VERKOOPINGEN. Officieele Mededeelinger Marktberichten Schuren der Straten. Plaatselijk Nieuws ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 2 DECEMBER 1931. staat inzenden, hoeveel arbeiders hebben gewerkt en hoeveel uur arbeid het totaal be haagt. De heer Vogelaar: Is er geen dagloon be paald? De Voorzitter: Het loon bedraagt 24 cent per uur. by een arbeidsdag van 6 uur wordt dat 1.41 ot S64 per week, plua 20 cent laarzengeld is 8.64 en 1.20 wordt 9.81. De heer v. Nieuwenhuize meent dat het laarzengeld volgens een verordening op drie en eenderde cent per uur is bepaald. De Voorzitter: Dat komt uit. DatisSOet. Per uur kan het ook worden gerekend. De heer Vogelaar heeft voorhooren lezen, dat planken, kruiwagens etc. voor rekening der gemeente zijn, maar spr. meent dat er toch voldoende aanwezig waren. De Voorzitter antwoordt, dat die formule er in hoort, maar dat, ze gebruikt mogen worden op conditie, datf de schade voor de gemeente is. De heer Tol: Ik vind den arbeidsdag wat lang. De Voorz. Zes uur?? Te lang?? De heer Tol: Ja, want zes uur werken is onmogelijk. De Voorz.: Waarom? De heer TolDat is de gewoonte bij de boeren ook niet. Da Voorz.: Laat dat nu schieten. Torn er niet te veel aan. Geven de boeren ook 9,84 per week? De heer TolMaar daar is laarzengeld bij De Voorz. 8,64 dan. Valt U daar niet te veel op, zegt spr. We hebben er zooveel moeite aan gedaan. De heer Tol houdt het er voor, dat zes uren te lang is. Spreker wilde dan een hooger uurloon of daggeld. Weth. Nieuwenhuize: 't Is/op den winter dag gerekend, 6 uur. De heer Tol: 's Ochtends 7 uur van huis en 5 uur thuis, kan men nooit 6 uur werken met schaftijd er af. De heer Van Dijk: Dat is waar: Dan schiet er maar vijf uren over. Spreker wil een voorstel doen. De Voorz.: Neem nu niet te veel noten op Uw zang. We hebben nu de samenwer king met Rijk en gemeente, dus moesten we dankbaar zijn. De heer Struik: Ja, want als we tot ƒ2000 komen, dan hebben we eigenlijk 50pCt,als gemeente te betalen. Voorts vindt spreker bij'ö uren werk, 4-5 schaftuur en loopen mede, wel wat lang. Dat kan minder zegt spreker. De heer Van Dijk rekent uit 2 uur schaft tijd, en wil daar 1 uur van maken. Dan wil spreker voorts het loon van 21 op 25 ct. brengen. De heer Struik: Van begin af weten wij, dat we niet boven het plaatselijk loon mogen. De Voorz. De domeinen houden hun werk methode vast en werken, zooals dat op de gorzen gewoonte is. Die houden geen rekening met boeren-gewoonten. Twijfelachtig is het, of voorgestelde ver anderingen doorgaan en bovendien duurt het weer zoo lang. De heer Vogelaar zou het zoo willen regelen, dat toch nagenoeg 6 uur kan ge werkt worden. De Voorz Wjj hebben niets te regelen. Het toezicht is immers bij het domein. De heer Tol: Ondertusschen zullen de menschen sen uur langer moeten werken. De gemeente is er mee gebaat, maar de menschen zyn de dupe. De Voorz.: Ik weet niet of U zich zoo mag uitdrukken. De heer Kort! Ik meen, dat Tol het van een verkeerden kant beziet. De heer TolDat is mogelijk. De heer KortDe heer Tol doet het voor komen alsof de arbeiders werken in het belang der gemeente. Het is juist andersom. De gemeente geeft werk in het belang der arbeiders. Nu stelt de heer Van Dyk voor het loon met 1 ct. per uur te verhoogen, of een ge lijkstelling met het plaatselijk loon. Daar valt over te praten. Maar wat zal het resultaat zijn Veertien dagen wachten! Spreker zou er daarom vooral niet aan tornen. De Voorz.: Ik meen dat het juist de heer Tol was, die in de vorige vergadering zoo veel spoed wou betrachten met het werk. De heer TolIk wist toen nog niets van het loon. Anders had ik het toen a! gezegd. De Voorz.Het loon wordt vastgesteld door het domein. De heer Tol: Ze kunnen het loon wel op 20 ct. zetten. Ik weet zeker dat er arbeiders' zijn, die niet gaan werken voor dat loon, en die het nog doeD, doen het met tegenzin. De Voorz. staat verbaasd dat de werk verschaffing zoo weinig op prijs gesteld wordt. De heer StruijkNu gaat men alles in de war schoppen waar B. en W. van Sep tember af zooveel moeite aan gedaan hebben. De Voorz. i Nogmaals, het domein stelt het loon vast. De voorz.: Dan moet U botweg zeggen, ik wil niet bij de domeinen werken. Afge- loopen De heer Tol: Ik wil een andere regeling verzoeken I De voorz.: Dan moet U dat maar doen. Ik niet. Dhr. Vogelaari Aan den nieuwen weg was men toch ook op tijd van en aan het werk. 01 men al uit Stellendam kwam, tyd was tijd en men kreeg niet meer. De heer Toll Die vergelijking gaat niet op. Daar verdiende men een goed uurloon. Hier niet. De heer VogelaarMaar hier is 't noodzaak I De heer Tol wil met de commissie orer leg plegen. De voorz.: De raad moet besluiten en niet de commissie. De heer Tol vindt dat de arbeiders er in de eerste plaats mee te maken hebben. De heer Kort: Het is een zaak tusacheu Rijk en Gemeente. De heer Vogelaar stelt voor het contract te accepteeren en dan te zien liet loon van 24 op 25 te brengen. De heer Tol heeft nog wat. HU informeert of de menschen een heelen dag kunnen wer ken en of er rekening is gehouden met het hooge water. Van verschillende zijden wordt hierop ge antwoord dat een regeling is getroffen, bji hoog water aan de kaden te werken. De heer Tol informeert of de menschen gelegenheid hebben om in te eten. De voorz, antwoordt dat er een keet staat De heer Van Dijk (S.G.P.) dient het vol gende voorstel in: Mijnheer de Voorzitter! Ik zou voor willen stellen dat het verboden is op en onder het werk den tijd door te brengen met kaart-, dobbel- en verdere aanver wante spelen. Redenen waarom? Ten le. Omdat zulke spelen in strijd zijn met Gods geopenbaardeu wil; ten 2e.zielverwoestend zijn voor den menschj ten 3é. onaange naam voor degenen, die willen buigen voor Gods wil en wet. Men moge nu wel zeg gen, dat zal zoo'n vaart nietloopen,Mijn heer de Voorzitter I Ik heb ruim 60 jaar in de wereld vertoefd, dus weet ook wel, wat er zoo al omgaat, vooral op die z.g. buitenwerken. Dus spreek ik den wensch uit, dat het gemeentebestuur het verbiedt en de noodige controle er over houdt of zal laten houden, zoodat deze dingen niet gebeuren. De Voorz Eerst moeten wij het contract accepteeren, eer we Uw voorstel behandelen. De heer Van Dijk meent, dat dit reeds gebeurd was en vraagt excuus voor zjjn voorbarigheid. Allen verklaren zich voor het werk te accepteeren. De Voorz. brengt het voorstel van Dijk aan de orde. De heer Vogelaar denkt dat erweinigtijd zal zijn om te kaarten. Ieder mensch zal voorts tegen dobbelspel zijn. De schafttijd is om te rusten. De Voorz. gaat over tot stemming. De heer Nieuwenhuize is eerst aan de beurt. •De heer Nieuwenhuize toont zich zeer twijfelachtig. Spreker motiveert zjjn stem, en zegt dat bij hem ook wel eens met centen wordt gegooid, rond centje geschoven etc. De Voorz.: Dus? Voor of tegen? De heer Van 't Hoff (S.D.A.P.) werpt in 't midden, dat dit toch niet tegen te gaan is. De heer v. Nieuwenhuize: Ik ben natuur lijk tegen hazardspel, vloeken e, d. De heer Kort zegt dat niemand bezwaar zou maken, tegen van Dijk's voorstel, als het anders geformuleerd was. De heer Struijk kan zich er des te beter bij aanpassen omdat alles bij name is ge noemd. De heer v. Nieuwenhuize vreest, dat het verbod zeer moeilijk toe te passen is. De Voorz.: Dus U bent er tegen? De heer v. Nieuwenhuize: Ik ga er ver mee, maar... De Voorzitter: Dus U gaat nietaccoord? De heer v. Nieuwenhuize: Ik hoop, dat van Dijk het me niet kwalijk neemt, maar. In huis kan men voorstellen en regeeren zoo men wil, maar onder een clubje men schen is het moeilijk. By stemming wordt het voorstel verwor pen met 4 3 stemmen. Vóór de heeren van Dijk, Vogelaar en Struijk. Tegen de heeren van Nieuwenhuize de 2 S D.A.P.-ëers en Kort. De heer Kort komt met een nieuw voor stel en wil verbieden de dingen, die in strijd zijn met God en zijn gebod en met de eer baarheid. De Voorzitter: Dat is zoo rekbaar. De heer v. Nieuwenhuize: Dat doen wij allen, als zondige menschen. Dat is't zelfde als van Dyk. De heer Kort vindt het de plaats niet, om daarover te gaan debatteeren. De Voorz. wil een goed omlijnd voorstel. De heer Kort zegt dat spel zondig en niet zondig kan zyn. Spreker komt met deze redactie, dat geen dingen of handelingen zullen gebeuren, die in stryd zijn met de openbare eer, of krenkend voor andersden kenden. De heer v. Nieuwenhuize zou het daarmee eens kunnen zijn. De Voorz.: Krenkend, dat is ook weer zoo rekbaar. De heer van Dijk meent, al heeft hij het maar op z(jn arbeiders uitgedrukt het nog bij het rechte eind te hebben. Kaartspel is een verderfelijk kwaad en ook zielver- woestend. De Voorz. zou geen grens weten testellen. De heer van Dijk: Da grens Iemand die niet buigt voSr God en zyn Woord, die weet van geen grens, maar neemt hier en daar maar een stuk uit. Maar die wel buigt, die zift niet, maar ziet in al die spelen zonde. De heer Tol: Dan moet je er maar een dominé bijzetten I De heer Van Dijk: Dat is niet noodig.Ik ben voorman geweest, maar 't is by mij nooit gebeurd en ik ben geen dominé. De heer Vogelaar: Laten we het kaartspel verbieden. Dat is 't begin van kwaad. De Voorz.i Dan doen ze een ander gok spelletje zonder kaarten. De beer Vogelaar zegt, dat kaartspel ook nog belemmerend is, wanneer ze aan 'twerk zjjn. Dat vloeit door. De Voorz. vraagt dan een good geformu leerd voorstel. De heer Struyk: 't is niet anders te for muleeren, als Van Dyk het deed. De heer Vogelaar verbiedt het spelen. De heer Van Dyk wil geen namen noe men, maar weet, dat er in die keet dingen j gedaan zyn, die geen daglicht mogen zien, De Voorz.: Is er een ander voorstel? De heer Kort: Ik heb een voorstel gedaan De Voorz.: Wat is nu krenkend? Er zijn meuschen die het krenkend vinden als ze iemand naar de Roomsche kerk zien gaan. Anderen vinden dat weer niet. De heer Kort vindt krenkend hetzelfde als beleedigend. De Voorz, ziet daar nog veel verschil in. Tenslotte gaat men over tot stemming. De heer Struyk is er tegen omdat hy met half water en half melk niet tevreden is. Het eerste voorstel was goed. De heer Van Dijk wil om die reden ook tegen stemmen en de heer Vogelaar meent dat dit voorstel niet ver genoeg gaat. Wordt verworpen met 4 voor en 3 togen. Voor de heeren Kort, Van Nieuwenhuize en Van 't Hoff. Tegen de heeren Struyk, Van Dijk, Voge laar en Tol. Dan sluiting. Spoedeiscliende vergadering der Gemeente raad van Dirkslaud op Vrijdagavond 27 Nov. j.l. Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen werd met algemeene stemmen de heer A. C. Priem van Renesse benoemd tot onderwyzer aan de Openb. School, Voorlezing werd gedaan van een brief van den Min. van Binnenl. Zaken, waarin werd meegedeeld, dat het percentage dat het rijk by draagt in de periode van werkverschaffing vanaf 1 Mei tot 2 Jan. 1932,25 bedraagt, Een brief van denzelfden Minister be helsde de mededeeling, dat het door den Raad vastgestelde steunbesluit voor land arbeiders geldt vanaf 22 Nóv. tot 2 Jan. 1932. Als verlenging noodig is, verlangd de Minister opgave van het juiste aantal werkloozen. Hy kan zich vereenigen met een maximum van 80 van het gemiddelde loon benevens voor hen die het noodig hebben f 1, toeslag voor brandstof. Hij heeft tevens geen be zwaar dat de door den Raad benoemde com missie de steunregeling uitvoert. De Voorz. zegt, dat door het besluit van den Minister de grondbedragen der uitkee- ring verlaagd zullen moeten worden en zou dan voor ongeorg. gesteld moeten worden op f 5,50 tot f7,50 met f0,50 toeslag voor kolen en voor de georganiseerden van f 6,— tot f 8,60 met denzelfden toeslag. De Bonte betóbgt dat er in Den Haag vreemde opvattingen op na worden gehou den. De Minister toch verlaagd eigendun kelijk het loonpercentage van 85 op 80 voor georganiseerden. Er wordt nu welkolengeld verstrekt, maar dat krygen alleen zy waar van de commissie oordeeld dat die gezinnen het noodig hebben, waardoor weer de armen zorg om de deur komt kijken. Het karakter der steunregeling wordt hierdoor geheel veranderd. Het doet spreker echter genoegen dat het verschil van steun voor georg. en ongeorg. gelijk blijft. Daar deze steunregeling slechts geldt tot 2 Jan., behoudt hij zich het recht voor om dan met de noodige wyzi- gingen te komen. De Voorz. antwoordt dat niet de minister eerst 85 had toegezegd, maar dit een gevolg was van de door hem en de Secr. gevoerde bespreking met het betrokken departements hoofd. Op de vraag van De Bonte wanneer de steunregeling in werking treedt, antwoordt de voorzitter „heel gauw". De Bonte vindt dat laatste zeer rekbaar en bovendien zou bij inwerkingtreden een week wachttyd gevoegd kunnen worden, wat spreker niet wenschelijk acht, omdat zeer velen al langen tijd werkloos zijn. Hij steit daarom voor de eerste uitkeering te doen ischieden op Zaterdag 5 Dec a.s. De voorz. zegt dat dit ook zijn plan was, maar die tyd afhankelijk gesteld moet wor den by de verdere geheime besprekingen. Nadat Roodzand (Weth.) had gezegd, dat door B. en W. in hun vergadering dezelfde datum genoemd was, sluit de Voorz. de openb. verg. om over te gaan in comité- generaal. Ambtsjubileum Gemeenteveldwachter A. Neele te Goedereede, Op 20 November 1.1. was het 25 jaar ge leden dat den heer A. Neele als gemeente veldwachter te Goedereede in dienst trad. In verband hiermede was door de studie- vereenigiDg van gemeenteveldwachters op Goeree-Overflakkee ter zijner complimen teering, in de Raadzaal van het Gemeente huis te Goedereede een vergadering belegd. Aldaar waren aanwezig, den EdelAcht- baren Heer Burgemeester dier gemeente, afgevaardigden van de Afdeeling Zuid-Hol- landsche eilanden van den Bond van Politie personeel in Nederland, en verdere genoo- digden. Nadat den jubilaris met echtgenoot en zoon door de Heeren Van Antwerpen en Guerand de zaal was binnengeleid, nam den Heer Burgemeester het woord, en liet in hartelijk en gevoelvolle woorden de verdiensten van den jubilaris de revue passeeren, hem schet sende als een goed en plichtsgetrouw amb tenaar, er nog op wyzende dat het ambt van politieman altijd niet medevalt, het gaat zeer moeilyk het ieder naar den zin te maken, en wordt het werken der politie door velen wel eens onrechtmatig becritiseerd, terwijl h(j de hoop uitsprak dat hy Neele met ztjn gezin tot in lengte van dagen de beste ge zondheid zou mogen genieten. Hierna bood hy den jubilaris namens de gemeenteraad een enveiloppe met inhoud aan om van den inhoud zulks ter aandenken het een of ander aan te koopen. Alsnu was aan het woord den heer H. Dirx, gemeentveldwachter te Middelharnis, dio namens de Afdeeling Zuid-Hollandsche eilanden van den Bond van Politiepersoneel in Nederland, onder zeer hartelyke bewoor dingen, don Jubilaris een eikenhouten stoel aanbood, de wensch uitsprekende dat hy hiervan nog een lange reeks van jaren ge bruik zal mogen maken. Alsnu was aan het woord den heep,C. J, Loof, gemeenteveldwachter te Ouddorp, die o.m. het volgende sprak: Toen ons bekend werd dat U op 26 No vember Uw ambtsjubileum zoudt vieren, werd door ons als vereeniging besloten om dezen dag niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Dus geachte Collega, echtgenoot en zoon. Ik gevoel my voor de aangename en ver eerende taak gesteld, als voorzitter der stu- dievereeniging, namens Uwe collega's geluk te wenschen met dit Uw zilveren ambts jubileum. En Collega ge zult nu b(j het be reiken van deze myipaal nog wel eens een blik achterwaarts hebben geslagen op den door U afgelegden levensweg, want uw pad zal wel niet altyd op rozen zyn gegaan, en de zon zal ook wel eens achter de wolken zijn gegaan, maar toch is het voor U en de Uwen een groot voorrecht, dat ge in een goede gezondheid, krachtig naar lichaam en geest vol belangstelling te midden van Uw Burgemeester, de Secretaris der gemeente, Uw Collega's en verdere genoodigden moogt vieren. Voorts werd door hem en wel in dicht maat een terugblik geslagen op den door den jubilaris afgelegen levensweg. Nu als blijk van erkentenis moge ik namens de vereeniging studieclub aanbieden een boekenkast, die naar wij hopen een eere plaats in uw woning zal mogen innemen, zoodat wanneer ge in deze boekenkast moet wezen, steeds zult mogen gedenken aan ons als Collega's Uwerzijds Ook U echtgenoot en zoon met deze voor uw man en vader zoo beugelijken dag. Ten slotte spreek ik den wensch uit, dat het U nog vele jaren moge geschonken worden, en dan wanneer de tijd aanbreekt om met pensioen te gaan, met voldoening zult mogen terugzien op den door U afge legden politieloopbaan, en een rustig bur- geriyk leven zult mogen erlangen. Nog werd het woord gevoerd door den Burgemeester, die hem namens hem en den Secretaris der gemeente, den heer G, Tams, met een harteiyk en opwekkend woord een electrisehe voetstoof aanbood. Door den jubilaris werden ook namens zyn echtgenoote en zoon de sprekers dank gezegd voor de tot hun gesproken hartelyke woorden en voor de aanbieding van de stof felijke bewijzen van belangstelling. Hierna werd nog geruimen tyd, en wel in feestelijke stemming, bij elkander ge bleven, terwijl de wijn werd rondgediend. Uitvoering Zangvereeniging „Hallelua" te Ouddorp. Donderdagavond 26 November werd door de Chr. zangvereeniging „Hallelua", directeur den heer M. Boelaars in het lokaal der Oude school een zanguitvoering gegeven. Aanwezig waren ruim 120 bezoekers dat wat betreft den eersten avond, en gezien de tijdsomstandigheden als zeer goed mag genoemd worden. Door den Voorzitter den heer J. Sandifort werd deze bijeenkomst geopend en sprak ongeveer het navolgende: Geachte aanwezigen! Ik roep U allen een hartelijk welkom toe, in het byzonder de afgevaardigden onzer zusterverenigingen. Met de geachte medewerking van den heer Burgemeester, om ons dezen avond vergun ning te verleenen, deze uitvoering te mogen houden, brengen wij hem van deze plaats een woord van dank, onzen spijt uitdruk kende dat hij wegens bijzondere omstandig heden hier niet tegenwoordig kon wezen. En geacht publiek, ik hoop dat dezen avond een goed verloop zal mogen hebben, dat een ieder hetzij jong of oud, zal medewerken om dezen avond zoo goed moge lijk te doen slagen, zoodat het dan zoowel voor ons als voor het publiek, gegeven moge zijn, Zaterdagavond wederom een uitvoering te mogen geven. Alsnu geef ik de leiding aan den heer Directeur den heer Boelaars. Hierna werd begonnen met het afwerken van het programma. De door de vereeniging gezongen nummers werden alle goed gezongen, maar toch moge als zeer goed gezongen zy'nde genoemd wor den, teneerste no. 2 van het program „Aan den schoonen blauwen Don au", welk met pianobegeleiding van Mej. P. van den Doel zeer accuraat werd uitgevoerd, ten 2e „de Veerman" en ten 3e „Spreekwoorden". Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd opgevoerd de voordracht getiteld „de familie Donselaar" in drie be- dry'ven, hetgeen door de medespelenden zeer goed werd vertolkt, terwijl daarna door enkele leden der zang nog enkele voordrach ten werden ten beste gegeven, waarbij wel uitblonk den heer J. Sandifort met zjjn zelf- bewerkte en voorgedragen fluitmelodiën. Door den Voorzitter werd nu dank ge bracht aan den Directeur der vereeniging, voor zyn goede leiding, den leden die het tooneelstuk hebben opgevoerd, de leden der zang in zyn geheel en Mej. P. van den Doel voor haar toewyding en tyd die ze besteedt heeft, wat betreft het pianospel en mag ik als blijk van erkentenis U Mej. van den Doel uil naam der vereeniging aanbieden deze twee muziekboeken, hopende dat ge hiervan een nuttig gebruik zult mogen maken, en het publiek voor de zeer goede orde en Btilte die er heden avond geheel scht heeft. Ik roep U allen een tot weerziens toe. Ik dank U. Op WOENSDAG, 2 December 1931, by Inzet; Op WOENSDAG, 9 December 1931, bij Afslag telkens des avonds 7 uur in het „Hotel MEIJER" te Middelharnis: De SCHUUR met ERF aan den Waterweg te Middel harnis, groot 4 aren 93 centiaren. Ten verzoeke van de Wed. en kinderen JOHs. KRIJT'ENBERG. Notaris VAN BUUREN. Op VRIJDAG, 4 December 1931. by Inzet in het Hotel De Weerd; Op VRIJDAG, 11 December 1931, by Afslag in het Hotel Jacobs, telkens'des namid dags 2 uur, te Oude Tonge, van een nieuw gebouwd Woonhuis en Schuur, aan den Zuiderlandschen dijk aldaar, in gebruik geweest by H. van Noord Tzn. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG, 16 December 1931 by Inzet; Op WOENSDAG 23 December 1931 bij Af slag, telkens des namiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommelsdyk: De perceelen Bouw land in den hoek van den Poppendam- schenweg en den KJadstaartweg in het Oudeland van Sommelsdyk, groot 3.98 20 H.A, (9 gem. 248 roeden S.Min 4 perc. en combinatiën. Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer-M. Knöps te Nieuwe- Tonge. Notaris VAN BUUREN. Huiden, Leer, Wol, diversen. ROTTERDAM,30 November. Vlas. (Opjj van de marktmeesters). Aanvoer 1600 blauw, schoon, 3100 K.G. Holl. geel, 1 K.G. dauwroot. Door weinig vraag, bleel aanvoer gering, pryzen konden niet genote worden, wegens onderlinge groote verschilj Blauw vlas b.v. van I 0,40—0.80. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 30 No vember. Ter veemarkt waren beden aangevoerd 1450 vette runderen, 244 vette kalveren, 1207 schapen of Jamme ren, 925 varkens. De prijzen waren:Koeien 19—24, 31 33 en 37 39 ctkalveren 40— 45, 52J-57J 6D 65-67J ct., varkens 17,18 en 19 ct. alles per k.g. De aanvoer van koeien was minder dan vorige week. De handel was traag en de pry zen waren iets lager. Een enkel prima exem- laar ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren nog voldoende aangevoerd, vandaar geen noteering. Vette kalveren met flinken aanvoer. De handel was zeer lui wegens de gesloten Fransche grens en de hoogere invoerrechten in België. Een enkel best exemplaar ging nog tot 5 ct. boven noteering. Dezelfde prijzen waren met moeite te hand haven. De aanvoer van schapen en lammeren was zeer groot. Hier was geen handel. De expor teurs durfden niet koopen, omdat zy geen consenten voor Frankrijk hadden. De aanvoer van varkeDS was niet groot. De pryzen waren lager en de handel was zeer gedrukt. Dit is het gevolg van de groote aanvoeren van Deensch varkensvleesch en de hoogere invoerrechten in België. Zouters niet aangevoerd, dus geen notee ring. Boter, Kaas en Eieren, APELDOORN, 30 November. Eieren. Aan voer 60.000 stuks. Prijzen per 100 stuks f 6.50-7, middelmarkt f 7. Handel kalm. TIEL, 30 Nov. Boter f I 40-1.45 per K G. Eieren f 6.60-7, per 100. Aanvoer 25.000 eieren. ROERMOND, 30 Nov. Eiermy'n. Aanvoer 2.100.000 stuks. Kippeneieren f 6.50-7.50, idem kleine f 4-6, eendeneieren f4-5, de 100 stuks. Granen, Meel, Oliën enz. ROTTERDAM, 30 Nov. Binnenl. granen Gerst f 6,25-6,75. Haver f 5,75-6,50. Kleine groene erwten f 11-12 a f 12,50, overigens van f 7,50-10. Schokkererwten belaDgrijk lager. Bruine boonerrnaar kwaliteit van f 8—9,50, soms iets meer, alles per 100 kg, ROTTERDAM, 30 Nov. Buitenl. granen, (Bericht van de makelaars Hagenbeek en v. d. Schalk.) Stemming prijshoudend. Rogge 72/3 Russische disp. f 5,10, Canada No. 3 disp. f 5,75. Gerst Canada No. 3 disp. f 116, idem aan gekomen f 113, idem stoomend f 113, 62/3 Zuid-Russische disp. f 112, 62/3 Donau disp, f 112. Haver Canada No. 3, disp. f 6,70, idem •ngekomen f 6,50, idem stoomend f 6,40, 52/3 Russische disp. f 6,65, 51 Zuid-Russi sche disp. 6,55. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen f 74 tot f 75, stoomend f 76—76. Donau/Callox disp. f 75, aangekomen f 72. stoomend f 72, La Plata Cinquantins f 82. ROTTERDAM, 30 November. Fijne Zaden. (Boerennoteering): Blauw maanzaad f22-26, karwijzaad f 21123, koolzaad f 12-14, geel mosterdzaad f 13-15, alles per 100 K.G. Groenten, Fruit en Aardappelen, ROTTERDAM, 30 November. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgti Briel- sche eigenheimers f 3.30-3 80, Zeeuwscbe blauwe f 4—4.50, id. eigenheimers f 3 f 8 40, id. bonte f 4—4,50, eerstelingen f3- f 3.25, eigenheimers drieliDgen f2.20—2.60, blauwe f 3.25 3.50, friesche idem f3—3.40, alles per H.L.; Westl, ronde 6-8 ct., per K.G. Met tameiyken aanvoer en trage vraag. AMSTERDAM, 30 November. Aanvoer 1 lading of 850 H.L. aardappelen. De prijzen waren onveranderd, BURGEMEESTER en WETHOUDERS MIDDELHARNIS maken bekend, dat VRIJDAG 4 DECEMBER l931debewocT van hulzeo, de eigenaren van onbewooj huizen, de bruikers en bij gebreke van c de eigenaren van pakhuizen, stallind schuren, tuinen en erven zullen moe! doen schuren de straten en goten, achter en ter zyde van die gebouweq erven loopende. En is hiervan afkondiging geschied, t het behoort den 1 December 1931. De Secretaris, De Burgemeester1 Van der MEER, l.s. L.J. den HOLLAND. MIDDELHARIS. Donderdagavond 6 30 hoopt in de Geref. Gemeente op te tra ds. Van Dijke uit Nieuw-Beyerland en 1 dagavond 6.30 uur in de Chr. Geref. ds. Van Ree uit Barendrecht. In de plaats van dhr. Adr. Schellevis die als zoodanig heeft bedankt, is tot machtigde in het Kiescollege gekozen L. v. d. Meide Jz. en dit jaar zijn id Ned. Herv. Kerk aan de beurt van aftreq ouderling A. Troost en diaken G. van Het personeel van R.T M. op Flati heeft van de directie een schryven ont' gen, alsdat het aangezegde ontslag mei gang van 1 Januari, met een maand is geschort. De heer J. Audsema, onderwijzer I de Chr. school alhier, komt voor in gel betrekking op de voordracht aan deby^ dere school te Numansdorp. Tot helpster in de Bewaarschool id noemd mej. P. Krijgsman Johs.d. alhie) In de afgeloopen week zijn van vervoerd: 1000 H L aardappelen, 500 bj koepeen en 1900 balen uien. Werkloozen statistiek. GedurendJ week van 23 t/m. 28 Nov. hebben zich den Correspondent der Arbeidsbemidde als werkloos doen inschrij ven: 63 veldai ders, 6 timmerlieden, 3 metselaars, 2 e ders, 3 visschers, 2 opperlieden, 5 transd arbeiders en 1 letterzetter. Totaal 85 sonen. Loop der bevolking gedurende de November 1931: Ingekomen! L. Vis van Noord Amed M. C. Moelker van Ooltgensplaat; K. e: Bakelaar van Rotterdam; Adr.Bakeiaar Rotterdam; Ant. A M. Schrave van Go; J. V. d. Valk van Rotterdam; B. E. Ha van Sommelsdijk; H v. Beek van Rol damJ San difort van MelissaD tH. Schi van Maassluis. Vertrokken: Joh. Jordaan naar SomD dijk; M. J. Klein naar Sommelsdijk; d. Tol naar Ammerstol; B. S. L. Hól naar Rotterdam; K. BebernaarMiddelbl G. A. v. d. Wende naar Nieuwe Tongi M E v. Baaien naar SommelsdijkH. dux naar Oude Tonge. SPORTNIEUWS. VOETBAL. Zondag heeft Flakkee D. C. V. war ei weten te slaan. En dat terwijl D. C. V. ker was. Van de 90 minuten dat een balwedstryd duurde heeft D. C.V. 60 minuten van opFlakkee-helftjegespi Maar achteraan bij Flakkee was Fun ii geweldige vorm en deze doelman stelde telkens weer zoo tactisch op dat D.C. letterlijken zin geen kans kreeg. En ze eens de kans kregen en alleen voor stonden göbelde bij den bal op phenom: wijze uit zyn heiligdom Schrijver heeft zijn opvolger in hetFlakkee-doel; schien nooit zoo'n zuiver partij doelver gen zien geven als Zondagmiddag, kleine geel-blauwe doelman is den laai tijd in een prachtvorm. Daarnaast moet oogenblikkeiyk Bund den genoemd, die in den kleedkamer rimpels van zorg had gegeven door te tellen dat hy allesbehalve fit was. In was hy een rots, een stormram en eel voetballer. Eentje die niet wijkt, noch wjjken wil weten en met forsche tra| zijn gebied zuivert. Natuurlijk hebben al de overige Flat spelers hun best gedaan. De voorhoede Flakkee was by wijle zeer op dreef er uitermate gevaariyk voor D. C. V. De linie van Flakkee bepaalt zich te vee verdedigen, daardoor moet de voorboei veel naar achteren komen om den bal halen. De eerste helft van den wedstrijd merkt zich door overwicht van D.C.V, begin af aan. Met uitvallen van Flakke een kwartier breekt de D C.V. middet door en Fun redt vallende op schitt.ei Wijze. Een bal die dreigt te „zitten" Lgios op den doeliyn staande nog net D.C.V.. appelleert voor penalty, de scb

Onze Eilanden | 1931 | | pagina 2