Ruwe Handen Las U de advertentie van CENTRAAL al? VROUWENHOEKJE RECHTZAKEN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 5 DECEMBER 1931. 3 geluk hadden een der nachtelijke wandelaars te ontmoeten. Met een tweetal kameraden was hij in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op stap ge weest. De jachtopziener v. d. ti., diens zoon en nog een derden persoon, dien ze niet konden herkennen, zagen ze zich begeven in de richting Annedaal in deze buurt staat de woning van genoemden jachtopziener De politiemannen lieten zijjstilletjes voor zich uit gaan en verloren ze later uit het oog. l iet drietal had zich daarop begeven in de richting van Donkshof van waaruit ze liet open veld voor zich luidden met in de verte (een afstand van 2 K.M.) den boschrand, waar liet drama zich afgespeeld had. 19 schoten in 17 minuten Tusschen halfeen en een uur hoorden ze een wteetal schoten knallen (niet oogenblikkelijk achter elkaar), een korte tnsschenpauze volgde toen elf schoten vlak achter elkaar zich deden hooren. Weer volgde een tusschenpauze toen vijf schoten knalden, en toen nog een schot. Negentien schoten naar den klank te oordeelen, afkomstig uit een jachtgeweer en revolver, waren in totaal gelost en dat alles in een tijd ruimte van 17 minuten. Naar den knal te hooren, moeten enkele schoten, vooral de laatste, vlak op den grond afgeschoten zijn. Zooals reeds gemeld, waren de schoten ook gehoord door verschillende bewoners van de woningen aan den landweg en ook door familie leden van de vermoorde jongemannen. Waar in de bosschen en de nabije grens herhaaldelijk schoten weerklinken, was daar weinig aan dacht aan geschonken; de betreffende familie leden verkeerden Zaterdagmorgen dan ook in de meening, dat de jongens wellicht betrapt waren en opgebracht. Vader Kersten kwam Zaterdagnacht van de mijn thuis en moest vernemen, dat de jongens toen nog niet thuis waren en navraag bij politiemannen niets opgeleverd had. Met het uur nam de ongerustheid^toe.jDat de jongens ongewapend waren staat vast. De verwondingen door de hagelkorrels en revol verkogels in de lichamen waren ernstig en als vastsstaand kan aangenomen worden, dat verschillende schoten van vlakbij op de jongens moeten gelost zijn. De verdwijning van Roubroeks. Een lange weg over Duitsch gebied bracht ons naar Bruggelchen, het uiterste gehuchtje van Diergaarde, waar de familie Roubroeks woont, welke nog steeds in de grootste on zekerheid leeft omtrent het lot van hun 25-jari- gen zoon Willem, den vijfde uit het gezin van tien kinderen, die, zooals we reeds meldden, op 24 Augustus des middags na het eten, per rijwiel de woning verlaten had en nimmer iets van zich had laten hooren. De ontdekking van het draina te Putbroek heeft de onzeker heid doen stijgen en de oude moeder, die geen dag voorbij liet gaan om te vragen of er nog niets van haar zoon vernomen was, leed er ten zeerste onder. Denzlefden dag, dat de jongen verdween, is hij nog geweest in den winkel van de wed. Sontag nabij Annemdaal (tusschen Putbroek en Posterholt) waar hij sigaretten gekocht heeft. Dit is het eenige, wat vast staat na het wegrijden van het ouderlijk huis. In verband met deze verdwijning zullen deze dagen rond Annedaal de bosschen door zocht worden. HERFST. De herfstgloed van het woud gebluscht, Aan vogeljubel niet meer rijk; Geen herfstpracht meer, waar 't oog op rust, Wijl herfsttooi ligt verdord in 't slijk. De weemoed is in 'twoud gevaren In sleepend grauw en triest gewaad; Verzeld van dwarrelende blaren, Als herfstvlaag door het woud heengaat. De spinnen sponnen er grijze draden, De raven krassen in het hout; Droef dwaal ik langs de natte paden Van 't dicht in mist gehulde woud. Maar soms bij avond als het maanlicht Omtoovert 'twoud in sprookjes-sfeer Zien op der webben zilverglansen Benijdend zelfs de sterren neer O, bij die weelde in 't woud te gaan, Zijn heil'ge stilte te beluist'ren! Mogen w'er geen wildzang treffen aan, Geen blaad'ren er gezellig fluist'ren. R. Marie Den Ouden. PARIJSCHE MLODEBRIEF WAT 'S MIDDAGS GEDRAGEN WORDT. Japonnen uit grootmoeders tijd. Tusschen één en zeven uur draagt men een namiddagjapon, tenminste kim men een namiddagjapon dragen. Wanneer men, dege lijke huismoeder zijnde, in de middaguren aan het koken is, Marietje of Jantje in het had helpt of de verstelmand eens duchtig ter hand neemt, wordt men niet geacht in liet middag toilet gekleed te zijn. Een ander geval is liet wanneer men in een chique gelegenheid gaat thee drinken, een min of meer officieel bezoek moet afleggen of naar een bridge-clubje gaat. Bij zoo'n gelegenheid moet men zich natuurlijk wel in namiddagklecdij steken. Hoewel ik nog Ruwe Huid - Schrale Lippen altijd niet weet wat of er eerder is, de gelegen heid waarvoor men de japon aantrekt of de japon, waarvoor men de passende gelegenheid zoekt. Veronderstel je lezeressen nu niet licht zinniger dan ze zijn," maant mijn vriendin Ge- neviève. En, daar ze de jongste van ons tweeën is, moet ik natuurlijk wel naar haar wijzen raad luisteren. Ik ver onderstel dus, dat er een gelegenheid is waarvoor ge ii al is het dan ook zeer tegen uw zin een namiddagjapon moet aanschaffen. En dat doet ge natuurlijk maar niet zoo ineens. Als een wijze en voorzichtige vrouw gaat ge eerst eens langs de winkels om u op de hoogte te stellen wat er alzoo op dit gebied te koop is. Zijn het geen wonde ren van smaak en ele gantie, onze moderne namiddagjaponnen? Be kijken wé ze eens goed. Eigenlijk is de lijn, bij verleden jaar vergeleken, weinig veranderd. De taille is nogal hoog, het lijfje eventjes bloüsend. Of soms zien we ook een bolero die van achteren even langer afhangt en daardoor het middel aan de rugzijde iets verlengt terwijl dit aan de voorzijde juist nogal hoog is genomen. De heupen zijn om sloten door een combinatie van découpes of door een lieupstuk dat in tal van verschillende vormen voorkomt. Pas ter hoogte van de knieën wordt de rok wijder, door allerlei soor ten van plooien of godets. De ruimte valt voor namelijk van voren en op zij. We zien ook weer asymmetrische modellen waarvan de rok b.v. één langere baan heeft die lager reikt dan de zoom. Deze baan, gevormd door een groep plooien of fronsen, bevindt zich dikwijls op zij van voren of zeer links, maar ook wel eens in het midden van achteren, terwijl hij, ter hoogte van de heupen, een „tournure" vormt door een enorme strik met lussen. Ja, heusch, lieve lezeressen, een tournure zooais in den goeden ouden tijd, toen onze grootmoeders jongemeisjes waren. En wilt ge nog iets zien uil vroeger jaren? Kijk dan eens naar het „schortje" op sommige japonnen, dat op zij omhoog gaat en van achteren is vastgestrikt met zoo veel ruimte dat wederom een tournure ontstaat. Voor de namiddagtoiletten zijn al de ver schillende soorten crepes zeer in de mode, crepe de chine, crepe satin, cre pe marocain, crepe georgette. Maar ook van wollen stof wor den op het oogenblik zeer fraaie japonne tjes gemaakt, vooral wanneer deze effen en fijn is. Het voordeel van de wollen stof is dat ze war mer zit en so- lieder is en dat we van een wol len toilet heel gemakkelijk, door vereen voudiging, een jurk voor alledag maken kun nen. Veel fluweel wordt er ook op liet oogen blik gedragen, mooi soepel fluweel waaronder het nieuwe jersey-velours zeer in den smaak valt. Zeer in de gunst is nog altijd zwart tenminste voor veelvuldig gebruik. Daarna komt bruin, verder groen en meer iets origineels heeft granaatrood. Vele zwarte japonnen zijn door een enkel toetsje verlevendigd, een ceintuur in vuurkieur, een sjaal half zwart, half parkieten- groen, een kleinigheidje in oranje-geel aan den hals, enz. Vele namiddagjaponnen prijken met een garneering van glad bont of astrakan. Niet overdadig, een smal bandje is reeds voldoende. Gaat men uit, zoo slaat men over de namid- dagjapon een mooien gckleedcn langen mantel of draagt er een kort bontjasje bij, waarmede ge er, evenals met de tournure, uitziet als ecu verjongde editie van uw eigen grootmama. WILHELMINE. Ome lezeressen, die uitvoerig wen- schen Ingelicht te worden over de laat ste mode, zoowel voor dames als kin deren, raden wi] dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Oil uiterst pracllscbe Nederlandsche modelijdschrlll, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken In alle genres, Is bij de uiige vers dezer Courant tegen slerk gereduceerden prl|s verkrijgbaar. De abonnementsprijs van HetNIenwe Modeblad. 2 maal per maand verscho nende In 16 bladzijden mei telkenmale 2 gratis knlppatronenbladen. bedraagt slechts I 0,05 per kwartaal, Iranco per post I 1,25. r- KECilTUANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. DINSDAG 1 DECEMBER. Keu uutotoertjo met vole noodlottige gevallen. De 20-jarige H. van R. te Stad aan 't Haringvliet, van beroep chuffeur was dooi den Kantonrechter te Sommelsdyk veroor- leeld tot 2 maat 5 dagen hechtenis, wegens het besturen van een auto, terwyi h(j onder den invloed van sterken drank verkeerde. Op den avond van den derden Juli was ver nachte gereden van Oude Tonge naai Melis- sant. Een heele serie strafbare handeliDgtn heeft cbaffeur van R. gedurende dien rit op z(ju geweten geladen. Eerst had verdachte ge reden in dien toestand van Dirksland naar Melissant een kwartier later te Melissant een jongen aangereden daarna te Middelhar- nis geen signaal gegeven. Op de vraag aan verdachte waarom hij in hooger beroep was gekomen, antwoordde n(j, omdat h(j geen schuld had. H(j had maar 4 glazen bier op en had Gootjes dien hij te Melissant had aangereden niet gezien. De President: En van der Boom, die je te Nieuwe Tonge voor deze strafbare feiten gebeurden hebt doodgereden,heb je dien ook niet gezien? Verdachte! Neen. In twee andere zaken, als waarvoor h(j nu in hooger beroep gegaan was, is de Ambte naar van het Openb. ministerie in hooger beroep gekomen, die dus na Donderdag nog zullen in behandeling komen. Voor de ten laste legging van dood door schuld werd Donderdag apart zitting ge houden. De president mr. H. de Bie, sprak erzijn- ontstemming over uit, dat al die zaken niet tegelijk waren voorgebracht. Nu moeten eenige getuigen drie of viermaal van Over- flakkee komen. En bovendien moet Kappen, die heelemaal uit Emmer Erfscheiderveen komt, drie of vier maal zoo'n lange reis maken. Alleen aan reisgeld kost dat ƒ12,— per keer. Drie keer zal waarschijnlijk niet noodig z(jn, want Kappen moet in Rotterdam blij ven in verband met de zaak van Donderdag. Hij kan tusschen nu en Donderdag niet meer heen en weer naar Emmer Erfschei derveen. Gisteren is hij hier gekomen en Vr(jdag a.s. zal hij pas weer kunnen ver trekken. En dan moet hij later nog eens komen voor die andere appèlzaken. De behandeling zooals die nu geschiedt, kost den Staat der Nederlanden een aardig Allereerst verklaarde de 12-jarige Gootjes dat h(j op 3 Juli des s'avonds te 9 uur op den hoek van de in het proces-verbaal ge noemde dyken te hebben gestaan, toen btj plotseling werd aangereden. Een signaal heeft hij noch gezien, noch gehoord. Verdachte zeide niet te weten dat bij Gootjes geraakt heeft. Getuige H. Wielaard verklaarde verdachte pertinent herkend te hebben als de chaffeur die Gootjes heeft aangereden. Verdachte reed zeer snel en slingerde op den weg. Getuige Kapper verklaarde dat verdachte niet dronken was geweest. Hy verklaarde dat er eerst limonade en toen bier gedronken was. Hij was wel niet heelemaal nuchter meer en toen had hij tegen van R. gezegd toen hyzelf behalve eenige glazen port en tien glazen bier op had„Nou moet het uit zijn, nou heb jy genoeg ge had" maar dronken, echt dronken was van R. niet geweest. De chauffeur P. C. Hagens had verdachte voor den rit naar Melissant in het Café van St. Annaland te Dirksland gezien. Hy maakte toen den indruk, niet in staat te ztjn een auto te besturen. Het O.M. vond dat er zoo schandelijk was gereden, dat er geen enkele reden was tot wyziging van het vonnis. De verdediger Mr. O de Jong legde er den nadruk op dat het hier eigeniyk één feil betrof in alle zaken Behalve deze twee, en de dood door schuld, die Donderdag voor komt, zyn er nog twee zaken tegen ver dachte loopende. In één daarvan is verdachte tot 2 dagen veroordeeld door den kantonrechter en in één vrijgesproken. Van deze beide vonnissen is de ambtenaar een week geleden in appel gegaan Pleiter vroeg de rechtbank ééu straf op te leggen, voor al deze zaken, en dan is er alle reden verdachte is nooit veroor deeld en staat guDstig bekend - een ge- deel teiyk onvoorwaardeUjkegedeelteiyk voor waardelijke straf op te leggen. Uitspraak 16 December. In een zaak van J. d. J., 36 jaar, winke lier te Stellendam, appellant van een vonnis »an den kantonrechter te Sommelsdljli, waarby hy wegens overtreding van de Motoi- n Rljwielwet hy had te Dirksland een motorfiets bestuurd terwyi hy ouder den invloed verkeerde van alcoholischeD drank was veroordeeld tot 3 dagen hechtenis, heefi do rechtbank het vonnis vernietigd en, op nieuw rechtdoende, verdachte veroordeeld tot 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting van Donderdag 3 Dcc. DR0NKEMANSR1T. Met noodlottige gevolgen. Gisteren heeft voor de rechtbank het voornaamste bedrijf gespeeld van liet drama, dat op den avond van den 3den Juli op Over- flakkee heeft plaats gehad. De 20-jarige chauf feur H. v. R., die Dinsdag van twee vonnissen van den kantonrechter te Somnielsdijk in appél terecht heeft gestaan, waarbij hij omdat liij in beschonken toestand achter liet stuur, had gezeten, was veroordeeld tot 2 maal 5 dagen hechtenis, stond nu terecht onder ver-I denking van liet veroorzaken van dood door, schuld. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 3 Juli 1931 te Nieuwe Tonge op den Langeweg als bestuurder van een auto daarmede hoogst roekeloos, onvoorzichtig, lichtvaardig en on-; achtzaam, immers niet, althans niet voldoende rekening houdende met een op dien weg op een rijwiel rijdenden persoon J. v. d. Boom, heeft gereden, waardoor hij genoemden v. d. Boom, althans diens fiets met zijn auto heeft aangereden, tengevolge waarvan, alzoo door verdaclites schuld, genoemde v. d. Boom zoo-j danige verwondingen bekwam, dat hij daaraan is overleden. Verdachte gaf toe op 3 Juni met zijn vracht- j auto een Ford te hebben gereden. De auto had een bak, breeder dan de cabine. Ver-j dachte had dien dag alcohol gebruikt, maar' was niet onder den invloed. Hij had ongeveer vier glazen bier gedronken. En een klein glaasje Port. De president, mr. van Vierssen Trip: Weet u niet meer hoeveel u gedronken hebt, omdat u zoo dronken bent geweest? Er zijn getuigen,] die verklaren, dat u limonadeglazen vol Port' hebt gedronken. Verdachte is via den Oostdijk, den Oude-] landschen dijk en den Biermansweg gekomen op den Langen weg, een weg van een meter of drie breed, volgens zijn zeggen, met berm en een sloot er langs. Jacob Kappen zat naast hem. Geslingerd heeft hij niet, hij heeft ge-' reden midden op den weg. Of hij fietsers is tegengekomen, weet hij niet. Hij heeft geen man aangereden. De president: Hebt u zoo goed uitgekeken,' dat u het zou gezien hebben, als u den man had geraakt? i Verdachte; Ja. Verdachte zegt verder, dat de op de calot van zijn auto gevonden moet er reeds lang in1 zat. Hij rijdt nog steeds. De eerste deskundige, dr. E. C. v. Rijssel, had de sectie verricht op het lijk van Jan van den Boom, een man van 57 jaar. Deskundige had op liet lijk aangetroffen een scheur in de milt, buikwonden, links was de borstkas ge heel ingedrukt en waren 10 ribben gebroken. De mogelijkheid bestaat dat deze verwondin gen door aanrijding met een snelrijdenden auto zijn ontstaan, terwijl de aangeredene op een] fiets zat. De verwondingen waren op zichzelf doodelijk. Dé veldwachter J. v. Helden heeft v. d.] Boom liggende in de sloot langs den Langeweg aangetroffen. De sloot was droog. V. d. Boom leefde nog, maar was niet meer in staat iets te zeggen. De weg is 4J M. breed, met bermen van ongeveer J M. Langs den weg staan geen boomen, wel telefoonpalen; v. d. Boom lag1 een meter of dertig voorbij een telefoonpaal. Om half één 's avonds van het ongeluk heeft getuige den verdachte gesproken, deze maakte toen nog den indruk beschonken te zijn. Men heeft getracht verdachte te hooren over de aanrijding, maar hij wist niets daarover te zeggen. Een ter zitting aanwezige klomp is in de woning van v. d. Boom in beslag genomen. Wie getuige die klomp heeft gegeven, weet getuige zich niet meer precies te herinneren. De president wees op getuige's proces-ver baal, waarin staat dat naast v. d. Boom twee klompen zijn gevonden. Een van de klompen, waarop wat verf zat, was een van die twee. Ook de auto van verdachte is door getuige in beslag genomen. Het O.M.: Waarom bent u na het ongeluk dadelijk naar v. R. gegaan? Getuige: Omdat verschillende getuigen mijn aandacht hebben gevestigd op v. R. Op vragen van den verdediger mr. O. de Jong, zeide getuige, dat v. d. Boom gevonden is dichter bij Nieuwe Tonge dan bij Middel- liamis. In de garage van v. R. stonden twee vrachtauto's. De wegen die verdachte heeft gereden voor hij op den Langeweg kwam, waren niet meer dan een meter of drie breed. De inspecteur van den motordienst J. W. J. Moerman had een van de eerste dagen van Juli de auto onderzocht. Claxon, remmen en stuur waren in orde. Aan den auto was van de voornaaf links een streepje roodbruine verf af. Getuige heeft ook de in beslag genomen klomp gezien en meent dat de verf daarop kan gekomen zijn door een draaiende beweging van liet voorwerp, waarmee de klomp in aan raking is geweest. Op den kant zag de laadbak eiuit of er langs geveegd was. Deze laadbak steekt iets uit. Deskundige meent, dat de be stuurder, die deze aanrijding heeft veroorzaakt, dem man heeft moeten zien. Op een vraag van den verdediger zeide deskundige, dat de be schadiging en de plek, waar geen stof was, ook zouden kunnen zijn ontstaan door liet rijden uit een nauwe garage. De auto was een ge bruikte wagen, bak en wielen waren be schadigd, vlekken en roestvlekken zaten er op. Dr. W. v. Rijn, scheikundige, heeft de verf op den klomp onderzocht en die op den auto. Er is geen verschil tusschen beide, liet zijn beide ijzermenies, een gewone ordinaire verf stof. De verf op den klomp paste vrijwel op de moet. Andere ijzerdeclen zijn op den klomp niet gevonden. Het onderzoek van deskundige heeft op 27 Sept. plaats gehad. Verdachte merkte op, dat de indruk op den klomp best van een Fordwiel afkomstig kan zijn. Maar er zijn zooveel Fords. Getuige L. Jordaan had op 3 Juli des avonds 74 uur zonnetijd op den Langeweg gereden. Een vrachtauto is hein voorbijgereden en eveii daarna is liet ongeluk gebeurd. Het was toen nog helder licht. De auto slingerde over den weg. De fietser reed goed rechts van den weg. De auto stoof plotseling op den fietser af, die over zijn rijwiel in de sloot vloog. De inenschen op den auto, die niet zoo hard reed, heeft ge tuige niet gezien. De vrachtauto was van bin nen zwart. Zie vervolg Tweede Blad. VERKOOPINGEN. Op WOENSDAG, 9 December 1931, bij Afslag des avonds 7 uur in het „Hotel MEIJER" te Mlddelharnis: De SCHUUR mei ERF aan den Waterweg te Mlddelharnis groot 4 aren 93 centiaren. Ten verzoeke van de Wed. en kinderen JOHs KRIJTENBERG. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 10 December 1931, des namiddags 2 uur, in het Gebouw „Har monie", Langeweg Sommelsdyk Mlddel harnis, van Roerende Goederen als meu bilair en ander huisraad, w o Buffet, Kasten, Tafels, Stoelen, Boekenkasten, Divan, Ledikanten. Voorts: Gramafoon met platen, Insteekhaard, Schilderijen, Glas werk, enz. Betaling a contant. Deurwaarder GROENENDIJK. Op VRIJDAG, 11 December 1931, by Afslag in het Hotel Jacobs, des namiddags 2 uur, te Oude Tonge, van een nieuw ge bouwd Woonhuis en Schuur, aan den Zuiderlandschen dijk aldaar, in gebruik geweest by H. van Noord Tzn. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG, 16 December 1931 bij Inzet; Op WOENSDAG 23 December 1931 bij Af slag, telkens des namiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommelsdtjk: De perceelen Bouw land in den hoek van den Poppendam- schenweg en den Kladstaartweg in het Oudeland van Sommelsdyk, groot 3.98 20 H.A. (9 gem. 248 roeden S.M in 4 perc. en combinatiën. Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer M. Knöps te Nieuwe- Tonge. Notaris VAN BUUREN. EEN PRAATJE OVER KALK, KIPPEN, enz. Het is nu weer de tyd, om aan onze tuinen een kaikbemesting te geven. Zoowel de ooft- als groentetuin hebben dat noodig. En ook de bloemen zijn dankbaar voor nu en dan een kalkgift. Boomgaarden en groentetuinen geve men om de jaar of drie a vier 25 kg. landbouw- kalk of schelpkalk per are; dat is als regel voldoende. Men werke het, indien mogeiyk, licht onder. Wie alle jaren kalk moet geven, dat is de kippenhouder. Kippen, vooral leg gende, hebben heel veel kalk noodig. In dien tijd moeten ze alle dagen 100 x alle kalk uit hun bloed in de eileider afgeven voor de vorming van een eierschaal. Het is dus duide lijk, dat ze het kalk in een gemakkeiyk opneembaren vorm moeten kunnen krijgen. Nu bevat het gras, gegroeid op kalkriike grond, ook veel kalk en hetzelfde geldt van groentegewassen. Juist in het groenvoer moeten de kippen het kalk opnemen: niet in de vorm van fijne schelpen, als velen meenen; deze zijn niet verteerbaar endoen dezelfden dienst als kleine steentjes in de spiermaag. Dus: geef uw tuin en grasland veel kalkzorgt, dat er kalk door het meel zit. Ook in ondermelk en karnemelk zit kalk. Gebrek aan kalk geeft aanleiding tot het leggen van windeieren, waarmee niet gezegd is, dat dit altijd de oorzaak is. (Adv.) HERT DOODT DRIJVER. Een merkwaardig jachtongelijk is tijdens een drijfjacht op een aan den hertog van Ratibor' behoorend jachtgebied in Polen ge beurd. Toen de drijvers daar een kring gesloten hadden, bleek ziclt daarin een krachtig hert te bevinden, dat plotseling op de drijvers af rende. Het dier stormde op een der drijvers af en stiet dezen liet gewei door liet rechteroog in liet hoofd, zoodat de punt van liet gewei aan liet achterhoofd weer naar buiten kwam. De drijver was op slag dood. Slechts met moeite slaagde men er in liet lijk van liet gewei te bevrijden. EEN BANKROOVER GESTRAFT MET DEN DOOD. Op bet filiaal van een Nieuw-Zeelandsclie bank te Remurea stapte een roover binnen met een zak ill dc band, waarin hetzij een flesch, hetzij zand verborgen was. Hiermee sloeg hij den eenigen bediende op lier kantoor neer waarop hij de brandkast leeghaalde. Ter wijl hij daarmee bezig was, kwam de bediende bij. De roover die dit zag nam dc vlucht. De bediende liep hem achterna en schoot op hem met liet gevolg dat hij dood ter neder viel voor dc voeten van een voorbijgangster die een kreet slaakte ne bezwijmd ineenzeeg.

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 3