liddelharnis—Sommelsdijk fdpijn ?pi]n rts imathieK jwpijn in Onze Eilanden ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD Lees onze annonce in dit blad GESCHENKEN lL" laarpenningen van U en llw Kinderen beheeren. m Dr. J. 8. MEENK naar BED. tegen concurreerende premiën. lip. Coulante Schaderegelingen. KOLFF ZOON hunne snelle en lelijke werking zijn i der ba re poeders oef bewijst t u No. 10 5 Dec. 1931 Plaatselijk Nieuws Electr. Techn. Bureau CENTRAAL m ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 5 DECEMBER 1931. 5 i voor vrouw of man? e van Uw keus is gemaakt, ctr. Techn. Bureau entraal" rcsmd fabrikaat! CrorzuiotamBBiw niLvte/UM RITStMA TYPtN VANAF F. 90—<lonotamsi9st] ItntMsmypeAAltKloraangeartivn Oor- sft/J, ri'i aparts t'maA» lagers, rtrsltl- iaarhild.p&rxihMii'H rtnangbartbon o/Hbartn. Als Uitdient irercuderyt dlcjiufeer ml inruilw, kunnen tmU tan d/eosl zijn. WJfinaarienn huurkoop JZUMDSCrifABPIMATeeitiwaï iTRAAT 5, MIDDELHARN1S. iLIJKS van vm 9—12 uur en van n.m. 2—4 uur. RDAG van v.m. 91 uur. NDAG en DONDERDAG van n m. 6—7 uur. i gratis in bruikleen algestaan. oeding 3.6 per gaar. [ging. Strikte geheimhouding. keel. 100 Pelletjes voor 0.30 zijn een on- uaheidsmiddel. Zuiveren mond en keel en doen 3r. J. B. MEENK op het doosje. Verkrijg en Drogisten. Wanneer niet voorradig, wendt U Rijswijk (Z.-H.) OPGERICHT 1768 VAN HET II voor het stillen van Bij apothekers en drogisten per stuk. 7 cent per dee* vm 8 poeder»45cent. Vertegenwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „DÜTEVÏ" OEGSTGEEST (bij Leiden), voor Goeree en Overflakkee IOUWER, Middelharnis, Tel. No. 11. WAARSCHUWING. Nameus den Officier van Justitie te Breda vestigt de Brig.-com. Kon. Mar. te Steen bergen de aandacht op den koopman in manufacturen, genaamd Caret Gerrit Mon- frooy, 51 jaar, wonende te Rotterdam, Bui ten wechstraat no. 11c. Hl) heeft de gewoonte met manufacturen voornamelijk Noord- Brabant met een luxe auto af te reizen en de auto te plaatsen niet in de directe om geving van de woning, waar hij zyn slag denkt te slaan. Met een boerenpetjeop, een zak op den rug, gaat hij binnen. Eenmaal binnen, geeft hij voor, onder vertoon van een portefeuille met bankbiljetten, van Amerika overgekomen te zijn om de goede ren van zjjn kort geleden overleden vader te verkoopen. Meestal bedient hy zich van een naam van een persoon die in de naaste omgeving al of niet bekend is, een groott- manufacturenzaak zou hebben en om dit reden de goederen beneden de waarde doet verkoopen Zoodra hy de zak ledig heeft, tegen een spotprijs, tracht hij een bestelling te krijgen, voorgevende die goederen den volgenden dag met den voerman te zulleD medegeven. Tegelijk vraagt hij betaling en voorschot om voor de betaliog niet terue behoeven te komen. Zoodra het vooischoi is gegeven, vertrekt bij. De bestelde goed. ren worden niet geleverd en hij laat niets meer van zich hooren, totdat de politie hen, heeft opgespoord. MlüUtiLUAUNlS. Vrijdag 11 Decembei zal voor het eerst het nieuw gekozen Kies college vergaderen tot het verkiezen van 3 ouderlingen en 1 diaken, en wegens gezonds- redenen heeft de heer D. J. Beversluis ont slag genomen als ouderling der Ned. Herv. kerk tegen 1 Januari a.s. Bij publieke verkooping werd deze week de landbouwschuur met erf van de wed. Joh. Krijtenberg ingezet door de landbouwer A. Hollaar alhier op 1110, Woensdag 9 Dec. des avonds 7 uur zal de ouderavond voor de openbare meisjes-en jongensschool worden gehouden en wel in het gymnastieklokaal van de O.L U -school. De koopman C. Pille werd deze week in de Nieuwstraat door een auto aangereden, doordat hij op het moment dat deze voorbij reed de straat overstak. De ontboden ge neesheer constateerde ernstige blessuren. Aan de beurt van aftreding zijn by den Kolenbond „Ons Belang" de bestuurs leden J. Vroegindeweij Lz. en A Koese en de commissaris P. Grootenboer, terwijl de heer J. van der Meide Jz. heeft bedankt als bestuurslid. SPORTNIEUWS. VOETBAL. As. Zondag ontvangt Flakkee II op eigen terrein Saturnus II. We kunnen onze gasten slechts een heel schrale troost geven, en wel deze, dat voetbal een erg onberekenbaar spel is zoodat zij misschien ook kunnen winnen, al gelooven wij dat Gouswaart en zijn jongens Saturnus II met een nederlaag naar huis zal zenden. In ieder geval Flakkee I zal bet heel wat zwaarder hebben dan Flakkee II. Zij gaan naar Charlois toe, en dat Charlois heeft in den laatsten tijd opeens den slag er van te pakken om te doelpunten en overwinningen binnen te halen. Flakkee I is volgens onze meening iets sterker, maar bet feit dat de wedstrtjd op Charlois terrein wordt gespeeld geeft ons de meening dat een gelijk spel nog heusch zoo'n kwaad resultaat niet zal zijn... Tenzij de goede Sint een blijde ver rassing wil geven 1 J. B. DE VROUW, ZOOALS IEDER ZOEKT.... Een compliment en een gelukwensch van harte aan het adres van ons Nut-bestuur over de wijze, waarop zij zorgt voor het geestelijk genot van haar leden. De vondst van een eerste-rangs-tooneelgezelschap hier te laten komen is kolossaal gelukkig; ons Nutsbestuur heeft zijn leden en met hen vele anderen een avond Van groot genoegen bereid. We weten niet, hoe de „toestand" financieel na zoo'n experiment is, een ding hopen we, dat het Nutsbestuur er aanleiding in zal vinden op dat ingeslagen pad voort te mogen en te kunnen gaan. De vrouw, zooals ieder zoekt ja, wót is dat voor een vrouw? Ziedaar het gegeven in dit blijspel, dat 3 bedrijven lang het „moderne" jonge meisje in het zonnetje weet te zetten. Kostelijk en raak en waar. Dit moderne meisje is het „would-be-spórtmeisje", wat we heele- maal niet moeten verwarren met het echte sportmeisje van groot-prestatie-kunnen. Het is ditmaal de tennis-girl die de beurt krijgt, zoo'n meisje dat niet alleen tennis-ballen, rnaar ook mannenharten slaat. Het is een meisje, dat al direct zoo fijn getypeerd wordt met haar mededeeling, „dat ze heeft gewonnen, omdat haar tennis-scheidsrechter niet tegen haar was," ze denkt nu een groote sport-crack te zijn, maar staat mijlen-ver weg van de echte sport-girl; zooals schrijver dezes lieti heeft leeren kennen op de zwem-wedstrijden buiten ons eiland laten we dit even in het midden brengen voor misverstand over echte sport- mcisjes bij anderen optreedt waar zwem sters en zwemmers bij elkaar zijn in afwachting van liet startschot die hen over de baan zal laten gaan, en die sportgirls niets anders zijn dan vriendelijke bovenal meest heel bescheiden jonge dames, van wie je niet zon zeggen dat ze de beste zwemsters van Europa zijn, kalm, bedaard en welwillend onder de leiding van een oudere dame, die hen in alles onder den duim heeft. Het moderne, jonge meisje uit dit blijspel is het hoogstens tweede-rangs sportmeisje, dan die al haar gebreken camofleert onder een gruoten mond, mondain gedoe, enfin, al dat, wat het moderne meisje van cocktail, slanke lijn en appel-voor-ontbijt, zoo intens be lachelijk en vervelend doet maken het type, dat hopeloos besmettelijk is, omdat wij op het platteland ze ook al hebben. En als je nu maar flink mannelijk doet, dan val je wel op, flink wereldwijs en nonchalant er bij. Dat staat „kek". Maar de mannen blijken er net anders over te redeneeren. Ze peilen niet de grootte van de sportprestatie, maar de diepte van het karakter, en nemen die sport-prestaties op den koop toe. In de vrouw zoeken ze de vrouw, niets meer, maar óók niets minder. En dat is net genoeg, want meer verlangen ze immers niet! Mevrouw de Weduwe Gabrielle von Schmidt heeft een dochter, van 17 jaar, die zoo'n tweede ratigs sport-girl is. Of liever, Gabrielle heeft een heel moderne dochterdie zich, dat is modern, verlooft zonder medeweten van haar moeder... met haar tennis-scheids rechter. Deze blijkt een oude vriend van haar moeder, 'n heel dikke vriend zelfs. Ondertus- schen vindthij de moeder toch aardig er dan de vlegelachtige dochter, die ondertusschen door flirt; een tennis-kampioen wordt nu haar slachtoffer. In deze verwarring komen de gekste tooneelen en situatie's dol vermakelijk, tot de oplossing eindelijk voor elkaar is; de dochter verlooft zich met den tennis-kampioen, en de moeder met des dochters ex-verloofde. Over de opvoering niets dan lof. Het was af, die kunstenaressen en kunstenaars hebben ons laten genieten van hun gave, we hebben genoten. Zoo heeft een ieder gedacht, aan het slot kwam bijna geen einde aan het hartelijk applaus, dat zoo hartelijk was, dat ook onze gasten van Donderdagavond zullen begrepen hebben dat we hen al te graag opnieuw weer zullen begroeten, als ze weer op ons eiland komen om een blijspel te komen opvoeren. Naar gebruikelijk werd na afloop gedanst, waar aan thans niet zoo velen gevolg gaven, mede, doordat de jongeren dit keer niet van de partij waren in die mate als op andere avonden. Voor het Nut was deze avond in hooge mate succesvol en geslaagd. J- B. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Dinsdag 1 December 1931. Roode kool 1,— tot 2,40 per 100 stuks. Savoye kool ƒ3,— per 100 stuks. Boerenkool ƒ1,— per 100 stuks. Andijvie 0 60 tot 0,70 per 100 krop. Spruiten 1,70 tot ƒ4,- per 100 k.g. Veldsla 1,- tot J 1,40 per 100 k.g. Stekuien 1,— tot 1,70 per 100 kg. Bergamotten 6,— tot 8,10 per 100 k.g. Kleiperen 6,20 tot ƒ7,- per 100 k.g. Zoete appelen ƒ5,10 tot ƒ6,— per 100 kg. Veiling van Donderdag 3 December 1931. Kipeieren 48-52 K.G. 3,10 tot 3,60. Idem 58-60 5,50 tot 6,35. Idem bruin 60 5,80 tot Eendeieren4,05 tot 4,80. Alles per 100 stuks. Aanvoer 6.500 eieren. Uienveiling. GROVE 2,36. GEWONE 2,35 tot 2,50. DRIELINGEN 2,40 tot 2,46. PICKLERS 4,27. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 119 500 K.G. VEIL1NGOMZET. Omzet over de maand Novem ber 1930 18.754,67 Omzet over de maand Novem ber 193127.336 57 Meer omzet 8.581,90 Omzet van 1 April tot 30 No vember 1930 131.816,61 Omzet van 1 April tot 30 No vember 1931135.061,16 Meer omzet 3 244,55 SOMMELSDIJK. Op de dezer dagen te Brielle gehouden tentoonstelling voor pluim vee en konijnen hebben de inzenders J. J. Bienefelt, Jn. van Antwerpen en H. van der Meide allen alhier met inzending van konijnen behaald, respectievelijk 1ste en eereprjjs, 1 tweede prys en 3e prijs. Voor de betrekking van klokopwinder in deze gemeente hebben zich 2 sollicitanten aangemeld. Bjj den correspondent der arbeidsbemid deling dezer gemeente stonden de vorige week gemiddeld 57 werkloozen ingeschreven RIHKSLAND. Op de Beurs van j.l. Donder dag werd besteed voor; Aardappels ƒ3,50 en poters 1,50 per 70 k.g. Uien 2,50 per 60 k g. Voor peen was geen vraag. Handel zeer slap. Zaterdagmiddag 5 Dec. te Si.mir.in de zaal van den heer van Gent te Middelharnis, houdt de Bond van Muziek- en Zangvereni gingen op Goeree en Overflakkee zyn jaar vergadering. Op de zeer uitgebreide agenda komt. onder meer voor een verzoek van de i Muziekvereeniging te Nieuw-Helvoet om als lid tot den Bond te worden toegelaten. i HERK1NGEN. Door liet overlijden van den heer M. Melissant is thans de oudste inwoon- ster dezer gemeente geworden Mej. de wed. R. I van Putten geboren Lena Overdorp, oud 88 l jaar. Zij is de oudste van de drie alhier wonende zusters, die 85 en 82 jaar oud zijn. Voor het jaar 1932 is tot geneesheer belast met het verrichten van den doodschouw herbenoemd de heer C. Huisman, arts te Melissant. Dit jaar is het 20 jaar geleden, dat onder Voorzitterschap van Dr. C. van Gelder te Nieuwe-Tonge alhier een afdeeling van liet Groene Kruis werd opgericht met 14 leden. Thans telt deze meer dan 200 leden. De Heereu A. W. Korvink, A. Munters en G. Nijpjes zijn al die jaren onafgebroken be stuurslid daarvan geweest. De definitieve uitslag van het inwonertal volgens de laatst gehouden volkstelling is vastgesteld op 972 inwoners. STELLENDAM. De vorige week werd van nier verzonden 275 H.L. aardappelen, 250 H L uien en 140 H.L. koepeen. Dezer dagen is mej. M. v.d. Maas naar het ziekenhuis „Eudokia" vertrokken tot het ondergaan eener blindedarm-operatie. De Oogstcollecte in de Geref kerk alhier heeft opgebracht ruim 412 gulden. Door de visschers is een adres aan den Minister van Financiën gericht om een uit zonderingsmaatregel op de benzinebelasting. Hoe gevaarlijk het is met benzine om te gaan bleek deze week. Toen G. v. Soest aan het visschen was moest hij benzine overtappen en gooide een weinig er naast, met het gevolg dat het vlam vatte. Met eenige schade liep het nogal goed af. GOEDEREEDE. Naar we vernemen zal voor werkverschaffing de zoogenaamde Doe- lenweide uitgediept worden tot vergrooting van de ysbaan. As. Woensdag 9 Dec. van 9—1 uur zal in de Raadzaal stemming plaatshebben van 5 plaatsen in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht. OUDDORP. Alhier worden plannen ge maakt om te komen tot oprichting van een Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer en wordt a.s. Dinsdagavond in de Oude school een vergadering daarvoor belegd. De Rijksontvanger maakt bekend dat de Grond- en Personeele belasting in deze maand geheel betaald moet worden. Het aantal werkloozen alhier is gestegen tot 84. De vorige maand is uit deze gemeente vertrokken: Pietertje Grinwis naar Goede reede. Ten verzoeke van Mej. D. C. Goekoop werd door Notaris v. d. Berg bij inschry ving verhuurd voor den tijd van 3 jaren; Perceel 1, 2 Gem. 124 R., KI. Mastenbroek 37,55 per Gemet. Perceel 2,1 Gemet 225 R., L. Breen 42,25 per Gemet. Perceel 3, 2 Gem. 267 R., P. Meyer ƒ62,50 per Gemet. Ten verzoeke van den heer Fiege wer den 17 perceelen bouwland verhuurd voor 3 jaar. De prijzen liepen van 1'5,— tot 45,— per Gemet. Tot Ouderling in de Geref. kerk is gekozen P. Tanis en tot diaken W. Visser. Mej. L. v. d. Klooster Cd. is benoemd tot juffrouw in de naaikamer van het Herv. Kinderhuis te Rotterdam. NIEUWE TONGE. Fancy-fair IJsclub „De Vlakte". Ten bate van de IJsclub De Vlakte" wordt van Woensdag tot en met Zaterdag avond in de zaal van het Weeshuis een fancy-fair gehouden. Voor de opening werd Woensdagmiddag St, Nicolaas van den trein gehaald, waarna mede in gezelschap van „Apollo" met volle muziek een wandeling door de gemeente werd gemaakt. Natuuriyk bestond hiervoor groote belangstelling zoo wel van jong en oud. Te 3 30 uur werd door den heer A. Th. Schipper de fancy-fair geopend. Hjj heette allen namens het bestuur hartelijk welkom en wees er voorts op, dat alle bazars en fancy-fairs georganiseerd worden tot verster king van de financiën. Dit is hier ook noo- dig, daar de ijsclub te kampen heeft met. dezelfde moeilijkheden. Hp hoopte dan ook, dat de bazar zich in een druk bezoek mag verheugen. Voorts memoreerde hy, dat van de zij de van de winkelieis en ingezetenen veel is ontvangen. Hij bracht speciaal dank aan de firma Van Nelle, die de winst uit de thee-schenkery geheel zal afstaan aan de vereeniging. Met den wensch, dat de fancy-fair zou slagen, verklaarde hy deze voor geopend. De fancy-fair maakt een fraaien indruk en is goed verzorgd. Men treft naast de ver schillende stands met een keur van artikelen do gebruikelijke attracties als het rad van avontuur, schiettent, touwtje-trekken,grab belton, een Amerikaansche hoepela en tal van andere vermakelykheden. OUDE TONGE. Op de j.l. Woensdag ge houden trekhondenkeuring zyn twee honden afgekeurd. A.s. Maandagavond zal de ysclub „De Schaats" haar jaarvergadering houden in de Gem. vergaderzaal, Schoolstraat 12. In ver band met het 12£-jarig bestaan zal deze vei- gadering een eenigszins feusteiyk karakter dragen. Beroepen naar de Ned, Herv. gemeente alhier ds. Goverts van Gameren. Alhier is ook reeds Belgisch brood aangevoerd en verkocht. De oudercommissie der O L. School heeft den ouderavond bepaald op Donderdag 10 Dec. a s. des avonds 7 uur in het gym nastieklokaal dier school. Uitvoering ,.De Dageraad". Woensdagavond j.l. gaf de arbeiderszang- en tooneelvereeniging „De Dageraad" een uitvoering in de Oude School. De zaal was weer geheel versierd, terwijl aan de muren leuzen voor ontwapening, achturendag, me- dezeggingsschap ed. waren aangebracht Te ruim 7 uur opende Voorz. dhr. D. van Eek Sz. De zaal was toen flink bezet. Spr. dankte de aanwezigen voor hun opkomst, waaruit hy afleidde dat de arbeiderszang een onmis baarheid voor Oude Tonge wae geworden. Hy las het programma voor en verzocht de aanwezigen niet te rooken, daar dit hin derlijk is. Na de opening werden gezongen „Strijdlied" van A. S de Lenta; Het meisje en een schipper" van Staring; „De Daad" van A, van Scheltema (muziek L. Bol) en „Meizang" van C. v. d. Lende. Na deze nummertjes betrad dhr. H. Beijer het tooneel en lichtte toe de personen die in het op te voeren tooneelstuk zouden optre den Verder zei spreker dat het een schande was, dat de zang zoo weinig donateurs rijk was en spoorde aan zich als zoodanig op te geven. Hierna werd opgevoerd „De wapens neer", oorlogsdrama in vier bedrijven vau Bertha von Suttner. In zijn openingswoord had dhr. Van Eek reeds medegedeeld, dat het een zwaar en moeilijk stuk was. Htj had hiervan niets te veel gezegd. Het was den spelers aan te zien, dat zij wel goed hadden gerepeteerd, doch het talent misten om het stuk goed te vertolken. Er is uitgehaald wat er uit te halen viel. Daarby komt nog dat er eenige spelers bij waren, die nog nooit op de planken hadden gestaan. Enkele frag menten liepen best, o a het afscheid van Martha en Arno als hy ten stryde trekt, het sterven van Graaf Althaus e.d., doch deze werden juist gespeeld door oude spelc-rs die dus min of meer aan elkaar waren ge wend. Voorts werden nog gezongen „Inter nationale", „Aan de strijders", van D Troel stra, „Eens" van J. Oudengeest", „Zegepraal" van G. Nieuwenburg en inplaats van „Acht- urenmarsch" zooals het programma vermei de, „Striidmarsch der arbeiders "van Hegeraat. Nadat de heer Van Eek nog met een kort woord had gesloten ging men over tot trek king van de verloting, ten bate van een fonds tot aanschaffing van een muziekinstrument. Het doel dezer verlotingen is, van de batige saldi een muziekinstrument aan te koopen Hierna bleef men nog eenigen tyd onder een gezellig dansje bijeen. Opmerkelijk is het steeds dat bij uitvoerin gen van „De Dageraad", Geheelonthouding, Meifeest e,a. zooveel kinderen aanwezig zijn. Wanneer deze kinderen meekomen met ouders (daar die anders zouden moeten thuis blijven), is het nog te plaatsen, doch het komt voor dat noch vader, noch moeder mede aanwezig is. Al die jongens van zes tot twaalf jaar kruipen op de voorste rijen, rooken het hardst sigaretten en zelfs ook wel sigaren en zijn onder elkaar ontzettend 'vervelend en hinderlijk voordegrooten.Het is ook niet te verwonderen, wat begrijpen ze er van. Het wordt hoog tijd dat een leeftyds- grens wordt gesteld, waarbij zonder geleide geen toegang wordt verschaft.. En laten de ouders dan toch zelf ook een beetje meewerken. Laat vader de jongens bij zich houden en niet naar voren in de zaal sturen; dat is wel gemakkelijk, want dan zijn ze er af, maar dat is niet de aangewe zen weg. Als aan een en ander streng de hand gehouden werd, zouden de uitvoeringen veel genoeglijker worden. OOLTGENSPLAAT. De heer C. Doorduijn, gemeente-ontvanger en ambtenaar ter secre tarie alhier, slaagde j.l. Woensdag voor het examen Staathuishoudkunde en Statistiek (Economie) M.O. Voorwaar een schitterend succes na een zware studie. Donderdagmorgen bij het kolen lossen is de werkman C. Hokke Pzn. in het ruim van het schip gevallen, waarbij hij aan het hoofd gewond werd. Dr. Kramers verleende de eerste hulp. B. en W. hebben de volgende bouw verdunningen verleend: aan W. van der Welle te Stad aan 't Haringvliet voor het bouwen van twee woonhuizen in het Boomgaardpad alhier; aan K. L. Bom voor het bouwen van een aardappelbewaarplaats achter zijn woning en aan H. j. Remus voor het bouwen van een schuurtje bij diens woning. DEN BOMMEL, De regenval in November j.l. 22,1 m.M. Vorig jaar 131,6 m.M. Het dochtertje van J. K. moest naar een ziekenhuis vervoerd worden, om een operatie te ondergaan. Zaterdag a.s. zal het algemeene straat- schuren plaats hebben. Zaterdagavond van 7 tot 8 uur worden de doopouders verzocht aangifte te doen om hun kinderen te laten doopen. De prijzen van de veldvruchten ztjni Aardappelen 2,60 Uien 2,60 en Koepéen 1,40. Alles per H.L. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het schuren der straten in deze gemeente is gegund aan J. Hogerwerf voor 42,50. Ingekomen personen: S. de Berg, L. E. Tiggelman en P. Kuops allen van Oude Tonge. W. v. d. Welle alhier heeft een nieuwe woning aan den Molendijk onderhands ver kocht aan J. Driesprong alhier. HELLEVOETSLUIS. Voetbalprogramina op Zondag 6 December. R.V.B. Ie kias. 1. Char lois—Flakkee; 5. D.E.Z.V.—O.V.V.1 10. Helle- voetsluisA.V.S. 2e voetsluisA.V.S. 2e Klas. 16. SpijkenisseC.K.C. 3e Klas. 21. NieuwenhoornRood Groen; 28. Wit Rood WitOldi; 37. Rockanje Kralingen. Res. 2e Klas. 56. Flakkee 2Satiurnus 2. Res. 3e Klas. 29, Erasmus 2 Wit Rood Wit 2; 80. Bloemhof 3Spijkenisse 2; 96. HellevoetsluisZaoth 2. Res. 4e Klas. Hl. H.G.S. 3—Wit Rood Wit 3 121. O.V.V. 3—V.F.C.5; 128. Rockanje 2—D.V 121. O.V.V. 3—V.F.C. 5; 128. Rockanje 2— D.V.W.2; 134. R.F.C. 11—Hellevoetsluis 4. Het protest van K.E.Z. betreffende wed strijd Nieuwenhoorn—K.E.Z. is door de pro testcommissie afgewezen. Zij, die in aanmerking willen komen voor landarbeider in den Wieringermeerpolder kun nen zich daarvoor aanmelden bij den heer F. j. Zwart ten Gemeentehuize. De heer D. Eradus is te 's-Gravehage geslaagd voor Godsdienstonderwijzer. Sint Nocolaasavond op heden Zaterdag, zal dit jaar niet ongemerkt voorbij gaan, daar er een maskerade optocht zal worden gehou den, waarbij ook Sint Nicolaas te paard zal mederijden. Door de commissie zijn gelden ingezameld en er zullen aardige prijzen zijn. Een en ander belooft een gezellige drukte te worden en zal veel toeschouwers naar Helle voetsluis trekken, want Hellevoetsluis is toch de plaats waar een ieder gaarne is. Na afloop der Maskerade zullen ze er velen zich nog gecostumeerd begeven naar de Casino Dancing, waar de ijverige Directie een Sint Nicolaasbal organiseert, dat geheel onder leiding staat van den Dansleeraar den Heer A. W. M. Riehorst. Ais wij een en ander zoo eens bekijken belooft het een ouderwetsche avond te worden, een avond van gepaste pret en jool, waarvoor Hellevoetsluis steeds bekend stond. Het motorvaartuig R. P. L. V is na op Rijkswerf de noodige herstellingen te hebben ondergaan, nzzr zijn station Dordrecht terug gekeerd. Van Vlissingen is alhier op Rijkswerf aangekomen het gasvaartuig 4 voor het halen van een nieuwe motor en victualiën. NIEUW HELVOET. Naar wij vernemen is er al een persoon geweest, die getracht heeft profijt te trekken van den omroep om gelden te verzamelen voor het Crisiscomité. Een in deze omgeving onbekend persoon is langs de huizen gegaan om bijdragen te verzamelen, die natuurlijk ten eigen bate worden aange wend. in overweging wordt gegeven slechts gelden voor dit doel af te geven aan personen, die goed bij de bevolking bekend zijn en zijn voor zien van een lijst, waarop het stempel van de gemeente is geplaatst. Komen echter onbekende personen, zonder voorzien te zijn van een lijst met stempel, dan is het raadzaam de politie te waarschuwen. ,LE SOQPTEM UIDCREME5 KP.WiEi.no (Adv.) Aan de Kiezers voor de Afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstreken. Woensdag 9 December a.s. zullen alle stem gerechtigden voor bovengenoemde Kamer in de gelegenheid zijn, te bevorderen, dat men ook voor Flakkee een afgevaardigde in die Kamer krygt. Het meerendeel der stemge rechtigden zal waarscbijniy k niet, of niet voldoende op de hoogte zyn van de belang rijke plaats, welke de Kamer van Koophandel ten opzichte van den handel in het algemeen inneemt. Het is toch zeer zeker van buiten gewoon belang, wanneer ieder, die met den haDdel en de kleine nijverheid iets te maken heeft, alle mogelijke inlichtingen kan ver krijgen, in het belaDg van zijn bedrijf. Het zou hier te ver voeren om uitvoerig uiteen te zetten welke groote voordeelen er voor een bepaalde streek aan verbonden kunnen zyn, een vertegenwooidiger in de Kcmer van Koophaudel te hebben. Voor de bezetting der plaatsen worden juist die menscheu gekozen, welke in den handel een behoorlijke plaats innemen, zoo dat het vanzelfsprekend is, dat door verte genwoordiging in de Kamer door den afge vaardigde van die streken allerlei belaDgen kunnen worden aanbevolen en in die Kamer uitvoerig worden toegelicht, zoodat er zeer zeker met diverse wenschen, door handel en industrie naar voren gebracht, rekening wordt gehouden. Tot dusver is het nog niet moge gelukken voor Flakkee een dusdanige plaats te ver krijgen. De Neringdoende Middenstands- Vereeniging Middelharnis— Sommelsdijk. be grijpende het vele goede, dat voor Flakkee kan worden bereikt, heeft sedert een paar

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 5