragen en tevens de benoodigde grond gratis zal afstaan en de „Gemeene Uitwatering" 10 tot een maxi mum van 550,in de kosten zal tege moet komen. Het werk wordt begroot op f 6000,—. Weth. Roodzand heeft bezwaar tegen de bepaling dat de gemeente de kosten der begrinting moet dragen. Hy wil over dit punt nog eens met „Onwaard"onderhandelen, omdat hij meent dat dit risico voor de ge meente te groot is. De Bonte zal niet treden in een bespreking van hetgeen in de officieuze verg. is gezegd, maar constateert groote toenadering van de zijde van Polder „Onwaard" sinds genoemde vergadering, doch hy heeft bezwaar tegen de meening van Weth. Roodzand, omdat door nieuwe onderhandeling de uitvoering van het werk verschoven wordt. Hy is van meening dat deze wyze van werkverschaf fing beter is als steunuitkeering. Overigens meent spreker, in tegenstelling van Rood zand, dat „Onwaard" tot haar maximum van toezegging is gekomen en deze toezegging ook inderdaad belangrijk is. De Voorzitter is dit met De Bonte eens, omdat hy in onderhandeling geen nut ziet en ook weer tijd in beslag neemt. Hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van B. en W. om de wacht- week voor georganiseerden uit te betalen, verdedigt de Voorzitter dit voorstel op grond van het feit, dat velen dezer reeds langen tyd werkloos zyn. Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. HERRINGEN. Tot koster in de Ned. Herv. Kerk is met ingang van 1 Januari a.s. be noemd, P. Ch. Kalle, alhier, en de verkiezing van een Ouderling en Diaken in de Ned. Herv. Kerk, wegens periodieke aftreding der heeren C. J. van Wezel en J. van der Wende, zal gehouden worden a s. Woensdagavond 6J uur in de consistoriekamer. Wegens onvoltallig heid der vergadering kon deze de vorige week niet doorgaan. De Commissie voor de Winterbedeeling aan armen en behoeftigen zal ook dit jaar met een inteekonlijst rondgaan tot inzame ling van gelden. Evenals het vorige jaar zal wekelijks in geld worden bedeeld. De oogstcollecte in de Ned. IJerv. Kerk heeft opgebracht de som van ƒ370,50. Voor waar voor deze gemeente een niet onbelang- ryk bedrag. Verslag van het verhandelde in de Al gemeene Vergadering van de Afd. „Het Groene Kruis" voor Herkingen en omstreken, op Vrijdag 4 Dec. 1931 in de school. Aanwezig 11 leden. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom; hy betreurt het dat zoo weinigen gehoor hebben gegeven aan den oproep om ter vergadering te komen. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vast gesteld, onder dank aan den Secretaris. Vervolgsns brengt deze verslag uit over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt o.m. dat zyn uitgeleend 91 stuks verplegingsartikelen en gevoerd zijn 90 telefoongesprekken met den geneesheer. De finantieëlen toestand van de afd. is niet ongunstig te noemen. Vervolgens brengt de Penningmeester ver slag uit over zijn gevoerde beheer. Het batig saldo bedroeg 63,79. Daarna wordt door den Secretaris voor lezing gedaan van de begrooting 1932, die tot geen op- of aanmerking aanleiding geeft en onveranderd wordt vastgesteld. Volgt bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren A. W. Korvink en G. Nljpjes Beiden worden met algemeene stem men (1 blanco) herbenoemd. De heer Korvink, ter vergadering tegenwoordig, neemt de be noeming onder dank aan. Na gehouden rondvraag, wordt de verga dering door den Voorzitter gesloten. STELLENDAM. Loop der bevolking. In gekomen: Chr. R. Huljzer van Herkingen. Vertrokken: G. van Gelder naar Rotterdam N. van Seters naar Breda en B. v. d. Vlugt naar Erraelo. Alhier is door de Zangvereeniging „Ex celsior" besloten volgende maand voor den eersten keer een uitvoering te geven. J.l. week werd een begin gemaakt met het dempen van een oude sloot in den Molenpolder en het opnieuw graven van een nieuwe sloot, welk werk bij aanbesteding aan den laagsten inschryver werd opge-

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 2