ND tit i/ 0/ ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD p vwvvwvw ink ar EEN STAP N.V. Tooneeikunst Brinfchaus No. 33 28 Febr. 1931 Burgerlijke Stand MAAAAWVN 4 /0 nlden. in de goede richting is: Literatuur en Prijscourant aanvragen over Hygiënische- en Sanitaire Artikelen bij HUFKENS, Geldersche kade7, Rotterdam Telefoon 54538. Alom bekend door soliditeit, betrouwbaarheid en billijkheid Tooneelkleeding T ooneelkapwerk Rotterdam - Oppert 45 Vertegenwoordiger voor Flakkee den Heer C. DE MOOIJ, Boekhandelaar OUDDORP. PARIJSCHE MCDEBR1EF. leuke dingen te vervaardigen. Niet alleen kleertjes, maar ook (en vooral als de dier figuren in Baby's prenten boek groot zijn) muren kun nen er zoo aardig mee gegar neerd worden, fk bedoel dan muren van Kinderkamers. Het rustige, gladde bellang, dat men tegenwoordig Hoofd zakelijk kiest voor de kinder kamer. Ls juist practisch om beplakt te worden. Wanneer men drie goedkoop* groote prentenboeken koopt en men brengt enkele dieren-motle ven op de muur, dan ls het resultaat schitterend Op gele, beige fond, staan aardig; bruine kameel en, grijze olifan ten, etc., terwijl olifanten en witte ijsberen het ook prach tig doen op blauw behang. En het kind vindt trouwe kameraadjes in deze beesten. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1931. Drinkwatervoorziening. Naar aanleiding van het verslag over het voorstel van Ged. Staten betreffende rente dragende voorschotten ten behoeve van de drinkwatervoorziening deelen Ged. Staten in hun antwoord mee, dat zij van oordeel z(jn, dat de stichting voor de groepswater- leiding op het eiland Goeree en Overtlakkee, welke inderdaad in 1929 werd opgericht, mede in aanmerking behoort te komen voor de verstrekking van een rentedragend voor schot. MIDDELHARNIS. Blykens een in dit nummer voorkomende advertentie van de vereenigingen Volkszang en Mannenkoor Zanglust zal op Woensdag 4 Maart een uit voering worden gegeven in de zaal van Hotel Mejjer. Zij hebben daarby zich ver zekerd van de medewerking van een muziek- ensemble, waarvan een der leden als con ferencier zal optreden. Voor wat betreft de prestaties van de beide plaatselijke vereeni gingen behoeven we weinig ter opwekking te zeggen omdat zij ons jaar in jaar uit een genotvollen avond hebben verschaft, door de combinatie met bovengenoemd ensemble echter vertrouwen we dat de zaal meer dan gewoon bezet zal zijn. Er wacht ons een aangename avond dus men houde den Woensdagavond vrij voorde Volkszang en Zanglust. De kiezerslijst voor het jaar 1931-'32 ligt van 23 Febr.-16 Maart voor een ieder ter inzage. Verbeteringen kunnen worden ingediend tot en met 9 Maart. De stemming voor de leden van de Provinciale Staten is bepaald op Woensdag 22 April van des morgens 8 tot des middags 5 uur. Met het graven en hakken in den weg nabjj het postkantoor voor de nieuwe riolee- ring, werd de telegraafkabel zoodanig be schadigd, dat deze moet worden hersteld, en een aantal telefoon-abonnés tijdelijk ge stoord zijn. Voor de veldvruchten worden alhier de volgende prjjzen besteed: aardappelen ƒ5, per 70 kilo; uien 0,95 en koepeen 0,30per 60 kilo. De arbeider J. Blok werd tijdens zijn werkzaamheden zoodanig met een houweel aan den rug verwond, dat hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Centrale Veiling voor Goeree &Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 24 Februari 1931. Roode kool 4,50 tot ƒ5,— per 100 stuks. Knollen ƒ4,— per lOOstuks. Sinaasappelen 2,70 tot ƒ3,— per 100 stuks. Radijs 5,50 per 100 bos. Spruiten 11,70 tot 17,— per 100 k.g. üienvoiling van Woensdag 25 Febr. 1931. GROVE 0,56 tot 0,67 GEWONE le soort 0,90 tot 1,10 GEWONE 2a soort 0,69 tot 0,94 DRIELINGEN 0,30 PICKLERS 1,70 Alles per- en inclusief baal van 50 K.G. Aanvoer 51.000 K.G. waaronder 26 250 K.G. le soort. Veiling van Donderdag 26 Februari 1931. Kipeieren 48-53 K.G. 4,30 tot ƒ4,55. Idem 57 60 4,85 tot 5, Idem 60 62 5,— tot 5,40. Iden) bruin 60 5,15 tot 5,30. Eendeieren 60 68 4,15 tot 4,65. Alles per 100 stuks. Aanvoer 15.200 eieren. Boter 0,80 tot 0,81 per pond. SPORTNIEUWS. VOETBAL. A.s. Zondag zal Radio een zware gang hebben naar ons eiland om daar Flakkee I te ontmoeten. Radio behoort met C.J. S. tot de hekken sluiters. Beide ploegen zijn nog 1 x Flak- kee's tegenstanster; en, daar beide ploegen niet gaarne degradeeren zyn ze te achten als zeer gevaarlijke tegenstansters die alles op alles zullen en moeten zetten om die gevaarlijke plaats te ontloopen. Het kan wel merkwaardig gaan. Verleden jaar was Radio afdeelingskampioendoch haalde in de promotie-competitie niet de rangorde voor lste klasse; nu zweeft ze in de onderste gelederen met heel veel kans tot het 3de klasse-schap te degradeeren. In ieder geval: de kat in nood maakt rare sprongen. Flakkee zal erg op zlln tellen moeten passen, al is ze op papier sterker dan Radio, om Radio ongetroost naar huis te sturen en we verwachten dan ook slechts een kleine geel-blauwe overwinning. Hellevoetsluis, dat 1 punt ten achter is op de ranglijst by Flakkee, zal al eveneens het verre van gemakkelijk hebben met Luno. Luno, Flakkee en Hellevoetsluis zijn van ongeveer gelijke kracht. De H.V.V. sup porters zullen een flinken, geljjkopgaanden stryd aanschouwen met. de beste winst kansen voor de rood-broeken. J. B. SOMMELSDIJK. Vorige week werden uit deze Gemeente vervoerd 2545 H.L. aard appelen, 1460 H.L. uien en 1160 H.L. koe peen. Prijzen der aardappelen waren ƒ4,75 k ƒ5,—, voor uien 1,en koepeen ƒ0,80 per H.L, Van den landbouwer J. M. stierf dezer dagen een beste koe, welke voor de con sumptie werd afgekeurd en onder politie toezicht begraven. By den correspondent der arbeidsbe middeling dezer Gemeentestonden de vorige week gemiddeld 23 werkzoekende land arbeiders ingeschreven. In deze Gemeente werd deze week een vereeniging opgericht van konijnenhouders. Op de vergadering werden reeds 15 leden ingeschreven. D1RKSLAND. Vrygesteld wegens broeder- dienst zijn A. v. Ast, J. G. Bakker, A. v. Bodegom, J. Hagens, D. Kastelein, D. v. Nieuwenhuizen B. J. de Ruiter en J. Stolk. De vastgestelde kiezerslijst behelst 1451 kiezers voor de Prov. Staten en 1454 voor de 2e Kamer. De uitvoer bedroeg de vorige week 670 H.L. aardappelen, 3800 balen uien, 9400 balen peen en 1225 H.L. poters. De prijzen dezer producten zijn op heden resp. f 4, 5,-, 1, 0,20 en 2,— per H.L. Blijkens de voorloopige uitslag der Volkstelling, bedroeg het aantal inwoners op 1 Jan j.l. 2616, waarvan 1309 mannen en 1307 vrouwen. HERRINGEN. Het woonhuis van dhr.P. Bruggeman, staande aan de Tuinstraat alhier, is door onderhandschen verkoop overgegaan aan H. Doornhein. De door het gemeentebestuur vastge stelde kiezerslijst 1931/1932 ligt vanaf heden tot 1 April a.s. ter gemeentesecretarie ter inzage, terwyi gedurende dit tijdvak bezwa ren tegen de samenstelling kunnen worden ingebracht; zy bevat de namen van 510 kiezers voor de Kamerverkiezing, 509 voor de Statenverkiezing en 496 voor de Raads verkiezing. Tot kerkvoogd en notabel zijn in de Ned. Herv. kerk met groote meerderheid van stemmen herkozen A. Munters en M. Log- mans, die beiden hun benoeming hebben aangenomen. (Adv.) STELLENDAM. De vorige week werd van hier verzonden 150 H.L. aardappelen, 140 H.L. koepeen en 450 H.L. uien. Als bestuursleden der vereenigingS.B.Z. zijn dit jaar aan de beurt van aftreden, de heeren P. D. Holleman en M. Mijnders(beiden herkiesbaar.) Deze week zjjn de machines der Electr. Centrale alhier vertrokken naar elders. Het vertransporteeren van het groote vliegwiel bracht nog al veel bekijks mee, doordat de wagen wegzakte, doch was spoedig weer gelicht zoodat het goed afliep Dezer dagen zal begonnen worden met een woning te bouwen op de Centrale voor den vertegen woordiger der E.M.G.O., den heer Groenheide. De vorige week werd door de garnalen- visschers 2 dagen gevischt, gemiddeld werd per dag en per vaartuig 1020 K.G. gevan gen en aan de pellerijen geleverd. STELLENDAM. Wp brengen in herinne ring, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Stellendam wonen en werken moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle, vóór 2 Maart 1931. Tegen de arbeiders-eventueel werkgevers- die hieraan niet voldoen, zullen strafmaat regelen worden genomen. Tevens vestigen wij de aandacht van werk gevers er op, dat de Raad van Arbeid, indien de verplichting tot premiebetaling (zegels plakken) niet is nagekomen, het bedrag van de eventueel in te stellen navorderingen zal verhoogen met 10 naar boven afgerond tot een bedrag van ten minste tien cent. GOEDEREEDE. A.s. Zaterdagavond be staat gelegenheid tot aangifte van den H- Doop. B(j gehouden stemming der lidmaten was de groote meerderheid voor Kerkeraad. OUDDORP. Tegen C. v.G. is proces-verbaal opgemaakt wegens baldadigheid. De pr(js der uien is 80 cent, blauwe aardappelen 4,50 a 5, By gehouden stemming der kiesge rechtigde leden der Ned. Herv. Kerk is met algemeene stemmen besloten voor den Kerke raad over te laten het beroepen van predi kanten voor den tijd van 10 jaren. Die aan de Zuiderzee willen werken moeten zich hier bij den Agent der Arbei dersbemiddeling aanmelden. Woensdagavond werd hier een afdeeling opgericht van een Chr. Land-en Tuinbouw- arbeidersbond, met aanvankelijk 50 leden. Het bestuur is als volgt: A. Padmos, H. Hoek, H Boslooper, M. Rtjnbrand en P. Bakelaar. De ruim 75-jarige C. Breen had het ongeluk van de zoldertrap te vallen en een been te verwonden, dat geneeskundige hulp noodig was. NIEUWE TONGE. a.s. Woensdag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier bidstond voor het gewas worden gehouden. De Diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft het woonhuis en erf aan den Burgemeester Overdorpstraat by inschrijving verhuurd aan den heer KI. Kievit Gz.r voor ƒ5,25 per week. Het bouwen van een schuur voor reke ning van den heer G. J. Zweerus is opge dragen aan J. Holleman Az., timmerwerk en A. Mans, metselwerk. OUDE TONGE. Op de kiezerslyst 1931/32 komen voor: 1615 kiesbevoegden voor de 2e Kamer, 1605 voor Prov. Staten en 1590 voor den Gemeenteraad. Vergadering Begrafenisfonds. Dinsdagavond hield het Begrafenisfonds „Onderling Belang" haar 25e algem. verga dering in de Gem.-Vergaderzaal. Ter gelegen heid van dit jubileum was de zaal eenigszins versierd, werd den aanwezigen chocolade melk, speculaas, sigaren enz. aangeboden. Al dadelijk was te zien, dat er een meer dan gewone vergadering zou plaats hebben, want toon de Voorz. dhr. W. Los opende, was de zaal tjokvol. Het deed dhr. Los genoegen deze vergadering weer te mogen leiden. De goede opkomst bewees wel dat de leden belang in hun zaken stelden. Namens de Colleges van Bestuurders heette hij allen welkom. "Hij feliciteerde de ver gadering met het heuglijk feit dat de ver eeniging een kwart eeuw had bestaan. Spr. memoreerde eenige gebeurtenissen uit het bestaansleven, o.a. de vereeniging werd 24 Febr. 1906 opgericht met 144 leden, thans telt ze er bijna duizend. Deelde hij voorts mede dat hedenavond nog een jubilaris aan wezig, n.l. de heer M. Fluit, 2e Voorzitter van den Raad van Toezicht, die 25 jaren onafgebroken in het Bestuur heeft zitting gehad. In deze 25 jaren heeft Fluit steeds het vertrouwen hem geschonken waardig gemaakt en getoond te zijn de rechte man op de rechte plaats. Spr. feliciteerd dhr. Fluit en bood hem als blijvend aandenken en als blijk van waardeering een prachtige baro meter aan, den wensch daarbij uitsprekende, dat Fluit nog lange jaren aan de bestuurs tafel zou mogen aanzitten. Spreker gatver der aan, het gevoel aan stoffelijke belangen, dat in 1906 bij de oprichting werd getoond. Hy memoreerde de hulp betoond door dhr. De Klerk, destijds liberaal Kamerlid. Hij zag met dank terug op hen die het initiatief tot oprichting hebben genomen, waarvan enkelen helaas door den dood te vroeg zijn ontvallen. Spr. eindigde met de mededeeling dat thans met vol vertrouwen kan worden geconsta teerd, dat onder alle omstandigheden aan de verplichtingen tegenover de leden kan worden voldaan en kon het Bestuur zelfs met een voorstel komen de uitkeeringen te verhoogen bij gelijke contributie. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Als voren het verslag van den toestand der vereeniging, waaruit bleek dat zij per 31 Dec. j.l 865 leden telde. Deed de penning meester verantwoording van zijn financieel beheer als volgt: ONTVANGSTEN: Kassaldo 1 Jan. 1930 7,07 Premie1023,58 Rente Coupons543,74s Rente Bank4 19 Terug Bank600,— Huren220,— Pachten239,95 Obligaties700,— Diversen7,25 Totaal 3346,78s UITGAVEN: Overiyden Salaris. Presentiegeld Bodeloon Port en drukwerk Vergaderingen Belastingen Bankrente Afgelost Boerenleenbank. Gestort Diversen Kassoldo 31 Dec. 1930. Totaal Van de rondvraag werd slechts gebruik gemaakt door dhr. J. Oaseweyer, die vroeg naar verhuring van land. Voorz. antwoordde tot volle tevredenheid. 'l'er gelegenheid van het 25-jarig bestaan declameerde dhr. II. Beyer eenige liederen en een fragment uit „Flierenfluiters tusschen- komst" van A. M. de Jong, wat zeer in den smaak viel. Daarna sloot Voorz. met een kort woord. 271,50 120,— 19,75 144 06 83,34 21,51 91,46 4,19 1500,- 980,- 65,11 44,865 3345,716 BEZITTINGEN: Obligaties koer3 1 Jan.. 11041,24 Landwaarde4000,— Tulnwaarde4370,— Boerenleenbank990,05 Loopende rente289,67 Kassaldo 31 Dec. 1930 44.86s 20735,82s 1000,- 19735,82' Af schuld Boerenleenbank. Zuiver bedrijfsvermogen Het salaris van Secretaris en Penning meester werd wederom vastgesteld op 60,— voor ieder. Bij stemmiog werden de aftr. bestuursleden dhr. P. van Loon en J. Luljen- dyk en by acclamatie de aftr. leden van den Raad van Toezicht, dhr. J. van den Tol en C. de Koning, herkozen. Met het oog op den flnancieelen toestand, werden de uit keeringen by overiyden, behoudens goed keuring van de Verzekeringskamer, verhoogd met 12 en gebracht op: le klas van ƒ115,— op ƒ129,— 2e 80,50 90,- 3e 51,50 58,— 4e 20,50 23,— 5e 18,50 21,- 6e 16,50 18,— 7e 13,60 16,- OOLTGENSPLAAT. De kiezerslyst der gemeente Ooltgensplaat bevat 1542 kiezers voor de 2e Kamer; 1531 voor de Provinciale Staten en 1531 voor den gemeenteraad. Tot 9 Maart kan iedereen zoo noodig verbetering aanvragen. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd in het afgeloopen jaar aan spaargelden 31.540,09 meer ingelegd dan terugbetaald. DEN BOMMEL. Donderdag j 1. gehouden stemmen van Kiescollege of Kerkeraad werd met 85 stemmen het Kiescollege gemach tigd. De Kerkeraad verkreeg 28 stemmen, terwyi 2 van onwaarde waren. By de arbeidsbemiddeling staan 75 werkloozen ingeschreven. De voor deze gemeente vastgestelde kiezerslyst telt in totaal 853 kiezers. In de Geref. Gemeente is gekozen voor diaken de heer P. Bakelaar Pz. HELLEVOETSLUIS. SPORT. Voetbalwedstryden Zondag 1 Maart a.s. le klas R.V.B. 4 Germinal-O.V.V. 2e klas R.V.B. 17 Hellevoetsluis-Luno. 18 Flakkee-Radio. 19 O.J.S. N.K.R. 20 Poseidon N.H.S. 21 F.A.G. P.F.C. 3e klas R.V.B. 22 Wit Rood Wit—Zaoth. Reserve 2e klas R.V.B. 56 Charlois 2 Hellevoetsluis 2. 57 H.G.S. 2 S.V.D.B. 2. 58 Saturnus 2-Flakkee 2. Res. 3e klas R.V.B. 67 O.V.Y. 2-Luno 2. Res. 4e klas R.V.B. 100 Zaoth 2 Poseidon 2. 101 C.J S. 2—Hellevoetsluis 3. 102 S.V.K. 2—Nestoro 2. 113 Erasmus 3-Spijkenisse 2. 114 C.V.V. 8—O.V.V. 3. 117 S.V.V. 10-10 Nieuwenhoorn 2. Voor Hellevoetsluis staan er dus 3 wed strijden op het program. Hellevoetsluis I ontvangt Luno, een niet te onderschatten tegenstander, doch hoewei Hellevoetsluis door vertrek voor het ver vullen van Militiepiicht van enkele spelers is verzwakt, verwachten wij toch geen neder laag, daar de roodbroeken zullen trachten ongeslagen te blijven. Een aardige strijd is te wachten. Hellevoetsluis II gaat op bezoek bij Charlois en zal haar kampioenskansen gaan verdedi gen. Wy zien hun vol vertrouwen naar Rot terdam gaan. Ook Hellevoetsluis III gaat naar Rotter dam en wel tegen C.J.S. 2. Nu wij verwach ten van hun een nederlaag, doch hopen het mis te hebben. Flakkee I krijgt Radio op bezoek en zal vermoedelijk een papieren overwinning krijgen, of Radio dit thans ook in degradatie gevaar verkeerde, moet tot ander inzicht gekomen zijn en toch op gaan. Dan ver wachten wij een spannende strijd waarin Flakkee echter zal zegevieren. Zondag j.l. speelde Hellevoetsluis I te Nieuwenhoorn een vriendschappelijke wed strijd tegen Nieuwenhoorn, welk tot uitslag had een gelijk spel van 1 1. Het Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft een aantal exemplaren van het boek „Tot geluk ge boren" ter beschikking gesteld van het Gemeentebestuur, om te worden uitgereikt bij geboorte-aangifte. Het Stoomloodsvaartuig No 6 is van hier naar Den Helder vertrokken om dienst te doen voor het verrichten van diepzee opnemingen. Hr. Ms. „Douwe Aukus" is na her stelling van de schade door de aanvaring met Hr. Ms. „Brinio", weder naar Vlissingen teruggekeerd. Het z.g. Rykshuis op den Oostzanddijk is door het Departement van Oorlog over gedragen aan het Departement van Finan ciën en zal in dienst gesteld worden voor kantoren der Belastingen. De werken, noodig aan die verandering moeten 7 April a.s. worden opgeleverd. Hedenavond Zaterdag 28 dezer, wordt in het Beursgebouw een jubileumavond ge geven ter gelegenheid van het feit, dat de heer A. W. M. Rehorst, 20 jaar als dans- leeraar in deze omgeving fungeert. Aangezien de heer Rehorst op uitvoering en bal een graag geziene figuur is en alzoo zeer veel vrienden en vriendinnen telt niet alleen onder leerlingen en oudleerlingen doch ook onder vereenigingen, zal dezen avond ook voor hem niet onopgemerkt voorby gaan, en zullen zeer zeker ondervinden dat zyn werk gewaardeerd wordt. - In verband met de Beursweek te Nieuw- Helvoet van 10 Maart—15 Maart zal de uit voering van de Tooneelver. „Comoedea" plaats vinden op 17 en 18 Maart a.s. NIEUW HELVOET. Zondagavond j.l. heeft op den Ryksstraatweg alhier een motoraanryding plaats gehad, die tengevolge had, dat de bestuurder van het motorrijwiel, genaamd Tol, van Hellevoetsluis en een dochtertje van den heer J. Achterberg alhier, beiden in bewusteloozen toestand werden binnengebracht bij den heer Achterberg. Drankmisbruik van den bestuurder is de oorzaak van dit ongeval. Het motorrywiel is in beslag genomen en proces-verbaal werd door de politie opgemaakt. De toestand van het meisje van Achterberg, dat schrammen aan hoofd en beenen en een vleeschwond aan het linker-zitvlak had opgeloopen, is vry gunstig. De bestuurder van het motOr- rywiel was den volgenden dag weer op zyn werk. Tot 16 Maart a.s. ligt de kiezerslijst op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage. Zy, wier namen niet voorkomen op deze lyst, zyn onherroepeiyk uitgesloten van de stemming. Belanghebbenden kifhnen zich thans ervan overtuigen of hun namen voorkomen op de kiezerslijst en zoonoodig kunnen zij verbetering vragen aan het ge meentebestuur. MIDDELHARNIS. Geboren: Willem z. v. J. Altenborg en A. P. v. d. Werf. Overleden: J. v. Lenten 57 j.echtgenoote van J. Jordaan. NIEUWE TONGE. Geboren: Izak, z. v. M. van Zielst en L. Koppenaal. Gehuwd: M. Bogert j.m. 28 j. en M. Klap muts j.d. 22 jaar. OverledenNeeltje Koppenaal 81 jaar, wed. v. Jac. Hameete; Dina Melissant 78 j., wed. v. P. Oosterling; Johannes Tijl 3maanden; Leendert Knöps 45 j., echtgen. v. J. Oudzegel. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG 4 MAART 1931 des voor middags 9 uur op de bouwwoning be woond door- den heer Jan Koert in den Lieve Vrouwepolder onder Middelharnis, van10 paarden, 50 stuks vee, boeren wagens, landbouwwerktuigen, een party hooi en stroo en wat verder zal worden geveild. Notarissen Mr. A. HIJS en J. S. MIJS te Rotterdam. Op WOENSDAGEN 4 en 11 MAART 1931 in Hotel „Hobbel" en Hotel „Moelker" te Ooltgensplaat, des v.m. 11 uur, van Woon huizen met erven aan de Voorstraat en den Noord-Achterweg te Ooltgensplaat, ten verzoeke van Mejuff. de Wed. M. van Oos- tenbrugge c.s. en Mejuff. de Wed. J. H. Mijs-van den Tol. Aanvaarding en be taling vóór of op 1 Mei 1931. Notaris CHR. AKKERMAN. Op WOENSDAG, 11 MAART 1931 bij Inzet Op WOENSDAG, 18 MAART 1931 bij Afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis, van 2 28.10 Heet. (4 gem. 290 V.R. Bouwland nabij den Molen weg te Middelharnis. Ten verzoeke van den Heer L. v. d. Baan te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op VRIJDAG 6 MAART 1931, v.m. 10 uur te Melissant aan den Dorpsweg van 4 paarden, 1 koe landbouwgereedschappen enz. ten verzoeke van Gebrs. Keur. Notaris VAN DER SLUYS. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Stellendam, 25/2 '31. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken wij U onderstaande in Uw blad op te nemen. Daarvoor onzen dank. In „Eilandennieuws" d.d. 21 dezer heeft O. G. ik hoop, dat het niet de voorlet ters moeten zyn van ongeluk - geschreven naar aanleiding van ons stuk in de „Maas" en „Onze Eilanden". Hij maakt zich druk, dat wij onze namen niet hebben opgegeven. Waarom doet hy het zelf dan ook niet? Wat je anderen kwalijk neemt, moet je zeer zeker zelf niet doen. O. G. verwyt ons, dat wy niet eerlyk zyn, of liever, dat wij niet eerlijk voor den dag durven komen. Het woord „eerlijk" zullen we voorloopig maar laten rusten. Niet omdat wij arme stakkers zijn, maar omdat O. G. zoo eerlyk is. Zou O. G. het spreekwoord ook kennen, dat je niemand zwart kunt maken als je zelf niet zwart bent? Dat wij geen verstand hebben van vereni gingsleven en Centrale is voor O. G.enz(jn vrienden een geluk I Wij hebben ook niet van alles verstand zooais hij, die het van alles en nog wat heeft. Zou O. G. denken dat tengevolge van de werkeloosheid hier geen armoede heerscht? Laat O. G. even informeeren bij bakker en winkelier, O. G., die steeds den mond vol heeft van arme

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5