öS9r [2 Marktberichten Oïficieele Mededeelingen. Plaatselijk Nieuws PARFUMERIEËN Doosjes ZEEP met ODEUR Eau de Cologne en Parfums Burgerlijke Stand BINNENLAND Leest „Onze Eilanden," ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 2 DECEMBER 1931. 3 t publiek voor de zeer goede orde en stilte e er heden avond geheerscht heeft. Ik roep allen een tot weerziens toe. Ik dank U. VERKOOPINGEN. WOENSDAG, 2 December 1931, by Inzet; WOENSDAG, 9 December 1981, by Afslag telkens des avonds 7 uur in het „Hotel MEIJER" te Middelharnis: De SCHUUR met ERP aan den Waterweg te Middel harnis, groot 4 aren 93 centiaren. Ten verzoeke van de Wed. en kinderen JOHs. KRIJTENBERG. Notaris VAN BUUREN. 5 VRIJDAG, 4 December 1931. by Inzet in het Hotel De Weerd; p VRIJDAG, II December 1931, bij Afslag in het Hotel Jacobs, telkens'des namid dags 2 uur, te Oude ToDge, van een nieuw gebouwd Woonhuis en Schuur, aan den Zuiderlandschen d(jk aldaar, in gebruik geweest bfl H. van Noord Tzn. Notaris AKKERMAN. WOENSDAG, 16 December 1931 bij Inzet p WOENSDAG 23 December 1981 bij Af slag, telkens des namiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommelsdyk: De perceelen Bouw land in den hoek van den Poppendam- schenweg en den Kladstaartweg in het Oudeland van Sommelsdyk, groot 3.9S 20 H.A. (9 gem. 248 roeden S.M in 4 perc. en combinatiën Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer M.Knöps teNieuwe- Tonge. Notaris VAN BUUREN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 30 November. Ter veemarkt raren heden aangevoerd i 450 vette runderen, 44 vette kalveren, 1207 schapen of lamme- en, 925 varkens. De prijzen waren:Koeien 1 24, 31 33 en 37 39 ctkalveren 40— 5, 62J 57$ en 65 67J ct., varkens 17,18 n 19 ct. alles per k.g. De aanvoer van koeien was minder dan iorige week. De handel was traag en de pry- en waren iets lager Een enkel prima exem- aar ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren nog voldoende aangevoerd, vandaar ;een noteering. Vette kalveren met flinken aanvoer. De landel was zeer lui wegens de gesloten i'ransche grens en de hoogere invoerrechten n België. Een enkel best exemplaar ging ïog tot 5 ct. boven noteering. Dezelfde pryzen waren met moeite te hand haven. De aanvoer van schapen en lammeren was zeer groot. Hier was geen handel. De expor teurs durfden niet koopen, omdat zij geen consenten voor Frankrijk hadden. De aanvoer van varkens was niet groot. De pryzen waren lager en de handel was zeer gedrukt. Dit is het gevolg van de groote aanvoeren van Deensch varkensvleesch en de hoogere invoerrechten in België. Zouters niet aangevoerd, dus geen notee ring. Boter, Kaas en Eieren. APELDOORN, 30 November. Eieren. Aan voer 60 000 stuks. Pryzen per lOOstuks f 6.50—7, middelmarkt f 7. Handel kalm. TIEL, 30 Nov. Boter f 1 40—1.45 per K G. Eieren f 5.60 7, per 100. Aanvoer 25.000 eieren. ROERMOND, 30 Nov. Eiermyn. Aanvoer 2.100.000 stuks. Kippeneieren f 6.50-7.50, idem kleine f 4-6, eendeneieren f4-5, de 100 stuks. Granen, Meel, Oliën enz. ROTTERDAM, 30 Nov. Binnenl. granen. Gerst f 6,25—6,75. Haver f 5,76-6,50. Kleine groene erwten f 11-12 f 12,50, overigens van f 7,50-10. Schokkererwten belangrijk lager. Bruine boonen-naar kwaliteit van f 89,50, soms iets meer, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 30 Nov. Buitenl. granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en v. d.Schalk.)Stemming pryshoudend. Rogge 72/3 Russische disp. f 5,10, Canada No. 3 disp. f 5,76. Gerst Canada No. 3 disp. f 116, idem aan gekomen f 113, idem stoomend f 113, 62/3 Zuid-Russische disp. f 112, 62/3 Donau disp. f 112. Haver Canada No. 3, disp. f 6,70, idem aangekomen f 6,50, idem stoomend f 6,40, 52/3 Russische disp. f 6,65, 51 Zuid-Russi sche disp. 6,55. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen f 74 tot f 75, stoomend f 75 76. Donau/Callox disp. f 75, aangekomen f 72. stoomend f 72, La Plata Cinquantins f 82. ROTTERDAM, 30 November. Fijne Zaden. (Boerennoteering):Blauw maanzaad f22-25, karwyzaad f 21123, koolzaad f 12-14, geel mosterdzaad f 13 15, alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen, ROTTERDAM, 30 November. Heden waren de pryzen der aardappelen als volgti Briel- sche eigenheimers f 3.30—3 80, Zeeuwsche blauwe f 4-4.50, id. eigenheimers f 3 f 3.40, id. bonte f 4-4.50, eerstelingen f3- f 3.25, eigenheimers drielingen f2.20—2.60, blauwe f 3.25 3.50, friesche idem i 3 3.40, alles per H L.; Westl. ronde 6 8 ct., per K.G. Met tamelijken aanvoer en trage vraag. AMSTERDAM, 30 November. Aanvoer 1 lading of 850 H.L. aardappelen. De pryzen waren onveranderd. Huiden, Leer, Wol, diversen. ROTTERDAM,30 November. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 1600 K.G. blauw, schoon, 3100 K.G. Holl. geel, 1000 K.G. dauwroot. Door weinig vraag, bleef de aanvoer gering, pryzen konden niet genoteerd worden, wegens onderlinge groote verschillen. Blauw vlas b.v. vau f 0.40—0.80. Schuren der Straten. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van MIDDELHARNIS maken bekend, dat op VRIJDAG 4 DECEMBER 1931 de bewoners van huizen, cle eigenaren van onbewoonde huizen, de bruikers en by gebreke van dien de eigenaren van pakhuizen, stallingen, schuren, tuinen en erven zullen moeten doen schuren de struten en goten, vóór, achter en ter zyde van die gebouwen of erven loopende. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 1 December 1931. De Secretaris, De Burgemeester, Van der MEER, l.s. L. J. den HOLLANDER. M1DDELUAKIS. Donderdagavond 6 30 uur hoopt in de Geref. Gemeente op te treden ds. Van Dijke uit Nieuw-Beyerland enVry- dagavond 6.30 uur in de Cbr. Geref. Kerk ds. Van Ree uit Barendrecht. In de plaats van dhr. Adr. Schellevis Jz.> die als zoodanig heeft bedankt, is tot Ge machtigde in het Kiescollege gekozen dhr. L. v. d. Meide Jz. en dit jaar zijn in de Ned. Herv. Kerk aan de beurt van aftreding ouderling A. Troost en diaken G. van Eek. Het personeel van R.T M. op Flakkee heeft van de directie een schrijven ontvan gen, alsdat het aangezegde ontslag met in gang van 1 Januari, met een maand is op geschort. De heer J. Audsema, onderwijzer aan de Chr. school alhier, komt voor in galyke betrekking op de voordracht aan debyzon- dere school te Numansdorp. Tot helpster in de Bewaarschool is be noemd mej. P. Krijgsman Johs.d. alhier. In de afgeloopen week zijn van hier vervoerd: 1000 H.L. aardappelen, 500balen koepeen en 1900 balen uien. Werkloozen statistiek. Gedurende de week van 23 t/m. 28 Nov. hebben zich by den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkloos doen inschrijven:63veldarbei- ders, 6 timmerlieden, 3 metselaars, 2 schil ders, 3 visschers, 2 opperlieden, 5 transport arbeiders en 1 letterzetter. Totaal 85 per sonen. Loop der bevolking gedurende de maand November 1931: Ingekomen: L. Vis van Noord Amerika; M. C. Moelker van Ooltgensplaat; K. en P. Bakelaar van RotterdamAdr. Bakelaar van Rotterdam; Ant. A M. Schrave van Gouda; J, v. d. Valk van Rotterdam; B. E. Hartog van Sommelsdyk; H v. Beek van Rotter dam; J Sandifort van Melissant; H. Schipper van Maassluis. Vertrokken: Joh. Jordaan naar Sommels dyk; M. J. Klein naar Sommelsdijk; G. v d. Tol naar Ammerstol; B. S. L. Hóssen naar Rotterdam; K. Beber naar Middelburg; G. A. v. d. Wende naar Nieuwe Tonge; J M E v. Baaien naar SommelsdijkH. Kar- dux naar Oude Tonge. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Zondag heeft Flakkee D. C.V. warempel weten te slaan. En dat terwijl D. C. V. ster ker was. Van de 90 minuten dat een voet balwedstrijd duurde heeft D.C.V. er zeker 60 minuten van op Flakkee-helftje gespeeld. Maar achteraan by Flakkee was Fun in een geweldige vorm en deze doelman stelde zich telkens weer zoo tactisch op dat D.C.V.in letterltjken zin geen kans kreeg. En toen ze eens de kans kregen en alleen voor hem stonden göbelde hij den bal op phenominale wijze uit zyn heiligdom Schryver dezes heeft zijn opvolger in het Flakkee-doel mis schien nooit zoo'n zuiver party doelverdedi- gen zien geven als Zondagmiddag. Onze kleine geel-blauwe doelman is den laatsten tyd in een prachtvorm. Daarnaast moetoogenblikkeiyk Bund wor den genoemd, die in den kleedkamer ons rimpels van zorg had gegeven door te ver tellen dat hij allesbehalve fit was. In't veld was hij een rots, een stormram en een voetballer. Eentje die niet wykt, noch van wijken wil weten en met forsche trappen zyn gebied zuivert. Natuuriyk hebben al de overige Flakkee spelers hun best gedaan. De voorhoede van Flakkee was by wijle zeer op dreef en dus uitermate gevaariyk voor D.C.V. De half- linie van Flakkee bepaalt zich te veel tot verdedigen, daardoor moet de voorhoede te veel naar achteren komen om den bal op te halen. De eerste helft van den wedstryd ken merkt zich door overwicht van D.C.V. Van begin af aan. Met uitvallen van Flakkee.Na een kwartier breekt de D C.V. middenvoor door en Fun redt vallende op schitterende wijze. Een bal die dreigt te „zitten" trapt Lajos op den doellijn staande nog net weg. D.C.V., appelleert voor penalty, de scheids rechter laat doorspeelen, geen der grens rechters heeft het gezien. Vlak hierop komt de eenige goal van den wedstryd. By een Flakkee-aanvalishetbin- nentrio der geelblauwen ;zoo fanatiek dat de D.C.V. back niet weet wat hy moet doen. De bal komt voor De Wilde's voet die hard en onhoudbaar via den bovenlat inschiet. D C.V. houdt dapper vol, maar de Flakkee achterhoede is in enorme vorm. Na de rust speelt aanvoerder Hartog links-half. Hy be paalt zich voornameiyk om als 3de backte fuugeeren om de opdringende D.C.V.ers kan sen te ontnemen. D.C.V. verspeelt kansen. Bert de Wilde ziet voor de 2de maal kans een kanonskogel te lossen, de keeper kan den bal nauweiyks stoppen. Een derde kogel vliegt langs den verkeerden kant der paal. Als Van Buuren doorbreekt (luit de scheids rechter abusief voor off-side. Een mooie kans ging verloren. Onder groote spanning komt het einde. D.C.V. teekent protest aan voor penalty. Deze wordt genomen, doch tegen den lat geschoten. Onder uitbundig enthousiasme gaan de geel-blauwen in de kleedkamer zelf overtuigd dat de zwakste in een span nende partij voetbal, gewonnen heeft. De competitie-stand heeft intusschen ver anderingen ondergaan. Niet alleen verloor D.C.V. maar ook Florissant. De stryd om de bovenste plaatsen wordt interessant, voor sprongen worden verminderd; tot het einde toe zal het spannen, men rekene zelf maar eens uit, en zal ontdekken, dat ook Flak kee I nog kansen gaat maken voor 't af- deelingskampioenschap! Al zyn die kansen ook klein. De leidsters moeten elkaar nog ont moeten het wordt nog een onderling „afslachtpartij". Wie zal de gelukkige zyn! Ziehier de ranglyst. Vereeniging Florissant D.C.V H.IO.N Saturnus D.L.v.S Flakkee Charlois Hermandad Erasmus 15 14 13 10 12 12 7 4* 8 1,50 1,40 1,18 1,11 1,09 1,09 o,r 0,50 0,27 2 verliespunten wegens niet opkomen. J. B. 1LE SOORTEN ,\7 UIDCMME5 1 Zip rtWlELHOUV^b^ Boldoot, Cheramy, Cöty, enz. enz. van het eenvoudigste tot het meest luxueuse. per maat, ook 'in de goede kwaliteiten (Adv.) Centrale Veiling voor Goeree &Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 27 November 1931. Bloemkool 3,40 tot 10,70 per lOOstuks. Roode kool 0,50 tot 1,- per 100 stuks. Savoye kool 0,60 tot ƒ6,- per 100 stuks. Knollen 1,— per 100 stuks. Andijvie 0,50 tot 1,— per 100 krop. Prei 1,30 per 100 bos. Spruiten ƒ4,— tot 6,70 per 100 k.g. Kroten ƒ0,50 tot ƒ3,— per 100 bos Stekuien 1,— tot 1,20 per 100 kg. Kleiperen ƒ9,— tot 13,— per 100 k.g. Rietperen ƒ7,— tot 10,30 per 100 k.g. Bergamotten ƒ6,— tot 8,10 per 100 k.g. Goudreinetten 14,50 per 100 k.g. Zoete appelen 2,10 tot ƒ11,— per 100 kg. Kaas (komyne) 0,27 tot 0,32 per pond. Kaas (volvet) 0,43 tot 0,47 per pond. Boter 0,65 per pond. Zatordag 28 November 1931. Uienveiling. GROVE 2,20. GEWONE 2,18 tot 2,31. DRIELINGEN 2,41. PICKLERS 4,26. Alles per- en inclusief baal. Aanvoer 26 000 K.G. Dinsdag 1 December 1931. Uienveiling. GROVE 2,08 tot f 2,26. GEWONE. 2,10 tot 2,18. DRIELINGEN 2,27. PICKLERS 2,30. Alles per- en inclusief de baal. Aanvoer 2.256 k.g. SOMMELSDIJK. Van een ingezetene werd terwyi ihtj een oogenblik in zijn woning vertoefde, zyn flets ontvreemd. Door do politie wordt een onderzoek ingesteld. - Alhier is het eerste schip geladen met gedroogde cichorei van deze campagne en bestemd voor het buitenland. De landbouwknecht D.S. had het onge luk met|zyn handtusschen 'u dorschmachine te geraken, waarby hem een stuk van zyn duim werd afgeknepen. Geneeskundige hulp was noodzakeiyk. DIKK8LAND. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat de straten en goten in deze gemeente moeten worden geschuurd op Vrydag 4 Dec. a.s. voor des namiddags 3 uur. Het Zierikzeesche Dilettanten tooneel" zal op Dinsdag 22 Dec. a s.in de tooneelzaal van den heer Polderman een uitvoering geven met het stuk „zyn Revanche", tooneelspel in 3 bedryven, door J. van Randwyk. Genoemde vereeniging trad verleden jaar met groot succes in dezelfde zaal op met „Phyllis" en we mogen daaruit de zekerheid afleiden dat ook op 22 Dec. de zaal vol zal zyn. Voor verdere byzonderheden verwijzen we naar de advertentie's en aanplakbiljetten die binnenkort zullen verschynen. A.s. Vrydagavond komt St.Nicolaasin de zaal „Odeon" waar de kinderen der Open bare school en de moeders der kinderen aanwezig zullen zijn. Een tooneelstukje zal door de kinderen worden opgevoerd. Maandagavond j.l. is de Christelyke leeszaal, welke in het oude Postkantoor is gevestigd, door Ds. v.d. Wal, alhier officieel geopend. Ook wy hebben enkele oogenbllkken in het gebouw vertoefd en hebben kunnen constateeren dat vooral de leeszaal een byzon- der gezellig karakter heeft. De leestafel biedt plaats aan 12 personen en de meeste Chris telyke bladen lagen reeds ter lezing. De bladen „De Krijgsman" en „de Land- stormer" lagen broederlijk naast „de Banier" en andere Christelyke couranten. Een mooie gaskachel verspreidt voldoende warmte en een sierlijke groote lamp boven de leestafel geeft een prettig licht. Aan de wanden zijn een drietal kleine tafeltjes die zeer zeker voor hen die den geheelen avond rustig willen lezen, benut zullen worden, temeer omdat iedere tafel van een leeslamp is voorzien. De stoelen zyn zeer gemakkeiyk en fraai van stijl. De conversatiezaal ziet er minder gezellig uit door haar eenigszins onrustige indeeling. Voor tydpasseering liggen enkele spellen kaarten (kwartetkaarten), damborden, sny- gereedschap en figuurzagen ter beschikkiDg. HERRINGEN. J.l. Zondag is in den ouder dom van 88 jaren de oudste inwoner dezer gemeente, Marinus Melissant overleden. Tegen Woensdagavond te 7 uur zijn stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk in de consistorie opgeroepen ter verkiezing, wegens periodieke aftreding van een ouder ling en een diaken, respectievelijk de Heeren C. v. Wezel en J. v. d. Wende. Zy, die tot nog toe verzuimden hun zitgelden of andere lasten op de gehouden zitdagen van den Kerkelijken ontvanger der Ned. Herv. Kerk te voldoen, worden daartoe nog in de gelegenheid gesteld dit te zijnen huize te voldoen. Op den op 2 December a.s. in de Ned. Herv. Kerk te houden biddag zal door den Heer O ver weel, Godsdienstonderwijzer, alhier des voormiddags een dankstond voor het gewas worden gehouden, terwijl des avonds een bidstond en tydrede zal worden gehouden in verband met den nood der tyden. Door het gemeentebestuur is de alge- meene jaarlijksche straatschuring bepaald op a.s. Donderdag. De straten moeten dan op dien dag des nam. te 3 uur geschuurd zijn, waarover vau de gemeente een inspectie zal worden gehouden. Door het bestuur van de afd. Het Groene Kruis is besloten het salaris van de magazijn- houdster, wegens het houden der telefoon met den dokter te verhoogen en te brengen op 110,-. GOEDEREEDE. De afgeloopen campagne zijn op de 2 bestaande Fairbanken ruim 8 millioeu suikerbieten gewogen. De gehouden afslag van de verkooping van een Woonhuis ten verzoeke van Mej. Anna Visser is op 910 aangeloopen. In deze gemeente staan 20 werklooze ingeschreven. Zaterdag werden van hier ruim 1400 balen uien verzonden. In de Ned. Herv. Kerk heeft de col lecte voor den dankstond 274 en voor de diakonie 70 opgebracht. De zeevisscher P. Redert had het on geluk zijn geheele vischtuig te verliezen, wat een schade is van 150. De afgeloopen maand zyn hier inge komen J. Bruggeman van Pljnaoker en Pietertje Grinwis van Ouddorp. Vertrokken: Anna Visser naar den Haag en A. Bakelaar naar den Haag. A.s. Zaterdagavond bestaat voor de Ned. Herv. Kerk aangifte voorden H.Doop. OUDDORP. Voor de Ned. Herv. kerk zijn weder herkozen als ouderling en diaken de heeren KI. Voogd en Jb. Aleman. Wegens overtreding der Jachtwet is tegen C. v. H. en J. H procesverbaal op gemaakt. Naar men verneemt zal de arbeider J. v. S. a.s. Woensdag in vryheid worden gesteld. A.s. Woensdagavond te 6.30 uur hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. v. D(jke van Nieuw Beyerland. Alhier staan 68 werkeloozen inge schreven. De heer J. 0. Mierop is benoemd tot Correspondent der Arbeidsbemiddeling. De Dorcas-naaivereeniging zal deze week onderstaande goederen verzenden naar het Geuzengesticht te Brielle: 1 deken, 2 spreien, 12 jongbroekjes, 24 handdoeken, 12 theedoeken, 4 paar kousen, 2 overhemden, 6 nachtjaponnen, 12 zakdoeken, 20 el flanel, 3 pak sajet, 1 pak wol, 12 lakens, 12 el katoen, 12 sloopen en 18 hemden. Deze naaivereeniging heeft in haar 13-jarig bestaan veel goeds gedaanjammer dat door te weinig deelname die vereeniging opgeheven moet worden. Kommer Hollaar had het ongeluk met een zyner handen tusschen een dorsch machine te geraken, waardoor geneeskundige hulp noodzakeiyk was. NIEUWE-TÜNGE. De heer A. Mans, alhier, heeft een woonhuie Btaande aan de De Ruyterstraat gekocht van den heer A. de Gans te Middelharnis. Vanuit deze gemeente werden ver scheept 4800 balen uien, 200 balen koepeen, en 400 H.L. aardappelen. By den heer W. Kievit, alhier, ont stond in de woonkamer een begin van brand. Met eenige emmers water was men het vuur spoedig meester. Verzekering dekt de schade. OUDE TONGE. Onze dorpsgenoot Adr. van Vugt Lz. slaagde dezer dagen tot med. Arts. By den correspondent der arbeidsbe middeling meldden zich vorige week als werkloos aan: 30 landarbeiders en 1 chauf feur. A.s. Woensdagmorgen 10 uur zal op het plein by de Gem. Vergaderzaal aan de Schoolstraat keuring plaats hebben van trek honden. Voetbal. Zondag j.l. speelde „Xerxes" te Geervliet tegen „P.S.V." aldaar. Xerxes kreeg met 5—1 klop. Van dhr. C. BuijsAz. werd dezer dagen een rijwiel ontvreemd. Naar de daders wordt door de politie een onderzoek ingesteld. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening plaats hebben. Doop- vaders kunnen zich as. Vrijdagavond van 7 tot 8 uur vervoegen op de consistorie kamer. OOLTGENSPLAAT. Vorige week werden van hier verscheept 151.950 kilo uien, 38.145 kilo aardappelen en 8000 kilo koepeen. De gemeente-veldwachter werd Vrij dagavond door een tweetal personen, H. K. en W. d. V. uitgejouwd en nrgeschreeuwd. Tegen beide personen is proces-verbaal op gemaakt. Maandag 21 Dec. a s. zal in de Bijz. School een Ouderavond gehouden worden. Als gevolg van het feit, dat de Staat kundig Gereformeerden in het schoolbestuur der Chr. school geen meerderheid meer heb ben, is aan de Hervormde en Gereformeerde jongelings- en meisjesvereeniging weder toe gestaan in bedoelde school te vergaderen. By de Maandag gehouden stemming voor 2 leden in het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk, werden de volgende stemmen uitgebracht: C. D. Birkhoff 62 stemmen, J. Korteweg 20 stemmen, Magch. de Vos 15 stemmen, A. J. G. van Rossum 13 stemmen, Corst. Korteweg 2 stemmen, C. van Kempen 2 stemmen, A. Klein 2 stemmen, A. de Bruin 2 stemmen, Andr. den Braber 1 stem, J. W. van der Linde 2 stemmen, Jan Hage 2 stemmen, P. Troost Dzn. 1 stem, A. de Vries 3 stemmen, A. Remus 1 stem, van onwaarde 7 stemmen, blanco 1 stem. Gekozen C. D. Birkhoff. Herstemming moet plaats hebben tus schen J. Korteweg en Magch. de Vos. DEN BOMMEL. Donderdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden ds E. V. J. Japchen te St. Maartensdijk, be roepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Mej. R. moest Vrijdag plotseling naar het Ziekenhuis vervoerd worden om een operatie te ondergaan. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 27 November 1931. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „Oostvoorne". Prei 1,10 tot 4,— per 100 bos. Blauwe druiven 0,45 tot 0,56 per k.g. Boonen stoksny 0,55 per k.g. Peen 1,60 tot 4,90 per 100 k.g. Kroten 1,30 tot 2,40 per 100 k.g. Witlof f 10,per 100 k.g. Kool (roode) 3,10 tot. ƒ5,— per lOOstuks. (savoye) ƒ1,— tot ƒ5,10 per 100 stuks. Bloemkool 1,30 tot ƒ7,— per lOOstuks. Boerenkool 0,13 tot 0,26 per krat. Andyvie 1,— tot 2,30 per 100 krop. Uien 4,50 per 100 k.g. Tafelperen 12,- tot 30,— per 100 k.g. Tafelappelen ƒ9, tot 26,- per 100kg. Keukenappelen 2, tot 14, per 100 k.g. Keukenperen ƒ3,— tot. 12,—per 100 k.g. Spruiten 2,— tot 11,— per 100 k.g. Knolselderij 1,70 per 100 st. Mispels 0,16 tot f 0,20 per k.g. Kipeieren (netto) ƒ5,50 tot ƒ6,20 per lOOst. Kleine eieren 4,10 per 100 st. Aanvoer 20648 stuks. HERRINGEN. Ondertrouwd: Jacob Adrianus van der Velde jm. 27 j. en Johanna Maria du Pree jd. 20 j. (MeliBsant). Overleden: KaatjeGuldemeester 87j. wed. van J. Dale; MariDUS MeliSBant, 88j.wedn. van Geeltje Bouwens. GOEDEREEDE. Geboren: Lyntje, d. v. K. TaniBen J.van Huizen. Gehuwd: H. Hoogmoed 24 j. en A. Bake laar 24 j. Overleden: Joh. Tanis 49 j., echtgenoot van J. den Eerzamen. DEN BOMMEL. Bevallen: M. v. d. Maden Jacobs, zoon „zyt niemand iets schuldig De kerkeraad vaD de Ned. Herv. gemeente te Utrecht heeft in het Utrechtsche Predi kantenblad een vermaning aan de leden der gemeente geplaatst: „Herhaaldeiyk - aldus de kerkeraad „wordt gesproken over den nood, die in vele kringen heerscht tenge volge van de malaise; allerwegen zocht men naar middelen om dien nood te lenigen. Het betalen van de rekeningen, en het niet maken van schuld mag ongetwijfeld een middel genoemd worden, dat op dit terrein helpen kan. Laat ons denken aan het be kende Schriftwoord: „Zy t niemand iets schul dig, dan elkander lief te hebben"." 8TR00PËRSDRAMA. Drie jonge mannen dood in een kuil gevonden. Uit Echt (Limburg) wordt gemeldt: Vrydagnacht heeft zich hier een vreeseltjk stroopersdrama afgespeeld Drie boerenjon gens, de 27-jorige Frans Webrens en de twee gebroeders Kersten, 24 en 19 jaar oud, zijn Vrydagavond uitgegaan om in de bosschen in de buurt wild te schieten. De jongens zijn niet teruggekeerd. Zaterdag heeft men reeds naar hen gezocht. Zondagmorgen zyn opnieuw een veertig personen op zoek uitgegaan. NalaDg zoeken is men op ongeveer 200 meter afstand van de woningen gekomen bij een versch ge dolven kuil, welke met mos bestrooid was. Men ging aan het graven en vond vrij spoedig de petten van de vermiste jongemannen. Na geruimen tyd verder te hebben doorgegraven, vond men ten slotte de drie iyken. Alle drie slachtoffers waren met kogels doodgeschoten. Onmiddellijk werd de justitie te Roermond gewaarschuwd, die weldra ter plaatse ver scheen om een onderzoek in te stellen. De lijken werden naar het gemeentehuis te Echt overgebracht. De opschudding, die dit drama te Echt heeft veroorzaakt, is buitengewoon groot. Dit drama doet herinneren aan de ver dwijning in Augustus van dit jaar vaD zekeren Roebroeck, eveneens afkomstig uit Echt. Vau hem heeft men nooit meer iets gehoord. Men zegt nu, dat deze persoon wel op dezelfde wijze gedood zou kunnen zijn, als de slacht; offers van Vrijdagnacht. VERGETEN TE BEGRAVEN. 's-GRAVENHAGE, 28 Nov. - Een niet alledaagsch voorval heeft in Scheveningen groot opzien gebaard. Vrijdag 13 November j.l. overreed te Scheveningen in de Jurriaan Kokstraat de 50-jarige hulpportier van het Victoria-paviljoen te Scheveningen, den heer A. v. d. Akker, die daarby gedood werd. Hij woonde op kamers en daar hij geen familie bezat en onvermogend was, werd het stoffe lijk overschot Maandag 15 November naar het Ujkenhuisje op de Algemeene Begraaf plaats gebracht om voor rekening der ge meente ter aarde te worden besteld. Dertien dagen na het overlijden van v. d. A. kreeg de portier van het Victoria-paviljoen te Sche veningen tot zyn niet geringe verbazing het verzoek der Haagscbe rechersche, of hij op de Algemeene Begraafplaats wilde komen om het lijk van v. d. A. te willen identificeeren. De portier voelde daar eerst niet veel voor, maar ten slotte ging hij toch mee. In het ïykenhuisje werd hem daarop het stoffelijk overschot getoond, dat nog steeds ongekist boven de aarde stond en dat hfi herkende als van wyien A. v. d. A. Daarop heeft nog denzelfden dag de teraardebestelling plaats gehad. Door onbegrypelljk nonchalance heeft men het ïyk dertien dagen boven aarde laten staan, vermoedelijk omdat vergeten was de noodige formaliteiten te vervullen om tot begrafenis voor gemeenterekening te kunnen overgaan, waartoe de burgemeester opdracht moet .verleenen. De recherche heeft, toen haar Vrijdag de zaak bekend werd, direct ingegrepen. De begrafeniswet bepaalt, dat de begrafenis niet later mag geschieden dan op den vyfden dag van het overlijden, tenzy de burgemeester schriftelyke opheffing van deze bepaling verleent. Voorts is voorgeschre ven, dat lijken van onvermogenden. voor zoover diaconie, armbestuur e d. of het rlik daarvoor niet zorgen, op kosten der gemeente begraven moeten worden. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkeloosheid. amm

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 3